Strona główna > felietonik > Seicento lżejsze od powietrza

Seicento lżejsze od powietrza

W dniu, w którym Beata Szydło przechodziła sarmacką wersję testu Turinga, Jarosław Kaczyński na 82 miesięcznicy katastrofy smoleńskiej mówił Idziemy cały czas tą drogą, która nas doprowadzi niedługo do prawdy, do zwycięstwa. Miesiąc wcześniej, na 81 rocznicy powtarzał Jesteśmy blisko, coraz bliżej prawdy, a w 79 rocznicę z kolei O tragedii smoleńskiej wiemy coraz więcej, ale ostateczne ujawnienie prawdy jeszcze przed nami.

Dziś, po ponad roku rządów, nie tylko nie ma wraku, którego nieudacznik, rzecz jasna, Tusk nie potrafił sprowadzić, ale nie ma dosłownie niczego poza rachunkiem podkomisji na 3 mln PLN. Nie ma, nie tylko dlatego, że wyborcy Jarka mają Smoleńsk w całkowitym poważaniu (stąd zerowa presja na Jarka, aby wreszcie podał wyjaśnienia). Nie ma także dlatego, że i sam Jarek na swej liście nażarcia się państwem aż do urzygu, Smoleńsk ma daleko, daleko w tyle. Oto przecież te same sądy, do których zwrócić się mają frankowicze o pomoc, orzekły, iż poseł Sasin nałgał o tym, że jego pracownicy nic nie wiedzieli o niebezpiecznym stanie smoleńskiego lotniska. I co? I nic. Sasin teraz powiększa Warszawę do rozmiarów Moskwy. Czy gdyby Wam brat prezydent zginął w katastrofie, trzymalibyście podwładnego, którego pracownicy swego czasu mieli taką wiedzę, a potem ów podwładny łgał, że je nie mieli? No właśnie.

Ale nie ma też dlatego, że oto PIS, literalnie wręcz mówiąc, natyka się na barierę, której nijak nie da się obejść. Natyka się na barierę praw fizyki, czy może raczej praw przyrody.  Możesz zatrudnić pieczeniarzy, aby gumkowali serduszka, gomułkowsko wyzywali opozycję, ale to nie zmieni faktu, że,jak nie wymienisz opony, to opona pęknie. Możesz brać do Trybunału plagiatorów, nieuków, agentów czy handlarzy długami szpitali, ale to nie zmieni faktu, że jak jeden z tych sędziów wyjeżdża pod furgonetkę, to kierowca furgonetki ląduje w szpitalu. I leczy się miesiącami. Możesz zakładać strony dezinformacja.net, denazyfikacja.net, dezynseksja.net, ale jak się przed krzyżówką rozpędzisz, to wnet na czerwonym świetle zaliczysz karambol. Możesz wreszcie postawić tchórzliwego mydłka, który zamiast brać odpowiedzialność na klatę, będzie winę za wypadek zwalał na hejterów od memeszmieszków. Ale jak robisz mijankę na podwójnej ciągłej, to BORowik ma złamane dwie nogi i miednicę. Możesz powołać komisje, podkomisję, podpodkomisję, kupić 100 000 puszek Redbulla i zapłacić sześć, osiem milionów PLN, ale jeśli ogólnie rzecz biorąc, pizda tutaj jest, a ty, słysząc terrain ahead, jeszcze raz będziesz pruł w kierunku skorupy ziemskiej, to znów będziesz miał 96 ciał w różnych kawałkach. I nie ma takiej komisji, która symulacją sterty desek przekonująco ujawni prawdę, że to musiały być 2 wybuchy, dlatego ich nie słychać na taśmach. Możesz mieć 40, 60, 80% poparcia, ale praw przyrody nie zakrzyczysz, a one, wcześniej czy później znów powiedzą ci: sprawdzam. Tak jak na pewne zapytanie powiedziały sprawdzam posłowi Gosiewskiemu.

Reklamy
 1. 12/02/2017 o 6:52 pm

  Kolega nie idzie drogą FYMa i moją!

 2. Jaana
  13/02/2017 o 7:43 am

  Fizyka fizyką, ale kto by się trudził, by urządzać skrytobójczy zamach na mało znaczącego polityka mało znaczącego kraju, któremu zostało 7 miesięcy do końca kadencji, przy braku szans na reelekcję ?

 3. 13/02/2017 o 9:21 am

  @adas – dokładnie, trzeba kroczyć drogą Samuela i w 80% wpisów marynarsko ciągnąć PiSowi hihi.

 4. 13/02/2017 o 9:22 am

  @Jaana – Soros

 5. 13/02/2017 o 9:58 am

  Czy psych2 wyjaśni Smoleńsk?
  Trochę z boku notki. Piątkowy dublet z kolejną miesięcznicą i krakso Szydło pokazał już bardzo wyraźnie ciekawą zmianę, otóż w odróżnieniu od 2010-2015 teraz to antyPiS walczy o prawdę o Smoleńsku i przez jego pryzmat patrzy na PL. PiS. Te wszystkie: ujawnijcie dokument, odzyskajcie wrak, idźcie po pomoc do NATO/UE/ONZ to oczywiście cena jaką płaci PiS za kilkuletnie wariactwo Smoleńskie i nie ma powodu, aby opozycja tego nie robiła. Jednak ciekawe jak to wpłynie na cześć elektoratu opozycji (IMO większą), która od kilku lat słyszała ‘przestańmy gadać o Smoleńsku’.
  IMO gdyby JarKacz miał teraz możliwość zakończenia comiesięcznych przedstawień na Krakowskim, to zrobiłby to bez wahania. Ale do tego potrzebne jest jakieś zakończenie, w opcji max odzyskanie wraku, w wersji min wyrok dla Arabskiego, stąd też szukanie coraz głębiej (dosłownie) czegoś co pomoże wskazać jakiś winnych.

 6. 13/02/2017 o 10:09 am

  @Familok – obie strony mają wyjebane na Smoleńsk, a te wszystkie oddajcie wrak/idźcie do NATO to wytykanie hipokryzji i nic więcej. O ile jednak antyPiS zawsze miał w dupie Smoleńsk, o tyle Smoleńsk w dupie PiS to nowość, stąd lolanie z PiSu.

  PS Notka nie jest o wyjaśnieniu smoleńska tylko o tym, że świat propagandy i świat praw przyrody to dwa inne światy, a PiS je traktuje jak ten sam. I jak tego nie skuma, to będzie za to płacił cenę w kolejnych kraksach.

 7. 13/02/2017 o 1:50 pm

  Polski Rząd bardzo stara się o Nagrodę Darwina w tym roku.

 8. kashmir
  13/02/2017 o 3:14 pm

  Tyle tylko, że tak cholernie niewiele z tego wynika. W końcu zginą postronni, niewinni ludzie, ale zostanie jeszcze 38 milionów do oglądania TVP i linii przerywanych. Nawet jak zginie jeden minister czy inny prezydent, to póki Prezes żyje, wszystko się zbagatelizuje i zwali na opozycję.

  Tzw. liberalne media do spółki z politykami doprowadzają mnie do furii nie orając w prawo i lewo, non stop, kaczystów tą całą żenadą. Jak to w ogóle możliwe, co może odpierdalać przed kamerą Antek, Błaszczak czy Czarnecki? Mam na myśli np. notorycznie pierdolenie, że to nie literalnie samochód Antka skosił kolejkę na czerwonym – i kaczemu ludowi to wystarcza, bo nikt z drugiej strony jak byk, najlepiej z animacją z kolorkami, nie trąbi, że nie ma znaczenia KTÓRY z wozów kolumny popierdalającej złoty pięćdziesiąt w zabudowanym, zderzak w zderzak*, nie wyhamował.

  Majorze, masz rację – oni są zbyt prymitywni i tępi, żeby poradzić sobie z prawami fizyki, ale to trzeba jakoś pokazać, że oni sieją destrukcję jak stado małp za sterami czołgów, bo ich nie boli połamany borowiec czy nawet 96 trupów politycznych miernot, zastąpią każdego nowymi Misiewiczami.

  Ich władza to nie tylko zaślepienie i arogancja, to także – albo nawet przede wszystkim – notorycznie przegrywana walka pijanego żula z grawitacją. Tylko takiego żula się wrzuca na YT, lajkuje, szeruje i wyszydza legionami. A nie zaprasza do tv-studia na poważną rozmowę o stałej grawitacji i rachunku wektorowym.

  * swoja drogą, sekwencja wydarzeń wokół dzwonów Antka/Szydły jest dla mnie dość oczywista: Antek rozkazał: „No, to macie mnie zawieźć do Rydzyka i Naczelnika, macie na to góra 2h, albo Bartek znajdzie innych kierowców”, BORowcy popierdalali zgodnie z procedurami ciasną kolumną, co się skończyło (mV^2)/2 przy pierwszej konieczności ostrego hamowania; dwa tygodnie później Broszka kazała: „popierdalać, ale nie tak ciasno jak u Antka, bo to się źle kończy, a od tych syren uszy bolą, wyłączyć” – i się przekonaliśmy, po co oni w ogóle tak ciasno zawsze jeżdżą. Słowem – statystyka i fizyka kontra chłopięce wyobrażenia wzięte z zabawy resorakami.

  I to też ktoś powinien jakiejś Olejnik w „Kropce nad i”, opowiedzieć, chyba to nie tylko ja jestem taki sprytny w tym kraju i to wykminiłem.

 9. Pinochet
  14/02/2017 o 3:29 pm

  ha ha ha, lewak napisał „ale praw przyrody nie zakrzyczysz, a one, wcześniej czy później znów powiedzą ci: sprawdzam” i nie widzi swojej śmieszności wyznając z dupy wyssane bajki.

 10. kashmir
  14/02/2017 o 6:56 pm

  O, Nicpoń. Ciągle lurkujesz majora? Widać, stara miłość nie rdzewieje.

 11. 18/02/2017 o 3:04 pm

  Bymcośdodał, ale nie ma nic do dodania.
  @Kashmir:

  Tzw. liberalne media do spółki z politykami doprowadzają mnie do furii nie orając w prawo i lewo, non stop, kaczystów tą całą żenadą. Jak to w ogóle możliwe, co może odpierdalać przed kamerą Antek, Błaszczak czy Czarnecki?

  Mnie też. Ale zważ: poza TVN już nie ma żadnych „liberalnych” mediów „z kamerami” , podobnie jak nie ma już poza TOKFM liberalnej publicystyki w radiu. Mało, bardzo mało zostało i gdy ORLEN z Lotosem połączą się w taki nasz Gasprom z funduszem na wykup mediów niepasujących (jak to się stało wiadomo gdzie) to będzie ostatecznie pozamiatane. Myślę, że dziennikarzom z taką perspektywą nie bardzo się chce podążać za Lisem, a w korytarzu Krytyki Politycznej też się raczej wszyscy nie zmieszczą.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: