Strona główna > felietonik > Byliście frajerami

Byliście frajerami

Im bardziej siedzicie w ławach rzekomej opozycji, tym bardziej już wiecie. Tak, byliście frajerami.

Mogliście przytulić po 70 tysi nagrody na łeb od ministra, ale byliście frajerami.

Mogliście sprzedać prawa do autobiografii swojej własnej partii, ale byliście frajerami.

Mogliście z UE kasiurkę na konfę klimatyczną na własne wiece partyjne przewalić, ale byliście frajerami.

Mogliście z wolnej ręki, jebiąc przetargi, kupić se samoloty, ale byliście frajerami.

Mogliście założyć spółdzielnie, a potem wyprowadzić kasę do Luksemburga, ale byliście frajerami.

Mogliście w nie-Poznaniu wykładać i na Sejm to rozliczać, ale byliście frajerami.

Mogliście kuzyna naraz do czterech państwowych spółek wpychać, zamiast po jakiś OLT Ekspresach albo blogach modowych rozsadzać, ale byliście frajerami.

Mogliście wypierdalać sędziów, radiowców, bibliotekarzy, mogliście rozdawać kasę każdemu, kto tylko wam połknie, ale byliście frajerami.

Ten kraj istnieje, istniał i będzie istnieć tylko po to, żeby go doić. Albo przez swoich albo przez obcych. Wy doiliście za słabo, dlatego byliście i jesteście frajerami.

Reklamy
 1. 10/02/2018 o 3:27 pm

  haha, ale przecie jeszcze 2 lata temu pisałeś, że podwyżki na poziomie ministerstw są konieczne, bo karwa, to skandal, że zarabiają 3k euro czyli tyle co brygadzista w dojczlandach czy średniej klasy programista w warszawie, no i te nagrody to wyrównywanie tego (btw: roczna premia wliczajac miesięczne i kwartalne na poziomie 60-70k, to jest własnie poziom łącznych premi dyrektora w zagranicznej korpo).
  Zreszto tak działa to od lat i chyba tylko Ty wierzysz, że za PO nie było premii.
  btw2: łączne nagrody dla 4 ministrów, to np mnej niż sam poseł Budka wydał na same bilety lotnicze przez jeden rok (ponad ćwierć miliona), posłów mamy 460, więc raczej tutaj szukałbym oszczędności (np. podnieść 4 razy pensje posłów, ale niech sami płacą za przejazdy, hotele)
  hihi2, dopiero jak napisałem o Budce i tej ćwartce miloina na loty Kato-Wawa, to widze, że po 2 latach ciągle największym dojeniem jest hotel Dudy za 4 stówy i bilet na pociąg

 2. 10/02/2018 o 3:56 pm

  Widzę, że kolega nie za bardzo ogrania politykę wynagrodzeń, więc kilka słów wyjaśnień.

  Po pierwsze, czym innym są zaplanowane, jawne podwyżki, dyskutowane publicznie, na które zgadza się lub nie suweren itd. Ogłaszamy: od tego roku pensja będzie wynosiła tyle a tyle, co wy na to?

  BTW PIS jakiś rok temu właśnie to chciał zrobić, ale pisowski suweren, przez lata nauczany „nie kradnij” bardzo się tym oburzył. A, co w kontekście kolegi obiektywizmu, może wydać się nieco dziwne, partie polityczne rozliczamy właśnie z tego, co obiecuje a potem realizuje. Mógł PIS iść do wyborów z hasłem: więcej kasy dla ministrów, mógł iść z hasłem „w dupie mamy głos ludu”, ale nie poszedł. Więc niech wypłaczo mi tako rzekę, że teraz ich za hipokryzję krytykują.

  Po drugie, czym innym są premie do wyników, gdy ZAWCZASU ustala się zobiektywizowane cele do zrealizowania, potem sprawdza, czy cele są zrealizowane, a następnie wypłaca się premie.

  Po trzecie, czym innym natomiast jest nagroda uznaniowa za sam fakt bycia ministrem, bez względu na to, co się zrobiło. Premia 70 tysięcy to jest 450% miesięcznego wynagrodzenia licząc po 15 000. Być może kolega w praktyce się z tym nie spotkał, ale podpowiem: tak wysokie premie uznaniowe to klasyczny przykład dojenia spółki i obchodzenia widełek wynagrodzeń i za takie rzeczy rada nadzorcza potrafi wypierdolić zarząd z siodła. Stąd mała rada z dobrego serca: jak już kolega będzie kiedyś decydentem w takich sprawach, to niech kolega takich premii nie przyznaje;)

  Za PO, owszem były premie, ale dla całej armii urzędników, nie tylko i wyłącznie dla ministrów (btw Szafernaker to za co dostał?) Wciąż jednak nikt nie wykazał, czy Siemoniak dostawał takie premie, czy nie?

  Oczywiście, cieszy mnie pomysł oszczędności na biletach lotniczych posłów, ale dyskusja jest o tym, dlaczego rząd sam sobie przyznaje wysokie premie, mając w dupie zdanie o tym suwerena. Jeśli kolega będzie chciał, to mu rozpisze racjonalizatorskie pomysły na oszczędności, ale to już nie za darmo:)

  W przypadku Dudy, który nb. również latał na koszt Sejmu, problemem nie jest kwota, a sam fakt żenującej bezczelności tego szwindla. To trochę jak z kradzieżą ręczników w hotelu, podpowem: ręczniki nie są drogie, ale jednak facetowi, co kradnie ręczniki, portfela do pilnowania bym nie pożyczył.

  pozdrawiam

 3. Kantyk
  10/02/2018 o 4:24 pm

  I do tego Smoleńsk, kurwa

 4. 11/02/2018 o 10:28 am

  Po czym poznać obiektywnego symetryste?
  Po reakcji na info o nagrodach dla ministrów PIS

  – leci szukać kosztów przelotów posła Budki.

  po prostu kolejny PSYCH.

 5. 11/02/2018 o 11:20 am

  To ma nazwę psych3

 6. SWNS
  11/02/2018 o 12:47 pm

  Jedna skasowana przez PiS mafia paliwowa (tolerowana za PO) to 500 lat takich podwyżek.
  itd
  itd
  itd
  itd
  Dlatego PiS ma 50% a „frajerzy” zdychają w politycznych męczarniach.

 7. 11/02/2018 o 1:04 pm

  Tak, tak skasowana mafia paliwowa hihi, podobno jeszcze skasowali tych urzędników, co za Lecha Kaczyńskiego kamienice zwracali.

 8. marcin_be
  12/02/2018 o 2:10 pm

  Wszystko skasowali i nieczeg nie będzie :)

 9. poziomka
  12/02/2018 o 3:17 pm

  Dlatego nie wysłałem dzieci na etykę. Wychowają ich właśnie na takich frajerów, że ich potem każdy od boga ojczyzny i honoru skubał będzie.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: