Strona główna > felietonik > Biedni Polacy patrzą na gwałty i molestowanie w Kolonii

Biedni Polacy patrzą na gwałty i molestowanie w Kolonii

Przewodniczący szczecińskiej rady miasta Bazyli Baran w rozmowie z reporterami Kroniki TVP Szczecin przyznał, że rozmawiał z dziennikarzami Rzeczypospolitej i nalegał, aby wstrzymali się z publikacją artykułu,aż sąd kościelny zakończy postępowanie. Baran powiedział również, że kiedy bywał w placówce na początku lat 90. nie zauważył niczego niepokojącego.

Wtorkowy „Dziennik” w artykule „Dlaczego Rzeczpospolita kryła księdza?” podał, że argumentem przeciw publikacji miało być to, że autor nie zdobył zadowalających dowodów na seksualne molestowanie chłopców przez księdza.

Jak przypomniał Lisicki to właśnie „Rzeczpospolita” opisała sprawę molestowania seksualnego kleryków w Poznaniu, sprawę arcybiskupa Paetza i sprawę molestowania w diecezji płockiej. – Dlatego stwierdziliśmy, że jeżeli chodzi o naszą gazetę nie możemy przesadzać z tym tematem, że nie może być tak, że Rzeczpospolita jest gazetą, która zajmuje się tylko sprawą molestowania seksualnego wśród księży. To było głównym powodem zaniechania publikacji – podkreślił Lisicki.

Źródło

„Gwałt Narodowy”

Jakiś czas temu na WikiLeaks pojawiły się zapisy prywatnych rozmów jednego Pana Z Ruchu Narodowego. O wpadaniu lewakom na chatę i późniejszym ich mordowaniu napisano już tony artykułów. Jednak o jednej kwestii, znacznie bardziej bulwersującej, niźli mokre sny o potędze (i mordowaniu lewaków), napisano niewiele. W dwóch miejscach tych jakże pouczających notatek można było wyczytać, że u narodowców (nie pamiętam już, czy był to ONR czy też RN) doszło do gwałtu (wiem, że termin prawniczy to „zgwałcenie”, ale będę używał słowa „gwałt” dla własnej i czytelników wygody). Nasi dzielni narodowcy doskonale wiedzieli, kto jest gwałcicielem i wiedzieli również, gdzie się ukrywa. Czy coś z tym fantem zrobili? Niezupełnie. Pan Z Ruchu Narodowego martwił się jedynie tym, że jakby gwałciciel był u nich jakąś szyszką i „wydałoby się”, że jest gwałcicielem, pojawiłby się problem natury wizerunkowej.
Co prawda media, choć się nad Panem Z Ruchu Narodowego pastwiły, olały niemalże zupełnie wypowiedzi związane z gwałtem (za to „wpadanie lewakom na chatę” zrobiło karierę medialną). Dzielnym narodowcom było to, rzecz jasna, jak najbardziej na rękę. Jednakże w dobie internetu nic nie ginie i narodowe środowiska są co jakiś czas indagowane w tym temacie. Na FP o nazwie „żądamy ukarania gwałciciela z Ruchu Narodowego” pojawiła się wypowiedź jednego z sympatyków organizacji narodowych (skopiowana z jakiegoś forum), która rzuca nieco światła na to, czemu narodowcy nic w temacie gwałtu nie zrobili (i najprawdopodobniej nie zrobią). Wypowiedź będzie podzielona na fragmenty, ale niczego z kontekstu nie wyrwę (obiecuję).
Człowiek czasami popełnia błędy, raz małe, raz kolidujące z prawem. Zakładając że nawet całkiem spora część członków RN znała Palickiego i nagle dowiadując się o jego postępku, mieli nagle wyprzeć się może nawet wieloletniego kolegi lub przyjaciela?”

Czytaj dalej

Reklamy
 1. troll.ruski rezydentny
  14/01/2016 o 10:48 am

  Majorze, czyżby gwałtowny spadek formy, że serwujesz nam tu odgrzewanych retardów?

 2. Anonim
  14/01/2016 o 10:59 am

  No tak, tak, a u was biją Murzynów.

 3. alex
  14/01/2016 o 12:26 pm

  @Anonim
  Nie, nie o „bicie” tu chodzi, tylko o bardzo zmienne (hehe), czy raczej plemienne kryteria oceniania bicia.

 4. i_am_keyser_soze
  14/01/2016 o 2:10 pm

  Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na wiecznie pojawiające się w ich retoryce „wasze kobiety”, „nasze kobiety” – kobiety to dla nich zawsze przedmiot, własność. Zyskuje na znaczeniu gdy ktoś może przedmiot zabrać lub wykorzystać, gdy właściciel czyni to sam jest spoko, bo to przecież jego.

 5. troll.ruski rezydentny
  15/01/2016 o 2:38 pm

  @Anonim:
  Chyba „a u was bronią Murzynów”, jak widać na załączonym obrazku.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: