Strona główna > felietonik > Nie zakaz, a wymuszanie określonej treści edukacji seksualnej

Nie zakaz, a wymuszanie określonej treści edukacji seksualnej

Najnowszy pomysł katolickich dżihadystów, wbrew medialnym doniesieniom, nie dotyczy całkowitego zakazu edukacji seksualnej. Dotyczy on czegoś zupełnie odwrotnego. Przypomnijmy, jak wygląda nowelizacja (podkreślenia za „dogmat karnisty”)

Otóż zgadza się, że art. 200b §4 nie zakazuje edukacji seksualnej. Art. 200b §4 wymusza określoną treść tego nauczania. Edukacja, jak każda lekcja w szkole, polega na prezentowaniu pewnych treści oraz dyskusji z uczniami. Po wejściu w życie tych przepisów po pierwsze, wszelkie materiały edukacyjne musza być zweryfikowane. Po drugie, na każde pytanie ucznia, dajmy na to, czy masturbacja jest zła, odpowiedź edukatora może być tylko jedna: tak, jest zła. Inna odpowiedź, zwłaszcza przecząca, naraża go na karę pozbawienia wolności.

Nie chodzi więc nawet o to, żeby edukatorów przestraszyć. Chodzi o to, żeby zmusić edukatorów, a także polskich naukowców, żeby wszędzie mówili i pisali, że seks przed ukończeniem 18 roku życia jest złem. Jeśli ktoś uważa inaczej, jeśli ma badanie wskazujące na brak negatywnych skutków konsensualnego obcowania płciowego albo masturbacji nieletnich, ten, po wejściu w życie nowelizacji, publikuje i rozgłasza je już pod dużym ryzykiem kary więzienia. 

Tak, katolicki dżihadyzm pod groźbą więzienia zmusza do prezentowania katolickiego punktu widzenia na edukację seksualną. Albo uczysz po naszemu, albo nie uczysz, albo uczysz po swojemu i idziesz do więzienia. Tak wygląda wprowadzanie teokratycznych pomysłów w praktyce. To jest już typowy element katolickiej strefy szariatu. 

Oczywiście sam projekt, jak to prawicowy projekt, pełen jest nieprzewidzianych przez autorów kretynizmów. Otóż, uczniom liceum, którzy na przerwie opowiadają sobie, za przeproszeniem, o dobrotliwych skutkach walenia konia pod pornusa, grożą całe 3 lata więzienia. Otóż, szesnastolatka może wziąć w Polsce ślub, uprawiać seks, urodzić dziecko, ale nie może publicznie na poprawinach własnego wesela opowiedzieć o tym, jak zajebistym wynalazkiem jest, dla takich jak ona, noc poślubna. Bo grożą jej za to 2 lata. 

Rzecz jasna, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten projekt PIS wsadzi do zamrażarki albo da Dudzie do zawetowania. A także że sądy będą spuszczały to w ramach znikomej szkodliwości społecznej czyny zbronionego. Nie mniej jednak to jest dla lewicy szansa pokazania jak bardzo katolicki dżihad wpieprza się młodym ludziom w ich życie.

Na miejscu lewicy kierowałbym teraz przekaz do licealistów i na soszial mediach pokazywał, co im chce zgotować polski prawicowy dziżhad. Ci ludzie za kilka lat będą przecież głosować, więc trzeba im non stop przypominać, jak wielkim ich realnym wrogiem jest polska, barbarzyńska prawica.

 1. Mark Kozelek
  17/10/2019 o 9:42 am

  Myślisz, że ksiązki takie jak np. „Encyklopedia wychowania seksualnego dla nastolatków” będą w świetle tej ustawy zdelegalizowane? Pamiętam, że jako dzieciak w głebokich 90’sach się w tym zaczytywałem i słowa o tym, że seks jest zły nie pamiętam… Może dlatego, że to tłumaczenie zagranicznych autorów.

 2. Ajgor
  17/10/2019 o 10:17 am

  @Majorze,
  ustawa jest debilna, natomiast sprawdziłem co to znaczy małoletni, i znalazłem, że jest to osoba które nie skończyła 18 lat i nie zawarła związku małżeńskiego. Czy Twój przykład ze ślubem 16 latki jest chyba od czapy. Dajesz amunicję wrogom :-)

 3. 17/10/2019 o 10:26 am

  Tak, racja, bo to definicja z kc. Miałem nawet to sprawdzić, ale padłem na twarz, za dużo roboty.

 4. Suomalainen
  17/10/2019 o 10:42 am

  Zaraz, czy ja dobrze widzę, że po tej nowelizacji, za POCHWALANIE w obecności małoletnichletnich konsensualnego współżycia osób dorosłych lub małoletnich powyżej „wieku zgody” (15-18), przewidziana jest kara wyższa (do 3 lat lub jakby chciał PiS do 5) niż za PROPAGOWANIE pedofilii, czyli przestępstw seksualnych dokonywanych na dzieciach poniżej 15 roku życia (do 2 lat)???

 5. Mark Kozelek
  17/10/2019 o 10:53 am

  ” za POCHWALANIE w obecności małoletnichletnich konsensualnego współżycia osób dorosłych lub małoletnich powyżej „wieku zgody” (15-18),”

  czyli dobrze rozumiem, że co drugi wujcio albo tatko-oblech z lepkimi żartami przy obiedzie rodzinnym (miałem takich osobników w rodzinie) ma sprawę w sądzie?

 6. RK
  17/10/2019 o 11:35 am

  Obawiam się, że to nie o „lepkie żarty” chodzi (bo te akurat są w nabożnych kręgach powszechne); o wiele bardziej chodzi o takie proste sprawy, jak rozmowa z dorastającymi latoroślami, że nie jest OK zabierać się do seksu dlatego, że „już prawie wszyscy w klasie”, chociaż w samym seksie, gdy obie strony tego chcą, nie ma nic złego. Co zresztą GM dostatecznie jasno wyłożył.

 7. Redaktor Traktor
  17/10/2019 o 12:10 pm

  @Mark Kozelek
  Hmm… mam pewne wątpliwości co tej książeczki dla nastolatków bo tam były autentyczne zdjęcia nagich podlotków. Myślę że klimat sie zmienił jeżeli chodzi o same zdjęcia. To chyba francuskie wydawnictwo było.
  W innych były rysunki albo dorośli ludzie.

 8. xi
  17/10/2019 o 12:43 pm

  Dlaczego chcecie promować I nakłaniać małoletnich poniżej 16 roku życia, do podejmowania stosunków seksualnych?
  To pedofilia.

 9. 17/10/2019 o 1:08 pm

  No przecież we wtorek w „Kropce nad i” Bortniczuk wprost stwierdził, że trzeba powstrzymać tych, którzy mówią nastolatkom, że seks to coś fajnego.

  Doświadczenia z młodości prowadzące do przekonania, że seks to coś potwornego… Nareszcie ktoś podał wyjaśnienie, co powoduje człowiekiem, że zostaje kaczystą. Ma to sens!

 10. Kruger
  17/10/2019 o 1:28 pm

  Czekam kiedy (a może właściwie, czy w ogóle) do prawicowych ptysiów (halo, Xi) dotrze, że małoletnich poniżej 16 roku życia nie trzeba ani nakłaniać, ani promować im stosunki seksualne.
  Chcieć to już chcą a promocje mają w internecie.

 11. xi
  17/10/2019 o 1:30 pm

  Wyglądało, że Bortniczuk mówił najprościej jak się da, a ty znowu nie zrozumiałeś.
  Ten pasztet, to twój? Nic więcej nie tłumacz. Przystojniaku.

 12. 17/10/2019 o 1:36 pm

  jaki kaczysta, taki Pegasus…

 13. Anonim
  17/10/2019 o 1:47 pm

  @xi

  Po co nowa ustawa, skoro już obecne kk walczy z pedofilią? Czy aby cel projektodawcy nie jest inny?

  A swoją drogą, to fajnie walnął się jeden z prawicowych dziennikarzy W. Biedroń, który pisał, że obecne ruchy LGBT chcą wprowadzić pedofilię „wręcz ustawowo”. Z uwagi na to, że obecnie procedowany jest tylko jeden akt prawny, to można śmiało nazywać go projektem pedofilskim.

  lh

 14. Ajgor
  17/10/2019 o 1:54 pm

  @xi
  Ty się lepiej zapytaj jak wytłumaczyć 9 letniemu dziecku jak ma opanować pożądanie, zapytaj je czy zachowuje czystość przed ślubem, oraz czy robiło coś nieczystego samo lub z kimś innym.

  To są pytanie przygotowujące do rachunku sumienia przed I Komunią św.

 15. Ajgor
  17/10/2019 o 1:55 pm

  Wszyscy pisowcy dziewictwo tracili po ślubie po ukończeniu 18 lat, a przed ślubem to tylko nihiliści :-).

 16. 17/10/2019 o 2:07 pm

  – Tatusiu, tatusiu! coś się dziwnego dzieje ze mną!
  – Co tam, synku? A, siusiak…
  – Tato, czy ja jestem chory?
  – Nie, spokojnie synku, po prostu dorastasz. Od teraz co jakiś czas będzie tak twardniał, to normalne.
  – Ale tato… wstydzę się powiedzieć, ale jak go dotknąłem i poruszałem, to jakoś tak fajnie się zrobiło… czy jestem nienormalny?
  – Ależ skąd, dziecko, to nic złego, to całkowicie….
  [BUM!]
  – STOP! Ani słowa więcej! Pan pójdzie z nami, mam pan prawo do adwokata, ma pan prawo nic nie mówić… (szczęk, klik, tup tup, brum brum)

  (…)

  – Tato..? Mamo, kto to był, gdzie zabrali tatę?
  – Dziecko! Ja nic nie wiem… Co ty tam naopowiadałeś?!
  – Ja nic, jak tylko pytałem, co się ze mną dzieje, bo mój siusiak, bo jak go dotknąłem, a tata powiedział…
  – O rany boskie!!! Nie wolno, nie dotykaj, nie ruszaj! Co za Szatan w ciebie wstąpił, dziecko, czynisz zło, zło, ZŁO..!

  (kurtyna)

 17. MiM
  17/10/2019 o 2:16 pm

  @fernando llort
  >>– STOP! Ani słowa więcej! Pan pójdzie z nami, mam pan prawo do adwokata, ma pan prawo nic nie mówić…<<
  (Sprawdzić czy nie ksiądz…)

 18. 17/10/2019 o 2:31 pm

  @MiM

  Właśnie cała sprawa wygląda mi na tajny plan kościoła katolickiego, żeby odwrócić fatalny trend powołań. Bo generalnie mniej więcej tak jak przypadek tego chłopca z mojej historyjki wyobrażam sobie typową drogę rekrutacyjną na księdza – człowieka, który w wyniku jakiejś presji środowiskowej nie zaakceptował swojej seksualności w okresie dojrzewania (typowy przykład to zresztą homoseksualiści, stąd ich tak ogromna nadreprezentacja w klerze).

 19. Agnes
  17/10/2019 o 3:44 pm

  Wpadłam zanieść rodzicom zakupy, matka włącza TVP i pierwsze zdanie: „Projektodawcy ustawy chcą, aby pedofilia była w Polsce zakazana”.

  Ta walka jest przegrana z góry. Zmienią znaczenie słów, jak już to robili (milicjant to ubek, w katastrofie lotniczej można polec) i pozamiatane. Ludzie, zamiast się zastanowić, o co w ogóle chodzi, będą jechać na emocjach i sloganach, co zresztą już robią („chcecie zachęcać nastolatków do uprawiania seksu”). Szkoda tylko, że najbardziej poszkodowane będą dziewczyny z kręgów, jak to się mówi, zagrożonych marginalizacją – bo im rodzic powie co najwyżej ogólniki (szanuj się, nie zmarnuj sobie życia), a rówieśnicy nawciskają bzdur (w ciążę można zajść od pływania w basenie / w ciążę nie można zajść przy utracie dziewictwa).

  A swoją drogą, jaki to podatek chcą podnieść, że aż tak potężną zasłonę dymną wypuścili?

 20. Redaktor Traktor
  17/10/2019 o 4:05 pm

  @Agnes
  Nie wierzę w to że rządzący to jacyś geniusze zła. Jest grupa maniakalno-schizofreniczna która ma takie pomysły, druga grupa to nieudacznicy niezdolni do zarządzania krajem. Nieudacznicy wiedzą że coś tam u nich pizdnie więc z góry pozwalają na takie hece, bez planu że coś mają przykryć ale wiedzą że zawsze coś spierdolą a tu pedofile będą jak znalazł. Jeszcze nie wiedzą co spierdl ale przykrywka już jest.
  Przypomina mi to rządy pierwszego PiSu. Czlowiek otwierał gazetę i ZAWSZE było ciekawie. Od awantury do awantury.

  Dla mnie to kabaret, bardziej mnie ciekawią te ziobrowsko gowinowe tarcia, kiedy wreszcie skoczą sobie do gardeł. Nie zapominajmy że mamy do czynienia ze swirami którzy wiele latnie mogli sie zjednoczyć.

 21. Agnes
  17/10/2019 o 4:11 pm

  Crosposstuję, mam nadzieję, ze się gospodarz nie obrazi:
  https://naimaonline.wordpress.com/2019/10/16/tajne-zdrowie-seksualne/

 22. Andrzej B.
  17/10/2019 o 4:23 pm

  @Agnes:
  „a rówieśnicy nawciskają bzdur (…) w ciążę nie można zajść przy utracie dziewictwa”
  – Brzmi to jak plan na zwiększanie ilości duszyczek.

  @Suomalainen
  Logiczne. Propagowanie pedofilii… wróć, propagowanie dawania ciumka i mycia dzieci na plebanii, nie może być karane wysoko, bo się KK obrazi.

 23. 17/10/2019 o 6:26 pm

  A dlaczego tylko dla lewicy? A dla libertariańskiej prawicy nie? Litości nie każ kupować obyczajowej wolności wyłącznie w obowiązkowym pakiecie no z koszmarnymi podatkami

 24. 17/10/2019 o 7:38 pm

  Bardziej libertariańskiej od opcji korwin-konfederacyjnej?

 25. 17/10/2019 o 7:44 pm

  Libertariańskiej ekonomicznie, ale i progresywnej obyczajowo – rzeczywistość skrzeczy i kwiczy o taką partię

 26. 17/10/2019 o 7:46 pm

  Andrzej B.

  Ciąża w bardzo młodym wieku jest jednak niezdrowa. Wiec zamiast zwiększenia może wyjść zmniejszenie.

  Pora chyba zacząć przypominać, że obecne medyczne standardy edukacji seksualnej wyłoniły się podobnie jak standardy leczenia cukrzycy – po dość wnikliwych badaniach skuteczności poszczególnych interwencji. Ta propozycja ustawy dotyczącej zdrowia społeczeństwa dużo mówi o rzeczywistym poziomie patriotyzmu ugrupowań ją propagujących.

 27. 17/10/2019 o 7:55 pm

  Maciejzimowski

  Gadanie o swobodzie zawierania umów w kontekście relacji dorosły-dziecko ma jednak duży potencjał samozaorywania. Możliwe, że to dlatego.

 28. 17/10/2019 o 7:59 pm

  Ale ja nie o tym do licha. O tym że nie tylko „lewica” może być opozycją dla PiSu.

 29. Jah
  17/10/2019 o 8:26 pm

  W międzyczasie Włodek w sweterku wyruchal Roberta i Adriana.

 30. 17/10/2019 o 8:41 pm

  A jak?

 31. Anonim
  17/10/2019 o 8:44 pm

  A przedszkolak też jest małoletni więc pół na pół co najmniej.

 32. Jah
  17/10/2019 o 9:08 pm

  Piniendze są, ale dla nich nie będzie.

 33. 17/10/2019 o 9:10 pm

  Ojej, znaczy Ty uwierzyłeś Żukowskiej, że będą decydować kompetencje?

 34. Jah
  17/10/2019 o 10:57 pm

  Ojej, nie.

 35. 18/10/2019 o 12:52 am

  Zacznijmy od oczekiwań:
  1. Rozwiązanie powinno depenalizować dzieci i ich wyskoki. Doszły mnie słuchy np. że gdzieś tam przedszkolak z autyzmem pocałował kolegę w przedszkolu i go wciągnęli na listę przestępców seksualnych.
  2. Musi być jednoznaczny zakaz propagowania współżycia przedszkolaków, żłobkowiczów i wśród nauczania początkowego.
  3. Ostrze powinno zwrócone być w publikację, organizacje i zorganizowane działania.
  4. Powinni wrzucić stosowne publikacje przykładowe, aby było wiadomo o co chodzi.

 36. Wróbel
  18/10/2019 o 2:45 am

  „Projektodawcy ustawy chcą, aby pedofilia była w Polsce zakazana”

  Bo teraz jest oczywiście dozwolona i pewnie z winy Tuska…

 37. Hellk
  18/10/2019 o 7:07 am

  Fun fact: pedofilia w Polsce jest dozwolona.

 38. 18/10/2019 o 8:45 am

  @Hellk

  No właśnie, też mnie to zawsze wkurza. Niestety, media nic nie robią w kwestii niesienia kaganka oświaty i powielają bzdury.

  (uwaga, teraz będzie wykład dla kaczystów i okolic)

  Skłonności takie jak pedofilia czy kleptomania nie są karane. Karane jest gwałcenie dzieci czy kradzież.
  Co więcej, medycznie rozumiana pedofilia (a nie ma innego rozumienia) to nie skłonność do osób poniżej pewnego sztywno ustalonego wieku, tylko do takich z niewykształconymi tzw. trzeciorzędowymi cechami płciowymi. Więc też mnie irytuje np. nazywanie pedofilem Polańskiego, bo współżył z biologicznie dojrzałą kobietą, a nie dzieckiem, mimo iż poniżej wieku zgody.

  Co innego seksualne akty niezgodne z prawem, a co innego zaburzenia popędu.

 39. -m
  18/10/2019 o 11:21 am

  12-13-letni dzieciak oznacza „dojrzałą kobietę” wyłacznie dla ostatniego sadystycznego watykanola. Co znaczy „współżycie” po uprzednim spiciu i znarkotyzowaniu „współ”-osoby w wieku dowolnym, to nawet rekordowy po-wiec kafarem wbity w pis, rozumie.
  Co do formalnej definicji pedofilii, zgoda.

 40. 18/10/2019 o 11:29 am

  @-m

  Nie do końca wiem o co chodzi, ale chyba się wkurzyłeś na biologię. Istnieją chyba nawet 9-letnie dojrzałe kobiety (w sensie biologicznym). Nie ma to nic wspólnego z oceną moralną, a tym bardziej prawną, współżycia seksualnego z taką kobietą, podobnie jak spijania jej i narkotyzowania. Wciąż jednak nie jest to pedofilia.

 41. Agnes
  18/10/2019 o 1:39 pm

  Super, spierajcie się dalej o definicję definicji, dopóki ktoś nie wyrwie Waszych wypowiedzi z kontekstu i nie uzna, że lewaki chcą sypiać z dziewięciolatkami.

 42. 18/10/2019 o 2:08 pm

  @Agnes

  Upomnij mnie jeszcze raz, koniecznie, jak już zostanę politykiem. Albo tabloidowym mędrkiem komentującym rzeczywistość w CIEKAWY sposób. Póki co – pozwól mi korzystać z luksusu bycia niszowym anonimowym blogaskowym gawędziarzem, nieterroryzowalnym przez medialno-politycznych półgłówków.

 43. 18/10/2019 o 3:17 pm

  No rzeczywiście 9-latki są bardzo dojrzałe. Dlatego WHO wskazuje jedynie na niebezpieczeństwo późniejszych ciąż.

  „Pregnancy and childbirth complications are the leading cause of death among 15 to 19 year-old girls globally (…) Adolescent mothers (ages 10 to 19 years) face higher risks of eclampsia, puerperal endometritis, and systemic infections than women aged 20 to 24 years (5) (…) Early childbearing can increase risks for newborns, as well as young mothers. In low- and middle-income countries, babies born to mothers under 20 years of age face higher risks of low birthweight, preterm delivery, and severe neonatal conditions (5). Newborns born to adolescent mothers are also at greater risk of having low birth weight, with long-term potential effects.”

 44. 18/10/2019 o 3:21 pm

  @Agnes

  Cholera, szybko poszło…

 45. Wróbel
  18/10/2019 o 3:46 pm

  Formalnie co do definicji pedofilii oczywiście racja. Odnosiłem się do cytatu, w którym słowo „pedofilia” miało znaczenie potoczne – czynności seksualnej z osobą nieletnią.

  „Upomnij mnie jeszcze raz, koniecznie, jak już zostanę politykiem. Albo tabloidowym mędrkiem komentującym rzeczywistość w CIEKAWY sposób. Póki co – pozwól mi korzystać z luksusu bycia niszowym anonimowym blogaskowym gawędziarzem, nieterroryzowalnym przez medialno-politycznych półgłówków.”

  Just the contrary.

  Czyżbyś nie zauważył, że anonimowi gawędziarze nie mają tego luksusu, bo szwadrony Pereiry czeszą net i potem zyskujesz swoje pięć minut w TVP? Z komentarzem liderów ciekawej opinii, że „opozycja niczego się nie nauczyła i chce znów przegrać wybory”…

  Takim luksusem cieszą się dzisiaj wyłącznie politycy właśnie. Ale tylko politycy PiSu i okolic.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

<span>%d</span> blogerów lubi to: