Strona główna > felietonik > Czy fanboje PO pogrzebią szasnę Trzaskowskiego?

Czy fanboje PO pogrzebią szasnę Trzaskowskiego?

Nie zostanie odjęte berło od Judy ani laska pasterska spośród kolan jego, aż przyjdzie ten, do którego ono należy, i zdobędzie posłuch u narodów!

Księga Rodzaju 49,10

Tak przyszedł ten. Objawił się nam z berłem od Sorosa Spinozy Judy, a laska jego u kolan, a przed kolanami pochyleni cali w błogości. Kto się objawił? Mesjasz Trzaskowski. Kto pochylony: fanboje PO. Gdy było 200 zakażeń dziennie, koperty wyborcze śmierć niosły. I nie można było głosować. Gdy jest 500 zakażeń dziennie, koperty już niosą życie. I trzeba na Mesjasza głosować. Mesjasz od zarazy uleczy.

Im dłużej patrzy się na wyborców PO, którzy nagle dostali nadzieję, tym większy niesmak i większa powtórka z rozrywki. Owszem, dostali wiatr w żagle. Ale sposób, w jaki z tego korzystają, przypomina trochę pijanych nastolatków, którym stary żaglówkę pożyczył.

Weźmy chociaż sprawę Śpiewaka. Celowo ułaskawiony przez Dudę, aby libkom pękło wszystko, co się nadyma. I Libki z PO ograne jak dzieci, weszły w to na pełnej. Zwłaszcza liberalni dziennikarze. A mogli pochwalić Dudę, że w końcu jakaś dobra decyzja. Ba, jak nie pochwalić, mogli się ugryźć w język. A jak nie ugryźć, to chociaż przypomnieć to, co poniżej:

Cóż, nadal uważacie, że Śpiewak jest pisowskim cynglem? Można było sprawę rozbroić, ale dziennikarze liberalni i liberalni fanboje weszli w obrzygiwanie Śpiewaka na pełnej. A potem będą zdziwieni, jak część wyborców Lewicy na złość zostaną w domu. A wyborcy Bosaka do wyborów pójdą.

Ale żeby tylko Śpiewak, który, prawdę mówiąc, celowo też ich triggeruje. Pouczani, wyśmiewani są wszyscy wokół. Ostatnio Szubartowicz za Żakowskim stwerdzi, że „sam fakt kandydowania Hołowni na prezydenta to bezczelność, bo on nie wziął nigdy odpowiedzialności np. za gminę”. A potem się dziwią, że wyborcy Hołowni zostali w domu a Szubartowicza mają za lajtową wersję TVP.

Co ciekawe, sam Mesjasz Trzaskowski w to zupełnie nie brnie. Dzieje się tak nie tylko z powodów pewnych politycznych talentów i pewnego doświadczenia. Dzieje się tak, że wizja Platformy się przepoczwarza z partii neolibków na partię libków progresywnych. Póki co jest tylko forma: hasło chwalenia 500+ czy 10 tysięcy na remont są bardzo trafne. A już strona „Obronimy Polskę Plus” to polityczny majstersztyk. Gdybym był sztabowcem, to właśnie takie hasło wybrałbym na hasło wyborcze Trzaskowskiego i robił spoty o tym jak PiS chce zwalniać pracowników a Duda namawia, żeby nie brać 500+. Tyle że to dopiero przepoczwarzenie formy, czekamy na treść, a więc czyny. Chociażby w miastach rządzonych przez PO.

Problem w tym, że o ile PO jest w trakcie bolesnego przepoczwarzania, o tyle żelazny elektorat PO ciągle tkwi w skorupie dawnej Platformy i zachowuje się dokładnie tak, jak się zachowywał w czasach, gdy Komorowski prowadził w sondażach. Wiecznie kogoś poucza i wiecznie pokazują swą wyższość. Może więc dojść do zabawnej sytuacji. Platforma dostała po raz pierwszy kandydata, który jest o wiele bardziej ogarnięty od jej własnego elektoratu, który to elektorat ostatecznie pociągnie go w dół.

A potem będzie wyzywanie na chciwy i tępy lud pisowski oraz fałszowanie wyborów.

 1. zz
  10/06/2020 o 12:34 pm

  apropo śpiewaka – raz że właśnie w ramach ułaskawienia trochę jednak zmienił wektor i przestał nadawać o prokuraturze obecnej (nbene przykłady z 2018, hehe) a skupił się li tylko na rafale trzaskowskim, po etc – co 1) podpada jednak pod cynglowanie 2) daje smrodek bo za szybko do pytań o działania ziobry chyba nie wróci 3) samo w sobie całkiem sprawnie triggeruje libdem.
  dwa że koncepcja jaki to ogromny procent elektoratu lewicy pałuje się jego osobą jest hmhmhmh ambitny

 2. 10/06/2020 o 12:35 pm

  @zz – fakt, ciekaw jestem jak duży odsetek Lewicy zostanie w domu.

 3. PN
  10/06/2020 o 12:39 pm

  Dobry tekst, pośrednio sugeruje, czego trzeba opozycji, mianowicie narracji, czy też bajki, jak to się drzewiej mówiło. Takiej prostej i całościowej, lekko głupiej, lecz barwnej. Oni nawet, jak sugerujesz Majorze, czują, czego im potrzeba, co widać po tym hołdzie wobec Trzaskowskiego. Im trzeba polireligii! ;)

 4. steelman
  10/06/2020 o 12:41 pm

  Tyle że to dopiero przepoczwarzenie formy, czekamy na treść,

  Nie! Pointy nie będzie
  i żądać jej na próżno,
  bo w morderczym zapędzie
  kneź pointę też urżnął.

  Już w 2015 PO zbierała się do przepoczwarzania i potem przestała. Nie wierzę w przepoczwarzenie PO.

 5. Anonim
  10/06/2020 o 12:53 pm

  O, jezu, znowu Tłitterek przysłonił cały świat Majorkowi #LOL

  Ale jak już o Tłitterku:
  – chamówą ze Śpiewakiem zrażona nawet cześć Lewicy (reszta jak powyżej u @zz);
  – idiotyzmem jest domaganie się od PO/KO nadstawiania drugiego policzka, gdy Lewica napierdala po całości (np ostatnio „karta LGBT Trzaskowskiego to nic, oszustwo!”);
  – beton lewicowy (poRazemkowy czy różne Anna-Maria Żuczki) prędzej się zesra niż zagłosuje w II turze na Trzaskowskiego, więc spokojnie można to olać.

 6. Koniew
  10/06/2020 o 12:58 pm

  Major@ Fanboje PO mogą zaszkodzić kampanii Trzaskowskiego, tak jak fanboje Razem szkodzą Biedroniowi hasłami „jeśli się całkowicie z nami nie zgadzasz nie jesteś naszym wyborcą i wal się.”

  Co do Śpiewaka tak teraz zachowuje się jak kłamliwy pisowski cyngiel. Przytaczasz jego tweety sprzed 2 lub 3 lat. Wtedy rzeczywiście ujawniał wszystkich jak leci, choć zdarzało mu się oskarżać ludzi bez dowodów. A teraz? Kłamie do Adama Traczyka że ustawa reprywatyzacyjna nie jest potrzebna. Bo pis jej nie zrobił. Oskarża Trzaskowskiego o skarżenie decyzji komisji Jakiego choć pewnie zdajesz sobie sprawę, że są one bezprawne i urzędnicy ratusza muszą je skarżyć. Czy dziwi mnie że teraz przeszedł na ich stronę? Nie, Zawsze był gotów pójść z każdym dla kariery. Był u Gronkiewicz-Waltz był u Bieleckiego. Potem negocjował poparcie w wyborach na prezydenta Warszawy u Kukiza. Jak nie dostał miejsca na liście Lewicy to Razem polewał szambem w wyborach parlamentarnych aż miło. I serio tylko fanboje PO mają obiekcje do Śpiewaka? To poczytaj na twitterze Paczkowskiego. Fanboj jak cholera.
  A jak Biedroń będzie tak gardłował że z tego, że Trzaskowski jest platformy wynika jego udział w reprywatyzacji to mu przypomną z kim SLD było wtedy w koalicji w Warszawie.
  Co do ataków LIsa i Szubiego na wszystkich, racja. Oni są durniami i się nie zmienią.

  Ps. Razem nasz kochany Jasio wydyma jak frajerów, Tak jak zrobił w balona kolegów i koleżanki z własnego stowarzyszenia. I niedługo znowu poleje ich błotem, jak dostanie zlecenie. Zobaczysz.

 7. Aristeros
  10/06/2020 o 1:09 pm

  Całe to zestawienie komentarzy Śpiewaka możesz wyrzucić. Teraz ma znaczenie to, co on mòwi teraz. A teraz, po ułaskawieniu, atakuje, co się tyczy reprywatyzacji, tylko Trzaskowskiego. A jeśli chodzi o twoje proroctwa przedwyborcze, przypomnę, że tak mniej więcej rok temu prorokowałeś, że Biedroń ma poważne szanse, by zostać prezydentem. Tymczasem Biedroń jest nawet nie w drugim, a w trzecim szeregu kandydatów. Przypomnę, że prorokowałeś, że Śpiewak dostanie w Warszawie przynajmniej 10 proc. Tyle co do wartości twoich przedwyborczych analiz.

 8. 10/06/2020 o 1:59 pm

  @Someone – jaja witam, bez betonu lewicowego Wasz mesjasz przegra

 9. 10/06/2020 o 2:00 pm

  @Koniew . – wystarczy te teksty teraz linkowac

 10. 10/06/2020 o 2:01 pm

  @aristeros/chevalier – nie chodzi, co ja wrzucam, a co wrzucać powinien sztab i wyborcy Trzaskowskiego, rozumiesz już? Oczywiście, że tok temu Biedroń na fali Wiosny miał szansę powalczyć od druga turę. Podtrzymuje. Tylko przez rok wszystko politycznie popsuł a Wiosny już nie ma. Co w tym trudnego do zrozumienia?

 11. Koniew
  10/06/2020 o 2:07 pm

  Major@ można i trzeba linkować najlepiej będąc Biedroniem. Czy Trzaskowski powinien to robić nie wiem. Bo on co prawda nie jest za reprywatyzację odpowiedzialny ale jego partia również. Tylko Trzaskowski o spiewaku nic nie mówi robią to szubi i lis, a czy oni kogoś obchodzą?
  Nie zmienia to oceny samego śpiewaka jego ułaskawienia i dzisiejszych działań

 12. Ajgor
  10/06/2020 o 2:09 pm

  @Majorze

  Pytanie kto jest tym betonem? Razemki? Poza Warszawą nie istnieją. Natomiast istnieje jeszcze, dużo mniejszy, betonowy elektorat SLD i on zagłosuje.

 13. antijunk
  10/06/2020 o 2:30 pm

  @”Pouczani, wyśmiewani są wszyscy wokół.”
  Sam opozycję, szczególnie „libków”, pouczasz i wyśmiewasz. Innym nie wolno?

  @Śpiewak
  Facet w zamian za przysługi dla Dudy został ułaskawiony. Nie ma tu grosza bezinteresowności, jest pogarda dla porządku prawnego. Są inni ludzie, którzy za drobiazgi zostali skazani – czemu Duda pomaga tylko poplecznikom?
  Jeśli Ciebie krytyka takiego postępowania oburza, to w porządku, nie idź na wybory. I tak byś w drugiej turze głosował na Dudę. Mam nadzieję, że nie pójdziesz.

  @”Obronimy Polskę Plus”
  Co jeszcze, może PO ma ogłosić, że popiera program PiS? Przeszkadza Ci, że inni ludzie nie podzielają Twojej miłości do janosikowej Polski PiS?

 14. Lord Cox
  10/06/2020 o 5:01 pm

  Trochę pokory. Twoja ekipa zbiera srogie baty a Ty stoisz i wytykasz palcem „hehe, ale z tych libków głupki”.
  Przypominam że już Rafalale wycofywałeś z wyborów na rzecz Hołowni a wyborcy lewicy mają mieć decydujący głos w drugiej turze.

 15. 10/06/2020 o 5:14 pm

  @LordCox – ostre słowa jak na fana partii, która jeszcze niedawno bojkotowała wybory hehe.

 16. Lord Cox
  10/06/2020 o 5:45 pm

  @GM Ch… mnie obchodzi PO. To jest Twoje kolejne stawianie chochoła. W ostatnich wyborach głosowałem na Razem. Teraz też może i bym tak zrobił gdybyście nie wystawili mydłka i pajaca w jednym. Zawsze głosuję koniunkturalnie. Nie każdy jest niewolniczo przywiązany do swojej sekty.

 17. 10/06/2020 o 5:53 pm

  @lord Cox – wiec głosuj na Holownie

 18. Anonim
  10/06/2020 o 8:59 pm

  „@LordCox – ostre słowa jak na fana partii, która jeszcze niedawno bojkotowała wybory hehe”

  Przecież ten bojkot był największym sukcesem tej kampanii wyborczej. Połowa wyborców nie chciała iść na wybory i nie chodzi o niechodzących (oraz wybory się nie odbyły!). Co śmieszniejsze, bojkot przekonał więcej wyborców Lewicy, niż wyborców PO, choć fanboje Lewicy zachęcały do wyborów 10 maja :)

 19. 10/06/2020 o 10:12 pm

  Ten bojkot był tak zajebisty, że gdyby nie Gowin mielibyśmy już prezydenta. Super pomysł, widać mózgi z PO.

 20. Frankie
  10/06/2020 o 10:19 pm

  Zgadzam się w 100% z tychże właśnie powodów chyba nie pójdę głosować w drugiej turze… Trzaskowski jest ogarnięty ale jak słucham pogardliwe komentarze w stosunku do innych kandydatów to po co ich promować osobą kandydata KO? Pierwsza runda tylko Biedroń

 21. M
  11/06/2020 o 5:24 am

  „żelazny elektorat PO ciągle tkwi w skorupie dawnej Platformy i zachowuje się dokładnie tak, jak się zachowywał w czasach, gdy Komorowski prowadził w sondażach. Wiecznie kogoś poucza i wiecznie pokazują swą wyższość”

  To nie przypadkiem o pisiakach i razemkach? Bo jeśli chodzi o libków, to mam wrażenie, że raczej chcemy, żeby po prostu dać nam spokój i nie wtrącać się do naszych żyć i portfeli. Natomiast pisiaki i razemki bez przerwy opowiadają o swojej wyższości moralnej i wręcz jebią wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: