Strona główna > felietonik > Czy Patryk Jaki odda podwyżki rezydentów magnatom i handlarzom roszczeń?

Czy Patryk Jaki odda podwyżki rezydentów magnatom i handlarzom roszczeń?

 

 

Fakt, w jaki sposób przez ostatni tydzień traktowany jest strajk głodowy lekarzy rezydentów jest najlepszym probierzem stosunku do drugiego człowieka, jego poczucia krzywdy, desperacji, rzucania na szalę swojego zdrowia. I nawet nie chodzi o to, czy rezydenci mają rację, ale obrona nachapanej do urzygu władzy przeciwko głodującym ludziom jest czymś zgoła obrzydliwym.  To już zresztą drugi taki strajk głodowy za kadencji tego rządu, a nawet trzeci. Poprzednio strajkował Andrzej Miszk, który wyzywany był od pacjentów, poprzednio strajkowali też w Dobrzyniu Wielkim. Mdleli tam, odwoziły ich karetki, ale obecna władza miała to tam, gdzie zwykle ma krzywdę ludzką. Stosunek do strajku głodowego jest bowiem kolejnym kamyczkiem do teorii, że owszem, jako środowisko PIS, pomożemy ludziom, ale tylko wtedy, gdy nam się to opłaci. Dlatego potrafiliśmy się uwłaszczyć na majątku narodowym, dlatego kosztem drobnych ciułaczy rozstawiliśmy parasol na SKOKami, dlatego Lech Kaczyński rozdawał kamienice, dlatego oburzaliśmy się przeciwko ograniczeniom udzielania kredytów frankowych na prawo i lewo. Pomagamy w potrzebie, po daje nam to punkty w sondażach. Gdyby punkty w sondażach daje prześladowanie uchodźców, albo wypychanie Czeczenów do katującego ich Kazyrowa – robimy i to.

Fakt, w jaki sposób przez ostatni tydzień działają lekarze rezydenci, pokazuje jak łatwo dali się ograć nauczyciele. Gdyby nauczycielki strajk, a piszę to jako rodzic, potrwał nie jeden dzień, a tydzień albo dwa tygodnie, i przez te dwa tygodnie dzieci siedziałyby na świetlicy, to podejrzewam, że rodzice gówniaków by się po prostu wściekli. A tak wzruszyli ramionami i wrócili do swoich spraw, a nauczycielom w najlepszym przypadku obcięto prawa z Karty Nauczyciela, kazano rozbijać się między wiejskimi szkołami i dla lepszego zdyscyplinowania wpisano ocenę etyczną do oceny zawodowej. Część nauczycieli oczywiście ze szkół wyrzucono jak zbędne śmieci. Szkoła musi być przecież czysta.

Fakt, w jaki sposób przez ostatni tydzień traktowany jest strajk głodowy lekarzy rezydentów najlepiej zestawić ze sposobem, w jaki traktuje się handlarzy roszczeń. Zwłaszcza w kontekście pieniędzy. Od blisko doby czytam o wspaniałym Patryku Jaki, który nową ustawą reprywatyzacyjną pogoni handlarzy roszczeń.  Oczywiście nie Patryk Jaki pisał tę ustawę, bo Patryk Jaki pisać nie umie. I nie Patryk Jaki ją przepchnie przez Sejm, a ewentualnie Jarosław Kaczyński. I co najważniejsze nie przez Patryka Jakiego ta ustawa wejdzie w życie. A przez kogo? Ano przez Trybunał Konstytucyjny. Od wielu, wielu lat problem reprywatyzacji ujawniony m.in. przez „kawiorową” lewicę i dziennikarki tej straszliwej Agory, sprowadzał się do dwóch elementów: niechęci zajęcia się tematem i niekonstytucyjności ewentualnych rozwiązań odrzucających 100% odszkodowanie. I teraz, dzięki demolce konstytucji, oba te elementy znikają. Jest wola wyjaśnienia prywatyzacji (ale tylko za czasów HGW, nie Lecha Kaczyńskiego). I jest niezależny Trybunał, który w przerwach między niezależnymi wyrokami niezależnie spotyka się z politykami PIS, też, rzecz jasna, niezależnymi. Można więc zrobić z handlarzami roszczeń wszystko.

I co się robi? Wedle założeń nowej ustawy daje się 20% odszkodowania. Co prawda ponoć tylko osobom w 1 linii i małżonkom (spadkobiercy pomordowanych Żydów będą zachwyceni), ale uprawniony do nabycia roszczenia może zawczasu zobowiązać się do zbycia ich handlarzowi. Dlaczego daje się 20%, a nie 15% albo 5%? Nie wiadomo. Ba, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości, sam twierdzi, że nawet nie zna skali całkowitych roszczeń, bo rozstrzał szacunków jest zbyt duży. Państwo polskie stać więc na 20% odszkodowań dla handlarzy roszczeń, tudzież potomków magnackich rodzin, do których należała połowa wsi pod Warszawą. Nie stać jednak na podwyższę płac dla lekarzy, od których sprawności zależy nasze życie i zdrowie. Ot, skala wrażliwości.

 

Reklamy
 1. krizu
  12/10/2017 o 10:02 am

  Nie wiemy jakie składy dobrałaby pani Julka, ale PiS powsadzał do TK przeciez cala grupe ultrakonserwatystów cywilistów, a oni z reguly maja na prawo wlasnosci wlasnie bardzo konserwatywne poglądy. Mogloby byc ciekawie, jakby to przejęty TK im uwalił :)

 2. Czepialski
  12/10/2017 o 10:41 am

  Kadyrowa nie Kazyrowa

 3. 12/10/2017 o 11:48 am

  Sorry Major. Ale to jest właśnie ta chamska siła PiS.

  Ta ustawa jest o 20 lat za późno. Kto miał się nachapać, już to pewnie zrobił. Teraz ludzie od 30 lat w polskiej polityce ją przepchną, kopną przy okazji ludzi, którzy może nawet nie wiedzą, że mają prawo rekompensaty (rok i kończymy) i wszyscy się będą cieszyć. Bo patologie III RP. Współtworzone przez pokolenie Jarosława, geniusza. Ale kogo to obchodzi.

  BTW jakbym był lewaczkiem, to sprawdzałbym, czy w projekcie ustawy różne stowarzyszenie, fundacje i organizacje też mają tylko rok na zgłoszenie roszczeń. Czy w ogóle ich ona obejmuje. Dla mnie „kontynuatorzy” to specjalne skurwysyństwo polskiej reprywatyzacji.

 4. 12/10/2017 o 12:05 pm

  @adas – ale ja się zgadzam, pisze o tym tekst nawet. Mi chodzi o proste: skoro wyciągam zdupy 20% to czemu nie wyciągnąć 15% i dać na lekarzy

 5. 12/10/2017 o 12:12 pm

  trochę populistyczne, czo nie?

  Kolega zagląda na twitetrka? Tam ładnie walczący o godną płace i prawo do zarobku rozmawiają o serialowych lekarzach aktualnie;)

 6. Huehue
  12/10/2017 o 1:28 pm

  Powiem ci, grubasku, dlaczego bierzecie w dupę a Kaczor tak łatwo orze was bez prawa powrotu na scenę. Otóż dlatego, że wypieracie się rzeczywistości a wybieracie majaki.
  Np. ci „głodujący lekarze” (rozumiem, że podczas przerwy na negocjacje trochę podjedli?), to min. chłopiec, który jest wprost po studiach i nie przepracował jeszcze nawet pełnych 10 dni. I ten chłopiec domaga się 9 koła na start. Lud puka się w czoło na takie dziwy? Puka i słusznie.

  Głodujący Miszk, to jedyny na świecie przypadek głodującego, który na głodówce utył.
  Itd. itd. itd.

  I najlepsze, to o władzy, która się „nachapała” i „uwłaszczyła”. A ten niecny proceder polega na tym, że wsadzają wszędzie swoich Misiewiczów. Pazernych oczywiście. I mniejsza już nawet, jak świetnie sobie te spółki pod Misiewiczami radzą. Ważniejsze jest coś innego- Misiewicze wchodzą na miejsce jakichś ludzi. Ci ludzie, to nie żadni „bezpartyjni fachowcy”, tylko tacy sami Misiewicze wsadzeni tam przez PO, PSL, SLD i towarzystwo. O nie, nie tacy sami. Tamci jednak kradli na tyle bez umiaru, że spółki pod nimi ledwie dyszały, a taki LOT to już całkiem został spisany na straty.

  I dlatego właśnie przegrywacie i będziecie przegrywać. Po prostu żyjecie w alternatywnej rzeczywistości. W marksistowskiej Nibylandii. Tu u nas, w Polsce, z każdym dniem sprawy mają się lepiej.

  O co zakład, że Kaczor będzie miał większość konstytucyjną po następnych wyborach?

 7. 12/10/2017 o 2:04 pm

  Dokładnie, Tusk nie ma z kim przegrać, zielona wyspa, chwała naszym, Chujom precz- od 8 lat to słyszałem hehe

 8. 12/10/2017 o 2:05 pm

  @adas – Familok – Cezary Michalaki dobrej zmiany hehe

 9. 12/10/2017 o 4:19 pm

  hej, gdzie są te ukradzione przez PO pieniądze?

  Naprawdę – wierzysz w to co piszesz? Czy [powtarzasz za doradcą Tuska Morawieckim?

 10. Huehue
  12/10/2017 o 4:59 pm

  He he, słyszysz głosy, he he?
  To już twój problem.

  O co zakład, że Kaczor będzie miał większość konstytucyjną po następnych wyborach?

 11. 12/10/2017 o 5:05 pm

  Będzie mieć zwykłą większość. Chyba, ze ruszy ordynację. Wtedy każdy scenariusz jest możliwy, Od 310 dla PiS po 250 dla łopozycji.

  Gdzie jest 250 miliardów złotych? Co mówią Twoje głosy z telewizora?

 12. 12/10/2017 o 5:08 pm

  Oczywiście to założenie zakłada;), że obecny wzrost na świecie nie jest bańką, a granice Schengen pozostaną dla Polski otwarte, hihi.

 13. Anonim
  13/10/2017 o 2:53 pm

  Święte słowa…tylko, że my agnostycy…ale NIC co święte nie jest nam obce. ..

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: