Strona główna > felietonik > TrustKafka

TrustKafka

To był wspaniały dzień. Każdy dzień jest wspaniały, gdy uczysz się czegoś nowego! Ale ten dzień był jeszcze wspanialszym niż wszystkie inne wspaniałe dni. Bo pokłóciliśmy się na kolegium. A ja cenię sobie nasze kłótnie na kolegium. Wtedy dawka wiedzy jest intensywnie podawana.

Do redakcji dostałem się niemal z ulicy. Mama powiedziała: idź, potrzebują osób z świeżym spojrzeniem. Twórczo myślących. Więc poszedłem. Na spotkaniu przepytywał mnie Tomek Machała i od razu zrozumiałem, że nie taki ten Machała straszny. Opowiedziałem mu o moim pomyśle na startup. O TrustKafce. TrustKafka to połączenie trust, co po angielsku znaczy zaufanie i Kafka, który był słynnym pisarzem przed wojną. Pisał o samotności. I to daje efekt paradoksu – tłumaczyłem Tomkowi, bo Tomek od razu powiedział, że u nas, w redakcji, wszyscy mówią redaktorom na ty. Nawet ci z licencjatem.

– TrustKafka będzie aplikacją mobilną do sprawdzenia, gdzie w okolicy sprzedawana jest zdrowa żywność. Tylko od osób z atestem, płacących podatki! – dodałem.

– Świetne – odpowiedział Tomek. – Unikam chemii w jedzeniu, jak mogę. I cenię polską  innowacyjność!

Od razu dostałem biurko, komputer i myszkę. I szybko poznałem resztę osób. Martynę, która jest świetnym menadżerem blogów. Janusza, co wie wszystko o konstrukcji serwisu i  społeczności. Michała, który był stażystą, potem reporterem, a dziś jest drugim wydawcą strony głównej. A drugi Michał – ten w czapce,  jak równy z równym polemizuje z Mariuszem Kolonko!

I wczoraj właśnie, wszyscy razem na kolegium się pokłóciliśmy. Zaczęło się od Ani. Tomek powiedział, że Ania dostała wczoraj mandat za przejechanie rowerem na pasach. Napisze więc tekst o naszym opresyjnym państwie.

– Ale takim z drutami, i komorami? – spytałem, ale wszyscy spojrzeli na mnie jak na dziennikarza z papierowej gazety. Poczułem się staro i niemiło.

Na szczęście zaraz Tomek zmienił temat. Na ubój rytualny, reakcje na wczorajszy tekst o facetach bez koszulek, świadomy sen, wydarzenia w Turcji i Brazylii. Wszyscy zaczęli się spierać na temat uboju rytualnego i padało mnóstwo argumentów. Ze wszystkich stron. Aż w końcu Janek wykrzyknął:

–  Czy gdyby wielka religia miała w obrządku zabijanie twojej matki, to także byś popierał jej obrządek?

I nikt, nawet Tomek nie wiedział co odpowiedzieć. Ja też nie wiedziałem. Na szczęście potem  było już milej. Zaczęliśmy rozmawiać o tym, czy pracodawca może i powinien wsadzać nos w sprawę jedzenia pracowników? Bo Tomek nie ukrywa, że boli go sam widok chińskich zupek, parówek i napojów energetycznych. Sam prawie nie je mięsa i unika chemii w jedzeniu, jak może.

– Ale chemia jest chyba dobra – dodałem –  podają ją w szpitalach chorym na raka!

– Świętnie – zakrzyknął Tomek – zrobimy z tego dyskusję!

I redakcja się szybko rozpierzchła, a ja wylądowałem u Martyny – świetnego menadżera blogów. Żeby omówić, kogo zaprosić z blogerów oprócz Tomka  Lisa.

Reklamy
 1. 23/06/2013 o 7:38 pm

  U WO nowa notka z cyklu „Supermen jest marksistą”… :P

 2. cyncynat
  23/06/2013 o 11:49 pm

  To tak jakbym mial dzis urodziny, skumulowane za ostatnie trzy lata. A Parowkowo i Wojtek przyniesli mi prezenty. Mam nadzieje, ze komcionauci dopisza swoja erudycja, Na razie bardzo mi sie spodobalo, ze komcionauta sledczy inz mruwnica wykryl ze w filmowej adaptacji supermana sa klisze. Klisze w komiksie: kto by pomyslal?

 3. cyncynat
  23/06/2013 o 11:50 pm

  W komiksie o superbohaterze ofkors, Tam nie ma miejsca na klisze.

 4. 24/06/2013 o 12:27 am

  panie Majorze, ale dlaczego do kurwy nędzy, Kafka?

 5. hlb
  24/06/2013 o 1:07 am

  Marceli Szpak :
  panie Majorze, ale dlaczego do kurwy nędzy, Kafka?

  Na kongresie flejmologicznym pod ostatnią notką. Obecnym się nie było, a tam własnie Kafka. Omawiany był. Kolego Marceli.

  @Wojtek-batmaniarz

  Te własnie jego notki mnie, żenuja najbardziej. Więc przeczytałem mu tylko pół. Po upadku prasy papierowej, chciałbym go lepiej zapamiętać niż z jego koszmarnych bieda-esejów o popkulturze..

  I to nie, że mam coś do Batmana. Tylko dlatego, że przykro jest patrzeć jak nieporadnie próbuje zostać lokalnym semiologist guerilla impersonizując a to U. Eco, a to S. Zizka, a równocześnie nie będąc wstanie pojąć na czym polega na przykład różnica między McLuhanem a memetyką (przy czym obawiam się, że wiedzę na temat memetyki ma na poziomie, ja wiem, TVTropes, tak jak i postmodernizm ewidentnie kojarzy mu się głównie z po-mo generatorem).

  Dekonstrukcje popkultury są interesujące, mają już kilka dekad tradycji, a i w wersji softcore esej jest tego zylion. Żeby daleko nie szukać Blackwell wydaje serię „Philosophy and Pop Culture”,a Wiley – serię „Psychology & Pop Culture”.

  Nie twierdzę, że za każdym razem to jest coś warte, bo nie. Ale to co robi Wojtek jest po prostu tak strasznie słabe. Mozna by odpuścić mu, gdyby był po prostu bloggerem. Ale on tym handluje, znaczy monetyzuje w Agorze w tych wszystkich dodatkach telewizyjnych i innych Parówkach Wyborczych typu Logo.

  Więc sorry, w tym wypadku nie ma litości. Nieporadności i braku przygotowania nie przykryje się tym, że sie potrafi ładne zdania pisać. Tak to można w liceum, dla pani z polskiego. Więc fejspalm za fejspalmem.

  BTW, wspomniane serie mają tez o Batmanie jak ktoś potrzebuje do poduszki, na kibelek albo do tramwaju.

  http://www.amazon.co.uk/Batman-Philosophy-Knight-Blackwell-Culture/dp/0470270306/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1372026929&sr=8-1&keywords=batman+and+philosophy

  http://www.amazon.co.uk/Batman-Psychology-Stormy-Knight-Culture/dp/1118167651/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1372026929&sr=8-2&keywords=batman+and+philosophy

 6. hlb
  24/06/2013 o 1:14 am

  …poza tym synteza Kafki i parówek z polskich internetsów jest dobra. Jaki zamek, taki proces.

 7. hlb
  24/06/2013 o 1:17 am

  Acha, i cojapaczę jeszcze raz, a on tam tym razem katuje Supermana nie Batmana, dla ścisłości. Ale to bez znaczenia. Za każdym razem, jedy zaczna wyginać śmiało ciało, to aż mu spandex kwiczy w zentai.

 8. cyncynat
  24/06/2013 o 1:35 am

  Ja tu widze nisze dla Wojtka: nowa seria “Statistics, Chemistry, Marxism and Pop Culture”.

  Dziekue hld za taka spora kolekcje wojtkow zagranicznych: „Because we believe that Batman is the most complex character ever to appear in comic books and graphic novels. Because the stories featuring him over the last seventy years, not only in the comics but also on animated and live-action TV shows and in movies, have provided us with a wealth of philosophical material to discuss. And because we had the chance, along with twenty other fans, to combine our passion for the character with our love for philosophical mumbling, all to create the book you now hold in your hands. (No need to thank us, we’re happy to do it).”

  Ide stalkowych tych wojtkow, juz nie bedzie ode mnie na dzis zadnej pozytecznej pracy.

 9. hlb
  24/06/2013 o 9:25 am

  @cyncynat

  Ale i tak czytanie tego co tam rózni doktoranci i docenci wypisują jest o niebo bardziej inspirującą rozrywką niż czytanie tych Wojtkowych porażek. Z serii Blackwella mam Terminatora i coś jeszcze, zdaje się Big Lebowski i jakąś inną pozycję. A jest tego długa lista do wyboru. Batman też jest, jak ktoś potrzebuje. Także wszystkie superbohatery zbiorczo:

  http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss_1?url=search-alias%3Dstripbooks&field-keywords=The%20Blackwell%20Philosophy%20and%20Pop%20Culture%20Series

  Srsly, to są idealne toilet books, bo są zbiorami esejów.

  A jeśli chodzi o Wojtka, to powinien trzymać się tego w czym jest dobry: pyskówki z Igorem Janke czy Ziemiewiczem, opis smaku kotleta w przydrożnych dinerach w USA, przysrywki Tomkowi Lisowi, analizy Psychiatryka24. Z poważnych, to prawa pracownicze (ale bez tego jego #żyjemywcyberpanku). I utyskiwania na brak rzeczywistej, powaznej lewicy w Polsce.

  Okazjonalnie jeszcze lokalne SF, bo who gives a fuck anyways. Ale lepiej tylko z pozycji przeczytałem lub nie przeczytałem, podobało się lub nie podobało się.

  To była taka marksistowska analiza analiz marksistowskich Wojtka. Ale nie piszmy o Wojtku. Piszmy o Parówkach Machały. Bo są cudowne, łączą gimnazjalną niewinność z hipsterskim entuzjazmem dla gimnazjalności.

  Jak ta zajebista LOLanaliza z cyklu „co łączy te dwie fotografie”:

  http://natemat.pl/65461,brazylia-i-turcja-w-ogniu-skad-wielkie-protesty-w-panstwach-ktore-sie-rozwijaja

 10. hlb
  24/06/2013 o 9:36 am

  …i nie zapomnijmy o komciach. Każdego dnia dziękuję wszechmogącemu Cukiermanowi, że dzięki jego FB anonimowe głupki jak z forum Onetu już nie są takie anonimowe (pisownia oryg.).

  „Marcin Wielgus: Zjednoczona klasa srednia wymusza na rzdach swoje prawa. Skrajna biedota lub bogata czesc spoleczenstwa nie bedzie walczyc o demokracje. Jedni sa zajeci przetrwaniem a drudzy dojeniem publicznej kasy. Juz wiecie dlaczego w Polsce od dawna tlamsi sie klase srednia. (…)Moze czas zeby i w Polsce klasa srednia i mlodzi wyksztalceni ludzie zaczeli domagac sie swoich praw? Wiem, ze latwiej jest wyjechac za granice za chlebem niz walczyc o zmiane sytuacji w kraju, jednak moze warto sprubowac zmienic kraj – ten kraj?”

 11. sickofitall
  24/06/2013 o 9:45 am

  Zostawmy wojtka na chwilkę w spokoju, gdyż ponieważ społeczeństwo nasze może już imprezować w piątki bez rozterek moralnych legalnie.
  http://wyborcza.pl/1,75478,14153794,Polscy_biskupi_zmienili_4__przykazanie_koscielne_.html

  Przy okazji ktoś się orientuje czy oni tak se mogą przy tym grzebać kiedy ich ochota najdzie?

 12. hlb
  24/06/2013 o 11:04 am

  sickofitall :
  Przy okazji ktoś się orientuje czy oni tak se mogą przy tym grzebać kiedy ich ochota najdzie?

  No, ale jak nie mogą? Wyobraź sobie, że TTDKN ewoluował nastepne 2000 lat od małego kółka adoratów Wojtka do czasów przekwitającego megakorpa pod nazwą #ttdkn-powszechny. Zaliczając po drodze kilka imperialnych stuleci, ale też upadków, czystek na ttdkn-Mani, ttdkn- gnoza, ttdkn-arianie. Zaliczając kilka schizm, a także krucjat odbywanych do Ziemi Swiętej Wszelkiego Sajensfikszon, aktualnie okupowanej przez bezbożnych wyznawców Proroka Ziemkiewicza.

  No i po tych 2000 lat sytuację masz taką, że istnieje rada starców ttdkn-powszechny, która zajmuje się interpretowaniem tetedekaenoskiego kanonu. Na kanon ów, tak przy okazji, składa się luźno powiązaną kompilację Lema, Asimova, Kapitana Żbika, Barei i Ph.K.Dicka – to nazywaja „starym testamentem” – oraz nauki Wojtka, które nazywaja „nowym testamentem”.

  Przy czym nauki Wojtka nie sa znane bezpośrednio z felietonów i notek Wojtka. Znane są jedynie z omówień czterech tetedekaenistów: Apostoła Michio, Apostoła Cześćjacka, Apostoła Cowboytomasha i Apostoła Ausira. Wszystkie tłumaczone z polskiego na nowopolski, a potem na całkiemnowopolski na podstawie niewyraźnych kserówek i przepisanych ręcznie flejmów.

  Do kolekcji znanej jako „nowy testament” dorzucono jeszcze randomalnie komcie inżmru z fejsbuka oraz wizję komcionauty sheik.yerbouti na temat tego jakie wyjebane nastaną autostrady w Królestwie Pana, kiedy Ojciec Lem przyśle Wojtka ponownie na Ziemię w celu policzenia ludziom grzechów wobec polskiego sajensfikszon i wypłacenia kar na niewierne dupy.

  No i jak juz se to wszystko już weźmiesz wyobrazisz, to napisz ty mi, gdzie oni se nie będą mogli zmienić czegokolwiek w cokolwiek w tych swoich przykazaniach prawdziwego tetedekaenisty?

  No i biskupi tak samo maja z naukami kościoła.

 13. sickofitall
  24/06/2013 o 12:05 pm

  Jak to sobie zwizualizowałem to chyba jednak wolę kościół biskupi, choć nie powiem wojtek zbawca to ciekawa wizja.
  Dla dopełnienia kanonu ustalmy jeszcze tylko kto i do czego go przybije.

 14. hlb
  24/06/2013 o 12:12 pm

  sickofitall :
  Jak to sobie zwizualizowałem to chyba jednak wolę kościół biskupi, choć nie powiem wojtek zbawca to ciekawa wizja.
  Dla dopełnienia kanonu ustalmy jeszcze tylko kto i do czego go przybije.

  Jak to co czego? Do Linuxa? A Judaszem będzie Wajrak, który dawał za ministerialne srebrniki fałszywe świadectwo o białowieskich szyszkach i żubrach!

 15. Starosta Melsztyński
  24/06/2013 o 12:23 pm

  sickofitall :
  Jak to sobie zwizualizowałem to chyba jednak wolę kościół biskupi, choć nie powiem wojtek zbawca to ciekawa wizja.
  Dla dopełnienia kanonu ustalmy jeszcze tylko kto i do czego go przybije.

  I jeszcze jedno podobieństwo.
  Kto się miział w Ewangeliach? Sami faceci!
  Kto się mizia u wo? Sami faceci!
  A kto się mizia u Majora? O, zara… Chyba trza mi iść na własne.

 16. hlb
  24/06/2013 o 12:56 pm

  @Starosta

  Czytałem niedawno, że Jezus był kobietą. Więc twoja teoria nie sprawdza się.

 17. 24/06/2013 o 2:58 pm

  @hlb

  Zapomniałeś o żyjącej na pustyni sekcie majorowców, która usiłowała być równie fajna co TTDKN, a której komcie po latach znaleziono zapisane na skorupach i ukryte na pustynie; w komciach tych znaleziono wiele meme’ów o dużym podobieństwie do TTDKN-owych, ale kradzionych.

 18. Jezus
  24/06/2013 o 3:16 pm

  To nieprawda. Nigdy nie byłem kobietą. Przy okazji pozdrawiam cały skład, nie wiem, czy Major mnie pamięta, ale starliśmy się nieraz na polach salonu..

 19. Starosta Melsztyński
  24/06/2013 o 3:19 pm

  czescjacek :
  @hlb
  Zapomniałeś o żyjącej na pustyni sekcie majorowców, która usiłowała być równie fajna co TTDKN, a której komcie po latach znaleziono zapisane na skorupach i ukryte na pustynie; w komciach tych znaleziono wiele meme’ów o dużym podobieństwie do TTDKN-owych, ale kradzionych.

  Chciałbym jednakowoż zauważyć, że trzymając się ewangelistycznych paralel to półnagi i oszalały mizogynik z pustyni był wcześniejszy. On po prostu nienawidził kobiet, nie potrafił jednak znaleźć wyjścia z opresji. Dopiero sekta nazarejczyków stworzyła eleganckie rozwiązanie problematyki „men doing things together” w postaci „tajemnic”, „miłości” i „ktokolwiek spojrzy na kobietę, ten popełni cudzołóstwo”.

 20. troll.ruski rezydentny
  24/06/2013 o 3:25 pm

  Ale jaja (pun intended), hlb juma memy ttdknoskie, !1!1!oneoneone!

 21. hlb
  24/06/2013 o 3:33 pm

  @czescjacek

  „a której komcie po latach znaleziono zapisane na skorupach”

  Chyba na linuksie twojej starej. Chesz być przyjęty do sekty, to złóż podanie. My tu nikogo nie skazujemy na odrzucenie, wszystkich szkalujemy tak samo, chyba że się damy ubłagać całowaniem w pierścień. Wtedy szkalujemy mniej.

  BTW, jak chcesz możemy się pochylić nad towimi wyobrażeniami na temat sposobu zapisywania komciów i codziennego życia ruchów religijnych tak (mniej więcej) między Judasem Maccabeusem a (mniej więcej) soborem w Chalcedon.

  Z twojego rozszerzonego onelinera zgaduję, że opierają się one się głównie na tym, co wyczytałeś we własnoręcznie dopisanych dymkach na blogu http://czescjacek.blog.pl/ .

  Więc może popraw czapeczkę i odejdź na blip i fejsika. Zanim cię tu kto poniży albo co.

 22. hlb
  24/06/2013 o 3:37 pm

  troll.ruski rezydentny :
  Ale jaja (pun intended), hlb juma memy ttdknoskie, !1!1!oneoneone!

  W rzeczywistości paralelnej.

  W której cześćjackowi kradną fotki w sieci i dopisują na nich cześćniejacek. Sajlormunki umieszczają na swoich blogach grafiki z podobizną Michio-sana. A Slavoj Zizek prowadzi bloga, na którym mało zręcznie małpuje Wojtka Orlińskiego.

  Tam tak. Hehehe.

 23. Lanthsky
  24/06/2013 o 3:37 pm

  Faje są te wizyty cowboytomashoczescjacków. Szkoda, że takie sporadyczne i ograniczone do pojedynczych warknięć. Kiedy Szambo Majora zalewane jest przez kontent tak marny, jak teksty studentów od Machały, szczególnie potrzebne są świeże, regularne dostawy dobrej jakości lolkontentu i feljmów, w których naprawdę o coś chodzi. Dantego jako obserwator apeluję do gości z forum WO, o częstsze dostarczanie. Wszyscy będziemy zadowoleni. A przynajmniej ja.

 24. hlb
  24/06/2013 o 3:41 pm

  @Lanthasky

  Pomysł na pomysł: będziemy się umawiać na blogu szproty na regulerne ustawki. Tam bedziemy ich boleśnie bić i odbierac im tetedekaenowskie szaliki z wizerunkiem piastowskiego Wojtka na tle napisu „Zajebiemy rzyduf Majora”. Oraz „Lem Pany!”

 25. 24/06/2013 o 5:26 pm

  A może by tak wystawić drużynę ‚Szambo Majora’ i pojechać na Blog Forum Gdańsk i tam stanąć do konkursów?

 26. hlb
  24/06/2013 o 7:48 pm

  dawrweszte :
  A może by tak wystawić drużynę ‘Szambo Majora’ i pojechać na Blog Forum Gdańsk i tam stanąć do konkursów?

  Ci to jeszcze kompletnie nie grają w naszej lidze. Zresztą TTDKN też nie. Ale tym możemy dac fory. Jak Andorra Polsce. W piłkę.

  Nożną.

 27. 24/06/2013 o 8:17 pm

  Warzecha na szczycie Salonu24:

  http://jaroslawwarzecha.salon24.pl/516586,czy-profesor-bauman-jest-kanalia

  Zostawiam no comment.

 28. troll.ruski rezydentny
  24/06/2013 o 8:17 pm

  hlb :
  Ci to jeszcze kompletnie nie grają w naszej lidze. Zresztą TTDKN też nie. Ale tym możemy dac fory. Jak Andorra Polsce. W piłkę.
  Nożną.

  Pic related:

 29. Anonim
  24/06/2013 o 9:35 pm

 30. hlb
  24/06/2013 o 9:59 pm

  @anonim

  Reżim niemieckiego Tuska i jego tajne służby są za dobre dla tych popierdolonych narodowców.

  Zamiast ich po prostu aresztować i trzymać w eksterytorialnej bazie, like, na jakimś bałtyckim statku-przetwórni skisłego śledzia, oni ich prowokują zapraszając im prof. Baumana.

  I nie jakiegoś doktoranta, nawet nie jakiegoś farbowanego Pastusiaka, tylko prawdziwego Baumana. Doprawdy, zbyt wielka jest dobroć służb inwigilujących prawicowe psychiatryki. Na zbyt wiele Angela Merkel i reszta STASI pozwala polskiej delegaturze. Gdybym to ja był cesarzem Europy, tak słodko prawactu by nie było.

  A poza tym, kamon! Grupa kibiców Arki Poznań na meczu Baumana ze studentami? To tylko w Polsce możliwe.

 31. cyncynat
  25/06/2013 o 8:46 am

  „Jestem gorącym zwolennikiem tezy, że najlepsze podróże odbywa się w kapciach na fotelu. Z książką, mapą i filiżanką Earl Greya.”

  Ktos moze mi wyjasnic idee czytania (w kapciach) glupawych przewodnikow zamiast podrozowania?

 32. hlb
  25/06/2013 o 9:15 am

  cyncynat :
  “Jestem gorącym zwolennikiem tezy, że najlepsze podróże odbywa się w kapciach na fotelu. Z książką, mapą i filiżanką Earl Greya.”
  Ktos moze mi wyjasnic idee czytania (w kapciach) glupawych przewodnikow zamiast podrozowania?

  Ale zaraz? To my, czytelnicy, mamy nie pojechać, tylko przeczytać? Czy on nie pojechał, ale napisał, bo risercz z fusów earl grey mu wystarczy? Poza tym koncept, żeby do Sztokholmu sladami Larssona? No, nie wiem. A dlaczego nie do Egiptu śladami „Faraona” Prusa? Relacja między fikcją a realiami w sumie podobna.

  Ale troszku nas załatwił, to mu trzeba oddać. Specjalnie wybrał se taki punkt na mapie, gdzie nikt z nas nie był i nie pojedzie, żeby mu sprawdzić. Cwany, siurek. „Lemoniada IV:Sztokholm istnieje, ale mógłby nie, bo who gives the FF”

  Najgorsze, że obiecałem mu że kupię Lemoniadę IV, jak już napisze. Nie przewidziałem, że pokona mnie nudą. Na szczęście na razie nie wybieram się do Poski. Może uda się skipnąć tę czworkę i załapię się na jego Lemoniadę V. Tylko już kompletnie nie mam pojęcia, co w piątce może mu nie istnieć.

 33. cyncynat
  25/06/2013 o 9:23 am

  hlb :

  cyncynat :
  “Jestem gorącym zwolennikiem tezy, że najlepsze podróże odbywa się w kapciach na fotelu. Z książką, mapą i filiżanką Earl Greya.”
  Ktos moze mi wyjasnic idee czytania (w kapciach) glupawych przewodnikow zamiast podrozowania?

  Ale zaraz? To my, czytelnicy, mamy nie pojechać, tylko przeczytać? Czy on nie pojechał, ale napisał, bo risercz z fusów earl grey mu wystarczy?

  Tez mi sie wydaje, ze dzieli sie z nami know-how swojego warsztatu.

 34. hlb
  25/06/2013 o 9:25 am

  Strona wydawcy says, że to jest przewodnik Pascala: ” Dzięki temu tytułowi odkryjesz na nowo Sztokholm, miejsca opisane w powieściach Larssona – i przedstawione w ich ekranizacjach – oraz zobaczysz to, co… nie istnieje.”

  Wyrywam się, trzymaj mnie pan. Jak se będę chciał poczytać o tym, co nie istnieje to se kupię przewodnik po polskiej literaturze współczesnej.

 35. hlb
  25/06/2013 o 9:27 am

  Also…

  „Unikalne zdjęcia przygotowane z myślą specjalnie o „Sztokholmie…”, archiwalne fotografie nigdy wcześniej niepublikowane. Ekskluzywne treści, przejrzysty układ, praktyczne mapy.”

  „Ekskluzywne treści”? Aż mi urwało LMAO przy ROTFLu od tego opisu.

 36. hlb
  25/06/2013 o 9:31 am

  …a w powiązaniach. „Zobacz także: Planeta według Kreta”. Wojtek chciał zostać w Sztokholmie tym czym Mistrz Szczygieł jest w Pradze. Niespodziewani skończył na półce z „Planeta według Kreta”. Hihihi.

  http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/100382/planeta-wedlug-kreta.html?pwn_source=rr_box&pwn_medium=www&pwn_content=100382&pwn_campaign=podobnepozycje

  Co to jest ten „kret”? Like, agent STASI jakiś?

 37. troll.ruski rezydentny
  25/06/2013 o 9:52 am

  hlb :
  Ale zaraz? To my, czytelnicy, mamy nie pojechać, tylko przeczytać? Czy on nie pojechał, ale napisał, bo risercz z fusów earl grey mu wystarczy? Poza tym koncept, żeby do Sztokholmu sladami Larssona? No, nie wiem. A dlaczego nie do Egiptu śladami “Faraona” Prusa? Relacja między fikcją a realiami w sumie podobna.
  Ale troszku nas załatwił, to mu trzeba oddać. Specjalnie wybrał se taki punkt na mapie, gdzie nikt z nas nie był i nie pojedzie, żeby mu sprawdzić. Cwany, siurek. “Lemoniada IV:Sztokholm istnieje, ale mógłby nie, bo who gives the FF”

  Ja byłem wiele razy i sprawdziłem, ale boję się otworzyć tę nową Lemoniadę, żeby sprawdzić, co tam zostało z mojego ukochanego europejskiego miasta. Jak już będę na tej docenckiej emeryturze, to się przenoszę do Sztokholmu, nie ma bata…

 38. hlb
  25/06/2013 o 10:02 am

  „Jak już będę na tej docenckiej emeryturze, to się przenoszę do Sztokholmu, nie ma bata…”

  O! To dobrze wiedzieć, że mamy w Szambie kogoś od Skandynawii (oprócz Starosty, bo jemu nie mozna ufać, to jest jednak stary filar P24).

  Mam tę przewagę, że Sztokholm znam z filiżanki earl greya, więc czym kolega by zachęcał do niego? Mam znajomego Szweda i co go pytam o turystykę po Szwecji, to uprzejmie daje mi do zrozumienia, że chyba mnie popierdoliło. Trochę mu nie wierzę, ale z drugiej strony, skądś musiał ten koncept podłapać.

 39. mietek_1899
  25/06/2013 o 10:29 am

  hlb :
  Jak to co czego? Do Linuxa? A Judaszem będzie Wajrak, który dawał za ministerialne srebrniki fałszywe świadectwo o białowieskich szyszkach i żubrach!

  Siedzący okrakiem na chińskim murze

 40. marcin_be
  25/06/2013 o 10:42 am

  Majorze! Jako anonimowy łaś z internetów, skromny lokator Szamba Majora proszę: przestań linkować na TT do Warzechy! Odruchowo klikam i potem ciśnienie skacze mi do niebezpiecznego poziomu! Jeżeli masz na uwadze zdrowie swoich czytelników: NIE IDŹ TĄ DROGĄ!

 41. sickofitall
  25/06/2013 o 12:56 pm

  Kolejny prawicowy pomysł na biznes, czyli jak wyciągnąć kasę od łosi. Sakiewicz chyba nie długo zacznie wykładać na uczelniach ekonomicznych.

  http://media2.pl/media/103814-TV-Republika-w-jakosci-HD-i-nowy-pomysl-na-biznes.html

  W skrócie: zakładają Izbę Konserwatywnych Przedsiębiorców Polskich, składka członkowska w wysokości ok. 30.000 zł rocznie na finansowanie projektów wspierania mediów konserwatywnych oraz rozwoju polskiej gospodarki.

  Pomysł – założyć Izbę Lewackich Przedsiębiorców ze ściepą na Szambo Majora.

 42. Starosta Melsztyński
  25/06/2013 o 1:34 pm

  hlb :
  “Jak już będę na tej docenckiej emeryturze, to się przenoszę do Sztokholmu, nie ma bata…”
  O! To dobrze wiedzieć, że mamy w Szambie kogoś od Skandynawii (oprócz Starosty, bo jemu nie mozna ufać, to jest jednak stary filar P24).
  Mam tę przewagę, że Sztokholm znam z filiżanki earl greya, więc czym kolega by zachęcał do niego? Mam znajomego Szweda i co go pytam o turystykę po Szwecji, to uprzejmie daje mi do zrozumienia, że chyba mnie popierdoliło. Trochę mu nie wierzę, ale z drugiej strony, skądś musiał ten koncept podłapać.

  Sztokholm, od połowy maja do połowy sierpnia to najpiękniejsz miejsce Europy do mieszkania. Turystycznie nie wiem, nie próbowałem.

  Osobiście mieszkam pół godziny od centrum zbiorkomem z jedną przesiadką. W poprzedni piątek zza domu wyszły niepiesznym truchtem dwie sarny.

  Dla miłośników „Millennium” mam trzy odcinki triviów w P24:

  http://tekstykanoniczne.salon24.pl/212754,millennium-wszystko-co-chcielibyscie-wiedziec

  http://tekstykanoniczne.salon24.pl/213676,millennium-czyli-informacje-zupelnie-nieprzydatne

  http://tekstykanoniczne.salon24.pl/213720,millennium-3-cdn

 43. adas
  25/06/2013 o 1:49 pm

  sickofitall :
  Kolejny prawicowy pomysł na biznes, czyli jak wyciągnąć kasę od łosi. Sakiewicz chyba nie długo zacznie wykładać na uczelniach ekonomicznych.
  http://media2.pl/media/103814-TV-Republika-w-jakosci-HD-i-nowy-pomysl-na-biznes.html
  W skrócie: zakładają Izbę Konserwatywnych Przedsiębiorców Polskich, składka członkowska w wysokości ok. 30.000 zł rocznie na finansowanie projektów wspierania mediów konserwatywnych oraz rozwoju polskiej gospodarki.
  Pomysł – założyć Izbę Lewackich Przedsiębiorców ze ściepą na Szambo Majora.

  OMG. Rewelacja. Ziemkiewicz, ty się ucz jak się robi biznes w tym kraju, najemniku.

  Najfajniejsze, że to się… moze udać. Jeśli sondaże będą pokazywać nadal, to co pokazują, to już za rok może byc to całkiem prężne niezależne, niepolityczne i wolne ciało bez znaczenia, za to z całkiem przyzwoitymi wpływami. A w 2015 sobie pohulają.

  Ustawa lobbinowa? Pfff.

 44. troll.ruski rezydentny
  25/06/2013 o 2:08 pm

  hlb :
  Mam tę przewagę, że Sztokholm znam z filiżanki earl greya, więc czym kolega by zachęcał do niego? Mam znajomego Szweda i co go pytam o turystykę po Szwecji, to uprzejmie daje mi do zrozumienia, że chyba mnie popierdoliło. Trochę mu nie wierzę, ale z drugiej strony, skądś musiał ten koncept podłapać.

  Sztokholm nie potrzebuje zachęty, srsly. Ale przychylam się do opinii Starosty wyżej dodając, że dla turysty jest tak samo fajny, jak dla mieszkańca (a próbowałem obu opcji). Ad znajomy Szwed: niech się ciebie spyta o turystykę po Polsce.

 45. Starosta Melsztyński
  25/06/2013 o 2:22 pm

  Mam gotowca dla Szweda wybierającego się do Polski:

  Beträffande Polenresan. Varför ska man överhuvudtaget utsätta sig för obekvämligheter när man kan resa nästan överallt med hjälp av Google Street View utan att behöva resa sig ur fåtöljen. Man slipper dessutom störande människor.
  Så, om ni tänker efter sök på Google följande ställen:
  Gdansk, Glowne Miasto, Dwor Artusa. Kanske lite överreklamerat och för mycket kommers men värt att strosa runt.
  Torun. Det var länge sedan sist, men medeltida städer brukar inte förändras så mycket. Husen står där de stod för 500 år sedan, får vi hoppas. Det var charmerande för 45 år sedan under kommunismen, hoppas det har städats, målats och fejats sedan dess – med annat ord piffats upp. Ett måste.
  Kasjubien. Välj små, slingriga landsortsväggar, med korsande höns och gäss. Kolla på kartan, där det finns sjöar.
  Kartuzy. En byhåla vid 4 vackra sjöar. En klosterkyrka från 1300-talet
  Kolegiata Wniebowziecia Najswietszej Maryi Panny w Kartuzach

  Korsriddarnas slott. Pommern var under flera hundra år en del av korsriddarnas rike. Här och där finns det fortfarande deras slott kvar. I vissa av dem finns det hotell och restauranger. Det största och mest imponerande finns i Malbork, som dock ligger lite offside. Vill ni inte åka dit går det bra att ha en vilostund i t ex Bytow
  Panorama zamku krzyzackiego

  Jastrzebia Gora. Om ni vill doppa tårna i Östersjön rekommenderar jag besök i denna turisthåla. Lite för lite kommers för min smak, men den skarpa sandbranten ner till stranden är imponerande vacker och unik i sitt slag. Varning – för att komma ner till stranden måste man gå ner 300 trappor. Sen måste man gå upp också.
  Att bila längs kusten blir ganska enahanda – sandstränder och platta landskap för det mesta. Man kan göra strandhugg då och då. Ustka, Leba är trevliga och anspråkslösa ställen.
  Darlowo är ett värt ett kort besök. Där föddes och begravdes Erik av Pommern, den gamla piraten.

 46. hlb
  25/06/2013 o 2:33 pm

  Starosta Melsztyński :
  Sztokholm, od połowy maja do połowy sierpnia to najpiękniejsz miejsce Europy do mieszkania. Turystycznie nie wiem, nie próbowałem.

  Proszę kolegi, od połowy maja do połowy sierpnia to nawet Norfolk może być przyjemne. A nawet Blackpool!

  Starosta Melsztyński :
  Dla miłośników “Millennium” mam trzy odcinki triviów w P24:
  http://tekstykanoniczne.salon24.pl/212754,millennium-wszystko-co-chcielibyscie-wiedziec
  http://tekstykanoniczne.salon24.pl/213676,millennium-czyli-informacje-zupelnie-nieprzydatne
  http://tekstykanoniczne.salon24.pl/213720,millennium-3-cdn

  O! Starosta napisał „Lemoniada IV: Filiżanką earl greya po Sztokholmie” zanim zrobił to Wojtek. I zanim to zaczeło być mejnstrimowe. Pewnie.

  troll.ruski rezydentny :
  Sztokholm nie potrzebuje zachęty, srsly.

  Sztokholm nie, ale ja tak. Choc prawdę powiedziawszy lubię północne miasta, tylko mi to strasznie nie po drodze do czegokolwiek.

  troll.ruski rezydentny :
  Ad znajomy Szwed: niech się ciebie spyta o turystykę po Polsce.

  To jest akurat kolejny powód żeby mu nie ufać. Bo on mówi, że Polska fajna. Sam nigdy nie był, ale jego znajomi ze Szwecji jeżdżą regularnie i mu mówią. Wódka tania, śledzia w brud. Ponoć strasznie sobie chwalą.

 47. hlb
  25/06/2013 o 2:47 pm

  Starosta Melsztyński :
  Mam gotowca dla Szweda wybierającego się do Polski:
  Beträffande Polenresan. Varför ska man överhuvudtaget utsätta sig för obekvämligheter när man kan resa nästan överallt med hjälp av Google Street View utan att behöva resa sig ur fåtöljen. Man slipper dessutom störande människor.
  Så, om ni tänker efter sök på Google följande ställen:
  Gdansk, Glowne Miasto, Dwor Artusa. Kanske lite överreklamerat och för mycket kommers men värt att strosa runt.
  Torun. Det var länge sedan sist, men medeltida städer brukar inte förändras så mycket. Husen står där de stod för 500 år sedan, får vi hoppas. Det var charmerande för 45 år sedan under kommunismen, hoppas det har städats, målats och fejats sedan dess – med annat ord piffats upp. Ett måste.
  Kasjubien. Välj små, slingriga landsortsväggar, med korsande höns och gäss. Kolla på kartan, där det finns sjöar.
  Kartuzy. En byhåla vid 4 vackra sjöar. En klosterkyrka från 1300-talet
  Kolegiata Wniebowziecia Najswietszej Maryi Panny w Kartuzach
  Korsriddarnas slott. Pommern var under flera hundra år en del av korsriddarnas rike. Här och där finns det fortfarande deras slott kvar. I vissa av dem finns det hotell och restauranger. Det största och mest imponerande finns i Malbork, som dock ligger lite offside. Vill ni inte åka dit går det bra att ha en vilostund i t ex Bytow
  Panorama zamku krzyzackiego
  Jastrzebia Gora. Om ni vill doppa tårna i Östersjön rekommenderar jag besök i denna turisthåla. Lite för lite kommers för min smak, men den skarpa sandbranten ner till stranden är imponerande vacker och unik i sitt slag. Varning – för att komma ner till stranden måste man gå ner 300 trappor. Sen måste man gå upp också.
  Att bila längs kusten blir ganska enahanda – sandstränder och platta landskap för det mesta. Man kan göra strandhugg då och då. Ustka, Leba är trevliga och anspråkslösa ställen.
  Darlowo är ett värt ett kort besök. Där föddes och begravdes Erik av Pommern, den gamla piraten.

  Jasne, kurwa. A ja wezmę wielką rurzową pigułkę na poszerzenie pamięci i zacznę się tego uczyć na pamięć nie rozumiejąc, co to jest. Ażeby mu powtórzyć. Niezwołacznie po spotkaniu.

  Bo ten Szwed jest didżejem i tak między kwitniem a październikiem go tu nie ma tylko jest na Tajlandii, Ibizie albo w Emiratacha. Bo jak tam didżejuje, to mu tak płaca, że mu nawet tu tak nie płaca. A tu mu płaca też wcale dobrze. Znamy sie z health clubu, gdzie przez reszte roku siedzi w saunie.

  Więc ja się tego wszystkiego, co kolega mi tu dał, naucze i mu jesienią powtórze. W obłokach pary buchającej nam w ryj. Pomyśli, że recytuje mu po polsku teksty death metalowe, dlatego brzmią mu tak znajomo, a jednak jakby nie.

 48. hlb
  25/06/2013 o 2:53 pm

  Dobra, ochłonąłem trochę z tego szoku. Jak mi Wojtek przysięgnie, że był w tym Sztokholmie nie tylko elgrejem po mapie, ale osobiście – i przedstawi kwit z restauracji – to mu zaliczę tego pascala do serii przygodowej „Pan Samochodzik i kotlet w Alamo”. Czyli mu kupię, jak będę przez Polskę jechał do Szwecji. Ale tylko wtedy.

 49. Starosta Melsztyński
  25/06/2013 o 4:49 pm

  hlb :
  Dobra, ochłonąłem trochę z tego szoku. Jak mi Wojtek przysięgnie, że był w tym Sztokholmie nie tylko elgrejem po mapie, ale osobiście – i przedstawi kwit z restauracji – to mu zaliczę tego pascala do serii przygodowej “Pan Samochodzik i kotlet w Alamo”. Czyli mu kupię, jak będę przez Polskę jechał do Szwecji. Ale tylko wtedy.

  Zajrzałem do wo, a on tam poleca Danię zamiast Szwecji. Jaką, kurwa, Danię? Najwyższa góra ma 312 m npm, farbują kiełbasy na czerwono, 30 lat temu przypłynął do nich łoś ze Szwecji, latem słońce zachodzi o 8.00 a za każdym zakrętem na Jutlandii ferma świńska ze smrodem rozchodzącym się na kilometry dookoła, że trzeba jechać samochodem z zamkniętymi oknami. Jedynie zachodni skrawek na swój urok końca świata z widokiem na Västerhavet.
  Jak widzą samochód na szwedzkich numerach nie chcą rozmawiać po angielsku, tylko przechodzą na swój niezrozumiały szwargot, przy okazji połykając co drugi fonem.
  Dania, jak można w ogóle porównywać.

 50. Starosta Melsztyński
  25/06/2013 o 4:53 pm

  Vesterhavet, nie Västerhavet.

  http://da.wikipedia.org/wiki/Nords%C3%B8en

 51. hlb
  25/06/2013 o 5:34 pm

  Starosta Melsztyński :
  Zajrzałem do wo, a on tam poleca Danię zamiast Szwecji. Jaką, kurwa, Danię? Najwyższa góra ma 312 m npm, farbują kiełbasy na czerwono, 30 lat temu przypłynął do nich łoś ze Szwecji, latem słońce zachodzi o 8.00 a za każdym zakrętem na Jutlandii ferma świńska ze smrodem rozchodzącym się na kilometry dookoła, że trzeba jechać samochodem z zamkniętymi oknami. Jedynie zachodni skrawek na swój urok końca świata z widokiem na Västerhavet.
  Jak widzą samochód na szwedzkich numerach nie chcą rozmawiać po angielsku, tylko przechodzą na swój niezrozumiały szwargot, przy okazji połykając co drugi fonem.
  Dania, jak można w ogóle porównywać.

  Uspokój się. Oddychaj głęboko. I pisz jasniej. Gdzie on to poleca? Jak? Przypadkiem? Specjalnie? W książce to poleca, bo se coś pomylił?

  Ale jesteś pewien, że Sztokholm leży w Danii? Rano, był jeszcze w Szwecji, jak u Wojtka. Poza tym kiedy ty mu żdążyłeś Lemoniadę IV przeczytać? Poleciałeś z rana do polskiego warzywnioka, bo ci sprowadzili z koprem i kiszonkami?

 52. hlb
  25/06/2013 o 5:35 pm

  Cojapaczyłem mu też do notki i nic nie widzę. Robię mu ctr+f Dania, nie ma. Tylko w „zdania”. Może se coś pomieszałeś? ZDANIA, nie DANIA. Takie rzędy literek ze spacją i wykrzyknikami na końcu. To się własnie ZDANIA nazywa.

 53. marcin_be
  25/06/2013 o 6:04 pm

  hlb :
  Cojapaczyłem mu też do notki i nic nie widzę. Robię mu ctr+f Dania, nie ma. Tylko w “zdania”. Może se coś pomieszałeś? ZDANIA, nie DANIA. Takie rzędy literek ze spacją i wykrzyknikami na końcu. To się własnie ZDANIA nazywa.

  DANIA NIE ISTNIEJE!!!

 54. Starosta Melsztyński
  25/06/2013 o 6:34 pm

  hlb :
  Cojapaczyłem mu też do notki i nic nie widzę. Robię mu ctr+f Dania, nie ma. Tylko w “zdania”. Może se coś pomieszałeś? ZDANIA, nie DANIA. Takie rzędy literek ze spacją i wykrzyknikami na końcu. To się własnie ZDANIA nazywa.

  Te, a może obsługa internetów jednak cię przerasta?:

  „wo
  2013/06/25 10:42:25
  @rockier
  „Szwecja nie jest absurdalnie droga. To kraj uczciwych cen za towary i usługi”

  No ale te podatki od alkoholu to już jest ich fiśnięte ideolo (dlatego prywatnie wolę Danię – z grubsza te same zalety, plus dobre piwo w nieabsurdalnych cenach).”

  Dania i zalety? Chyba tylko dla zagubionych łosi ze Szwecji. I z Polski.

  Że co, że Duńczycy mają lepsze i tańsze piwo niż Szwedzi? Czesi mają lepsze i tańsze piwo niż Duńczycy. I mają Pragę w bonusie.j

 55. hlb
  25/06/2013 o 7:32 pm

  @straosta

  A tak, tak. Zapomniałem, że polski ma te wszystkie popierdolone końcówki, przypadki, imiesłowy i kalambury. Wariacki język.

  No ale co cię tak ubodło? Wojtek widzi w Danii zalety. Nie wiem jakie, ale widzi. Chociaż oczko mi zbielało na „plus dobre piwo w nieabsurdalnych cenach”.

  Nic nie wiem o szwedzkich piwach, wątpię, żeby woggle się to dało pić. Ale jeśli chodzi o duńskie, to najważniejsze są dwa: Carlsberg i Tuborg. I doprawdy trudno zdecydować, które z nich jest gorsze. Oba rezydują dokładnie na samym dole jakiejkolwiek listy piw. Poniżej piw tajlandzkich i jamajskich. Nawet Żubr jest lepszy niż Carlsberg i Tuborg. A to trudno sobie wyobrazić.

  On second thought – nawet zwietrzały Zubr wybrałbym ponad C&T. Srsly, to sa takie pomyje, że nie chce mi się ich nawet dissować. Carlsbergiem lub Tuborgiem może się delektować tylko ktoś, kto tak bardzo nudził się w Warszawie, że poszedł się gapić na Zombie Walk.

 56. Starosta Melsztyński
  25/06/2013 o 10:09 pm

  Komentarz do bojów Majora na Twitterze:

  Z dawnych dyskusji na P24 przypomniały mi się argumenty Einego, że Wielgus nie mógł być wstrętnym, drobnym krętaczem, bo tak pięknie pisał.
  Tenże sam Eine pisze teraz, że Bauman nie może pięknie pisać, bo jest drobnym, wstrętnym komunistycznym krętaczem.

  A argumentacja ze Schmitta czy Jungera jak najbardziej słuszna, obawiam się jednak, że przestrzelona kilometry nad poziomem wiedzy kombatantów.

 57. cyncynat
  26/06/2013 o 5:13 am

  przepraszam, ale chcialbym tylko doniesc, ze mamy nowego Lema: http://mrw.blox.pl/2013/06/Pic-na-wode-i-symulakra.html

 58. hlb
  26/06/2013 o 9:21 am

  cyncynat :
  przepraszam, ale chcialbym tylko doniesc, ze mamy nowego Lema: http://mrw.blox.pl/2013/06/Pic-na-wode-i-symulakra.html

  To nie Lem. To najmłodszy z bracików Wachowskich. Beniaminek Wachowski.

  Kurczę, w sumie ja go naprawdę lubię. Tylko kiedy widzę jak się milusio-grzeczniusio bawi tymi swoimi figurkami, to się powstrzymać nie umiem, żeby go nie szarpać za kucyki. No, nic nie poradzę.

  Tymczasem całkiem, całkiem fajny jest ten nowy prawacki magazyn niedorzeczności „Do Rzeczy”. Co drugi artykuł w pełni LOLalny. Wystapił nawet Brejwchart Kukiz jako starszy felietonowy. Zaprezentował prawicowe poczucie humoru:

  http://dorzeczy.pl/hitler-byl-polakiem/

 59. hlb
  26/06/2013 o 9:26 am

  …also Ziemkiewicz prezentuje standup siedząc. Prawicowa felietonistyka to wymagająca sztuka lolkontentu:

  http://dorzeczy.pl/co-mozna-z-polska/

 60. adas
  26/06/2013 o 12:41 pm

  Jak już awantura o serial przeniosła się pod notki Majora, to kurna, ten serial jest wciągający, jak na budżet dobrze skręcony, ale kurna, głupawy i rzeczywiście fałszujacy obraz. Tak, pewnie scenarzyści mają kwity na każdą z sytuacji, każdego z bohaterów, ale natężenie tego jest zbyt wielkie.

  I gdyby ziemkiewicze tego swiata tylko to napisały, nie kłociłbym się. „Na szczęście” w użyciu jest ichni risircz, bo Ziemkiewicz chyba nawet fragmentu serialu nie widział, co mu nie przeszkadza się wymądrzać (choć ten gwałt to pokazany w najlepszej serialowej tradycji, U-12 age, no bo zgwałcona w sumie sympatyczna dziewuszka, już będzie mniej sympatyczna, no nie?). A na koniec przypierdala Łysiakowi w ramach wojny skokowej.

  Choc z drugiej strony, ziemkiewicze tego swiata, obawiam się mogą mieć troche racji. Bo opowiedzcie mi, czy jest równie głośno o „wypędzonych” z Królewca co polskich, czeskich albo choćby tylko węgierskich czy rumuńskich?

  Ogólnie to serial jaki od dekady produkuje się wszędzie, od Moskwy po Hollywood. Jak 40 lat temu bohater wojenny miał koło czterdziestki i był przynajmniej porucznikiem, 20 lat temu miał trzydziestkę i był sierżantem, tak dziś ma 20 tkę i jest szeregowcem wrzuconym w wojnę. Co go obchodzi wielka poolityka? Jest entuzjastą, potem chce ino przeżyć. Tylko czy akurat Niemcom wolno tak pokazywać wojnę?

  Aha, rozpoczynający tekst RAZa wtręt o kinach za okupacji nawet jak na niego po zdroworozsądkowemu obrzydliwy. Dziadka się pytał o ulubiony film obejrzany w 41?

 61. jaja
  26/06/2013 o 12:46 pm

  adas :
  Jak już awantura o serial przeniosła się pod notki Majora, to kurna, ten serial jest wciągający, jak na budżet dobrze skręcony, ale kurna, głupawy i rzeczywiście fałszujacy obraz. Tak, pewnie scenarzyści mają kwity na każdą z sytuacji, każdego z bohaterów, ale natężenie tego jest zbyt wielkie.

  Dżjzas, to jest film fabularny a nie dokumentalny i dlatego nic nie fałszuje (skoro mają kwity).

 62. adas
  26/06/2013 o 12:51 pm

  No to właśnie się pytam: Czy akurat Niemcy mogą nakręcić po łebkach film fabularny,w którym jest trilion wątków?

  Jaja, sorry, widziałeś choć fragment? Mnie nie dziwi przyp…. się do tego filmu, a „antysemickość” AK (choć przybierajaca komiczne formy) jest tylko jednym z problemów.

 63. adas
  26/06/2013 o 12:53 pm

  Jeśli nie widziałeś, to najlepiej by go można podsumować, o już wiem – „Forest Gump” o wielkiej niemieckiej wojnie nakręcony o półkę lepszymi kamerami i z większym budżetem niż „Klan”..

 64. adas
  26/06/2013 o 12:54 pm

  fak, mam dziś znowu fatalną interpunkcję. Inny komp.

 65. jaja
  26/06/2013 o 1:45 pm

  adas :
  No to właśnie się pytam: Czy akurat Niemcy mogą nakręcić po łebkach film fabularny,w którym jest trilion wątków?

  70 lat po wojnie, to chyba już tak.

  adas :
  Jaja, sorry, widziałeś choć fragment? Mnie nie dziwi przyp…. się do tego filmu, a “antysemickość” AK (choć przybierajaca komiczne formy) jest tylko jednym z problemów.

  Widziałem większość. Większość AK-oców z lasów była antysemitami, jak większość społeczeństwa (po latach okupacji i zwł. wiejskiego, a tu zaraz przed trafieniem do oddziału partyzanckiego Polak ich uratował (przed ojcem, który chciał zakablować)…

  adas :
  Jeśli nie widziałeś, to najlepiej by go można podsumować, o już wiem – “Forest Gump” o wielkiej niemieckiej wojnie nakręcony o półkę lepszymi kamerami i z większym budżetem niż “Klan”..

  Co w tym złego?

 66. axolotl
  26/06/2013 o 2:00 pm

  @ adas
  w kwestii wypędzonych, to może się najzwyczajniej w świecie nie orientuję, ale czy poza małą wojenką pani Stainbach (podejrzewam, że w Niemczech tylko Berlińczycy mają mgliste pojęcie o so chozi) oraz megadramą w Polsce, o wypędzeniach Niemców jest głośno?gdziekolwiek?

 67. hlb
  26/06/2013 o 2:16 pm

  adas :
  Jak już awantura o serial przeniosła się pod notki Majora, to kurna, ten serial jest wciągający, jak na budżet dobrze skręcony, ale kurna, głupawy i rzeczywiście fałszujacy obraz. Tak, pewnie scenarzyści mają kwity na każdą z sytuacji, każdego z bohaterów, ale natężenie tego jest zbyt wielkie.

  Mam oczywiście przewagę.

  Ale nie widzisz w tym jakiejś szeczególnie komicznej komedii, że w Mitteleuropie trwa jakaś kompletnie dla nikodo niezrozumiała napierdalanka, bo w jednym kraju jacyś łosie zrobili jakąś soap operę, a w drugim kraju łosie domagają się żeby ta soap opera była podręcznikiem do historii?

  Z czyim mlekiem to się wysysa, to ja nie wiem.

  jaja :
  Dżjzas, to jest film fabularny a nie dokumentalny i dlatego nic nie fałszuje (skoro mają kwity).

  O, jaja przyszedł. I jest trzeźwy. A jak trzeźwy, to od razu komcie ma lepsze.

  adas :
  fak, mam dziś znowu fatalną interpunkcję. Inny komp.

  Linux. Wojtek miał racje. Na linuksie strasznie trudno o dobrą interpunkcje. Zawsze się coś wypierdoli, albo źle wyrenderuje.

  A teraz for something completely different…

  Tej, a jak PiS „wygra wybory”, to co zrobicie? #jawyjeżdżam? Czy będziecie trwać dumnie? Wyprostowani?

  Oczywiście pytam sekcję krajową. Bo jakoś nie spodziewam się, żeby say, Starosta wyjechał gdzieś ze Szwecji, bo w Polsce nastała Neoczwarta Rzeczpospolita. Chyba, że do Danii, na chujowego Tuborga. Za namową Wojtka.

 68. adas
  26/06/2013 o 3:48 pm

  Będę brzmieć jak Rzepa z czasów Lisickiego, a nie Węglarczyka;), ale…

  Oczywiście, że ze Steinbach zrobiono nową Baba Jagę, bo to się cynicznie opłacało sporej części (jeśli nie wszystkim) polskich polityków i połowie piszących o polityce dziennikarzy polskich (wierszówki, wierszówki). Jednak nie przeginajmy w drugą stronę. Steinbach jest w Bundestagu od 20 lat, bywała (a moze dalej jest?) w kierownictwie jednej z dwóch największych niemeickich partii, ją i jej stowarzyszenia miziają i finansują więksi gracze od niej. Ona nie jest nołnejmem jak Baumann lub Schmitt;).

  I przyznaję, jestem wkurwiony na jej życiorys, którym legitymuzje te swoje przewodnictwo, bo większym wypędzonym to był mój pradziadek. Ok, mnie męczy rozgrywanie moją familią z polskiej strony, ale Niemcy też maja swoje na sumieńku.

  Czesi też mają problem z wypędzonymi. Bo to jest jednak różnica skali. Odnośnie Polski i Czech w grę wchodzą miliony obywateli mieszkajacych na terenach, które w 1937/1918 były niemieckie (na potrzeby tej dyskusji nie definiujmy bliżej znaczenia „niemieckie”), w przypadku Rosji i Litwy to mniejsze kawałki i mniejsze liczby, choć Królewiec był miastem bardzo ważnym dla całego regionu.

  W przypadku Południa Europy nie ma ew. sporów terytorialnych.

 69. adas
  26/06/2013 o 3:54 pm

  @hlb
  po roku się rozpierdoli w drobny mak, ale co Ty biedaku sie namordujesz wojażujac po świecie z polskim passem, to się namordujesz. Trza było zrobić niemiecki, kiedy jeszcze można było.

 70. adas
  26/06/2013 o 3:58 pm

  Ech, licealny korwinizm dziś ze mnie wypływa. Litrami.

  Ogólnie biega o to żeby lolając z ziemkiewiczów tego swiata nie przeginać w drugą stronę.

 71. 26/06/2013 o 4:19 pm

  Ziemkiewicz jest tak głupi, że serio myśli, że Niemcy nie kręcą filmów o gwałtach przez Ruskich źołnierzy, choć nie tylko nakręcili o tym głośny Eine Frau in Berlin, ale także w samych Unsere była scena gwałtu. Co za matoł.

 72. hlb
  26/06/2013 o 4:21 pm

  adas :
  Oczywiście, że ze Steinbach zrobiono nową Baba Jagę, bo to się cynicznie

  [ciach]

  Nadal siedzę i wizualizuję sobie podobną bitwę na felietony, wywiady i mowy parlamentarne w przypadku innych produkcji telewizyjnych w innych częściach świata. Widzę na przykład oczyma wyobraźni Meksyk odsyłający amerykańskich ambasadorów do domu, bo „Desperate Housewives” nie oddali prawdy. Albo włoską prawicę pisząca listy protestacyjne, bo „The Sopranos” to kłamstwo niudżerzyjne…

  Właściwie, to drugie dałbym radę sobie wzizualizować. Włoska polityka jest równie żenująca, co polska. Choć jednak we wszystkich pozostałych konkurencjach są mimo wszystko lepsi.

  adas :
  I przyznaję, jestem wkurwiony na jej życiorys, którym legitymuzje te swoje przewodnictwo, bo większym wypędzonym to był mój pradziadek.

  O. To jest myśl polskoniemiecki turniej w konkurencji „Mój pradziadek był bardziej wypędzony niż twój pradziadek. Beat this, bitch!” Na dłuższą metę za ostatnie sto lat w Europie prawie każdy pradziadek był chociaż raz wypędzony.

  Srsly, nie róbmy se jaj. Może zwołajmy konferencję międzynarodową z udziałem wszystkich krajów Europy, gdzie spiszemy traktat, co kto powinien pokazywać w serialach telewizyjnych, w jakich godzinach i w jakich proporcjach?

  adas :
  W przypadku Południa Europy nie ma ew. sporów terytorialnych.

  Czytałem to like 15 minut temu, a jeszcze się śmieję. Like, o’rly, panie Ziemkiewicz?

  adas :
  po roku się rozpierdoli w drobny mak

  O ile bedzie sie miało w co rozpierdolić. Prowizorki są bardzo trwałe. Popatrz na Platforme Obywatelską.

  adas :
  ale co Ty biedaku sie namordujesz wojażujac po świecie z polskim passem, to się namordujesz. Trza było zrobić niemiecki, kiedy jeszcze można było.

  A skąd ta foregonalna konkluzja, hehehe? Poza tym zawsze powtarzam, paszporty niemieckie są grubo przereklamowane. Szczegolnie w Polsce.

 73. Starosta Melsztyński
  26/06/2013 o 4:51 pm

  adas :

  W przypadku Południa Europy nie ma ew. sporów terytorialnych.

  Ojej, zaczynamy
  Dobrudża, Budziak, Krym, Siedmiogród, Połowa Grecji z połową Turcji, Cypr, 2/3 Węgier, Besarabia, była Jugosławia, FYROM…

  Kolega słyszał w ogóle pojęcie Kocioł Bałkański?
  Dodajmy do tego Gibraltar, Południowy Tyrol i Korsykę.

 74. 26/06/2013 o 4:51 pm

  Z tweetu gospodarza:

  https://mobile.twitter.com/galopujacymajor/statuses/349832380481150977

  Wklejam bo zaraz zroluje poza pasek. :P

 75. adas
  26/06/2013 o 5:02 pm

  Starosta Melsztyński :

  adas :
  W przypadku Południa Europy nie ma ew. sporów terytorialnych.

  Ojej, zaczynamy
  Dobrudża, Budziak, Krym, Siedmiogród, Połowa Grecji z połową Turcji, Cypr, 2/3 Węgier, Besarabia, była Jugosławia, FYROM…
  Kolega słyszał w ogóle pojęcie Kocioł Bałkański?
  Dodajmy do tego Gibraltar, Południowy Tyrol i Korsykę.

  O matko, kontekst proszę kolegi. Ew.. sporów terytorilanych z udziałem Berlina, no chyba że Tyrol. Ale to może tyż Wiedeń?

 76. hlb
  26/06/2013 o 5:17 pm

  adas :

  O matko, kontekst proszę kolegi. Ew.. sporów terytorilanych z udziałem Berlina, no chyba że Tyrol. Ale to może tyż Wiedeń?

  Ale, panie Ziemkiewicz. Czytamy, guglamy. Nie idziemy tą drogą.

  Jeśli kolega chce jakiekolwiek konflikty terytorialne za ostatnie ca. 100 lat obracać, to predzej czy później znajdzie kolega dobry powód, żeby omdlewać na niemiecki punkt widzenia. Na cokolwiek.

 77. hlb
  26/06/2013 o 5:27 pm

  @adas

  Podpowiem, że kolega popełnia tradycyjny sarmacki błąd w myśleniu: Polska jest wyjątkowa, wyjątkowa jest! Takich problemów jak my to nikt nie ma. Takiej kapusty jak my, to nikt nie ukisi. I takich prześladowań jak nasze, to nikt nie przezył. Wyjątkowe, wszystko. Wszystko. I pola, i łąki, i jelenie na rykowiskach.

 78. 26/06/2013 o 5:37 pm

  Zauważyłem w internetach i podrzucam na wszelki wypadek, bo bywają tutaj docenci jawni, tajni i obupłciowi (nie licząc kandydatów na docentów):

  W 2007 USA popelnily na mnie zbrodnie wojenna naruszajac IV konwencje Genewska o wysiedleniach deportujac mnie z domu w Utah do Polski z najwyzszym tytulem naukowym USA, PhD.
  Deportacje osoby z tytulem Doctor of Philosophy z Polskim paszportem najprawdopodbniej spreparowano uzywajac mojej osoby i naturalnej rzadkowsci zaludnienia i infrastruktury stanu Utah i dlatego psychologicznej latwosci wjazdu na autostrade I-15 prowadzaca do Kanady aby sztucznie promowac na rozkaz CIA nauke sowiecka na terytorium USA.
  Moj wyjazd z USA z PhD do Polski sugerowalby ze bylby on np. podlegly Profesurze nominowanej o korzeniach w pol z Rosji Sowieckiej i Ukladu Warszawskiego oraz habilitacji.

  Całość w komentarzu na tej stronie.

 79. Starosta Melsztyński
  26/06/2013 o 6:21 pm

  adas :

  O matko, kontekst proszę kolegi. Ew.. sporów terytorilanych z udziałem Berlina, no chyba że Tyrol. Ale to może tyż Wiedeń?

  Ale chyba jest poza wszelką dyskusją, że:
  FAKTYCZNYM CELEM USTAWY ŚMIECIOWEJ JEST ZROBIENIE Z POLSKI WYSYPISKA ODPADÓW NUKLEARNYCH Z EUROPY ZACHODNIEJ!!!
  ODPADY TE SĄ CELOWO PRZECHOWYWANE BEZ ODPOWIEDNIEGO ZABEZPIECZENIA, ŻEBY SKAZIĆ ŚRODOWISKO I WYTRUĆ POLAKÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  TO WSZYSTKO JEST ROBIONE W IMIENIU NIEMIEC (CHYBA WIECEI Z HISTORII, ŻE JUŻ RAZ DOKONALI HOLOKAUSTU)
  SPÓJRZCIE NA REKLAMY WSZĘDZIE SĄ BARWY NARODOWE NIEMIEC!!!

  I wiadomo, że Niemcy uznali secesję Słowenii tylko po to, żeby zachęcić Chorwatów, Serbów i Bośniaków do wyrzynania się nawzajem. Bo przecież oni sami z siebie to nie.

 80. barista
  26/06/2013 o 6:22 pm

  cyncynat :
  “Jestem gorącym zwolennikiem tezy, że najlepsze podróże odbywa się w kapciach na fotelu. Z książką, mapą i filiżanką Earl Greya.”
  Ktos moze mi wyjasnic idee czytania (w kapciach) glupawych przewodnikow zamiast podrozowania?

  Wybór luksosowej herbaty angielskiej wskazuje moim zdaniem na zakotwiczenie wojtkowych przyzwyczajeń w późnym PRL. Nie ma paszportu, ale są książki podróżnicze, kapcie i herbata. Eskapizm, nie podróż.

 81. hlb
  26/06/2013 o 7:36 pm

  babilas :
  Całość w komentarzu na tej stronie.

  Kurcze, z pogranicza dobrze zaplanowanego trolla. Ale raczej ewidentnie komuś czegoś brakuje w diecie.

  Starosta Melsztyński :

  I wiadomo, że Niemcy uznali secesję Słowenii tylko po to, żeby zachęcić Chorwatów, Serbów i Bośniaków do wyrzynania się nawzajem. Bo przecież oni sami z siebie to nie.

  Niech kolega Chorwatów do tego nie miesza. Trzecia Rzesza naprawdę wiele zawdzięcza Chorwatom. Może nawet więcej niż Węgrom, Rumunom czy Bułgarom. A już na pewno więcej niż Albańczykom czy Słowakom, którzy okazywali entuzjazm, ale jakby słabszy.

  Zresztą i po wojnie, kto wie? Gdyby nie chorwaccy franciszkanie Draganovica, to Watykanowi w życiu nie udałoby sie uratować tylku biednych esesmanów muszących uchodzić z Europy przed rzydosko nawałnico. Hehehe.

  BTW, już dawno miałem zapytać: a jak się czuje Ziemkiewicz w tym norodowym uobuzie siedząc z Wildsteinami? Ma z nimi spoczko? Sa dla niego odpowiednio zasymilowani? Czy może jednak ma z nimi ziemkiewiczowski „cholerny problem”?

  No i już całkiem przy okazji, ma ktoś jakieś nowe fajne przykłady prawackich fantazji z cyklu „a gdyby tak z Hitlerem…”?

 82. hlb
  26/06/2013 o 7:37 pm

  @starosta

  No i ten kapslok, kuffa. Co to za zwyczaje kolega przynosi nam tu z tego Psychiatryka?

 83. jaja
  26/06/2013 o 8:43 pm

  adas :
  Jednak nie przeginajmy w drugą stronę. Steinbach jest w Bundestagu od 20 lat, bywała (a moze dalej jest?) w kierownictwie jednej z dwóch największych niemeickich partii, ją i jej stowarzyszenia miziają i finansują więksi gracze od niej. Ona nie jest nołnejmem jak Baumann lub Schmitt;).

  U nas też w sejmie siedzą od 20 lat analogiczne pojeby (choć się zmieniają, bo Niemcy nawet pojebów mają lepszych). I tak, nie jest nołnejmem, zrobiła karierę w PL.

 84. troll.ruski rezydentny
  26/06/2013 o 9:14 pm

  Czy ten pacjent został już tu w szambie ololany?

  @hlb:
  No i już całkiem przy okazji, ma ktoś jakieś nowe fajne przykłady prawackich fantazji z cyklu “a gdyby tak z Hitlerem…”?

  A „Pakt Ribbentrop-Beck” przeczytany. Zacny kawałek pasztetu. Domniemywam, że można gratis z Oficyny Wydawniczej chomikuj, bo gimbaza z wykopu se podrzucała.

 85. vHF
  26/06/2013 o 9:37 pm

  Fajny wątek, byłem w Szkocji sprzątać po ausirze, widzę że sporo przegapiłem. O co chodzi z Warzechą a o co z serialem? Co czytać najpierw? Jest jakieś Top 3 poprzedniego tygodnia?

 86. hlb
  26/06/2013 o 9:48 pm

  vHF :
  Fajny wątek, byłem w Szkocji sprzątać po ausirze, widzę że sporo przegapiłem. O co chodzi z Warzechą a o co z serialem? Co czytać najpierw? Jest jakieś Top 3 poprzedniego tygodnia?

  A już miałem pisać, żeby czekać z niektórymi flejmami aż kolega Docent wróci z tych Andów, do których poleciał na wyciszenie i głęboką refleksją nad własnym istnieniem.

  Top czy:

  1. Lemoniada IV. Wojtek nam napisał, żebyśmy nie zgnuśnieli.

  2. Lemoniada IV, ale nie o Lemie ani kotlecie, tylko o… tadam!… Szwecji, która jest i tak #gupia, bo Dania lepsza, ma kuffa Carlsberg.

  3. Lemoniada IV, ale nie ta wojtkowa tylko jakaś inna. Pisarze z Polski, o których nigdy nie słyszałem, pobili się na fejsbuku i wyzywali od grubasów. Michio-san prowadził na żywo #zczuba.

  @troll.ruski

  Mieliśmy, zdaje mi się, cały długi flejm o prasłowiańskim death metalu, piastowskim grind core i radykalno-narodowym speed rapie. W każdym razie Równonoc, była. Ale dziękuję. Dobrze wiedzieć, że żyją i tworzą.

 87. vHF
  26/06/2013 o 9:52 pm

  Pięknie dziękuję, już zaliczyłem fejspalm kapciem. Idem dalej.

 88. hlb
  26/06/2013 o 9:53 pm

  troll.ruski rezydentny :
  A “Pakt Ribbentrop-Beck” przeczytany. Zacny kawałek pasztetu. Domniemywam, że można gratis z Oficyny Wydawniczej chomikuj, bo gimbaza z wykopu se podrzucała.

  O, kurwa! Wyguglałem to. Trzeba było ostrzegać. Przez ciebie, nieświadom bezmiaru chujni jaki się na mnie wyleje, guglałem nie w stealth mode tylko spod własnego gugla. Teraz Siergey ma w mojej teczce, że to guglałem. I na pewno powtórzy Cukiermanowi i Obamie. Nienawidzę cię za to!

 89. cyncynat
  26/06/2013 o 10:09 pm

  vHF :
  Pięknie dziękuję, już zaliczyłem fejspalm kapciem.

  to teraz zapij earl greyem

 90. vHF
  26/06/2013 o 10:25 pm

  cyncynat :

  vHF :
  Pięknie dziękuję, już zaliczyłem fejspalm kapciem.

  to teraz zapij earl greyem

  Blisko, bo zapijam English Breakfast or equivalent. Wsiąkłem w dyskusję nt. Szwecji, Danii i rowerów. Fajna, chociaż na Skandynawii się nie znam. Jedyny raz co byłem to w Oslo, ale tam strasznie drogo, a ja drożyzny nie lubię, jak to Polak i docent.

 91. cyncynat
  26/06/2013 o 10:30 pm

  To ja wam jeszcze fajna dyskusje przyniose: http://mrw.blox.pl/2013/06/Star-Trek-Battle-Born.html

  „intelektualna baza Star Treka”, lesbijskie porno i nasze ulubione WO vs Anonimowe Losie

 92. hlb
  26/06/2013 o 10:31 pm

  cyncynat :

  vHF :
  Pięknie dziękuję, już zaliczyłem fejspalm kapciem.

  to teraz zapij earl greyem

  Zastanawiałem się czy nie należałoby tego wytknąć Wojtkowi jako #prawicowafleksja. Ponieważ technicznie powinno być „Earlem Grey”, nie „Earl Greyem”. Mi tam to zwisa przyimkiem od zaimka, ale z drugiej strony, co to komu szkodzi kapiczkę się przypierdolić?

 93. hlb
  26/06/2013 o 10:35 pm

  cyncynat :
  To ja wam jeszcze fajna dyskusje przyniose: http://mrw.blox.pl/2013/06/Star-Trek-Battle-Born.html
  lesbijskie porno

  Widziałem na blipku, ze zbliża im się doroczny zlot Fandomu Krzywego Ciula. Ausir się żalił, że mają gdzieś jakiegoś drastycznego flejma o sarmackim sajensfikszon. Ktoś wie, gdzie z tego lolać?

 94. hlb
  26/06/2013 o 10:47 pm

  Mam. Ale to jest zdaje się najbardziej niszowy lol tygodnia. Nie biją się o to, które sajensfikszony nominować, tylko o to jak wycofać nominacje.

  „W miarę swoich możliwości Komisja Nominacyjna stara się poinformować autorów o nominacjach przed oficjalnym ogłoszeniem wyników nominacji. Autorzy mają wtedy możliwość wycofania nominacji dla swoich utworów.”

  Ktoś wie w jakim to jest języku i co to znaczy?

  Myślę, że Jaroslav Hašek powinien o nich coś napisać na swoim blogu.

 95. cyncynat
  26/06/2013 o 10:48 pm

  Juz to sam znalazlem, dzieki za cynk. Zlot calego fandom24.pl

 96. cyncynat
  26/06/2013 o 10:54 pm
 97. vHF
  26/06/2013 o 10:59 pm

  Kurde nic z tego nie rozumiem, ale na wszelki wypadek będę tu udawał że jednak rozumiem i że jest śmieszne.

 98. cyncynat
  26/06/2013 o 11:02 pm

  vHF :
  Kurde nic z tego nie rozumiem, ale na wszelki wypadek będę tu udawał że jednak rozumiem i że jest śmieszne.

  ty jestes kurwa snob jeden co polskiej fantastyki nie czyta i almodovara nie oglada. snob i buc

 99. emluby
  26/06/2013 o 11:06 pm

  cyncynat :
  sorasy, nie moge sie powstrzymac: http://static0.blip.pl/user_generated/update_pictures/3148383.jpg

  @cyncynat
  Ty choooju

 100. hlb
  26/06/2013 o 11:08 pm

  vHF :
  Kurde nic z tego nie rozumiem, ale na wszelki wypadek będę tu udawał że jednak rozumiem i że jest śmieszne.

  No ale co tu rozumieć? Oni się wszyscy znają i w związku z tym kłócą się w podgrupach. To jest chyba z 20 osób na kupę to całe polskie sajensfokszon. Mam na myśli i czytelników i autorów, wszystkich razme liczę.

  No i oni tam se coś wybierają raz w roku, spotykają się razem, potem obgadują w podgrupach, a nakońcu przez resztę roku oburzaja i żenuja soba nawazjem. Te podgrupy znaczy.

  No i chyba jest sytuacja, że tkóryś z kolei Poeta Ćwielczyk dostał za dużo nominacji i frakcja konkurencyjna zaproponowała uporządkowanie regulaminu. Oczywiście frakcja konkurencyjna odbiera to jako zamach na siebie. Co pewnie jest prawdą i nieprawdą równocześnie, jak to w polskim sajensfokszon.

  Oczywiście to jest tylko moja ostrożna teoria, ta cała narracja. Równie dobrze po prostu spożyli nieprawdopodobną ilość gałki muszkatałowej i tak sobie pierdolą, bo matrix im się rozjechał jak Michiowi rajtki w kroku. Nie wiem.

 101. hlb
  26/06/2013 o 11:08 pm

  emluby :

  cyncynat :
  sorasy, nie moge sie powstrzymac: http://static0.blip.pl/user_generated/update_pictures/3148383.jpg

  @cyncynat
  Ty choooju

  Kolega chciał napisać „ty pedofilski grubasie Poeto Ćwielczyku!”

 102. hlb
  26/06/2013 o 11:10 pm

  „sajensfokszon”? Sajensfikszon znaczy? Albo „sarmatpolcon”

 103. vHF
  26/06/2013 o 11:12 pm

  Od razu snob, po prostu w Guardianie przez tego cwaniaczka Snowdena w tym roku nominacji do Zajdla na jedynkę nie wrzucili.

 104. emluby
  26/06/2013 o 11:12 pm

  ej no to lolkontent primasort np. z notki mrw „•Wojtek Orliński napisał ładną notkę podsumowującą „100 dni bloggera” i upadek blogów, na jej marginesie chciałbym zwrócić uwagę na kolejny przykład syfiastości kultury post-usenetowej/post-forumowej/post-blogowej, czyli fejsowej: spoilery”

 105. emluby
  26/06/2013 o 11:15 pm

  hlb :

  emluby :

  cyncynat :
  sorasy, nie moge sie powstrzymac: http://static0.blip.pl/user_generated/update_pictures/3148383.jpg

  @cyncynat
  Ty choooju

  Kolega chciał napisać “ty pedofilski grubasie Poeto Ćwielczyku!”

  w sumie to mogłem chcieć napisać, ale usprawiedliwam się tym, że zakrztusiłem się plasterkiem sera „sierpecki – królewski” ( b. dobry).

 106. cyncynat
  26/06/2013 o 11:18 pm

  Po przykladaniu uwagi do „spojlerow” odrazu poznaje pacjentow fandomu24.pl. „Spojlery” to taka zajebista koncepcja, ze film/ksiazke mozna zepsuc zdradzajac przebieg akcji. Np mozna takiemu pacjentowi zepsuc humor zdradzajac, ze IronMan obije wszystkim mordy, albo, ze Dr Manhattan (ta naga niebieska nerdo-fantazja) bedzie sie w samotnosci onanizowal na Marsie.

 107. hlb
  26/06/2013 o 11:21 pm

  emluby :
  w sumie to mogłem chcieć napisać, ale usprawiedliwam się tym, że zakrztusiłem się plasterkiem sera “sierpecki – królewski” ( b. dobry).

  „Sierpecki-królewski”? NIesamowita nazwa. A dlaczego nie „widlarski-cesarski”?

  On a separate note – ten Ausir to on tam jest nieźle zarobiony w tym sajensfikszon. Senior Wikipedysta, a na dodatek jak się okazuje manager lolkontentu na Polconie. NIe dziwne, że taki ma nieskromny nick.

 108. emluby
  26/06/2013 o 11:22 pm

  @cyncynat
  Prawda. Widzę, że z lubisz poszydzić z łoczmenów.

 109. emluby
  26/06/2013 o 11:23 pm

  @hlb
  Nazwa to ser królewski, z mleczarni z sierpca = sierpecki – królewski. Od czasu kiedy kasztelana (kiedyś kasztelańskiego) nie robia już w Sierpcu, ten ser traktuje jako erzac.

 110. hlb
  26/06/2013 o 11:24 pm

  @emluby

  Kolega cyncynat ogólnie reprezentuje w szambie scifi-denializm. Według niego nie ma takiej literatury.

 111. hlb
  26/06/2013 o 11:26 pm

  emluby :
  @hlb
  Nazwa to ser królewski, z mleczarni z sierpca = sierpecki – królewski. Od czasu kiedy kasztelana (kiedyś kasztelańskiego) nie robia już w Sierpcu, ten ser traktuje jako erzac.

  Jeszcze bardziej nic nie zrozumiałem niż z propozycji Ausira, żeby nominować i zaraz wycofywać po to, żeby więcej nominować.

  Nie ma w Polsce serów. Tak jak nie ma w Skandynawii piwa. W Danii też nie (Wojtku).

 112. emluby
  26/06/2013 o 11:31 pm

  @hlb
  Bardzo zawęziłeś pole do polemiki w tej materii.

 113. hlb
  26/06/2013 o 11:34 pm

  emluby :
  @hlb
  Bardzo zawęziłeś pole do polemiki w tej materii.

  No, poszerzyłem właśnie: dyskutujmy o czymś innym, nie o polskich serach, bo ich nie ma.

 114. emluby
  26/06/2013 o 11:43 pm

  Szfeckie piwa, hm ja lubię koronę, więc nie gadaj ze tam piw nie ma dobrych.

 115. vHF
  26/06/2013 o 11:45 pm

  Abstrahując (he he) od samego lubienia, to korona jest chyba z Meksyku?

 116. emluby
  26/06/2013 o 11:51 pm

  @vhf
  Panie docencie drogi, no co Pan, naprawdę? W sumie pewnie racja bo szfeci pewnie śledzia by zamiar cytryny na butelce kładli.

 117. hlb
  26/06/2013 o 11:51 pm

  @vHF

  Ale kolega emluby objadł się „sarmatamera” i mu się Aztecy z ABBA pierdolo. :D

 118. hlb
  26/06/2013 o 11:53 pm

  No to chyba dotarliśmy do momentu, w którym możemy flejma o serach oficjalnie zamknąć. Po argumencie o szwedzkości piwa Corona, już nie dodamy do niego niczego nowego. Hihihi.

 119. emluby
  26/06/2013 o 11:54 pm

  @vhf, hlb
  Przypadkiem i w pewnym sensie, ale koledzy strolowalem Was.

 120. hlb
  26/06/2013 o 11:55 pm

  emluby :
  @vhf, hlb
  Przypadkiem i w pewnym sensie, ale koledzy strolowalem Was.

  …chyba filiżanką elgreja po mapie Danii. Pfff.

 121. emluby
  26/06/2013 o 11:57 pm

  Jeszcze pewnie pieczywo chrupkie Waza tez nie jest ze szfeci? (oczywiście najlepsze z polskim serem)

 122. vHF
  26/06/2013 o 11:57 pm

  emluby :
  @vhf, hlb
  Przypadkiem i w pewnym sensie, ale koledzy strolowalem Was.

  Jako że jestem znużony podróżą, pójdę teraz spać, a jutro będziemy udawać że nicsięniestało.

 123. hlb
  27/06/2013 o 12:00 am

  Kolega próbuje wierzgać leżąc. Nic z tego.

 124. marcin_be
  27/06/2013 o 12:37 am

  takie ładne wygrzebane – jak dostać się do Australijskich Sił Powietrznych – koledzy docenci powinni docenić :)
  http://www.defencejobs.gov.au/airforce/engineering/

 125. Anonim
  27/06/2013 o 2:08 am

  O! To dobrze wiedzieć, że mamy w Szambie kogoś od Skandynawii (oprócz Starosty, bo jemu nie mozna ufać, to jest jednak stary filar P24).

  Kurde a ja? Że wyskakuje tylko jak docenci hlb bijo przy zmywaku to juz mnie nie ma? W Oslo mieszkam a nie w jakiejś Skandynawii B jak starosta. Wszyscy tu pamiętamy że tam chujeszfeckie mieszkają co niemców przepuścili w czterdziestym aż Pan nasz Najjaśniejszy Haakon skadoodlać musiał do UK i nie ma kurwa przebacz.
  Do Szwecji jeżdzimy na zakupy bo tam absurdalnie tanio, no i żeby Staroście w kanalizacje nasrac bo w końcu tyle ma chleba ile se wyczyści.

 126. cyncynat
  27/06/2013 o 2:17 am

  a wy tam w Oslo wiecie co to sa nicki?

 127. Anonim
  27/06/2013 o 2:18 am

  kurde co jest że mnie anonimi jak ja udubej jestem?

 128. Anonim
  27/06/2013 o 2:20 am

  no ja pierdole, zalogowany jako udubej i mnie dalej anonimi?

 129. udubej
  27/06/2013 o 2:52 am

  próba nicka

 130. udubej
  27/06/2013 o 2:55 am

  No. Kurwa

 131. chsh
  27/06/2013 o 10:47 am

  hlb :

  troll.ruski rezydentny :
  A “Pakt Ribbentrop-Beck” przeczytany. Zacny kawałek pasztetu. Domniemywam, że można gratis z Oficyny Wydawniczej chomikuj, bo gimbaza z wykopu se podrzucała.

  O, kurwa! Wyguglałem to. Trzeba było ostrzegać. Przez ciebie, nieświadom bezmiaru chujni jaki się na mnie wyleje, guglałem nie w stealth mode tylko spod własnego gugla. Teraz Siergey ma w mojej teczce, że to guglałem. I na pewno powtórzy Cukiermanowi i Obamie. Nienawidzę cię za to!

  Ja tam bardzo dobrze sie bawilem przy tej lekturze. Najfajniejsze fragmenty to te gdzie szlachetni Polacy bronia tubylczej ludnosci przed aliantami (barbarzynskimi Niemcami) i dzieki temu pol Azji bije poklony przed Warszawa. Gdyby nie okladka, imie, nazwisko autora i biegunka w patriotycznych mediach to bym pomyslal, ze to Emisariusz IV RP posklejal wszystkie swoje fantazje w jedna calosc.

 132. troll.ruski rezydentny
  27/06/2013 o 10:52 am

  emluby :
  w sumie to mogłem chcieć napisać, ale usprawiedliwam się tym, że zakrztusiłem się plasterkiem sera “sierpecki – królewski” ( b. dobry).

  A nie powinien być „sierpecki-młotecki”? Byłoby bardziej sarmacko.

 133. emluby
  27/06/2013 o 11:29 am

  Moi drodzy – miszcz hugobader w narodzie nie ginie, tylko sklonował się w lublinie (załość, słabość, ale propsy za odwagę wejścia w tak niebezpieczne miejsce, a i jeszcze kobieta w ciąży, pulicer jak nic) http://m.lublin.gazeta.pl/lublin/1,106513,14142819.html?as=4

 134. emluby
  27/06/2013 o 11:30 am

  siepecki – młotecki byłby mniej sarmacki, a bardziej ruski.

  troll.ruski rezydentny :

  emluby :
  w sumie to mogłem chcieć napisać, ale usprawiedliwam się tym, że zakrztusiłem się plasterkiem sera “sierpecki – królewski” ( b. dobry).

  A nie powinien być “sierpecki-młotecki”? Byłoby bardziej sarmacko.

 135. vHF
  27/06/2013 o 3:30 pm

  Informuję, że u dra Krajskiego jest 55-minutowe video lekcji savoir-vivre pt. „Randka”, przeprowadzonej w jakiejś nieszczęsnej poznanskiej szkole. Niestety za mało wypiłem i za mało mam czasu.

 136. vHF
  27/06/2013 o 3:36 pm

  Ach, ale znalazłem streszczenie. Panu prokurentowi na pewno się spodoba.

 137. Fan_HLB
  27/06/2013 o 3:50 pm

  O pan wojtek znowu wrzuca pana radamera.

 138. Starosta Melsztyński
  27/06/2013 o 5:05 pm

  Nagolasa tańcza iluminaci!!! I nawet filmik z youtuba jezd!!!

  http://tomaszmatjas.salon24.pl/517260,iluminaci-zdemaskowani

  „Co mnie dziwi w tym wszystkim najbardziej, amerykańskie media , w tym ‚NY Times” oraz inne gazety o ogólnokrajowym zasięgu milczą na ten temat. Czy to jest normalne?”

  To jest normalne, proszę blogera. Nienormalne byłoby, gdyby inne gazety o ogólnokrajowym zasięgu zaczęły pisać o Iluminatach tańczących nago w lesie.

  Jeśli będzie flejm o matjasach, to pamietajcie, że byłem pierwszy:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Soused_herring

 139. hlb
  27/06/2013 o 5:25 pm

  Jesteście wszyscy jak poznańskie koziołki. W regularnych odstępach, czasu, przy biciu dzwonów wyjeżdżacie z jebanym Atkinsonem i z jebanym dziurdamerem i pykacie się tymi główkami.

  Teraz tylko jeszcze brakuje, żeby pojawił się cześćjacek w swojej czapeczce z dzwoneczkami i też fiknął kozła. Ale krótkiego. Tak na jednego onelinera.

  Chyba przerwę moją przerwę w milczeniu, bo co to kurwa za rozrywka wygrywać tego samego flejma w kółko.

  Doprawdy, kurwa, doprawdy. Wasze komcie jest jak polski rap, który robi polski rap, o tym że robi polski rap, który reprezentuje polski rap. Pff.

 140. adas
  27/06/2013 o 6:19 pm

  Sam się prosisz, polski hiphop, telewizja śniadoniowa i prawdziwe życie.

  Trzeba było isć na Wimbledon, truskawki ze śmietaną, Polacy tylko na kortach, bo na bilety nas nie stać.

 141. adas
  27/06/2013 o 6:21 pm

  [szambo Majora ostrzega – słuchanie grozi…]

 142. jaja
  27/06/2013 o 6:58 pm

  galopujący major :

  Wychodzi, że z tą skutecznością detektorów bardziej miał rację WO ;)

 143. hlb
  27/06/2013 o 7:13 pm

  @adas

  Ojezu, z tym Pikejem to jest jakaś słaba drama. Która zresztą wynika tylko i wyłącznie z tego same powodu, dla którego polski hiphop jest taki drastycznie żenujący. Z typowo polskiej napierdalanki frakcyjnej, kto bardziej reprezentuje.

  Tymczasem jest tak, że in the long run każdy reprezentuje ludzi ulicy. Tylko każdy ma inną ulicę. Kim Kardashian też reprezentuje ludzi ulicy. Konkretniej ludzi ulicy Hutton Drive w Beverly Hills. Więc nie, nie przyłączę się do tego słabego dissa. Pikej jest słaby bo jest słaby, nie bo jest Pikejem, a nie Peją, Snują, Grubsonem, Balonem czy jakimś innym Chuwdepem.

  BTW, o chujowości polskiego rapu stanowi także to, że składa się on z niekończącego się łańcuszka dissów na dissy. Who gives the fuck?

 144. hlb
  27/06/2013 o 7:23 pm

  …a woggle jak zaraz nie zaczniecie mieć interesujących komciuf, to znów będzie #miszczhvorostovsky. Albo nie. Będę wam napierdalał Angelą Gheorghiu, żeby was kopnąć w wasze tradycyjne – a z dupy wyciągnięte – poczucie wyższości nad Rumunią. Rumuni też mogą bez problemu pokonać Polskę na Listę Nazwisk. Szczególnie w przeliczeniu na kilomieszkańca.

 145. hlb
  27/06/2013 o 7:28 pm

  Widzę na Gazecie, że Miszcz Szczygieł w swojej łaskawości obdarował was swoim reportażem. Jeśli woggle ktoś będzie pamiętał za tysiąc lat, że stało gdzieś pod Białowieżą takie blokowisko o nazwie Warszawa, to tylko dlatego, że Mistrz Szczygieł stąpał tam.

 146. axolotl
  27/06/2013 o 7:45 pm

  o ja pierdole. polskie niepokorne dziennikarstwo śledcze, odsłona hi-tech. klikając w coś takiego powinieneś otrzymać nastolatkę opowiadającą o malowaniu paznokci, albo o balsamowaniu sobie pachy, albo opowiadającej o kotkach, rapera Kule, albo laskę tańczącą na rurze. a tu proszę, otrzymujesz dziennikarza niepokornego prężącego się do kamerki internetowej w sprawie trotylu.

 147. hlb
  27/06/2013 o 7:56 pm

  @axolotl

  Widziałem 30 sekund. potem już nie wiem co mówił, bo krzyczałem strasznie z bólu.

  BTW, w powiązaniach. Miałem coś takiego, że od sekcji krajowej Szamba domagam się natychmiastowych wyjaśnien, CO TO KURWA JEST? I jak wam, kurwa, nie wstyd!

 148. adas
  27/06/2013 o 8:52 pm

  „Ciacho”, to pełna rozmachu i fantazji, trzymająca w napięciu i bogata w dowcipne dialogi opowieść o tym, że każdy może stać się bohaterem i znaleźć swoją drugą połówkę. Basia (Marta Żmuda-Trzebiatowska) to dziewczyna, która potrafi rzucić na kolana niejednego strongmana. Tymczasem jej bracia są… trochę inni. Dawid (Tomasz Karolak) – zna się na modzie lepiej od Beckhama, Karolek (Paweł Małaszyński) – marzy by być jak Rambo i walczyć niczym Ninja. Krzyś (Marcin Bosak) – to pantoflarz i doskonały…kucharz w jednym, który żyje na zwolnionych obrotach. Kiedy jednak Basia wpadnie w tarapaty, a jej narzeczony Jan (Tomasz Kot) ujawni swoje prawdziwe oblicze, nieporadni, ale zdeterminowani bracia zrobią wszystko, żeby uratować ukochaną siostrę. Zanim jednak wywrócą cały świat do góry nogami na drodze spotkają kilka nieplanowanych zwrotów akcji i… intrygujących kobiet. Zdecydowana bizneswoman (Joanna Liszowska), roztrzepana adwokat (Marieta Żukowska) i seksowna pani psycholog (Danuta Stenka) nie oprą się wdziękom trzech braci.

 149. hlb
  27/06/2013 o 10:01 pm

  jaja :

  galopujący major :

  Wychodzi, że z tą skutecznością detektorów bardziej miał rację WO ;)

  Ale wychodzi w sensie jakim? Ktoś jakoś gdzieś zaprzecza, że Wojtek w konkurencji na wykrywanie trotylu zwycięża Gmyza, like, lewa ręką?

  A tak właściwie, to co się nowego wydarzyło, że wszyscy znowu o tym trotylu? Trotylman odkrył jeszcze więcej kryptonitu w dupolewach, czy co? Cojapaczę kotki i dzieci nieanonimowym kolegom z fejsbunia, nie każcie mi się odrywać, podpowiedzcie, jaka znowu jest draka?

 150. 27/06/2013 o 11:29 pm

  Z cyklu dla kandydatów na docentów – mistrz słowa pisanego.

 151. hlb
  27/06/2013 o 11:31 pm

  babilas :
  Z cyklu dla kandydatów na docentów – mistrz słowa pisanego.

  O, kurwa. Rano do niego zadzwonie, ile by wziął za poprawienie mi wszystkich typosów w komciach u Majora. Liczę na rabat, bo mam dużo.

 152. sickofitall
  27/06/2013 o 11:34 pm

  Oj nieładnie, redaktor trotyl nam wojtka obraża w tłitach u gospodarza, a przecie szambo majora nie udzieliło mu licencji na podszczypywanie:
  „Orliński to ten od generała Sasina rzekomego ojca ministra z kancelarii Lecha Kaczyńskiego? Nie szanuję”

  A dzięki konferencji trotylowej, prawicowi dziennikarze dostarczyli smacznie:
  Pytanie redaktora trotyla:
  Pan jest prawnikiem, ja teatrologiem, dlaczego na konferencji nie ma biegłych?
  Zaraz potem redakor stwierdza:
  Rozmawiamy w gronie osób, które nie mają o tym pojęcia i chcę, żeby mnie ktoś oświecił.

  A to krótki dialog pani z GPC z prokuratorem:
  – Pan wprowadza opinię publiczną w błąd – mówi jedna z dziennikarek. – Proszę o odpowiedź na pytanie o materiały powybuchowe – podkreśla i dodaje, że prokurator „liczy na niewiedzę opinii publicznej”.
  – Pani pytała o detektory, stąd rozumiałem że chodzi o spektrometry jonowe. Proszę doprecyzować pytanie – prosi prok. Szeląg.
  – Jestem politologiem, a nie chemikiem. I wymagam również od państwa jakiegoś wyjaśnienia nam tych kwestii tak, byśmy zrozumieli – pada odpowiedź Katarzyny Pawlak z GPC.
  – Trudno mi przybliżyć pani pytanie, jeśli sama pani [go] nie rozumie – odpowiada prok. Szeląg.

 153. vHF
  27/06/2013 o 11:38 pm

  babilas :
  Z cyklu dla kandydatów na docentów – mistrz słowa pisanego.

  Okurde. Aż chyba zaraz coś zamówię. Moje ego od dawna domaga się drugiego, hujmanistycznego doktoratu.

 154. hlb
  27/06/2013 o 11:50 pm

  sickofitall :
  Oj nieładnie, redaktor trotyl nam wojtka obraża w tłitach u gospodarza, a przecie szambo majora nie udzieliło mu licencji na podszczypywanie:
  “Orliński to ten od generała Sasina rzekomego ojca ministra z kancelarii Lecha Kaczyńskiego? Nie szanuję”

  A to knur żle uczesany. Nie oddamy ani wojtka od guzika!

  Widziałem na Gazecie, że są jakieś nowe fakty, iż nie ma nowych faktów w sprawie nowych faktów. Srsly, nius z dupy nie wymaga wiele, ale przynajmniej dupę trzeba przynieść własną. Gmyz był durniem i durniem pozostaje, o czym tu pisać?

  Natomiast niusem prawdziwym jest rocznica lotu Hermaszewskiego. A (bacznośćŕ) Generał Hermaszewski (spocznij, wolno palić!) jeszcze na złość pacanom żyje.

  W sumie to ja się cieszę, że jako siedmiolatek mogłem się ekscytować tym że, Hermaszewski poleciał w Kosmos. Gdybym był dziś siedmiolatkiem w Polsce, to móglbym się najwyżej poekscytować, czy komisja watykańska wymyśli sposób, żeby jakiś kompletny LOL zaliczyć LOLkowi Wojtyle jako cud.

  I SRSLY, mam w dupie kto Generała Hermaszewskiego w Kosmos posłał. Bo ktokolwiek by mnie nie posłał, to zemdlałbym już w drodze do rakiety. Chwała bohaterom!

 155. sickofitall
  27/06/2013 o 11:57 pm

  Hermaszewski ma się nawet całkiem dobrze, ostatnio niedaleko otwierał astrobazę (to taki regionalny pomysł na orliki dla astronomów).

 156. vHF
  27/06/2013 o 11:59 pm

  @sickofitall
  A jak tam dziecko, wybrało już jakąś szkocką Sorbonę?

 157. hlb
  28/06/2013 o 12:00 am

  sickofitall :
  Hermaszewski ma się nawet całkiem dobrze, ostatnio niedaleko otwierał astrobazę (to taki regionalny pomysł na orliki dla astronomów).

  O! Proszę. Gastrofazę z Generałem Hermaszewskim to bym chciał mieć. Byśmy rozmawiali o Kosmosie. Ja bym teoretyzował, on by praktycyzował,

  Może tylko pub crawling po Pradze z Mistrzem Szczygłem mógłby temu równać. Się.

 158. sickofitall
  28/06/2013 o 12:00 am

  Wybrać to już wybrało, jutro wyniki matur to się okaże czy w ogóle jest o czym myśleć. A na razie zmywak w Glasgow.

 159. hlb
  28/06/2013 o 12:04 am

  sickofitall :
  Wybrać to już wybrało, jutro wyniki matur to się okaże czy w ogóle jest o czym myśleć. A na razie zmywak w Glasgow.

  Po roku będzie mówić niewyraźnie. Nikt nie będzie wiedział, który to język. Glaswegians nawet między soba nie są się wstanie porozumieć. Tam każda ulica mówi innym dialektem. Wiem co piszę. Srsly.

 160. vHF
  28/06/2013 o 12:07 am

  Kolega hlb ma rację, chociaż ostatni Glaswegian którego widział z bliska to młodszy Knopfler. Jeśli dziecko przejmie akcent, to cały misterny plan w pizdu.

 161. hlb
  28/06/2013 o 12:09 am

  vHF :
  Kolega hlb ma rację, chociaż ostatni Glaswegian którego widział z bliska to młodszy Knopfler. Jeśli dziecko przejmie akcent, to cały misterny plan w pizdu.

  Takiego podłego ataku to się ze strony kolegi nie spodziewałem. Knopfler to ty masz przy pilocie do klimatyzacji w swoim penthauzie z widokiem na Winterthur. Pfff.

 162. sickofitall
  28/06/2013 o 12:10 am

  Docelowo to raczej Aberdeen, mam nadzieję, że przez 2 miechy nie zdąży się nasiąknąć.

 163. vHF
  28/06/2013 o 12:11 am

  Gdzie atak, przecież poparłem kolegę swoim, nietrywialnym przecież, autorytetem. A przy pilocie mam nie knopfler a wihajster, a widok nie na Winterthur ale [redacted].

 164. vHF
  28/06/2013 o 12:14 am

  Że niby w Aberdeen lepiej. Dwa najgorsze akcenty. Naprawdę.

 165. hlb
  28/06/2013 o 12:25 am

  vHF :
  Gdzie atak, przecież poparłem kolegę swoim, nietrywialnym przecież, autorytetem. A przy pilocie mam nie knopfler a wihajster, a widok nie na Winterthur ale [redacted].

  Przecież nie dawałem alternatywy. Skąd to Aberdeen? Równie dobrze można progeniturę wysłać na Wyspę Man. Też nie ma kompletnie nic do roboty, za to zgubić się trudniej, bo mała.

  A Wihajster to sie nazywał wokalista Scorpions, który stanowi z Dire Straits jedną ligę. Helmut Wihajster, o ile dobrze pamiętam.

 166. hlb
  28/06/2013 o 12:29 am

  Oborze, Wojtek na blikpu ma flejma o Makach, jak za dobrych czasów. I jak za dobrych czasów troszkę oszukuje, bo zasilacz do maca to jest dosyć słaby ogniwo (wtyczka się rozlutowuje, sam mam chyba z 10 różnych zasilaczy za ostatnie pięć lat). Ale z drugiej strony, kto by dawał faka. Za 18 papiera z królową robić flejma na pół internetów? C’mon.

 167. hlb
  28/06/2013 o 12:34 am

  Oborze. Wyzywa swoich cowboytomashów od pacanów. Chyba lipiec znów ogłoszę miesiącem totalnej afirmacji Wojtka. Zaskarbił sobie. Mnie.

 168. hlb
  28/06/2013 o 12:35 am

  http://blip.pl/s/1689088909

  Jakbym usłyszał „Majteczki w kropeczki”. Nostalgia_mode=on.

 169. hlb
  28/06/2013 o 12:42 am

  Eliwurman natomiast niespodziewanie zaliczył najpiękniejszą głupotę tygodnia:

  http://blip.pl/s/1689088597

  Już chyba opowiadałem tę anegdotę, ale pracowałem raz w Polsce z łosiem, który był seniorem w dużym korpo. I żeby podnieść sobie prestiż kupił sobie Bardzo Drogie Auto. Po czym niezwłocznie poleciał do zarządu z pytaniem o podwyżkę, bo go kto to widział, żeby go nie było stać na utrzymanie auta. Sarmacka logika. Hihihi.

 170. cyncynat
  28/06/2013 o 12:52 am

  Zajebisty ten flejm o zasilaczach; wzruszyl mnie, bo juz stracilem wiare ze tak ktos potrafi.

 171. cyncynat
  28/06/2013 o 12:55 am

  A ten flejm dalej trwa. O, piekny, glupi flejmie, nie koncz sie, pliz, bo bede musial zaczac cos sensownego robic.

 172. hlb
  28/06/2013 o 12:56 am

  cyncynat :
  Zajebisty ten flejm o zasilaczach; wzruszyl mnie, bo juz stracilem wiare ze tak ktos potrafi.

  Cudowne! Cudowne! I te cudowne argumenty łosi, którzy po prostu kupili maszyny nie ze swojej półki. To jakbym ja se kupił Veyrona i biadolił po nocy na blipku, że wyważanie kół kosztuje mnie tyle ile szwagier bierza za pomalowanie całego opla. Pójdę spać naprawde uchachany.

 173. cyncynat
  28/06/2013 o 12:57 am

  Piatek 1am, dziennikarz Orlinski flejmuje z poeta Czerniawskim o zasilacze za ~400 zl.

 174. cyncynat
  28/06/2013 o 1:02 am

  Trzy szybkie strzaly z biodra redaktora Wojciecha:

  „Normalnie social skille na poziomie prezesa Kaczyńskiego – zwyczajnie leżą w sklepie w Warszawie, pacanie”

  „400 zł to jest lajk pierdolet idioty, który nawet nie wie, gdzie kupić nówkę”

  „Chłopcze drogi, ja Ci to sprzedam za 401. Kupię (loco Warszawa) nówkę i Ci nierozpakowaną przekażę za 401 brutto, no questions asked”

 175. hlb
  28/06/2013 o 1:13 am

  cyncynat :
  Piatek 1am, dziennikarz Orlinski flejmuje z poeta Czerniawskim o zasilacze za ~400 zl.

  Sam nie potrafię się odrewać. Flejmuje i pokonuje. No bo, nie bądźmy chujami. Przyznajmy, że Wojtek tego flejma wygrywa.

 176. sickofitall
  28/06/2013 o 1:14 am

  Czekam aż ktoś wyjmie z kabury i wystrzeli klasyczną bronią macoholików – „nie stać cię”.

 177. hlb
  28/06/2013 o 1:16 am

  sickofitall :
  Czekam aż ktoś wyjmie z kabury i wystrzeli klasyczną bronią macoholików – “nie stać cię”.

  No, ale to przecież ja zrobiłem. I jest to fundamentalny argument obrotowy. Nie wydałbym na veyrona, więc nie pierdole po nocy jaka droga jest wymiana wycieraczek w tymże.

 178. hlb
  28/06/2013 o 1:18 am

  Kolego Cyncynat, eliwurman ma requesta do kolegi.

  http://blip.pl/s/1689096443

 179. hlb
  28/06/2013 o 1:21 am

  Oborze. Dlaczego na tym popierdolonym blipku nie da się tak po bożemu śledzić flejmów. Umykają absolutne unikaty filatelistyczne.

  http://blip.pl/s/1689089255

 180. sickofitall
  28/06/2013 o 1:52 am

  hlb :

  sickofitall :
  Czekam aż ktoś wyjmie z kabury i wystrzeli klasyczną bronią macoholików – “nie stać cię”.

  No, ale to przecież ja zrobiłem. I jest to fundamentalny argument obrotowy. Nie wydałbym na veyrona, więc nie pierdole po nocy jaka droga jest wymiana wycieraczek w tymże.

  Eeee tam, tu się nie liczy.
  Poza tym w Bolandzie veyrona po pierwsze przerabia się na gaz, po drugie wstawia kratkę lub sejf z zależności od obowiązującej ulgi na VAT, a wycieraczki to się proszę kolegi na allegro kupuje, więc jak nie stać, jak stać.

 181. 28/06/2013 o 9:08 am

  Wojtek w zajebistej formie. Jest nawet motyw z myciem samochodu za 5 dych.

 182. OskP
  28/06/2013 o 9:28 am

  Flejm był o jakości serwisu apple w PL a nie o ceny. Odpryskowo zeszło na cenę zasilacza i się tego WO czepił jak potłuczony. Tymczasem serwis jest tak zły, że nawet WO nie jest w stanie (swoim zwyczajem) ordynarnie kłamać że jest dobry.

 183. cyncynat
  28/06/2013 o 9:36 am

  hlb :

  cyncynat :
  Piatek 1am, dziennikarz Orlinski flejmuje z poeta Czerniawskim o zasilacze za ~400 zl.

  Sam nie potrafię się odrewać. Flejmuje i pokonuje. No bo, nie bądźmy chujami. Przyznajmy, że Wojtek tego flejma wygrywa.

  Wojtek kazdego flejma wygrywa. Przekonany zelazna logika, poeta Czerniawski idzie myc Forestera Wojtka za 37pln.

 184. cyncynat
  28/06/2013 o 9:38 am

  OskP :
  Flejm był o jakości serwisu apple w PL a nie o ceny. Odpryskowo zeszło na cenę zasilacza i się tego WO czepił jak potłuczony. Tymczasem serwis jest tak zły, że nawet WO nie jest w stanie (swoim zwyczajem) ordynarnie kłamać że jest dobry.

  To jakis niedobitek z blipa? Kolega nam nie bedzie tu tlumaczym o czym byl flejm, bo to jest sprawa zupelnie nieistotna.

 185. hlb
  28/06/2013 o 9:50 am

  galopujący major :
  Wojtek w zajebistej formie. Jest nawet motyw z myciem samochodu za 5 dych.

  AWSUM. W 2013 flejm jak w 2003. Grupa rekonstrukcji historycznych TTDKN przedstawia spektakl „Apple vs. Mistrzowie Lutownicy”.

 186. hlb
  28/06/2013 o 9:54 am

  OskP :
  Flejm był o jakości serwisu apple w PL a nie o ceny. Odpryskowo zeszło na cenę zasilacza i się tego WO czepił jak potłuczony. Tymczasem serwis jest tak zły, że nawet WO nie jest w stanie (swoim zwyczajem) ordynarnie kłamać że jest dobry.

  Tymczasem przybył kolejny nieznany wcześniej łoś, aby przedstawić prawdziwy temat spektaklu. TTDKN-interpretacje.

  BTW, serwis Apple jest znakomity. Miałem tylko raz problem ze sprzętem Apple, lat temu chyba sześć. Ale robiłem ticket przez strone, na drugi dzień dostałem specjalne pudełeczko, kurier odebrał, poleciało do Holandii, za tydzień wróciło nowe.

  Więc po prostu był to flejm o tym, żeby kupować komputer właściwy dla swojego ekosystemu. Cześćjacku.

 187. OskP
  28/06/2013 o 10:08 am

  hlb :

  OskP :
  Flejm był o jakości serwisu apple w PL a nie o ceny. Odpryskowo zeszło na cenę zasilacza i się tego WO czepił jak potłuczony. Tymczasem serwis jest tak zły, że nawet WO nie jest w stanie (swoim zwyczajem) ordynarnie kłamać że jest dobry.

  Tymczasem przybył kolejny nieznany wcześniej łoś, aby przedstawić prawdziwy temat spektaklu. TTDKN-interpretacje.
  BTW, serwis Apple jest znakomity. Miałem tylko raz problem ze sprzętem Apple, lat temu chyba sześć. Ale robiłem ticket przez strone, na drugi dzień dostałem specjalne pudełeczko, kurier odebrał, poleciało do Holandii, za tydzień wróciło nowe.
  Więc po prostu był to flejm o tym, żeby kupować komputer właściwy dla swojego ekosystemu. Cześćjacku.

  I ten serwis obsługiwał Cię w PL, tak? Pomijam już że serwis trwający tydzień w 2013 to już nawet nie jest kop w dupę tylko coś co wydaje się niemożliwe po prostu. Oni dyliżansem to wieźli do serwisu?

 188. hlb
  28/06/2013 o 10:11 am

  …i tylko dla zachowania symetrii dodam, że lat temu też coś siedem miałem nieprzyjemnosć z serwisem Della, który jak się okazało w całej partii komputerów zainstalował inny hardware niż w specyfikacji i to nie chciało pracowac z pewnym softem.

  Pięć lub jedenaście konsekutywnych rozmów telefonicznych z ich monkeys. Każda po godzinie. Każda w stylu, ale jak nie działa, to zrestartuj router. Zakończyło się przysłaniem kuriera po odbiór gówna, ale dopiero po tym jak zagroziłem, że kolejny mój telefon już nie do nich, tylko na consumer helpline. Poskutkowało, bo na szczęście w UK konsument ma argumenty.

  http://www.adviceguide.org.uk/consumer_e

  W każdym razie, dzięki tej przygodzie od Della nawet paczki post-it nie kupiłem przez te wszystkie lata. I raczej już nie kupię.

 189. 28/06/2013 o 10:12 am

  hlb :
  Widzę na Gazecie, że Miszcz Szczygieł w swojej łaskawości obdarował was swoim reportażem. Jeśli woggle ktoś będzie pamiętał za tysiąc lat, że stało gdzieś pod Białowieżą takie blokowisko o nazwie Warszawa, to tylko dlatego, że Mistrz Szczygieł stąpał tam.

  Tym razem to mu raczej zapamiętają, że wrzucił granat do kibla, a potem stał zdziwiony i „jakto obryzgało?!”

 190. hlb
  28/06/2013 o 10:15 am

  OskP :
  I ten serwis obsługiwał Cię w PL, tak?

  Napisałem ci: dostosuj swój hardware do ekosystemu swego. Moja wina, że nie rozumiesz takich prostych zaleceń?

  OskP :
  Pomijam już że serwis trwający tydzień w 2013 to już nawet nie jest kop w dupę tylko coś co wydaje się niemożliwe po prostu. Oni dyliżansem to wieźli do serwisu?

  Pomijam, że napisałem, w którym to dokładnie było roku. Zresztą może nie tydzień tylko 5 dni.

  Poza tym, to świetny pomysł, że przynosisz nam tutaj wczorajszego flejma z blipka. Bo my tu z naszymi szwagrami malujemy tetedekaenoskie ople i lutujemy słabe flejmy. Weź.

 191. hlb
  28/06/2013 o 10:18 am

  Marceli Szpak :

  hlb :
  Widzę na Gazecie, że Miszcz Szczygieł w swojej łaskawości obdarował was swoim reportażem. Jeśli woggle ktoś będzie pamiętał za tysiąc lat, że stało gdzieś pod Białowieżą takie blokowisko o nazwie Warszawa, to tylko dlatego, że Mistrz Szczygieł stąpał tam.

  Tym razem to mu raczej zapamiętają, że wrzucił granat do kibla, a potem stał zdziwiony i “jakto obryzgało?!”

  Zaraz po kolei? Kto granat? Kto zdziwiony?

  Zaznaczam, że nie czytałem całego, bo nie bedę dawał na chujowe Piano, żeby raz na kwartał przeczytać Mistrza. Poczekam jak zawinie w papier i wyda, dobra literatura się nie starzeje. A ja jestem oldskulowy, nie boje się że mi ausir zaspojleruje w komciach do komciów Michio-sana.

 192. 28/06/2013 o 10:28 am

  hlb :

  Zaraz po kolei? Kto granat? Kto zdziwiony?
  Zaznaczam, że nie czytałem całego, bo nie bedę dawał na chujowe Piano, żeby raz na kwartał przeczytać Mistrza.

  Zza pianina wypadło w pięć minut po publikacji, jak każdy dobry tekst, płatne pozostają tylko te, których nikomu się nie chce czytać, pan sobie zgoogla, bo następny tydzień w polskich internetach może okazać się niezrozumiały. A mistrz Szczygieł dla dobrego tekstu wystawił na odstrzał ulubionego potwora Polaków, Zbrodniczego Nauczyciela, więc zaczęła się już multimedialna parada z pochodniami, mnóstwo zabawy, polecam.

  przy okazji warto też tekst wyjściowy z Ekspresu Reporterów. http://img221.imageshack.us/img221/7629/3lhq.jpg

 193. hlb
  28/06/2013 o 10:33 am

  Marceli Szpak :
  Zza pianina wypadło w pięć minut po publikacji

  Oj dziękuję! W imieniu swoim i całego #SamboMajora-goodreads

  Marceli Szpak :
  jak każdy dobry tekst, płatne pozostają tylko te, których nikomu się nie chce czytać,

  Słuszna strategia biznesowa. Po co brać pieniądze za coś, co każdy i tak będzie chciał ukraść. Musi niezłe lutownice mają tam do pisania bisnesplanów, w tym zarządzie Piano.

  Leczę to czytac.

 194. hlb
  28/06/2013 o 10:34 am

  @Zbrodniczy Nauczyciel

  No, przecież ja zawsze powtarzam, że beż to najczarniejszy z kolorów.

 195. hlb
  28/06/2013 o 10:39 am

  Nieno, pełny tekst dalej jest za pianinem. Czy ja czegoś polutować se nie umiem?

 196. 28/06/2013 o 10:44 am

  hlb :
  Nieno, pełny tekst dalej jest za pianinem. Czy ja czegoś polutować se nie umiem?

  Przecież nie oficjalnie wyleciał, tacy dobrzy to oni nie są. Ale poprzemieszczał się w wersji pełnej w różne miejsca.

 197. hlb
  28/06/2013 o 10:49 am

  …a w Związku Blipieckim to flejmy komentują ciebie. Zaczęli od tego, żeby Panu Majorowi lutownice w plecy wbić. Naczelnik czescjacek podkręcając wąsa powiedziałby: „ból dupy”.

 198. hlb
  28/06/2013 o 10:51 am

  Marceli Szpak :

  hlb :
  Nieno, pełny tekst dalej jest za pianinem. Czy ja czegoś polutować se nie umiem?

  Przecież nie oficjalnie wyleciał, tacy dobrzy to oni nie są. Ale poprzemieszczał się w wersji pełnej w różne miejsca.

  To przepraszam. Szukam. Dalej. Ta sarmacka e-gosporarka jest taka wymagająca skillów, ech.

 199. emluby
  28/06/2013 o 10:56 am

  @miszczszczygieł
  Miszcz szczygieł nie jest już dla mnie miszczem szczygłem. To ciepło i pochylenie się nad luckim losem zamieniło sie kaarwa w swiete oburzenie. Jak tak ma pisac to niech spierdala do czech.

 200. hlb
  28/06/2013 o 11:04 am

  emluby :
  @miszczszczygieł
  Miszcz szczygieł nie jest już dla mnie miszczem szczygłem. To ciepło i pochylenie się nad luckim losem zamieniło sie kaarwa w swiete oburzenie. Jak tak ma pisac to niech spierdala do czech.

  Bluźnisz. Miszcz Szczygieł jest jak góry Zagros. Był, jest i bedzie.

  Kurwa, nie umiem se wynaleźć pełnej wersji tegoż. Już nawet do wyborczych parówek na Logo24 zaglądałem. I nie mam. Jestem bezradny jak Poeta Czerkawski w lutownicą w dłoni.

 201. emluby
  28/06/2013 o 11:15 am

  @ ja lubiłem miszczaszczygła i nawet broniłem go przed Twymi bezpodstawnymi atakami. Ale na kurwa wychodzi na to , że przez ten reprotaż chce zareklamowac swoja szkołe reportażumiszczaszczygła. A jak rano zoobaczyłem go w TV jak pierdolił, ze nie zawsze i nie we wszystki zawodach powinno byc zatarcie skazania „gdy pamięć ludzka żyje” pomyslałem sobie, że krył się jebany z polactwem, ale sarmata wtyjdzie z kazdego. To może byc ostrzeżenie dla Was koledzyyemigranci – wyjechaliśta ale wąs z Was nie wyjechał. I ujawni sie jeszcze.

 202. hlb
  28/06/2013 o 11:21 am

  emluby :
  @ ja lubiłem miszczaszczygła i nawet broniłem go przed Twymi bezpodstawnymi atakami.

  Onienie. Takie wygibasy z zimną lutownicą to tylko na blipie. Nigdy nie napisałem złego komcia na Miszcza Szczygła!

  Najpierw wiarygodnie konstruujemy narracje, potem kłamiemy. Nigdy odwrotnie.

 203. hlb
  28/06/2013 o 11:26 am

  MEANWHILE NA BLIPIE…

  Blogger Wojtek recenzuje bloggera Majora, odwołując się do bloggerskiego kodeksu honorowego. Bo przecież było u Boziewicza: nie będziesz miał blogów cudzych przede mna. Hahaha.

  Nice try, Wojtku. Lipiec będzie jednak miesiącem totalnej afirmacji 4U.

 204. hlb
  28/06/2013 o 11:36 am

  http://blip.pl/s/1689168869

  Oj, Wojtku, taki słaby koncept. Ty też popracuj nad konstruowaniem plotów, to będziesz miał lepsze opowiadania.

  To ja jestem tą jedyną osobą, która kupiła Lemistry po angielsku na Amazonie, więc wiem co piszę. To znaczy chyba jednak Docent vHF też kupił egzemplarz, bo się rank tej książki podniósł z 950451 do 665971. Gratuluję. 100 procentowego przyrostu.

 205. cyncynat
  28/06/2013 o 11:38 am

  Jest lepiej: Wojtek sobie rozmarzyl sie o tym, by Major pouczestniczyl w jakims glupim flejmie o Zajdla, by on – Wojtek – choc raz w zyciu bylby obserwatorem glupiego flejmu, a nie gwozdziem programu: http://blip.pl/s/1689168869

  Jest tez kolejna odslona „Major i jego chujowi znajomi” w wykonaniu pana Wiedzmina:.http://blip.pl/s/1689159967

 206. cyncynat
  28/06/2013 o 11:41 am

  To jest ten moment o poranku gdy WO i koledzy nagle sobie przypominaja sobie, ze pozno noca strasznie sie powyzywali sie o zalilacze do Macow. Publicznie i bez alkoholu.

 207. hlb
  28/06/2013 o 11:48 am

  cyncynat :
  Jest lepiej: Wojtek sobie rozmarzyl sie o tym, by Major pouczestniczyl w jakims glupim flejmie o Zajdla, by on – Wojtek – choc raz w zyciu bylby obserwatorem glupiego flejmu, a nie gwozdziem programu: http://blip.pl/s/1689168869
  Jest tez kolejna odslona “Major i jego chujowi znajomi” w wykonaniu pana Wiedzmina:.http://blip.pl/s/1689159967

  Shiko-shiko manzuri, jak to u sajlorek. Pisze o tobie zdrobniale cynek, jakby cię znał i lubił. Hintuje cowboytomashom, że jest ironiczny. „You funny, haha, because is not.”

  cyncynat :
  To jest ten moment o poranku gdy WO i koledzy nagle sobie przypominaja sobie, ze pozno noca strasznie sie powyzywali sie o zalilacze do Macow. Publicznie i bez alkoholu.

  Klasycznie. Tetedekaenicznie. Ktoś, zdaje się, wieczorem spróbował i wywołał bójki międzyfrakcyjne. Na drugi dzień snując się smętnie od kjubikla do bufeciku próbuje to zamienić w my vs. wy. Hehehe.

 208. hlb
  28/06/2013 o 11:50 am

  To znaczy, teraz odczytuje, że kolega sugeruje, iż tam wczoraj wszyscy trzeźwi byli? Nie sądzę. Jednakowoż. Zazliż.

 209. emluby
  28/06/2013 o 12:06 pm

  @hlb tak ale podśmiechujke sobie z miszczaszczygła robiłes. I nie kłamie, najwyżej moge sie mylić, albo błędnie interpretowac.
  @cyncynat – cynek hahhah

 210. hlb
  28/06/2013 o 12:07 pm

  http://blip.pl/s/1689172727

  Majo plan. Zemsta bendzie suotka. Już się znowu przyjaźnio i nie wyzywajo od itiotuf i pacanuf, jak wieczorem. Poklepujo sie po komiksach.

  Hehe, „czego to bloger nie zrobi, żeby mieć u siebie żebrokomcie”

  http://www.quickmeme.com/meme/3v08ab/

  Aż mi smutno, że muszę przerwać prokrastynację w takim momencie.

 211. hlb
  28/06/2013 o 12:08 pm

  emluby :
  @hlb tak ale podśmiechujke sobie z miszczaszczygła robiłes. I nie kłamie, najwyżej moge sie mylić, albo błędnie interpretowac.
  @cyncynat – cynek hahhah

  Nigdy! Słowo przyjaciela #przygłupamajora.

 212. emluby
  28/06/2013 o 12:15 pm

  słabe ale się dziwie, że jeszcze tego nie było http://www.quickmeme.com/meme/3v08ea/

 213. 28/06/2013 o 12:21 pm

  emluby :
  @miszczszczygieł
  Miszcz szczygieł nie jest już dla mnie miszczem szczygłem. To ciepło i pochylenie się nad luckim losem zamieniło sie kaarwa w swiete oburzenie. Jak tak ma pisac to niech spierdala do czech.

  deser: http://mariuszszczygiel.com.pl/693,blog/co-jeszcze-moglem-dla-ewy-t.-zrobic

 214. hlb
  28/06/2013 o 12:22 pm

  Zrobiłeś typosa w tym memie. Powinno być chyba „RAJTY”?

  Kurczę, naprawdę muszę iść. A tam właśnie WO skomingautoał… no, kogo, kogo, tadam?

 215. 28/06/2013 o 12:24 pm

  Hlb mejla prześlij majorowi

 216. hlb
  28/06/2013 o 12:28 pm

  Marceli Szpak :

  emluby :
  @miszczszczygieł
  Miszcz szczygieł nie jest już dla mnie miszczem szczygłem. To ciepło i pochylenie się nad luckim losem zamieniło sie kaarwa w swiete oburzenie. Jak tak ma pisac to niech spierdala do czech.

  deser: http://mariuszszczygiel.com.pl/693,blog/co-jeszcze-moglem-dla-ewy-t.-zrobic

  Kuffa-no. Próbuję się oderwać…

  Miszcz Szczygieł, asumuję, zrobił taki klasyczny solidny reportaż w bardzo dobrym gatunku. Nie przewidział jednak, że teraz inny czytelnik jest w Polsce. Czytelnik cześćjackoski. Przeczyta onelinera na 160 znaków, ale więcej nie ogarnie, bo już mu nogi biegną linczować w internetsach. Krzycząc dymkami #łoo.

 217. hlb
  28/06/2013 o 12:31 pm

  galopujący major :
  Hlb mejla prześlij majorowi

  hlb podczas gazeta.pl. Jakby się kto pytał. Przecież wszyscy wią.

 218. troll.ruski rezydentny
  28/06/2013 o 12:32 pm

  emluby :
  krył się jebany z polactwem, ale sarmata wtyjdzie z kazdego. To może byc ostrzeżenie dla Was koledzyyemigranci – wyjechaliśta ale wąs z Was nie wyjechał. I ujawni sie jeszcze.

  Jak mawia stare prawackie przysłowie: można wygonić sarmatę z kartofliska, ale nie można wygonić kartofliska z sarmaty. Czy jakoś tak…

 219. emluby
  28/06/2013 o 12:34 pm

  Dla mnie tłumaczenie żena.

  Marceli Szpak :

  emluby :
  @miszczszczygieł
  Miszcz szczygieł nie jest już dla mnie miszczem szczygłem. To ciepło i pochylenie się nad luckim losem zamieniło sie kaarwa w swiete oburzenie. Jak tak ma pisac to niech spierdala do czech.

  deser: http://mariuszszczygiel.com.pl/693,blog/co-jeszcze-moglem-dla-ewy-t.-zrobic

 220. cyncynat
  28/06/2013 o 12:36 pm

  Chyba Wojtek bedzie mial swoj wlasny teatk „Przegnily Batonik”, w ktorym rozprawi sie ze swoimi wielbicielami: http://blip.pl/s/1689172415

 221. hlb
  28/06/2013 o 12:40 pm

  @emluby

  No weź.

  „Pół roku temu poinformowałem ją, że przygotowuję reportaż i że on powstanie. Napisałem, że niedopuszczalne jest, aby była ekspertem MEN i nauczycielką. Nic z tym nie zrobiła. Poczekałem na koniec roku szkolnego, żeby mogła wycofać się ze szkoły, nie zaburzając uczniom toku nauczania i przejść na emeryturę. Co jeszcze mogłem dla Ewy T. zrobić?”

  W którym miejscu tego akapitu widzisz coś co nie jest po prostu solidne, przemyślane i odpowiedzialne? C’mon. Kolega się za bardzo przyzwyczaił do czytania tekstów gmyzem pisanych i ma dysonans poznawczy. Chyba.

  Ale teraz już idę…

 222. hlb
  28/06/2013 o 12:41 pm

  cyncynat :
  Chyba Wojtek bedzie mial swoj wlasny teatk “Przegnily Batonik”, w ktorym rozprawi sie ze swoimi wielbicielami: http://blip.pl/s/1689172415

  Kabaret Lutownica. Also. Hihihi.

 223. emluby
  28/06/2013 o 12:47 pm

  @hlb
  o ten fragment mniesięrozchodziło
  „Napisałem ten tekst po to (i taka też była intencja N.), żeby po raz kolejny pokazać, co wpływa na tworzenie się osobowości autorytarnej. Ponieważ my Polacy często mamy tendencje do autorytaryzmu, ale sami przed sobą to ukrywamy. Nowy Hitler może pojawić się zawsze. Chciałem pokazać – jak nie wychowywać dzieci. Stąd w nadtytule w „Dużym Formacie” hasło: tylko dla dorosłych. Bo to tekst dla dorosłych. Rodzaj instrukcji – jak nie stworzyć potwora.”

  Hitlerem usprawiedliwia – no to koorwa, nic dodać nić ująć.
  I nie staram się rozstrzygać, czy dobrze zrobił o tym pisząc, czy nie. Tylko o tematykę, styl i „wzburzenie społeczne” jakie wywołał miszczszczygieł. Bo nie za to go lubiłem.

 224. troll.ruski rezydentny
  28/06/2013 o 12:47 pm

  hlb :
  BTW, w powiązaniach. Miałem coś takiego, że od sekcji krajowej Szamba domagam się natychmiastowych wyjaśnien, CO TO KURWA JEST? I jak wam, kurwa, nie wstyd!

  Dobierając się do mnie tą tubką od dupy strony wywarłeś zemstę za podrzucenie Paktu RB. Naprawdę, nie musiałeś aż tak. Kliknąłem nieświadomie, bo myślałem, że nadal mamy flejma o bieda hip-hopie. Teraz ktoś mnie musi przytulić i powiedzieć, że nie widziałem tego, co widziałem.

  Aha, gdyby nie adas to nigdy w życiu bym nie zgadł, że chodzi o jakby kurwa film polski w pełnej krasie a nie jakiś snuff w piwnicy kręcony. OK, film polski to jest ogólnie temat na wiele długich flejmów. W Polsce nie ma filmów, tak jak serów.

 225. troll.ruski rezydentny
  28/06/2013 o 1:16 pm

  emluby :
  Hitlerem usprawiedliwia – no to koorwa, nic dodać nić ująć.
  I nie staram się rozstrzygać, czy dobrze zrobił o tym pisząc, czy nie. Tylko o tematykę, styl i “wzburzenie społeczne” jakie wywołał miszczszczygieł.

  Przykro paczeć jak miszcz przegrywa przez Prawo Godwina. I jak staje się nagle najbardziej komentowanym autorem na słitaśnych forach ciążowo-cycusiowych (google: tytuł reportażu). Cóż, taka karma. I miszczowi może się zdarzyć…

 226. hlb
  28/06/2013 o 1:23 pm

  @szczygieł

  Ojej, niepotrzebnie zrobił ad hitlerum, bo na dłuższą metę ciągle nie wiadomo, z czego i jak wykonać małego hitlerka (choć cojapacz „Boys From Brazil”).

  ALe adhitlerum zrobił nie w tekscie, to primo po raz. A primo po dwa jest takie, że pisząć tak trudny tekst miał pełne prawo niespodziewać się, że obrzyga go wszechobecna w polskim dialogu portaloza & psychiatrykoza. W szoku, mógł mu ten Hitler wypaś z kieszeni. Bądźmy, kurwa, ludzdcy.

  Więc miszcz pozostaje miszczem. Nie przestaje się być miszczem, od byle potknięcia w drodze do dojo. Gdziewyście, kurwa, kumite uczyli się mieć?

 227. 28/06/2013 o 2:34 pm

  1/3 tego reportażu to ad Hitlerum. Se warto doczytać pierwszą 1/3, potem lecą Coehlowskie smuty psychologiczne. Słabo

 228. emluby
  28/06/2013 o 2:48 pm

  autożebrokomeć

 229. troll.ruski rezydentny
 230. Starosta Melsztyński
  28/06/2013 o 3:41 pm

  Wszystko już było. Wszystko już czytałem, wszystko już czytałem.
  W stanach wzmożenia mamy wycie tłumu żądającego linczu na dzieciobójczyni. W stanach uśpienia ci sami ludzie wytaczają argumenty za prawem dawania klapsów, tak jakby nikt nigdy w Polsce nie pisał o katowaniu dzieci.
  Dawanie klapsów i obrona praw rodzicielskich, bo państwo nie powinno się wtrącać do wychowywania mamy więc na co dzień, a pragnienie krwi od święta. A skoro jest powszechne przyzwolenie, zrozumienie i stosowanie to właściwie jedyne uczciwe podejście to afirmacja krwawych wybroczyn na plecach, pośladkach i nogach. Tam gdzie mniej widać, bo to jednak trochę wstyd, że dziecko takie niegrzeczne i nieułożone.
  Więc proszę koleżeństwa, nie będę czytał Szczygła, bo już to gdzieś na pewno czytałem.

 231. armatus
  28/06/2013 o 4:10 pm
 232. Starosta Melsztyński
  28/06/2013 o 4:43 pm

  armatus :http://jaroslawkaczynski.info/poparcie_internautow/lista/pix,2240
  ctrl+f krzymuska
  Było?

  To chyba jest w polskim pakiecie prawicowym?

 233. hlb
  28/06/2013 o 5:28 pm

  galopujący major :
  1/3 tego reportażu to ad Hitlerum. Se warto doczytać pierwszą 1/3, potem lecą Coehlowskie smuty psychologiczne. Słabo

  We said „meh”. Odreagowujesz na Szczygle, bo cię Wojtek podkablował, że w jego psychiatryku tez byłes filarem. A do której należałeś fali TTDKN? Pierwszej czy drugiej?

  troll.ruski rezydentny :
  wojtek wywala:
  http://mrw.blox.pl/2013/06/PRZEBUDZENI-TRZECIEGO-LIPCA.html

  Wygląda jakby ćwiczył bycie adminem wielu swoich i nieswoich forów naraz. Ponoć chodzi plotka, że w Agorze przeniosą mniej potrzebnych z papieru do portalozy. #majtkidody

 234. hlb
  28/06/2013 o 6:15 pm

  Wow, w parówkach Machały nadzwyczaj sprawnie przyłączyli się do linczu liknując do syfiastego Wykopu. #lynchlink

  http://natemat.pl/66179,kobieta-skazana-za-zabojstwo-dziecka-zrezygnowala-z-pracy-w-liceum-szczygiel-specjalnie-czekalem-na-koniec-roku

 235. 28/06/2013 o 6:59 pm

  Haha nie śmiejcie się już z wojtka, bo on tu serio lurka. Chce być jak budyń z psych24 i daje srogie żarty z komiksem o majorze. Ze scenariuszem.

  Może mu furaka umyje za 5 to odpuści?

 236. jaja
  28/06/2013 o 7:10 pm

  galopujący major :
  1/3 tego reportażu to ad Hitlerum. Se warto doczytać pierwszą 1/3, potem lecą Coehlowskie smuty psychologiczne. Słabo

  Ej, ale dałeś wkręcić pisząc na TT, żeby zmienić prawo a ją wywalić pod jakimś pretekstem, czy na dżołku się nie poznałem?

 237. hlb
  28/06/2013 o 8:13 pm

  galopujący major :
  Haha nie śmiejcie się już z wojtka, bo on tu serio lurka. Chce być jak budyń z psych24 i daje srogie żarty z komiksem o majorze. Ze scenariuszem.
  Może mu furaka umyje za 5 to odpuści?

  Ojej, przecież że nie tylko kolega Subaruotaku. Także shiro gyaru Michio-san doskonale zna zwyczaje panujące w Szambie, like, „potem przychodzi hlb i jest beka” No i jest beka, hehehe.

  Chciałeś mejla – i co?

  jaja :

  galopujący major :
  1/3 tego reportażu to ad Hitlerum. Se warto doczytać pierwszą 1/3, potem lecą Coehlowskie smuty psychologiczne. Słabo

  Ej, ale dałeś wkręcić pisząc na TT, żeby zmienić prawo a ją wywalić pod jakimś pretekstem, czy na dżołku się nie poznałem?

  Właśnie, Majorze? Co to za prawicowy dowcip?

 238. 28/06/2013 o 8:21 pm

  Sama nie wiem, imho gdyby zachowywała się ok, to bym ją odseparował od dzieci like jakiegoś księdza pedofila. Ale skargi rodziców, jakiś jej bieda ssmański regulamin skłania by ją pożegnać. Przy czym gdyby nawet nie miała takiej przeszłości to też bym ją pożegnał za to jak się teraz zachowuje.

 239. adas
  28/06/2013 o 11:48 pm

  Kto to jest Przemysław Pająk i dlaczego dał Wojtka tuż pod Miszcza na głównej gazeta.pl, co psuje wojtkowy image dziennikarza papierowego sekowanego w internetach?

  Jako, że to jubileuszowy 240 komentarz pod tą notką proponuję wykonanie kolejnej rundki honorowej ku czci gospodarza/autora do Zajdla nienominowanego/Majora. Niech żyje!

 240. jaja
  29/06/2013 o 1:02 am

  czescjacek :
  @hlb
  Zapomniałeś…

  „W Niemczech ceny książek są określane ustawowo (nie znam szczegółów).”

 241. hlb
  29/06/2013 o 1:04 am

  adas :
  Kto to jest Przemysław Pająk i dlaczego dał Wojtka tuż pod Miszcza na głównej gazeta.pl,

  Żeby było widać różnicę poziomów. No i widać. Okrągłe zdania i w kółko ten sam szmonces, „teatrolog, haha, nie chemik, haha, biegnie za piłką, haha, bredzi, haha” – to trochę za mało na dobry tekst.

 242. hlb
  29/06/2013 o 1:06 am

  jaja :

  czescjacek :
  @hlb
  Zapomniałeś…

  “W Niemczech ceny książek są określane ustawowo (nie znam szczegółów).”

  Kurczę, rozwiń może, pls? Bo nie wiem kto i gdzie to pomyślał głową swą, a też – jak mawia Michał Radomił – potoczyłbym bekę.

 243. jaja
  29/06/2013 o 1:51 am

  hlb :

  jaja :

  czescjacek :
  @hlb
  Zapomniałeś…

  “W Niemczech ceny książek są określane ustawowo (nie znam szczegółów).”

  Kurczę, rozwiń może, pls? Bo nie wiem kto i gdzie to pomyślał głową swą, a też – jak mawia Michał Radomił – potoczyłbym bekę.

  „czescjacek
  2013/06/24 23:20:56
  @mruw
  „Jedyną barierą jest, żeby produkty danej branży kosztowały określone ileś i nie mniej”

  W Niemczech ceny książek są określane ustawowo (nie znam szczegółów).”

  http://wo.blox.pl/2013/06/Ani-Waszyngton-ani-Moskwa.html#ListaKomentarzy

 244. 29/06/2013 o 10:10 am

  adas :
  wykonanie kolejnej rundki honorowej ku czci gospodarza/autora do Zajdla nienominowanego/Majora. Niech żyje!

  Nie żebym sie upierał, ale strollowanie przyszłorocznych nominacji Majorem, mogłoby tego dorocznego flejma przenieść na zupełnie nowy level, zwłaszcza, że Major w odróżnieniu od niektórych nominowanych i zwycięzców, poradzi zgrabnie pisać.

 245. cyncynat
  29/06/2013 o 10:23 am

  Marceli Szpak :

  adas :
  wykonanie kolejnej rundki honorowej ku czci gospodarza/autora do Zajdla nienominowanego/Majora. Niech żyje!

  Nie żebym sie upierał, ale strollowanie przyszłorocznych nominacji Majorem, mogłoby tego dorocznego flejma przenieść na zupełnie nowy level, zwłaszcza, że Major w odróżnieniu od niektórych nominowanych i zwycięzców, poradzi zgrabnie pisać.

  Ale my nie sramy tam gdzie jemy.
  Zajdel to jest zeno-nagroda dla ziemkiewiczow i twardochow, przyznawana przez takich przyglupow, ze lolam z nich jeszcze rzadziej niz z pacjentow z Nowego Ekranu.

 246. 29/06/2013 o 10:31 am

  Eno strollować Zajdla to byłby lol, tyle że nie wiem czy dałbym radę.

 247. 29/06/2013 o 11:10 am

  Uzyskanie nominacji wcale nie jest takie trudne, myślę, że tutejsze stadko trolli, jeśli tylko da się przekonać, spokojnie jest w stanie nabić odpowiednią liczbę głosów (200-300 wystarczy, myślę), a proces nominowania jest dwuklikowy tak właściwie. Wygrać już trudniej, bo to trzeba ludzi wysyłać gdzieś na jakieś ponure spędy, żeby głosowali osobiście, albo nakłaniać do wydania 2 dych na jakąś akredytację upoważniająca do głosowania. Ale przecież chodzi nam o trolla, nie o wygraną.
  Co do ‚dania rady’, spokojnie da się coś wybrać z tegorocznych historyjek na blogu, czy to już napisanych, czy przyszłych (To o kamiennych pojazdach? trochę rozbudować, żeby miało nie wiem, z 10-15 tysięcy znaków i będzie ok).

 248. cyncynat
  29/06/2013 o 11:28 am

  Ja pierdole. Wlasnoreczne glosowanie, jezdzenie na spedy i jeszcze wiecej wlasnorecznego glosowania? To nie trollowanie, to wiedzminowanie.

 249. cyncynat
  29/06/2013 o 11:37 am

  Chociaz sorry, Cofam to. Jesli ci panowie na blipie odwala cala robote, to z zadowoleniem popatrze na flejmy.

 250. hlb
  29/06/2013 o 12:34 pm

  jaja :

  hlb :

  jaja :

  czescjacek :
  @hlb
  Zapomniałeś…

  “W Niemczech ceny książek są określane ustawowo (nie znam szczegółów).”

  Kurczę, rozwiń może, pls? Bo nie wiem kto i gdzie to pomyślał głową swą, a też – jak mawia Michał Radomił – potoczyłbym bekę.

  “czescjacek
  2013/06/24 23:20:56
  @mruw
  “Jedyną barierą jest, żeby produkty danej branży kosztowały określone ileś i nie mniej”
  W Niemczech ceny książek są określane ustawowo (nie znam szczegółów).”
  http://wo.blox.pl/2013/06/Ani-Waszyngton-ani-Moskwa.html#ListaKomentarzy

  Uh, what a nasty unexpected self-buttsecks. :D

  Marceli Szpak :
  Uzyskanie nominacji wcale nie jest takie trudne, myślę, że tutejsze stadko trolli, jeśli tylko da się przekonać, spokojnie jest w stanie nabić odpowiednią liczbę głosów (200-300 wystarczy, myślę), a proces nominowania jest dwuklikowy tak właściwie. Wygrać już trudniej, bo to trzeba ludzi wysyłać gdzieś na jakieś ponure spędy, żeby głosowali osobiście, albo nakłaniać do wydania 2 dych na jakąś akredytację upoważniająca do głosowania. Ale przecież chodzi nam o trolla, nie o wygraną.
  Co do ‘dania rady’, spokojnie da się coś wybrać z tegorocznych historyjek na blogu, czy to już napisanych, czy przyszłych (To o kamiennych pojazdach? trochę rozbudować, żeby miało nie wiem, z 10-15 tysięcy znaków i będzie ok).

  Nic nie musimy wygrać. Nominacja nam wystarczy, idealnie w maksymalnej dopuszczalnej ilości. They would shit pinecones. Major pisze, my się zajmujemy resztą. Kolega Marceli jako przewodniczący komisji expertów czuwa nad regulaminem. AWSUM!

 251. 29/06/2013 o 1:20 pm

  Marceli Szpak :

  Uzyskanie nominacji wcale nie jest takie trudne, myślę, że tutejsze stadko trolli, jeśli tylko da się przekonać, spokojnie jest w stanie nabić odpowiednią liczbę głosów (200-300 wystarczy, myślę), a proces nominowania jest dwuklikowy tak właściwie. Wygrać już trudniej, bo to trzeba ludzi wysyłać gdzieś na jakieś ponure spędy, żeby głosowali osobiście, albo nakłaniać do wydania 2 dych na jakąś akredytację upoważniająca do głosowania. Ale przecież chodzi nam o trolla, nie o wygraną.
  Co do ‘dania rady’, spokojnie da się coś wybrać z tegorocznych historyjek na blogu, czy to już napisanych, czy przyszłych (To o kamiennych pojazdach? trochę rozbudować, żeby miało nie wiem, z 10-15 tysięcy znaków i będzie ok).

  Ja to myślałem, żeby dać jakieś sarmackie sajenfikszyn, z mieczami, prawicowym porno, mścicielem, pogańskim księciem Mazowsza, na koniec zakończyłbym jakimś, jak wiem,
  nazi homo porno.

 252. sickofitall
  29/06/2013 o 1:34 pm

  galopujący major :
  Ja to myślałem, żeby dać jakieś sarmackie sajenfikszyn, z mieczami, prawicowym porno, mścicielem, pogańskim księciem Mazowsza, na koniec zakończyłbym jakimś, jak wiem,
  nazi homo porno.

  O już mi się podoba, a może jeszcze odrobina cyberpunku.

 253. cyncynat
  29/06/2013 o 1:49 pm

  galopujący major :

  Marceli Szpak :
  Uzyskanie nominacji wcale nie jest takie trudne, myślę, że tutejsze stadko trolli, jeśli tylko da się przekonać, spokojnie jest w stanie nabić odpowiednią liczbę głosów (200-300 wystarczy, myślę), a proces nominowania jest dwuklikowy tak właściwie. Wygrać już trudniej, bo to trzeba ludzi wysyłać gdzieś na jakieś ponure spędy, żeby głosowali osobiście, albo nakłaniać do wydania 2 dych na jakąś akredytację upoważniająca do głosowania. Ale przecież chodzi nam o trolla, nie o wygraną.
  Co do ‘dania rady’, spokojnie da się coś wybrać z tegorocznych historyjek na blogu, czy to już napisanych, czy przyszłych (To o kamiennych pojazdach? trochę rozbudować, żeby miało nie wiem, z 10-15 tysięcy znaków i będzie ok).

  Ja to myślałem, żeby dać jakieś sarmackie sajenfikszyn, z mieczami, prawicowym porno, mścicielem, pogańskim księciem Mazowsza, na koniec zakończyłbym jakimś, jak wiem,
  nazi homo porno.

  takim to nawet salonu24 nie strollujesz.
  zalezy oczywiscie na czym by trolling polegal. jesli na tym by jakies absurdalnie zle opowiadanie przepchnac na nominacje, to owszem – jak znada sie chetni do ciezkiej pracy glosowania i jezdzenia na polcony. tyle ze co to za fun? przeciez wiekszosc opowiadan zglaszanych sa absurdalnie zle i bez Twojego.

 254. 29/06/2013 o 2:01 pm

  galopujący major :
  Ja to myślałem, żeby dać jakieś sarmackie sajenfikszyn, z mieczami, prawicowym porno, mścicielem, pogańskim księciem Mazowsza, na koniec zakończyłbym jakimś, jak wiem,
  nazi homo porno.

  To będzie jak 90% zgłaszanych, a jak jeszcze rycerz się nad mieczem zaduma, akcję w pół cięcia zawiesi i pierdolnie z dwie strony solidnego monologu o POLSKOŚCI, to już w ogóle. Do wygrania idealne, ale wydaje mi się, że dla odmiany fajnie by było, gdyby strollować ich dobrym tekstem, zresztą chuj, nie narzucam, jak Major w to wejdzie to przepchniemy COKOLWIEK.

 255. 29/06/2013 o 2:04 pm

  No właśnie się zastanawiam na czym miał być ten trolling polegać. Ja to sobie myślałem o jakimś bieda-Twardochu, żeby przemycić jakieś debilne sarmackie ziemkiewiczowskie memy, no i udawać, że to niby tak na serio (więc trza by nazi-porno odrzucić). Bo pisać fajne opowiadanie, to sama nie wiem czy mi się aż tak bardzo chce. No chyba że za to jest jakaś kasa.

 256. 29/06/2013 o 2:06 pm

  Marceli Szpak :

  galopujący major :
  Ja to myślałem, żeby dać jakieś sarmackie sajenfikszyn, z mieczami, prawicowym porno, mścicielem, pogańskim księciem Mazowsza, na koniec zakończyłbym jakimś, jak wiem,
  nazi homo porno.

  To będzie jak 90% zgłaszanych, a jak jeszcze rycerz się nad mieczem zaduma, akcję w pół cięcia zawiesi i pierdolnie z dwie strony solidnego monologu o POLSKOŚCI, to już w ogóle. Do wygrania idealne, ale wydaje mi się, że dla odmiany fajnie by było, gdyby strollować ich dobrym tekstem, zresztą chuj, nie narzucam, jak Major w to wejdzie to przepchniemy COKOLWIEK.

  Nosz, znaczy, że taki tekst majorowy, nie sarmacka fantasy parodia? Hmm… to nawet wyzwanie jest jakieś.

 257. Anonim
  29/06/2013 o 2:14 pm

  galopujący major :
  No właśnie się zastanawiam na czym miał być ten trolling polegać. Ja to sobie myślałem o jakimś bieda-Twardochu, żeby przemycić jakieś debilne sarmackie ziemkiewiczowskie memy, no i udawać, że to niby tak na serio (więc trza by nazi-porno odrzucić). Bo pisać fajne opowiadanie, to sama nie wiem czy mi się aż tak bardzo chce. No chyba że za to jest jakaś kasa.

  Mam już tytuł: „Jajka na twardo(ch) pod Grunwaldem”..

 258. 29/06/2013 o 2:30 pm

  galopujący major :

  Nosz, znaczy, że taki tekst majorowy, nie sarmacka fantasy parodia? Hmm… to nawet wyzwanie jest jakieś.

  Jakbym miał wybierać to stawiałbym właśnie na taki tekst majorowy, z lekkim urwaniem od rzeczywistości jak się często w tych opowiadankach pojawia, wystarczy na ‚fantastykę’. Parodia tak, ale tylko wtedy jak się Major upiera wygrać, gimbaza uwielbia takie historie i może nas zaskoczyć. Czas na napisanie jest do grudnia, nominacje są jakoś tak teraz, czyli w czerwcu, zostawiam ten pomysł jak jest, możemy w grudniu do tego wrócić i zrobić wewnętrzną selekcję z wrzuconych przez rok tekstów.

 259. 29/06/2013 o 2:34 pm

  aha, a troll głównie polega na tym, żeby im wciskać ciągle ludzi z zewnątrz, z poza brodato-fandomowego zbioru, a przy okazji też pokazać Majora szerszemu światu, bo akurat opowiadania potem dość duże stado czyta. A jak już czytają, to chyba lepiej jak Majora niż kolejnego korwinoida, albo nie wiem, mnie. Chociaż też sobie pewnie zastartuję.

 260. cyncynat
  29/06/2013 o 2:57 pm

  To sie nazywa edukacja, a nie trollowanie. Bardzo sluszne, ale raczej malo fun, a w kazdym razie fun dla bardzo niewielu.

 261. hlb
  29/06/2013 o 4:16 pm

  Ściskając w rączkach swoje rurzowe pony, teraz będą sobie wizualizować, że zrobili nam incepcję. Ale tu też ich pokonamy. Bo to my im robimy prometeusza. Zostawiając wskazówki, po których dotrą do naszego magazynu. Nasz shit jest more toxic niż ich shit! Ich otwory gębowe bedą nasze!

 262. 29/06/2013 o 4:36 pm

  galopujący major :
  Sama nie wiem, imho gdyby zachowywała się ok, to bym ją odseparował od dzieci like jakiegoś księdza pedofila. Ale skargi rodziców, jakiś jej bieda ssmański regulamin skłania by ją pożegnać. Przy czym gdyby nawet nie miała takiej przeszłości to też bym ją pożegnał za to jak się teraz zachowuje.

  E, no ale guoty godosz.

  Znaczy jakby sie okej zaqchowywała, to na jakiej podstawie byś ją od dzieci chciał odseparować i co w tym odseparowaniu miałaby jako nauczycielka robić> Kwiatki w sali podlewać popołudniami?
  a i ma ktoś gdzies ten regulamin, bo z tego co wyczytałem (a reportażu nie mam), to były zasady, że klasa ma byc cicho i że jedynki stawia.
  No to sorry, ale wiekszość nauczycieli tak robi, więc jaki esesmański?
  Więc za co chciałbyś ją właściwie pożegnać, o tak, bo ci się jej zasady nie podobają czy metody wychowawcze?
  To na tej samej zasadzie każdego nauczyciela można pożegnać, bo każdy ma jakieś swoje sposoby zachowywania (nie)porządku na lekcach.
  A w ogóle to u Osiejuka zdemaskowali antypolskiego Pietrzaka i jego antypolska piosenkę „Żeby Polska była Polską”:

  http://osiejuk.salon24.pl/517208,o-prawicy-w-pozyczonych-ray-banach

 263. 29/06/2013 o 4:45 pm

  Grzesiu, grzesiu, tam dzieci nie mogą sie słowem odezwać na lekcji, i mają za własną kasę odkupywać coś, co zepsujo, plus 11 jedynek za złe sprawowanie. Srsly, za złe sprawowanie to jest ocena ze sprawowania. Agnieskza Gozdyra twierdzi, że babkę zapraszono już kilka razy na dywanik bo wyzywała uczniów.

 264. 29/06/2013 o 5:16 pm

  Macie tu coś z pogranicza „polskie startupy” i fandom24.pl:

  http://polakpotrafi.pl/projekt/tequila

  O rety…

 265. otto
  29/06/2013 o 5:18 pm

  i muszą pisać ciemnogranatowym długopisem, bo inaczej pałka. A ona jest ponoć działaczką ruchu tzw. „pro-life”

 266. 29/06/2013 o 5:20 pm

  Hm, dalej chciałbym widzieć cały ten regulamin, no, ale okej, odniosę sie do tego, co napisałeś:

  „Grzesiu, grzesiu, tam dzieci nie mogą sie słowem odezwać na lekcji”

  głupota, moim zdaniem.

  ” i mają za własną kasę odkupywać coś, co zepsujo”
  a to mnie raczej nie oburza, raczej cieszy,, problemem w Polsce jednym (i to pewnie częstszym niż katowanie dzieci) jest niszczenie tzw. dobra wspólnego, śmiecenie itd

  ” plus 11 jedynek za złe sprawowanie. Srsly, za złe sprawowanie to jest ocena ze sprawowania. ”

  Okej, zgadzam sie, acz nie jest tak, że ocena z przedmiotu nie zawiera elementów ze sprawowania.Przecież jak ktos przychodzi na lekcję, rozwala ją, przeszkadza i nic nie robi, to nawet jak umie na pięć, np. u mnie by tej piatki nie miał.

  „Agnieskza Gozdyra twierdzi, że babkę zapraszono już kilka razy na dywanik bo wyzywała uczniów.””

  a to już poważna sprawa, acz wolałbym też znać konkretne okoliczności.
  ja się przychylam do zdania Mercelego Szpaka, że łatwo z tej sprawy zrobić kolejny element nagonki na nauczycieli , tym razem wyjątkowo nie nierobów, a prześladowców uczniów („Dziennik gazeta Prawna” na pewno sie cieszy i kolejne teksty nagonkowe szykuje”)

 267. 29/06/2013 o 5:22 pm

  P.S.

  „nstytucje państwa powinny kierować się prawem i bronić jego litery. Jeśli zatrudnienie tej kobiety odbyło się zgodnie z prawem i nie dopuszczała się przemocy wobec swoich uczniów, to szkoła nie powinna ulegać takiej społecznej presji i stadnej nienawiści.

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,14181807,Etyk__Reakcja_w_sieci_na_sprawe_nauczycielki_zabojczyni.html#ixzz2XcRS5dKR
  I

  I ja mam takie samo zdanie.

 268. 29/06/2013 o 5:31 pm

  No ale przecież raz, to jest pytanie czy nie zmienić przepisów, że jednak dzieciobójczyni nie powinna uczyć dzieci, pedofil ich badać jako lekarz i takie tam. Dwa, piszę, że ją trzeba odseparować (biblioteka, zatwierdzanie programów w MEN, analizy, biurokracja) po tym jak wyszło, że i teraz ma coś nie tak pod kopułą.

 269. 29/06/2013 o 5:33 pm

  „Postanowiliśmy wyprodukować pierwszą w Polsce HEROINĘ!”

  O w morde! :D

 270. 29/06/2013 o 5:35 pm

  Hm, jeszcze co do regulaminów wszelakich, ja miałem w LO nauczycielkę matematyki, która miała specyficzny regulamin: dyżurni siedzieli w środkowej ławce, ten z prawej mazał prawa tablice, ten z lewej lewa, wszyscy inni uczniowie musieli siedzieć na stałych miejscach, wg numerów z dziennika (z osobą która miala nr obok)
  Gadać za bardzo nie było mozna, były jasne wytyczne, co za złą odpowied, co za dobrą itd
  Na poczatku wydawałao mi się to chore, po kilku miesiącach wiedziałem, czego się spodziewać, czego nie, czułem się lepiej w sumie niż na lekcjach, gdzie nauczyciel jak był zły to mu odbijało, a jak miał dobry humor, to się usmiechał itd
  Z tej matmy i nauczyć się mozna bylo trochę (acz ja matmy nie trawiłem) i było w sumie całkiem sympatycznie (a po 2, 3 latach nauczycielka sie troche wyluzowała, acz te zasady były do końca)

  dlatego jakoś mnie nie przerażają regulaminy w sumie, a i smieszy mnie gadka o zamordyzmie w szkole (np. tu u nameste http://nameste.litglog.org/2013/06/panika-moralna-41278/), bo z praktyki od lat szkól kilka znam i środowisko i raczej zamordyzmu nie zauwazyłem.

  Raczej trend jest odwrotny, co nie zawsze jest dobre,

 271. 29/06/2013 o 5:39 pm

  Otto,

  „i muszą pisać ciemnogranatowym długopisem, bo inaczej pałka. A ona jest ponoć działaczką ruchu tzw. “pro-life””

  A jak zdajesz maturę czy egzamin też musisz pisać okreslonym kolorem długopisa lub ołowkiem, faszystowskie FCE zdawać musiałem ze 2 lata temu:)
  I esesmańska matura, no.
  Acz fakt, wymogu tego nie rozumiem.

  I działacze ruchu prolife, co, powinni mieć zakaz bycia nauczycielami?
  Giertych chciał gejów zwalniać, a my zwalniać będziemy tych, co za pro-life są (acz w przypadku tej pani to absurd i paradoks, fakt)

 272. hlb
  29/06/2013 o 6:58 pm

  DoktorNo :
  “Postanowiliśmy wyprodukować pierwszą w Polsce HEROINĘ!”

  O w morde! :D

  Frankie says „…nie komu innemu, a Ejszpi Lofkraftowi”

  I ten poziom LOLa pragniemu uzyskać robiąc im „Attack of the 50 Foot Galopującymajor”.

  A jeśli Major wygra tego ich Zajdla, to bedzie go mógł go se trzymać w garażu, czy to jest jakiś puchar przechodni i tylko dostanie na wypożyczenie?

 273. hlb
  29/06/2013 o 7:01 pm

  Kreatywny Wojtek wziął odwet i boleśnie porównał nas do Carcajou.

  http://blip.pl/s/1689461995

  Nie wiem jak koledzy, ale ja nie będę się już dzisiaj podnosił, taki jestem pokonany jego dowcipnością i szeroko pojętym seksapilem. Hihihi.

 274. 29/06/2013 o 7:07 pm

  Hihi #srogiWojtek made my day

 275. 29/06/2013 o 7:11 pm

  hlb :

  DoktorNo :
  “Postanowiliśmy wyprodukować pierwszą w Polsce HEROINĘ!”
  [youtube


  O w morde! :D

  Frankie says “…nie komu innemu, a Ejszpi Lofkraftowi”

  I ten poziom LOLa pragniemu uzyskać robiąc im “Attack of the 50 Foot Galopującymajor”.

  A jeśli Major wygra tego ich Zajdla, to bedzie go mógł go se trzymać w garażu, czy to jest jakiś puchar przechodni i tylko dostanie na wypożyczenie?

  To jak chodzący obraz z Matką Boską.

 276. hlb
  29/06/2013 o 7:19 pm

  Totalnie. Zamierzam wybuchać śmiechem przynajmniej do 21.00. Szczególnie, że poczucie humoru Wojtek ma równie zwrotne, jak i opowiadania. Powinien se dać ce w kółku na końcu każdego onelinera, bo przyjdzie kabaret Elita i mu ukradnie.

  Kilka nowych próbek we flejmie u Michała Radomiła.

  http://mrw.blox.pl/2013/06/PRZEBUDZENI-TRZECIEGO-LIPCA.html#ListaKomentarzy

 277. 29/06/2013 o 8:29 pm

  hlb :
  Frankie says “…nie komu innemu, a Ejszpi Lofkraftowi”
  I ten poziom LOLa pragniemu uzyskać robiąc im “Attack of the 50 Foot Galopującymajor”.
  A jeśli Major wygra tego ich Zajdla, to bedzie go mógł go se trzymać w garażu, czy to jest jakiś puchar przechodni i tylko dostanie na wypożyczenie?

  Ja LOLam z tej startupowej atmosfery i „my poklażemy wam coś innego i leprzego niż inni” plus cała koncepcja maskotki czyli „goła baba na byku” :P

 278. hlb
  29/06/2013 o 8:57 pm

  galopujący major :
  http://www.quickmeme.com/meme/3v0nxz/

  :D

  Ale srsly, nie czułeś się pokonany tą ripostą? Bo ja na początku spoczko-luz. Ale po godzinie zacząłem coś czuć. Jakbym troszeczke był pokononany.

  Oczekuję, ze diler wkrótce dostarczy znowu. #kabaretlutownica

 279. adas
  29/06/2013 o 9:56 pm

  Zróbcie bohaterem dziennikarza, którego fliżanka herbaty przenosi w różne miejsca globu i przemienia w socjalistycznego superbohatera, wszędzie tam gdzie się dzieje źle w popkulturze. O, już wiem, Wo-Men w życiu cywilnym niewyróżniajacy się pracownik mediów tradycyjnych, po premierze nowego gadżetu Gapple zamieniający się w prawdziwego herosa i wygrywający flejmy nowym IXZ-phonem.

  Czarne charaktery: liniuksiarze, polska wikipedia, Rafał Aleksander.
  Ukochana: Katarzyna Kolenda-Zaleska.
  Pojazd: zakamuflowany w wypożyczalni w NY
  Umiejętności: budowa autostrad, wykrywanie trotylu, bat na chujmanistów

 280. adas
  29/06/2013 o 9:58 pm

  Kurna, to w sumie pomysł na nowego polskiego kickupa, a nie na opowiadanie nominowane do tak zaszczytnej i zasłużonej nagrody.

 281. Koniec Polski Prawej
  29/06/2013 o 10:35 pm

  Babcia Jadzia znów w formie to jakoś przypomniało mi się
  http://eliza-dumoulin.blog.onet.pl/2010/09/07/manucure-na-centralnym/

 282. marcin_be
  30/06/2013 o 12:31 pm

  Tak obserwując twitter Gospodarza nasunęła mi się jedna myśl: Major siedzi okrakiem na barykadzie! Atakuje Go Wojtek (z całym TTDKN-em i przynależnościami – ale tutaj obrywa całe Szambo Majora), obsrywa Go też Warzecha (ale w sumie tutaj też całe Szambo jest na tapecie, chociaż tylko Gospodarz z imienia doznaje zaszczytów) – no niczym Igor Janke niezłomnie gniecie swoje jaja siedząc okrakiem i obrywając zewsząd! Majorze! Kiedy pierwsza książka??? A co do startu Majora w konkursie na Zajdla to jestem ZA!

 283. 30/06/2013 o 1:05 pm

  marcin_be :
  A co do startu Majora w konkursie na Zajdla to jestem ZA!

  Nie zapomnijcie o odpowiedniej „heroinie”! :P

  http://eschergirls.tumblr.com/post/52889142138/lychnis-submitted-escher-girl-from-a-polish

 284. cyncynat
  30/06/2013 o 2:19 pm

  marcin_be :
  Tak obserwując twitter Gospodarza nasunęła mi się jedna myśl: Major siedzi okrakiem na barykadzie! Atakuje Go Wojtek (z całym TTDKN-em i przynależnościami – ale tutaj obrywa całe Szambo Majora),

  To nie tak. Major ma w dupie ttdkn i tylko toleruje, ze reszta szamba z tego lola. A obrywa, bo wlasnie toleruje. Powinien byl zakazac nabijanie sie z Wojtka, podgladanie Wiedzmina i podsmiechujki z Ausira. Nie zrobil tego i teraz ma za swoje,
  Podwojnie niesprawiedliwie, bo to ja powinienem figurowac w komiksie Wojtka, a nie Major.

 285. hlb
  30/06/2013 o 3:05 pm

  @marcin_be, cyncynat

  Nic nie zrozumiałem? Czy chcecie napisać, że Warzecha bije Pana Majora na Twitterze, za to że Szambo bije Kreatywnego Wojtka? Hmm. A to ktoś wytoczył nam tu niezłą bekę, jakby powiedział Michau Radomiu.

 286. marcin_be
  30/06/2013 o 7:44 pm

  cyncynat :

  marcin_be :
  Tak obserwując twitter Gospodarza nasunęła mi się jedna myśl: Major siedzi okrakiem na barykadzie! Atakuje Go Wojtek (z całym TTDKN-em i przynależnościami – ale tutaj obrywa całe Szambo Majora),

  To nie tak. Major ma w dupie ttdkn i tylko toleruje, ze reszta szamba z tego lola. A obrywa, bo wlasnie toleruje. Powinien byl zakazac nabijanie sie z Wojtka, podgladanie Wiedzmina i podsmiechujki z Ausira. Nie zrobil tego i teraz ma za swoje,
  Podwojnie niesprawiedliwie, bo to ja powinienem figurowac w komiksie Wojtka, a nie Major.

  noale Major sam szydzi czasem z Wojtka, gdy ten zaczyna nazbyt ssać palucha (z drugiej strony go chwali gdy ten napisze coś z sensem),

  hlb :
  @marcin_be, cyncynat
  Nic nie zrozumiałem? Czy chcecie napisać, że Warzecha bije Pana Majora na Twitterze, za to że Szambo bije Kreatywnego Wojtka? Hmm. A to ktoś wytoczył nam tu niezłą bekę, jakby powiedział Michau Radomiu.

  nienienie – Warzecha bije Majora za lewactwo (i szambo w którym się tarza), Wojtek szydzi tylko za szambo. Chodzi o to, że Major obrywa od: młodego ale już uznanego lewicowego dziennikarza poczytnej gazety oraz od: młodego chwalonego idioty piszącego do brukowców, którego drukują w niby poważnej prasie po koleżeńsku (pozycja prawicowa).

  A Major tkwi w tym wszystkim prawie jak na barykadzie :D

 287. Starosta Melsztyński
  30/06/2013 o 7:53 pm

  marcin_be :

  młodego ale już uznanego lewicowego dziennikarza poczytnej gazety oraz od: młodego chwalonego idioty piszącego do brukowców

  Młodzi? Jeden 44 lata, drugi 38.
  Młody to jest dziennikarz – powiedzmy – 25 letni.

 288. hlb
  30/06/2013 o 8:42 pm

  marcin_be :

  nienienie – Warzecha bije Majora za lewactwo (i szambo w którym się tarza), Wojtek szydzi tylko za szambo. Chodzi o to, że Major obrywa od: młodego ale już uznanego lewicowego dziennikarza poczytnej gazety oraz od: młodego chwalonego idioty piszącego do brukowców, którego drukują w niby poważnej prasie po koleżeńsku (pozycja prawicowa).
  A Major tkwi w tym wszystkim prawie jak na barykadzie :D

  Ale kolega pochyla się nad tym z nieudawaną troską, czy to tylko taki troll na podtrzymanie szamba? :D

  No, bo gdzie tu dramat? Gdzie tu barykada do siedzenia? Bo się dwóch łosiów źle czuje z tym, że troszkę ich obśmiejemy?

  Przy czym zaznaczam, że Warzecha jest po prostu mało fascynującym łosiem wątpliwej inteligencji, zerowych kwalifikacjach i kompletnie przypadkowej karierze.

  Natomiast Wojtek potrafi być ujmującym wujciem z internetów, nie ma dwóch zdań. Jednak czasem nie umie się powstrzymać, żeby nie zrobić z siebie głupka. Np. to jego już sto razy obśmieane, generalne „jestem chemikiem, więc mam perfekcyjne przygotowanie do analizy humanistycznych tekstów teoretycznych”.

  BTW, ale któryś z nich naprawdę pisze felietony do papieru? Widział to ktoś, like, wydrukowane? Bo ja nie – więc nie istnieje.

 289. hlb
  30/06/2013 o 8:44 pm

  Starosta Melsztyński :

  marcin_be :

  młodego ale już uznanego lewicowego dziennikarza poczytnej gazety oraz od: młodego chwalonego idioty piszącego do brukowców

  Młodzi? Jeden 44 lata, drugi 38.
  Młody to jest dziennikarz – powiedzmy – 25 letni.

  Określenie „młody dziennikarz” mimowolnie ewokuje mi pryszczatego Piotra Kraśko w programie 5-10-15. To nie jest dobry mem.

 290. marcin_be
  30/06/2013 o 9:15 pm

  hlb :

  Starosta Melsztyński :

  marcin_be :

  młodego ale już uznanego lewicowego dziennikarza poczytnej gazety oraz od: młodego chwalonego idioty piszącego do brukowców

  Młodzi? Jeden 44 lata, drugi 38.
  Młody to jest dziennikarz – powiedzmy – 25 letni.

  Określenie “młody dziennikarz” mimowolnie ewokuje mi pryszczatego Piotra Kraśko w programie 5-10-15. To nie jest dobry mem.

  jak popatrzysz na zachwyt WO, że może mieć Majora w komiksie albo Warzechę jak oblizuje wargi, gdy napisze: „Major lewacka kreatura” to co przychodzi Ci na myśl? „młody dziennikarz”

 291. hlb
  30/06/2013 o 9:25 pm

  marcin_be :

  jak popatrzysz na zachwyt WO, że może mieć Majora w komiksie albo Warzechę jak oblizuje wargi, gdy napisze: “Major lewacka kreatura” to co przychodzi Ci na myśl? “młody dziennikarz”

  Za dużo sylab. Raczej: łoś.

  Ale masz point, aboslutnie. Niestety, szczególnie Wojtka to dotyczy. Nie można być naraz poważnym panem felietonowym i trollem kuplem-łatą każdego cowboytomasha. To się nie komputuje. Znaczy komputuje się, ale wychodzi z tego, to co wychodzi.

  Tymczasem są jednak poważniejsze sprawy w życiu: na scenę weszli The Smashing Pumpkins. To ja państwa pożegnam.

 292. jaja
  30/06/2013 o 9:27 pm

  grześ :
  Hm, dalej chciałbym widzieć cały ten regulamin

  http://9.s.dziennik.pl/pliki/5136000/5136026-regulamin.pdf

 293. jaja
  01/07/2013 o 11:07 am

  Starosta Melsztyński :

  marcin_be :

  młodego ale już uznanego lewicowego dziennikarza poczytnej gazety oraz od: młodego chwalonego idioty piszącego do brukowców

  Młodzi? Jeden 44 lata, drugi 38.
  Młody to jest dziennikarz – powiedzmy – 25 letni.

  W ubiegłym roku oficjalnie potwierdzono,że jest młody. Felietonista.
  http://www.fakt.pl/Nagroda-Zlotej-ryby-dla-lukasza-Warzechy-z-Faktu-Nagroda-Zlotej-Ryby-Gala-Zlotej-Ryby-2012-Zlota-Ryba-dla-Warzechy-,artykuly,183257,1.html

 294. hlb
  01/07/2013 o 11:58 am

  Wanda Rapaczyńska znów prezesem Agory? With all due respect, widziałem że giełda entuzjastycznie zareagowała na ten ostentacyjny brak nowych pomysłów w spółce. Not.

  Inna sprawa, że warszawska giełda jest jak blipek. Mała, pełna przedziwnych łosi, dostaje spajków od byle czego i nie wiadomo czym zareaguje na cokolwiek.

  BTW, jaki z tej spółki zrobił się junk to aż smutno patrzeć. Poważnie.

 295. jaja
  01/07/2013 o 1:18 pm

  „Firma GG Network zadecydowała o zamknięciu serwisu społecznościowego Blip.pl.
  Serwis będzie działał tylko 31 sierpnia br”

  http://www.press.pl/newsy/internet/pokaz/42145,Koniec-Blip_pl

 296. jaja
  01/07/2013 o 1:19 pm

  PS
  Właściciel zacheca WO, Ausira, mrw i kolegów „do przeniesienia się na Wykop.pl”.

 297. hlb
  01/07/2013 o 2:12 pm

  jaja :
  “Firma GG Network zadecydowała o zamknięciu serwisu społecznościowego Blip.pl.
  Serwis będzie działał tylko 31 sierpnia br”
  http://www.press.pl/newsy/internet/pokaz/42145,Koniec-Blip_pl

  Omujborze, to jest atak wymierzony bezpośrednio w Szambo Majora! Może powinniśmy się zrzucić i odkupić to? Przecież, z czego my, kuffa, będziemy lolać?

  Przyjdzie znów cojapaczeć, jak się Parol męczy ze swoimi startupami. Albo co gorsza, będzie trzeba znów lolać z Jankego i jego składu paździerzu. Żal.

  jaja :
  PS
  Właściciel zacheca WO, Ausira, mrw i kolegów “do przeniesienia się na Wykop.pl”.

  Opisuje to idiom „adding insult to injury”. Nie wiem czy istnieje równie trafna wersja polska. Hihihi.

 298. 01/07/2013 o 2:12 pm

  jaja :PSWłaściciel zacheca WO, Ausira, mrw i kolegów “do przeniesienia się na Wykop.pl”.

  Czyli pisując na blipie pisywało się jakby na wykopie. Istnieje coś takiego, jak obciach retroaktywny?

 299. hlb
  01/07/2013 o 2:19 pm

  Michio–san chyba już dostał depresji. Biidul zaprezentował od tego tak żenujące poczucie humeru, że aż chciałoby się go jakoś pocieszyć.

  http://blip.pl/s/1689782081

 300. hlb
  01/07/2013 o 2:25 pm

  Starosta Melsztyński :

  jaja :PSWłaściciel zacheca WO, Ausira, mrw i kolegów “do przeniesienia się na Wykop.pl”.

  Czyli pisując na blipie pisywało się jakby na wykopie. Istnieje coś takiego, jak obciach retroaktywny?

  Ale to znaczy co? Blip-kątęt zostanie przeniesiony na wykop? Like, jak będę chciał zalinkować jakiegoś suabego onlinera Wojtka, to bedę mógł likować na Wykop? Przeciez to jest zbyt piekne, żeby się mogło zdarzyc.

  Prawdopodobnie teraz będą się jeszcze więcej wygłupiać na fejsie, also zasilą Twitter. Kurcze, chyba reaktywuję swoje konto w celu lurkingu 2.0. Będę miał Warzechę, Hołdysa i Orlińskiego w jednym tajmlajnie.

  Kryzmas w tym roku wcześniej, czy co? Hihihi.

 301. adas
  01/07/2013 o 4:06 pm

  Jego Makaronowatość ew. Cthulhu pokazuje co się dzieje ze wszystkimi zrównującymi Szambo z mniej wykwintnymi Otchłaniami tego netu. Trzymajmy się tej wersji. Można się także zastanawić jakie hlb (bo któż inny tu?) ma znajomości w polskim biznesie netowym i co zrobił właścicielowi blipa by przeniósł biznes do mikroblogowego działu wykopu (czy jakoś tak).

  To musi być jakiś spisek!

 302. hlb
  01/07/2013 o 4:26 pm

  adas :
  Można się także zastanawić jakie hlb (bo któż inny tu?) ma znajomości w polskim biznesie netowym

  Dobry troll, doceniam, dziękuję. Ale nie. Moje słowo means dick, W końcu jestem tylko anonimowym łosiem z internetu. :D

 303. hlb
  01/07/2013 o 4:32 pm

  Halo? Tu program SETI. Mamy przełom w badaniach, wykrylismy słabe sygnały od cywiliziacji przedprogowej. Galopujący Major właśnie nawiązał z nimi kontakt na Twitterze

  Oprócz orbitującego Michała Rashomona Wiśniewskiego, widziano też małe prymitywne kapsuły ratunkowe niosące inne łosie.

 304. hlb
  01/07/2013 o 4:39 pm

  …zaraz też ich se dodałem, bo widzę że desantują czworkami. Ale chyba znów nie zajrzę ta twitter przez następe pół roku. Zanim się rozejrzałem poleciło mi Ziemkiewicza i Warzechę. KRUWACOJESZCZE?

 305. 01/07/2013 o 4:51 pm

  hlb :
  Halo? Tu program SETI. Mamy przełom w badaniach, wykrylismy słabe sygnały od cywiliziacji przedprogowej. Galopujący Major właśnie nawiązał z nimi kontakt na Twitterze

  No i mamy cud świata! :D

  http://civilization.wikia.com/wiki/SETI_Program

 306. hlb
  01/07/2013 o 5:01 pm

  @DoktorNo

  Dood, nie byłem na Twitterze pół roku. No i ja ci wchodzę, a tam nie dość że można porozmawiać z Majorem o rzucaniu rzutów rożnych, nie dość że można przeczytać internetowy 101 z Hołdysem, nie dość że można uratować kilka zarodków z Terlikiem, nie dość że można podziamkać o ędencji z Ziemkiewiczem, to teraz jeszcze mozna zobaczyć w real timie jak Wielowieyska rzeźbi Balcerowicza w marmurze!

  Dood, jak przyjdzie tam Wojtek i będzie z nim można kreatywnie tłumaczyć z angielskiego, to ja tam znowu wchodzę!

 307. hlb
  01/07/2013 o 5:21 pm

  Japierdole, jaka żenadna nagonka na Szczygła.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14200043,_Artykul_Szczygla_nauczyl_mnie_jednego__dzisiaj_mozna.html

  Tymczasem to jest jeden jego z lepszych reportaży. Jak to wyda w postaci książki, to kupię pięć egzemplarzy. Żeby obszczekującym go łosiom było przykro. Hihihi.

 308. 01/07/2013 o 5:33 pm

  Słaby był ten reportaż i bardzo bolandzki.

 309. hlb
  01/07/2013 o 5:41 pm

  galopujący major :
  Słaby był ten reportaż i bardzo bolandzki.

  Sam jesteś suaby. Wracaj na Twittera z Generałem Perejrą grać w piłkę nożną. Pfff.

  Mam wciąż przewagę, że tekstu nie znam, bo nie dam za piano dla zasady. Ale to jest przecież bardzo solidnie napisany tekst. On naprawdę rozważył wszystkie za i przeciw.

  Więcej, wbrew temu co tu troszkę kłamałeś, nie zrobił tam adhitlerum, a jedynie adhoessum. Zresztą tego Hoessa nie on wyciągnął, tylko był w aktach sprawy. Mnie by się to też rzuciło w oczy. A że mu to ładnie domkło metaforę? Oczywiście! Bo to jest znakomity reporter i ma ucho do takich rzeczy!

  Zresztą. W kraju w którym znani politycy nie wstydzą się pochwalać przemocy wobec dzieci – a badania dowodzą, że większość społeczeństwa popiera bicie „w wersji soft”, czyli pewnie takiej bez śladów – ten reportaż może zrobić więcej dobrego niż dziesięć pieknych kampanii telewizyjnych.

  W te wakacje wszystkie negroni i wszystkie wetmalle za zdrowie Mistrza Szczygła. A ty siadaj, bo pała za brak przygotowania. :D

 310. hlb
  01/07/2013 o 5:42 pm

  Westmall. Jebane typosy.

 311. hlb
  01/07/2013 o 5:43 pm

  domkło? domknęło? Jak to się pisze?

  A jak się pisze: „ten felietonista”, ta felietonista”?

  Wariacki język.

 312. 01/07/2013 o 6:01 pm

  Chyba Leffe. Pierwsza część jedzie na szoku (łatwe) druga nudzi jakimiś wstawkami z Kępińskiego (srsly, całe cytaty) i dyskusją z Łosiem, co mu dał cynk o całym skandalu. Co mnie kurwa ten Łoś obchodzi. No o te tłumaczenia u niego na blogasku, jak u prawicowego publicysty, że jak to mogli ją wyguglać,bo tak się zabezpieczał. Gość przestrzelił.

 313. jaja
  01/07/2013 o 6:22 pm

  galopujący major :
  Chyba Leffe. Pierwsza część jedzie na szoku (łatwe) druga nudzi jakimiś wstawkami z Kępińskiego (srsly, całe cytaty) i dyskusją z Łosiem, co mu dał cynk o całym skandalu. Co mnie kurwa ten Łoś obchodzi. No o te tłumaczenia u niego na blogasku, jak u prawicowego publicysty, że jak to mogli ją wyguglać,bo tak się zabezpieczał. Gość przestrzelił.

  N. jest dla „koncepcji estetycznej tekstu” (nawet tak podły temat musi mieć swoją formę), ty jako pisaż powinieneś o tym wiedzieć.

  Z bloga już usunął: http://www.mariuszszczygiel.com.pl/693,blog/co-jeszcze-moglem-dla-ewy-t.-zrobic

 314. 01/07/2013 o 6:31 pm

  Raz ja nie pisarz, dwa, to nie ma znaczenia. Ten N. (realny czy nie) zabija imho cały tekst. Srsly, jak bym miał przed oczyma jakiegoś blogera z psych24.

 315. hlb
  01/07/2013 o 6:34 pm

  galopujący major :
  Chyba Leffe.

  Lepiej Leffe niż Arka Warszawa. Pff. Tośmi.

  galopujący major :
  Pierwsza część jedzie na szoku (łatwe)

  Nie no jasne. Idź pan do kościoła, wejdź pan do środka, podejdź pan do tego drewnianego rusztowania i powiedz pan Umęczonemu: „jedziesz pan na szoku (łatwe)”.

  Ale żeś wymyślił. Jakby jechał na szoku, to by napisał jak w Fakcie. temat jest szokujący jakkolwiek byś na nim nie jechał. Więc wybór miał według ciebie taki: jechać na szoku, albo nie jechac wcale, bo przyjdzie Pan Major i napisze „jedziesz pan na szoku (łatwe)”.

  galopujący major :
  druga nudzi jakimiś wstawkami z Kępińskiego (srsly, całe cytaty)

  No ale dał cytat i bardzo dobrze. Większość czytelników gazety to są takie cześćjacki. O wszystkim umi pogadać, bo ma w domu internet, ale przecież wszyscy wiedzą, że niczego poza polską Wikipedią nie czytał. No więc, Mistrz Szczycieł zrobił słusznie nie licząć to, że czytelnik wie kto to był Hoess, tylko mu to dostarczył.

  Poza tym, kuffa, jest 160 lat po wojnie. Ludzie naprawdę moga nie wiedzieć, kto to był Hoess. Dajmy im tez jakieś prawo do ciemnoty, bo zostaniemy oburzami z Psychiatryka.

  galopujący major :
  i dyskusją z Łosiem, co mu dał cynk o całym skandalu.

  I tu cię tak naprawdę boli. Bo Mistrz Szczygieł wprowadził postać, która tak naprawdę nie jest częścią historii, ale jest znakomitym narzędziem do popychania historii naprzód. Chciałbyś tak umieć, to siadaj i pisz.

  Zresztą zamiast grać w piłkę z Generałem Pereirą, naprawdę kurwa siadaj i pisz. Założyłem się z kolegą o Leffe, że wytargasz tego Zajdla o ausirów.

  galopujący major :
  Gość przestrzelił.

  Napisał solidny uczciwy reportaż i jeszcze uczynił dobro. Jeśli osób, które mają taką przeszłość nie będzie się dopuszczać do pracy z dziećmi, jeśli jeszcze rzeczywiście byłyby testy psychologiczne dla kandydatów na nauczycieli (bo jak rozumiem tę pyskówkę, to NIE MA???) – to wszyscy na tym zyskacie. Nauczyciele zresztą też.

  Jeśli tak rzeczywiście się stanie, to przechodząc koło każdej szkoły pomnij, że MIstrz Szczygieł to dobro ci zapewnił.

  galopujący major :
  No o te tłumaczenia u niego na blogasku, jak u prawicowego publicysty, że jak to mogli ją wyguglać,bo tak się zabezpieczał.

  Mógł się nie spodziewać takiej popierdolonej nagonki. Więc zaskoczony i troszkę w szoku napisał zbyt emocjonalny pościk na własnym prywatnym blogasiu. Rzeczywiście punkt zwrotny w całej historii, pff.

  No ale to jest właśnie logika, jak z S24: zaszczuć człowieka, który w dobrej wierze wykonał solidną pracę, a potem podnosić jako dowód winy to, że on wygląda jak zaszczuty.

  Wstydzę się za ciebie. I modlę. Doprawdy, kurwa, doprawdy.

 316. 01/07/2013 o 6:53 pm

  Lol, co to za groupie obrona. N. zjebał cały tekst, zrobił się z tego jakiś pojedynek pacanów na cytaty. Nic nie popchnął, poza żenadą. Sama idea opisywania w reportażu jak do tego reportażu robiłeś risercz, kto Ci kwity przynosił z trąci niemytym chujem, a jeszcze postać Łosia z copypastą to już meh mehów. Brakuje tylko wstawki, pewnego ranka ktoś przysłał mi paczkę, ho, ho, ho ciekawe co tam. To, że na śmierci dziecka łatwo wymusić wzruszenie jest oczywiste, ale to nie zarzut, ale raczej, że nie ma za co klaskać.

  To czy nagonka na Szczygła jest słuszna, jakie padają w nuej bieda argumenty i czy Szczygieł miał rację ze swoją zabawą w policjanta to inna sprawa. Imho reportaż jest słaby, gdzie mu do Gottland.

 317. hlb
  01/07/2013 o 7:21 pm

  galopujący major :
  Sama idea opisywania w reportażu jak do tego reportażu robiłeś risercz, kto Ci kwity przynosił z trąci niemytym chujem, a jeszcze postać Łosia z copypastą to już meh mehów.

  N. to nie jest „opisuje risercz”, prawda? Risercz zrobił dokładny, chyba nie masz wątpliwości, a i nikt nie zarzucił tem artykułowi choćby jedną nieścisłość.

  A woggle to jak skończysz pan rozmawiać z Umęczonym, to wsiądź pan w tramwaj, pojedź pan do Woodwarda i Bernsteina i powiedz im pan: „Sama idea opisywania w reportażu, kto Ci kwity przynosił z trąci niemytym chujem”

  No, a jak już wrócisz to przeproś Mistrza.

 318. hlb
  01/07/2013 o 7:25 pm

  BTW, mam trzy teorie kim może być N. ale się nie podzielę, bo nie zasługujesz obrzczakując Miszcza Szczygła. Pff.

 319. adas
  01/07/2013 o 7:35 pm

  „Kto podniesie blipa na szambo, temu ten blip zostaniem ujebany”

  Przepraszam, ze się wpierdalam w dyskusję o mistrzu Miszczu, ale czy warto wiedzieć o co młody felietonista Warzecha pożarł się z jeszcze młodszym Samuelem, czy można żyć dalej bez tej wiedzy?

 320. hlb
  01/07/2013 o 7:58 pm

  A urle?

 321. hlb
  01/07/2013 o 8:13 pm

  Troszkę jeszcze podgladam #BLIPextinction. A tam Poeta Czerski wyjął lutownicę, żeby sobie z Twittera zrobić blipa. Padłem, bo to jest zaiste epickie:

  „ustawiasz konto jako prywatne, dodajesz ludzi do obserwowanych, wyłączasz i retweety i masz imitację blipa”

  http://blip.pl/s/1689847385

 322. Anonim
  01/07/2013 o 8:34 pm

  I jak to brzmi: „czołowy publicysta wykopu”.

 323. marcin_be
  01/07/2013 o 8:45 pm

  hlb :
  A urle?

  chyba pokasowali bo nic nie ma :( jest tylko jakiś retłit :(

 324. 01/07/2013 o 8:52 pm

  Ja tam bardzo #szwedzki lubię

 325. jaja
  01/07/2013 o 9:05 pm

  Pytanko do szamba: kto to szwedzki? http://szwedzki.blip.pl/

 326. Anonim
  01/07/2013 o 9:45 pm

  hlb :

  galopujący major :
  Słaby był ten reportaż i bardzo bolandzki.

  Sam jesteś suaby. Wracaj na Twittera z Generałem Perejrą grać w piłkę nożną. Pfff.
  Mam wciąż przewagę, że tekstu nie znam, bo nie dam za piano dla zasady.

  Tak się jarasz tym Miszczem, ale wierszówkę to mu swoim skąpstwem obcinasz, nieładnie.

 327. cyncynat
  01/07/2013 o 9:54 pm

  jaja :
  Pytanko do szamba: kto to szwedzki? http://szwedzki.blip.pl/

  Poeta Czerniawski, znany glownie z tego, ze wspoledytowal nieszuflade. Spoko, na tle reszty. Choc edytowanie nieszuflady to gorsze niz administrowanie salonu24, moze tylko edytowanie Nowego Ekranu jest bardziej obciachowe.

 328. 01/07/2013 o 10:04 pm

  Dla kogoś, kto chce coś tam robić w IT pewnie tak, ale dla kogoś, kto ma to w dupie, i ima się jakieś przypadkowej roboty.

 329. cyncynat
  01/07/2013 o 10:07 pm

  galopujący major :
  Dla kogoś, kto chce coś tam robić w IT pewnie tak, ale dla kogoś, kto ma to w dupie, i ima się jakieś przypadkowej roboty.

  what? sorry, nic z tego nie zrozumialem.

 330. 01/07/2013 o 10:09 pm

  No jeśli szukasz jakiejkolwiek pracy, a ja tak to rozumiem, to co Ci zależy czy to nieszuflada czy co innego.

 331. cyncynat
  01/07/2013 o 10:15 pm

  galopujący major :
  No jeśli szukasz jakiejkolwiek pracy, a ja tak to rozumiem, to co Ci zależy czy to nieszuflada czy co innego.

  no jesli to byl prekariuszowski gig, to przykro mi. wydawalo mi sie, ze to raczej bylo z powolania. przeciez nawet nie wyobrazam, ze w nieszufladzie cokolwiek placa. byla jeszcze pl.hum.poezja czy jakos tam, rownie porazajace miejsce, ale na mniejsza skale.

  poza tym w IT to mnie juz od ponad trzech lat nie ma.

 332. hlb
  01/07/2013 o 10:19 pm

  galopujący major :
  Ja tam bardzo #szwedzki lubię

  Ale ja też i to zupełnie poważnie. No, ale przecież nie pozwolimy zepsuć tak zacnego LOLa, tylko że ktoś jest fajny. :D

 333. 01/07/2013 o 10:19 pm

  cyncynat :

  galopujący major :
  No jeśli szukasz jakiejkolwiek pracy, a ja tak to rozumiem, to co Ci zależy czy to nieszuflada czy co innego.

  no jesli to byl prekariuszowski gig, to przykro mi. wydawalo mi sie, ze to raczej bylo z powolania. przeciez nawet nie wyobrazam, ze w nieszufladzie cokolwiek placa. byla jeszcze pl.hum.poezja czy jakos tam, rownie porazajace miejsce, ale na mniejsza skale.

  poza tym w IT to mnie juz od ponad trzech lat nie ma.

  No ale ja nie o Tobie, że w IT, tylko o tym, że jak komuś wisi wpis w CV i tzw. kariera i szuka dorywczej roboty, to who cares czy to nieszuflada czy salon24.pl

 334. hlb
  01/07/2013 o 10:22 pm

  galopujący major :
  Ja tam bardzo #szwedzki lubię

  To on jest Poetą Szwedzkim czy Poetą Czerskim? Życie kulturalne teraz w Polsce jest takie skomplikowane.

  Chiałbyś go przygarnąć tutaj po #BLIPextinction? Może ogłosimy amnestię? Każdy kto przyjdzie i zostawi komcia deklarującego lojalność Szambu Majora, będzie miał wybaczone? Zrobimy dobro.

  Tylko nie cześćjacek. Jego onelinery są jak onelinery Mike Tysona, only more retarded.

 335. hlb
  01/07/2013 o 10:25 pm

  cyncynat :

  jaja :
  Pytanko do szamba: kto to szwedzki? http://szwedzki.blip.pl/

  Poeta Czerniawski, znany glownie z tego, ze wspoledytowal nieszuflade. Spoko, na tle reszty. Choc edytowanie nieszuflady to gorsze niz administrowanie salonu24, moze tylko edytowanie Nowego Ekranu jest bardziej obciachowe.

  Poeta Czerski, Poeta Czerniawski, czy – jak podaje Wikipedia – Poeta Czarnoleski?

  @major

  Srsly, #szwedzki jest spoko. W razie, jakbyśmy go za mocno zcyberbullyingowali, to go potem przeprosimy. OK?

 336. cyncynat
  01/07/2013 o 10:26 pm

  galopujący major :

  cyncynat :

  galopujący major :
  No jeśli szukasz jakiejkolwiek pracy, a ja tak to rozumiem, to co Ci zależy czy to nieszuflada czy co innego.

  no jesli to byl prekariuszowski gig, to przykro mi. wydawalo mi sie, ze to raczej bylo z powolania. przeciez nawet nie wyobrazam, ze w nieszufladzie cokolwiek placa. byla jeszcze pl.hum.poezja czy jakos tam, rownie porazajace miejsce, ale na mniejsza skale.
  poza tym w IT to mnie juz od ponad trzech lat nie ma.

  No ale ja nie o Tobie, że w IT, tylko o tym, że jak komuś wisi wpis w CV i tzw. kariera i szuka dorywczej roboty, to who cares czy to nieszuflada czy salon24.pl

  No nie potrafie w to uwierzyc. Jakies banialuki mi opowiadasz. Z tego, ze komus nie zalezy na karierze, wcale nie wynika, ze ma zupelnie w dupie jak spedza 8 godzin dziennie. Nie spotkalem jeszcze takiej osoby.

  Ty na serio twierdzisz, ze w nieszufladzie placa?

 337. hlb
  01/07/2013 o 10:31 pm

  @major, cyncynat

  A co to jest nieszuflada?

 338. cyncynat
  01/07/2013 o 10:35 pm

  hlb :
  @major, cyncynat
  A co to jest nieszuflada?

  salon24 dla mlodych poetow, najwieksze w sieci stezenie niespelnionych ambicji, flejmy (poetyckie) o zasilaczach od wieczora do rana

 339. hlb
  01/07/2013 o 10:36 pm

  Oborze, to się dzieje naprawdę. Lurkasz ich, a oni nagle okazują się być na wykopie. Jak szpro (którą też lubimy i tylko troszkę potarmosimy, prawda?).

  http://www.wykop.pl/ludzie/wpisy/szpro/

  Jak będę miał takiego Wojtka, to se zrobię skrin. Hihihi.

  BTW, najbardziej rozwala mnie to, że na przykład Michał Rashomon, bystry przeciez chłopak, nie zauważył, że przez te wszystkie sezony cyberbullyinguje tylko tych, którzy piszą mój nick HLB albo Hlb, zamiast poprawnie: hlb.

  http://blip.pl/s/1689856657

 340. cyncynat
  01/07/2013 o 10:37 pm

  Pytanie do naszych literaturoznawcow – kto to Henry Bereza. Widzialem w sieci kilka razy i sprawia wrazenie Harolda Blooma z Jezycjady.

 341. 01/07/2013 o 10:38 pm

  Nie wiem czy płacą, nie kumam tylko obciachowości administrowania nieszuflady. Co w tym obciachowe,go portal jak portal.

 342. hlb
  01/07/2013 o 10:41 pm

  MIejmy flejma o portalach o polskiej poezji! To ja idę po pinogryżjo do staszu.

 343. cyncynat
  01/07/2013 o 10:42 pm

  galopujący major :
  Nie wiem czy płacą, nie kumam tylko obciachowości administrowania nieszuflady. Co w tym obciachowe,go portal jak portal.

  obciachowe jest juz samo uczestniczenie. adminowanie to krok dalej.

 344. cyncynat
  01/07/2013 o 10:46 pm

  Cala nieszuflada, to calodobowy cykl: zebranie o docenienie, uzeranie sie z innymi swirami o podobnych ambicjach, ponowne zebranie u tych samych swirow, ponowne wzajemne obszczekiwanie. Portal Jareckich.

 345. vHF
  02/07/2013 o 1:53 am

  Ale fajnie mieliście. Ja się byłem obżerać jamón ibérico, w kapciach przy earl greyu w Madrycie. Ale na ten ulubiony sklep wojtka z miniaturkami nie trafiłem.

  Aha, nie umknęło mojej uwadze że umykam uwadze pt. blipowiczów. Oraz że wiedźmin w tydzień ma więcej followersów niż ja w rok. Jesteście świnie, świnie! łka w szklankę z single maltem.

  @hlb — właśnie że Westmalle a nie Westmall, kabotynie. A na twoje Tales of Support się prawie popłakałem. Jak się mój komputer (nie mylić z Makiem) zepsuje, to taki miły Pan przychodzi następnego dnia pod wskazany adres i reperuje. Ostatnio mi coś niepokojąco grzechotało, to przyszedł i wyjął (spinacz).

  @emluby — Szczygła dissowałem ja, hlb się mało wypowiadał żeby nie ryzykować spowodowania Szczygłowi bolesnej kontuzji.

 346. 02/07/2013 o 2:18 am

  hlb,

  no ale przecież w tym twoim linku nie ma żadnej nagonki na Szczygła, tylko opinia Moczydłowskiego (streszczenie z wywiadu w Tok FM), która zresztą bardzo sensowna i humanitarna jest.
  A mistrz Szygieł raczej sprowokował nagonkę na Ewę T., poczytaj, co ludzie w internetach wypisują, a sensownej debaty po jego reportazu i tak nie będzie (choć to juz akurat nie jego wina)

 347. hlb
  02/07/2013 o 9:31 am

  grześ :
  hlb,
  A mistrz Szygieł raczej sprowokował nagonkę na Ewę T., poczytaj, co ludzie w internetach wypisują, a sensownej debaty po jego reportazu i tak nie będzie (choć to juz akurat nie jego wina)

  Nie no jasne. Jakbym chciał mieć opinię na jakiś ważny temat, to bym „poczytał co w internetach wypisują”.Bądźmy powazni. Jak Szczygieł sprowokował nagonkę? Przecież to jest wytłumaczenie jak „zgwałcili ją, bo tak się głupio ubrała, sama sprowokowała”. C’mon.

  #BLIPextinction

  Nie mogę się oderwać od lurkania tego. Te spontaniczne eksplozje dramy, to ponure pakowanie kartonów. Nie było takiej LOLwyprowadzki chyba od czasu, kiedy sekretarze wojewódzcy PZPR pakowali swoje fotografie z Janem Dobraczyńskim, a także ormowskie proporczyki.

 348. cyncynat
  02/07/2013 o 9:40 am

  Wiedzmin przyszedl na TW, powachal Majora, stwierdzil ze „wali wąsem i skarpetą” (o pilce zapomnial, pilka wali) i napisal notke. No to teraz tylko czekam co wybierze: skarpetki z pilka na twitterze, czy gimbusiarnie na wykopie. Przyjmuje zaklady.

 349. cyncynat
  02/07/2013 o 9:58 am

  Ten dramat jest coraz bardziej obiecujacy: „Medium jest masażem, a twitter w Ciebie wciera to co ma najgorsze. Przez pięć minut poznałem nazwisko jakiegoś sportowca i dostałem w pyska Samciem. ”

  (Pytanie za 0.00 punktow: od kogo Wiedzmin poznal nazwisko sportowca?)

 350. 02/07/2013 o 10:05 am

  Lol znaczy nie moźna tagować kucyków i klocków Lego? Ale czemu ttdkn nie zacznie follować tylko siebie nawzajem?

 351. hlb
  02/07/2013 o 10:13 am

  cyncynat :
  Wiedzmin przyszedl na TW, powachal Majora, stwierdzil ze “wali wąsem i skarpetą” (o pilce zapomnial, pilka wali) i napisal notke. No to teraz tylko czekam co wybierze: skarpetki z pilka na twitterze, czy gimbusiarnie na wykopie. Przyjmuje zaklady.

  Spoko. Na Wykopie nowi przyjaciele ich oczekują z rurzowym tortem i butelką buck fizza.

  http://www.wykop.pl/tag/blip/

  Głupi są i tyle. Gdyby na Twittere zaczęli mieć fajne tweety, to właśnie mieliby się tam lepiej. Przez fajne rozumiem takie, jakie w obecnym POLSKIM Twitterze stanowią marginalną mniejszość. Nie wspomnę o tym, że mogliby poznać coś nowego zamiast pałować się tymi samymi sajlorkami i komiksami, którymi pałowali się w 2005. :D

  Inna sprawa, że ich blipiarski bełkot to był blueprint dla prawackiego, wąsatego bełkotu z polskiego Twittera. Nie zrobiłby tam Wszołek i Rybicki psychiatrykowego czata, gdyby tego nie podpatrzyli u tedekaenoskiej gimbusiarni z BLIPa.

 352. hlb
  02/07/2013 o 10:19 am

  galopujący major :
  Lol znaczy nie moźna tagować kucyków i klocków Lego? Ale czemu ttdkn nie zacznie follować tylko siebie nawzajem?

  Nie no srsly. Byłem na blipie kiedyś chyba przez trzy miesiące. Masakra. Bieda-twitter, pod względem funkcjonalnym, treści i ogólnego komfortu. Kiedy ich zapytałem, dlaczego nie wolą być tam gdzie mogliby robić to samo, a jeszcze mieć dostę bo ulubionyych Gibsonów, Sterlingów etc, etc. to na mnie napadli, że twitter jest prawicowy i żebym se sam śledził Sterlinga.

  Oni po prostu są w większości takimi cześjackami, którzy lubią pierdololo nie podszyte głębszym zrozumieniem czegokolwiek. Nie spodziewaj się, że zasilą i coś ci tam wniosą. Może któryś okaże się wyjątkiem.

 353. hlb
  02/07/2013 o 10:29 am

  cyncynat :

  (Pytanie za 0.00 punktow: od kogo Wiedzmin poznal nazwisko sportowca?)

  Od kogoś, kogo sam sobie dodał do followowanych. Hehe

  Homo blipicus. Mentalność podobna do mentalności rencisty przed telewizorem: krzyczy na odbiornik, że mu kłamio, zamiast zmienić kanał.

 354. hlb
  02/07/2013 o 10:42 am

  Tadam…

  http://www.wykop.pl/ludzie/eliwuu/

  Ale najlepsze są te sytuacje, gdzie loginy z wykopu nie mogą być zmigrowane like tkat, ponieważ, bo login already exists. Tadadadam:

  http://www.wykop.pl/ludzie/wpisy/michio/

  Indeed, „sztaskie wersety sa zajebiste”. Hahahaha.

 355. hlb
  02/07/2013 o 10:43 am

  *loginy Z BLIPA do wykopu – miało być.

 356. hlb
  02/07/2013 o 10:56 am

  Przypomniałem sobie, że ciągle mam na blipie jeszcze konto lolkontent.blip.pl. Oczywiście, że się natychmiast zmigrowałem. To jest przecież jak wisienka na tym rurzowym torcie, hehehe.

  http://www.wykop.pl/ludzie/lolkontent/

 357. marcin_be
  02/07/2013 o 11:10 am

  hlb :
  Tadam…
  http://www.wykop.pl/ludzie/eliwuu/
  Ale najlepsze są te sytuacje, gdzie loginy z wykopu nie mogą być zmigrowane like tkat, ponieważ, bo login already exists. Tadadadam:
  http://www.wykop.pl/ludzie/wpisy/michio/
  Indeed, “sztaskie wersety sa zajebiste”. Hahahaha.

  ZUOZUOZUO!!!!1111ONEONEONE kurwa mam pracować a Ty tutaj taki lol podrzucasz kurwa….

 358. adas
  02/07/2013 o 11:41 am

  Zaraz, zaraz. Elita z blipu stała się pariasami na wykopie?

  Słabo znam internety, ale naprawde niespodziewałemsiem. Wykop ma społeczność? niespodziewałemsiem. Wracam do edytowania chujowych, nikomu niepotrzebnych, haseł na wiki.

  Tragedie z nowego wykopu:

  „importowanie własnych fotek na wykop to chyba już przegięcie”

 359. hlb
  02/07/2013 o 11:42 am

  @marcin_be

  Ale wiesz co jest najlepsze? Że #BLIPextinction być może załatwi za jednym zamachem i BLIPa i Wykop. Ten merdż to jest troll 2013, lepszego raczej nie będzie.

  http://www.wykop.pl/wpis/3709057/dobra-wczoraj-caly-dzien-smieszkowalem-sobie-z-tej/

 360. 02/07/2013 o 11:43 am

  adas :Zaraz, zaraz. Elita z blipu stała się pariasami na wykopie?
  Słabo znam internety, ale naprawde niespodziewałemsiem. Wykop ma społeczność? niespodziewałemsiem. Wracam do edytowania chujowych, nikomu niepotrzebnych, haseł na wiki.
  Tragedie z nowego wykopu:
  “importowanie własnych fotek na wykop to chyba już przegięcie”

  I dają odznaki wzorowego wykopowicza!

  http://www.wykop.pl/ludzie/osiagniecia/michio/

 361. 02/07/2013 o 11:45 am

  Od kogoś, kogo sam sobie dodał do followowanych. Hehe
  Homo blipicus. Mentalność podobna do mentalności rencisty przed telewizorem: krzyczy na odbiornik, że mu kłamio, zamiast zmienić kanał.

  Akurat nie chodziło o Majora, od niego dowiedziałem się o sprawozdawcy sportowym i to na własne życzenie. Jak mówi Korwin, chcącemu nie dzieje się krzywda.

  Co to emeryckiej metafory hlb, no właśnie o to chodzi, że tam nie ma możliwości zmiany kanału; możesz najwyżej wypieprzyć cały telewizor. Facebook czy blip mają różne mechanizmy odsiewu kątętu od delikwenta (ignor na tag, pokaż najważniejsze), tu masz do wyboru unfollow tylko, tak?

 362. hlb
  02/07/2013 o 11:47 am

  On second thought – mam pomysł co mogłoby przebić ten Blip-Wykop merdż. Mianowicie, gdyby onet odkupił za grosze bloxa i salon24 i to wszystko zmerdżował ze swoimi korwinidalnymi syfami blogerskimi.

  Chyba musiałbym se podać valium, żeby se nie obeszczać pach ze smiechu.

 363. cyncynat
  02/07/2013 o 11:55 am

  Poznal nazwisko sportowca, a nastepnie nazwisko sprawozdawcy sportowego. W jeden dzien.

 364. marcin_be
  02/07/2013 o 12:01 pm

  ODZNAKA MIKROBLOGERA NO LEŹĘ I KWICZĘ :D

 365. hlb
  02/07/2013 o 12:02 pm

  mrw (@mrwisniewski) :
  co to emeryckiej metafory hlb, no właśnie o to chodzi, że tam nie ma możliwości zmiany kanału; możesz najwyżej wypieprzyć cały telewizor. Facebook czy blip mają różne mechanizmy odsiewu kątętu od delikwenta (ignor na tag, pokaż najważniejsze), tu masz do wyboru unfollow tylko, tak?

  Nie jestem entuzjastą ani FB, ani TW. FB zostawiam na boku, bo to jednak naprawde jest coś kompletnie innego niż TW. Ale…

  Kiedy przyszedłem na Twittera, najpierw dodawałem jak wy, wszystko co mi się ruszało. Po tygodniu zorientowałem się, że czuję się obrzygany przez Warzechę, Hołdysa, Wszeołka itp. Zmieniłem taktykę. Kto podpadł jednym tweetem dostawł unfollow, kto podpadł chujowym mention – dostawał bana.

  Po dwóch tygodniach zobaczyłem jak w tajmlajnie mym pojawiają się 50:50 wpisy głupie mniej głupie. Dzięki temu bardzo wkrótce nie musiałem na TW cyberbullyingować nikogo.

  Inna sprawa, że z reguły lubiłem tam liknować do artykułów itp, których w PL nikt nie znał. Szybko więc tak się stało, że odniosłem warażenie iż niektórzy redaktorzy internetów z portalozy, podkradają mi linki.

  Czara się przelała, kiedy po zamieszkach w Londynie, pewien dziennikarz użył moich tweetów w materiale (to miły człowiek i zreflektował się, więc nie wspomnę kto to). Zamknałem sobie konto i tweetowałem z osobami, które rzeczywiście wnosiły coś ciekawego tam.

  Przyznasz, że tej możliwości blip ci nie dawał.

  Więcej. Ponieważ lubiłem robić retweety z kont anglojezycznych, wiele osób z ktrórymi się frędsowałem ośmieliło się robić to samo. Dzięki temu wkrótce wszyscy wyszliśmy pieknie ubogaceni. Nie wspomnę już o tym, że śledzenie tagów na twitterze ma więcej sensu, bo np. kiedy działy się historie w różnych miejscach, mogliśmy sobie komciować o rzeczach, których nawet jeszcze w portalach i nieportalach całego świata nie było.

  Nie jest to apoteoza Twittera, bo na (polskim) Twitterze przez ostatni rok byłem tylko sporadycznie. Ale przedstawiam ci to czego możesz nie wiedzieć, przyjmując negatywną postawę homo blipicus.

  NB, napisałeś mojego nicka prawidłowo, więc postarałem się być uprzejmy. Mam nadzieję, że cię niczym nie uraziłem. Sprowadzenia do poziomu wykopu jednak szczerze współczuję, więc staram się być Dobrym Czuowiekiem dla cierpiących. :D

 366. hlb
  02/07/2013 o 12:04 pm

  marcin_be :
  ODZNAKA MIKROBLOGERA NO LEŹĘ I KWICZĘ :D

  …plus instant hejt od „społeczności Wykopu” w pakiecie. Sorry, to nie dzieje się naprawdę. It’s too good. Someone is making this shit up!

 367. hlb
  02/07/2013 o 12:21 pm

  Pomysł na trolling. Zrobimy se na Twitterze Okrągły Stół. Michio będzie ich Kiszczakiem, a Wojtek ich Wojtkiem Jaruzelskim. Pan Major będzie naszym Bugajem, a vHF zostanie naszym Geremkiem. Jeśli pojawi się na czas fernando, to zrobimy go Moczulskim.

  Przy Bekowym Okrągłym Stole pozwolimy im nie pójść na rzeź na Wykopie, o ile obiecają wyprowadzić sztandar TTDKN i przestaną bredzić jak Breżniew po śliwowicy.

  Cześćjacek pozostanie Albinem Siwakiem TTDKN, więc z nim nie siądziemy. Ausir będzie młodym Pawlakiem.

 368. 02/07/2013 o 12:28 pm

  nie chce być Kiszczakiem, wolę Jaruzelskim.

 369. 02/07/2013 o 12:33 pm

  hlb, dzięki za rady, skorzystam.

 370. hlb
  02/07/2013 o 12:40 pm

  mrw (@mrwisniewski) :
  nie chce być Kiszczakiem, wolę Jaruzelskim.

  Nie możesz, nie masz na imię Wojtek.

  I powiedz swoim kolegom, żeby jednak nie próbowali okładać się gównem z łosiami na Wykopie, bo strach patrzeć. Wyglądają jak dwa puszyste lolkotki, które wyskoczyły z koszyka do stada hien, tylko dlatego że włąścicielka do nich mówia „lewki wy moje”. Hihihi.

  http://www.wykop.pl/wpis/3728529/teraz-wykop-wypok-przypomina-mi-prawica-mikro-mikr/

  [Kurwa, jaka zawiła metafora. Ops.]

 371. hlb
  02/07/2013 o 12:44 pm

  Czuję się dziś w Szambie jak bufetowy na parostatku przepływającym obok autobusu pełnego gimbusów, który wpadł do wody. Właśnie obok dryfował półprzytomny Michał Radomił. To podałem mu wiosło, a potem koc i kubek ciepłego rosołu.

  [Ta metafora jest jeszcze bardziej zawiła, ops.]

 372. 02/07/2013 o 12:54 pm

  Wiecie co, ja chyba się jednak przeniosę na blipa. Znaczy na wykop.

  http://www.wykop.pl/ludzie/DivineDevil/

 373. 02/07/2013 o 12:55 pm

  Hlb kłamie, ja mu upychałem piłkarskie skarpety non stop na TT :) No ale ja traktuje polski TT jak natemat.pl albo psych24 Piłka, polityczny hejcik, jakieś lolanko. Se raz rzygnę w 140 znakach, nie muszę robić notki.

 374. adas
  02/07/2013 o 1:03 pm

  hlb zgrabnie ukryłeś kto będzie Michnikiem. Bez fałszywej skromności proszę.

  Tak w ogóle to jestem kolegami rozczarowany, tak mnie refleksja opadła, gdy obserwuję gdzie zmierza dzisiejszy dzień jak codzień w szambie. Obniżamy poziom u Majora już ze trzy lata, może nawet udaremniamy mu plan prowadzenia porządnego literackiego bloga, bloga który zmiecie całą polską literaturę, zaowocuje noblem, albo i nike w przyszłości (przynajmniej butami za honorarium) i żadnych kurwa rozłamów?

  Gdzie jest szambomajora.wordpress.com, gdzie jest cień hlb (krótko był, ale się zmył, wrócił), gdzie blokady czasowe i tymczasowe, gdzie dramy, że za mało brzóz oraz kotków. Gdzie mizianie za brak miziania? Gdzie sprzedaż akcji i udziałów? Co jest koledzy, czym my jesteśmy gorsi od innych portali społecznościowych?

  (….)
  http://www.wykop.pl/wpis/3728529/teraz-wykop-wypok-przypomina-mi-prawica-mikro-mikr/

  Budyń za 5 lat będzie profesorem.

 375. cyncynat
  02/07/2013 o 1:07 pm

  co kolega pil dzis?

 376. cyncynat
  02/07/2013 o 1:09 pm

  BTW chcialem sie pochwalic kolegom, ze sie ukulturalnilem i dowiedzialem sie, ze Oscar Wilde juz dawno rozpracowal co jest najwiejszym przeklestwem mojej klasy. Zadnych niespodzianek oczywiscie nie bylo.

 377. sickofitall
  02/07/2013 o 1:10 pm

  O kurna jakie to piękne, flejmy z gimbusami i nawet cycki w bonusie. Gdzie jest przycisk „lubię to”?

 378. 02/07/2013 o 1:17 pm

  Żeby nie było że w gości z pustymi rękoma; pewnie zainteresuje was powieść:
  http://ha.art.pl/wydawnictwo/katalog-ksiazek/2888.html

  „Bohaterem debiutanckiej powieści Roberta Zielińskiego jest osiadły w Kalifornii post-solidarnościowy emigrant, wzięty stomatolog i spekulant na rynku nieruchomości – człowiek, który odnosi sukcesy na polach ekonomicznych, towarzyskich i erotycznych, czym burzy stereotypowy obraz Polaka w USA. Kolejne zwycięstwa protagonisty – zyskowne transakcje i uwodzone kobiety – mają jednak wymiar fasady, burzonej przez ideologiczne reanimacje szczątków emigracyjnej świadomości. Wszystko to sprawia, że podmiot Lwa nigdy nie jest „u siebie” – przecząc typowi polskiego imigranta, jednocześnie, poprzez powracający repertuar gestów, typ ten potwierdza. Stąd wszelkie próby stabilizacji uczuciowej, jakie podejmuje z pozycji amerykańskiego potentata, kończą się eskapistycznym fiaskiem.”

 379. cyncynat
  02/07/2013 o 1:18 pm

  adas :
  http://www.wykop.pl/wpis/3728529/teraz-wykop-wypok-przypomina-mi-prawica-mikro-mikr/
  Budyń za 5 lat będzie profesorem.

  O kurwa! Dopiero teraz zauwazylem co chce odebrac mi hlb. Nie kolezko, zadnych twitterowych rad tu.

 380. cyncynat
  02/07/2013 o 1:22 pm

  dziekuje, to ksiazka dla mnie. moze nie o mnie (nie odnosze sukcesow), ale na pewno dla mnie.

 381. hlb
  02/07/2013 o 1:32 pm

  galopujący major :
  Hlb kłamie, ja mu upychałem piłkarskie skarpety non stop na TT :)

  Nudzi mnie piłka, ale znowu nie jest tak, żebym zaraz się zapowietrzał o jeden tweet na dziesięć. C’mon. Naprawdę ludzie miewają bardziej popierdolone hobby. W końcu nie wszystko musi być na tym świecie dla mnie.

  adas :
  hlb zgrabnie ukryłeś kto będzie Michnikiem. Bez fałszywej skromności proszę.

  Skoro nalegacie, to mogę się zgodzić. Ale pod warunkiem, że będę też mógł byc Jerzym Urbanem i biskupem Gocłowskim. Taki buk ociec w czech osobach.

  mrw (@mrwisniewski) :
  Żeby nie było że w gości z pustymi rękoma; pewnie zainteresuje was powieść:
  http://ha.art.pl/wydawnictwo/katalog-ksiazek/2888.html

  No no, jestem pełen podziwu. Kolega doczeka się tutaj amnestii i zatarcia wyroku jak Inżynier Mrównica, jedyny dotyczczas przypadek.

 382. adas
  02/07/2013 o 1:33 pm

  To jest naprawdę brutalne, choć bez cycków:

  „Teraz tak patrzę na tych blipowców i chyba macie rację, rzeczywiście wyglądają na jakichś niedojebanych, alternatywnych hipsterów których nikt nie rozumie :[”

  http://www.wykop.pl/ludzie/Zbik_Europejski/

 383. 02/07/2013 o 1:36 pm

  adas :hlb zgrabnie ukryłeś kto będzie Michnikiem. Bez fałszywej skromności proszę.
  Tak w ogóle to jestem kolegami rozczarowany, tak mnie refleksja opadła, gdy obserwuję gdzie zmierza dzisiejszy dzień jak codzień w szambie. Obniżamy poziom u Majora już ze trzy lata, może nawet udaremniamy mu plan prowadzenia porządnego literackiego bloga, bloga który zmiecie całą polską literaturę, zaowocuje noblem, albo i nike w przyszłości (przynajmniej butami za honorarium) i żadnych kurwa rozłamów?
  Gdzie jest szambomajora.wordpress.com, gdzie jest cień hlb (krótko był, ale się zmył, wrócił), gdzie blokady czasowe i tymczasowe, gdzie dramy, że za mało brzóz oraz kotków. Gdzie mizianie za brak miziania? Gdzie sprzedaż akcji i udziałów? Co jest koledzy, czym my jesteśmy gorsi od innych portali społecznościowych?
  (….)http://www.wykop.pl/wpis/3728529/teraz-wykop-wypok-przypomina-mi-prawica-mikro-mikr/
  Budyń za 5 lat będzie profesorem.

  To ja może zrobie teh dramę?

  Gdzie jest mój komentarz o pisażu Maciejewskim i resyżeże Braunie?

  I gdzie są cycki u Majora? Inni potrafią zaspokoić głód i potrzebę, jak widać.

  Ja nie chcę nic insynuować, ale towarzystwo u Majora jest wybitnie monopłciowe, jak u tego tam Jehoszui. Dlaczego nie ma tu kobiet? Mam swoje podejrzenia.

 384. hlb
  02/07/2013 o 1:37 pm

  @mrw

  Tamże:

  „Lubi myśleć o sobie jako lwie. W domu, w interesach i… w łóżku”

  Youtube says…

 385. Lanthsky
  02/07/2013 o 1:37 pm

  galopujący major :
  Hlb kłamie, ja mu upychałem piłkarskie skarpety non stop na TT :) No ale ja traktuje polski TT jak natemat.pl albo psych24 Piłka, polityczny hejcik, jakieś lolanko. Se raz rzygnę w 140 znakach, nie muszę robić notki.

  Kłamie też, kiedy sugeruje, że odkrył przed polskim Twitterem linki i retweety do zagranicznych tekstów. Każdy na pewno poczuł, że to raczej przechwałka, takie łatanie dziury, jaką zrobił kapiszon Szczygła. Ale jednak chciałem zaznaczyć to właśnie. Tak, kolega hlb sporo wnosił do polskiego twittera, ale Kolumbem tajmlajnów to mianował się sam :)

 386. hlb
  02/07/2013 o 1:46 pm

  @Lanthsky

  Kłamiesz. Nie napisałem, że coś wymyśliłem, tylko jak zrobiłem se lucki twitter po polski. Zreszta, czy ja wyglądam na Kolumba. Jeśli już mnie metaforyzować, to ja tam byłem tylko Hendrick Jacobszoon Lucifer.

  BTW, najbardziej lubiłem trollowanie Krzysia Bosaka. Strasznie łechtało go w ego to, że pisałem mu, iż jak na prawicowego głupka wcale nie jest taki najgłupszy z głupich. Hihihi.

  Idę. Ta drama jest zbyt wciągająca.

 387. hlb
  02/07/2013 o 1:54 pm

  Starosta Melsztyński :
  Wiecie co, ja chyba się jednak przeniosę na blipa. Znaczy na wykop.
  http://www.wykop.pl/ludzie/DivineDevil/

  I tamże:

  „Ponieważ rozwijanie dwóch podobnych usług nie jest optymalne, a dzięki Wam wykopowy mikroblog ma ogromny potencjał, podjęta została decyzja o wchłonięciu Blipa i stworzeniu z naszego serwisu miejsca do jeszcze ciekawszych dyskusji pomiędzy większą liczbą osób.”

  Oborze. Gdybym umiał grać na gitarze napisałbym do tego muzyke, takie piękne.

  Starosta Melsztyński :

  Ja nie chcę nic insynuować, ale towarzystwo u Majora jest wybitnie monopłciowe, jak u tego tam Jehoszui. Dlaczego nie ma tu kobiet? Mam swoje podejrzenia.

  Loginy są. Na szczęście nic nie wiemy o płciach ich właścicieli. Brzydzimy się „dewirtualizacjami” podczas których zbiegają się cowboytomashe, żeby zobaczyć z bliska subaru Wojtka i przymierzyć do swojej ravy.

  I nie dramatyzuj. Jesteś byłym filarem Psychiatryka, który zrezygnował, żeby móc powrócić jako cieńfilara. Podszczypujemy cię za to tylko w jednym komciu na 100. Masz jak w uchu.

 388. Lanthsky
  02/07/2013 o 1:55 pm

  Inna sprawa, że z reguły lubiłem tam liknować do artykułów itp, których w PL nikt nie znał.
  Więcej. Ponieważ lubiłem robić retweety z kont anglojezycznych, wiele osób z ktrórymi się frędsowałem ośmieliło się robić to samo. Dzięki temu wkrótce wszyscy wyszliśmy pieknie ubogaceni.

  Mogłem odebrać wbrew Twoim intencjom. Jesteś starszy, więc nie będę się sprzeczał :)
  Jak idziesz już, to masz jeszcze urla do długiej czytanki nt. błędów Mariusza Szczygła. Bardzo długie, mogło być krótsze. Raczej na wieczór, do piwa. Ale gość zebrał tam wszystkie problemy, jakie sprawiła dość niefrasobliwa publikacja Pana Profesora Szkoły Reportażu, jego dość naiwne tłumaczenie całej sytuacji i bardzo niegodne jego pozycji zrzucanie odpowiedzialności na innych.
  proszę: https://www.facebook.com/chwalabohu/posts/10200677658417413

 389. cyncynat
  02/07/2013 o 1:59 pm

  Koledzy hlb osmielili sie retwitowac po anglielsku… To chyba sa ci sami, co go maltretuja polskimi filmami fabularnymi.

 390. hlb
  02/07/2013 o 2:19 pm

  Lanthsky :

  proszę: https://www.facebook.com/chwalabohu/posts/10200677658417413

  Ale wjże mi ić z tym TL;DRem! Zbierzmy fakty:

  „Mariusz Szczygieł pisze tekst o kobiecie, która kilkadziesiąt lat temu wraz ze swoim partnerem zakatowała dziecko (wcześniej wielokrotnie bite przez lata), a obecnie jest nauczycielką i ekspertką ministerstwa. Po drodze została skazana na 15 lat więzienia (wyszła po dziesięciu), a wyrok uległ zatarciu – czyli w zasadzie uznaje się go za nieistniejący.”

  Primo po raz Marusz Szczygieł pisze tekst o tym co dzieje się tu i teraz, a miejsca miec absolutnie nie powinno. I nie dlatego, że burzy to Szczygła, czy choćby moje, poczucie smaku, tylko dlatego, że:

  A) wszystko wskazuje, ona nie przeszła absolutnie żadnej przemiany, być może jedynie wie, że za przekroczenie granicy spotka ją kara, więc jest ostrożniejsza w stosowaniu metod swych

  B) jest taka teoria, że takiej osobowości nie da się skorygować, która to teoria może jest fałszywa, ale nie ma żadnego powodu żeby ryzykować dopuszczając ją do dzieci.

  C) Szczygieł wyjaśnił to sam: skoro nie ulegają zatarciu wyroki (i nie są dopuszczani do dzieci) ludziom, którzy wykorzystuja dzieci seksualnie, dlaczego mniej stygmatyzujemy kogoś kto metodycznie zadręczył dziecko w imię swych patologicznych zasad wychowawczych

  Dalej tego teeldera nie czytałem, bo srsly, Jak ma Szczygła vs. anonimowego łosia z fejsbuka, to nie chce mi się.

  cyncynat :
  Koledzy hlb osmielili sie retwitowac po anglielsku… To chyba sa ci sami, co go maltretuja polskimi filmami fabularnymi.

  Hohoho, kolega cyncynat ma mr_bean_mode=on. Gratulujemy. Dołóż se oklaski z tasmy, żebyśmy wiedzieli czy teraz się śmiać, czy po kolejnym komciu.

 391. cyncynat
  02/07/2013 o 2:27 pm

  Przepraszam, niepotrzebnie dodawalem puente. To nie bedzie: „Koledzy hlb osmielili sie retwitowac po anglielsku…”

 392. cyncynat
  02/07/2013 o 2:30 pm

  I ja bardzo chcialem sie nie dowiedziec sie kim jest Szczygiel, a tu mi jak koledze Wiedzminowi Szczygla jak brudna skarpetke polskiego pilkarza pod nos. Poszedlem, poczytalem… Gdzie mam sie zglaszac po odszkodowanie?

 393. hlb
  02/07/2013 o 2:32 pm

  @cyncynat

  A więc jednak zgadłem, że śmiać się będziemy mieli dopiero po twoim kolejnym komciu.

  SRSLy, jak będziesz taki jas fasola, to sprzedamy twoja kartę na Wykop, a na twoje miejsce przyjmiemy Michała Radomiła. Będziesz z cieniami cześćjacka grał o okręgowy puchar czarnego badża. :D

 394. hlb
  02/07/2013 o 2:34 pm

  …cyncy.

 395. hlb
  02/07/2013 o 2:35 pm

  …vel. cynek

 396. cyncynat
  02/07/2013 o 2:36 pm

  Ale to nie jest zart, to jest koan: powtarzam go sobie, staram sie zrozumiec.. i wyzerowuje mi mozg.

 397. hlb
  02/07/2013 o 2:38 pm

  A ty nie powinieneś już spać? Cynek?

 398. marcin_be
  02/07/2013 o 2:40 pm

  Czy dzisiaj jest jakieś Święto? W Szambie ferment, na Wykopie czystki etniczne… a tu tyle pracy czeka…

 399. cyncynat
  02/07/2013 o 2:42 pm

  Oscar Wilde, On to wszystko wyjasnil. Daj w googlu „work is the” na samouzupelnienie

 400. hlb
  02/07/2013 o 2:45 pm

  …to się już połóż, bo ci się z dziuppka uleje na klawiaturę i se zwarcie zrobisz.

 401. vHF
  02/07/2013 o 2:47 pm

  cyncynat :
  Oscar Wilde, On to wszystko wyjasnil. Daj w googlu “work is the” na samouzupelnienie

  Very witty, very very witty (oszczegam: śmiech z taśmy):

 402. hlb
  02/07/2013 o 2:50 pm

  @vHF

  Very very witty. :D

 403. marcin_be
  02/07/2013 o 2:56 pm

  hlb :
  @vHF
  Very very witty. :D

  indeed :D

 404. cyncynat
  02/07/2013 o 2:57 pm

  Myk w tym, ze to jest bardziej prawdziwe niz witty.

 405. cyncynat
  02/07/2013 o 2:58 pm

  Oscara, nie Docenta. Docent ma siedem tubek (5 z ktorych sa po francuzku) pod reka i tylko czeka na dogodna okazje.

 406. hlb
  02/07/2013 o 3:00 pm

  Tak naprawdę dzięki #BLIPextinction odkryłem, że wykop też ma mikroblog. Przysięgam, nie wiedziałem ile tracę. No ale teraz mam dwa w cenie jednego:

  http://www.wykop.pl/wpis/3768649/blipowcy-to-takie-internetowe-muslimy-wchodza-do-c/

 407. cyncynat
  02/07/2013 o 3:02 pm

  Tymczasem Major wdaje sie w dyskusje na TW z kims, kto ma w swoim opisie „Badam, na ile za pomocą narzędzi nauk społecznych można skontaktować się z rzeczywistością”.

 408. cyncynat
  02/07/2013 o 3:04 pm

  Wykop jest troche za gruby dla mnie. Zawsze wolalem poczytac cos o ambitnej popkulturze, statystyce i autostradach.

 409. cyncynat
  02/07/2013 o 3:07 pm

  Ale tam Eli i Jubal dajo odpor! Chyba nie bede dzis spal. Mamy jutro briefing dla Homeland Security z US, ale chuj, moj szef poradzi i beze mnie.,

 410. hlb
  02/07/2013 o 3:10 pm

  cyncynat :
  Wykop jest troche za gruby dla mnie. Zawsze wolalem poczytac cos o ambitnej popkulturze, statystyce i autostradach.

  No, bloxa jeszcze pewnie parę miesięcy nie wyłączą, to się nacieszysz. Obstawiam, że też zamiast wyłączenia zmerdżują z czymś.

 411. cyncynat
  02/07/2013 o 3:25 pm

  Ja znalazlem cos dla kolego Wiedzmina, by sie nawrocil na lepszy od pilki noznej sport: http://www.guardian.co.uk/sport/video/2013/jun/30/lions-australia-brick-by-brick-video

 412. hlb
  02/07/2013 o 4:38 pm

  cyncynat :
  Ale tam Eli i Jubal dajo odpor! Chyba nie bede dzis spal. Mamy jutro briefing dla Homeland Security z US, ale chuj, moj szef poradzi i beze mnie.,

  Opowiesz im o tym jak blipki zdały do Akademii Wykopu. Wybaczą ci wszystko. Zaraz jak tylko przestaną się turlać po ROTFLu.

  Swoją drogą zachodzę w głowę, co teraz zrobi Wojtek. Na wykopie prze’eż jest tyle pryszczyków, którzy pewnie kupiliby coś o Lemie. Albo pojechali filiżanką elgreja do Danii.

  Ja bym się na jego miejscu schylił. Serio.

 413. hlb
  02/07/2013 o 5:13 pm

  Z wiadomego cyklu debata „Czy blipowcy są lewakami”. A tam:

  „Lewak to przede wszystkim ten który chce zabierać jednym, a dawać innym. Popiera taki systemy jak socjalizm, komunizm, marksizm, leninizm, trockizm, itp ogólnie to co nazywamy „czerwonymi” Bo trzeba sobie odpowiedzieć na ważne pytanie: Czy podział dochodu narodowego powinien następować pod przymusem i poprzez budżet państwa, czy dobrowolnie i poprzez rynek? Jeżeli uważasz, że w zasadzie pierwsza opcja i do niej należy dążyć to jesteś lewak, a jak druga opcja i do niej należy dążyć to wolnościowiec.”

  http://www.wykop.pl/wpis/3817091/a-pytal-ktos-blipowcow-czy-sa-lewakami-czy-wolnosc/#comment-9420389

  Już nie wiem jak to tagować. Jeszcze #BLIPextinction czy już #TTDKN-wykop?

 414. 02/07/2013 o 5:21 pm

  Kurwa, blipowy ttdkn mierzący się ze ścianą na wykopie to jest jeszcze śmieszniejsze niż wojtek w Solidarności Dudy

 415. hlb
  02/07/2013 o 5:38 pm

  galopujący major :
  Kurwa, blipowy ttdkn mierzący się ze ścianą na wykopie to jest jeszcze śmieszniejsze niż wojtek w Solidarności Dudy

  Ten flejm stał się tak straszny, że az włączyła mi się dawno nie używana empatia dla #TTDKN-wykop.

  http://www.wykop.pl/wpis/3768649/blipowcy-to-takie-internetowe-muslimy-wchodza-do-c/

  Jest to takstraszna wąsopolska żena, że teraz gdyby nawet przyszedł Wojtek – co tam Wojtek, nawet czescjacek! – i poprosił o azyl w Szambie, to nalegałbym żebyśmy mu dali.

 416. hlb
  02/07/2013 o 5:40 pm

  SRSLY, nie wiedziałem że wykop ma microblogging. I że da się osiągnąć poziom niższy niż forum onetu, wp i gazety razem wziętych.

 417. 02/07/2013 o 5:56 pm

  true jak wojtek wejdzie w te pokłady wąsactwa to chyba mu tę jego Lemoniade kupię

 418. hlb
  02/07/2013 o 6:03 pm

  Dostałem mikrodepresji od patrzenia na ten polski ser z wykopu. Chyba sobie wydam białej czekolady i kawy.

  Niech oni się nie wygłupiają i przeniosą się na Twitter, jeśli chcą mieć mikroblogi. Przecież nie muszą się woggle widzieć z durniami typu Wszołek czy Igła. Ja się takimi łosiami pobawiłem miesiąc potem ich hurtowo wyjebałem.

  Wojtek okopie się na fejsiku (i warto było tak się zarzekać, Wojtku?).

 419. 02/07/2013 o 6:11 pm

  Dostają łomot na wykopie. Jeśli wo tam się przeniesie to:

  Ich (blipowców) działalność misyjna nie spotkała się z przychylnym przyjęciem. Blipowcy nie znali nawet języka wykopowiców. W czasie pobytu na jednej z dyskusji doszło do spotkania z wykopowymi grypserami, którzy próbowali się z nimi porozumieć. Gdy obcy nie potrafili powiedzieć nic zrozumiałego jeden z wykopowiców uderzył Wojciecha w plecy. Wkrótce jednak z pomocą jednego z grypsujących dostali się na teren osady. Jako goście podlegali ochronie swego gospodarza i dzięki jego pozycji 17 lipca stanęli przed wiecem wykopowiców, na którym Wojciech z pomocą tłumacza przemawiał, objaśniając zasady blipowania.
  Napięta sytuacja pogranicza, walki między hipsterami a grypserami, a także być może napięcia między rodzącą się warstwą możnowładczą a dawniejszą formą władzy wiecowej spowodowały, że zgromadzenie nakazało im opuszczenie ziem Wykopu.

  Jednak po 5 dniach w okolicy wykopowego grodu granicznego Korwin 23 lipca 2013 odpoczywających po mizianiu odprawionym w świętym gaju zaskoczyło 7 strażników prowadzonych przez recydywistę. Wojciech – jako przywódca – uderzony toporem lub włócznią w serce został zabity przez grypsera imieniem Sicko, który miał wcześniej stracić w walkach z hipsterami siostrę. Ciału odcięto głowę i nabito na pal wyrazem hańby.

 420. hlb
  02/07/2013 o 6:14 pm

  W flejmie wcześniej wspomnianym:

  „Chcesz to mogę Ci polecić trochę książek, po przeczytaniu których zdasz sobie sprawę, że socjalizm to zły system i najsłuszniejszą drogą jest dążenie do kapitalizmu”

 421. marcin_be
  02/07/2013 o 6:16 pm

  dostają łomot bo tak jak w dowcipie: na strzelaninę przyszli z nożami – srsly kopać się z wąsatą korwino-gimbazą, która okopała się na wykopie jak Francuzi za linią Maginota to chyba kiepski sport – skarpety na TW pachną jak fiołki…

 422. hlb
  02/07/2013 o 6:18 pm

  Starosta Melsztyński :
  Ciału odcięto głowę i nabito na pal wyrazem hańby.

  W tym wypadku to raczej napiszą w kronikach wykoposkich, że głowie obcięto ciało. Tam naprawdę siedzą straszliwe retardy. Prawdopodobnie merdż z Salon24 to byłby dla blików mniej bolesny.

  Taki #painal. Doprawdy, kurwa, doprawdy…

 423. 02/07/2013 o 7:42 pm

  Czy jak zrozumiałem, blipiarze-lewicowcy wchodzą na prawicowy Wykop? :P

  …o rety…

 424. hlb
  02/07/2013 o 9:01 pm

  DoktorNo :
  Czy jak zrozumiałem, blipiarze-lewicowcy wchodzą na prawicowy Wykop? :P
  …o rety…

  Nope. Ur wrong. To już nawet nie kwalifikuje się do prawicy. Pierwszy kwantyl pojebów z P24 jest waaaaay above that. To jest Prawica Dot Net spotyka Wiocha Peel spotyka Forum Onetu.

  Srsly, dopóki nie dowiedziałem się że jest microblogging na Wykopie nie myślałem że tacy debile mogą występować tylko jako figury retoryczne.

  BTW, jest taka plotka że chcą kickstarterem powołać #TTDKN-startup i mieć Blip Obywatelski. Jeśli tak, to znaczy że postanowili jeszcze raz zaliczyć wtopę, którą już raz dla nich ktoś zaliczył. A wówczas będziemy świadkami najlepszego LOLa ever: pietkunizacja tetedekaenu.

 425. hlb
  02/07/2013 o 9:08 pm

  O! Być może pomyliłem się. Wojtek chce na Twitter, hihihi.

  http://blip.pl/s/1689885415

  Ciekawe dlaczego nie chce z BLIPem do Wykopu? W koncu, jak to ktoś gdzieś napisał, „sam sobie wybrałeś taki system”. #linux-microblogging

 426. troll.ruski rezydentny
  02/07/2013 o 9:46 pm

  Borzeborzeborze. Szefie, jaka piękna katastrofa. Szpro i eliwu usiłujących tłumaczyć wąsatej gimbusiarni, że są, lajk, wąsatą gimbusiarnią to mi jest autentycznie żal. Czasem człowiek zapomina, że polskie internety to en masse prawacki ściek z nielicznymi odchyleniami od normy, ale mu zawsze przypomną.

 427. jaja
  02/07/2013 o 10:02 pm

  hlb :
  Tak naprawdę dzięki #BLIPextinction odkryłem, że wykop też ma mikroblog.

  To samo. Pisząc: „Właściciel zacheca WO, Ausira, mrw i kolegów “do przeniesienia się na Wykop.pl” wyobrażałem sobie, że Właściciel chce aby oni tam siedzieli i Wykop-ywali jakieś linki.

 428. hlb
  02/07/2013 o 10:12 pm

  …a największa ironia polega na tym, że jesteśmy ostatnia garstką, którą woggle obeszła ta mała internetsowa katastrofa. #ttdkn-pustkowie

 429. hlb
  02/07/2013 o 10:16 pm

  jaja :

  hlb :
  Tak naprawdę dzięki #BLIPextinction odkryłem, że wykop też ma mikroblog.

  To samo. Pisząc: “Właściciel zacheca WO, Ausira, mrw i kolegów “do przeniesienia się na Wykop.pl” wyobrażałem sobie, że Właściciel chce aby oni tam siedzieli i Wykop-ywali jakieś linki.

  Ciekawe, czy Lemoniada V bedzie miała podtytuł „Blip nie istnieje” czy raczej „Po Wykopie z filiżanką earl greya”

 430. hlb
  02/07/2013 o 10:17 pm

  …włąściciel zapomniał im powiedzieć, że na Wykopie to linki wykopują ciebie.

 431. 03/07/2013 o 9:39 am

  troll.ruski rezydentny :
  Borzeborzeborze. Szefie, jaka piękna katastrofa. Szpro i eliwu usiłujących tłumaczyć wąsatej gimbusiarni, że są, lajk, wąsatą gimbusiarnią to mi jest autentycznie żal. Czasem człowiek zapomina, że polskie internety to en masse prawacki ściek z nielicznymi odchyleniami od normy, ale mu zawsze przypomną.

  No skąd, przecież to jest bekowa i bezstresowa trollerka, tam wystarczy być, żeby korwingimby się obesrywały z przejęcia: http://www.wykop.pl/wpis/3878825/lgtb-johnbarrowman/

 432. troll.ruski rezydentny
  03/07/2013 o 10:12 am

  mrw (@mrwisniewski) :
  No skąd, przecież to jest bekowa i bezstresowa trollerka, tam wystarczy być, żeby korwingimby się obesrywały z przejęcia: http://www.wykop.pl/wpis/3878825/lgtb-johnbarrowman/

  To jest zbyt piękne, aby było prawdziwe:

  http://www.wykop.pl/tag/czarnalistablipowcow/

 433. chsh
  03/07/2013 o 10:18 am

  Dziadek z Wehrmachtu jezdzil wypozyczonym rowerem po NY.

  http://frontpagemag.com/2013/dgreenfield/bloombergs-banana-republic/

  Kiedy u nas doczekamy sie takiej jakosci lolkontentu? Bo Wszolki, Coryllusy i inni blogerzy sledczy to temu panu buty moga czyscic.

 434. armatus
  03/07/2013 o 10:23 am

 435. emluby
  03/07/2013 o 10:24 am

  @GM
  Dawaj notkie o eksodusie blipowców

 436. sickofitall
  03/07/2013 o 10:31 am

  troll.ruski rezydentny :

  mrw (@mrwisniewski) :
  No skąd, przecież to jest bekowa i bezstresowa trollerka, tam wystarczy być, żeby korwingimby się obesrywały z przejęcia: http://www.wykop.pl/wpis/3878825/lgtb-johnbarrowman/

  To jest zbyt piękne, aby było prawdziwe:
  http://www.wykop.pl/tag/czarnalistablipowcow/

  Korwin w tabletkach? Stanowczo domagam się czopków.

 437. cyncynat
  03/07/2013 o 10:42 am

  troll.ruski rezydentny :

  mrw (@mrwisniewski) :
  No skąd, przecież to jest bekowa i bezstresowa trollerka, tam wystarczy być, żeby korwingimby się obesrywały z przejęcia: http://www.wykop.pl/wpis/3878825/lgtb-johnbarrowman/

  To jest zbyt piękne, aby było prawdziwe:
  http://www.wykop.pl/tag/czarnalistablipowcow/

  Semantyka. To tylko bardziej dogodne rozumienie czym jest „trolling”. Kiedys to znaczylo „podpuszczanie innych gloszac nie swoje poglady” or compatible. Ale to jest ociupinke za trudne, by bylo uzyteczne dla niektorych. Dla koleg z blipa „trollowanie” oznacza dowolne awantury z ich udzialem.

 438. 03/07/2013 o 10:47 am

  #BLIPexodus

  Rety, na tym Wykupie to chyba przesiadują przesiadują same Chartmany z South Park… :P

 439. emluby
  03/07/2013 o 10:50 am

  @ GM
  Blipowcy jako Żydzi, eksodują do palestyny (wykop). A wykopowicze mimo, że nienawidzą arabów muszą się zachowywać jak „muslimy” i w jakiś pokrętny (korwinistyczny) sposób radzą sobie z tym dysonansem.

 440. troll.ruski rezydentny
  03/07/2013 o 11:01 am

  Ruchaj blipowca na linuxie FTW!

  http://wklej.to/anYYa

 441. vHF
  03/07/2013 o 11:04 am

  A oprócz wykopu to państwo paczą co się dzieje z Moralesem i jego samolotem? Bo to nader pouczające. Ja paczę od jakiś dwóch godzin i dopiero teraz zaczynam wierzyć.

 442. emluby
  03/07/2013 o 11:07 am

  @vHF
  Kolego docencie, no chyba złudzeń pan nie ma, że duży i silny zawsze dojebie małemu i słabemu.

 443. hlb
  03/07/2013 o 11:11 am

  mrw (@mrwisniewski) :

  No skąd, przecież to jest bekowa i bezstresowa trollerka, tam wystarczy być, żeby korwingimby się obesrywały z przejęcia: http://www.wykop.pl/wpis/3878825/lgtb-johnbarrowman/

  Oczko temu misiu wypada. Ale i turlak kręcić się nie przestaje:

  „Drodzy Blipowcy:
  Gdzie byliście jak w wigilię zerowaliśmy Mikro?
  Gdzie byliście jak wrzucaliśmy zboże na główną?
  Gdzie byliście jak @Chudy rozwalił lampkę?
  Gdzie byliście jak wyciekły zdjęcia Elfika?
  Gdzie byliście gdy @fanzonun pisał było?
  Gdzie byliście gdy @fanf tworzył multikonta?
  Gdzie byliście jak walczyliśmy o @Mehqods?
  Gdzie byliście powstał traktor i powiedzenie nie dawn?
  Gdzie byliście gdy tworzyła się #neuropa? (P.S. Nie było żadnej #neuropa)”

  „Gdzie byli kiedy było AMA: The Voice of Poland
  Gdzie byli kiedy portal podbiły modele traktorów z plasteliny?
  Gdzie byli kiedy narodziły się: śmieszki, atencja i beka z różowych pasków?”

  „Gdzie byłeś kiedy był 4,5 kilowy arbuz?
  Gdzie byłeś kiedy był skomplikowany system luster?
  Gdzie byłeś kiedy była afera rybeczki?
  Gdzie byłeś kiedy biliśmy masterczułki?
  Gdzie byłeś kiedy na wykopie szalała prawda2.info?”

  Właśnie. GDZIE BYŁEŚ MICHALE, GDY WRZUCALI ZBOŻE NA GŁÓWNĄ?

  http://www.wykop.pl/wpis/2660069/blip-drodzy-blipowcy-gdzie-byliscie-jak-w-wigilie-/

  Also spoźniliśmy się z propozycją, bo już rozpoczęły się obrady Okrągłego Stołu #ttdkn-wykop, podstolik gospodarczy. Eli Wurman już dostosowuje poziom swój do otoczenia:

  http://www.wykop.pl/wpis/3877217/ooo-znalazlem-ksiazke-ktora-moze-beda-w-stanie-zro/

  …oraz..

  http://www.wykop.pl/wpis/3879463/swoja-dzialalnosc-prowadzilem-w-pl-od-2007-do-konc/

  Są też kolejne prykłady na #humorzwykopu

  „Nie będzie można już normalnie się pośmiać z czarnuchów? Z pedałów też? Nie mówcie mi tylko, że i dla cyganów nastały lżejsze czasy.”

  http://www.wykop.pl/wpis/3880053/nie-bedzie-mozna-juz-normalnie-sie-posmiac-z-czarn/

  …oraz…

  „Gwardia OMR wystąp!
  Witajcie moi drodzy, dzisiaj drugi dzień walki z blipowskim najeźdźcą. Dzisiaj robimy wielką czystkę rasową. Blipowców groźnych dla społeczności i rasy Wykopowej tagujemy tutaj #czarnalistablipowcow”

  http://www.wykop.pl/wpis/3805859/poradnik-dla-imigrantow-z-blipa-postanowilem-go-na/

  Czuwaj.

 444. cyncynat
  03/07/2013 o 11:12 am

  Polityka miedzynarodowa to bandyterka niestety.

 445. hlb
  03/07/2013 o 11:15 am

  vHF :
  A oprócz wykopu to państwo paczą co się dzieje z Moralesem i jego samolotem? Bo to nader pouczające. Ja paczę od jakiś dwóch godzin i dopiero teraz zaczynam wierzyć.

  Państwo paczą, tyle że to z prawdziwą troską. Also paczą reakcje Argentyny i kolejnych.

  Chociaż nie możesz odmówić dużego potencjału historii samolotu z Wojtkiem na pokładzie. Jak obstawiasz, gdzie wyląduje?

 446. hlb
  03/07/2013 o 11:16 am

  cyncynat :
  Polityka miedzynarodowa to bandyterka niestety.

  Nie, no kolegę to nam chyba podmienili. W pierwszej chwili myślałem, że to też cytat z Wykopu. Hihihi.

 447. vHF
  03/07/2013 o 11:19 am

  Tu nie chodzi o to że US dokopuje Boliwii, bo przecież dokopuje całej Ameryce Łacińskiej już ponad pół wieku, ale że w sprawie wyłącznie prestiżowej potrafi — w przeciągu dwóch godzin! — zmusić konkretne europejskie państwa do autokompromitacji. Pal sześć Portugalię i Włochy, pal sześć nawet Hiszpanów, którzy zresztą kompromitują się do kwadratu, ale Francja! Francja zamknęła Moralesowi przestrzeń powietrzną tylko po to żeby Snowden nie wylądował gdzieś bezpiecznie i US nie wyglądały głupio. I to 48 godzin po ujawnieniu że NSA podsłuchuje negocjatorów UE. Niewiarygodne.

 448. cyncynat
  03/07/2013 o 11:23 am

  hlb :

  cyncynat :
  Polityka miedzynarodowa to bandyterka niestety.

  Nie, no kolegę to nam chyba podmienili. W pierwszej chwili myślałem, że to też cytat z Wykopu. Hihihi.

  A wolalbys jakic cytat z Weglarczyka?

 449. hlb
  03/07/2013 o 11:24 am

  vHF :
  zmusić konkretne europejskie państwa do autokompromitacji.

  Kolego docencie a gdzie byłeś, kiedy EU wstawiała 4.5 kilowy arbuz? Gdzie byłeś kiedy były masterczułki?

  Nie sądzę, żeby UK była jedynym krajem, który po uprzejmości korzystał z amerykańskiego wynalazku. Więc gdzie cię to dziwi?

  W każdym razie mamy dwa nowe developmenty. Raz, trzymamy zakładnika w postaci głowy suwerennego państwa, grożąc mu przeszukaniem kieszeni. Dwa, obalamy cały koncept azylu politycznego jako, say, azylu politycznego.

  Ja tu nie mam zdania. Ja tu mam szok.

 450. hlb
  03/07/2013 o 11:27 am

  cyncynat :

  hlb :

  cyncynat :
  Polityka miedzynarodowa to bandyterka niestety.

  Nie, no kolegę to nam chyba podmienili. W pierwszej chwili myślałem, że to też cytat z Wykopu. Hihihi.

  A wolalbys jakic cytat z Weglarczyka?

  Kolega mnie zaczyna martwić. Wnioskując po preferencjach, jeśli idzie o standup i po tej nowej serii cześćjackoskich onelinerów, kolega mógłby się odnaleźć przy poniższym stoliku…

 451. troll.ruski rezydentny
  03/07/2013 o 11:27 am

  emluby :
  @ GM
  Blipowcy jako Żydzi, eksodują do palestyny (wykop). A wykopowicze mimo, że nienawidzą arabów muszą się zachowywać jak “muslimy” i w jakiś pokrętny (korwinistyczny) sposób radzą sobie z tym dysonansem.

  Wykopy to po prostu typowi bulandyjscy satyrycy:

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14211688,Prokuratura___zydowskie_scierwo__to_nie_obraza__Biegla_.html?lokale=gdynia#BoxWiadTxt

  Kielecki biznesmen poskarżył się, że na internetowym forum został nazwany „żydowskim ścierwem” i „grubym Żydem”.
  […]
  Borowska oceniła, że to wyrażenia „ironiczne, sarkastyczne”, „drwina wobec osoby będącej szefem firmy”. I dodała: „Nie są to treści ani uwłaczające godności, ani wyrażające lekceważenie i pogardę. Nie stanowią nawoływania, nakłaniania, podżegania czy podburzania w celu wywołania niechęci”.

  czy muszę dodawać że

  Prokuratura Kielce-Zachód poprosiła o opinię biegłą językoznawczynię Marzenę Borowską. To nauczycielka w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu. Pisze też wiersze, wydała m.in. tom „Requiem dla Smoleńska”.

 452. cyncynat
  03/07/2013 o 11:28 am

  vHF :
  Tu nie chodzi o to że US dokopuje Boliwii, bo przecież dokopuje całej Ameryce Łacińskiej już ponad pół wieku, ale że w sprawie wyłącznie prestiżowej potrafi — w przeciągu dwóch godzin! — zmusić konkretne europejskie państwa do autokompromitacji. Pal sześć Portugalię i Włochy, pal sześć nawet Hiszpanów, którzy zresztą kompromitują się do kwadratu, ale Francja! Francja zamknęła Moralesowi przestrzeń powietrzną tylko po to żeby Snowden nie wylądował gdzieś bezpiecznie i US nie wyglądały głupio. I to 48 godzin po ujawnieniu że NSA podsłuchuje negocjatorów UE. Niewiarygodne.

  To nie Francja, tylko jakies konkretne resorty francuskie, Opinia publiczna Francji moze byc anty-US, ale zupelnie inne nastroje moga panowac wsrod osob podejmujacych decyzje.

 453. cyncynat
  03/07/2013 o 11:30 am

  hlb :

  cyncynat :

  hlb :

  cyncynat :
  Polityka miedzynarodowa to bandyterka niestety.

  Nie, no kolegę to nam chyba podmienili. W pierwszej chwili myślałem, że to też cytat z Wykopu. Hihihi.

  A wolalbys jakic cytat z Weglarczyka?

  Kolega mnie zaczyna martwić. Wnioskując po preferencjach, jeśli idzie o standup i po tej nowej serii cześćjackoskich onelinerów, kolega mógłby się odnaleźć przy poniższym stoliku…

  zaczynasz mnie meczyc, nie potrafisz powiedziec bez pitolenia co ci nie odpowiada w tamtym dosc niekontrowersyjnym onelinerze?

 454. hlb
  03/07/2013 o 11:32 am

  cyncynat :

  hlb :

  cyncynat :

  hlb :

  cyncynat :
  Polityka miedzynarodowa to bandyterka niestety.

  Nie, no kolegę to nam chyba podmienili. W pierwszej chwili myślałem, że to też cytat z Wykopu. Hihihi.

  A wolalbys jakic cytat z Weglarczyka?

  Kolega mnie zaczyna martwić. Wnioskując po preferencjach, jeśli idzie o standup i po tej nowej serii cześćjackoskich onelinerów, kolega mógłby się odnaleźć przy poniższym stoliku…
  [youtube

  zaczynasz mnie meczyc, nie potrafisz powiedziec bez pitolenia co ci nie odpowiada w tamtym dosc niekontrowersyjnym onelinerze?

  Spróbuję zacytować ten fragment, który był jakiś taki, ja wiem, mało głęboki: „Polityka miedzynarodowa to bandyterka niestety.”

  SRSLY, jak cię męczę to migruj na Wykop. Pff.

 455. cyncynat
  03/07/2013 o 11:36 am

  hlb :
  Spróbuję zacytować ten fragment, który był jakiś taki, ja wiem, mało głęboki: “Polityka miedzynarodowa to bandyterka niestety.”
  SRSLY, jak cię męczę to migruj na Wykop. Pff.

  Malo gleboki? Koment na blogasku? To jest dopiero odkrywcze.

 456. hlb
  03/07/2013 o 11:37 am

  @vHF

  Mały updejt: po przeszukaniu wychodzi, że Wenezuela i Boliwia nader sprawnie, choć analogowo, ruchnęła amerykańskie służby. Czyżby Snowden poleciał z Maduro, a Morales przyciągał atencję? Pomysł na spiskową w każdym razie jest.

 457. hlb
  03/07/2013 o 11:38 am

  cyncynat :

  hlb :
  Spróbuję zacytować ten fragment, który był jakiś taki, ja wiem, mało głęboki: “Polityka miedzynarodowa to bandyterka niestety.”
  SRSLY, jak cię męczę to migruj na Wykop. Pff.

  Malo gleboki? Koment na blogasku? To jest dopiero odkrywcze.

  Zapomniałem dodać oklaski z taśmy, przepraszam. No weź już się uspokój.

 458. vHF
  03/07/2013 o 11:54 am

  hlb :
  Kolego docencie a gdzie byłeś, kiedy EU wstawiała 4.5 kilowy arbuz? Gdzie byłeś kiedy były masterczułki?

  Musi być gdzieś naprany, bo nie kojarzę ani jednego ani drugiego.

  (also @cyncynat:) Dziwi mnie nie tyle że Francja et al. za zamkniętymi drzwiami nie lubią Snowdena, ale że dla ratowania prestiżu US (bo o to tu chodzi: żeby szpieg Snowden nie był bezkarny) wchodzą w głebokie podwójne PR i dyplomatyczne gówno.

  Mały updejt: po przeszukaniu wychodzi, że Wenezuela i Boliwia nader sprawnie, choć analogowo, ruchnęła amerykańskie służby. Czyżby Snowden poleciał z Maduro, a Morales przyciągał atencję?

  Było pięknie. Ja już zmówiłem koronkę żeby pan Snowden dotarł bezpiecznie do jakiegoś kraju gdzie mu dadzą carne a la plancha i nieograniczone chimichurri do końca życia. Ale podejrzewam, że go cywilizowany świat weźmie na przetrzymanie w Moskwie tak długo aż weźmie tam azyl na chujowych warunkach, co satysfakcjonuje i US i Rosję.

 459. adas
  03/07/2013 o 12:38 pm

  USA Amerykę za swoją strefę wpływów jednostronnie uznały w 1822. Początkowo miało to nawet szczytne cele, bo formalnie był to akt wymierzony przeciw Europie, która może nie chciała powrotu Hiszpanów do byłych kolonii, ale np. Wielka Brytania zastanawiała się nad wzięciem „w opiekę” nowych państw. Zresztą, zeby nie było – wyzwoliciele zaczynali właśnie walki ze sobą i idea jednej hiszpańskojęzycznej Ameryki Południowej od Patagonii po przynajmniej przesmyk brała w łeb. To też jest trudne do oceny, bo np. paragwajscy dyktatorzy mają fatalną opinię, a bez ich „wariactw” tego kraju by pewnie nie było. A np. najświetlejsi na kontynencie Argentyńczycy wymordowali nie tylko swoich Indian, ale i Murzynów (tu w białych rękawiczkach, zrobił to prezydent, który był pisarzem, uciekinierem politycznym, erudytą).

  Zabawne jest, że USA raczej się nie postrzega w naszym pięknym kraju jako typowego mocarstwa/imperium. Przecież bez problemu można wyhaczyć typowe – przed XX wiekiem, czy dziś zasady sie zmieniły? – fazy rozwoju od nowego organizmu państwowego po globalny dyktat.

  vHF, bardzo Cię przepraszam, ale mnie moze nawet bardziej od poważnych komentarzy interesuje reakcja polskiego netu. Na końcu i tak wszystkiemu winna będzie UE bo powinna albo profilaktycznie rozstrzelać boliwijskiego lewaka albo wysłać asystę swoich F-16 do samych granic Boliwii. Ale ciekawi mnie jedno – czy piszący, że żyjemy w swiecie Orwella to ci sami ludzie, którzy piszą, że trzeba używać wszystkich środków do obrony cywilizacji białego człowieka?

  I jeszcze jedna refleksja (nie, nie odgrywam się na twierdzących, że „Nasze matki” to tylko serial fabularny;). Oglądacie czasem najnowsze seriale sensacyjno-kryminalne from USA? No wiecie, na ulicy leży ciało spokojnego Amerykanina, kawałek materiału w jego pieści okazuje się być arafatką, co każe się domyślać islamskiego spisku. I w ruch idą komputery z bazami DNA, bilingami, podsłuchami, satelity, ani słowa o pozwoleniach, w 12 godzin zagadka rozwiązana, Ameryka uratowana. USA, USA, USA, jak czasem krzyczy Homer S. Serial podpisuje Donald P. Bellisario, oglądają miliony i wrzucają mema o ACTA.

 460. vHF
  03/07/2013 o 12:49 pm

  Aha, zapomniałem zwrócić uwagę, jeśli umknęło, że min. Sikorski ogłosił mocą osobistego konta na Twitterze, że ew. aplikacji Snowdena o azyl w Polsce „nie dałby pozytywnej rekomendacji”. Nie żebym się spodziewał czego innego, ani po Najjaśniejszej ani po samym ministrze.

 461. hlb
  03/07/2013 o 12:49 pm

  W każdym razie cała sprawa robi gigantyczny damage Amerykanom. Tym bardziej, że najwyraźniej nie udało sie przygotować żadnej chwytliwej narracji na skompromitowanie Snowdena. Historia z dziewczyna-poledancerką spaliła na panewce zanim się dobrze zaczęła.

  Najśmieszniejsze jest to, że nie mam jeszcze zdania, czy afera z PRISM jest aż tyle warta, ile to może USA kosztować w szerszej perspektywie. Niewykluczone, że ta sprawa to jest rozłożony w czasie massive PR disaster in slow motion.

  BTW, jak żyć po upadku wszystkich Psychiatryków (S24 istnieje, ale tonie w nielolalnej nudzie i powtórkach) i po merdżu TTDKN z Wykopem? Kompletnie wyczerpuje się formuła polskiego internetu.

  Chyba tylko jeszcze poczekam, żeby zobaczyć gdzie wyląduje samolot w Wojtkiem na pokładzie. IMO, na Wykop nie pójdzie, pomimo że tam jest wiele osób którym można by pokazać jak grillować ostrygi. Są więc dwie opcje: pójdzie na Twitter albo nie póidzie nigdzie.

  Opcja ‚nigdzie’ jest mniej prawdopodobna. Wojtek trzyma Fejsik dla autopromocji wśród Dominik Wielowieyskich or comparable. Ale musi też gdzieś handlować tym swoim szajsem dla cowboytomashów. Więc pewnie jednak Twitter.

  No i ciekawe, kto przejmie Blox.

 462. vHF
  03/07/2013 o 1:12 pm

  hlb :
  W każdym razie cała sprawa robi gigantyczny damage Amerykanom. Tym bardziej, że najwyraźniej nie udało sie przygotować żadnej chwytliwej narracji na skompromitowanie Snowdena.

  Ja nie jestem tak optymistyczny. Po pierwsze skompromitowany czy nie, dopóki story jest o Snowdenie a nie o PRISMie & co., Obama może spać spokojnie. Po drugie, jeśli Snowden weźmie azyl w Rosji, Chinach czy jakimkolwiek państwie postrzeganym jako konkretny przeciwnik US, to się też liczy dla amerykańskiej opinii publicznej jako kompromitacja Snowdena. A ten scenariusz jest moim zdaniem teraz najbardziej prawdopodobny.

 463. 03/07/2013 o 1:18 pm

  Ja to sama nie wiem czy ten Snowden taki głupi czy taki odważny? Znaczy czego się on spodziewał po idolach Węglarczyka?

 464. vHF
  03/07/2013 o 1:30 pm

  Snowden nie rozegrał tego wszystkiego najgorzej, a wychujany ostatecznie został ze strony, z której miał prawo się czuć bezpieczny, tj. przez Ekwador. W Captain Hindsight mode wygląda że powinien był uciekać bezprośrednio do kraju docelowego, ale decyzję musiał podjąć zanim sprawa została ujawniona, a trudno było wtedy wyczuć kto go obroni od dnia zero. Niebezpieczeństwo że go CIA natychmiast zwinie gdzieś na jakiś lotniskowiec jak byle Ahmeda było duże.

 465. hlb
  03/07/2013 o 1:34 pm

  vHF :

  Po pierwsze skompromitowany czy nie, dopóki story jest o Snowdenie a nie o PRISMie & co.,

  Ale to nie potrwa długo. Wkrótce albo go złapią, albo im ucieknie. End of personal story.

  Inna sprawa, że poważnie sam PRISM wcale nie koniecznie jest takim biggie, jak potencjalne spinoffy tej historii.

  vHF :

  Obama może spać spokojnie.

  Nie znajduję przekonujących dowodów, że to jest pasztet Obamy, a nie śmierdzące jajeczko, z którym administracja (w sensie kierownictwa politycznego) też nie wie jak sobie poradzić. Być może słaba motywacja tłumaczy mizerne efekty w umoczeniu Snowdena. Nie wiem.

  vHF :

  jeśli Snowden weźmie azyl w Rosji, Chinach czy jakimkolwiek państwie postrzeganym jako konkretny przeciwnik US, to się też liczy dla amerykańskiej opinii publicznej jako kompromitacja Snowdena. A ten scenariusz jest moim zdaniem teraz najbardziej prawdopodobny.

  Sama tru proszę kolegi docenta. Bardzo dobra analiza. Stąd intensywniejsza jest gra bez piłki niż gra z piłką. Tylko że ona nie koniecznie musi się powieść. Po pierwsze, jest pytanie czy to już wszystko co można ze Snowdena uzyskać?

  Jeśli nie jest głupi, a prawdopodobnie nie jest, to ma jeszcze jakiś leverage. Jak go rozegra, nie wiem, bo nie wiem, jaki ma leverage. Ale jeśli ma coś co mogą chcieć mieć, say, Chińczycy to teraz pytanie która strona się z nim dogada.

  BTW, Chińczycy to tylko figura. Mój wild guess jest taki, że w służbach amerykańskich panuje stan ostrej paranoi jaką ilość danych elektornicznych jest wstanie zbierać ChRL. A i firmy o zasięgu globalnym (nie, nie tylko Gógiel) muszą lawirować, żeby grć na globalnym rynku.

  Tak więć na razie na 100% mamy tylko udokumentowane, że to nie jest tak iż firma X lub Y ulega chińskiemu reżimowi w sprawach cenzury czy czego tam. Mamy sytuację w której wszyscy wiemy – i wiemy że wszyscy wiemy – iż porównywalne akcje prowadzą rózne strony, każda własnymi metodami.

  Ofc, jeśli Snowden jest goły jak turecki święty i po prostu liczy na public eye, to niewykluczone, że cały pościg ma posmak personal/professional zemsty. No a wtedy, to ma naprawdę przesrane.

 466. hlb
  03/07/2013 o 1:35 pm

  Blockouty na tym blogu są completely retarded!

 467. hlb
  03/07/2013 o 1:37 pm

  vHF :
  Snowden nie rozegrał tego wszystkiego najgorzej, a wychujany ostatecznie został ze strony, z której miał prawo się czuć bezpieczny, tj. przez Ekwador.

  No to by znaczyło, że nie rozegrał tego najlepiej. W takiej sytuacji nalezy oczekiwać, że będzie się wychujanym przez kogokolwiek. Ale trudno jest ocenić, czy a) rzeczywiście już został wychujany, b) jak on to tak naprawdę rozgrywa w real time.

 468. 03/07/2013 o 1:43 pm

  hlb :
  BTW, jak żyć po upadku wszystkich Psychiatryków (S24 istnieje, ale tonie w nielolalnej nudzie i powtórkach) i po merdżu TTDKN z Wykopem? Kompletnie wyczerpuje się formuła polskiego internetu.

  Jak to, nie ma lolalnych treści? Poniżej próbka, spisana przez więźnia sumienia III Rzeczypospolitej:
  „Publikacja „ W raju Adam i Ewa mówili po polsku” została napisana już kilka miesięcy temu. Artykuł cały czas czeka na publikacje prasowe. Moje uwięzienie za treści zawarte w Petycji 1248 do Parlamentu Europejskiego odwlekły zdecydowanie opublikowanie tego artykułu. W związku z licznymi publikacjami ukazującymi się nie tylko w Polsce i które fałszują historię Polaków jako Narodu Wybranego, postanowiliśmy upublicznić via internet kolejny artykuł dotyczący nas Słowian. Aby Państwu przybliżyć treści fałszujące historię na korzyść żydów, a poniżając Nas Polaków wybrałem pewien wątek dyskusji jaki miał miejsce na znanym portalu społecznościowym.”
  http://rafzen.wordpress.com/2012/06/16/w-raju-adam-i-ewa-rozmawiali-po-polsku-2/

  Ostrzegam, wciąga.

 469. hlb
  03/07/2013 o 1:44 pm

  Tymczasem na Akademii Wykopu trwają wykłady nowoprzyjętego sempai Wurmana (czarny badż, drugi dan). Wurman już prawie idealnie dostosował poziom swego wykop-itsu do otoczenia.

  http://www.wykop.pl/link/376519/palisz-to-wez-to-wreszcie-i-powiedz/#comment-2390558

  Tylko dlaczego używaja kolegi Marcelego w celu?

 470. hlb
  03/07/2013 o 1:46 pm

  Starosta Melsztyński :
  Ostrzegam, wciąga.

  No, właśnie mam wątpliwości. Podobną dramę już raz wystawiał FYM.

 471. hlb
  03/07/2013 o 1:52 pm

  @snowden

  Updejcik: O ile potwierdzą się te wszystkie plotki które lacą przez AP i Reutersa, to Snowden himself robi się małe miki. Możliwe kierunki rozwoju tego uber-trolla: kłótnia w EU, kłótnia w UN, kłótnia w EU i w UN. Also wszystko wskazuje na to, że austriacy poszli ostro po bandzie wjeżdżając policją Moralesowi na samolot. Jesli to jest tak jak zdaje się jest, to albo skończyła się cała epoka w dyplomacji, albo zaczęła się cała epoka w stosunkach transkontynentalnych. Między przynajmniej trzema kontynetami.

  Wow, chyba se założę bloga takiego jak niegdysiejsza kolumna Gary’ego Brechera – „The War Nerd”.

 472. vHF
  03/07/2013 o 1:56 pm

  hlb :
  Inna sprawa, że poważnie sam PRISM wcale nie koniecznie jest takim biggie, jak potencjalne spinoffy tej historii.

  Absolutnie, stąd moje „& co.”.

  Nie znajduję przekonujących dowodów, że to jest pasztet Obamy

  Obama to była tylko figura stylistyczna. Chociaż to on właśnie ten pasztet trzyma i odmawia zjeść.

  Sama tru proszę kolegi docenta. Bardzo dobra analiza. Stąd intensywniejsza jest gra bez piłki niż gra z piłką. Tylko że ona nie koniecznie musi się powieść. Po pierwsze, jest pytanie czy to już wszystko co można ze Snowdena uzyskać?
  Jeśli nie jest głupi, a prawdopodobnie nie jest, to ma jeszcze jakiś leverage. Jak go rozegra, nie wiem, bo nie wiem, jaki ma leverage. Ale jeśli ma coś co mogą chcieć mieć, say, Chińczycy to teraz pytanie która strona się z nim dogada.

  On na pewno ma leverage typu prawdziwe tajemnice stanu, jeśli nie konkrety to przynajmniej kwestie organizacyjne, i z tym go oczywiście przytuli Rosja i trzy czwarte Azji. Problem w tym, że taki deal faktycznie robi z niego szpiega, czego nie chce; a użyć tego żeby wymusić na US przejazd gdzieś do bezpiecznego kraju też nie może, bo ten deal z kolei to dla obu stron śmierć PR-owa. Nie mówiąc już o tym, że z każdym kolejnym dniem w Moskwie rośnie prawdopodobieństwo że nieznani sprawcy obiją mu gębę, leverage zabiorą, i pozwolą mu pojechać gdzie tylko sobie zażyczy.

  No to by znaczyło, że nie rozegrał tego najlepiej. W takiej sytuacji nalezy oczekiwać, że będzie się wychujanym przez kogokolwiek. Ale trudno jest ocenić, czy a) rzeczywiście już został wychujany, b) jak on to tak naprawdę rozgrywa w real time.

  Jest z pewnością wychujany w sensie że nie planował mieszkać na Szeremetiewie bez dokumentów. Czy się z tego wykaraska oczywiście nie wiemy. Ale będę się upierał, że plan w ogólnym zarysie był dobry. Minus za przeoczenie trika z anulowaniem paszportu, ale kto by pomyślał że takie analogowe chwyty we współczesnym świecie działają; no i za ogólne niedocenienie w jak skurwysyńskim świecie żyjemy. Bo przecież miał ogląd lepszy niż my.

 473. hlb
  03/07/2013 o 2:00 pm

  No, plan który jest dobry tylko w ogólnym zarysie nie jest specjalnie dobry. Szczególnie kiedy jest to plan rzucania gównem w globalny wentylator.

  A czy kolega też se cojapaczy na Flight Radarze, jak Morales leci?

  http://www.flightradar24.com/data/airplanes/fab-001

 474. 03/07/2013 o 2:03 pm

  Siły powietrzne Boliwii powinny zbombardować Salzburg. O ile dostaną zezwolenie na przelot przez Portugalię, Hiszpanię i Francję.

 475. vHF
  03/07/2013 o 2:05 pm

  Jebane blockquoty.

  Re: austriacka policja. Podobno samolot nie przeszukany ale jedynie zwizytowany, i to za zgodą. Co to za zgoda co ją daje prezydent suwerennego kraju na wizytację obcej policji we własnym samolocie to sobie możemy wystawić sami. W takiej sytacji trochę pieniactwa się jednak trochę przydaje, np. nie wyobrażam sobie żeby austriacka policja chodziła po samolocie śp. prezydenta Kaczyńskiego.

  No chyba że jest tak jak kolega hlb mówi, że to jest od początku do końca troll, obliczony przez Moralesa i spółkę na jak największy rozpierdol. Wtedy szacunek i to jaki!

 476. vHF
  03/07/2013 o 2:13 pm

  hlb :
  No, plan który jest dobry tylko w ogólnym zarysie nie jest specjalnie dobry. Szczególnie kiedy jest to plan rzucania gównem w globalny wentylator.

  Ale jak to lepiej było rozegrać proszę kolegi? Na tym polega supermocarstwo że cię dopadnie tak czy inaczej. Jeśli z przyczyn obiektywnych nie dało się spierdolić na 2 godziny przed artykułem, to plan był tak dobry jak się dało moim zdaniem.

  A czy kolega też se cojapaczy na Flight Radarze, jak Morales leci?
  http://www.flightradar24.com/data/airplanes/fab-001

  No ba. Pięknie leci. Paczyłem nawet w okno jak obok mnie leciał. Bóg z panem Moralesem.

 477. 03/07/2013 o 2:15 pm

  …Świetlica DK „U Majora” zaprasza dorosłe duże dzieci na kreskówki z satelity. :)

  http://doktorno.vot.pl/content/zle-filmy-rambo-kreskowka-1986

 478. hlb
  03/07/2013 o 2:17 pm

  Starosta Melsztyński :
  Siły powietrzne Boliwii powinny zbombardować Salzburg. O ile dostaną zezwolenie na przelot przez Portugalię, Hiszpanię i Francję.

  Also/or: powinny zażądać korytarza!

  vHF :
  Podobno samolot nie przeszukany ale jedynie zwizytowany

  Te naming conventions robią się takie nonconventional. :D

  vHF :
  i to za zgodą.

  Ponoć na płyte wpuścił ich ten Oberuntergrenschutz, który pilnuje płyty, więc asumuję że alternatywą było ostrzeliwanie się załogi samolotu.

  vHF :
  nie wyobrażam sobie żeby austriacka policja chodziła po samolocie śp. prezydenta Kaczyńskiego.

  Po samolocie Kaczyńskiego to Austrowęgierska nie Austriacka. To są wszystko rachunki krzywd z XIX wieku.

 479. hlb
  03/07/2013 o 2:18 pm

  DoktorNo :
  …Świetlica DK “U Majora” zaprasza dorosłe duże dzieci na kreskówki z satelity. :)
  http://doktorno.vot.pl/content/zle-filmy-rambo-kreskowka-1986

  O! Kolega mrw się ucieszy, kiedy wpadnie.

 480. hlb
  03/07/2013 o 2:22 pm

  vHF :
  Ale jak to lepiej było rozegrać proszę kolegi? Na tym polega supermocarstwo że cię dopadnie tak czy inaczej. Jeśli z przyczyn obiektywnych nie dało się spierdolić na 2 godziny przed artykułem, to plan był tak dobry jak się dało moim zdaniem.

  Tego to ja nie wiem, proszę pana. Nie mam jego kwitów, nie noszę jego butów. W analizę jutubową wypuścić sie nie dam. :D

  vHF :
  No ba. Pięknie leci. Paczyłem nawet w okno jak obok mnie leciał. Bóg z panem Moralesem.

  Kurczę, ja też. Siedzi człowiek na tym brytyjskim klonie Wyborczej, a tam dają takie głupoty. No i siedzę i jednym okiem na wykresy, drugim okiem na ten samolocik.

  Życie w tym wojtkoskim cyberpanku jest dziwaczne.

 481. 03/07/2013 o 2:22 pm

  hlb :

  DoktorNo :
  …Świetlica DK “U Majora” zaprasza dorosłe duże dzieci na kreskówki z satelity. :)
  http://doktorno.vot.pl/content/zle-filmy-rambo-kreskowka-1986

  O! Kolega mrw się ucieszy, kiedy wpadnie.

  To nie anime… Anime masz tu:

  http://doktorno.vot.pl/content/fang-of-the-sun-dougram

 482. hlb
  03/07/2013 o 2:30 pm

  DoktorNo :

  To nie anime… Anime masz tu:

  Ależemi? Ja nie odróżniam Unko od Chokoreeto. C’mon. :D

 483. 03/07/2013 o 2:31 pm

  hlb:

  To akurat amerykański „Rambo” w wersji dla dzieci… :P

 484. vHF
  03/07/2013 o 2:33 pm

  Aha, to już ten moment: uprzejmię proszę o notkę bo się nie ładuje.

 485. hlb
  03/07/2013 o 2:36 pm

  @vHF

  Tu masz w obrazkach.

  http://derstandard.at/1371171425996/snowden-Morales-strandet-in-Schwechat-und-trifft-Brother-President?ref=article

  BTW, chujowe coś to lotnisko w Wiedniu, jakby to w Polsce było. Boazeria jak w bacówce. Tylko wstawić Golec Orkiestra w kącie i turlać oscypki.

  A własciwie dlaczego my tego nie piszemy na Twitterze?

 486. vHF
  03/07/2013 o 2:44 pm

  hlb :
  @vHF
  Tu masz w obrazkach.
  http://derstandard.at/1371171425996/snowden-Morales-strandet-in-Schwechat-und-trifft-Brother-President?ref=article

  Widziałam.

  A własciwie dlaczego my tego nie piszemy na Twitterze?

  Bośmy się wyprowadzili? Mam aktywne konto anglojęzyczne do piłki, czasem tylko się skuszę na offtopiki, ale rzadko. Nigdy po polsku (kwestia higieny).

 487. hlb
  03/07/2013 o 2:55 pm

  @vHF

  No tak. Zresztą już wciągnąłem się sprawdzać, #firstworldproblems: dlaczego takie ponure jest lotnisko w Wiedniu. Chciałem tam polecieć jesienią, upierdolić się jakimś sznapsem z lederhosen, może pojść do sztatzopery, zobaczyć Mistrza Hvorostovskiego lub Boską Angelę (oni tam niezłym składem teraz operują). Ale teraz nie wiem. Kolega tam był? Latał tam? Czy tylko koleją?

 488. vHF
  03/07/2013 o 3:13 pm

  Nie byłem jakoś, nawet przejazdem. Austria mnie nie pociąga, wizualizuję sobie taką brudniejszą Szwajcarię z gorszą pensją.

  Żona była w zeszłym roku (pociągiem) i bardzo się jej podobało, więc nawet napisałm coby mi jaką docenturkę dali (pakują sporo kasy w IST Austria, więc docentować można aż miło), ale że mi nawet nie odpisali to temat umarł. Ale może Wojtka zapytaj, on zdaje się był, zna i lubi?

  Na wakacje pewnie warto pojechać, jakby nam miały brzydkie lotniska przeszkadzać to byśmy nawet do Krakowa nie latali. Oh wait.

 489. hlb
  03/07/2013 o 3:44 pm

  vHF :
  Ale może Wojtka zapytaj, on zdaje się był, zna i lubi?

  Poczekam, aż opisze w Lemoniadzie VI lub VII. Albo może zrobi felieton do Logo24, jak smakuje leberkase z grilla. Zresztą jak przeniesie się na Twitter, to każdy będzie mógł zapytać. Będzie wspaniale. Z Warzechą o sporcie, z Bosakiem o tańcu, z Orlińskim o grillowaniu.

  W konkurencji na brzydotę lotnisko w Krakowie miałoby poważne szanse, nawet przed nieodległym a także paskudnym lotniskiem w Pyrzowicach.

  W cuglach wygrywa dzięki np. zajebistemu konceptowi, aby przesunąć sraczyk w hallu do podziemia, do którego schodzi się po schodkach. Nie musisz nawet być inwalidą, wystarczy że podróżujesz sam z walizką, żeby się ubawić aż po samego wąsa.

  Oborze jakbym co zdissował. Ale mi się nawet zaglądać do polskich cajtungów nie chce.

 490. vHF
  03/07/2013 o 3:54 pm

  hlb :
  W konkurencji na brzydotę lotnisko w Krakowie miałoby poważne szanse, nawet przed nieodległym a także paskudnym lotniskiem w Pyrzowicach.

  W Pyrzowicach nie byłem, ale byłem za to w Prestwick (zwane czasem dla żartu Glasgow Prestwick). Myśl logistyczna dorównująca polskiej.

  A czy w Balicach cały czas jest tak, że do Krakowa się jedzie 40 minut autosanem, który zatrzymuje się w każdym wypizdowie po drodze?

 491. hlb
  03/07/2013 o 3:55 pm

  Parówki Machały, zdaje się, przeszły na wyższą formę trollingu. Parówkerka obywatelska pisze:

  „Mam 23 lata i do tej pory byłam na 4 stażach w miejscach, o których marzą moi koledzy – w magazynach modowych, warszawskich agencjach reklamowych i organizacjach związanych z kulturą. Za ani jeden staż nie dostałam wynagrodzenia, mimo, że do moich obowiązków należało opracowanie kampanii reklamowych, pisanie dużych tekstów, tłumaczenia kilkudziesięciu stron, przepisywanie wywiadów, research, wysyłanie większych ode mnie paczek pocztą (mam 170cm). Zaraz mi napiszecie, że udaję bohaterkę, że jaka to jestem dzielna dziewczynka. Ani przez moment nie czułam się źle robiąc te wszystkie rzeczy. ”

  …also…

  „Mam 23 lata i chcę pracować w korporacji. Oczywiście pojęcia „korporacji z duszą”, „dobrych korporacji” nie uznaję za prawdziwe. Korpo uznaję za narzędzie, które należy dobrze wykorzystać. Jest to narzędzie do produkcji pieniędzy. ”

  http://martamarciniak.natemat.pl/66793,mam-23-lata-i-chce-byc-w-pana-korporacji

  Przecież w Polsce nie ma korporacji? Są tylko jakieś korporacyjne działy oddzwaniania i dodzwaniania, plus bilingowe, paczkingowe i fabryka paździerzu dla IKEA.

 492. hlb
  03/07/2013 o 3:58 pm

  vHF :
  A czy w Balicach cały czas jest tak, że do Krakowa się jedzie 40 minut autosanem, który zatrzymuje się w każdym wypizdowie po drodze?

  Ostatni raz w Balicach byłem chyba ze dwa albo trzy temu. I o ile pamiętam jest lepiej. Mianowicie, jest jakaś kolejka, ale do tej kolejki trzeba dymać pieszo chyba 300m od terminala. Jak zwierzę, narażony na warunki atmosferyczne. Zresztą jak pomyslę, że mógłby po mnie przyjechać jakiś historyczny, żółtoniebieski PKP, to pierdolę to, biorę taksówkę. Safari też musi mieć jakieś normy bezpieczeństwa.

 493. vHF
  03/07/2013 o 4:05 pm

  Teraz pamiętam, że jak raz przyjechałem, pewnie jakieś 5-6 late temu, to oprócz autosana (czy zamiast?) była też rzeczywiście opcja kolejowa. Polegała na tym, że w terminalu pakowano pasażerów w autobus-minibus i wieziono jakiś kilometr, przez teren wojskowy (serio, druty, bramki itp.) na taką stacyjkę jak z filmów o wypędzeniach. Tam pasażerowie wsiadali w standardowy pociąg typu osobowego i lądowali na dworcu głównym w jakieś 20 minut. Co było opcją dużo wygodniejszą niż autosan, ale jeszcze bardziej lolalną.

 494. hlb
  03/07/2013 o 4:14 pm

  vHF :
  wieziono jakiś kilometr, przez teren wojskowy (serio, druty, bramki itp.) na taką stacyjkę jak z filmów o wypędzeniach.

  No ale jak wjeżdżasz do polski to woggle masz to na dzieńdobry dojmujące uczucie, że właśnie kiedy przyjechałeś, to tam jest przewrót wojskowy. Mam na myśli tych Bardzo Groźnych Wąsaczy w zielonych (lub podobne) mundurach polowych przypominających krojem i szykiem bananowe republiki z lat 80tych. Nigdy sie nie usmiechają, zawsze cię podejrzewają, a jak sie ty usmiechniesz to cię aresztują.

  Plus komunikaty lotniskowe zaczynające się od „informuje się pasażerów…”, „zabrania się…”, „uwaga pozostawianie bagażu grozi karą…”. Srsly człowiek wieżdża i w dziesięć minut wie gdzie wjechał. #cultureshock

 495. vHF
  03/07/2013 o 4:27 pm

  W sensie że te łebki w budkach co sprawdzają paszport? Ja ich tam lubię, są bardzo pocieszni. Raz taki jeden się uparł że wiza co ją żona miała jest nieważna do celu, do którego żona próbowała ją zastosować (i.e. ucałować ziemię polską). Bardzo się uparł i bardzo nam tłumaczył dlaczego jest nieważna, chociaż była to najzwyklejsza rodzinnogościnna wiza i najzwyczajniej ważna. Ostatecznie udało się zażegnać ten kryzys poprzez napisanie adresu rodziców na kartce. (Na zdjęciach z Wiednia widać że prezydent Morales próbował tego samego tricku ale jemu akurat się nie udało.)

 496. hlb
  03/07/2013 o 4:39 pm

  vHF :
  W sensie że te łebki w budkach co sprawdzają paszport? Ja ich tam lubię, są bardzo pocieszni.

  Ja nie mówię, że ich nie lubię. Lubię ich, bo wiem jak ich obłaskawić. Ale jak człowiek przyjeżdża to mu się z miejsca ten poligonowy dryl włącza na widok tych łebków, a przede wszystkich tych róznych szefciów tych łebków, którzy lubią stać za plecami, tudzież patrolujących piątkami brygad psioludzkich. Po groźnych, ponurych twarzach widzisz, że oni nie są na szychcie. Oni są na misji pokojowej.

  Ale generalnie należy im przyznać, że lekkie zaalertowanie przyjeżdżającego ma sens. Bo na przykład, żeby się dopchac do własnego bagażu przy taśmie, trzeba się w Polsce wykazać. Wustarczy, że stoisz przy taśmie w rozkroku, a już między nogami wciśnie ci się jakiś mały wąsaty, który zauważył wolny spot. Bo pojęcie „dystans osobniczy” w Polsce oznacza, „położę ci me spocone cyce na plecach”.

  Ale może napiszmy coś miłego o Polsce, bo potem Wojtek płaczliwie pisze na Wykopie – przepraszam, na BLIP-Wykopie – że emigranci to złe ludzie. Hihihi.

  Kolega pierwszy, bo ja już muszę lecieć…

 497. vHF
  03/07/2013 o 4:50 pm

  Ja, coś miłego o Polsce? Wiesz co to by zrobiło z moim brandem?

 498. hlb
  03/07/2013 o 5:13 pm

  Tweetowała do mnie szpro, chciałem być miły ale wyszło jak zawsze: zostałem odrzucony i zaproszony do zawstydzenia.

 499. hlb
  03/07/2013 o 5:14 pm

  Szkoda, bo podawałem ludzkie serce na talerzu.

 500. vHF
  03/07/2013 o 6:14 pm

  The former NSA contractor Edward Snowden misused his right to digital access and has created problems that outweigh the benefits of public disclosure, the UN secretary general Ban Ki-moon has said.

  http://www.guardian.co.uk/world/2013/jul/03/edward-snowden-digital-misuse-ban-ki-moon

  Przemieściłem się z pracy do domu i dalej siedzę i przecieram, chociaż Captain Hindsight przypomina mi kto utrzymuje UN.

 501. hlb
  03/07/2013 o 6:26 pm

  Pomysł na trolling: załatwią go za copyright infringement. A także próbę przekraczania granicy międzypaństwowych bez legalnego paszportu. I kradzież szlafroka z hotelu. „Bo każdy pirat to złodziej”.

 502. 03/07/2013 o 7:40 pm

  @hlb kiedy cię odrzuciłam, biedaku? Bo zasadniczo jestem skłonna to naprawić.

  Aha, popieram pomysł Marcela z zajdlem dla Majora (chociaż domyślam się, że to temu koboldowi nie chce się napisać czegoś pod zajdla)

 503. marcin_be
  03/07/2013 o 8:40 pm

  szprota :
  @hlb kiedy cię odrzuciłam, biedaku? Bo zasadniczo jestem skłonna to naprawić.
  Aha, popieram pomysł Marcela z zajdlem dla Majora (chociaż domyślam się, że to temu koboldowi nie chce się napisać czegoś pod zajdla)

  jakto? Marceli kandydatem Szamba Majora do Zjalda???

  hlb :
  Wustarczy, że stoisz przy taśmie w rozkroku, a już między nogami wciśnie ci się jakiś mały wąsaty, który zauważył wolny spot. Bo pojęcie “dystans osobniczy” w Polsce oznacza, “położę ci me spocone cyce na plecach”.

  Jest coś w tym, że w Polsce ludzie nie czuje sfery prywatnej pt. odejdź ode mnie na conajmniej 1 m i stamtąd do mnie komćiuj – każdy musi powiedzieć Ci to co ma do powiedzenia w twarz!

 504. hlb
  03/07/2013 o 8:51 pm

  szprota :
  @hlb kiedy cię odrzuciłam, biedaku? Bo zasadniczo jestem skłonna to naprawić.

  No taką oschłość poczułem ze strony twej ziejącą. Ale dam ci jeszcze szansę, skoro mówisz, że warto. :)

  marcin_be :

  szprota :
  @hlb kiedy cię odrzuciłam, biedaku? Bo zasadniczo jestem skłonna to naprawić.
  Aha, popieram pomysł Marcela z zajdlem dla Majora (chociaż domyślam się, że to temu koboldowi nie chce się napisać czegoś pod zajdla)

  Taki mamy scenariusz na kolejny sezon: Pan Major jak Walter White warzy te zejdle i warzy, a co uwarzy to, kurwa, trzeba zaczynać od nowa.

 505. hlb
  03/07/2013 o 8:53 pm

  Te blokauty są już tak głupie, jakby miały czarnego badża na wykopie.

 506. hlb
  03/07/2013 o 8:56 pm

  Oborze, znowu przytuliliśmy rozbitka z Blipkopu. Przyjdzie „cynek”, to się wkurwi.

 507. 03/07/2013 o 9:11 pm

  No taką oschłość poczułem ze strony twej ziejącą. Ale dam ci jeszcze szansę, skoro mówisz, że warto. :)
  Bo ja przeważnie tak beznamiętnie piszę raczej. Nawyk z blipa.

 508. 03/07/2013 o 9:12 pm

  (tam gdzieś jest cytat z hlb, wybaczcie człowiekowi po pierwszych dniach z wykopem.

 509. 03/07/2013 o 9:39 pm

  …Blog Majora merguje się z TTDKnem… Jaki ten świat mały…

 510. cyncynat
  03/07/2013 o 9:57 pm

  Wykop nie wykop, a tu caly czas laduja jakies niedobitki z ttdkn. Wiekszosc ucieka po przywitaniu. Ciagnie ich do Majora, ale Major ma pilke (pod pacha) i chujowych kolegow. Jesli szpro zostanie, to mamy przeciez mnostwo tematow do obgadania: polcony, jezycjade i Ausira (z ktorego ponoc nie mozna chichrac).

 511. cyncynat
  03/07/2013 o 10:16 pm

  hlb :
  Parówki Machały, zdaje się, przeszły na wyższą formę trollingu. Parówkerka obywatelska pisze:
  “Mam 23 lata i do tej pory byłam na 4 stażach w miejscach, o których marzą moi koledzy – w magazynach modowych, warszawskich agencjach reklamowych i organizacjach związanych z kulturą. Za ani jeden staż nie dostałam wynagrodzenia, mimo, że do moich obowiązków należało opracowanie kampanii reklamowych, pisanie dużych tekstów, tłumaczenia kilkudziesięciu stron, przepisywanie wywiadów, research, wysyłanie większych ode mnie paczek pocztą (mam 170cm). Zaraz mi napiszecie, że udaję bohaterkę, że jaka to jestem dzielna dziewczynka. Ani przez moment nie czułam się źle robiąc te wszystkie rzeczy. ”
  …also…
  “Mam 23 lata i chcę pracować w korporacji. Oczywiście pojęcia „korporacji z duszą”, „dobrych korporacji” nie uznaję za prawdziwe. Korpo uznaję za narzędzie, które należy dobrze wykorzystać. Jest to narzędzie do produkcji pieniędzy. ”
  http://martamarciniak.natemat.pl/66793,mam-23-lata-i-chce-byc-w-pana-korporacji
  Przecież w Polsce nie ma korporacji? Są tylko jakieś korporacyjne działy oddzwaniania i dodzwaniania, plus bilingowe, paczkingowe i fabryka paździerzu dla IKEA.

  Bardzo dobre. pochwalam. bardzo mi szkoda laski, chce realizowac sie korposach, ale nie wierzy we wlasne mozliwosci. I te placze o rozwijaniu sie. Skad to sie wzielo, przekonanie ze w miejscu pracy „sie rozwija”?

 512. 03/07/2013 o 10:25 pm

  @Cyncynat: No ja nie lubię chichrania z Ausira, bo to takie kopanie kotka jest.

 513. hlb
  03/07/2013 o 10:26 pm

  szprota :

  Bo ja przeważnie tak beznamiętnie piszę raczej. Nawyk z blipa.

  No widziałem, że nowi koledzy z Wykopu nie za bardzo lubią te nawyki. Ale nie, nie będę ci dokuczał. To piękna katastrofa, ale też trochę smutna.

  cyncynat :
  Wykop nie wykop, a tu caly czas laduja jakies niedobitki z ttdkn. Wiekszosc ucieka po przywitaniu. Ciagnie ich do Majora, ale Major ma pilke (pod pacha) i chujowych kolegow. Jesli szpro zostanie, to mamy przeciez mnostwo tematow do obgadania: polcony, jezycjade i Ausira (z ktorego ponoc nie mozna chichrac).

  Jesteśmy obecnie w polskich internetsach supergrupą jak ASIA. Łączymy w sobie to, co najbardziej chujowe w Yes i Uriah Heep z tym co najnudniejsze w King Crimson i ELP. Hehehe.

 514. cyncynat
  03/07/2013 o 10:27 pm

  Czesciowo za to odpowiada pierdolenie z samych firm, ktore obiecuja, zamiast wolnego czasu i kasy, „mozliwosci rozwoju”. Rozwoj oczywiscie polega na dluzszym dlubaniu na rzecz sukcesu firmy. Okazjonalne glupawe „szkolenia”, z ktorych nic nie wynika i spotkania integracyjne, ktore sa bardziej creepy niz smieszne. Ale firmy robia to, bo taka ich natura. Bardziej mnie dziwi, ze ktos po tygodniu pracy w tym czy innym korpo moze dalej w to pitolenie wierzyc.

 515. hlb
  03/07/2013 o 10:28 pm

  …oczywiście nikogo nie chciałem urazić personalnie, wszystkich kocham bardzo.

 516. hlb
  03/07/2013 o 10:29 pm

  szprota :
  @Cyncynat: No ja nie lubię chichrania z Ausira, bo to takie kopanie kotka jest.

  Ale ja lubię czasem komuś skopać kotka. Nie możesz być znowu taka kittehnazi.

 517. fidelio
  03/07/2013 o 10:39 pm

  cyncynat :
  Wykop nie wykop, a tu caly czas laduja jakies niedobitki z ttdkn. Wiekszosc ucieka po przywitaniu. Ciagnie ich do Majora, ale Major ma pilke (pod pacha) i chujowych kolegow. Jesli szpro zostanie, to mamy przeciez mnostwo tematow do obgadania: polcony, jezycjade i Ausira (z ktorego ponoc nie mozna chichrac).

  Tylko patrzeć, aż sam WO wpadnie do Szamba. To by dopiero było.

 518. marcin_be
  03/07/2013 o 10:52 pm

  fidelio :

  cyncynat :
  Wykop nie wykop, a tu caly czas laduja jakies niedobitki z ttdkn. Wiekszosc ucieka po przywitaniu. Ciagnie ich do Majora, ale Major ma pilke (pod pacha) i chujowych kolegow. Jesli szpro zostanie, to mamy przeciez mnostwo tematow do obgadania: polcony, jezycjade i Ausira (z ktorego ponoc nie mozna chichrac).

  Tylko patrzeć, aż sam WO wpadnie do Szamba. To by dopiero było.

  jak się chyba potknie o cześćjacka… chociaż są podejrzenia, że kolega jaja nas tu jako Wojtek podkręca…

 519. vHF
  03/07/2013 o 10:53 pm

  fidelio :

  cyncynat :
  Wykop nie wykop, a tu caly czas laduja jakies niedobitki z ttdkn. Wiekszosc ucieka po przywitaniu. Ciagnie ich do Majora, ale Major ma pilke (pod pacha) i chujowych kolegow. Jesli szpro zostanie, to mamy przeciez mnostwo tematow do obgadania: polcony, jezycjade i Ausira (z ktorego ponoc nie mozna chichrac).

  Tylko patrzeć, aż sam WO wpadnie do Szamba. To by dopiero było.

  Za kilka lat przyczołga się do szamba po subskrypcję Lemoniady VI. Jak Gawriła Ardalionowicz po rubla na Wyspę Wasiljewską.

 520. marcin_be
  03/07/2013 o 10:56 pm

  Wy to macie prawie mokre sny z tym Wojtkiem (w sumie jak się czytało jego blipa to w drugą stronę działało to podobnie).

 521. hlb
  03/07/2013 o 11:11 pm

  @szprota

  …ale proszę się nie taplać w Szambie. Wujek patrzy i się gniewa.

  http://blip.pl/s/1689915035

 522. hlb
  03/07/2013 o 11:14 pm

  marcin_be :
  Wy to macie prawie mokre sny z tym Wojtkiem (w sumie jak się czytało jego blipa to w drugą stronę działało to podobnie).

  …tylko on ma mokrą jawę.

  Jak przeprosi za wszystkie świństwa, które wypisywał o ostrygach, to go dopuścimy tu. Ale owoców morza będziemy bronić dłużej niż samego morza.

 523. marcin_be
  03/07/2013 o 11:20 pm

  hlb :
  @szprota
  …ale proszę się nie taplać w Szambie. Wujek patrzy i się gniewa.
  http://blip.pl/s/1689915035

  podczytałem trochę wieści z blipa i O_o czyjeś życie było przedmiotem omówienia? Wojtek jest w szoku bo traci swoich padawanów na rzecz Szamba Majora! Kurwa za chwile się okaże, że jesteśmy alternatywą dla prawicowych mediów…

 524. hlb
  03/07/2013 o 11:21 pm

  Uważam, że jako konstruktywna opozycja mamy moralny obowiązek uratować Wojtka przed przymusową migracją na Wykop, która może przynieść wyłącznie brutalny lincz ze strony rozwydrzonych ekstremistów.

  Podejmijmy w naszej magdalence u Majora rozmowy z nimi. Zapewnijmy genrałowi Wojciechowi nietykalność za żołnierską przysięgę, iż następna Lemoniada będzie o bezdrożach Transylwanii.

 525. 03/07/2013 o 11:22 pm

  WO gonna WO. Myślę, że mimo wszystko za bardzo mnie lubi, by się długo gniewać.

 526. adas
  03/07/2013 o 11:26 pm

  marcin_be :
  Wy to macie prawie mokre sny z tym Wojtkiem (w sumie jak się czytało jego blipa to w drugą stronę działało to podobnie).

  Jego drukują, tego tam, w prawdziwej prasie papierowej, a nas nie.

  To takie proste! Jak socjo-chemiczna analiza Batmana, zresztą jedynego komiksowego herosa, który na taką analizę czasem zasługuje. No, troooochę.

  Inksza sprawa, że w większości, jak się domyślam (mam nadzieję), nic do rzeczonej prasy nie wysyłamy, choćby podań o bezpłatny staż.

  My dopiero aspirujemy do bycia klasą średnią, a Wojtek tak celnie punktuje wszystkie braki. Gdyby jeszcze kpił, to byłoby to łatwiej przełknąc, ale on nam… WSPÓŁCZUJE !!!!!!!!!?!!!!!

 527. hlb
  03/07/2013 o 11:29 pm

  szprota :
  WO gonna WO. Myślę, że mimo wszystko za bardzo mnie lubi, by się długo gniewać.

  Ja też ciągle sobie powtarzam, że mnie bardzo lubi. I vHF też. I cyncynat też. Tylko Major raz jojczył, że kiedyś Wojtek mu odpowiadał na komcie, ale później przestał.

  Ale Major jest mientki. Dlatego ciągle służy w majorach.

 528. fidelio
  03/07/2013 o 11:30 pm

  hlb :
  Uważam, że jako konstruktywna opozycja mamy moralny obowiązek uratować Wojtka przed przymusową migracją na Wykop, która może przynieść wyłącznie brutalny lincz ze strony rozwydrzonych ekstremistów.
  Podejmijmy w naszej magdalence u Majora rozmowy z nimi. Zapewnijmy genrałowi Wojciechowi nietykalność za żołnierską przysięgę, iż następna Lemoniada będzie o bezdrożach Transylwanii.

  I o wyższości szprotki nad ostrygą.

 529. marcin_be
  03/07/2013 o 11:37 pm

  szprota :
  WO gonna WO. Myślę, że mimo wszystko za bardzo mnie lubi, by się długo gniewać.

  no miejmy nadzieję bo na razie to zachowuje się jak Warzecha (z pozycji lewicowych)

 530. hlb
  03/07/2013 o 11:39 pm

  adas :

  Jego drukują, tego tam, w prawdziwej prasie papierowej, a nas nie.

  Chyba ty! Pan Major ma praktycznie Zajdla w kieszeni. Kolejnego Zajdla wygrywa vHF, kolejnego DoktorNo. Ja nic nie wygrywam bo jestem zajęty trzymaniem ausira, kiedy cyncynat go kopie.

  fidelio :
  I o wyższości szprotki nad ostrygą.

  Ale nie dokuszczajmy szpro. Wstrzymajmy oddech. Podokuczamy jaja, kiedy się NIESPODZIEWANIE zjawi. Hihihi.

 531. 03/07/2013 o 11:44 pm

  Od dwóch dni wojtek próbuje ukuć tego swojego srogiego mema, że major to Łazarz, a tu mu rdzeń ttdknu do szamba przyłazi. Hihihi.

 532. 03/07/2013 o 11:47 pm

  Właśnie zostawcie szpro, chuje. Dziewczyna ma na wykopie jakiegoś Tolkiena w wersji 1:1. Hordy atakujo, srajo w komciach, wąsami wiążo

 533. jaja
  03/07/2013 o 11:52 pm

  Widziałem tu poważne dysputy polityczne (Snowden, kontynenty, świat); dorzucę Elbląg, gdzie wyciekły taśmy:

  http://www.elblag.net/artykuly/cala-prawda-o-jerzym-wilku-sensacyjne-nagranie-w-i,5356.htm

 534. hlb
  03/07/2013 o 11:53 pm

  galopujący major :
  Od dwóch dni wojtek próbuje ukuć tego swojego srogiego mema, że major to Łazarz, a tu mu rdzeń ttdknu do szamba przyłazi. Hihihi.

  Czescjacek powiedziałby: butthurt. Nie rozumiem takiej postawy. Na przykład, tyle bzdur o nas Wojtek nawypisywał, a przecież nikt by mu złego słowa nie powiedział, gdyby przyszedł i powiedział, że mu tak zwyczajnie po ludzku głupio.

 535. 04/07/2013 o 12:01 am

  @hlb: wo tego nie zrobi przecież.
  A wejście na wykop mam z lekka epickie, dwie wrzuty i pod obydwiema shitstormy, że zapomniałam kac wawy obejrzeć.
  Trolling nigdy nie był tak łatwy.

 536. hlb
  04/07/2013 o 12:02 am

  jaja :
  Widziałem tu poważne dysputy polityczne (Snowden, kontynenty, świat); dorzucę Elbląg, gdzie wyciekły taśmy:
  http://www.elblag.net/artykuly/cala-prawda-o-jerzym-wilku-sensacyjne-nagranie-w-i,5356.htm

  Dobry wieczór:)

  MEANWHILE w BLIKOPIE…

  Wypok opadł już do takiego poziomu, że stał się gotów na przyjęcie czescjacka…

  http://www.wykop.pl/ludzie/czescjacek/

 537. hlb
  04/07/2013 o 12:05 am

  szprota :
  @hlb: wo tego nie zrobi przecież.

  Żartowałem. Przecież nie pozwoliłbym, że się tak głupio poniżał. Gdyby tylko spróbował, zaraz rzuciłbym się go z kolan podnosić.

  Nie, srsly. Nic do niego nie mam. Zacznie bez błędów pisać mój nick i będzie mógł zostać moim kolegą. Jak Inżynier Mrównica. Jak Michał Radomił.

 538. 04/07/2013 o 12:10 am

  Dobry wieczór:)
  MEANWHILE w BLIKOPIE…
  Wypok opadł już do takiego poziomu, że stał się gotów na przyjęcie czescjacka…
  http://www.wykop.pl/ludzie/czescjacek/

  cześćjacka to ty zostaw, pięknie trolluje tę gimbazę.

 539. sickofitall
  04/07/2013 o 12:12 am

  galopujący major :
  Właśnie zostawcie szpro, chuje. Dziewczyna ma na wykopie jakiegoś Tolkiena w wersji 1:1. Hordy atakujo, srajo w komciach, wąsami wiążo

  Ale majorze chyba nie nawołujesz do ostatniego zajadu na wykop. Odbijanie ttdknu z wykopowego jasyru to zbyt męczące zajęcie na lato.

 540. sickofitall
  04/07/2013 o 12:13 am

  miało być zajazdu kurna

 541. hlb
  04/07/2013 o 12:13 am

  szprota :
  Dobry wieczór:)
  MEANWHILE w BLIKOPIE…
  Wypok opadł już do takiego poziomu, że stał się gotów na przyjęcie czescjacka…
  http://www.wykop.pl/ludzie/czescjacek/
  cześćjacka to ty zostaw, pięknie trolluje tę gimbazę.

  Nie. W tym zakonie to my robimy tylko to co nam nakaże nasz Pan, Pan Major. Narazie skoncentruj się na pisaniu regulaminów na Blikopie. All cześćjacek are belong to us.

 542. cyncynat
  04/07/2013 o 12:14 am

  galopujący major :
  Od dwóch dni wojtek próbuje ukuć tego swojego srogiego mema, że major to Łazarz, a tu mu rdzeń ttdknu do szamba przyłazi. Hihihi.

  Ty chyba jestes nie na biezaco. Wojtek na tego mema od jakichs 2-3 lat. Od czasu gdy skumal, ze jest ciagle tu omawiany. Sa dwie wersje tego mema: lajt i alltheway. Lajt polega na tym, ze go nie lubimy bo nie wierzylismu mu z Psychiatrykiem i teraz nas boli, ze on mial racje. Alltheway polega na tym, ze my tu jestesmy takimi polonusami od Lazarza, prawicowi nieudacznicy na wygnaniu.

  A co do ostatnich blipniec, to sam chetnie popatrze jak on przelknie szpro komciujaca tu. Wojtek ma bardzo silne poczucie lojalnosci. Jest to mu zreszta potrzebne, poniewaz w gruncie rzeczy rozumie, ze jest bufonowaty (jemu sie wydaje, ze tylko troszeczke), i jest mu potrzebne, by jego otoczenie bralo go takim jakim jest i nie za bardzo obijalo mu jego i tak stratowane ego.

 543. hlb
  04/07/2013 o 12:15 am

  sickofitall :

  galopujący major :
  Właśnie zostawcie szpro, chuje. Dziewczyna ma na wykopie jakiegoś Tolkiena w wersji 1:1. Hordy atakujo, srajo w komciach, wąsami wiążo

  Ale majorze chyba nie nawołujesz do ostatniego zajadu na wykop. Odbijanie ttdknu z wykopowego jasyru to zbyt męczące zajęcie na lato.

  Eee, nie. Pan major ma tylko takie odruchy z poprzednich psychiatryków. Jak widzi lejącą się chujaze, to pobiegłby i pofilarował. Przejdzie mu. Wyślemy starostę, żeby trzymał naszą ambasadę na blikopie.

 544. hlb
  04/07/2013 o 12:18 am

  @cyncynat

  otototo:)

  Ale jakbym go widział tonącego w wykopie, to bym mu podał brzytwę. Nie mógłbym stać i patrzeć.

 545. 04/07/2013 o 12:20 am

  Nie. W tym zakonie to my robimy tylko to co nam nakaże nasz Pan, Pan Major. Narazie skoncentruj się na pisaniu regulaminów na Blikopie. All cześćjacek are belong to us.

  och, no dobrze, szanuję to.

 546. 04/07/2013 o 12:22 am

  (za którymś razem zacytuję prawidłowo, przysięgam)

 547. hlb
  04/07/2013 o 12:27 am

  szprota :

  och, no dobrze, szanuję to.

  Więc pewnie docenimy to. Srsly, tutaj jest bardzo uczciwe i honorowe szambo.

  szprota :
  (za którymś razem zacytuję prawidłowo, przysięgam)

  Wątpię. Wszystkim się wysypuą te blokałty. Tylko vHF ma zawsze prawidłowo. Ale jemu zawsze doktoranci korektorują komcie na zaliczenie.

 548. marcin_be
  04/07/2013 o 12:29 am

  hlb :

  sickofitall :

  galopujący major :
  Właśnie zostawcie szpro, chuje. Dziewczyna ma na wykopie jakiegoś Tolkiena w wersji 1:1. Hordy atakujo, srajo w komciach, wąsami wiążo

  Ale majorze chyba nie nawołujesz do ostatniego zajadu na wykop. Odbijanie ttdknu z wykopowego jasyru to zbyt męczące zajęcie na lato.

  Eee, nie. Pan major ma tylko takie odruchy z poprzednich psychiatryków. Jak widzi lejącą się chujaze, to pobiegłby i pofilarował. Przejdzie mu. Wyślemy starostę, żeby trzymał naszą ambasadę na blikopie.

  TAK TAK!!! Zdobędziemy Zajdla, ustanowimy ambasadę na blikopie co jeszcze? TU JEST SZAMBO PRZEJMUJEMY TEN TEREN!!! a stąd już tylko mały kroczek by ustanowić hlb Cesarzem Europy :D

  ps. nowa notka…

 549. 04/07/2013 o 12:37 am

  Z zajdlem to ma sens. Marcela nominowaliśmy, to Majora nie nominujemy? A po tegorocznych widać, że studenteria nie ma co czytać, same ćwieki i achaje.

 550. hlb
  04/07/2013 o 12:45 am

  szprota :
  Z zajdlem to ma sens. Marcela nominowaliśmy, to Majora nie nominujemy? A po tegorocznych widać, że studenteria nie ma co czytać, same ćwieki i achaje.

  O, to może chcesz przydział na odcinek pilnowanie Majora? Bo to jest leń i nie odrabia zadań. Zajdel praktycznie leży i czeka, a on się ociąga.

  marcin_be :a stąd już tylko mały kroczek by ustanowić hlb Cesarzem Europy :D
  ps. nowa notka…

  To ja już może pójdę robić listę prześladowanych i harmonogram terroru. Dobranoc niepaństwu :)

 551. 04/07/2013 o 12:49 am

  szprota :

  Z zajdlem to ma sens. Marcela nominowaliśmy, to Majora nie nominujemy? A po tegorocznych widać, że studenteria nie ma co czytać, same ćwieki i achaje.

  A masz linka, a najlepiej pdfy z tymi nominowanymi opowiadaniami?

 552. 04/07/2013 o 12:53 am

  cyncynat :

  galopujący major :
  Od dwóch dni wojtek próbuje ukuć tego swojego srogiego mema, że major to Łazarz, a tu mu rdzeń ttdknu do szamba przyłazi. Hihihi.

  Ty chyba jestes nie na biezaco. Wojtek na tego mema od jakichs 2-3 lat. Od czasu gdy skumal, ze jest ciagle tu omawiany. Sa dwie wersje tego mema: lajt i alltheway. Lajt polega na tym, ze go nie lubimy bo nie wierzylismu mu z Psychiatrykiem i teraz nas boli, ze on mial racje. Alltheway polega na tym, ze my tu jestesmy takimi polonusami od Lazarza, prawicowi nieudacznicy na wygnaniu.

  A co do ostatnich blipniec, to sam chetnie popatrze jak on przelknie szpro komciujaca tu. Wojtek ma bardzo silne poczucie lojalnosci. Jest to mu zreszta potrzebne, poniewaz w gruncie rzeczy rozumie, ze jest bufonowaty (jemu sie wydaje, ze tylko troszeczke), i jest mu potrzebne, by jego otoczenie bralo go takim jakim jest i nie za bardzo obijalo mu jego i tak stratowane ego.

  No ale to, major raz psychiatryk zawsze psychiatryk to wiadomo, starebyło. Teraz jest major to Łazarz, Łazarz to major, hohoho, jacy oni podobni, że ja ich ciągle mylę…

 553. cyncynat
  04/07/2013 o 1:10 am

  No tak. Poczucie humoru jest jednym z filarow Postdoca. Tylko z tym komiksem jest jakos cicho. Czy to nie Szpro tym zarzadza? Ja mam szczera nadzieje, ze da mu goscinny wystep. I po cichu licze na to, ze WO doceni moje przypierdalanie sie adekwatnie, czyli uwieczni mnie w swoim dziele: najlepiej jako lysego, otylego zdzieracza azbestu z Chicago. W zamian, obiecuje Szpro, ze na miesiac zejde z kotkow. A chuj tam, nawet na dwa miesiace!

 554. 04/07/2013 o 8:11 am

  Szpro ma tylko (podobnie jak Michio czy Marce) kilkoro znajomych komiksiarzy, na razie pomysły współpracy trochę leżą w martwym punkcie.

  @nominowane rzeczy do zajdla:
  tu są fragmenty powieści: http://www.kawerna.pl/aktualnosci/ksiazki/item/6818-teksty-nominowane-do-nagrody-im-janusza-a-zajdla-2012.html

  później poszukam opowiadań, na pewno Ćwiek swoje uwolnił do sieci.

 555. cyncynat
  04/07/2013 o 8:33 am

  to naprawdę jest bardzo rozczarowujące:
  http://blip.pl/s/1689916957

 556. cyncynat
  04/07/2013 o 8:37 am

  Ja przepraszam, ze same chichy i blipy, ale ale dyskusji o Snowdenie mam wystarczajaco w pracy, no i powazne dyskusje nie przystaja do niepowagi tego miejsca.”This is SZAMBO!!@@111″, jak mawiali klasycy.

 557. hlb
  04/07/2013 o 8:57 am

  cyncynat :
  No tak. Poczucie humoru jest jednym z filarow Postdoca.

  No, fakt tu jest jego słaby punkt, nawet ja nie byłbym go wstanie wybronić. Luz i poczucie humoru Wojtka są sztuczne jak oba cyce Tory Lane.

  szprota :
  Szpro ma tylko (podobnie jak Michio czy Marce) kilkoro znajomych komiksiarzy, na razie pomysły współpracy trochę leżą w martwym punkcie.

  To maż już dwie misje w Szambie. Jak ci się powiedzie, to chyba dostaniesz, ja wem, Czarnego Badża Szambamajora. Hihihi.

  cyncynat :
  to naprawdę jest bardzo rozczarowujące:
  http://blip.pl/s/1689916957

  Bardzo! O ile to nie jest jakiś elaborate metatrolling.

 558. hlb
  04/07/2013 o 8:59 am

  „maż”? to chyba przez ten czarny.

 559. sickofitall
  04/07/2013 o 9:23 am

  cyncynat :
  to naprawdę jest bardzo rozczarowujące:
  http://blip.pl/s/1689916957

  Chyba szprota właśnie zakończyła występy na wykopie. Widzę komunikat 404 – „Użytkownik rozpoczął procedurę usuwania swojego konta z serwisu”. Why?

 560. cyncynat
  04/07/2013 o 9:28 am

  Nie chce jeszcze bardziej rozczarowywac wrazliwych znajomych? Pogadac z gimbusiarnia, to so low class. Nie przystoi.

 561. 04/07/2013 o 9:34 am

  Szkoda czasu i ja jednak jestem nerwowa w takich miejscach.

 562. hlb
  04/07/2013 o 10:15 am

  cyncynat :
  Nie chce jeszcze bardziej rozczarowywac wrazliwych znajomych? Pogadac z gimbusiarnia, to so low class. Nie przystoi.

  Wojtek zaczął do nich wymownie milczeć, więc wkrótce się zawstydzą tymi mizianiami po wypokach i szambach.

  szprota :
  Szkoda czasu i ja jednak jestem nerwowa w takich miejscach.

  A badż? Badż przepadnie. I znów was zabraknie, kiedy wypoki będą toczyć bekę z 4.5 kilowego arbuza. :D

 563. hlb
  04/07/2013 o 10:19 am

  Łahahahahaha, jaki butthurt. Przynajmniej 9 stopni w skali czescjacka.

  http://blip.pl/s/1689918745

 564. vHF
  04/07/2013 o 10:21 am

  Panowie (i Pani), przenieśmy się pod nową notkę bo mi się tubki tną jak odświeżam.

 565. 04/07/2013 o 12:14 pm

  szprota :Szkoda czasu i ja jednak jestem nerwowa w takich miejscach.

  Dostaliście łomot.
  PS – jeśli komukolwiek z desantu blipowego wydawało się, że po nazwaniu dyysktanta homo- i ksenofobem, ten się rozpłacze i będzie myu przykro…

 566. 04/07/2013 o 2:28 pm

  hlb :
  @szprota
  …ale proszę się nie taplać w Szambie. Wujek patrzy i się gniewa.

  http://blip.pl/s/1689915035

  hlb :
  Łahahahahaha, jaki butthurt. Przynajmniej 9 stopni w skali czescjacka.
  http://blip.pl/s/1689918745

  WO niczym jakis prawicowy łoś z internetów, jak ona mogła zdradzić i przyjść tutaj.
  Zabawne.

 567. cyncynat
  04/07/2013 o 9:27 pm

  @adas

  rozumiem, ze czytales w tlumaczeniu Engielkinga? Nie pamietam, ale chyba tylko on tlumaczyl z rosyjskiego.

  Zostalo ci juz tylko Zaproszenie Na Egzekucje i Pamieci, Mow. Zaproszenie jest moim ulubionym i musze uprzedzic, ze zblizasz sie do genezy mojego pretensjonalnego nicka. Docent przyszedl ze stroby Below, ja ze strony Nabokova (musze chyba przyznac, ze prawie jak jego proze, uwielbiam jego ranty i dissy, Internetsy stracili takiego niesamowitego flejmera!). Ja bylem wtedy chyba po polowie Herzoga i niezwlocznie poinformowalem Docenta, jak bardzo mnie znudzily problemy tego kolesia od listow do Heideggera.

 568. cyncynat
  04/07/2013 o 9:28 pm

  Bellow, ffs

 569. 19/07/2013 o 12:39 pm

  This is the right webpage for everyone who would like to find out about this topic.

  You know so much its almost hard to argue with you (not that I personally will need
  to…HaHa). You certainly put a fresh spin on a subject that’s been written about for a long time. Great stuff, just great!

 570. 30/07/2013 o 7:17 am

  You actually make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be really something which I think
  I would never understand. It seems too complicated and extremely broad for me.
  I’m looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

 571. 02/08/2013 o 12:40 am

  It’s actually a great and helpful piece of information. I’m satisfied that you shared this useful information with us.
  Please keep us informed like this. Thanks for
  sharing.

 572. 10/06/2014 o 6:36 pm

  If you would like to obtain much from this paragraph then you have to apply these techniques to your won webpage.

 573. 12/12/2015 o 11:40 am

  watch Porn Movies online http://hdmaza.pk/

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: