Strona główna > felietonik > Unfollow dla stref szariatu

Unfollow dla stref szariatu

W dniach, w których w Białymstoku, być może po raz pierwszy, mamy do czynienia ze strefą szariatu, gdy po raz pierwszy uczelnia przestrzega obcokrajowców, nie tyle przed konkretna imprezą, ale w ogóle przed wychodzeniem na zewnątrz, warto się zastanowić, co robić?  A może nawet wydać mały apel, żeby nie powiedzieć blogowy apelik.

Apel, o to, żeby się w końcu ogarnąć, rozejrzeć dookoła i zrozumieć, że debata publiczna jak najbardziej powinna być moderowana. I niektórym w przejściu trzeba powiedzieć, żeby poszli sprawdzić, czy im tam czasem Bubel nie naprawia rowerów.

Nie, nie chodzi tutaj o apel do PISu. Być może kiedyś, za czasów, gdy Lech Kaczyński zakładał jarmułkę przy ścianie płaczu, taki apel coś by mógł pomóc. Ale nie teraz. Teraz Kaczyński, świetnie się bawiąc na rocznicy śmierci brata, wychwala padre Rydzyka. Tego samego Rydzyka, który potrafił zwyzywać szwagierkę Marię Kaczyńską. Tego samego, na którego falach radiowych Macierewicz potrafił snuć antysemicką teze za tezą. Teraz już można. Teraz program w TVP dostaje Krzysztof Kłopotowski, który od lat antysemicko ssie palucha o geniuszu Żydów, bazując m.in. na pracach faceta, który to był świadkiem Irvinga i twierdził, że polityka nazistów była lustrzanym odbiciem zachowań grupowych Żydów. A prawicowe profesorskie tuzy wychwalają odważnego Krzysztofa na blurbach, bo on to oczywiście upakował w książkę. Nie, nie chodzi oczywiście o to, że PIS to teraz partia krwiożerczych antysemitów (zostawmy ten poziom anali-zy psychiatrykowi 3). Chodzi o to, że PIS się radykalizuje. A radykalizuje się, bo jednocześnie radykalizować się i może, i radykalizować się musi. Może  – bo większościowy PIS wszystko może, a idąc  – niechby  i nawet za konserwatywną logiką – brak jakichkolwiek barier zwykle sprzyja degeneracji. Stąd Jarka teksty o „tyfusie” u uchodźców przechodzą bez większego echa. Z kolei PIS radykalizować się musi – bo obsesją Kaczyńskiego było zawsze zabezpieczenie prawej flanki, dodajmy obsesją, która po latach trwania dała mu władzę. Kilkanaście dni temu całkowicie niezauważona przeszła rocznica akcji pod Arsenałem. Bo teraz AK, Szare Szeregi to już dla PIS środowisko zbyt „miętkie”.  Teraz bohaterami są żołnierze wyklęci, co to rozkaz AK olali, choć przy okazji powstania warszawskiego, prawicowe pundity zapewniają, że nie można było rozkazów olewać. Teraz pan hehe prezydent obejmuje patronatem ludobójcę, który wymordował kobiety i dzieci, a prokuratura przez pięć godzin przesłuchuje Jana Tomasza Grossa.

Nie, nie chodzi  też o katolicki Kościół. Otchłań, w jaką wpada polski KrK, jest jak czarna dziura, na której punkcie fiksacje ma ksiądz Oko. Kneblowanie Lemańskiego i Bonieckiego z faryzejskim zapewnieniem, że jednego czy drugiego prawackiego księdza  z kolei ukarać nie można, bo on to robił w czasie prywatnym, jest tylko czubkiem góry lodowej, usypanej z kolejnych milionów dotacji, gwarancji, grantów, pomników i czeków. Dla kościoła ci młodzi faszyści w strojach neonazistowskich bojówek, to de facto jedyna dziś nadzieja. Sebixy, Karynki, lemingi, wolnorynkowe, egoistyczne kuce są jeśli nie straceni, to bardzo niepewni. Zostają więc owce, może i łyse, może, jak Holocher, tępe, ale również dlatego pożyteczne. Bo najważniejszym zadaniem Kościoła nie jest nawet zdobywanie kasy, ale ideowa ciągłość, a tego nie da się zrobić bez ideologicznie utuczonych 18letnich zarodków.

Nie, nie chodzi też o apel do prawackich dziennikarzy. Dla nich, jako funkcyjnych V RP, nacjonaliści groźni są tylko wtedy, gdy  zaczynają zagrażać panu Naczelnikowi. Teraz najgorszy z gorszych jest KOD i bankster Petru, bo każdy jest bankster, chyba że akurat jest byłem prezesem banku w randze pisowskigo ministra. Dlatego, ci co najwięcej łykają, nacjonalistów a ci, co mniej, najwyżej odwrócą głowę. Jest taki zabawny wywiad Warzechy z Bosakiem, gdy Warzecha pyta go o antysemityzm Jobbiku (od 05:15 minuty). Łatwość, z jaką dobry policjant Bosak się wywija od odpowiedzi jest wręcz rozczulająca. I to nie tylko w tym wywiadzie. A mówimy przecież o w kraju, w którym prawicowi publicyści robili bieda-oralną Norymbergę Lisowi, bo jego pracownik śmiał napisać, że teść Dudy jest…Żydem. Chociaż, poza Wildsteinem juniorem, cała prawica zamknęła gębę, gdy Ziemkiewicz opowiadał o sitwach żydowskich, co notabene i tak się skończyło przybiciem piątki przez obu panów, bo ojtamojtam Michnik ante portas (w finale czytelnicy zawsze mu grzebią w portas).

Kiedyś ględzenie o sitwach żydowskich byłoby wilczym biletem, dziś jest bardziej biletem wstępu do circa 10-15% elektoratu. Bosakowi Norymbergi nie robią, choć po zapisach Holochergate, widać co nacjonalistyczne towarzystwo myśli o Żydach. Wszystko, co na ten temat miał Bosak do powiedzenia to straszenie internatów, że robią retwitty. Wszystko co miał do powiedzenia o tym, jak bojówki rozbijały debaty Michnika czy Magdy Środy, to że debata bywa gorąca.  Wszystko o tym, że ktoś niszczy mienie na placu Zbawiciela w postaci tęczy, to hehehe, ojoj, spaliła się, ale jak to? Wszystko o o faszystach i nazistach z Węgier, że to silny ruch narodowy. A potem na piwko na nazio-koncercik (od 04 minuty).

Więc ja się pytam na cholerę z takimi osobami gadacie? Na cholerę macie ich w znajomych, na cholerę twittujecie z Bosakiem? Co trzeba w Polsce zrobić, żeby ktoś był dla was persona non grata, ile syfu musi usprawiedliwiać, żebyście zakumali, co Was czeka, drogie wozy transmisyjne TVNu, drodzy policjanci, którzy po kolejnych marszach niepodległości wyjmujecie sobie kostki brukowe z głowy?

To jednak głównie do Was, dziennikarze. Do tych, którzy ekstremę zapraszają, bo Bosak przecież taki miły, grzeczny chłopczyk, nawet brwi sobie wydepilował. A jak pięknie tańczył w TVNie. To Wy, drodzy dziennikarze, wprowadziliście hołotę do mainstreamu. Był czas kiedy tłumaczyło się twitterowej Gozdyrze, że dawanie średnio co dwa tygodnie mównicy Korwinowi, co wyzywa niepełnosprawnych i jako 18latek pieścił 13latki jest dawaniem forum ekstremie. Ale twitterowa Gozdyra nie rozumiała, i hop nawet wskakiwała Januszkowi na chude kolanka. I potem zdziwienie, że Korwin wchodzi do Europarlamentu. Ba, gdyby nie Kukiz, wszedłby z 10% do obecnego Sejmu. To Wy, drodzy dziennikarze, dajecie im miejsce. Jak ktoś taki jak Zawisza (Artur) może w ogóle pojawiać się w programach publicystycznych? Jak można z Winnickim rozmawiać? Jak może Rafał Woś, w ogóle rozważać występowanie z tymi ludźmi w debacie?

Otóż, wbijcie sobie, moi drodzy, do głowy, że pod wpływem debat z radykałami nikt nie zmienia poglądów. Debaty z radykałami, są przez owych radykałów kochane dlatego, że dają im trybunę do propagandy. To naprawdę nie trzeba doktoratów z politologii, żeby załapać, że antydemokratyczne ruchy wykorzystują dobrodziejstwa demokracji, głównie po to, by ją pokonać. Czy to leninowcy, czy terroryści islamscy, czy wreszcie nacjonaliści, faszyści, naziści i cała ta obrzydliwa, pulpa. I tu nie chodzi o żadne chowanie głowy w piasek, że niby problemy nie znikną. Tak, one nie znikną, ale chodzi o to, że do momentu podania kuracji lub ustąpienia choroby, trzeba ograniczać kanały komunikacji faszyzującym szamanom, którzy przychodzą leczyć okładać brunatnymi liśćmi, nie tylko z łopianu. I to jest właśnie zwycięstwo Bosaka – że, mimo reprezentowania faszyzujących chłopców, został pełnoprawnym uczestnikiem debaty. Póki co, cały ten obóz ma poparcie na poziomie Pawła Tanjano, ale może też być języczkiem u wagi, przy następnych wyborach, (o ile będą), gdy Jarek nie będzie miał szczęścia 13% głosów poniżej progu.  No i powoli będą zgarniać spadek zaufania tych mas, które serio wierzą w znaczący, osobisty finansowy skok dobrej zmiany, a dostaną posunięcie matki w budżetówce i abonament na Paczuską w rachunkach za prąd.

Wbijcie sobie do głowy, bo jak Wam wprowadzą kolejne strefy szariatu na łódzkim Lumumbowie albo warszawskich Jelonkach, to miejcie do siebie pretensje, bo przecież ojoj pluralizm i nikogo nie można z debaty wykluczać. Otóż, można, tak jak można, a nawet trzeba nie tolerować nietolerancyjnych. Bo inaczej z głową w dół wylądujesz w paradoksalnej spirali, gdzie zostaniesz pokonany  własną bronią, wykutą z własnej naiwności, bierność i infantylnego zdziwienia.

Reklamy
 1. 18/04/2016 o 2:41 pm

  Pewna, nie wiem jak duża ale chyba dość znaczna, część sympatyków i wyborców PiS ma już i to od dość dawna, poglądy, które niczym nie odbiegają od programu, a nawet tej ukrytej agendy, Ruchu Narodowego. To że głosują akurat na PiS, nie na RN to zazwyczaj skutek fascynacji silnym przywódcą, którego widzą w JK, a nie widzą w żadnych z metroseksualistów RN. Są więc, paradoksalnie bardziej radykalni niż JK w najbardziej odjechanych swoich wywiadach. Można sobie wyobrazić, że niezadowoleni z miękkości działań PiS i/albo retoryki przejdą do organizacji lepiej wyrażających ich postawy.
  Więc wygląda to bardzo nieciekawie, i może skończyć się tym, że to kol. będzie izolowany i nie dopuszczany do głosu, bo oni nie mają takich inteligenckich rozterek o wykluczaniu.

 2. 18/04/2016 o 2:54 pm

  Języczkiem u wagi, nie „języczkiem uwagi” :)

 3. 18/04/2016 o 3:51 pm

  @Starosta – aż tak źle ich nie oceniam choć #samaniewiem

 4. 18/04/2016 o 3:51 pm

  Ofkors, literówka choć i tak nikt nie uwierzy:)

 5. 18/04/2016 o 4:16 pm

  Przeświadczenie, że „demokracja sama się obroni”, że pluralizm może kwitnąć z lekceważeniem nieprzekraczalnych granic poza którymi nie ma już dialogu tylko kapitulacja przed pałkarzem i wiara w to, że „Polak miłuje wolność” są grzechami założycielskimi III RP.
  W pewnym sensie jest to zrozumiałe biorąc pod uwagę, że jedynym punktem odniesienia i dostrzegalnym niebezpieczeństwem był zamordyzm obrządku wschodniego. No i mamy.

  Poza tym 100% racji. Przyzwolenie na noszenie umysłowych glanów jako pełnoprawnego obuwia na demokratycznych potańcówkach niczym dobrym się nie skończy.

 6. 18/04/2016 o 4:21 pm

  Elektorat PiS składa się z zasiłkowców, wyznawców i ideowców. Ci pierwsi głosują za 500+, obniżonym wiekiem emerytalnym, ulgą kredytową i za każdą populistyczną obietnicą. Ci drudzy to twarde jądro, będą głosować, bo wielbią prezesa i jego geniusz, za każdą woltą i podążą każdą ścieżką, za każdym komunikatem z Ministerstwa Prawdy. Ci trzeci mają marzenie i pomysł na zmianę w Polsce, a ponieważ PiS jest partią bez ideologii (wymień trzy najważniejsze punty programu) to jest to ideologia wykuwana przez RN. To tak jak z Marszami Niepodległości – wymyślone przez RN ale idą w nich masy głosujące na PiS.

 7. xyz
  18/04/2016 o 5:23 pm

  Jak to mawiali lewicowi intelektualiści po zamordowaniu Marka Rosiaka przez Europejczyka z PO- „kto sieje wiatr ten zbiera burzę”. Nasialiście tego lewackiego obłędu, nasraliście na wszystko, co ludzie mieli za święte, budowaliście te swoje „kordony sanitarne”, dystrybucję autorytetu, kłamstwa i szykany, to się teraz nie mazgajcie, że zbierzecie burzę. To przed czym tak teraz drżycie, to nawet nie jest wstęp do tego co będzie. Bon appetit!

 8. 18/04/2016 o 5:46 pm

  Wiemy Breiviku, a teraz zgodnie z treścią notki: idź już i tu nie wracaj.

 9. arnold
  18/04/2016 o 11:19 pm
 10. otto
  19/04/2016 o 1:31 am

  pięknie i słusznie napisane!

 11. 19/04/2016 o 9:20 am

  Gozdyrze unfollow poszedł w czasach Polsato Korwina, kiedy po raz kolejny tłumaczyła, że „it’s just tv kids”. Pokazywanie w tv nic nie daje.

  Może jej nie daje ale jak ktoś ma graniczne poparcie, które poniżej poziomu mułu utrzymuje publiczne uznawanie kogoś za „wujcia-wariatuńcia” to platforma jaką daje tv info jest wystarczająca.

 12. 19/04/2016 o 10:51 am

  @xyz

  Zapamiętam opinię, na wypadek jakby komuś znowu wystrzelił pistolet przy próbie, hmmm, zatrzymania. Albo choćby kontroli drogowej.

  Ale szacunek za zapamiętanie nazwiska ofiary. Nawet Pan Prezes tego nie potrafi.

 13. troll.ruski rezydentny
  19/04/2016 o 11:54 am

  Pics or it didn’t… Czy można jakoś zobaczyć, jak uczelnia przestrzega? Bo do mnie nie dotarło (może to dlatego, że nie używam mordoksiążki).

 14. 1
  12/11/2017 o 6:56 pm

  Ale ps, bo nie dodałem linka, a cytowałem eksperta.

  https://galopujacymajor.wordpress.com/2016/04/18/unfollow-dla-stref-szariatu/

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: