Strona główna > felietonik > Na kradzież Jolanty Brzeskiej

Na kradzież Jolanty Brzeskiej

 

 

Okradanie lewicy z postaci dla niej wyjątkowych, postaci często wprost heroicznych ma w Polsce tyleż smutną co długą historię. Every line of serious work that I have written since 1936 has been written, directly or indirectly, against totalitarianism and for democratic socialism, as I understand it – pisał w 1946 George Orwell, ale w Polsce tysiące wielbicieli Roku 1984 nadal serio myśli, że to jakiś konserwatysta, co pisał przeciwko Ruskim.  Sendlerowa Irena, ur. Krzyżanowska, s. Stanisława i Janiny, ur. 15 X 1910 r. rzym. kat. Nos lekko orli, wyraz twarzy b. surowy, wzrost ca 160 cm, oczy jasne, szatynka, zmieniła ostatnio kolor na rudy, włosy obcięte przy karku – pisali faszyści z NZS o Irenie Sendlerowej na liście proskrypcyjnej, a mimo to ta kobieta, sprzeciwiają się przed wojną ONRowcom, została wciągnięta na prawicowe sztandary tylko dlatego, że Lech Kaczyński zrobił swego czasu o niej kilka konferencji, a i jej wojenny heroizm przydawał się prawicy do gry w makao z tezami Tomasza Grossa. Takich postaci jest zresztą więcej: Krzysztof Kamil Baczyński, który lewicował, jak wspomina Konstanty Jeleński, czy bohater chuliganerii lewicowy Stanisław Grzesiuk.

Teraz podobny cyrk zaczyna się z Jolantą Brzeską.

Przypomnijmy: to za rządów PISu w 2006 roku dokonano jakże sprawiedliwiej reprywatyzacji z „wkładką mięsną” w postaci Brzeskiej i to za rządów PISu czyściciele kamienic zaczęli ją gnębić. I za czasów rządów PO nie przestali, aż pewnego dnia ją po prostu spalili, a policja pod rządami PO i prokuratura, ponoć od PO niezależna, sprawę umorzyła. Nie, nie przesądzam tutaj umyślności, jestem w stanie zrozumieć bardak i późniejsze tuszowanie błędów śledztwa. Kto widział katowanie Igora Stachowiaka i późniejsze awanse wie, o czym mówię. Ale wycieranie sobie przez POPiS gęby śmiercią w męczarniach tej heroicznej kobiety jest czymś obrzydliwym.

Bo to właśnie lewica, tak ta lewica, co ponoć tylko wala się po kawiarniach, jak można usłyszeć od Tomasza Lisa albo Magdy Ogórek, to właśnie ta lewica nagłośniła sprawę Jolanty Brzeskiej. To właśnie lewica robiła demonstracje, festyny, grafitti upamiętniające śmierć swojej koleżanki. Tak, koleżanki, bo gdy Patryk Jaki w kolejnej poszetce (z powodzeniem) pukał do drzwi opolskiej PO, to Brzeska ze swoimi lewicowymi przyjaciółmi walczyła z system. I ta lewica nadal walczy. Ta lewica, czy szerzej ruchy miejskie, nadal nagłaśniają szwindle, niegodziwości, oszustwa i zwyczajne łajdactwo. I wszystko, co otrzymują ruchy miejskie, to prześladowania przez policję, bo śmieli na przykład wejść do biura poselskiego Patryka Jakiego. To Miasto jest nasze, to Jan Śpiewak, narażają się na kolejne procesy sądowe, nie posłowie z komisji reprywatyzacyjnej, których chroni immunitet.  I to również na procesy z rosyjskim łącznikiem, jak mówi Śpiewak o śladach wiodących wprost do Macierewicza.

Ba, to właśnie Gazeta Wyborcza, nie Gazeta Lolska, wDurnotyce czy Tygodnik Liżącego nagłośniła sprawa. Tak, Gazeta Wyborcza, i to w czasach, gdy Gmyz o skokach pisał, że to pieniądze, które dają dobro, a Marcin Pieńkowski z Wprost (dzisiaj TVP) pytał, kto chce zniszczyć Amber Gold? I teraz Sebastian J. Kaleta (rzecznik MS) bezczelnie kłamie, że media milczały. Tylko w czasach, gdy Sebastian Kaleta biegał po twitterku ktoś z tej Gazety Wyborczej sprawę dokładnie opisał w jednym, drugim, trzecim tekście. Kaleta nic nie opisał, Kaleta robił 140 znaków i nagle został rzecznikiem.

Dlatego POPISowska gangreno, która od dekady oplata ten kraj, odpieprzcie się do tej śmierci. Przez tyle lat wszystko Wam zwisało, a teraz wszyscy tacy zatroskani. Bo przecież, gdyby tylko Jolanta Brzeska przeżyła i poszła, dajmy na to, na marsz KODu usłyszałaby od Gmyza, że ma esbeckie rysy. Gdyby poparła 500+ dowiedziałaby się, że popiera roszczeniowych pijaków i nieudaczników. A gdyby poszła głodować, to usłyszałaby drwiny: psychiatryk, psychiatryk!  Nie o śmierć Brzeskiej tu idzie, a konfitury, które dzięki niej można zebrać. Chociaż raz zróbcie to gdzie indziej, najlepiej na tych prawackich portalach, gdzie kasujcie biedne babcie na sejmowy raport smoleński albo sokoburakowych ekomers, gdzie ich siostry kasujcie z kolei na przypinkach z „szarym człowiekiem”.

 

 

 

 

 

Reklamy
 1. Szmonces boy
  01/11/2017 o 8:40 pm

  Majorze, proszę nie Śpiewakuj. Choć ty jeden napisz o Piotrze Ciszewskim i Lewicowej Alternatywie która zaczynała tą walkę.

 2. 01/11/2017 o 8:42 pm

  Tak, ale tutaj chodziło mi nie tyle o zaczęcie walki, a przebicie się do mainsztrimu. Cokolwiek sądze o sposobie w jaki rozstał się Śpiewak z Miasto jest nasze, moim zdaniem ma on duże zasługi w przebiciu się głównych mediów i wyjście poza lewicową bańkę.

 3. Romana Kolarzowa
  02/11/2017 o 11:44 am

  Ta walka przez pewien czas toczyła się w Sejmie. Też za sprawą lewicy. Konkretnie w 1995 r., gdy byli w nim posłowie PPS. Wtedy projekt ustawy, regulującej roszczenia reprywatyzacyjne, złożył Piotr Ikonowicz. Oczywiście, głosami „prawomyślnych”, projekt – dający rok na roszczenia reprywatyzacyjne, zakazujący zwrotów „w naturze” i przewidujący maksymalne zaspokojenie roszczeń w wysokości 30% wartości oszacowanej – został zamrożony.

  Trzeba koniecznie i starannie przepytywać aktualnych „obrońców ludu”, dlaczego ten projekt nie został odmrożony w latach 2005 – 2007. Przyznaję, tego oczekiwałam od mediów (nie propagandystów), gdy nagle pojawił się „projekt Jakiego”, czyli de facto projekt PPS, z nielicznymi zmianami natury kosmetycznej. Mogę sobie powiedzieć, żem stara i naiwna – jakbym gruszek na wierzbie wypatrywała.

 4. 04/11/2017 o 3:49 am

  Reblogged this on Fronesis.

 1. 12/11/2017 o 3:07 am
 2. 11/04/2019 o 9:07 am

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: