Strona główna > felietonik > Co powinien zrobić Smogorzewski kobietom, aby było mu wybaczone?

Co powinien zrobić Smogorzewski kobietom, aby było mu wybaczone?

 

Nie milkną echa wobec taśm Smogorzewskiego. Nie milkną starania Smogorzewskiego, aby zostało mu wybaczone. Poniżej przygotowałem pomocniczą sondę z pytaniem: co powinien zrobić Smogorzewski, aby zostało mu wybaczone (możliwa jest więcej niż jedna odpowiedź).

A więc, aby zostało wybaczone Smogorzewskiemu, powinien on teraz:

 1. rzucić się z łapskami i szarpać, zdradzaną z kochanką, żonę niczym poseł Zbonikowski,
 2. zaciągnąć młodszą kobietę do łóżka obietnicą pracy w spółce skarbu państwa niczym poseł Pięta,
 3. biegać po domu z bronią palną i grozić żonie niczym senator Bonkowski,
 4. zwyzywać dziennikarkę od starych brzydkich bab niczym poseł Tarczyński,
 5. powiedzieć kobicie, że „o ciągnięciu wie lepiej od niego” (wątpię – przyp.red.) niczym europoseł Czarnecki?

Jeśli dobrze rozumiem, Smogorzewskiego nie ma już w Koalicji Obywatelskiej. Pytanie więc, co wszyscy panowie powyżej wciąż robią w PISie?

Symetryzm ma swoje zalety, ale ma też swoje wady. Warto o tym pamiętać. I warto pytać. Na początku można panią Beatę Mazurek.

 1. 08/10/2018 o 2:02 pm

  Chuj tam z Mazurek. Gadanie z kaczystami to nie tylko strata czasu, ale i elementarny brak higieny.

  Ale że media i antykaczystowscy politycy (nie piszę „opozycja”, bo sprawa sięga czasów dalece wcześniejszych niż 2015) dali się tak łatwo panoszyć kaczystom, na totalnego bezczela, w memsferze ekstremów ściemy i hipokryzji, to jest moja załamka dekady.

  To jak ze Smoleńskiem. Gdyby KAŻDY, konsekwentnie, od początku, na wszystkie macierewizmy (w wywiadach, programach typu Fakty po Faktach, dziennikarz czy polityk) parskał śmiechem, odpowiadał „no daj spokój”, rzucał jakiś żart, odsyłał do dlaczegonienapalm, czy ogólnie reagował podobnie jak na sugestię, że Obama jest jaszczurem, czy coś (de facto podobny poziom surrealizmu przecież), to łatwiej byłoby utrzymać twardy kaczyzm a getcie świrów.

 2. 08/10/2018 o 2:46 pm

  O naiwny, odkąd media mainsztrimowe weszły w interakcje z psychiatrykiem, stały już na straconej pozycji.

 3. 09/10/2018 o 7:16 am

  a kto to jest?

 4. 09/10/2018 o 8:14 am

  @GM

  Smoleńsk to tylko przykład, choć spektakularny. Ale choćby w temacie – wszystkie te uwagi opozycji są jakieś takie niemrawe. To powinien być święty oburz, typu: „my dowcipkujących knurków od razu wywalamy, a was od kiedy oburza ziemkiewiczowski humor, mamy zrobić tweeto-kwerendę kaczystów zaraz? Poza tym wy trzymacie nie tylko seksistów, ale i realnych bandytów seksualnych, więc: WYPIERDALAĆ!”.

  Podobnie z taśmami Mateusza. To jest jakaś komedia – oprócz Nowaka próbującego coś zaszachmęcić ze skarbówką, w „starych” taśmach nie ma literalnie NIC ocierającego się o brudne geszefty, a i te wszystkie „kamieni kupy” mają jakąś siłę rażenia wyłącznie po odarciu z kontekstu, przy ogromnych pokładach złej woli w przekazie. Mateuszek co innego – on po prostu robi wrażenie (jako jedyny tam) modelowej egzemplifikacji archetypowego 3RP-biznesmena „pierwszy milion trzeba ukraść”.
  Tymczasem w opozycji – pełen symetryzm: „on jest jednym z nich, on jest taki sam, liberał itp.” Ręce opadają…

  I tak to się toczy. Mamy medialnie rozdmuchaną „Aferę PO” – Amber Gold, na parę setek milionów, gdzie żaden polityk PO się nawet nie otarł, i praktycznie nie mamy w mediach afery SKOK-ów, na grube miliardy, jawnie sponsorujących bardzo szeroki obóz kaczystowski, i gdzie aktywni politycy PiS zupełnie jawnie nachapali się grubej kasy. Srebrna, FOZZ, Rydzyk, teraz GetBack…

  I jak tu nie wierzyć w spiski i ruską agenturę, no jak?

 5. 09/10/2018 o 12:19 pm

  @eulalia7 – prezydent Legionowa

 6. 09/10/2018 o 12:19 pm

  @ferbando – tu są dwie kwestie, pierwsza niemrawośc reotoryczna opozycji (również w TV) i druga niemożliwośc dotarcia do circa 20-30% prawicowych wyborców.

 7. poziomka
  09/10/2018 o 2:22 pm

  A jak wyobrażacie sobie wiarygodność PO pomstująca na miskę ryżu?

 8. hellk
  09/10/2018 o 3:04 pm

  Siłą ‚kamieni kupy’ było to, że ktoś z wewnątrz PO potajemnie, ale jednak przyznał to, co o III RP myśli wyborca rozczarowany kolejkami w służbie zdrowia, ogólnym złodziejstwem i kumoterstwem partii uprzednio rządzącej, degrengoladą sądów itd.
  Powiedział to samo, co wcześniej Gyurcsany, ze zbliżonym skutkiem. Po zastanowieniu – u Sienkiewicza pobrzmiewa nawet troska o wspólne dobro.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: