Strona główna > felietonik > Im lepiej, tym gorzej, im gorzej, tym lepiej

Im lepiej, tym gorzej, im gorzej, tym lepiej

Widmo krąży po ulicach – widmo porażki Rafała Trzaskowskiego z Patrykiem Jakim. I to porażki katastrofy, porażki, jakiej nikt się nie spodziewał, porażki w stylu Bronisława Komorowskiego. Sugeruje to Robert Biedroń, sugeruje to Ernest Skalski, sugerują to również nie-PiS-owscy dziennikarze.

Czytaj dalej na Gazeta.pl

Reklamy
 1. scred
  12/06/2018 o 4:55 pm

  Patryk Jaki te wybory w Wawie wygra. Będzie powtórka z wygranej śp. Lecha Kaczyńskiego. Atmosfera w Wawie jest łudząco podobna do tej z 2002r. Jest oczekiwanie, żeby ktoś ogarnął ten złodziejski burdel. A Patryś jest jedynym kandydatem, który przedstawia się, jako ten, który da radę. Postaw się na miejscu statystycznego. Kto? Rafau? Śpiewak? Żarty.
  Plus ruszą do wyborów ludzie, którzy nie chodzili na wybory „bo nic się nie zmieni”. Z obu stron barykady. Jednak beneficjentów kaczyzmu jest sporo więcej, niż tych, którzy na nim tracą.
  I jest w narodku rosnąca nadzieja, o czym świadczą te wszystkie badania optymizmu itp.
  Wpadnę jesienią otrzeć ci łzy

 2. robiocochco
  13/06/2018 o 3:15 pm

  Cala kwestia z Trzaskowskim jest taka jak z przewlekłą chorobą Platformy: Żadna siła polityczna czy niepolityczna nie przekona nas… żeby przedstawić program. Trzaskowski nie jest pro, Trzaskowski jest anty. Co można zbudować, co można wygrać opierając politykę/kampanię tylko i wyłącznie na negowaniu i krytykowaniu (nawet słusznym) kontrkandydatów?

 3. 13/06/2018 o 3:21 pm

  W pierwszej turze będę głosował na Ruchy Miejskie. W drugiej wygra Trzaskowski – to raczej jasne. Ale dla mnie te wybory, a szczególnie druga tura będą testem dla Lewicy, Zandberga i Ruchów Miejskich: jeśli w drugiej turze nie poprą oni *jasno* Trzaskowskiego – będzie to dowodem na to, że tak naprawdę mają nasze miasto gdzieś, i bardziej liczą się dla nich układy i partie. Będzie to testem czy zagłosuję na nich kiedykolwiek potem…

 4. 13/06/2018 o 9:05 pm

  @scred- jak ogarnął to widać po Opolu i skali nepotyzmu i kumoterstwa w PIS, która zawstydziłaby nawet PZRPowców z lat 90tych. Problemem Jakiego są też meldunki, ludzie z Wawy, do których trafia jego przekaz często zameldowani są u rodziców daleko poza Wawą. Wawa to miasto, gdzie HGW mimo afer nadal trzymała się mocno w sondażach.

 5. 13/06/2018 o 9:06 pm

  @robicocho – Ale właśnie w tych wyborach masa Warszafki chce głosować „anty”.

 6. 13/06/2018 o 9:07 pm

  @nakreche – moim zdaniem lewica powie swoim wyborcom: nie traktujemy Was jak owcy, macie swój rozum, głosujcie jak chcecie.

 7. scred
  13/06/2018 o 10:48 pm

  Oczywiście możesz bujać w obłokach.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: