Strona główna > felietonik > Znaczy ta ekipa serio ma wybudować Centralny Port Komunikacyjny?

Znaczy ta ekipa serio ma wybudować Centralny Port Komunikacyjny?

Jeśli dobrze rozumiem Centralny Port Komunikacyjny budować ma ekipa, która nie potrafi nawet wybierać łajna spod bydła w Janowie. Ekipa, która miała problemy ze zmiana opon w aucie Dudy. Ekipa, której minister Macierewicz, jak przyjechał pomagać przy wichurze, to się zakopał w piachu. A jak zrobili szczyt NATO, to zagraniczni oficjele siedzieli w PKP przy drzwiach od kibla, co pewnie i tak przyjęli z ulgą, bo w Warszawie radiowozy policyjne, co to ich miały ochraniać, akurat zaliczały czołówki na skrzyżowaniach.

Ekipa, która, jak zorganizowała szczyt klimatyczny, to zrobiła wystawę z węgla, a jak zaczęła robić politykę z Francją, to jej wytłumaczyła, jak ich Polacy uczyli jeść widelcem. Ekipa, co tak poprawiła stosunki z USA, że, gdy uchwaliła nowelizację IPN, to ich Mosbacherowa opierdalała z góry do dołu jak uczniaka w gimnazjum.

Ekipa, która miała budować auta elektryczne i statki, ale zrobiła, póki co, stępkę, która rdzewieje. A Polskę promuje fundacją, która zamówiła cały jeden jacht, i tak zresztą już dziś zepsuty. Ekipa, co dała się zaskoczyć nie tylko suszy, nie tylko covidowi, ale, co za niespodzianka, także setnej rocznicy bitwy Warszawskiej. A ostatnio upływowi terminu przedawnieniu zbrodni komunistycznych, więc pospiesznie na kolanie piszą nowelizację. Ekipa, która bije rekordy: w sprowadzaniu węgla z Rosji i w sprowadzaniu śmieci z Afryki, które potem rekordowo się palą na wysypiskach.

Ekipa, która ustawę o Sądzie Najwyższym nowelizowała, bagatela, tylko osiem razy, a i tak nie potrafiła wybrać przewodniczącej bez skandalu.  Ekipa, która w czasach napaści na Polaków w Anglii wysłała do pomocy 2 (słownie: dwóch) policjantów, a jak zrobili ofensywę z Jackiem Saryuszem Wolskim w Radzie Europy, to dostali szczypiorniakowy wpierdol 1:27.

Ekipa, co od Czartoryskich odkupiła za pół miliarda obraz, który i tak nie mógł opuszczać bez zezwolenia granic Polski. I która postanowiła za naszą granicą reklamować Orlen, mimo iż Orlen swoje produkty sprzedaje za Odrą akurat pod inną nazwą. Ekipa, która nie potrafiła zrobić ani jednego filmu czy serialu, którego nie dało się oglądać bez raka przełyku i która, żeby móc się wypowiedzieć w mediach USA musi wykupywać płatne reklamy w gazetach, które czyta się tak, jak reklamy mebli albo aaaaa wywołuję miesiączkę.

Ekipa, która piąty rok wyjaśnia skandal wokół Krystka i szósty rok wyjaśnia Smoleńsk tak skutecznie, że aż do dziś nikt z jej ekspertów nawet nie udał się na miejsce katastrofy. A kolejne daty raportu przekładane są częściej niż Szumowski mija się z prawdą. Ekipa, która, mając do dyspozycji polskie samoloty, zamówiła ukraiński lot Antonovem, do którego napchała 80 ton maseczek, oczywiście do wyrzucenia, bo bez atestów. Ekipa, która, jako jedyna w UE, nie potrafiła zorganizować wyborów prezydenckich i wydrukowała karty wyborcze za 70 milionów PLN, które w międzyczasie walały się przy śmietniku Żółtka Stanisława Józefa.

Tak, ta ekipa, z pewnością zbuduje Wam Centralny Port Komunikacyjny, który konkurował będzie z Niemcami. Tak będzie, nie zmyślam.

 1. kmat
  03/06/2020 o 9:21 pm

  „Znaczy ta ekipa serio ma wybudować Centralny Port Komunikacyjny?”
  Nie wybudować a budować. To zupełnie coś innego :)

 2. 03/06/2020 o 9:22 pm

  Czy obywatel sugeruje, że rekordowe pożary śmieci na wysypiskach są wspomagane rekordowym węglem z Rosji?

 3. 03/06/2020 o 9:45 pm

  @kmat – bingo

 4. 03/06/2020 o 9:46 pm

  @bartoszcze – niekoniecznie, ale może to znak Opatrzności zestawia to w tekście.

 5. Bogdan Łukomski
  03/06/2020 o 9:51 pm

  Skoro tak zle rzadzą, to dlaczego ludzie ich popierają i głosują na nich. Czy Polacy to wg. Ciebie masochiści???

 6. mateo
  03/06/2020 o 10:11 pm

  Jestem przekonany, że byliby w stanie na setkach hektarów dzisiejszych upraw rolnych urządzić krajobraz księżycowy, bo wielu pisiorów ma krewnych lub znajomych z koparką lub inną maszyną budowlaną i zrobiliby takie pospolite ruszenie buldożerowe, coś na wzór tego, co się dzieje teraz na Mierzei, tylko na większą skalę. I tak by latami jeździli i przesypywali koparkami tę ziemię z miejsca na miejsce i wiele rodzin by z tego nieźle pożyło przez długie lata.

 7. PiS to ZŁO
  03/06/2020 o 10:44 pm

  …Ta ekipa co jak wysłała Anżejsa do JuEsEj na spotkania z Polonią to na zaproszeniach była reklama zakładu pogrzebowego… Pan Major zapomnial…

 8. MiM
  03/06/2020 o 11:01 pm

  „zrobiła, póki co, stępkę, która rdzewieje”
  To przecież nie była żadna stępka, tylko kawał randomowego żelastwa (OIDP z pobliskiej wytwórni morskich elektrowni wiatrowych). Żeby móc zrobić stępkę należałoby mieć projekt promu, którego oczywiście nawet nie ma kto opracować…

 9. Wróbel
  03/06/2020 o 11:27 pm

  ;-)

  @MiM
  Dokładnie. „Stępka” nie jest stępką.

 10. Wróbel
  03/06/2020 o 11:50 pm

  „Chodzi o to, aby zbierać, a nie zebrać i skończyć zbieranie.”
  ksiądz Tadeusz Trybus

 11. kmat
  04/06/2020 o 12:04 am

  Tymczasem Trzaskowski zrobił PiS głupi dowcip i zaproponował, aby pieniądze przeznaczone na CPK wydać na wsparcie dla tracących pracę. No i PiS jest w głębokiej.. niedoli, bo co nie zrobi, będzie źle.

 12. 04/06/2020 o 11:35 am

  Wyborcy głosują na tę ekipę z różnych powodów. Są tacy, którzy popierają ich z powodów ideowych. Są tacy, którzy popierają ich, bo czują niechęć do wielkomiejskich elit. Tacy, którzy widzą w tym swoją korzyść: stanowisko, kontrakt itp. Tacy, którzy – jak pisał Horacy – nadzieję długą zastępują nadzieją krótką: Kto się będzie martwił, co będzie za pięć lat, ważne, że teraz jest 500+ i trzynasta emerytura. Ale najwięcej jest takich, którzy bieżącą (przedcovidową) dobrą sytuację gospodarczą kojarzą z ekipą rządzącą, chociaż to jest tylko korelacja nie oznaczająca związku przyczynowego. Zdaje się, że to ostatnie to jest dość powszechne zjawisko na całym świecie.

 13. 04/06/2020 o 11:36 am

  @reflektor – Et in Arcadia ego?

 14. chuć zwierzęca
  04/06/2020 o 12:10 pm

  Pamiętacie jaka była akcja mieszkańców Baranowa, żeby wyrzucić Trendaka z jego biznesem produkcji wiatrakowców? No to się mieszkańcy ucieszą..
  Powiem tak: skończy się wybudowaniem jednego pasa na kierunku 290-110 i ogromnego terminala przeładunkowo-magazynowego, dzięki którym będzie można tam przerzucić ruch cargo (A2 jest o rzut beretem mocherowym) oraz przenieść bazy cargo z innych lotnisk. Ruch pasażerski będzie max 20-35% operacji. Pewnie, głównie wakacyjny. Tym zapewne będą chcieli dać kopa Niemcom, przecież nie od dziś wiadomo, że w Polsce najtaniej wynająć terminal wysokiego składowania.

 15. 04/06/2020 o 1:42 pm

  @Paweł Góra:
  Piszą, że doradcy Dudy wyczytali z badań opinii, iż inwestycje państwowe, które zatrudnią Polaków są tym, czego polski wyborca w tym roku oczekuje.
  Zresztą, jako ogólna idea, to to sens ma. Mazzucato, do której wstęp pisał Morawiecki też. Natomiast jest pytanie, czy wyborcy nie-ideowi, dadzą się nabrać propagandzie, że się coś dla Polski robi. Bo odwołać się do słusznej idei to jedno, a zastosować ją w życiu — to drugie. I właśnie w tym drugim obecna ekipa leży i kwiczy. I, powracam z pytaniem, ilu Polaków tę różnicę dostrzega.

 16. 04/06/2020 o 1:56 pm

  @ pfg

  Nie swiruj, bo bedzie abszmak w automobilu.

 17. klemenko
  05/06/2020 o 1:20 pm

  Sariusza pchali do Rady Europejskiej, nie Rady Europy

 1. 23/01/2021 o 10:50 am

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: