Strona główna > felietonik > Teoria trzech psychiatryków

Teoria trzech psychiatryków

Dawno, dawno temu, gdy w Polsce wszyscy pili Żywca albo Warkę i nikt nie nosił jeszcze brody, istniał taki dość popularny portal salon24.pl. Ludzie pisali tam polityczne blogaski zamiast postów na fejsie. Albo zamiast na twitterze, bo Eryk Mistewicz nie wymyślił jeszcze retwittów. Igor Janke spotykał się z ludźmi na grillu, a Bogna Janke jeszcze nie wiedziała, że kiedyś pomyli okręgi wyborcze. Złote to były czasy, gdzie Kazia Szczuka pisała obok Sakiewicza, a śp. Kambei Shimada ciął mieczem ostro niczym Chazan skrobiący łyżeczką. To wtedy właśnie, jeden z dzisiejszych związkowców Agory, dla prawicowej blogosfery wysubarował wdzięczną nazwę psychiatryk. I tak już zostało. Czas leciał, Platforma przez 8 wyborów z rzędu nie miała z kim przegrać, aż w końcu zaliczyła terrain ahead jakiego  świat polskiej polityki nie widział. Gwałtownie obrodziło  więc antypsychiatrykiem, czyli po prostu psychiatrykiem nr 2, który najchętniej Andrzejka D. zepchnąłby tam, gdzie psychiatryk nr 1 deptać chce Andrzejka R. i jego togę.

O ile walka pisowskiego psychiatryka nr 1 z antypisowskim psychiatrykiem nr 2, jest tyleż zabawna, co przewidywalna, prawdziwie hipsterskiej uciechy dostarcza lurkanie na przyczajony psychiatryk nr 3. Psychiatryk numer 3 na trzech jest osadzony łapkach, i jak każdy z pyschiatryków, wszystkimi naraz fapuje. Po pierwsze, pod niebiosa heheszkuje psychiatryk 3 z wiecznych obsesji i fiksacji nr 1 i 2 psychiatryków, samemu obsesyjnie na tychże dwóch psychiatrykach się skupiając.  Jest jakieś dziwne w Polsce, powszechne wręcz, niekumanie, że przecież poziom i metapoziom, poza numerkiem w górę, co do istoty się zbytnio nie różnią. Czy więc fapujesz na psychiatryku1/2, czy pięterko wyżej,  nadal jest to, mój drogi, konia walenie. Nawet gdybyś się zarzekał, że rączki to ty wciąż masz na kołderce.

Po drugie, wyznaje psychiatryk nr 3 zabawny dogmat symetrii, jakoby już nie tylko psychiatryki PiS i PO, ale samo PIS i PO  identycznie szajbnięci byli, z identycznym toporkiem po łbach machały.  Tak jakby z faktu że, skoro A i B się odchylają od wzorca, to muszą się odchylać dokładnie tak samo. Jest więc psychiatryk 3 mentalnym dzieckiem „prawdy, która leży po środku”, za kwestowanie której słuchacze Kubu Strzyczkowskiego  dają jakieś maliny, czy inne złote usta.

I rzeczywiście samozadowolenie i urojona elitarność „naszej Trójki, kurfa” do psychaitryka nr 3 całkiem pasuje. Wszak,  po trzecie, jak każdy psychiatryk, i psychiatryk nr 3 nie tylko na pogardzie pączkuje, ale i na ufności we własny intelekt oraz emocje. Intelekt, który potrafi rozumieć lepiej, niż te kretyny z naprzeciwka i z dołu, oraz i emocje, które psychiatrykowcy nr 3 potrafią trzymać na wodzy, i broń panie Haidt czy Kanheman, nie ulegają żadnym przesądom, nieracjonalnym antypatiom, bias żaden im się do kulasów przyplątać nie może. Ot, są obywatele psychiatryka nr 3 niczym ci liberalni politolodzy, co to przekonują, że najgorsza to panie, jest ta ideologia, wszelkie decyzje powinny być bezstronne, obiektywne i nieideologicznie.

I mogliby nawet psychiatrykowcy nr 3 jakąś gazetę dostać, Michnikowo-Sakiewiczowskie wstępniaki pisać, linijkami mierzyć długości pochodów, gdyby nie to, że zaraz powstaliby psychiatrykowcy nr 4, którzy by na blogaskach z psychiatryka 3 obsesyjnie heheszkowały.

Reklamy
 1. dokuro_bej
  20/03/2016 o 7:10 pm

  Props!

 2. dokuro_bej
  20/03/2016 o 7:11 pm

  A ze względu na opóźnienia w transporcie nie udało się mi z Kolegą ostatnio w Krk spotkać ale słyszałem, że Kolega duża dobra u Marii zakupił! Nogne ostatnio znowu rzucili!

 3. 20/03/2016 o 7:29 pm

  Nogone kawiwy RiS b. fajny, Portbrewing taki se. Reszta czeka na okazje. BTW w Wawie 07.-09 kwietnia festiwal piwny. Kolga obczai pociągi

 4. dokuro_bej
  20/03/2016 o 7:53 pm

  bede w Wawie od piątku ale dopiero wolne w sobotę może zostanę do niedzieli – zagadam do Kolegi to się jakoś ustawimy!

 5. 20/03/2016 o 8:00 pm

  No:) Omnipollo bedzie na kranie:)

 6. 21/03/2016 o 12:14 am

  Kurde, jestem nie na czasie. Który to ten nr 3?

 7. 21/03/2016 o 9:26 am

  Kamol, podziękuj Majorowi, że taki obiektywny wpis Tobie poświęcił :)

 8. 21/03/2016 o 10:02 am

  @pwilkin – szmabo majora skrzydło południowe

 1. 24/11/2017 o 6:22 am

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: