Strona główna > felietonik > Libki i medialne cytrynki płaczą, bo Margot śmiała pokazać fakulca

Libki i medialne cytrynki płaczą, bo Margot śmiała pokazać fakulca

Ojoj, jak ta Margot śmiała, pokazała fakulca i przeklina. Wyszła z aresztu i przeklina. Ojoj tak się nie robi pani Margot! To my dla pani tak wiele, a w sumie to nic, zrobiliśmy, aż dwa twitty i osiem lajków, a pani mówi fuck you! To straszne. Ojoj. Nie, nie nadaje się Pani na ikonę ruchu, trzeba zapytać pana Trzaskowskiego, kto się nadaje, on tam z Budką właśnie odgórnie jakiś oddolny ruch buduje. Może niech on wybierze, najlepiej w prawyborach hehe.

No więc drodzy, straszni mieszczanie:

Po pierwsze, aktywiście społeczni zwykle mają w rzyci, co o nich sądzicie. Serio, te Wasze rady z pluszowych foteli wzbudzają u nich tylko odruch politowania. Bo niby czemu wasze amatorskie rady mają mieć znaczenie dla nich, zawodowców?

Po drugie, aktywiści społeczni, zwykle mają w rzyci także polityczne sondaże. Każdy emancypacyjny ruch mniejszościowy z definicji ma przeciwko sobie większość, bo inaczej, uwaga, nie byłby mniejszościowy i emancypacyjny. A za czym idzie zawsze będzie miał na początku niskie sondaże. Przylatując i pokazując niskie sondaże, jesteście trochę jak gość z tłumu, który krzyczy, że odkrył, że Wasze 100kg jest lżejsze od ich tony. Tak, wiemy, debilu, że jest lżejsze, właśnie dlatego zaczynamy walkę.

Po trzecie, aktywiści społeczni, którzy walczą także na pięści, tym bardziej w rzyci mają statecznych mieszczan, którzy nie walczą. W rzyci mają partie polityczne. I w rzyci mają, ojoj, wybory do Sejmu. Albowiem, uwaga, nie są politykami. Walka z definicji jest brzydka. Walka z definicji wzbudza lęk. Walka prowadzi do niskiego poparcia sondażowego. Ale ktoś walczyć zacząć musi. A musi, bo to samo od Was, mieszczańskie libki, słyszały osoby blokujące dzikie eksmisje, że jak tak można? Dziś blokady są czymś oczywistym, chociaż kiedyś ta „przemoc” była nieakceptowalna przez strasznych mieszczan. Przecież są powództwa przeciwegzekucyjne, się doucz, lewaku!

Po czwarte, aktywiści społeczni, którzy walczą chcą waszego lęku. Chcą waszego srania w gatki. Albowiem, dzięki Waszemu strachowi poszerza się perspektywa i centrum przesuwa w stronę Lewicy. Nie wierzycie? Otóż dzięki Ziobro, ONR, Młodzieży Wszechpolskiej i neonazistom, Jarosław Gowin i Kosiniak-Kamysz uchodzą dziś za polityków centrowych. Więc żeby w DŁUŻSZEJ perspektywie centrum przesunęło się w lewą stronę, trzeba na jego flankach radykałów. Margot radykałką jeszcze nie jest, pokazała fakulca i nawet w połowie nie była tak chamska jak Wy, gdy wyzywacie Kaczyńskiego od gejowskiego karła a jego wyborców od szczającą na wydmach hołotę. Więc radykałów radykalniejszych od Margot potrzeba więcej.

A gdy już radykalizm napęcznieje, lewicowe centrum się od radykalizmu publicznie ODETNIE, a Wy, drogie libki, przyjmiecie wówczas socjaldemokracje Razemków jako głos rozsądku w przeciwieństwie do tych radykalnych Margotów.

Płaczcie więc i tuptajcie nogą, ale lewica już wie: po 20 latach eleganckiej walki różnych Biedroniów, Wasz kandydat Trzaskowski tak bardzo bał się prawicy, że nawet nie potrafił wymówić skrótu LGBT. Więc Wasze rady wsadźcie sobie tam, gdzie odwaga Trzaskowskiego i dajcie działać tym, którzy spowodują, że za ileś lat będziecie mieć Zandberga za stojącego w tym samym centrum, w którym według Was stoi dziś Gowin.

 1. Anonim
  29/08/2020 o 3:20 pm

  śmiał*

 2. ale.sobie.konto.wymyslilem
  29/08/2020 o 3:34 pm

  Wiem że lewica chciałaby aby scena polityczna była jak najbardziej spolaryzowana, najlepiej tak aby pozostało na niej tylko Razem i Konfa, no bo ludzie tak się boją faszyzmu że wtedy na pewno wygra Razem. Ryzyk-fizyk, PO też uważała że ludzie tak się boją PiSu że mogą robić (albo nie robić) co chcą, bo ludzie i tak na nich zagłosują…

  A libki przywykły do tego że przeciwnicy polityczni pokazują im faki, przeciwnicy z obu stron…

  ‚A gdy już radykalizm napęcznieje, lewicowe centrum się od radykalizmu publicznie ODETNIE’ – czyli na cudzych plecach wdrapie się do władzy, a potem kopnie tych co robili za drabinę. Rychtyk jak libki i klasa robotnicza… Proponuję robienie skrinów i wykorzystywanie w dyskusjach z lewicą która zarzuca libkom niewystarczające popieranie LGBT.

 3. 29/08/2020 o 3:44 pm

  Lewica chce nie tyle polaryzacji co rozszerzenia, to co innego.

 4. Ameno
  29/08/2020 o 3:50 pm

  Chyba gatki a nie gadki

 5. 29/08/2020 o 3:56 pm

  Tak

 6. ale.sobie.konto.wymyslilem
  29/08/2020 o 4:15 pm

  Kwestia definicji, majorze. Ale widzę że rozumiesz ‚rozszerzenie’ jako pojawienie się skrajności na lewo od Razem. A to oznacza paliwo dla prawicy (‚A nie mówiliśmy?’). Gra ryzykowna. Chcesz konfliktu? Kaczyński pokazał wiele razy że co jak co, ale rozgrywanie i wygrywanie konfliktów to jest to co umie najlepiej. Kurcze, z jednej strony naprawdę głupio mi bronić liberałów którzy faktycznie traktują pomoc LGBT tak samo poważnie jak Kaczyński walkę z aborcją (tak walczyć aby broń boże czegoś nie osiągnąć). Z drugiej – niedawno mieliśmy wybory i wygrał je kandydat który obiecał wpisanie dyskryminacji LGBT do konstytucji. I okazało się że dla >50% wyborców jest to albo obojętne, albo wręcz OK. Wymuszanie ustępstw proLGBT na libkach nie spowoduje że druga strona się osłabi – w najlepszym razie pozostanie bez zmian, a możliwe że jakaś część niezdecydowanych wyborców przejdzie na ich stronę… (np. ktoś z Konfy to jednak zagłosował w drugiej turze na Trzaskowskiego teraz już tego nie zrobi).

  Polacy są bardziej spolaryzowani obyczajowo niż gospodarczo. Z drugiej strony, władza w Polsce ma sporą swobodę w kwestiach polityki obyczajowej dopóki jest kiełbasa (może być i z osławionej masarni LGBT, byle w miarę tania).

  PS. Jak przyjdzie naprawdę poważny kryzys gospodarczy, to odradzam podkreślanie kwestii obyczajowych – ludzie pokażą fakulca każdemu kto mówi o obyczajówce zamiast o kiełbasie.

 7. [wiq]
  29/08/2020 o 4:35 pm

  „ludzie pokażą fakulca każdemu kto mówi o obyczajówce zamiast o kiełbasie.”
  Zaraz zaraz, kto to ostatnio o sklepach mięsnych mówił… Jakiś Nicze czy inny Kanth…

  (tak na wszelki: tak, lewica przeważnie ogarnia od czego się zaczynały praktycznie wszystkie wielkie strajki po Ii wojnie światowej i że niekoniecznie były to kwestie obyczajowe)

 8. Anonim
  29/08/2020 o 5:12 pm

  > nieironiczne uważanie, że komunista Zandberg razem ze swoją gejowską świtą i bandą kobiet może mieć kiedykolwiek jakikolwiek poważny wpływ na decyzje polskiego rządu xD

 9. Mati
  29/08/2020 o 5:15 pm

  – Libki to dzbany?
  – Always has been

 10. Anonim
  29/08/2020 o 6:15 pm

  Chuj tam z Michałem Sz. Rucha lewizne, a ta łyka jak tirówki.
  Trzaskowski się znowu zesrał do Wisły. Chyba się szykuje komisarz w Lemingradzie.

 11. kmat
  29/08/2020 o 6:24 pm

  @ale.konto
  „Proponuję robienie skrinów”
  Oj tak. Majorowi ulało się coś, czego prawdopodobnie wcale nie chciał ujawniać.

  „i wykorzystywanie w dyskusjach z lewicą która zarzuca libkom niewystarczające popieranie LGBT.”
  Kwestie emancypacji mniejszości wcale nie są domeną jedynie słusznej lewicy. To coś, co skupia się na styku lew-lib. Im dalej od tego styku, tym mniejsze realne zainteresowanie. W sumie logiczne, to w końcu temat odwołujący się zarówno do wolności jak i do równości w kategoriach terminologicznych rewolucji francuskiej ;) Środowiska LGBT nie powinny takiemu Zandbergowi ufać jakoś szczególnie bardziej niż takiemu Trzaskowskiemu. A może i mniej..

 12. 29/08/2020 o 6:41 pm

  Ojoj znowu Trzaskowski i Czajaka. Aż władze telewizor dziś hahaha

 13. Y
  29/08/2020 o 7:09 pm

  Major, ty jesteś jakiś pierdolnięty, czy może ktoś ci grozi i musisz być takim zjebem? Mrugnij, jak ci grożą.

 14. ale.sobie.konto.wymyslilem
  29/08/2020 o 8:13 pm

  @ [wiq]
  ‚(tak na wszelki: tak, lewica przeważnie ogarnia od czego się zaczynały praktycznie wszystkie wielkie strajki po Ii wojnie światowej i że niekoniecznie były to kwestie obyczajowe)’

  Spoko, wiem że wiecie, sam Major przecież napisał że lewica zamierza wysiąść z tramwaju LGBT na przystanku ‚socjalizm’.

 15. Lord Cox
  29/08/2020 o 8:43 pm

  Łojojoj, rozumiem że znowu na tłiterze wydarzyło się coś co nikogo nie obchodzi?
  Jako pierwszy sekretarz pierwsze co bym zrobił to odciął Polskę od tego celebryckiego syfu.

 16. 29/08/2020 o 9:09 pm

  Hm. Nie znam żadnego libka, który uważałby Gowina za polityka centrowego, choć przypuszczam, że Gowin lubi tak o sobie myśleć. Kosiniak-Kamysz jest raczej prawicowy niż centrowy. Major myli, miesza dwa podziały: lewica-centrum-prawica oraz demokraci-wrogowie demokracji. Prawicowy Kosiniak-Kamysz jest demokratą, oportunistyczno-liberalny-chuj-wie-jaki Gowin jest wrogiem demokracji. Margot, istotnie, ma to w rzyci :-)

 17. kmat
  30/08/2020 o 12:28 am

  @Paweł Góra
  Zależy gdzie ustalimy punkt dzielący spektrum na prawe i lewe skrzydło. Jeśli w medianie, czyli dzieląc elektorat na pół to faktycznie Gowin będzie blisko centrum. Tylko wtedy na lewicy lądują Balcerowicz, Rostowski, Rzońca..

  @ale.konto
  „Spoko, wiem że wiecie, sam Major przecież napisał że lewica zamierza wysiąść z tramwaju LGBT na przystanku ‚socjalizm’.”
  Zdziwiony? Ja niezbyt. Za trulewicą zawsze unosił się taki dziwny odorek. Same korzenie Razem to był jednak projekt budowy prawdziwej lewicy, która nie będzie zajmować się gejowskimi bzdurami jak jakieś różowe libki od Biedronia, tylko ludem pracującym miast i wsi (warto przypomnieć popularny w środowisku termin gejokorwinizm).. To nie żarło, bo nie wiedzieć czemu w kraju pół wieku użerającym się z komuną nikt socjalizmu budowć nie chciał, więc jednak trzeba się było po te różowe mambo-jambo schylić. Podobieństwa do Bosaka, który nagle odkrył w sobie duszę prawdziwego wolnorynkowca niezamierzone i nieprzypadkowe.

 18. 30/08/2020 o 12:45 am

  Mujborze jak Wy bardzo nie ogarniacie czym jest lewica Razem hihi

 19. ale.sobie.konto.wymyslilem
  30/08/2020 o 1:06 am

  @ kmat
  Aż tak głęboko w historii truelewicy nie siedzę, jednak – choć faktycznie w odróżnieniu od SLD czy Wiosny podkreślała ona rolę czystej lewicowości w gospodarce bez żadnych liberalnych błędów i wypaczeń – to chyba jednak nigdy nie chciała ostentacyjnie lekce sobie ważyć praw gejów. Choć faktycznie, pamiętam że ocena Biedronia była dość chłodna – ‚co z tego że gej skoro liberał’. Tylko że tu w grę wkracza to o czym pisaliśmy już 1000 i 1 razy – w Polsce zwykle liberalizm obyczajowy wiąże się z liberalizmem gospodarczym (co naprawdę niekoniecznie musi oznaczać Korwina czy choćby Balcerowicza a może po prostu brak traktowania z definicji każdej prywatnej działalności gospodarczej jak Kwinto w finale pierwszego Vabanku), a brak jednego liberalizmu z brakiem drugiego liberalizmu.

  Naprawdę, bardzo pouczające jest to że PiS, walcząc niedawno o wybór swojego prezydenta, postawił w walce nie tyle na lewicowe chwalenie się socjałem jaki rozdali od 2015 (choć nasz Gospodarz otwarcie pisał że w kryzysie woli rządy PiSu niż libków) a raczej skupił się na straszeniu dżenderem i pstrągiem tęczowym zamiast heteroseksualnego karpia (nawet po żydowsku) na wigilijnym stole. Chwyciło od razu, i to w chwili kiedy może stoimy na progu bardzo poważnego kryzysu gospodarczego.

 20. ale.sobie.konto.wymyslilem
  30/08/2020 o 1:13 am

  @ Major
  ‚Mujborze jak Wy bardzo nie ogarniacie czym jest lewica Razem hihi’

  Ja to w ogóle tępawy jestem – mam taką samą blokadę kiedy staram się zrozumieć program każdej wyrazistej ideologicznie partii…

 21. kmat
  30/08/2020 o 4:31 am

  @ale.konto
  „to chyba jednak nigdy nie chciała ostentacyjnie lekce sobie ważyć praw gejów.”
  To właściwie pojawiło się dopiero gdzieś za czasów PiSu, jak decydenci Razem się kapnęli, że niczym innym nie zwrócą na siebie uwagi. Wcześniej to może Palikot mocniej podnosił. Ale dalej w lewo LGBT nie miało za bardzo czego szukać. Ikonowicz miał inne priorytety, a jakieś Ziętki czy Podrzyckie to już w ogóle.

  ” Tylko że tu w grę wkracza to o czym pisaliśmy już 1000 i 1 razy – w Polsce zwykle liberalizm obyczajowy wiąże się z liberalizmem gospodarczym (co naprawdę niekoniecznie musi oznaczać Korwina czy choćby Balcerowicza a może po prostu brak traktowania z definicji każdej prywatnej działalności gospodarczej jak Kwinto w finale pierwszego Vabanku),”
  Miałeś niedawno tekst Majora w stylu, że solą ziemi, tej ziemi, są urzędnicy a nie przedsiębiorcy. A potem zdziwko, czemu nie żre, poparcie oscyluje w okolicach błędu sondażu i dywagacje jak tu lud nieuświadomiony przez uszy zgwał.. znaczy się uświadomić. Żeby po takim tekście zaliczyć facepalma wcale nie trzeba być fanem Korwina, Balcerowicza czy Rostowskiego. Spokojnie wystarczy coś z zestawu Kuroń, Kołodko, Kwaśniewski.

  „a brak jednego liberalizmu z brakiem drugiego liberalizmu. ”
  No i mamy wyjaśnienie Wosia i podobnych. Oni są po prostu konsekwentni. Socjalizm gospodarczy i socjalizm obyczajowy.

  „Naprawdę, bardzo pouczające jest to że PiS, walcząc niedawno o wybór swojego prezydenta, postawił w walce nie tyle na lewicowe chwalenie się socjałem jaki rozdali od 2015 (choć nasz Gospodarz otwarcie pisał że w kryzysie woli rządy PiSu niż libków) a raczej skupił się na straszeniu dżenderem i pstrągiem tęczowym zamiast heteroseksualnego karpia (nawet po żydowsku) na wigilijnym stole.”
  Podkreślili to co jest istotne dla nich i ich zwolenników, prawdziwą esencję swojej polityki. Fascynujące, że zdawałoby się całkiem bystrzy ludzie dopiero wtedy załapali o co loto, gdy tymczasem nawet czasem niezbyt ogarnięci wiedzieli to już w 2015. Toć nawet Kukiz się kapnął szybciej od trulewicowej banieczki.

  „Chwyciło od razu”
  Tu się PiS trochę przeliczył, bo okazało się, że raz wypuszczonego tygrysa nie idzie tak łatwo z powrotem zamknąć w klatce.

  @GM
  „Mujborze jak Wy bardzo nie ogarniacie czym jest lewica Razem hih”
  Ogarniamy. koalicją dwóch progresywno liberalnych partii z dodatkiem jakichś kanap.

 22. Anonim
  30/08/2020 o 7:47 am

  Doskonałe wytłumaczenie.Dziekuje, to mnie zdecydowanie przekonuje.

 23. Lego
  30/08/2020 o 8:42 am

  @Lord Cox
  Ale tu się muszę z Tobą zgodzić. TT to jebana zaraza, najgorsze miejsce na uprawianie polityki. Takie libkowe gówno, które kanalizuje bunt i sprowadza go do nic nie znaczących pyskówek i onanizmu. Czas mija, energia idzie w twitkowy gwidek i gówno z tego jest, prawica zdobywa sobie kolejne metry kwadratowe, a kapitał się mnoży.

 24. Anonim
  30/08/2020 o 10:49 am

  Major, a co tu jest do ogarniania w lewicy Razem? Ot, pasożytowanie na publicznym groszu, przytulenie po 200 tysi, ślizganie się w kierunku koryta na plecach proletariatu zastępczego. Nic więcej w tym nie ma.

 25. mikePride
  30/08/2020 o 2:00 pm

  Na czym polega to „zawodowstwo” Margot, Galopujący już nie raczył wyjaśnić. Cały wywód to jeden wielki bełkot, którego celem jest dzielenie ludzi, którym ideowo na sercu leżą podobne wartości. Tak więc wg. Galopującego istnieje tylko aktywizm pięści oraz istnieje tylko jedna grupa nieaktywistów zdefiniowana jako mieszczuchy ze wszystkimi doklejonymi łatkami. O ile można zgodzić się z tezą, że aktywizm powinien przybierać bardziej zdecydowane formy, prowokować do działania, o tyle kłamstwem jest sugerowanie, że istnieje jedynie aktywizm brutalny, jest jedynie słuszny i że niczym innym nie utorowano emancypacji patrząc na historię ruchów wolnościowych na świecie. Poza tym aktywizm zdecydowany i bojowy to nie musi być to co robi Margot. Autor wpisu zapomniał o tym, że Margot, jakkolwiek by jej nie oceniać, jest tylko jedną z wielu aktywistek i aktywistów, o której akurat teraz zrobiło się głośno za sprawą afery furgonetkowej. Jeszcze kilka tygodni temu mało kto nawet pośród LGBT o jej istnieniu wiedział, co oznacza, że wg. Galopującego aktywizm w Polsce do tego czasu nie istniał i w ten oto sposób proszę państwa mamy samozaoranie :)

 26. 30/08/2020 o 2:27 pm

  Podpowiem: nazwanie tekstu bełkotem z jednoczesną próbą wyciągania z niego logicznych wniosków, jest zabawnym samozaoraniem. Cała reszta to typowy chochoł, oparty na kłamstwie, gdzie nie odróżnia się nawet akapitów o aktywistach społecznych od akapitów o aktywistach społecznych używających pieści. A już pomysł, żeby pisać tak długi komentarz jest w ogóle lolasny.

 27. mikePride
  30/08/2020 o 2:51 pm

  @galopujący
  Pustosłowie mogłeś sobie darować, jeśli już to oczekuję merytorycznych argumentów. Wyraźnie wskazałem, gdzie popełniłeś kłamstwo, wyłożyłem ci czemu twoja diagnoza jest mylna, a do tego szkodliwa, natomiast ty rzucasz oskarżenia bez pokrycia. Każdy może oceniać aktywizm, ale ty robisz to wyjątkowo nieudolnie, po łebkach, szufladkując ludzi, z pominięciem szerokiego spektrum aktywizmu, w dodatku tworzysz podziały. Sądziłem, że jesteś bardziej kumaty… szkoda, że wobec krytyki potrafisz się tylko zacietrzewiać.

 28. 30/08/2020 o 3:33 pm

  Najpierw wchodzisz i piszesz o bełkocie, a potem się dziwisz, że ktoś nie chce z Tobą wchodzić w polemikę „merytoryczną”. Potem nie rozróżnisz w tekście podstawowego podziału na dwa rodzaje aktywizmu (tego radykalnego z szeroko rozumianym odwetem, którego metaforą są pięści i tego bez przemocy). Na koniec próbujesz udowodnić, że z tekstu wynika, iż aktywizm miał się zacząć od Margot, mimo że w tekście jest wprost podany przykład osób OD LAT blokujących dzikie eksmisje. Trudno wiec poświęcać czas na polemikę z kimś, kto nie potrafi ze zrozumieniem przeczytać prostego tekstu.

 29. mikePride
  30/08/2020 o 5:46 pm

  Teraz argument pięści to nagle „metafora” hahahaha no jakoś wreszcie zaprowadzony w kozi róg musiałeś z tego „wybrnąć”… Najpierw to ty popełniłeś wpis, w którym obnażyłeś swój brak pojmowania emancypacji, a przy okazji podzieliłeś społeczność na dwie skrajności brutalnych aktywistów oraz tępych mieszczuchów. Ktoś kto ignoruje zadawane mu pytania, nie ustosunkowuje się merytorycznie do uargumentowanych zarzutów, traci moralne prawo do upominania się o czytanie ze zrozumieniem, zatem papa i bez odbioru.

 30. 30/08/2020 o 5:59 pm

  @mikePride – a na koniec, po tym jak się okazało, że nie zrozumiałeś tekstu, przyszedłeś odbierać moralne prawa. Lol

 31. 30/08/2020 o 6:23 pm

  faktem jest że to afera z Margot i ostra walka podczas aresztowania[solidarność za cenę zdrowia i życia], coś wniesie dla prawa mniejszości, a ciche gadanie w mediach niewiele dawało.
  Lewica od rewolucji francuskiej walką na śmierć i życie wywalczyła wiele praw społecznych , a ci którzy którzy tylko grzecznie mówili, byli spychani przez bogaczy za pomocą kłamliwej propagandy i brutalnej siły sądowej i policyjnej.
  Wyrazistość Margot przebija się do większej ilości ludzi, co jednoczy różne mniejszości, inaczej zagubione[nie zauważane] w gąszczu mediów kontrolowanych przez bogaczy pilnujących swoje interesy kosztem całego społeczeństwa i ignorując/niszcząc prawa mniejszości.
  Wcześniej grzecznie mówiono o samobójczej śmierci osób LGBT z powodu prześladowania i nic to nie dało. Krzyk w tej sprawie i partyzanckie działania[jak za okupacji] będą lepiej słyszalne dla wszystkich którzy chcą zmian, mogąc się zjednoczyć w jedną siłę , jak to było za rewolucji francuskiej w 18 wieku i hiszpańskiej w 20 wieku. A takiej siły nie można już ignorować.
  PIS [podobnie jak PO/PSL/SLD] się w końcu elektoratowi znudzi, a my zjednoczeni, pozostaniemy i wywalczymy swoje.
  Margot jest potrzebna, a ci którzy wrzucają na wsteczny muszą być naznaczeni jako wrogowie realnych zmian.

 32. Agnieszka Szałkowska
  31/08/2020 o 10:46 am

  Super! Oto słowa prawdy. Z utęsknieniem czekam na prawdziwych radykałów na lewicy i czasy , w których Razemki będą politycznym centrum. Pozdrawiam czułe.

 33. kmat
  31/08/2020 o 11:11 am

  Wątpię. Efektem obecnego przesilenia będzie raczej wyciszanie radykalizmów i marsz ku centrum wszystkiego co nie ucieka na drzewa.

 34. l1chy
  31/08/2020 o 1:07 pm

  @Afikcja : no wniesie wniesie – tyle,że obóz „liberalny” odcina się od tego radykalizmu a PiS radośnie grilluje LGBT:
  https://www.donald.pl/artykuly/f9CGyEuE/lis-martwi-sie-ze-przez-margot-spolecznosc-lgbt-bedzie-utozsamiana-z-niezrownowazonymi-dziwadlami

  „Lewica od rewolucji francuskiej walką na śmierć i życie wywalczyła wiele praw społecznych , a ci którzy którzy tylko grzecznie mówili, byli spychani przez bogaczy za pomocą kłamliwej propagandy i brutalnej siły sądowej i policyjnej.”

  No fakt, Komuna Paryska, Upadek Beli-Kuna, Upadek Niemieckich Spartakusowców – skoro obecna „lewica” chce iść tą drogą a w sumie lubię ją jak kot psa to spoko… Krzyżyka na drogę nie będę życzył bo nie lubicie,więc może być sierp i młot na drogę ;)

  „Z utęsknieniem czekam na prawdziwych radykałów na lewicy”
  @Agnieszka Szałkowska – radykałowie się znajdą łatwo,tylko poparcia ciągle niet i tu się zgina mumia Lenina ;)

 35. 31/08/2020 o 5:26 pm

  @l1chy może sobie gadać i wklejać zachodnią lewicę w Stalina/Hitlera i sierp i młot[znamy te tanie sztuczki].
  Radykalna lewica to taka która chce fundamentalnych zmian społecznych i nie boi się walki[ale nie szuka na siłę rozróby].
  To czasy się radykalizują i lud będzie coraz bardziej agresywny[nie lewica], gdy w Polsce policyjne pałki PIS-u napędzają agresję[jak kara za brak maseczki 30 000 zł i ataki policyjne na rodziny].
  Nie sama lewica w Grecji, Francji, Niemczech i USA prowadziła liczne demonstracje i często niepotrzebne rozróby. Ale to reżimy nakręcają spiralę przemocy, zamiast zapewnić podstawowe prawa i pozwolić ludziom godnie żyć, rozwijać się i niszczyć nierówności społeczne.One odpowiedzą za gniew ludu. Ja szukam pokojowych choć radykalnych rozwiązań, jeśli są możliwe, inaczej pozostaje walka ludzi dobrej woli, w tym lewaków.
  Osobiście boję się gniewu ludu, bo wtedy i ja mogę być zabity tylko za to, że pójdę do lasu, gdy mnie dopadnie wściekła dzicz szukająca ofiar[negatywne skutki rewolucji francuskiej].
  W tym kontekście skrajna grzeczność lewicy i różnych mniejszości[jak LGBT] wydaje się niedopasowana do obecnych i wcześniejszych czasów. W sprawie LGBT prawicowi fanatycy i PIS zrobili tyle zła , że zwykłe środki działania [jak debata] już nie pomogą.
  Ja widziałem jak podczas aresztowania młodzi ludzie krzyczeli : „nigdy nie będziesz sama!” i to było cenną lekcją solidarności, w społeczeństwie nakierowanym jedynie na egoizm i pieniądze.
  Traktowanie Margot jak kryminalistę i odcinanie się od niej , gdy poszło o samochody hańby, pokazuje kto jaki jest naprawdę[Lis i inni pokazali jak bardzo dbają, ale o swoje pieniądze i i nic więcej].
  Jest to forma aktywizmu partyzanckiego i możliwe że są lepsze metody walki, ale aktywizm łączy się z emocjami i nie zawsze będzie doskonale i pięknie na 100%.

 36. kmat
  31/08/2020 o 6:44 pm

  Ten peron już odjechał. Ludzie są zbyt zamożni i mają zbyt dużo do stracenia, żeby iść w głębokie radykalizmy i społeczne rewolucje. Pobudka, to nie przedwojnie.

 37. 31/08/2020 o 7:01 pm

  ###Ludzie są zbyt zamożni#### mówisz chyba o sobie i 15% Polaków[punkt widzenia zależy od punktu siedzenia]. Obecnie biednych przybywa i zobaczymy jak będzie się zmieniać przez dziesięciolecia stan posiadania.
  Polska nie zdycha z biedy z powodu emigracji zasilającej rodziny. Ale właśnie ten oddech gotówki może obudzić poczucie niesprawiedliwości społecznej czyli faktu, że większość pieniędzy spoczywa u garstki Polaków.
  Jak pisałem gdzie indziej[ „oczywiscie-ze-partia-razem-to-nie-jest-pps”] „ten peron już odjechał” w 2020 roku, ale ten „peron nierównego podziału majątku społecznego”, powraca cyklicznie jak bumerang od tysięcy lat i w przyszłości na pewno powróci.

 38. kmat
  31/08/2020 o 8:17 pm

  Dobrobyt od początku rewolucji przemysłowej konsekwentnie rośnie. I rośnie prawie każdemu. Może nierówno, ale tam, gdzie dotarła industrializacja praktycznie wszyscy w dłuższej perspektywie zyskali. W pierwszej połowie XX wieku jeszcze zdarzało się, że w takiej Warszawie ludzie umierali z głodu na ulicy. Dziś co najwyżej żule zamarzają, jak zapiją w zimie na ulicy. Z perspektywy marksistowskiej ta baza nie pozwala już na rewolucyjną nadbudowę :)

 39. 31/08/2020 o 9:00 pm

  nie wiem czy „kmat” zdaje sobie sprawę , że powtarza banały które już słyszeliśmy 100 razy i nic nie wnosi do dyskusji. Poczytaj mego bloga i PDF, bo nudzisz mnie.
  Dziś częścią USA są neo-kolonie w tym Azja[Chiny/Indie] oraz Afryka/Ameryka Łacińska i jeśli policzyć jak wygląda sprawa zamożności tych obywateli, to nie będzie różowo.
  Więc bogactwo najbogatszej części USA to wyzysk krajów trzecich, potem gigantyczne zadłużenie i mamy w USA czasem 20% ubóstwo[w Polsce wychodzi 30%]. I to w czasach gdy rozwój technologiczny pozawala bardzo tanio i łatwo wytworzyć dobra pierwszej potrzeby i niezliczone tony rzeczy są marnowane.
  ####co najwyżej żule zamarzają### neo liberalny bełkot obrzydliwych cwaniaczków. Obrażasz wszystkich tych którzy umierają w Polsce z biedy i nie porównuj bogatej Warszawy do reszty Polski, w tym biednej prowincji.
  Alkoholik to też człowiek którego Polska skazuje często na zamieszkiwanie śmietników.
  Nie chce mi się do Ciebie pisać.

 40. kmat
  31/08/2020 o 9:51 pm

  „Nie chce mi się do Ciebie pisać.”
  To dobrze. Dyskusja z takim bełkotem nie jest szczególnie rozwijająca.

 41. ale.sobie.konto.wymyslilem
  31/08/2020 o 11:07 pm

  @ kmat
  A ja zajrzałem na polecanego bloga. Na chybił-trafił, ale znalazłem to czego się obawiałem. Kolejnym celem dekonstrukcji będzie teoria ewolucji – Darwin był biały, hetero, bogaty, Anglosas, miał poglądy które dzisiaj brzmią rasistowsko (choć to samo mówiłoby ówczesne Razem). No i konkurencja, różnice w dostosowaniu osobników, rywalizacja samców o samicę – brrrrr… Tu trzeba współpracę margulisowską promować (w dodatku ten Kopernik to naprawdę była kobieta!) i epigenetykę rozwijać.

 42. Anonim
  31/08/2020 o 11:17 pm

  Ale radykałowie nigdy nie mają dużego poparcia. Ich rola w polityce polega na uświadomieniu większości , że należy zgodzić się na reformy proponowane przez pokojowo nastawionych aktywistów aby wytrącić broń z ręki radykałom. Sufrażystki w Anglii miały frakcję, która podkładała bomby w królewskich ogrodach. Martin Luter King miał Czarne Pantery. Śmiem twierdzić, że bez tych extremalnych w zachowaniach aktywistów nie byłoby możliwe przeprowadzenie tych zmian.

 43. Agnieszka
  31/08/2020 o 11:21 pm

  Ale radykałowie nigdy nie mają dużego poparcia. Ich rola w polityce polega na uświadomieniu większości , że należy zgodzić się na reformy proponowane przez pokojowo nastawionych aktywistów aby wytrącić broń z ręki radykałom. Sufrażystki w Anglii miały frakcję, która podkładała bomby w królewskich ogrodach. Martin Luter King miał Czarne Pantery. Śmiem twierdzić, że bez tych extremalnych w zachowaniach aktywistów nie byłoby możliwe przeprowadzenie tych zmian.

 44. 31/08/2020 o 11:30 pm

  ###kmat-Dyskusja z takim bełkotem nie jest szczególnie rozwijająca####
  więc nie wiem dlaczego przyczepiłeś się do mnie jak rzep do psiego ogona i gdzie się nie pojawię na tym blogu piszesz zaczepki na moje wpisy, podczas gdy ja omijam twoje autorskie wpisy[nie związane ze mną] szerokim łukiem.
  Więc proszę cię, dotrzymaj słowa[nie dyskutuj ze mną], jak i ja dotrzymam.

 45. kmat
  01/09/2020 o 2:48 am

  @ale.konto
  Zajrzałem. O qrva. Spodziewałem się laurki dla Lenina/Stalina/Trockiego/Mao/Pol Pota, a nie foliarstwa na poziomie chemitrailsów czy płaskoziemstwa podlanego jeszcze jakąś dziką gnozą w stylu sekty Kacmajora.
  Aha, w pdfie o darwinizmie jedno zdanie zaczyna się na trzeciej stronie, a kończy na piątej. Może są dłuższe, ale fizycznie nie byłem w stanie sprawdzić.

 46. 01/09/2020 o 3:03 pm

  nie wiem czy gospodarz Galopujacy Major pilnuje poziomu dyskusji i reaguje, ale w takim układzie znikam.
  Skoro jakiś troll piszący jak ameba odstrasza do czytania i pisania komentarzy tutaj i nikt poważny tego czytać nie będzie.
  Najlepiej o ich urojeniach niech świadczy fakt, że nie jestem płaskoziemcą, chemitrailsem, chrześcijaninem jak Kacajor , nic nie ma o orientacji seksualnej Darwina czy Kopernika i jedyne co się zgadza to że czasem długie zdania. Recenzja(w stylu jak dowalić oponentowi za szelką cenę)pokazuje bardziej kto jest recenzentem i w jakich żyje urojeniach.
  Mówiąc by zajrzeć na blog i PDF, miałem bardziej na myśli „Opresję” i „zagładę antypolonizmu”, oraz artykuł lewica przyszłości, bo opis powyższy nie jest o darwinizmie[tylko o kierunku buntu przeciwko obecnej prawicowej władzy na przykładzie ostrzejszych wystąpień osób LGBT] i ktoś tu pisze nie na temat, co zahacza wyraźnie o trolling.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: