Strona główna > felietonik > Gomułkowskie alfonsy racjonalności

Gomułkowskie alfonsy racjonalności

 

Długo nam było czekać na zaplutych karłów reakcji, studentów do nauki, czy wreszcie krzyżackie płaszcze. O ile jednak karłów odhaczył gwarant pisowskich interesów, a studentów do nauki odfajkowali faszyści, o tyle krzyżackiego płaszcza nijak doczekać się nie mogliśmy. Ale wreszcie jest, w całej swej krzyżackości: oto w najnowszym tube-goebbelsiku moczarowski głos z offu szepce, że Donald Tusk dostał nagrodę Adenauera tego „polakożercy”. Słowem, mamy komplet.

Wbrew wielu publicystycznym pojękiwaniom, nie uważam jednak, aby owe retoryczne,  gomułkowskie alfonsy, które wypluwa z siebie ta magma zwaną partią chrześcijańską, było przejawem jakieś osobistej nienawiści do Tuska. Gdyby Jarek rzeczywiście nienawidził Tuska, to 2,5 roku by mu nie życzył publicznie zwycięstwa. Zresztą mało jest prawdopodobne, żeby ten obóz nienawidził kogokolwiek. Jest to przecież ferajna i damskich bokserów, i SBeckich kapusiow i milionerów-banksterów, i prokuratorów stanu wojennego, i dzieci PZPRowców, i podejrzanej kasy wpłacanej przez bezrobotnych, i transferów pieniędzy do Luksemburga. Wierzcie mi, każdy tam pasuje.

Tyle że walka z Tuskiem jest jak najbardziej racjonalna. Tusk jest bowiem jedynym pozostałym, groźnym przeciwnikiem. Jedynym politycznym przeciwnikiem, dodajmy. Reszta to sądy i nie-reżimowe media, ale te pierwsze się załatwi ustawą, a te drugie się po prostu wykupi.  Jak trafnie podpowiada Jakub Majmurek Tusk po kolejnej kadencji będzie miał idealny timing. Tuż przed wyborami ciamciarowego Dudy, nieuwikłany w żadną bieżączkę, wyczekiwany przez cały antypisowki elektorat. A Schetyna nie bardzo będzie mógł go zblokować, zwłaszcza że Tusk będzie mógł zrobić psikusa i wybrać Nowoczesną.

Tymczasem utrata żyrandola to dla PIS rozsypanie całej tkanej od roku koncepcji PRLowskiego ludzowładztwa. Dlatego – jak powiada – Majmurek trzeba Tuska sprowadzić do Polski już teraz. Nie, nie w żadnych kajdankach. Trzeba go sprowadzić i ubrudzić partyjniactwem i wykańczającą bieżączką. Trzeba dać mu się boksować ze Schetyną. Trzeba, aby się opatrzył, trzeba bić w niego perreirówko-goebbelsówko-kurskiewszczyzną tak długo, tak długo ciągać po komisjach i prokuraturach, żeby Polacy mieli dość tej Tuskowej gęby. Powie ktoś, że można przed wyborami. Ale przed wyborami takie ciąganie to ryzyko, że Tusk stanie się męczennikiem, a i komisję Amber Gold przeciągać do tego momentu to sprawa dość kłopotliwa.

Stąd wszystkie siły rzucone na odcinek topienia Tuska, bo sprawa Tuska to sprawa jak najbardziej realnego zagrożenia. Że to niekonsekwentne – że skoro Angela Merkel jest najlepsza dla Polski – jak miesiąc temu powiadał Jarek, to chyba jej kandydat także?  Bez żartów, nikt tak jak PIS nie gardzi inteligencją własnego elektoratu, dlatego przy obcinaniu emerytur SBkom jednocześnie niejaki TW Wolfgang nadal może być ambasadorem. Że na rympał? Ale przecież oni na rympał wygrali wybory, na rympał szabrują cały majątek Skarbu Państwa, na rympał robią propagandę. Inaczej nie potrafią. Że to pachnie zdradą własnego kraju? Ależ to przecież JEST zdrada własnego kraju. Istotą polityki PIS jest bowiem poświęcenie wszystkiego, powtarzam wszystkiego, na rzecz polityki wewnętrznej. A więc także polityki zagranicznej, a za czym idzie pozycji (jaka by nie była), czy przyszłości Polski. To, co jeszcze niedawno, czy to w III, czy w IV, czy Tuskowej RP było nie do pomyślenia, bo istniał pewien konsens (na zewnątrz trzymamy sztamę), to teraz jest polską rzeczywistością. Jesteśmy zdrajcami i co nam pan zrobisz?

Ale fakt, że PIS prędzej dopuści by Polska w Unii zdechła, niż odpuści, co tam sobie w polityce wewnętrznej postanowił, nie zmienia jednego: to nie jest żadna histeryczna zemsta. Ale chłodna kalkulacja połączona z bezczelnością szyszkowskiego drwala. Na własnej posesji można wycinać co się chce i kogo chce, a Polska to właśnie taka prywatna posesja pewnego skromnego obywatela z Żoliborza.  Jeśli się uda to świetnie. A jeśli nie, to jest jeszcze 2,5 roku żeby Tuska dobić. Tak właśnie, drodzy publicyści wygląda bowiem polityka. Nie żadna psychologia, zemsta, histeria, ale czysta, zwyczajna polityka.

Reklamy
 1. krystian
  08/03/2017 o 8:26 pm

  Nie Adenauera, tylko nagrodę W. Rathenau – szefa MSZ Republiki Weimarskiej, zamordowanego przez faszystów.

 2. 08/03/2017 o 8:43 pm

  Znaczy w filmiku jest Rathenau? Musiałem źle usłyszeć.

  BTW mam o nim notkę, był kimś więcej niż szefem MSZ

  https://galopujacymajor.wordpress.com/2012/06/01/zydowskie-korporacje/

 3. Pinochet
  09/03/2017 o 10:05 am

  ha ha ha ha ha!

 4. kropka
  09/03/2017 o 10:06 am

  no właśnie, też chciałam tego Adenauera sprostować, btw nie dość, że Niemiec, to jeszcze Żyd… i polkożerca, co słychac na najnowszym spocie PiS

 5. 09/03/2017 o 12:13 pm

  Tru. Kaczyński nie umie rządzić inaczej niż na 100%. Bez Dudy czy innego Sasina w Pałacu, pełnia władzy Kaczyńskiego skończy się już za 3,5 roku.

 6. 09/03/2017 o 12:39 pm

  I Tusk spod żyrandola wstrzyma (rząd) PiS poobstawiany w każdy inny sposób, od TK i sejmu, po szalet miejski w Zadupiu Dolnym? Karkołomna wizja.

  Mam dokładnie odwrotna tezę. Absolutnie nie chcą mieć Tuska w Polsce teraz. Chcieli go powkurwiać, pokazać elektoratowi że dopadnę wilcze oczy i przygotować grunt pod inne transfery z PO (najlepiej w miastach). Ale że to PiS, to zrobili awanturę na pół brukselskiej Europy. I osłabili pozycję Polskie wUE (już słabą) i samą Unię w obecnym kształcie. Ot, typowa polityka zagraniczna tej części prawicy, laska Amerykanom i UE jako pole do taktycznych gierek.

  Zreszta obie tezy, moja i Twoja, w kwietniu będą pewnie nieaktualny. Rewolucja trwa.

 7. Polska Walcząca
  09/03/2017 o 8:17 pm

  Tusk wygra wybory prezydenckie i w ciągu trzech dni zostanie skazany przez Trybunał Stanu. Proste?

 8. MM
  10/03/2017 o 12:14 pm

  Tusk nie wygra wyborów. Jego rękoma będzie przeprowadzana akcja przymusowej relokacji imigrantów i wymuszanie kar 250k euro od nieprzyjętego. To się nad Wisła nie spodoba.

 9. marcin_be
  10/03/2017 o 2:58 pm

  Piękna wizja: Tusk będzie przewoził imigrantów do Polski, szmuglował ich, ukrywał ich a na końcu wystawi mandat na 250k euro!!!

 10. MM
  11/03/2017 o 10:49 am

  Wystarczy, że tak będzie przedstawiony.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: