Strona główna > felietonik > Im gorzej, tym lepiej

Im gorzej, tym lepiej

 

Jak się okazuje strajk szkolny, mimo że od początku skazany jest na porażkę, ma jednak kilka bezsprzecznych plusów. Przede wszystkim zmienił się timing. Sytuacja, w której reżimowi wyraźnie zaczyna spadać, i nagle w ponad w 1/3 szkół nie odbywają się zajęcia, jest timingiem wręcz doskonałym. Oto bowiem strajk nie jest już polityczną donkiszoterią, jak samotne sterczenie Miszka pod bramą, a wręcz przeciwnie – jest szerokim płynięciem z prądem. Oczywiście cała sytuacja ma dodatkowe smaczki. Oto funkcjonariusze reżimu lżą strajkujących dokładnie taką samą retoryką, jakiej PRLowsczaki używali w latach 80tych, krzycząc, że oto Solidaruchy nieroby, a przecież tam, na redzie, dla dzieci pomarańcze czekają! Ba, niejaki Bartosz Marczuk pyta nawet czemu nauczyciele strajkują, skoro to grupa najbardziej uprzywilejowana z wysokim $. Chociaż sam Marczuk z zarobkami rzędu 8 tys brutto, rozbrajająco stwierdził, że gdyby nie to, że żona prowadzi prywatne przedszkole, to nie byłoby go stać na prace dla rządu. Ot, nowa klasa nowych panów.

Najlepsze jednak w tym strajku jest oczywiście to, że się nie powiedzie. Bo to oznacza, że kilkaset tysięcy nauczycieli będzie non stop wściekłych i to nie dlatego, że zlikwidowano gimnazja. Ale dlatego, że, aby uzbierać etat, będą musieli jeździć od jednej szkoły do drugiej. Wyobraźcie sobie, że w listopadzie musicie obskoczyć kilka szkół w ciągu kilku dni, czasami tylko na jedną godzinę lekcyjną. Bylibyście zadowoleni? No właśnie.

Logika im gorzej, tym lepiej w krótkim dystansie szkodzi, ale w dłuższym pomaga. Nie rozumieją tego na przykład narodowcy, bo przecież fakt, że Polska nie przyjmuje uchodźców powinien być przez nich przeklinany. Bo nie mogą na czym tuczyć strachów i ciągle mają wynik niższy od Pawła Tanjano. Czy rozumie to Platforma? Z jednej strony ich żenujące tłumaczenia z homofobicznego głosowania w Parlamencie tylko utwierdza w przekonaniu, że ta partia nie wie, po co jest w polityce, poza byciem antypisem i fajnoCebuloEuropejczykiem. Pojawia się jednak pytanie, czy wie, że jej rośnie nie dlatego, że robi dobra robotę (nie robi), ale dlatego że Pis ma problem personalny. Nie programowy, a personalny właśnie. Wyobraźmy sobie, że za Macierewicza przychodzi Kownacki, za Waszczykowskiego Szymański, za Szyszko jakiś nołnejm. I PiSowi od razu skacze. Dlatego, to co powinna uświadomić sobie nie tylko Platforma, ale także i cała opozycja, to że Waszczu i Misiewicz to są polityczne diamenty, które Jarek powinien trzymać non stop w koronie. A że tym bardziej Jarek je będzie ściskał, im bardziej będzie naciskany żeby ich odwołać.

Dlatego pomysł na wotum nieufności to znakomity pomysł, żeby ich w rządzie zatrzymać. Tak jak jeden, drugi i trzeci strajk szkolny to znakomity pomysł, żeby ta reforma weszła w życie. I doprowadzała wyborców do wściekłości.

Reklamy
 1. Anonim
  31/03/2017 o 6:55 pm

  non stop, wotum….

 2. egzekutor
  31/03/2017 o 11:44 pm

  Uważanie za „fajnoCebuloEuropejczyk”

 3. MM
  01/04/2017 o 11:16 am

  Oj, kłamczuszek, kłamczuszek. Nie ponad 1/3 tylko 1/10.
  Strajk okazał się blamażem, przy okazji będzie dobry powód, żeby postkomuszy ZNP zaorać i posolić.
  W następnych wyborach PiS weźmie większość konstytucyjną. O to się mogę założyć.

 4. Anonim
  02/04/2017 o 8:48 pm

  1/10 bo tak powiedzieli we wPotylicę.pl? Jasne.

 5. 03/04/2017 o 9:03 am

  Z jednym się tylko nie zgadzam — że brak uchodźców zaszkodzi nacjonalistom. W Polsce wywołali większy strach, niż ich odpowiednicy na Zachodzie, gdzie uchodźców i innych imigrantów z Bliskiego Wschodu widuje się na ulicach. Czyli właśnie widmowość nazwiska im pomaga, a nie szkodzi.

  @MN:
  Spotkałem tezy, że ok. 30% strajkowało. Ale flagi ZNP widziałem na większości mijanych szkół. Więc nawet jeśli nie wszyscy zdecydowali się na strajk, to efekt propagandowy był.

 6. MM
  03/04/2017 o 7:27 pm

  @pak4

  gdyby był efekt propagandowy, to by to grzano jak 27:1. A tu cisza.

 7. 03/04/2017 o 11:47 pm

  @pak4 – może nie tyle zaszkodzi, co nie pomoże

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: