Strona główna > felietonik > Czy teiści się wreszcie zasymilują?

Czy teiści się wreszcie zasymilują?

Upływający rok minął pod znakiem prawicowej i religijnej przemocy. W Orlando prawicowy ekstremista zastrzelił 40 osób w barze LGBT, co było najbardziej krwawym zamachem w USA od czasów World Trade Center.  W Colorado Springs zwolennik „życia” wtargnął do kliniki aborcyjnej i zastrzelił dwie osoby. Dziś okazuje się, że pijani Polacy zaatakowali racami i petardami właścicieli Kebabowni. Ci ruszyli w pogoń, i w imię biblijnego oko za oko, wymierzyli karę, jaką prawica zaleca przy ataku na święte prawo własności.

Wygląda na to, że ludzie wierzący w Boga po prostu nie potrafią być tacy jak my. Ludzie wierzący w Boga nie wyznają naszych wartości. Ludzie wierzący w Boga wierzą we własne święte księgi, gdzie się morduje kobiety i dzieci i non stop podrzyna gardła.  Ludzie wierzący w Boga, mają własne prawa, własną moralność i własne krwiożercze instynkty.

Tedy, my, ateiści, agnostycy, ludzie lewicy, pytamy przy Nowym Roku czy, i kiedy, teiści się wreszcie zasymilują?

Reklamy
 1. Q.
  01/01/2017 o 10:03 pm

  Nigdy, bo wiara sama w sobie wyklucza taką możliwosć, na tym właśnie opiera się wiara. Gdyby religijność opierała się na wiedzy, to nie byłoby takich problemów. Oni, każdy na swój sposób uważa, ze jego bóg jest bardziej boski od innego wrednego boga. I że to jego wiara jest namojsza. Po prostu wiara wyklucza myślenie, a obnaża brak empatii, choć werbalnie wszyscy oni do rany przyłożyć. Niestety tylko swoich do swoich. Dlaczego? bo to im jest wpajane od dziecka, od kołyski. Wiara buduje sie na strachu na winie i karze.. no i na wyimaginowanej nagrodzie, której to doświoadczyć mozna wyłacznie przenoszac się na „łoże Abrahama” i to bez wyjątku w każdej religii. Tak to zostało pomyslane, bo ktoś już bardzo dawno temu zauwałzył, że tych durnych i łatwowiernych jest znacznie więcej, wiec wynalazł sposób jak ich okiełznać, tak żeby się się potem sami pilnowali. No i działa od kilu tysięcy lat, niezaleznie od nazwy aktualnie obowiązującej. Co kilka stuleci powstają now :kluby” bo ktoś inny ma chrapkę na łatwe wpływy, władzę i dobrobyt. Zawsze i wszędzie jest tak, że ciemny lud dawał zyski nieco bardziej inteligentnym. Najbardziej zrównoważone materialnie społeczeństawa są tam gdzie wpływ religii jest najmniejszy. Przypadek? nie sądzę..

 2. 02/01/2017 o 12:12 am

  Bardzo nieprzyjazne nastawienie do statystyki. Jeśli wśród zadeklarowanych dwóch miliardów chrześcijan (bo o tej grupie wyznawców mówisz?) kilkudziesięciu posunęło się do morderstw w imię swoich religijnych przekonań, to chyba trudno tu winą obciążać całą ich resztę. Chyba, że pojedziemy logiką tej panienki porzuconej przez trzeciego ukochanego, która wyciąga prosty wniosek: „wszyscy mężczyźni to świnie”.

 3. 02/01/2017 o 8:33 am

  Łono Abrahama. A poza tym się zgadzam!

 4. 02/01/2017 o 11:45 am

  Nie zapominajmy o starszym panu, który stwierdził w samolocie, że na pokładzie jest bomba (niezgodnie z prawdą) – jak twierdzi zrobił to, bo słyszał głos Boga.

 5. huehue
  02/01/2017 o 5:36 pm

  Od kiedy to większość ma się asymilować z gównianą mniejszością?
  Demokratycznie was wygnieciemy jak karaluchy.

 6. I dont play gabba because Im rabbai
  03/01/2017 o 11:20 am

  huehue, proponuję zaczynać dzień od wygniecenia pryszcza na nosie (zanim o otworzysz usta do ludzi).

 7. 04/01/2017 o 1:26 am

  @huehue
  >>>Demokratycznie was wygnieciemy jak karalucnhy.<<<
  Różnica pomiędzy Hutu i Tutsi jest ci może znana?
  A poza tym popierd,,,ła ci się znowu demokracja z eksterminacją.

 8. huehue
  04/01/2017 o 10:33 am

  i dont play itd – koło dupy mi lata, co proponujesz. Swojej starej zaproponuj.

 9. huehue
  04/01/2017 o 10:36 am

  telemach- nic sie nie popierteges. Po prostu użyjemy waszych narzędzi przeciwko wam. Posmakujecie wreszcie tej swojej demokracji.

 10. marcin_be
  04/01/2017 o 11:43 am

  wreszcie jakiś porządny troll! #dobrazmiana na blogu majora! może i Szambo odżyje?

 11. 07/01/2017 o 4:41 pm

  @andsol – notka troszku prowokacyjna

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: