Strona główna > felietonik > Nie chodzi o to, żeby Margot aresztować, ale żeby ją skrzywdzić

Nie chodzi o to, żeby Margot aresztować, ale żeby ją skrzywdzić

Wbrew pozorom Margot nie została aresztowana na 2 miesiące za przyozdobienie figurki Jezusa flagą. Została aresztowana w związku ze sprawa furgonetki. Jakiej furgonetki? Jak pisało oko.press

Chodzi o zablokowanie i zniszczenie furgonetek Fundacji Pro Prawo do Życia, które jeżdżą po miastach obklejone plakatami i głoszą z megafonów homofobiczne kłamstwa.

Na przykład: „Pederaści żyją średnio 20 lat krócej”, „Czyny pedofilskie zdarzają się wśród homoseksualistów 20 razy częściej”, „91 proc. dzieci wychowywanych przez lesbijki i 25 proc. wychowywanych przez pederastów jest molestowanych”

„Słuszne jest twierdzenie (…), iż działania pozwanego wymierzone są przeciwko całej społeczności osób LGBTi wzbudzają szerokie zainteresowanie społeczne, które może powodować ugruntowanie się treści zniesławiających tą grupę osób u osób postronnych” – uznał Sąd Okręgowy w Gdańsku w październiku 2019, nakazując usunięcie homofobicznych furgonetek i plakatów w całym kraju.

Podejrzany działał publicznie, z oczywiście błahego powodu, okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego. Popełniony przez niego czyn został zakwalifikowany jako występek o charakterze chuligańskim” – uważa prokuratura i wylicza przestępstwa, o jakie oskarżona jest Małgorzata:

– czynny udział w zbiegowisku (art. 254 kodeksu karnego: do 3 lat pozbawienia wolności);

– uszkodzenie samochodu (przecięcie opon, pocięcie plandeki, urwanie lusterka, oderwanie tablicy rejestracyjnej, uszkodzenie kamery cofania oraz pobrudzenie pojazdu farbą). Szkodę wyliczono na 6 123 zł (art. 288 KK: do 5 lat więzienia)

– szarpanie, popychanie i przewrócenie Łukasza K. i spowodowanie obrażeń (art. 157 i 191 KK: odpowiednio do 2 i do 3 lat więzienia).

Za popełnienie czynu o charakterze chuligańskim (art. 57 a par. 1 Kodeksu karnego) sąd wymierza karę w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę”.

https://oko.press/dzialaczka-stop-bzdurom-wypuszczona-z-aresztu-pod-sklotem-modlitwy-o-nawrocenie-deprawatorow/

Prokuratura występowała więc o areszt dwukrotnie. Raz sąd odrzucił wniosek, drugi raz, przy odwołaniu, znalazł się jakiś rozgrzany sędzia i areszt uwzględnił.

Słowem straszna zbrodnia popychania i szkód na 6 tysięcy, gdzie Sasin przepierdolił 70 baniek na wybory widmo, Szumowski 300 baniek na respiratory widmo, a elektrownia Ostrołęka 900 milionów na plany widmo, tak, ta sprawa wymaga aż dwukrotnego składania wniosku o aresztowanie. Chociaż zwykle za takie sprawy odpowiada się z wolnej stopy i zwykle dostaje najwyżej zawiasy.

Jednocześnie w tym samym czasie ciężarówki, które zgodnie z wyrokiem sądu powinny zniknąć z ulic, nie tylko po nich, ale są eskortowane…przez policję.

Skończmy wiec rżnąć głupa, że tym rządowym faszystom chodzi o coś innego niż o zemstę. Nie o żadne niszczenie mienia chodzi, bo publicznym mieniem te bandyckie łajzy palą non stop w piecu. Chodzi o zastraszanie, a nawet chęć krzywdy. Tak Margot jest osobą niebinarną, dla niej pobyt w areszcie to może być piekło. I na takie piekło chcą ją skazać. W takim piekle chcą ją po prostu skrzywdzić.

Ma ta osoba odwagę, jaką mało kto ma w tym kraju. Ma więcej odwagi niż te bandy nacjonalistycznych kiboli, którzy rozpruwają się na pierwszym przesłuchaniu, gdy już nie ma mamusi z obiadkiem i koleżków z siłowni. Ma odwagę, ma charakter, ma wszystko, żeby być bohaterką, naszą drobną, niepozorną Różą Luksemburg.

Ale samotnie za kratami może nie podołać. Dlatego lewicowi parlamentarzyści powinni zrobić wszytko, żeby non stop monitorować jej pobyt w więzieniu. Żeby przyłazić, wizytować, ciągle nachodzić, słowem, żeby ten dyrektor aresztu czuł, że ma na łbie kamery, całe te lewactwo i że wszyscy na niego patrzą. A wtedy może da się tę dziewczynę uratować.

A jeśli ktoś z oburzonych obywateli, tak bardzo walczący o sprawiedliwość, uważa, że w pisowskim państwie za pobicia się w ogóle odpowiada, to przypominam mu tę poniższą opinie prokuratury o biciu kobiet przez Bosakowców na marszu równości:

Zamiarem atakujących nie było bowiem objęte wspólne (objęte wspólnym porozumieniem) pobicie pokrzywdzonych lecz okazania swojego niezadowolenia, że pokrzywdzone znalazły się na trasie ich przemarszu . Dodatkowo umiejscowienie obrażeń jakie doznały pokrzywdzone (przede wszystkim okolice nóg, pośladków, nadgarstka) ich charakter (zasiniaczenia, obtarcia naskórka, zadrapania) wskazują, że przemoc ze strony napastników , nakierowana była na mniej newralgiczne części ciała z tego też względu nie można tez mówić, aby zamiarem atakujących był objęty skutek w postaci narażenia pokrzywdzonych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, ciężkiego uszczerbku na  na zdrowiu lub naruszenia czynności narządu ciała powyżej 7 dni.

Żródło

Hańba wam zwyrodnialcy, po trzykroć hańba. Ale los się kiedyś odwróci. Zawsze się odwraca.

 1. Koniew
  07/08/2020 o 8:09 pm

  Do zdegenerowanych policjantów się przyzwyczaiłem. Do zdegenerowanych prokuratorów. Ale nazwisko tego bydlaka lub bydlaczki w sędziowskiej todze bardzo chciałbym poznać. Trzeba zrobić wszystko zeby za 3 do 5 lat jak władza się zmieni ta osoba zapłaciła za to co dziś zrobiła

 2. MiM
  07/08/2020 o 8:26 pm

  Podejrzewam jednak, że pierdolec związany ze zbrodnią na pomnikach mógł zaważyć na decyzji sądu. W końcu do tej potwornej tragedii nie doszłoby, gdyby Margot siedziała w areszcie. Pomyśleć tylko, do jakich jeszcze strasznych czynów gotowa się posunąć pozostając na wolności…

  Podziwiam jej odwagę. W sumie zabawnie byłoby, gdyby zamiast dać się aresztować wyjechała np. do Niemiec. Miałbym szczery ubaw czytając o reakcji tamtejszego sądu na wniosek o ekstradycję (choć pewnie te chuje nawet nie odważyliby się go wysłać). No, ale widać że Margot jest twarda i woli walczyć niż uciekać. Tak, rolą lewicowych polityków i działaczy jest zapewnienie jej ciągłego wsparcia.

 3. p
  07/08/2020 o 8:30 pm

  Ooo, to już nie „wolne sądy”… Bucha… Jestem głupkiem przepraszam

 4. Lego
  07/08/2020 o 8:37 pm

  Ale wiecie co? Wkurwia mnie strasznie opozycja. Wkurwia do czerwoności. Dlaczego nie słychać twardego stanowiska opozycji, ciągłego powtarzania jednym głosem i stanowczo, że każdy skurwysyn działający niezgodnie z prawem w służbie kaczyzmu zostanie rozliczony, postawiony przed sądem, pozbawiony immunitetu, pozbawiony majątku jaki w ten sposób zgromadził, pozbawiony praw emerytalnych?

 5. 07/08/2020 o 8:42 pm

  No, z tą Różą to trochę przegiąłeś ;-) Róża była przede wszystkim jednak ekonomistką i filozofką o ogromnym dorobku intelektualnym. I nie mówię, że dzisiaj nie wieszałaby flag. Raczej, że to robiłaby też, ale porównanie jest jednak cokolwiek naciągnięte.

 6. PMAA
  07/08/2020 o 8:47 pm

  @Koniew
  Zdaje się, że decyzje o areszcie nie są objęte losowaniem sędziów, więc prokuratura wiedziała, kto im to klepnie…

 7. 07/08/2020 o 8:57 pm

  @FumaFoch – owszem, ale dziś właśnie czytałem jak długo była w więzieniu i jak mimo to miała odwagę. Kiedyś napisze notke odkłamującą naszą Różę

 8. Lego
  07/08/2020 o 9:00 pm

  @PMAA
  Tymczasowe orzekają sędziowie na dyżurach, więc wystarczy w odpowiednim czasie podjechać z podejrzanym i się ma.

 9. ereandel
  07/08/2020 o 9:43 pm

  Ciekawe, co na ten temat powie Rafał Woś? Czy broń już dymi, czy jeszcze nie?

 10. lavyni
  07/08/2020 o 10:25 pm

  Bardzo brakuje Jacka Kuronia, on by już tam był i wyciągał Margot z wiezienia.
  Gdzie jest A. Zadenberg? Myślałam, ze takim politycznym synem J. Kuronia.
  Zrzutka na prawnika? Zróbmy coś!
  J. Kuroń to moja bajka.

 11. 07/08/2020 o 10:33 pm

  Posłowie lewicy są właśnie na komisariatach. Naprawdę zachowują się tak jak powinni.

 12. 07/08/2020 o 10:35 pm

  „Ciekawe, co na ten temat powie Rafał Woś?”

  Nic, przecież żadnego kibola nie aresztowali.

 13. ereandel
  07/08/2020 o 10:55 pm

  @GM
  Wierzę. Ale w dzisiejszych paskudnych czasach bardziej od działalności liczy się marketing polityczny. Nagłaśniać sprawę do bólu. Nawet co sprytniejsze prawaki zauważają, że może to stanowić istotny problem wizerunkowy dla partii rządzącej.

  @pwilkin
  Ach, no przecież.

 14. 07/08/2020 o 10:59 pm

  Tak, no ja akurat dobrze wiem, ile siedziała. Zwracam tylko uwagę na nieprzystawalność dorobku intelektualnego tych dwóch porównywanych osób.

 15. Sojuszniczka
  08/08/2020 o 1:07 am

  Margot nie jest dziewczyną, jest osobą niebinarną. Proszę o zmianę określenia „dziewczyna” na np. „osoba”.

 16. 08/08/2020 o 1:09 am

  Ok poprawiłem. Przepraszam za pomyłkę

 17. ereandel
  08/08/2020 o 1:20 am

  @Sojuszniczka
  Osobiscie jej nie znam, ale na filmikach nie protestowała na określenie per „dziewczyny”. Czy decydujące nie jest tutaj zdanie samej zainteresowanej?

 18. Anonim
  09/08/2020 o 5:37 am

  Dziękuję za ten tekst. Trzeba go powielać i niech czytają prawi katolicy i bezczelni prześmiewcy.

 1. 16/09/2020 o 12:53 am
 2. 16/09/2020 o 11:29 pm
 3. 17/09/2020 o 9:59 am

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: