Strona główna > felietonik > Uporządkujmy sprawę Margot

Uporządkujmy sprawę Margot

Fundacja Pro – Prawo do życia wypuszcza na miasto furgonetki, które zawierają kłamliwe napisy zrównujące LGBT z pedofilami, co wypełnia znamiona przestępstwa zniesławienia i zniewagi.

Policja i prokuratura, mimo wielokrotnych zgłoszeń, nic ze sprawą nie robią. Wszystko taśmowo jest umarzane.

Sąd w Gdańsku w ramach zabezpieczenia z powództwa cywilnego orzeka, że napisy naruszają dobra osobiste osób LGBT i w ramach zabezpieczenia napisy mają być zdjęte.

Furgonetki nadal jeżdżą po ulicach zupełnie olewając decyzje sądu. Policja nie reaguje na próby realizacji wyroku sądu. Z czasem zakaz przestaje obowiązywać.

Wobec braku jakiejkolwiek ochrony ze strony państwa, pojawiają się spontaniczne akty BEZPRZEMOCOWEGO zatrzymywania furgonetek na przykład blokadą samochodową. Kierowcy blokad dostają zarzuty, kierowcy furgonetek dokonujący przestępstwa zniesławienia i zniewagi jeżdżą dalej.

Furgonetki celowo podjeżdżają na Wilczą pod squat lewicy mieszczący się nieopodal komisariatu policji i przez kilkadziesiąt minut celowo puszczają taśmy, że LGBT to pedofilia. Wg. relacji osoby mieszkającej naprzeciwko squotu, mieszkańcy są wściekli i w takich okolicznościach następuje atak Margot, która niszczy furgonetkę i sprzedaje kilka kopów kierowcy (Tekst poprawiony po uwagach czytelników)

Po ataku Margot pod squot przychodzą katolicy w asyście policji przez godzinę drąc się i modląc się o nawrócenie squotu. Furgonetka jeździ przez Wilczą jeszcze wielokrotnie. (Tekst poprawiony po uwagach czytelników).

Margot zostaje zglebowana w domu i wywleczona na policję, gdzie dostaje zrzuty występku chuligańskiego. Prokuratura chce aresztu tymczasowego, mimo iż, jak wskazują adwokaci, o areszt bardzo trudno nawet w przypadku gwałtów a co dopiero gdy kilka sposób się pokopie na ulicy i zniszczy opony w aucie za zawrotną sumę aż 6 tysięcy PLN.

Sąd odmawia aresztu Margot i daje tylko dozór. Margot, jak twierdzi jej adwokat, dozór spełnia, ale prokuratora nadal upiera się przy areszcie, chociaż ma wszystkie dowody na zapisie video. Przy odwołaniu sędzia, o którym widomo, że tego dnia będzie miał dużur, orzeka areszt na 2 miesiące. To ten sam co skazał Śpiewaka za zniesławienie córki Ćwiąkalskiego.

Policja podjeżdża pod siedzibę KPH i chce aresztować Margot. Protestują osoby LGBT, ale Margot podchodzi do policjantów i CHCE być aresztowana. Aresztowana jednak nie jest, zwijają ją dopiero tajniacy na ulicy.

Tłum jest wzburzony, wykrzykuje w stronę policji wulgaryzmy. W tym momencie policja zaczyna wyciągać z tłumu przypadkowe osoby, dusić je, bić i wsadzać do suki. Jedna posłanka ma wybity bark.

Cześć duszonych i wleczonych po ulicy osób nie ma pojęcia o co chodzi, w tym jeden turysta i osoba, która poszła po zakupy do sklepu. Słowem: zgarniają tego, kto się nawinie, kompetnie niewinnych ludzi.

Posłanki interweniują, ale policja nie chce udzielić odpowiedzi, gdzie wsadziła przypadkowo łapanych ludzi. Przez wiele godzin nie dopuszcza się do nich adwokatów, tylko wozi ich po mieście.

Na prawicy dziesiątki twitterowiczów zaciera ręcę, żeby Margot została zgwałcona w więzieniu. Dominują ojcowie rodzin, co uważają się za uczniów Chrystusa.

Łania – partnerka Margot- zorganizowała zrzutkę na działanie Stop Bzdurom. Po aresztowaniu wpłacane kwoty znacznie przyspieszają. Dla prawicy legalna dobrowolna zrzutka, która osiąga ogromne rozmiary, to dowód, że są Margot z Łanią są oszustami, bo jak to ludzie masowo wpłacają własne pieniądze na cel, który się nie podoba prawicy?

Wedle relacji posłanki Nowickiej i adwokatki jednej transpłciowej dziewczyny, czterech policjantów w areszcie miało trzymać tę dziewczynę a piąty wsadzać jej ręce w majtki w ramach przeszukania.

Boomersi prawicowi i liberalni heheszkują, że nie znają żadną niebinarnej Margot, tylko Michała, bo tak ma w dowodzie. Przoduje redaktor naczelny libkowej nowej Trójki czyli Nowego Światu. Do grupy wściekłych protestujących proLGBt wychodzi cyngiel TVP Jaok, który pyta: czy skoro on, Jaok, czuje się jednorożcem, to powinni na niego tak mówić? Jedna dziewczyna nie wytrzymuje i pluje mu w gębę. Polscy prawicowi mężczyżni płaczą i pod twittem Jaoka przechwalają się jak bardzo pobiliby tę dziewczynę. Bicie kobiet jest dla nich uzasadnione.

Po 3 dniach nadal nie widomo, w jakim areszcie znajduje się najgroźniejsza przestępczyni IV RP czyli Margot. Nie wie tego jej adwokat mimo prawidłowego umocowania.

Gdy w końcu mówią, gdzie wywieźli Margot, sąd nie chce ujawnić uzasadnienia decyzji i odsyła do prokuratora, chociaż standardowo się areszty uzasadnia i sąd może to zrobić od ręki. Bez uzasadnienia adwokat nie może złożyć odwołania od decyzji sądu o areszcie.

Jednocześnie, jak zauważa aktywista Bart Staszewski, ŻADEN ze sprawców pobicia na moście w rocznicę samobójczej śmieci Milo (zaatakowane 3 osoby + reporter) nie dostał nawet zarzutów, nie mówiąc o areszcie. Sprawę pobicie kobiet na marszu niepodległości prokuratura umorzyła, bo wszystko jest Ok, gdyż bijący nie chcieli kobiet trwale okaleczyć. Żadnego aresztu nie miała babka, która „spoliczkowała Rudą” na oczach kamer. Mimo to prawica ciągle krzyczy: legalizm, legalizm!

Tyle o tej sprawie. Modus operandi jest jasny: robisz wszystko, by prowokować LGBT, że są podludźmi, wypuszczasz ciężarówki, które ich masowo zniesławiają, a potem śmiejesz im się w twarz i umarzasz wszystkie ich skargi. Potem idziesz jeszcze dalej i w asyście policji podjeżdżasz pod squoty i prowokujesz lewaków dzień po dniu. A gdy ktoś nie wytrzyma i puszczą mu nerwy, zalewasz się łzami, jaki to terroryzm, straaaaszny występek chuligański i chcesz aresztu jak dla najcięższych przestępstw. Na koniec pokazowo bijesz, dusisz i molestujesz osoby, które śmiały się z tym nie zgadzać, siedziały w geście protestu a nawet przypadkowo przechodziły. Odmawiasz im pomocy prawnej w celu wymuszania zeznań. A w telewizji rządowej dziennikarze w mundurach non stop pokazują tylko ten moment, gdy komuś z lewicy puściły nerwy.

Dokładnie tak robiła to esbecja, puszczając prowokatorów na wiece opozycji i robotników, aby podjudzać, a gdy ktoś się odwinął, to TVP non stop pokazywała patrzcie: chuligany od Solidaruchów. Dlatego powtarzam: esbekich prowokacji będzie więcej, tyle że teraz za esbeckich prowokatorów robią w Polsce prawicowi katolicy. I to jest miara ich kompletnego kiszczakowego upadku.

 1. 10/08/2020 o 8:01 pm

  Śpiewaka w apelacji „skazał” skład trzyosobowy, albo się mylę?

 2. zjeb
  10/08/2020 o 8:11 pm

  w sumie to jest dobry czas, żeby Trzaskowski zaczął realizować postulaty z karty lgbt którą podpisał. serio, niech posłanki lewicy go przycisnął to może wyjdzie z tego coś dobrego. bedzie miał szanse by pokazać się jako ktoś więcej niż gość z kartonu.
  also, ci co krzyczą ‚legalizm, legalizm!’ są kurwa tak praworządni, że już minute później zacierają ręce na myśl zgwałcenia Margot przez jakichś zwyroli z celi. wtedy to już chuj tam z prawem

 3. Lego
  10/08/2020 o 8:16 pm

  No minął już rok z okładem od początku tych wydarzeń, które dzieją się ciągle i ciągle. I dlaczego do jasnej cholery nie ma żadnej odpowiedzi na to ze strony lewicy? Przeciez to co tu opisujesz można, mówię to po taz setny chyba, zrobić w formie filmu, można w formie reportażu. Przecież sa łącznie setki godzin takich nagranych komórkami przez dziesiątki ludzi. Można podogrywac kolejne z ywraz. Można zwrócić sie do kogoś aby to w formie scenariusza ubrał pro bono, na bank się znajdzie. Można sie zwrócić do Agnieszki Holland aby to zmontowala jakoś czy pomogła w tym. Jest mnóstwo celebrytow, da się znaleźć jakichś ksiezy, profesorow, powstancow, którzy się wypowiedzą. Zebrać to, zamontować w dwóch, trzech długościach. Przejmujacy, wyciskajacy łzy film , pokazujący jak to wyglada, jak działa władza i prawica w tym przypadku. I wrzucać to gdzie się da. To będzie faktyczne i sensowne STOP BZDUROM. Przecież juz uzbierali sporo kasy, sam wplacilem, wplace więcej na taki film. Ale kurwa weźcie coś zróbcie w tym temacie moi Drodzy, bo Was rozniosą te skurwysyn i takich Margot będzie jeszcze więcej , albo i gorszych przypadków.

 4. Lego
  10/08/2020 o 8:24 pm

  @Zjeb
  Ale wiesz, że PO nie ma w tym interesu i wielu wyborców PO uwaza, że Trzask ma się w to nie mieszać i ze to jest sprawa lewicy lub wręcz prowokacja lewicy aby PO wsadzić na minę? I że sporo z nich sie cieszy, ze lewicy spada i zacierają lapki, bo to znaczy ze PO wzrośnie?

 5. Anonim
  10/08/2020 o 8:30 pm

  „Przy odwołaniu sędzia, o którym widomo, że tego dnia będzie miał dużur, orzeka areszt na 2 miesiące. To ten sam co skazał Śpiewaka za zniesławienie córki Ćwiąkalskiego.”

  Sędzia nie skazał Śpiewaka, ale uczestniczył – jako przewodniczący – w składzie trzyosobowym, który utrzymał w mocy wyrok Sądu I – ej instancji. Jeśli dobrze pamiętam. Natomiast na lgbt szczuł ten sam prezydent, który śpiewaka ułaskawił, w tym samym składzie i osobie, ta sama władza, która kreuje perfidnie tę wojnę, a której śpiewak na każdym kroku się podlizuje. Jeśli chodzi o gwałty, prowadziłem kilka, we wszystkich był orzeczony areszt. Areszt w ogóle dramatycznie łatwo jest w Polsce klepanymi, co jest faktem – chyba – notoryjnym. Natomiast co do zasady, z Twoim wpisem się zgadzam

 6. [wiq]
  10/08/2020 o 8:33 pm

  Przecież PO samo się wsadzało na tę minę. Raz za razem. I wciąż prosiło o więcej.
  Jak by od razu na pierwszy „zarzut” o popieranie LGBT odpowiedzieli prosto i jasno „tak, popieramy prawa człowieka, to są prawa człowieka, to są ludzie” to by temat umarł.
  A tak jak się wili to wystarczało tylko szturchnąć i patrzyć jakie fikołki odstawiają byle tylko nie powiedzieć jasno i prosto.

  Plus ten wywiad z radosnym stwierdzeniem że nie używali akronimu LGBT bo im z badań wyszło, że ludzie nie wiedzą co to znaczy. No to zamiast wyjaśnić…
  Myślę zresztą, że oni w tych swoich badaniach dali „czy wiesz co znaczy skrót LGBT” i większość zgodnie z prawdą poległa na rozwinieciu. Co tylko i wyłącznie stało się wygodnym alibi, A przecież ludziska doskonale wiedzą jak wyzywać Osoby LGBT (tak po orientacji, seksualności i pozycjach), więc pomysł że nie wiedzą jest tylko alibi. I to marnym.

 7. zjeb
  10/08/2020 o 8:42 pm

  @Lego wiem. ale cisnąć ich nie zaszkodzi

 8. Lego
  10/08/2020 o 8:47 pm

  @@@
  Ja się z Tobą zgadzam. Jednak nijak to nie zmienia sytuacji ludzi LGBT w Polsce na lepsze, a liczenie na wsparcie w tej walce ze strony PO uważam za naiwność. Ich trzeba do tego przymusić, najlepiej zajmując się tym porządnie samemu jako lewica.

 9. Lego
  10/08/2020 o 8:59 pm

  @Zjeb
  Oczywiście, tylko trzeba mieć czym cisnąć. Trzeba mieć w ręku jakiś przyrząd do wywierania ciśnienia. Na razie lewica nic nie ma. Na razie społeczeństwo uważa w wiekszosci, że co prawda dzieciaków bić nie powinni, ale sami sobie są trochę winni bo napadli na auto i typa. PiS sprzedał swoją opowieść nawet części wyborców PO, całej PSL i pewnie nawet z lewicy są ludzie, którzy myślą podobnie. Wiec teraz takie cisniecie nic nie da. Wyżej napisałem jak w kilka dni, najdalej tygodni można zrobić skuteczny instrument do wywierania ciśnienia.

 10. Anonim
  10/08/2020 o 9:14 pm

  „Po 3 dniach nadal nie widomo, w jakim areszcie znajduje się najgroźniejsza przestępczyni IV RP czyli Margot. Nie wie tego jej adwokat mimo prawidłowego umocowania”

  Ale do teraz nie minęły jeszcze 3 dni od czasu jej aresztowania, a minęło już 30h od czasu opublikowania przez GW relacji z wizyty przedstawicieli Lewicy u Margot; hmm, czy reszta „porządkowania” sprawy rownież oznacza zagregowanie tytułów z portali z ostatnich dni?

 11. Gibon
  10/08/2020 o 9:21 pm

  Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale czy Margot nie została umieszczona w areszcie w związku z tym że pierwsze postanowienie zostało zażalone przez prokuratora, a w konsekwencji sąd odwoławczy zmienił postanowienie? Jeśli tak, to od tego postanowienia zażalenie nie przysługuje. Nadto, gdyby było to postanowienie I instancji to obrońca i tak w terminie 7 dni musiałby je zażalić bowiem termin ten liczy się od dnia ogłoszenia postanowienia/jego doręczenia podejrzanemu, a uzasadnienie nie ma tu nic do rzeczy – przy czym uzasadnienie powinno być sporządzone od razu z postanowieniem i taka jest i powinna być praktyka sądowa.

 12. Anonim
  10/08/2020 o 9:30 pm

  Pomijając twoje kłamstwa, wreszcie widzisz, jak się czuła w Polsce większość przez 25 lat liblewicowych rządów. A to nic przy np akcji widelec, czy prowokacjach na Marszu Niepodległości.

 13. 10/08/2020 o 9:30 pm

  Proszę pytać profesora poniżej:

  Prof. Piotr Girdwoyń, obrońca Margot, również nie ma jeszcze pisemnego uzasadnienia ws. aresztu tymczasowego dla swojego klienta. Jest ono niezbędne, ponieważ obrońca Margot chce złożyć zażalenie na decyzję sądu.

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sad-nie-ujawni-uzasadnienia-decyzji-o-areszcie-dla-margot-a-prokuratura-wciaz-go-nie/skl5qfz,79cfc278

  Być może rzeczywiście powinienem napisać zażalenie.

 14. steelman
  10/08/2020 o 9:34 pm

  @Anonim
  Zwinęli ją w piątek wieczorem. Liczymy do trzech: sobota, niedziela, poniedziałek.

 15. Anonim
  10/08/2020 o 9:43 pm

  Jak można być takim troglodytą, żeby w jednym tekście mówić z satysfakcją, że kobieta (chociaż oczywiście to facet, no ale mniejsza) pobiła kierowcę ciężarówki, a kilka akapitów dalej skomleć, że bicie kobiet jest jakąś hańbą, niby większą niż bicie każdego innego człowieka?

 16. Młot na debili.
  10/08/2020 o 10:01 pm

  ROTFL znowu akcja widelec. Byla bardzo sluszna tylko nie dociagnieta do konca.

  Spoko bedzie takich o wiele wiecej, a wy patole zawsze i wszedzie bedziecie tepieni. Na przyszlosc w standardach pislamskich, bo jak widac mozna i są skuteczne. A w przyszlosci za kazdym patusem w pierdlum, a bedzie was baaaardzo duzo bedzie opowiestka jak to lubi sie z dziecmi bawic.

  Moze sie wam wydawac, ze teraz jest was czas i zawsze bedzie, Kazdym debilom to sie wydaje, a pozniej jest strzał w leb, bo jescie banda cienkich ameb.

  Swiata nie zatrzymacie, za wiele debile z was tawarisze. A teraz wypierdalac i to w podskokach, bo mam glany.

 17. Jakub Powroźnik
  10/08/2020 o 10:29 pm

  „Gdy w końcu mówią, gdzie wywieźli Margot, sąd nie chce ujawnić uzasadnienia decyzji i odsyła do prokuratora, chociaż standardowo się areszty uzasadnia i sąd może to zrobić od ręki. Bez uzasadnienia adwokat nie może złożyć odwołania od decyzji sądu o areszcie.„

  Gwoli ścisłości, zdaje się, że postanowienie o zastosowaniu aresztu wydał sąd okręgowy na skutek zażalenia prokuratury. Od postanowienia sądu odwoławczego zażalenie nie przysługuje.

  Pozdrawiam,

 18. Gibon
  10/08/2020 o 11:03 pm

  A przepraszam – człowiek się doedukował. Koryguję mój błędny komentarz powyżej – zażalenie oczywiście przysługuje (426 par. 2 kpk). Ten cały cyrk z uzasadnieniem, wystąpienie Pani Prezes SSO, że nie mogą udostępnić akt/postanowienia to jest jakaś granda i oczywiste utrudnianie pracy obrońcy.

 19. kmat
  11/08/2020 o 12:16 am

  Po prawdzie ja się dziwię, że w PiS nikt tego jednak nie usiłuje hamować. Czy oni liczą, że odbiją tak młodych konfie? Nie odbiją, tylko pomogą się wypromować. W samej ZP pomoże to tylko ziobrystom, czyli najbardziej niepewnemu elementowi. Zresztą o to pewnie chodzi, mam wrażenie, że Ziobro zbiera siły, aby wykreować coś w stylu polskiego Jobbiku. A Polska nie Węgry, tu Fidesz bez Jobbiku rządzić nie będzie. Choć to pewnie plan na czasy pokaczyńskie.

 20. Anonim
  11/08/2020 o 12:35 am

  Młot na debili

  Pod patusow podstaw Żydów, to zobaczysz, jaki z ciebie dorodny naziolek.

 21. p
  11/08/2020 o 12:42 am

  @Anonim: po raz kolejny dzięki za głos rozsądku! Ta „osoba binarna” może kogoś skopać w biały dzień, ta cała banda może skakać po radiowozie, wyzywać policjantów i opluwać ludzi, ale my musimy być dla nich tolerancyjni… komedia…

 22. m vinthund
  11/08/2020 o 1:28 am

  „Sąd w Gdańsku w ramach zabezpieczenia z powództwa cywilnego orzeka, że napisy naruszają dobra osobiste osób LGBT i w ramach zabezpieczenia napisy mają być zdjęte”

  To nieprawda, zakaz nie dotyczył treści z tego samochodu, który został zaatakowany.

 23. tuciu
  11/08/2020 o 6:51 am

  @m vinthund: a co przecinek usuneli i juz mozna publicznie kogos opluwac?
  @p: „prawdziwi Polacy milujacy ojczyzne” moga skakac po radiowozach, rzucac kostka brukowa, wyrywac drzewka, kopac operatorow TV i bic kobiety siedzace na chodniku w ramach wyrazania pogladow. Takie sa standardy we wspolczesnej Polsce. No ale rozumiem, ze to tylko wolno mezczyznom hetero w grupach piecioosobowych i odziezy od RedBada.
  @Młot: nick odpowiada poziomowi: moze napisz to jeszcze raz tylko ze po polsku, bo widac ze wyjales przecinki na k… i tekst Ci sie rozlecial.

  Okazuje sie ze akcja widelec byla zla i lamala prawa czlowieka, bo lapano kiboli, a obecna akcja jest dobra i nie lamie praw czlowieka bo lapia LGBT. To tyle co do logiki naszej pozal sie boze prawicy. Zdecydujcie sie czy Tusk byl normalnym w porzo facetem, ktory nawet nie probowal zrobic wam krzywdy, czy tez krwawym tyranem, ktory przesladowal was za poglady. W pierwszym przypadku mozecie heheszkowac, ale wasza cala dotychczasowa pozal sie boze narracja o przesladowanej za poglady prawicy jest do wyrzucenia. W drugim przypadku wasz ukochany rzad zachowuje sie przynajmniej tak zle jak rzad Tuska, a wy jestescie tylko inna odmiana leminga i to cieszacego sie z bicia slabszych, a nie silniejszych.

 24. Krrrr
  11/08/2020 o 8:42 am

  Brakuje wątku o tęczowych flagach, który stał sie argumentem o złych lewakach nie szanujących symboli religijnych.

 25. oranvag
  11/08/2020 o 9:08 am

  Koniecznie spisywać numery służbowe polucjantów, przydadzą się, gdzy zrobimy lustrację i utniemy emeryturki…

 26. Lego
  11/08/2020 o 9:41 am

  @oranvag
  Nie mieli często naszywek z nazwiskiem, nie mieli numerów, nie mieli stopni, nie chcieli podać na rządnie nawet posłów, lub po kilkunastu wezwaniach mówili – podałem, miała pani czas aby zapamiętać. Cwane skurwysyny. Tak samo było i jest w Rosji. Więc wiesz…

 27. Anonim
  11/08/2020 o 9:50 am

  Najlepsza ilustracja waszej lewackiej „wolności” jest Radio Nowy Świat i Jedliński. Tak to u was wygląda.

 28. marcin_be
  11/08/2020 o 10:30 am

  ty ale czekaj, czekaj… skąd się wzięło radio nowy świat? #ohwait

 29. tuciu
  11/08/2020 o 10:35 am

  @Anonim: Panstwo skrajnie utrudnia legalna zmiane plci osobom ktore z woli Bozej rodza sie transplciowe, a potem ludzie uwazajacy sie za dziennikarzy pouczaja te osoby, ze w swietle prawa maja inna plec, bo tak jest napisane w papierach. Catch 22.

  Rownoczesnie w polskim prawie istnieje pojecie uczuc religijnych i karalnosc ich obrazy co sprowadza sie do cenzury pogladow i zachowan ktore nie podobaja sie biskupom kosciola katolickiego.

  Tak to u nas wyglada. „Wolnosc” pelna geba. A teraz najlepsze: Ty to wspierasz calym sercem.

 30. marcin_be
  11/08/2020 o 10:53 am

  znowu jakieś te trolle niegramotne – takie pelikanowate – oni serio uważają, że wszędzie mogą wrzucać swoje kłamstwa i ludzie to łykną. kiedyś to była trollerka a teraz to tylko jakieś popierdółki

 31. PRAWDA
  11/08/2020 o 11:36 am

  FAKE NEWS wprowadzanie w błąd:

  W treści artykułu jest że: „Sąd w Gdańsku w ramach zabezpieczenia z powództwa cywilnego orzeka, że napisy naruszają dobra osobiste osób LGBT i w ramach zabezpieczenia napisy mają być zdjęte.”

  Jest to nieprawda, wyjaśnienie:

  „Każdy obywatel ma zagwarantowane w konstytucji prawo do swobodnej, nawet mocnej wypowiedzi i wypowiadania sprzeciwu przeciwko edukacji seksualnej dzieci według takich standardów” – postanowił w październiku zeszłego roku Sąd Oręgowy w Gdańsku w postępowaniu Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT „Toledo” przeciwko Fundacji Pro – Prawo do Życia.

  tvp.info/49328977/hasla-na-furgonetce-demolowanej-przez-margot-byly-legalne-przypominamy-postanowienie-sadu

 32. PRAWDAA
  11/08/2020 o 11:38 am

  FAKE NEWS wprowadzanie w błąd:

  W treści artykułu jest że: „Sąd w Gdańsku w ramach zabezpieczenia z powództwa cywilnego orzeka, że napisy naruszają dobra osobiste osób LGBT i w ramach zabezpieczenia napisy mają być zdjęte.”

  Jest to nieprawda, wyjaśnienie:

  „Każdy obywatel ma zagwarantowane w konstytucji prawo do swobodnej, nawet mocnej wypowiedzi i wypowiadania sprzeciwu przeciwko edukacji seksualnej dzieci według takich standardów” – postanowił w październiku zeszłego roku Sąd Oręgowy w Gdańsku w postępowaniu Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT „Toledo” przeciwko Fundacji Pro – Prawo do Życia.

 33. ereandel
  11/08/2020 o 12:09 pm

  @правдаa
  „[Sąd] postanawia
  I. udzielić zabezpieczenia roszczenia powoda Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT „Tolerado” w Gdańsku na czas toczącego się postępowania poprzez zakazanie rozpowszechniania wizerunku dwóch nagich mężczyzn, przedstawionego w załączniku do wniosku o zabezpieczenie z dnia 18 września 2019 r., wraz z informacjami „Pederaści żyją średnio 20 lat krócej”, „Czyny pedofilskie zdarzają się wśród homoseksualistów 20 razy częściej”, „Tacy chcą edukować twoje dzieci. Powstrzymaj ich.”, „70% zachowań na AIDS dotyczy pederastów”, „91% dzieci wychowywanych przez lesbijki i 25% wychowywanych przez pederastów jest molestowanych”, prezentowanego w formie banerów wielkopowierzchniowych, na plakatach, na ulotkach, na stronie internetowej http://www.stopedofilii.pl, na stronie internetowej http://www.stopaborcji.pl oraz na pojazdach przemieszczających się w ruchu publicznym i w miejscach ogólnie dostępnych oraz rozpowszechniania w miejscach publicznych komunikatu dźwiękowego prezentującego te treści”

  W uzasadnieniu: „W ocenie Sądu, powód co do zasady uprawdopodobnił, że zachowanie pozwanego w sposób opisany w uzasadnieniu pozwu i załączonych doń dokumentach mogło stanowić naruszenie jego dóbr osobistych.”

  Będę bezpośredni: pa czemu kłamiesz, moskiewski borzoju aportujący.

 34. 11/08/2020 o 12:46 pm

  Do wszystkich: tekst został w 2 miejscach zmieniony po uwagach czytelników.

 35. Prawicowy gej
  11/08/2020 o 3:06 pm

  Jaka prawica? Używanie takich określeń w naszym kraju już dawno straciło jakiekolwiek znaczenie
  Partia rządząca w Polsce to najgorsze możliwe combo, to rozdawniczy socjalizm i ultrakonserwatyzm obyczajowy.To żadna prawica.
  Prawdziwa liberalna prawica ma głęboko gdzieś co kto robi w swoim łóżku i kto z kim chodzi za rękę.
  Proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka, bo równie dobrze można wrzucać komunistów do jednego worka z ludźmi, którzy wspierają ruch LGBT.
  Jestem wyborcą Konfederacji. Czy zgadzam się z poglądami obyczajowymi wielu z nich?Absolutnie nie, ale uważam, że kwestie ekonomiczne dotyczą wszystkich i są najważniejsze. Aczkolwiek jestem głęboko przekonany, że nawet Ci konfederaci którzy na tęczowych kręcą nosem nigdy nie uciekliby się do takich prlowskich metod jak miłościwie nam panujący.
  Proszę też o otworzenie oczu i nie patrzeniu na każdego człowieka z prawej strony jak na faszystę, podpierając się tym co mówi Korwin czy Braun, postacie conajmniej ekscentryczne i w tym momencie już mało reprezentatywne.

 36. Lego
  11/08/2020 o 3:30 pm

  @Prawicowy g.
  „My, jako Konfederacja doprowadzimy do sytuacji, w której przegłosujemy ustawę anty-LGBT. To jest jeden z fundamentów tego, dlaczego idziemy do Sejmu – powiedział Witold Tumanowicz”
  „Jeszcze półtora roku temu w okresie kampanii do Parlamentu Europejskiego nieformalnym programem Konfederacji i Krzysztofa Boska była tak zwana „piątka Mentzena”, czyli hasło „Nie chcemy Żydów, gejów, aborcji, podatków i UE”.

  „My robimy te badania, te grupy fokusowe, śledzimy, jaki przekaz trafia do wyborców. Wiemy, co mówić, żeby wyborcy nas słuchali. Korzystamy z danych, to jest podejście naukowe. I w sposób naukowy wyszło nam pięć postulatów. Nazwałem je »piątką Konfederacji« i ogłaszam ją światu po raz pierwszy. Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej. To najlepiej trafia do naszych wyborców, dlatego nasi wyborcy chcą nas słuchać i z tego powodu wyborcy chcą na nas głosować”
  – mówił Sławomir Mentzen, jeden z liderów Konfederacji na swoim wykładzie 25 marca 2019 w Krakowie.”

  @KONFEDERACJA_
  ·
  17 cze
  .
  @krzysztofbosak
  : Postuluję zakaz finansowania organizacji LGBT z zagranicy, powstrzymanie tych prowokacji, a nie ludzi, którzy przeciw nim protestują. Przeciwko którym obóz rządzący wysyłał policję.

 37. Anonim
  11/08/2020 o 5:00 pm

  „Boomerzy” nie „Boomersi” na litość! Poza tym tekst jak zwykle świetny, pozdrawiam serdecznie.

 38. Skorpio
  11/08/2020 o 5:02 pm

  @ Lego

  Może ten ,,prawicowy gej” to znany z FB ,,gej przeciwko światu”?

 39. Tryb
  11/08/2020 o 6:01 pm

  Jaka ona, przecież to on.

 40. RS
  11/08/2020 o 6:09 pm

  Zmień trochę język, bo tego się nie da czytać. Przy całej sympatii dla sprawy. Szybko tracisz RiGCz.

 41. Lego
  11/08/2020 o 6:27 pm

  @Skorpio
  Nie znam tego z FB, ale ten tu mi na geja nie wygląda. Bardziej na dzbana ;)

 42. Marek Ciepierski
  12/08/2020 o 7:23 am

  Jest pan fenomenalny!
  Dziękuję.

 43. Malcerz
  12/08/2020 o 8:30 am

  „, ale Margot podchodzi do policjantów i CHCE być aresztowana. Aresztowana jednak nie jest, zwijają ją dopiero tajniacy na ulicy.”
  Warto by rozszerzyć tę wątek. Jak widać na nagraniach policja nie chce zatrzymać Margot, bo czeka aż zbierze się większy tłum ludzi. Dopiero gdy widzą, że ludzie powoli zaczynają się rozchodzić bo nic się nie dzieje – atakują. Wybrali moment gdy będzie największy tłum i zaatakowali. Nieprzypadkowo czekali na tą chwilę. Nieprzypadkowo wcześniej nie chcieli jej zatrzymać. Policja czekała na rozkaz – atakować jak będzie największy tłum. Chcieli zamieszek.

 44. Małgosia Stratford
  12/08/2020 o 9:02 am

  Rządajmy wyjaśnienia o prawo do jakiego życia walczy Prawo do Życia. Na dziś wygląda na to, że chcą żeby rodziły się dzieci, ktòre można będzie później gnębić.

 45. Anonim
  12/08/2020 o 11:11 am

  „kilka sposób się pokopie na ulicy” – chyba „kilka osób”.

 46. Georg
  12/08/2020 o 11:33 am

  Trochę tylko jestem zmieszany po tym:

  „który pyta: czy skoro on, Jaok, czuje się jednorożcem, to powinni na niego tak mówić? Jedna dziewczyna nie wytrzymuje i pluje mu w gębę. Polscy prawicowi mężczyżni płaczą i pod twittem Jaoka przechwalają się jak bardzo pobiliby tę dziewczynę. Bicie kobiet jest dla nich uzasadnione.”

  Dlaczego ma być bicie kobiet czymś innym niż bicie mężczyzn – czy widzenie tu jakiejś różnicy to nie seksizm?

  Jedyne uzasadnie takiego poglądu co znam to takie że kobiety „ogólnie / z natury są słabsze i potrzebują większej ochrony”. Ale takie myślenie to przecież bardzo:

  1) biologistyczne – (uogólnia wszystkich ludzi jednej płci pewnymi własciwościami)
  2) i transfobiczne (skoro to prawda że płeć moja to tylko to, co sam czuję – bez żadnych czynników obiektywnych. Oznaczałoby to że pobicie Michała byłoby bardziej do przyjęcia niż bice Margot.)

 47. 12/08/2020 o 11:39 am

  Nie, kobiety są słabsze fizyczne. To nie seksizm.

 48. Georg
  12/08/2020 o 11:48 am

  Nie rozumiem. Czyli Margot teraz stała się słabsza od Michała?

 49. 12/08/2020 o 11:50 am

  Ale co mnie obchodzi, że czegoś nie rozumiesz.

 50. Paragon
  12/08/2020 o 12:19 pm

  Już pierwsze zdanie jest nieprawdziwe, potem autor brnie w dalsze nieprawdy, zafałszowania i manipulacje. Szkoda czasu na lekturę.

 51. Paragon
  12/08/2020 o 12:20 pm

  Już pierwsze zdanie jest nieprawdziwe, potem autor brnie w dalsze nieprawdy, zafałszowania i manipulacje. Szkoda czasu na lekturę.

 52. Georg
  13/08/2020 o 2:54 am

  No myślałem że Pan pisze blog dla ludzi którzy jeszcze nie rozumieją. Żeby zrozumieli. Bo po co napisać dla tych co już rozumią?

 53. i have no gender only rage
  13/08/2020 o 8:49 am

  Zmień proszę w tym fragmencie słowo „transowa” na „transpłciowa”.

 54. MMD
  13/08/2020 o 11:54 pm

  Ktoś mi wytłumaczy co to jest squat?

 55. prorok
  17/08/2020 o 7:06 pm

  Margot do więzienia! Lewica musi poskromić swoich ekstremistów!!

 56. Ganymede
  17/08/2020 o 8:17 pm

  Może Pan szerzej wyjaśnić te wątki?

  „Sąd w Gdańsku w ramach zabezpieczenia z powództwa cywilnego orzeka, że napisy naruszają dobra osobiste osób LGBT i w ramach zabezpieczenia napisy mają być zdjęte.

  Furgonetki nadal jeżdżą po ulicach zupełnie olewając decyzje sądu. Policja nie reaguje na próby realizacji wyroku sądu. Z czasem zakaz przestaje obowiązywać.”

  Z tego co mi wiadomo to sąd zasądził, że slogany dotyczące edukacji seksualnej i „lobby LGBT” są dopuszczalne, wobec czego fundacja zmieniła plandeki i jeździła dalej. Jak to ma się do olewania decyzji sądu i braku reakcji policji na decyzję sądu? Nie rozumiem też części traktującej o przestaniu obowiązywania zakazu.

 57. Marcin Raelian
  26/08/2020 o 6:55 pm

  ogólnie jak ktoś daje się sprowokować słowami czy napisami to do nie nadaje się do sprawowania żadnej przywódczej funkcji. Nie chciałbym mieć wspólnego z kimś takim kto nie zaatakowany fizycznie działając emocjonalnie dopuszcza się niszczenia mienia i naruszenia nietykalności. Przemoc i niszczenie mienia zawsze zaognia sytuację i tak się stało, gdy dochodzi do samosądów często obrywają niewinni .

  Odwróćmy sytuację: Chyba nikt z nas nie chciałby by rzucano w jego okna kamieniami, tylko dlatego bo ktoś poczuł się sprowokowany np. tęczowymi firankami, odwróconym krzyżem czy nietypowym wyglądem lokatora ani nawet w przypadku zakłócenia ciszy nocnej w lokalu.

  „Tylko miłość może nas uratować” a „wolność słowa należy uszanować”

 58. Wiem
  05/10/2020 o 1:24 am

  Lgbtqi+

 1. 10/08/2020 o 9:15 pm
 2. 11/08/2020 o 7:48 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: