Strona główna > felietonik > Trzecie przybicie

Trzecie przybicie

 

Dzień dobry Państwu, witamy na comiesięcznej aukcji domu aukcyjnego Majorski&Kwikensbi. Jak widzimy po tylu znamienitych gościach, dzisiejsza aukcja jest wyjątkowa, cieszymy się i serdecznie Państwa witamy.

Kilka słów o przedmiocie aukcji. Przedmiotem aukcji jest Jacek S-W. Doktor ekonomii, wieloletni pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego, poseł i europoseł. Komandor Orderu Polonia Restituta, Kawaler Francuskiej Legii Honorowej. Jak widać przedmiot aukcji jest doświadczony. Uwaga: sam wprowadził Polskę do Unii Europejskiej. Przedmiot aukcji brzydzi się sprzedajności, zdrady i Targowicy. Nie znosi donosów na Polskę do Unii Europejskiej z wyjątkiem donoszenia ws. Smoleńska, donoszenia ws. telewizji Trwam, donoszenia ws. sfałszowanych wyborów samorządowych, donoszenia ws. wypowiedzi prof. Safjana. Cechy szczególne: pierwszy człon nazwiska się nie odmienia.

Cena wywoławcza: miejsce na liście do europarlamentu. Kto da więcej?

Tak, pan tutaj z kwadratową fryzurą? Tak, czy dobrze słyszę? Promocyjny kredyt we frankach?

Proszę Państwa promocyjny kredyt we frankach po raz pierwszy… czy ktoś da więcej?

Zaraz, zaraz czy ja się nie przesłyszałem, pan na drabince mówi: posada w TVP Info? Posada wicedyrektora? No proszę. A więc posada wicedyrektora TVP Info po raz pierwszy…

Tak, pan w czerwonej marynarce i kitce w uchu? Alimenty i fakturowanie? Proszę Państwa przejęcie alimentów i fakturowanie usług po raz pierwszy, po raz druuuuugi…

Ile? Trzydzieści godzin? Proszę przestawić bliżej pana na drabince. A więc trzydzieści tak? Proszę Państwa trzydzieści darmowych godzin współpracy z TW Wolfgang. I audiobook z donosami Zelnika? Czyta sam autor? Proszę Państwa, a więc zestaw głośnomówiący Tajny Współpracownik po raz pierwszy, po raz…

Tak, słucham, wczasy? Tak, proszę Państwa mamy to: darmowe wczasy na Maderze dla dwóch osób! Co za aukcja, co za emocje… Wczasy po raz pierwszy, wczasy po raz drugi … panie Grzegorzu, a pan co nic nie licytuje przypominam przedmiot aukcji to lider łódzkiej listy partii do Parlamentu Europejskiego, który dziękuje łodzianom oraz mieszkańcom województwa łódzkiego za zaufanie. Postara się go nie zawieść.

Tak, panie Grzegorzu, a więc jednak jest oferta naprawdę? Proszę Państwa, proszę Państwa czyściutka, czy może wręcz wyczyszczona kamienica po-reprywatyzacyjna w samiutkim centrum Warszawy. Bez lokatorów. Czy ktoś jest w stanie to przebić, czy to w ogóle możliwe? Proszę państwa kamienica po raz pierwszy, kamienica po raz druuugi… czy ktoś da więcej?

Tak, czy ja dobrze słyszę, pan na drabince powiedział mi-ni-ster-stwo? Całe? Całe ministerstwo spraw zagranicznych? A więc, proszę Państwa, ministerstwo po raz pierwszy, ministerstwo po raz drugi i ministerstwo po raz trzeci. Sprzedane panu na drabince w przedostatnim rzędzie.

Przedmiot aukcji zostanie w tej chwili zapakowany w folię bąbelkową i już jutro od 8 rano będzie do odebrania na lotnisku Bruksela Charleroi Cargo.

Dziękuję, przypominam, że jutro licytujemy Instytut Zachodni.

Reklamy
 1. Anonim
  05/03/2017 o 8:19 pm

  Smutne :(((

 2. 06/03/2017 o 4:26 pm

  Masz dojścia w otoczeniu Prezesa?

 3. Pinochet
  07/03/2017 o 10:06 am

  Jaka piękna rozpacz!

 4. 29/03/2017 o 12:49 am

  Hi colleagues, its enormous article about teachingand entirely defined, keep it up all the time.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: