Strona główna > felietonik > Bogdan za Pileckiego

Bogdan za Pileckiego

Nie wiem, ile paznokci wyrywanych miał rotmistrz Pilecki. Czy wszystkie, czy tylko kilka? Ale zastanawiam się, ile powinni mu jeszcze wyrwać, żeby jaśnie Pan Kurski zdecydował się pokazać dramat Pileckiego światu? Co powinien zrobić Pilecki, na jaki czas wstać z grobu, ile razy dać się zamknąć w Auschwitz, ile razy katować stalinowcom, żeby w TVP ktoś z łaski swojej nos zatkał, fumy do kieszeni schował, i jednak powiedział: robimy!

Oto BBC, nie żadna tam telewizja osiedlowa, ale samo BBC się prosi, prosi wręcz, żeby o Pileckim produkcję zrobić. I co? I gówno. Car Kurski „niet” stawia. Jak bardzo trzeba być zdegenerowanym władzą, jak wielkie mieć o sobie mniemanie, żeby tracić historyczną szansę pokazania Pileckiego światu? Jak bardzo trzeba mieć w poważaniu ten cały patriotyzm, którym sobie gębę non stop smarują, żeby Pileckiemu słusznej sławy odmawiać? Gdyby to jeszcze, ja wiem, o kasę chodziło. O aktorów może, o scenariusz. Ale nie, tu chodzi o producenta. Producenta! Że kiedyś film zrobił, co stosunkom polsko-żydowskim zaszkodził. Z początku myślałem, cholera, może stary Patryka Jakiego oprócz w państwowych wodociągach, w filmie zaczął robić i z synem po nocach pod blokiem coś o żydowskich kamienicach kręcą? Ale nie tam, ptaszki medialne ćwierkają, że chodzi o producenta Pokłosia. Firmę, która produkowała „Gry uliczne” o śmierci Pyjasa, dokumenty o IV Departamencie SB, Hellera o komunizmie, słynnego „Fotoamatora” o łódzkim getcie ma na koncie, nie mówiąc o sprawnie zrealizowanych „Glinach”, czy „Zabić Sekala”. Przecież ci ludzie, chociażby przez współpracę przy „Szpiegach w Warszawie” zrobili dla promowania historii więcej niż Jacek Zenek Martyniuk Kurski zrobi przez całe swoje prezesowskie życie. Kim trzeba być, żeby takie kretyńskie weto stawiać? A przecież wydaje się, że skoro Pilecki dał się katować, to może, warto i z samym diabłem, albo innym Grossem, pakt zawrzeć i dobry serial o nim zrobić?

Bo przecież to jedyna szansa. Pomysł, że TVP zrobi serial, który obejrzy ktoś niepolskojęzyczny jest jak pomysł, że Polacy potrafią samolotami lądować albo ze smogiem walczyć. Producent Ci, Jacusiu, nie pasuje? To se własną firemkę załóż i w niej prychaj na podwykonawców. Bo smutny epilog jest taki, że teraz zamiast Pileckiego w BBC oglądać, cała twitterowa Polska czyta, jak to nowy gwiazdor TVP wolał bomsite na eco zraszować niż swojej żony cipę.

 

 

Reklamy
 1. hehehe
  07/02/2018 o 8:42 pm

  Tylko Maciuś Pawlicki godzien taki film zrobić by zarobić na spłatę swego frankowego kredytu.

 2. 07/02/2018 o 8:47 pm

  Xd

 3. SWNS
  08/02/2018 o 10:28 am

  „nowy gwiazdor TVP wolał bomsite na eco zraszować niż swojej żony cipę”

  To fake.

 4. Konan Katoda
  08/02/2018 o 10:42 am

  Zawsze są plusy. Zaoszczędzą trochę kasy i może wystarczy na „Smoleńsk 2” ?

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: