Strona główna > felietonik > Getto Brudzińskiego

Getto Brudzińskiego

 

Z każdym złodziejstwem złodziej staje się bardziej nachalny. Nie inaczej jest z ulicami Warszawy. Z początku tylko barierki przed Sejmem, potem wyłącznie Krakowskiego na każdą miesięcznicę, dalej plac Piłsudskiego zarekwirowany dla Błaszczakowców, aż wreszcie  uniemożliwianie prawa zgromadzeń przez blokadę ulicy.

Tyle było sporów o prawo do zgromadzeń, tyle sadowych wyroków, że już się wydawało, iż władza serio rozumie, że musi znosić nieprzechylne sobie demonstrację. I nagle, w tym oligarchicznym operetkowym bardaku zwanym IV RP – wolność demonstracji na pstryknięcie palców przestaje po prostu obowiązywać. Teraz możesz sobie zgłaszać jedną, drugą, trzecią demonstrację, autokary organizować, hotele zamawiać, a wystarczy jeden telefon Brudzińskiego i bach, ulica zapada się w czarną dziurę. Doprawdy trzeba mieć jakieś obywatelsko masochistyczne ciągoty, żeby cieszyć się, że w XXI wieku w Polsce wojewoda może wyrzucić do śmieci wolność konstytucyjną. Bo przecież władza nie jest dana raz na zawsze i po jej zmianie dzisiejsi idioci władzy będą mogli być tak samo szykanowani.

Najgłupsze w tym wszystkim jest zdanie konserwatywnych dziennikarzy, którzy tak klaszczą, że oto PiS nie dopuściło do demonstracji. Bo co świat na obrazki w Polsce by powiedział. Pomijam już hipokryzję, bo dokładnie za to ci sami dziennikarze wyśmiewają pedagogikę wstydu Wyborczej. Warto natomiast podkreślić, że przecież to nie tak, drodzy Państwo, media tak nie działają. Dla izraelskiego przekazu to, czy jest to pod ambasadą czy obok nie ma żadnego znaczenia. Fotki i tak się pokaże, clickbait zaliczony. Jeśli demonstracja odbyłaby się w innym miejscu, to podpowiem: raczej zdołaliby do niej dotrzeć, więc kwestia blokady ambasady jest tu kompletnie zbędna. I tylko wzmacnia przekaz, że Polska boi się swoich antysemitów i jest krajem upodabniającym się do Rosji. Natomiast to, że żadne obrazki nie poszły w świat zawdzięczamy nie Brudzińskiemu, ale Winnickiemu z Bosakiem, którzy zrozumieli, że byłoby to dla nich politycznym samobójstwem. Więc się zwinęli.

A tak między nami, co Wam się, drogi obozie dobrej zmiany, w demonstracjach narodowców nie podoba? Co Wam się nie podoba we flagach ONRu, które tak ochoczo powiewają w kościołach? Co Wam się nie podoba w patriotach, za ściganie których szykanowaliście prokuratorów? Że demonstrację zrobią? Wcześniej te same środowiska też je robiły, i co, wtedy Wam jakoś nie przeszkadzało? Przecież to ci sami organizatorzy tych marszów niepodległości, na których ponoć antysemityzmu nie ma. To, ci sami chłopcy, którym jeden poseł PiS funduje wycieczki, inna posłanka wychwala za pomoc. Jak to, co się stało, że Wasi dawni przyjaciele są dziś dla Was trędowaci?

Przecież Polacy nie są antysemitami, to kłamstwo. Więc dlaczego nie dajecie Polakom z najbardziej proizraelskiego kraju pobratać się ze swoimi przyjaciółmi, tylko ambasadę Izraela zamykacie, w otoczonym policyjnymi sukami, getcie?

 

 

 

 

Reklamy
 1. SWNS
  01/02/2018 o 12:38 pm

  Już tam czekał wasz Andrzejek Hadacz gotowy do akcji w świetle jupiterów. Tak mi przykro, że się nie udało.

 2. 01/02/2018 o 12:41 pm

  Buhaha, tak, wczoraj do niego dzwoniłem. Antysemickie twitty prawactwa ido w setki, całe maskowanie marszu niepodległości idzie w pizdu

 3. SWNS
  01/02/2018 o 2:55 pm

  Tak tak, tymczasem w realnym świecie PiS 49% (+6%). Jeszcze trochę maskowania i będzie zmiana konstytucji.

 4. 01/02/2018 o 3:39 pm

  Tej konstytucji, na którą wszyscy mają wyjebane? Wystarczy obsadzić TK i konstytucję można spuścić w kiblu, prawda? No wiec po zmianie władzy, TK obsadzą, a wtedy pisowska konstytucja w ubikacji. Tak to działa, nic na zawsze.

 5. SWNS
  02/02/2018 o 2:51 pm

  To prawda, Ruch Narodowy może tak zrobić, ale tobie chyba nie o to chodziło? Ty chyba wierzysz w to, że do władzy wrócą te wasze pokemony? Dobre, bardzo dobre!

 6. marcin_be
  02/02/2018 o 3:14 pm

  Czopek Wielkiej Polsce! Dzięki promocji na gazeta.peel (lepsze lub gorsze) trolle wpadają

 7. 02/02/2018 o 3:56 pm

  Wiadomo, nigdy nie wrócą PiS nie ma z kim przegrać, jesteśmy zieloną wyspą

 8. 02/02/2018 o 3:57 pm

  Widomix:)

 9. kotek.filemon
  06/02/2018 o 11:35 am

  Tymczasem Ruch Narodowy w ramach swojego hobby pluje w twarz małżonce P.rezydenta RP, aż żal patrzeć.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: