Strona główna > felietonik > Władcy much

Władcy much

 

Wbrew tradycji wczorajsze obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży nie powinny odbywać się na Wiejskiej a raczej w Pałacu Młodzieży. Pałacu, który rozpoczął działalność 5 kwietnia 1955, a przecież to właśnie lata 50te powinny patronować temu, co się tam wczoraj odjanapawliło.

Najpierw bowiem PIS zrobił preselekcję, wybierając dzieci, które miały zakapować na ludzi, którzy nie potrafią się już bronić, i którzy, czasami w niewiele starszym wieku, oddawali życie za sprawę robotników. Bo właśnie do tego sprowadza się PISowska koncepcja dekomunizacji ulic Okrzei, Waryńskiego, czy bohaterów powstania w gettcie. Potem, jak można znaleźć na stronach naszych milusińskich posłów, audiencji udzielił sam Korwin Mikke z jakimś nołnejmemem, gdzie instruowali, jak krzyczeć o tej totalitarnej Unii, skąd Korwin co miesiąc pobiera kilkadziesiąt tysięcy PLN.

Oczywiście z korwinizmu się wyrasta, od czasu szarży Wiplera na Mazowieckiej, Korwinowi zostają coraz młodsi kadeci. Ale mimo owego „wyrastania”, co to wiecznie skazuje korwinistów na dobijanie się do wyborczego progu, korwinizm zostawia po sobie trwałe ślady. Tak jak zostawia je katolicyzm, także wmawiany od dziecka. Rację bowiem ma Dawkins, że to właśnie manipulowanie najmłodszymi jest jednym z największych strategicznych sukcesów Kościoła. I jednym z największych sukcesów Korwina, który zainfekował Polaków antysolidarnościowym egoizmem.

Ślady, a właściwie rany, po korwinizmie ciągną się, rzecz jasna, przez lata.  Bywają groźne dla samego zainfekowanego, czego najlepszym przykładem były korwinista Warzecha, który serio nie rozumie, czemu ma płacić bankom za zawarte walutowe kredyty albo czemu operator telefoniczny nie boi się, że pan Łukasz „pójdzie do konkurencji”. Bywają też groźne dla innych. Ludzie, którzy dorobili się jakiś pieniędzy, zaczynają zatrudniać jakiś ludzi, nie mają żadnych oporów przed wyzyskiem słabszych, lata ćwiczenia w „wolnym rynku” pozbawiają ich jakiejkolwiek empatii. Nie muszą nawet wysilać się w racjonalizacji, egoizm i but na twarzy słabszego są naturalne jak istnienie Boga.

Ale najgroźniejszy korwinizm być może dla partii prawicowych.  Z tego powodu wczorajszy spektakl był tak znamienny. Oto bowiem PIS ustawił sobie dyskutantów przez dobranie wygodnego tematu, ale okazało się, że nawet tego nie potrafią przypilnować, i dzieci wyskoczył z retoryką, która za hardcorowa jest także dla samego PISu. PISu, który chce być Orbanem Unii, ale przez Waszczykowskiego wciąż jest tylko tej Unii Frankiem Drebinem. Niemożliwość okiełznania młodszych pokoleń, które radykalizują się szybciej, i za moment starych będą mieli za skompromitowanych ugodowców, jest dobrze przećwiczona w historii. Problemy jednak w tym, że PIS flirtując z elementem najbardziej skrajnym, najbardziej skrajne może otrzymać reakcje. Więc, żeby się nie zdziwili jak im przyszły Sejm złożony z owych Dzieci i Młodzieży odwali taki numer, jak faszyści wywinęli przedwojennym konserwatystom.

Reklamy
 1. FF
  02/06/2017 o 9:50 am

  Dlatego, gdybyście mieli ciut pomyślunku, to na Kaczyńskiego byście chuchali i dmuchali, bo tylko on oddziela was od radykałów. I być może obecnej władzy ta młodość wywinie numer, ale z was nie zostanie nawet mokra plama.

 2. 02/06/2017 o 1:22 pm

  1) Frank Drebin jest mimo wszystko postacią pozytywną. A na dodatek ostatecznie osiąga sukces.
  2) Poszedłem za linkiem i przeczytałem sejmową notkę o szkoleniu w partii Wolność. Cóż, skoro o dekomunizacji mowa, to może dobrze że młodzież pozna na własnej skórze na czym polega kult jednostki :D

 3. FF
  02/06/2017 o 6:31 pm

  Ha ha ha, Frank Drebin właśnie puknął 190:0
  I to tyle w temacie izolacji Polski na arenie międzynarodowej.

 4. o.nyx
  03/06/2017 o 9:25 pm

  Frank Drebin spił tylko śmietankę z pracy innych, tak gdzieś od 2009 roku. Nie wspominając już o tym, że na to miejsce startowała tylko Polska…

 5. FF
  04/06/2017 o 4:33 am

  tak tak tak

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: