Strona główna > felietonik > Kto kogo wyrzuca z gazety

Kto kogo wyrzuca z gazety

 

Wielkie wybuchło na prawicy oburzenie za rzekome wyrzucanie Rafała Wosia i Grzegorza Sroczyńskiego z ich obecnych miejsc pracy za ideologiczną nieprawomyślność. Budzić to może jednak pewne zdziwienie, albowiem wyrzucanie za niepoprawne poglądy z telewizji publicznej, sądów, urzędów, spółek skarbu państwa, stadnin, szkół czy rządowych limuzyn jest przecież ideą przewodnią dobrej zmiany. Związkowcy na bruk i morda w kubeł robolu-pracowniku jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech tej, jakże współczującej ludowi, władzy. Kto nie z nami temu pogruchoczemy kości i wyłamiemy ręce, nawet jeśli niepełnosprawny.

Problem jednak w tym, że fakty dla prawicy są dość przykre: Grzegorz Sroczyński nadal w gazeta.pl pracuje, a Rafał Woś nadal jest publicystą Polityki. Nie może o sobie już tego powiedzieć Łukasz Warzecha, którego z Wsieci już dawno wyrzucono, ani Piotr Zaremba, którego obecność wykastrowano do nieczytanych przez nikogo, nudnawo rozkosznych, kawałków o kulturze. Nie może też tego powiedzieć Andrzej Horubała – wicenaczelny DoRzeczy, który odszedł ze swojej gazety, bo Paweł Lisicki zabronił mu skrytykować rasizm Ziemkiewicza.

Tymczasem to na gazeta.pl można poczytać nie tylko Sroczyńskiego, Wosia i najwspanialszego ze wspaniałych galopującego majora, ale także prawicowego Skwiecińskiego, czy Baranowską, liberalnego Jażdżewskiego, czy wreszcie socjalistę Pawła Wójcika z Nowego Obywatela, mającego stałą rubrykę w… Gazecie Polskie. Do tego dochodzą teksty debiutantów, których jakoś inne gazety publikować nie chcą. W papierowej Gazecie Wyborczej oprócz Witolda Gadomskiego i Wojciecha Maziarskiego spotkać można też teksty Wojciecha Orlińskiego i coraz popularniejszej (słusznie) Adriana Rozwadowskiej.

Przez wiele lat zarzucano, i było w tym trochę racji, pewną jednolitość linii publicystycznej Agory. Ale nagle, w 2018 roku, okazało się, że to właśnie Agora, być może przed ostatecznym upadkiem tradycyjnych mediów, stała się na moment prawdziwą agorą. A przynajmniej taką, o której prawicowy czytelnik może tylko pomarzyć.

Bo czy wyobraża ktoś sobie, że na stronach DoRzeczy albo Wsieci swobodnie publikować mógłby zwolennik KODu albo partii Razem? No właśnie. To możliwe jest albo w Agorze, albo w tabloidalnym Super Ekspressie, gdzie stałą rubrykę ma Adrian Zandberg.

Na prawicy to niemożliwe, bo prawica tak kocha wolność wypowiedzi, jak kocha wszystkich tych, którzy śmieją mieć zdanie przeciwne.

 1. 23/08/2018 o 12:14 pm

  Korekta obywatelska: Rozwadowska jest Adriana.

 2. 23/08/2018 o 12:34 pm

  Thx, kurwa, zawsze mylę imiona, nawet dzieci moich bliskich znajomych.

 3. 23/08/2018 o 1:25 pm

  No, wreszcie coś rozsądnego :P

 4. 23/08/2018 o 1:30 pm

  Swoją drogą… W TOK-u trzymają Wróbla. To już nie tylko pluralizm światopoglądowy, ale przede wszystkim estetyczny. Jak dla mnie, mogliby sobie odpuścić (i wziąć np. Zarembę, Skwiecinskiego…), to jest estetyczny poziom Ziemkiewicza. Tyle że Ziemkiewicz czasem bywa zabawny.

 5. steelman
  23/08/2018 o 7:13 pm

  Korekta obywatelska: Adriany Rozwadowskiej.

 6. jaja
  23/08/2018 o 7:35 pm

  To jest znacznie śmieszniejsze. Sroczyńskiego nikt nie wyrzucał z agorowej Wyborczej, ona sam się obraził i odszedł (jak wyjaśniał dla doskonalenia zawodowego ale) do… agorowej portalozy* gazeta.pl.

  Mam taką spiskową teorią, że:
  -Woś mu obiecał etacik w Polityce,
  -Sroczyński rzuca Wyborczą,
  -Wosiowi wychodzi jak zawsze i Sroczyński zostaje z ręką w nocniku,
  -więc wraca po prośbie do Agory a tam już tylko: sorki Grześ za późno, co najwyżej tylko tam, gdzie pisze GalopującyMajor.
  Jak ci się podoba teoria? ;)

  *nie wiem dlaczego ty mylisz to z gazetą, może nazwa portalozy myląca?

 7. mall
  24/08/2018 o 12:38 pm

  Korekta obywatelska: zdaje się, że autor z rubryką w Gazecie Polskiej to Piotr Wójcik a nie Paweł Wójcik.

 8. 24/08/2018 o 8:37 pm

  @mall – tak, pieprzy się coś edycja w wordpressie i nie mogłem poprawić

 9. 10/09/2018 o 12:56 pm

  I am always searching for new information about this important
  theme, and was specifically delighted once I actually find sites that are well-written and well-researched.
  I want to thank you for providing this excellent information,
  and I take a look onward to read more via your blog page in the long
  term. http://gta36.com/url/mobilemassage216707

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: