Strona główna > felietonik > #SabatSymetrystów S01 E04 Co symetrysta odpowiedziałby Tomaszowi Lisowi?

#SabatSymetrystów S01 E04 Co symetrysta odpowiedziałby Tomaszowi Lisowi?

Dlaczego Facebook i Twitter zapełniły się w ostatnich dniach falą krytyki, której ostrze wycelowane jest w partię „Razem”, jako – jak to określają niektórzy – „neobolszewię”? Czy rzeczywiście pomysł taki, jak pensja maksymalna jest postulatem ultrakomunistów, czy może raczej istotnym tematem poważnej dyskusji specjalistów w dziedzinie ekonomii?

To powyżej i wiele, wiele innych tematów jest przedmiotem najnowszego Sabatu Symetrystów tym razem z udziałem kolegi Kamila Fejfera.

Bierzcie, słuchajcie i komentujcie.

 1. Radek
  05/12/2019 o 12:07 am

  Odpowiadając na pytanie – pewnie dlatego, że realizacja tych postulatów byłaby kolejnym elementem międzygeneracyjnej niesolidarności w naszym kraju, jeszcze bardziej ograniczyłaby możliwość awansu społecznego/klasowego, szczególnie patrząc w szerszej perspektywie, np. UE. Uderzyłaby głównie w młodych nie wyposażonych w kapitał początkowy przez rodziców.
  Obecnie przepis na awans (dla kogoś startującego powiedzmy poniżej wyższej klasy średniej) jest bardzo prosty – IT. Przeciętna osoba z kilkuletnim stażem w branży będzie dotknięta bezpośrednio proponowanymi zmianami, oczywiście in minus. To będą dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy osób, którym zostanie odebrany Polish dream – życie w Polsce jak na zachodzie.

 2. Anonim
  05/12/2019 o 10:56 am

  Trzech zdań z sensem nie umio napisać („jak pensja maksymalna jest postulatem ultrakomunistów” – chodzi ofc o emeryturę maks) ale na antenie to godzinę będą pierdolić #lol

 3. Anonim
  05/12/2019 o 11:01 am

  A ta „pensja maksymalna” to był sarkazm posłanki Gosek-Popiołek dot. emerytury maksymalnej („Takich rozmów nie ma także w naszym klubie parlamentarnym – dodaje. Wyjaśnia, że jej wypowiedź na Twitterze to sarkazm”). https://www.money.pl/gospodarka/pensja-maksymalna-poslanka-zbiera-owoce-zartu-na-twitterze-6448155305657985a.html

  W sumie to nie wiadomo czy #SabatPrzygłupów nie wziął na poważnie sarkazmu z twitterka…

 4. 05/12/2019 o 12:08 pm

  @jaja – chodziło o pensje maksymalną, nie o emeryturę maksymalną, wiec już się nie ośmieszaj i nie przyłaź tu więcej pierdolić swoje głupoty. Masz od tego twitter.

 5. 05/12/2019 o 12:09 pm

  @Radek – ale na tym właśnie polega sprawiedliwość, że ci, którym udaje się szybko awansować, dorzucają więcej do wspólnej kasy.

 6. procyon
  05/12/2019 o 8:41 pm

  Ja jestem z tego IT i jakoś mi zniesienie limitu nie przeszkadza. Moim Polish dream jest kraj, w którym wszyscy mają w miarę jednakowe, realistyczne szanse na realizacje swojego prywatnego dream. Nie chcę żyć jak europejska klasa średnia w kraju, gdzie większość klepie biedę, to mocno niekomfortowe.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: