Strona główna > felietonik > Kawa z fetyszem

Kawa z fetyszem

Z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień stopniowy powrót do aktywnego uczestnictwa w realu staje się coraz bardziej owocny. Dość, że wracając pieszo do domu, nie tylko poczułem  się jak autor Zawsze jest dzisiaj, ale nawet zobaczyłem na żywo prawdziwego lisa. I to w Warszawie. Uzmysłowiło mi to, moje drogie podzwonne robaczki, iż warto bywać i się ocierać, bo a nuż kiedyś się przyda. Przykładowo, gdybym 2 grudnia 2015 roku nie wybrał się pod Sejm, mógłbym uwierzyć, iż rację ma pan Mateusz Kijowski, iż partia Razem walki o Trybunał Konstytucyjny nie podjęła. Tymczasem, owszem podjęła, i to jeszcze zanim straszni mieszczanie od pana Mateusza gromadnie wylegli na ulicę. Nie warto więc  zmyślać, oj nie.

Gdybym nie bywał (i się nie ocierał) uwierzyłbym również panu Jakiemu, iż sędziowie Trybunału się ostatnio spotkali na kawie i ciastkach. W końcu to wiceminister Sprawiedliwości, więc chyba nie manipuluje. Ja niestety na kawie (i ciastkach) raz kiedyś byłem, i wstydliwa sprawa, ale nie widziałem ludzi, którzy na kawę ubierają się w sędziowskie togi. Być może za mało bywam (i się ocieram), by poznać wszelkie waryszafskie fetysze, rad byłbym więc, aby Państwo czytelnicy dali mi kilka wskazówek czy i jak należy się specjalnie ubierać, by w stolycy kawy godnie zażywać. Mało tego, okazuje się bowiem, że już nie tyle wiceminister, ale sam pan minister Sprawiedliwości nie tylko zebrania Trybunału za ciastkowo-kawowe ekscesy uznał, ale do Trybunału pismo z oficjalną bumagą wysłał. W piśmie tym, raz, że wniosek poprzedniego Prokuratora Generalnego wycofał, dwa, że na podstawie art. 74 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym wnosił o odroczenie rozpatrzenia sprawy zaplanowanej na dni 8-9marca 2016 r.

Być może fetyszyści na kawę i ciastka, rzeczywiście w Warszawie togi ubierać muszą, ale czy chcą przełożyć małą czarną piszą do siebie też oficjalne ministerialne wnioski? Czy teraz, po dobrej zmianie, by napoleonkę popić rozwodnionym americano hungariano ministerialne pisma z pieczęcią pocztą trzeba wysyłać? Pomocna może się okazać lektura wspomnianego art. 74 ustawy o Trybunale, wedle którego w sprawach nieuregulowanych w ustawie do postępowania przed Trybunałem stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania  cywilnego. Wszelki duch pana Boga chwali, a więc nie tylko pan minister wniosek o odroczenie rozpatrzenia sprawy posłał, ale i powołał się na przepisy dotyczący nie tyle przez Trybunałem ciastkowania, co postępowania. Czyli chyba jednak nie tylko kawa i ciastka? Ba, wykazując dalsze zrozumienie dla kawiarnianych fetyszystów, którzy nie tylko togi do kawy i ciastek ubierają, ale podczas kawiarnianego tête-à-tête oficjalne zdania odrębne składają (veto dla muffinka), trudno się oprzeć pokusie dalszego cytowania pana ministra. Otóż na stronie samego ministerstwa przeczytać można, iż  Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro odniósł się również do kwestii wycieku projektu dzisiejszego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Hmm wyroku, jakiego wyroku? Taki wyciek jest wydarzeniem bezprecedensowym – miał mówić pan minister – które całkowicie zaprzecza istocie sądownictwa. Sprawa ta ma znamiona skandalu i na pewno wymaga wnikliwego wyjaśnienia.

Nie tylko więc togi, nie tylko zdania odrębne, nie tylko wnioski o odroczenie postępowania, ale i sam wyciek rozmówek przy kawie i ciastkach jest skandalem, który zaprzeczać ma nie tyle istocie polskiego cukiernictwa, co istocie samego sądownictwa. Nie wiem, na jakiej podstawie prywatne rozmówki mogą być potraktowane jako wyciek projektu wyroku, skoro wyroku nie było i być nie mogło, ale wiem, że pan Targalski z Zybertowiczem chyba w sprawie tych hybrydowych ciasteczek głos zabrać powinni.

PS Za pomysł na notkę dzięki dla aronsema i pwiklina

 

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: