Strona główna > felietonik > Gang Olsena spotyka Allo, Allo w sklepie Monty Pythona

Gang Olsena spotyka Allo, Allo w sklepie Monty Pythona

Wbrew pozorom fakt, że BOR wsadził Andrzeja Dudę do limuzyny z trzema starymi oponami, ma wiele, ale to bardzo wiele wspólnego z tym, z czym obecnie mamy do czynienia w obecnej polityce zagranicznej.

Coś, co początkowo miało być tylko małym dyplomatycznym zgrzytem, przeistoczyło się w dyplomatyczny huragan – już nie tylko jesteśmy skonfliktowani z Izraelem, ale też szantażuje nas USA, poucza Ukraina, która rozważa oficjalne uznanie „polskich zbrodni przeciwko Ukraińcom w XX wieku”, głosy oburzenia słychać w Kanadzie, a o polskim antysemityzmie pisze się nawet w gazetach azjatyckich.

Jeśli to nie jest dyplomatyczną katastrofą, to co nią jest? Wejście na krzesło przez Bronisława Komorowskiego?

Mimo to rząd prze do przodu, umawia się z Izraelem na negocjacje, a potem w nocy bezczelnie Senat cichcem wszystko uchwala. W TVP puszczają antysemickie paski, zaś w programie „W tyle wizji” opowiadają żarty o komorach gazowych. Setki antysemickich twittów anonimowych trolli pisanych kaleczoną ziemkiewiczo-angielszczyzną trafia do członków Knesetu, a statystyki wyszukiwania „polish death camps” szybują pod niebiosa (z polskimi wyjaśnieniami, których niepolskojęzyczni oczywiście nie zrozumieją).

Premier dla ratowania sytuacji czyta z promptera przesłanie dla świata, ale automatyczne tłumaczenie na YouTubie zmienia znaczenie słów i okazuje się, że jednak obozy są polskie. Kancelaria próbuje prostować, ale – jak wychwytują internauci – prostuje tak, że mamy „shirt” zamiast „shared”, „dis” zamiast „this” i wreszcie „comes” zamiast „camps”. Być może zareagować powinien prezydent, ale prezydent akurat zwyczajowo na nartach, zresztą on też nie za bardzo „potrafi w angielski”. Potrafi za to Witold Waszczykowski, ale tutaj akurat wszyscy zgodnie się modlą, żeby broń Boże nie zabrał głosu. Na wiceministra MSZ wyznaczają więc faceta nie tylko oskarżanego publicznie o plagiat, ale też rettwitującego znanego antysemitę Międlara.

Jednym słowem: „Gang Olsena” spotyka „Allo, Allo” w sklepie zoologicznym Monty Pythona.

A przecież Izrael jeszcze nie wyciągnął swojej najpotężniejszej broni… czytaj dalej na gazeta.pl

Reklamy
 1. Lokis
  02/02/2018 o 10:30 pm

  Inna sprawa, że Izrael na „zachodzie” jest średnio lubiany. Co innego w USA, tam faktycznie może poszaleć. Na życie przeciętnego Polaka to i tak nie ma żadnego znaczenia. Dla PiS mogą to być za to jeszcze dwie kadencje. :)

 2. jaja
  02/02/2018 o 10:31 pm

  Tak, Komorowski wszedł na krzesło DKJP

 3. MiM
  03/02/2018 o 3:49 am

  „Inna sprawa, że Izrael na „zachodzie” jest średnio lubiany.”

  Rząd Izraela może niekoniecznie. Ale jak Major napisał – Izrael czy szerzej Żydzi (bo dotyczy to przecież całej wspólnoty) mają od tego wiele organizacji rozrzuconych po całym świecie, które to organizacje mają zdecydowanie większą wiarygodność od izraelskich czy polskich władz. Do tego dochodzą pojedyncze osoby cieszące się dużym autorytetem w świecie akademickim, kulturalnym, dziennikarskim czy politycznym.
  W dodatku mają ułatwione zadanie ze względu na odruch sympatii wobec niewinnych ofiar. Dobrze udokumentowane historie o mordowanych z zimną krwią dzieciach ciężko jest czymkolwiek skontrować, a równie poruszające losy Sprawiedliwych, którzy oddali życie ukrywając Żydów, też mogą okazać się kłopotliwe, gdy ktoś zacznie pytać o tego, kto ich wydał (bo najczęściej to też był Polak).

  Sorry, przerżnęliśmy i to strasznie. Ta klęska z punktu widzenia opinii o Polsce jest nieporównywalnie większa od najdzikszych wcześniejszych wyczynów Dobrej Zmiany. To jest po prostu wizerunkowa tragedia, która w dodatku była zupełnie niepotrzebna. Niesamowite, ale ci idioci zafundowali sobie ten cyrk najwyraźniej bez żadnego konkretnego powodu. Gospodarka ma się świetnie, deficyt niski, :”The Economist” chwali 500+, naród Partię popiera, no normalnie sielanka. A oni rypnęli mało w sumie istotną ustawę i cały kraj z przyległościami dyskutuje tylko o Żydach, szmalcownikach i „polskich obozach śmierci”.

 4. Realista
  03/02/2018 o 11:21 am

  Jesteś za głupy aby zrozumieć kto jest odpowiedzialni za tą medialną nagonkę. Urban już ledwo chodzi… A kto ma w swoim portfolio ponad 90% mediów na świecie . Galopujący baranie. To jest wszystko bardzo proste ale masz krótkowzroczną wrodzoną . Wiedziałbyś ,że polityka w mediach to jedynie teatrzyk i ,że większość konfliktów i sporów albo jest wyreżyserowywana kontrolowana albo ich nie ma . A jak się przebijają to zostają wyciszane i powstają tematy zastępcze. Nie masz pojęcia o polityce . Motywuje tobą jedynie jad i frustracja . Skupiasz się na czasie ale nie wiesz jak skonstruowany jest zegarek .

  Pozdrawiam otwarte umysły

  Czarek Cz

 5. SWNS
  03/02/2018 o 12:59 pm

  Masz rację, zawetujmy, żeby było łatwiej brać nas na huki przy próbie wyrwania od nas już nie 65mld$, ale biliona- w lasach, ziemi, budynkach przemysłowych itp.
  Trochę trzeba było poczekać, żeby wyszło, że Michalkiewicz miał rację.

 6. 03/02/2018 o 1:19 pm

  Wyrywają już 30 rok te budynki i działki, co to je Radziwiłowi Kościół katolicki dostaje za fee. Już widzę ten bilion oddawany, ech tumany

 7. SWNS
  03/02/2018 o 2:17 pm

  Podziwiam u ciebie to „ech tumany”, zwłaszcza że w niczym nigdy nie miałeś racji.
  Nie schodź z kursu i ścieżki.

 8. Dzięki Bogu nieistniejącemu
  03/02/2018 o 3:41 pm

  Nie wierzę już w prawicowe bajki, nie ciągnie mnie na marsze, światowe spiski się dla mnie rozwiązały. Dzięki Tobie między innymi. Pisz dalej, Majorze!

 9. Woziwoda
  03/02/2018 o 9:34 pm

  Każdy kretyn chwalący się wiarą w bełkot Michalkiewicza powinien co prędzej wesprzeć tonące w gnoju pisiactwo argumentacją tegoż bełkoczącego, na forum międzynarodowym. Musimy sobie wyhodować trzecią i czwarta stopę, żeby sobie w nią walnąć z dwururki. Po dwa strzały bo jeden w kolano.

 10. kotek.filemon
  05/02/2018 o 9:54 am

  O T W A R T E U M Y S Ł Y

 11. Realista
  15/02/2018 o 10:24 pm

  @Dzięki Bogu nieistniejące Prawicowe spiski ? Czy te jesteś tumanem bez szkoły czy tylko propagujesz lenistwo umysłowe. Dalej wierzysz ,że Ali Baba i 40 rozbójników zaatakowała z powodzeniem największą potęgę militarna na świecie po czym pół świata zaczeło walczyć z teroryzmem. Ile to już 17 lat ? I ten mityczny terroryzm nic tylko się powiekszył i rozlał po całym świecie. Jeśli tak , to mogę napisać tylko jedno . Współczuję przyszłym pokoleniom tej planety.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: