Strona główna > felietonik > Ryszard Bugaj na Rzecznika Praw Obywatelskich?

Ryszard Bugaj na Rzecznika Praw Obywatelskich?

Wydaje się, że jesteśmy w przededniu całkowitej marginalizacji funkcji RPO. A pomysł mianowania Lidii Staroń był ostatnią ręką wyciągniętą do opozycji przez PiS. W przypadku akceptacji tej kandydatury opozycja otrzymałaby bowiem możliwość wygrania wyborów uzupełniających do Senatu, a tym samym umocnienia swojej większości. Ba, być może nawet mogłaby obsadzić Senat jakimś mocnym politykiem, a do gry wejść by mógł nawet Hołownia.

Odrzucenie kandydatury Lidii Staroń wszystko to przekreśla, a PiS wychodzi z tego sporu wzmocniony. W końcu, po przesłuchaniu Staroń w Senacie, stosunkowo tanim kosztem senatorkę czasem niezależną pozyskał jako senatorkę PiS-owską. Dlatego kolejnej, w miarę umiarkowanej kandydatury już raczej PiS nie wystawi, a dzięki orzeczeniu swojego Trybunału Konstytucyjnego na telefon będzie mógł obsadzić komisarza pełniącego obowiązki RPO.

Dlatego tym bardziej trzeba spróbować zrobić wszystko, aby przedstawić taką kandydaturę, która byłaby dla Sejmu i Senatu do przełknięcia. Pojawia się medialna kandydatura Jana Śpiewaka i moim zdaniem byłby to całkiem dobry Rzecznik. Tyle że nie za bardzo wierzę, że poprze go PiS. Skoro już nie poparł Piotra Ikonowicza, z którym ma o wiele mniej na pieńku niż ze Śpiewakiem – ten miał procesy także z PiS-owcami z Warszawy. Tym bardziej nie poprze go PO, która jest przez Śpiewaka atakowana za proceder reprywatyzacji w Warszawie. Być może więc warto zastanowić się nad innym kandydatem, który mógłby być do przełknięcia przez obie strony.

Takim kandydatem wydaje się prof. Ryszard Bugaj. Czytaj dalej na stronie Krytyki Politycznej

 1. lubicz56
  01/07/2021 o 12:35 pm

  Abstrahując od wszystkiego, od zalet czy wad Staroń czy Bugaja na RPO, to ani ona, ani on (jak również pozostli kandydaci Majora) nie spelniają najważniejszego kryterium a mianowicie nie „wyrożniają się wiedzą prawniczą”. Resztę pomijam milczeniem, bo o czym tu gadać. Jak Szanowny Major ma ochotę w piętkę gonić to jego prawo. Mnie nic do tego.

 2. Ajgor
  01/07/2021 o 2:24 pm

  RPO Śpiewak, czyli koleś łamiący prawo.A kto PiS owi odmawia społecznego mandatu do rządzenia? PiSowi zarzucamy łamanie Konstytucji, łamanie praw obywatelskich, o czym sam kilkakrotnie pisałeś.

 3. 01/07/2021 o 4:36 pm

  Myślę, że intuicja, by poszukać RPO z boku podziału PiS-antyPiS jest słuszna; że może do tego posłużyć kwestia praw pracowniczych — też. Tylko dalej jest problem. Ikonowicz? Brakuje mu kompetencji prawniczych — jak i reszcie na tej liście. Bugaj? Totalnie go nie widzę — bo Ikonowicz mógłby się sprawdzić (za prawo i tak odpowiada zespół), mając dużą odwagę cywilną. Ale z Ikonowiczem próbowano i nie wyszło. A Bugaj? Nie potrafię sobie wyobrazić wyrazistej interwencji Bugaja. Ze Śpiewakiem jeszcze gorzej: brakuje mu wyczucia — nie chcę uprawiać ageizmu, ale mentalnie jest zbyt „smarkaty”.

 4. kmat
  01/07/2021 o 7:54 pm

  Bugaj to ten, który powiedział, że dla niego nieprzekraczalną granicą wolności dyskusji jest krytyka JP2? No nie wiem, nie wiem..

  Co do Staroń – ją uwalił sam PiS, bo jakiś smród się za nią ciągnie. Jeszcze przed głosowaniem dobiegały stamtąd głosy, że jakby co to ktoś się w kiblu zatrzaśnie, bo „boją się drugiego Banasia”. Zresztą znaczące jest, że nawet jej własne koło głosowało przeciw niej.

 5. lubicz56
  02/07/2021 o 11:30 am

  Z ostatniej chwili: … Ryszard Terlecki poinformował o decyzji Prawa i Sprawiedliwości ws. Rzecznika Praw Obywatelskich. Klub podpisał się pod kandydaturą Marcina Wiącka, którego zgłosiło PSL. …

 6. Koniew
  02/07/2021 o 11:38 am

  I major został z tym Bugajem jak Himmilshbach z angielskim.

 7. Lord Cox
  02/07/2021 o 2:04 pm

  „PiS wychodzi z tego sporu wzmocniony. W końcu, po przesłuchaniu Staroń w Senacie, stosunkowo tanim kosztem senatorkę czasem niezależną pozyskał jako senatorkę PiS-owską.”

  LOL, on jakiś nienormalny jest. Myślałem że od dłuższego czasu trolluje żeby zostać vice-Wosiem ale chyba w tych urojeniach faktycznie żyje.
  PiS wystawił Lidię dwa razy – najpierw na RPO a potem do wiatru. Do kogo ma mieć większy żal? Do KO czy PiS.

 8. kmat
  02/07/2021 o 6:24 pm

  Ale to było takie piękne.

  @GM
  „A pomysł mianowania Lidii Staroń był ostatnią ręką wyciągniętą do opozycji przez PiS. ”
  Ja pierdolę. Ręka wyciągnięta przez PiS.
  Majorze. PiS to jest partia znana z umorzenia postępowań przeciw Kuchcińskiemu o jebanie czternastolatki, przeciwko Jakimowiczowi o jebanie dwunastolatki, przeciwko młodemu Kurskiemu o jebanie sześciolatki. Majorze, jebłbyś?

 9. G.host
  03/07/2021 o 2:37 pm

  Hehe, a jak z rok z okładem temu pisałem, że majorowi kaczyzm odpierdala na czerep, to nikt nie wierzył :)

 10. kmat
  03/07/2021 o 3:59 pm

  A po prostu cwele z banieczki zajarzyły, że są tylko, no cóż banieczką. I to bez żadnych perspektyw na wzrost. Narracja kurwilewicowa nikogo nie rusza i postaje marginesem dla zjebów (wszystkich dziesięciu). Polska będzie albo kaczystowska, albo wróci tfu, tfu leberalizm w jakiejś formie. No i cweloza chyba dochodzi do wniosku, że kaczyzm lepszy.

 11. banach
  03/07/2021 o 4:00 pm

  I co kolego LEgo czerwiec był 3 stopnie powyżej normy i żadnej apokalipsy nie było.

 12. Lord Cox
  03/07/2021 o 5:37 pm

  Jakie to jest pięknie, major już nawet stosuje pisowską pisownię – „KOmisja”, „POczta”.
  Jednocześnie to smutne że to PO będzie robić za partię po lewej, może tam skapnie coś ze stołu w jeżeli chodzi o „wartości”

 13. kmat
  03/07/2021 o 6:24 pm

  @Lord Cox
  Jest gorzej, za domyślną lewicę zaczyna robić centroprawicowy Hołownia (to tam ucieka elektorat). PO samo zwija się tak jak Lewica, choć z innych powodów. Co może się stać – spadające sondaże mogą doprowadzić do upadku Budki i powrotu Schetyny. Sytuacji PO to nie uratuje. Może jednak doprowadzić do uruchomienia projektu Trzaskowski. Wtedy domyślną lewicą stanie się NS.
  Dziwię się że Czarzasty tak bardzo nie ogarnia. Po porażce Biedronia stało się jasne, że trzeba odpuścić zabawy w trulewicę,skręcić w liberalne centrum a cweli i kurwy z Razem wypierdolć za burtę.

 14. G.host
  03/07/2021 o 7:56 pm

  @kmat

  „(…) upadku Budki i powrotu Schetyny (…) uruchomienia projektu Trzaskowski.”

  Kolega, rozumiem, słonia w pokoju pomija celowo, w ramach jakiegoś artystycznego perfomensu? ;)

 15. kmat
  03/07/2021 o 8:10 pm

  @G.host
  Uważałbym z tym powrotem Tuska. On raczej nie będzie się już bawił w prezesa PO

 16. G.host
  03/07/2021 o 9:18 pm

  @kmat – jak dzisiaj słuchałem, to właśnie się stało. Też uważam, że on jest trochę za wysoki na to, ale z rzeczywistością nie będę się kłócił.

  Oczywiście też wierzę, że jego klasa jakoś jednak podziała na tych różnych robaczków (Kosiniak już się pozytywnie wypowiadał) i idea ośmiu gwiazd jakoś odżyje ponad podziałami, chociaż pewnie bez Lewicy – jeśli Włodek szybko nie zrobi porządku z kurwimetrystami i idiotkami w postaci Ani Marysi Żuczek.

 17. Muchomor
  03/07/2021 o 11:16 pm

  Smutne to, gdy Miller pokazuje w ostatnich dniach więcej RiGCZu niż wszyscy posłowie Lewicy razem wzięci. Szkoda tylko Czarzastego, bo to jednak człowiek wyższej klasy niż Rzeczniczka Dwojga Imion czy Klimasara, tyle że jego ostatnie działania pokazują dlaczego ostatnie słowo w SLD u szczytu potęgi należało do innych osób. Razemki wyglądają jakby wygodnie lokowały się jako kolejna pisowska przystawka. Cudownie będą wyglądać wojny pomiędzy Gowinowcami i Zandbergowcami by nadać cień nie rynkowy, ale socjalny rządom narodowców.

  A co do Ikonowicza jako RPO to trochę tak jakby proponować na jakiekolwiek stanowisko Janusza Korwin-Mikke – niby trzeba mu przyznać, że jest niezłomnym w swoich poglądach ideowcem, ale to ciągle oszołom.

 18. G.host
  04/07/2021 o 9:24 am

  Muchomor – z tym Ikonowiczem to IMHO oni po prostu pozazdrościli PSL-owi trollingu z Gwiazdowskim, rozpaczliwie spróbowali potrollować jeszcze bardziej.

  Przy okazji, widać tę potężną różnicę klas i politycznego profesjonalizmu pomiędzy troolewicą a PSL-em w pracy nad swoją polityczną tożsamością. PSL robi mnóstwo wkurzających rzeczy, ale jednak się nie kurwi, a jeśli chodzi o skuteczność – bach, koniec końców dostaniemy PSL-owskiego RPO. A niby takie kmiotki proste i Tygrysek.

  PS. A tymczasem: Sroczyński jedzie już wprost i otwarcie pisowskim przekazem dnia o „Tusku, który wrócił, żeby walczyć z Hołownią”. Czekam na komentarze ze strony fanklubu Grzesia.

 19. lubicz56
  04/07/2021 o 11:06 am

  Tusk wrocił ale drogi mieć łatwej nie będzie. Jeszcze się na dobre nie zaczęło a Sroczyński z Rogojszem juz zaczynają jątrzyć i kliny wbijać. Bo Trzask miał niezadowoloną minę, bo bił brawo ale się nie cieszył itp., itd.. Ja k…a nie mogę, co za poj…ny kraj 🙁 PS. Pisowska holota to holota przewidywalna ale w sojuszu z lewakami od razemkow i gazetowymi symetrystami z GW moze jednak szkody narobić.

 20. banach
  04/07/2021 o 1:06 pm

  Kmat porzuć Lewicice idź za Tuskiem

 21. kmat
  04/07/2021 o 1:39 pm

  @G.host
  O kurwa. No to Hołowni poleci o połowę. Lewica powinna się modlić, żeby chłop wpadł na pomysł powrotu do koncepcji KE, bo może być kiepsko.. No i Schetyna jest w dupie co cieszy.
  P.S Żuczek to przez czyje łóżko zaszedł tak wysoko, Włodka?

  @Muchomor
  Przede wszystkim Ikonowicz to wariat i idiota. Po sieci krąży nagranie, jak konferuje z Chavezem jako reprezentant Polski i.. Naddniestrza. Włodek powinien wysłać Budce kosz róż z podziękowaniem za uwalenie zjeba.

  @lubicz
  Ale kto to są Sroczyński i Rogojsz. Ci ludzie gówno znaczą, gówno kogo obchodzą i gówno mogą.

 22. koniew
  04/07/2021 o 3:03 pm

  Ghost @ na pelny pis majorek nie przeszedł. Ale masz rację już się zbliza.
  Kmat@ czarzasty sądząc po wywiadzie w kapecji jeszcze trzyma się poreczy. Ale dla znacznej czesci sądząc po kometarzach to Tusk jest jedynym problemem. I są to durnie podwójni bo
  1. Jak można wiązać z nadzieję z elektoratem ktorego mottem jest 8 gwiazdek a piosenką jebac pis cypisa i krytykować konkurenta za antypis?
  2. Jak można nie rozumiec ze im hardziej stekaja o powrocie konfliktu kaczynski Tusk tym bardziej działa zasada samospelniajacej się przepowiedni.

 23. lubicz56
  04/07/2021 o 4:19 pm

  @kmat
  Trudno mi oceniac, czy Sroczyński i Rogojsz – jak piszesz – „gówno kogo obchodzą i gówno mogą” bo od ponad 40 lat w Polsce nie tyle mieszkam co raczej bywam. Może tak, może nie ale ja w takich wypadkach opieram sie na statystykach a srednia liczba odslon w gazeta.pl (ponad 7 milionow dziennie przy zasięgu blisko 40 %) niekoniecznie potwierdza Twoją tezę.

 24. Lord Cox
  04/07/2021 o 4:34 pm

  Zastanawiam się jakie będą kolejne ruchy. Chyba na konwencji Wilcze Oczy celowo nie powiedziały wszystkiego żeby się nie wypstrykać z tematów. Na razie ogolne podniecenie że wrócił wystarczy, pis-lewica boi się go bardziej niż sam PiS.
  Niechby nawet dał rewaloryzacje 500+ ale kosztem lepiej zarabiających.

 25. banach
  04/07/2021 o 6:21 pm

  Kmat co masz do Schetyny ??

 26. kmat
  04/07/2021 o 6:45 pm

  @koniew
  1) Ale to chyba o to chodzi, żeby zmienić elektorat. Ośmiogwiazdkowców pogonić, bo to libki. Wtedy na ich miejsce przyjdzie elektorat socjalny PiSu i Lewica Razem wyciągnie 120% poparcia.
  2) To się stanie niezależnie od ich stękania.

  @lubicz
  Z tych odsłon niewiele wynika. Wiesz, jakby GW miało jakąś większą moc sprawczą to UW do dziś byłoby istotnym elementem sceny politycznej. Realnie to mało kto w ogóle kojarzy te nazwiska.

 27. tuciu
  05/07/2021 o 9:56 am

  @kmat: „O kurwa. No to Hołowni poleci o połowę. Lewica powinna się modlić, żeby chłop wpadł na pomysł powrotu do koncepcji KE, bo może być kiepsko.. ” – pozyjemy zobaczymy.

  Tusk wraca w bojowej formie i to dobra wiadomosc dla PO, ale to nie sprawia ze staje sie czysta karta w polskiej polityce – nadal ma problem z wierygodnoscia bo jest bylym premierem ktory utorowal droge do wladzy PiSu: wprowadzil podwyzszenie wieku emerytalnego dla wyborcow socjalnych, rozpoczal rozbior OFE dla wyborcow liberalnych i olal zupelnie lub sprzedal za neutralnosc kosciolowi sprawe praw czlowieka dla wyborcow teczowych. To zdolny mowca i bedzie umial to czesciowo zneutralizowac, ale jeszcze zobaczymy czy bedzie takim mesjaszem na jakiego kreuja go zagorzali fani. Moim zdaniem na starcie ma duzo energii, ale tez i duze obciazenie co nie pozwoli mu na odzyskanie hegemonii jaka mial w czasach swocih rzadow. Za rok zobaczymy co z tego wyszlo. Na razie odzyskal partie, bo chcial i nie mial tam realnej opozycji, ale do jej reanimacji i wzmocnienia nie wystarczy kilka konferencji prasowych, ani rytualna nawalanka z PiSem, ktora jest specjalnoscia Tuska.

 28. kmat
  05/07/2021 o 11:46 am

  @tuciu
  Ja się zgadzam, sam zresztą wybitnym fanem nie jestem. Tusk szczyt poparcia może mieć już za sobą. To jednak był idol obecnych 40-60-latków, X-gen i te sprawy. Dla millenialsów to już najwyżej niewkurwiający dziaders.
  Niewykluczone zresztą, że tak naprawdę to tylko szopka, Tusk wie o zdrowiu, zwłaszcza neurologicznym, Jarkacza coś, co my się tylko domyślamy i przyjechał dokonać wiekopomnego czynu obalenia dziada z demencją czy innym Alzheimerem.

 29. Lord Cox
  05/07/2021 o 12:49 pm

  @kmat
  Może i coś jest na rzeczy z tym zdrowiem. Hymn to ledwo wymruczał. To już nie jest ten zażywny dziadunio od „mordy zdradzieckie”.
  Czy Okraskowie zagłosują na Partię Morawieckiego czy widzą jednak kogoś innego (kogo?) w roli nowego genseka?

 30. kmat
  05/07/2021 o 1:24 pm

  @Lord Cox
  Morawiecki to jednak bankster i o zgrozo libek (po temu uważam go za swoiste szczęście w nieszczęściu). Wosiookraski na moje skończą jako ziobryści, szydliści, czy inna frakcja reprezentująca „lud”.

 31. tuciu
  05/07/2021 o 1:54 pm

  @”Tusk wie o zdrowiu, zwłaszcza neurologicznym, Jarkacza coś, co my się tylko domyślamy” – przypomina mi to zaklecia PiSowcow, ze prezes wszystko wie, ale ma diaboliczny plan i trzeba isc slepo za nim. Obstawiam, ze w tym przypadku skonczy sie to poddobnie: utwardzeniem kolejnej oderwanej od zycia sekty i wielkim bajzlem w imie dawnych zaslug i krzywd.

 32. banach
  05/07/2021 o 4:43 pm

  Woś ostatnio jedzie tak ostro przeciw imigrantą że i zgodnie z podkową Konfederacji bym nie wykluczał

 33. banach
  05/07/2021 o 4:44 pm

  Tyciu zajmij się swoją lewica lepiej

 34. ereandel
  06/07/2021 o 5:57 pm

  @banach
  A mogę prosić o przykład? Nie śledzę ostatnimi czasy publicystyki tego gada (przy całym szacunku dla wszystkich owodniowców), ale z chęcią się dowiem, co ostatnio wydalił spod pióra. Ostatnio nic oryginalnego.

  @kmat
  Z powrotem Tuska może być różnie, w grę wchodzą ogromne emocje, a te potrafią wymknąć się logicznej analizie. Ale mam déjà vu z II turą wyborów prezydenckich. Choć rozum podpowiadał, że Trzaskowski nie wygra z Dudą, każdemu udzieliła się ekscytacja i (tak mi się przynajmniej zdaje) wszyscy choć trochę wierzyliśmy w jego wygraną. Krótko mówiąc, atmosfera stadionu.
  Na tej podstawie przeczuwam, że PO doczołga się na fali Tuska do tych 20% (albo i nie), odbierając proporcjonalnie wyborców innym partiom opozycyjnym. Wtedy TVN ogłosi sukces, a Platforma dobrodusznie zaprosi wszystkich na wspólną listę.

  Chyba że prawda jest scenariusz o Tusku robiącym porządki w PO, by następnie utorować drogę Trzaskowskiemu. To scenariusz najgorszy dla PiS i równie zły dla Lewicy, ale sam potraktowalbym go z westchnieniem ulgi.

 35. Lord Cox
  06/07/2021 o 7:54 pm

  @ereandel
  Irytują mnie te opowieści o tym jak można było przewidzieć przegraną Trzaskowskiego. Otóż nie można było. Robiliśmy tu na salonie sondę przedwyborczą i bodajże tylko major i ja powiedziałem że Trzaskowski nie przejdzie tylko że major zgrywa wielkiego ANALityka a dla mnie to było kasyno co udowodniła ostateczna różnica głosów.

  Po drugie, obecne bajanie o podziale poparcia wyborczego to znowu kasyno. Tusku na razie jedzie na ekstazie bez większych konkretów a przytomni już widzą że zaczął zaliczać wpadki typu gadki o klimacie z mocno nieświeżymi teoriami. W niszowej quasi-koalicyjnej Lewicy nareszcie zaczynają się rozliczenia miłośników kursu na parówki orlenowskie. Fanowie ekstremistów wieszczą koniec lewicy o ile tychże ekstremistów nie dopuści się na listy wyborcze. Po co komu próg wyborczy 8% skoro nawet te 5% jest zagrożone? Niewykluczone że wg. teorii majorowych lewica będzie potrzebna jako koalicjant ale nie będzie tam już tych jego fanatyków. Po pierwsze więc Lewica powinna ogłosić kongres zjednoczeniowy a po drugie wyciąć tych mienszewickich dewiantów ze swoich szeregów a po trzecie wreszcie ci którzy podpiszą się pod nowym programem a wcześniej firmowali pomysły na wspólne głosowanie z PiSem powinni zostać usunięci z kierownictwa jako skompromitowani.

 36. ereandel
  07/07/2021 o 12:37 am

  @Lord Cox
  „Robiliśmy tu na salonie sondę przedwyborczą i bodajże tylko major i ja powiedziałem że Trzaskowski nie przejdzie”
  Wiesz, ja raczej nie jestem analitykiem, a z pewnością sporo mi brakuje do wielkości, ale sam tak twierdziłem. I było może nie oczywiste, ale ewidentne, że tak właśnie będzie. Masz rację, wspominając o elemencie losowości, który do ostatniej chwili mógł wywrócić stół i szachownicę na nim leżącą, ale scenariusz bazowy opiewał na niewielką wygraną Dudy – i tak właśnie się skończyło.
  Ale to historia, myślę, że się nie przekonamy, więc zostawmy wybory prezydenckie w spokoju.

  „Fanowie ekstremistów wieszczą koniec lewicy o ile tychże ekstremistów nie dopuści się na listy wyborcze.”
  Ekstremiści? A niech tam, pewnie masz rację. W Januszo-Pawłolandii wszystko co nie jest tysiąckrotnie przeżutą i wyplutą post-solidarnościową breją będzie ekstremizmem. A potem zdziwko, że normikowymi stają się dywagacje o karaniu kobiet za dokonanie aborcji.

  „Po pierwsze więc Lewica powinna ogłosić kongres zjednoczeniowy a po drugie wyciąć tych mienszewickich dewiantów ze swoich szeregów a po trzecie wreszcie ci którzy podpiszą się pod nowym programem a wcześniej firmowali pomysły na wspólne głosowanie z PiSem powinni zostać usunięci z kierownictwa jako skompromitowani”
  Pyszna rada wuju. Proponuję w samym środku sezonu ogórkowego. Zaczadzone Słoneczkiem Narodu media na pewno dostrzegą i pochwalą.
  A prawda jest taka, że wszystkie te afery z głosowaniem „razem z PiSem” (jakby kurwa nikt inny „z PiSem” nie głosował) miały wpływ bliski zera.

 37. Lord Cox
  07/07/2021 o 8:34 am

  „Proponuję w samym środku sezonu ogórkowego. Zaczadzone Słoneczkiem Narodu media na pewno dostrzegą i pochwalą.”

  Ja nie wiem co z ludźmi jest nie tak – Trzaskowski czekał niewiadomo na co i teraz obrażony że Tusk mu wjechał na pełnej k..wie, Lewica ma już teraz związane ręce bo Tusk się pojawił. Sami palcem robieni.

  „A prawda jest taka, że wszystkie te afery z głosowaniem „razem z PiSem” (jakby kurwa nikt inny „z PiSem” nie głosował) miały wpływ bliski zera.”

  No nie wiem, bo nie dość że głosowali ‚z’ to jeszcze w takiej poważnej sprawie, układali się i negocjowali z ludożercami, negocjacje ogłosili swoim sukcesem bo coś tam im obiecano a na koniec jest to sukces bo się upodmiotowili. Tylko dlaczego regres w sondażach i skąd te ruchy rozłamowe wewnątrz? Wyborcy Lewicy nie rozumieją a i jeszcze aktyw partyjny wydaje się pogubiony. Więc nie wiem czy można oceniać wpływ jako „bliski zeru”.

 38. G.host
  07/07/2021 o 9:43 am

  @ereandel – „Ekstremiści? A niech tam, pewnie masz rację. W Januszo-Pawłolandii wszystko co nie jest tysiąckrotnie przeżutą i wyplutą post-solidarnościową breją będzie ekstremizmem. ”

  To nie do końca tak. De facto lewica pokroju Razem – czyli taka cywilizowana, europejska lewica – powinna być bardziej antykaczystowska od każdego PO. Powinna PO puntkować za niedostateczny antykaczyzm. Powinna być radykalnie antykościelna – choćby dlatego, że polski ciasny, agresywny i hiper-nacjonalistyczny kościół katolicki nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, ani nawet samym współczesnym katolicyzmem, którego twarzą jest Franciszek. Powinna krytykować 500+, tak przy okazji – ale to detale. Na każde groźne miny i antypisowskie wystapienia PO powinna reagować „nie nie, panowie (i nieliczne panie), jesteście niewiarygodni, mogliście orać po KRK, mogliście tępić PiS od 2007, ale woleliście politykę miłości wobec barbarzyńców – teraz odkryliście, że to barbarzyńcy? Jesteście ślepi, my to wiedzieliśmy zawsze. Macie w swoich szeregach homofobów, antyemigrantów, seksistów – może niektórych z was to razi, ale jakoś ich jednak tolerujecie. Trzymaliście do niedawna nawet takie coś jak Raś, czy senator na kółkach. W imię jedności partyjnej i cynicznej ułudy walki o szeroki elektorat tolerujecie barbarzyństwo. My nie, my się nigdy walce z barbarzyństwem nie sprzeniewierzymy”.

  Niestety, przyjęli taktykę „tak naprawdę to jednak najgorsze jest PO, a PiS nie taki zły”, co jest efektem ich gówniarstwa, bólu dupy i tutaj dopiero cynicznego koniunkturalizmu. W tym sensie są to ekstremiści – esktremiści absurdalnego „antyliberalizmu” na przekór oczywistemu zagrożeniu, jakościowo nieporównywalnemu z żadnymi typowymi sporami politycznymi w ramach oczywistego spektrum, poza którym PiS jest bardzo, bardzo daleko.

 39. banach
  07/07/2021 o 12:54 pm

  Raś któy jest Europejską Chadencją to dla ciebie barbarzyńca znam prywatnie jego asystentów to też barbarzyńcy ??

 40. G.host
  07/07/2021 o 12:58 pm

  O, znasz osobiście Rasia? To fajnie, przekaż mu ode mnie, żeby spierdalał.

 41. banach
  07/07/2021 o 1:46 pm

  Ghoast coś mało tolerancji do innych poglądów/ jego też a z jako asystentami mam super relacje i nie są to żadni naziole

 42. G.host
  07/07/2021 o 1:58 pm

  Ja go jakoś nie odróżniałem nigdy od Żalka, a trudno w większą gnidę nawet wśród tak silnej konkurencji jak pisowska. Niestety, przy całej mojej sympatii dla PO, fakt, że kiedyś trzymali u siebie takie coś jest bardzo wielką rysą. Dla porównania – Giertych jakoś nigdy mnie specjalnie nie odrzucał, nawet jak był z LPR. Jakoś mi tam intelektualnie i estetycznie nie pasował ;).

 43. banach
  07/07/2021 o 2:18 pm

  Ghoast rozumiesz że samymi progresywistami w Polsce nie wygrasz

 44. G.host
  07/07/2021 o 2:50 pm

  Nie rozumiem co ma „wygrywanie w Polsce” do mojego poczucia estetyki. Poza tym Żalek nie jest konserwatystą, jest ciasną nienawistną gnidą.

 45. banach
  07/07/2021 o 3:42 pm

  Ja mówię o Rasiu

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: