Strona główna > felietonik > Kto popierał amnestię?

Kto popierał amnestię?

Już niedługo na wolność zaczną wychodzić najgroźniejsi mordercy, zboczeńcy, seksualni dewianci, którzy załapali się nieszczęśliwym dla nas trafem na fatalny okres w dziejach polskiego wymiaru sprawiedliwości. Znaczna część to ci, którym wybrany w częściowo wolnych wyborach Sejm zamienił w grudniu 1989 r. na mocy amnestii kary śmierci na kary 25 lat po-zbawienia wolności. Nie mógł ich zamienić na dożywocie, ponieważ takiej kary w ówczesnym kodeksie karnym jeszcze nie było.(…) Chciałoby się dzisiaj dotrzeć do tych geniuszy posłów zachłyśniętych pozornym w dużej mierze przełomem 1989 r., którzy postanowili w perspektywie 25 lat podarować wolność ludziom, którzy powinni być na zawsze wyeliminowani ze społeczeństwa.

Łukasz Warzecha

W ramach tygodniowego przeglądu prawicowej publicystyki trafiłem oczywiście na mojego ulubionego autora Warzechę Łukasza i podejmując trop dotarcia do geniuszy postanowiłem trochę poguglać, jak to z ową amnestią było. W szczególności chodzi mi o środowisko znane z swej niezłomności i surowości odnośnie seryjnych morderców i gwałcicieli.

Amnestie w 1989 r. uchwalono w atmosferze strajków i protestów w więzieniach, które zakończyły się krwawo stłumionymi buntami. Bunty wybuchły na skutek pominięcia znacznej liczby recydywistów, o co wnioskował Senat i co stało się przyczyna jednego z pierwszych, ówczesnych kryzysów konstytucyjnych. Zaniepokojonych  od razu uspokoję. Senator Jarosław Kaczyński od początku był przeciw amnestii. Tak jak poseł Stefan Niesiołowski, Izabela Sierakowska i dziennikarz Ernest Skalski. Pytanie kto był „za”? Oczywiście poza Adamem Michnikiem, który mówił, iż „dostaje listy od więźniów, którzy pytają, czy oni mniej zasługują na amnestię niż mordercy księdza Popiełuszki”.

Projekt wniosło 20 posłów OKP ówczesnego Sejmu kontraktowego. Ich skład osobowy pozostaje nieznany, aczkolwiek z lektury niniejszjej autopoprawki można wnioskować, iż byli to właśnie ci. Kluczowy jest wniosek o zamianie art. 6a na art. 7 albowiem to  na mocy ostatecznego art. 7 ust. 3 zamieniono karę śmierci na 25 lat pozbawienia wolności., a wg. ówczesnych doniesień prasowych takie rozwiązanie występowało już w pierwotnym projekcie.  Oznacza to, że Jan Rokita z kolegami i koleżankami popierał to rozwiązanie od początku, zaś jedynym przedmiotem troski odnośnie projektu, była odpowiednia zamiana numerów przepisów.

Uważni czytelnicy wyłowią nie tylko nazwisko posła, którego wiele lat później Niemcy pobiją w samolocie, ale także Krzysztofa Putrę (tak tego Putrę). Warto odnotować polityków późniejszego Porozumienia Centrum: Tadeusza Kowalczyka, Stanisława Padykułę, Edwarda Rzepkę oraz oczywiście Andrzeja Kerna. Zmarły przed kilkoma laty Andrzej Kern uważany jest za prawicowego męczennika – „zabitego” w latach 90-tych filmem Uprowadzenie Agaty.

W Senacie amnestię szeroko popierał inny idol dzisiejszej młodzieży w dresach, mianowicie Zbigniew Romaszewski:

Rekapitulując dyskusję nad ustawą o amnestii, Senator Romaszewski przypomniał najważniejsze argumenty przemawiające za przyjęciem jej rozszerzonej formuły.  Amnestia stanowi w chwili obecnej naprawienie nieprawidłowości wynikających z nadmiernie represyjnego prawa lat ubiegłych – mówił Senator. W nie tak odległej przeszłości średni wyrok przy wszystkich przestępstwach, w tym drobnych kradzieżach, sięgał 2 lat więzienia. Trzeba 2 lata w więzieniu przesiedzieć, żeby wiedzieć, co to oznacza. To był chyba rekord świata. Na to nakładała się ustawa majowa i stan wojenny wprowadzający tryb przyśpieszony. Część spraw o przestępstwa ciężkie była rozpatrywana tylko w jednej instancji. To trzeba naprawić. Przystąpiliśmy do tworzenia zupełnie nowej polityki karnej – polityki zwalczania przestępczości, a nie polityki represji. Zamknięcie tego etapu szerszą amnestią, amnestią dotyczącą również przestępstw ciężkich, które od lat nie były obejmowane amnestiami, jest tym, co powinniśmy zrobić.

Druga poprawka zrelacjonowana przez Senatora to rozszerzenie zakresu stosowania amnestii o przestępstwa popełnione w warunkach recydywy wielokrotnej, czyli z art. 60 par. 2, a także przestępstwa z art. 208, 210, 145 par. 3. Z amnestii zostają wyłączone zbrodnie przeciw życiu, a więc art. 148 par. 1 i 168 par. 2, czyli zgwałcenie zbiorowe lub popełnione ze szczególnym okrucieństwem.

Ciekawy jest również zespół ekspertów zajmujący się projektem. Otóż w ówczesnej Gazecie Wyborczej przeczytać możemy nie tylko, że senacka „Komisja postanowiła zaproponować wiele poprawek do ustawy o amnestii. Do prac nad przygotowaniem zmian upoważniła trzech ekspertów: adw. Tadeusza de Virion oraz doc dr. hab. Lecha Falandysza i doc dr. hab. Janusza Kochanowskiego” ale także, iż „Na posiedzeniu 22 listopada senacka Komisja Praw Człowieka i Praworządności zapoznała się z uwagami eksportów: adwokata Tadeusza de Virion, doc. dr. hab. Lecha Falandysza i doc. dr. hab. Janusza Kochanowskiego do ustawy o amnestii i zaaprobowała szereg ich propozycji. M.in. ograniczenie wyłączeń skazanych, którzy mieli być pozbawieni możliwości skorzystania z amnestii. Wielokrotni recydywiści oraz osoby, które dopuściły się rozboju i zuchwałej kradzieży, skorzystałyby ze złagodzenia kary więzienia o jedną czwartą”. Trudno jednoznacznie przesądzać, ale wydaje się, iż dr Janusz Kochanowski brał czynny udział nie tyle w zapobieganiu amnestii, ale w jej rozszerzaniu na wielokrotnych recydywistów.

Abstrahując od słuszności ówczesnej amnestii w ogóle oraz od zamiany kary śmierci na 25 lat, jeśli  Warzecha Łukasz i wielu innych prawicowych publicystów chciało by dowiedzieć się, co za „geniusze” wypuszczają seryjnych zbrodniarzy i recydywistów, to podpowiem, że oprócz złego Michnika i Unii Wolności, był to także Krzysztof Putra, Andrzej Kern, Zbigniew Romaszewski i prawdopodobnie ukochany dr Janusz Kochanowski.

 1. emluby
  29/04/2013 o 10:36 am

  pierwszy, karwasztfasz (przyspało się w długi łikend)

 2. emluby
  29/04/2013 o 10:43 am

  Co do Kochanowskiego, to imo Warzecha z kolegami to mu trochę mordę dorabiają. Z pewnością nie było tak, że Kochanowski popierałby ich wszystkie pomysły, albo oni byliby ze wszystkich pomysłów Kochanowskiego zadowoleni.

 3. adas
  29/04/2013 o 11:13 am

  Mnie ciekawi jedno – jakim cudem „wolnościowcy” nie zauważają jak użytecznym narzędziem do tłumienia szeroko rozumianej wolności jest kara śmierci. Zgadza się, „tyrani” i tak by ją stosowali, ale o ile to łątwiejsze, gdy już jest odpowiedni paragraf.

  Przypominanie, że kara śmierci najmocniej uderza w, dziś nazywamy ich „społecznie upośledzonymi”, to rzecz jasna lewacki populizm, więc co obchodzi takiego Warzechę?

 4. Starosta Melsztyński
  29/04/2013 o 1:48 pm

  To ja dam cytat:

  „brak ochrony obywateli polskich w fazie embrionalnej”

 5. 29/04/2013 o 4:14 pm

  Starosta Melsztyński :To ja dam cytat:
  “brak ochrony obywateli polskich w fazie embrionalnej”

  Mało tego. Podobno polskie urzędy odmawiają wydawania dowodów osobistych takim Polakom. Jawna dyskryminacja.

 6. brysio
  29/04/2013 o 5:15 pm

  A KK odmawia chrztu takim małym ludzikom……

 7. marcin_be
  29/04/2013 o 9:39 pm

  szfak kliknąłem warzechę do zaremby i jedyne co zaremba może prostować to krzywiznę banana a pod spodem gawiedź łyka to jak pelikan albo młody rekin…

 8. adas
  30/04/2013 o 1:35 pm

  Ale Magierowski ładnie przestrzelił. Ma trochę racji, bo narodowe klęski we współczesnej państwotwórczej mitologii są równie istotne jak zwycięstwa (a im naród mniejszy, tym ważniejsze), ale w tym krótkim twicie zrobił dwa wielbłądy. Po pierwsze – „brytyjskie” to już dziś nie taki oczywisty przymiotnik. Po drugie – sama Dunkierka to symbol sukcesu.

  Zabawny paradoks. To przecie niezależni od lat obwianiają GW o budowanie obrazu Polaka ofiary, ofermy, wiecznego przegrańca, który musi klękać przed obcym. Równocześnie ci sami ludzie uważają kolejne przegrane rocznice za konieczny fundament polskiej swiadomości.

 9. adas
  30/04/2013 o 2:24 pm

  Oho, Gabriel od niedźwiedzi też musiał się odnieść do wydawnictwa Agory. Jakoś bez werwy jak na niego. Za to w bonusie rozmowa Grzegorza Brauna z autorem. Nie daje linków, bo mnie zbesztają!

 10. Starosta Melsztyński
  30/04/2013 o 3:02 pm

  Jezu, jakie nudy. W Szwecji trwają przygotowania do największego narodowego pijaństwa czyli Wieczora Walpurgii. Jak mnie poinformowano dawno temu w uniwersyteckim mieście Uppsali pozostać w tę noc bez partnera/partnerki to obciach.

  Zupełnie przypadkiem dowiedziałem się, że ruszył właśnie długo oczekiwany bieda portal blogowo-informacyjny czeci obiek. Przy okazji okazało się, że partyzanci Tomasza Parola wydarli uzurpatorom Opary domenę nowyekran.pl. Domenę nowyekran.net okupują natomiast oparczycy. Tym samym potwierdziła się teoria dwóch Nowych Ekranów. Jak należy rozumieć, za kulisami jednego Nowego Ekranu kryje się klan Wileckich a drugiego rodzina Dariusza Grabowskiego (on sam, żona i syn). Co prawda nie wiem, kto to Wilecki a kto Grabowski, ale same nazwiska wywołują dreszcz rozkoszy u kolporterów teorii spiskowych, więc notuję z obowiązku.

  Tymczasem w S24 Igor Janke i pacjenci dywagują na temat dymisji Gowina. Rozkwita tysiąc hipotez, jedna tylko przyczyna dymisji nie jest brana pod uwagę – urzędujący minister sprawiedliwości ordynarnie skłamał, do tego narażając na szwank dobre polskie stosunki z sąsiadem. Wygląda na to, że dla Jankego i pacjentów kłamstwo ministra to nic nie znaczący szczegół i nie powinno być powodem dymisji. Czy to po prostu wasz uniżony sługa stracił kontakt z duszą narodową i nie potrafi już zrozumieć rodaków krajowych?

  Coryllus, Coryllus. Tego też nie rozumiem. Nie potrafię zrozumieć fenomenu i za cholerę ne potrafię zrozumieć co facet pisze, poza plwocinami, które z przyczyn również niezrozumiałych miota na zupełnie randomalne ofiary.

  Jak się dowiedziałem z psychiatryka godłem Polski ma zostać orzeł z czekolady. Brązowy?

 11. Starosta Melsztyński
  30/04/2013 o 3:10 pm

  Z drugiej strony ponoć 3 obieg nie jest właścicielem brandu 3 obieg donosi pacjentka Orlicz na facebooku.

  Tak więc mamy teorię dwóch trzecich obiegów również.

 12. hlb
  30/04/2013 o 4:13 pm

  Ho! Zapowiada się seria wspaniałych niezapowiedzianych zwrotów akcji!

  Czopek – proponuję taki uproszczony zapis nazwy tego psychiatryka Parola, bo oryginał jest jednak niezapamiętywalny dla zdrowego człowieka – no więc Czopek najwyraźniej pozostaje w ofensywie. Co znaczy, że oparczycy wkrótce powiedzą, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

  Ale w odwodzie przecież jest jeszcze taki mały odłamek rozłamowców z NE, z którym oparczycy mogliby się teraz zjednoczyć. Niestety, kuffa, uleciała mi nazwa domeny pod którą się kryli ci najfundamentalniejsi nowoekranowcy. Może ktoś z kolegów pamięta?

  To był taki popierdolony minipsychiatryk, z którego lolaliśmy się jakiś czas temu. Miał ogólnie bardzo obiecujący feel and look, bo zapowiadał stworzenie internetowego przytułku dla wszystkich najbardziej odjechanych sarmackich nazi-rycerzy bożogrobców z kilku forów. Ich pierdolec był naprawdę godzien uwagi, anyways.

  Acha! I żebyśmy mieli jasność: nie, nie wróciłem do waszego psychiatryka. Dopóki Major nie odda wraku Nameste, to nie ma chuja, psychiatrykujecie se sami. Ja najwyżej pozostanę waszym Igoerm Janke, który ubrał się w smoking i wypiął się na was (btw, skąd ta prawicowa koncepcja, że do zakładania spółki trzeba się ubrać jak na oficjalną kolację w ambasadzie?). Tyle, że nie pojdę w konsaltink. Bo na jaki chuj byłby mi blogowy think tank?

  BTW, taki pomysł na sarmackie sajensfikszon: niespodziewanie okazuje się, że Zakon Krzyżacki wcale nie zsekularyzował się i ani nie zhołdził, tylko spierdolił przed na Księżyc (nie wierzcie Matejce, bo to, kurwa, sarmacki bieda-Banksy był, nie malarz). Na Księzycu Krzyżacy mają tajna bazę i szykują się do odzyskania Malborka i Torunia.

  No wiem, że ten plot może brzmieć znajomo. Ale przecież na tym polega lolkultura sarmacka, żeby zajebać jakiś znany pomysł, skopiować i upierać się że: A. to coś to jest takie polskie coś innego B. płakać, że okradajo Łojczyzne, bo Łukasiewicz pierwszy wymyślił te lampe C. reddit podobny jest do wykopu, ebay do alegro, a blip – nie no kurwa, blip nie jest do niczego podobny, nawet do chuja jest niepodobny.

  Powieść nazwiemy „Non-iron Sky”. Wszystkie postaci krzyżaków zagra Cezary Pazura. Wszystkie postaci sarmackich kartofli zagra – no nie wiem, nie znam się na sarmackim aktorswie – któryś z kartoflastych braci Szyców.

 13. 30/04/2013 o 4:24 pm

  Nojużdobrze się tak nie kryguj tylko wracaj do szamba. Kufelek Leffe dla pana?

 14. hlb
  30/04/2013 o 4:28 pm

  Pfff. Leffe nie pije się w kufelku, Chyba że wśród kibiców GKS Borussi Warszawa. I wejże mi spierdalaj z to grubo kresko. Żądam otwarcia akt i pełnej lustracji Nameste! Stawiam namiot, kurwa! :D

 15. hlb
  30/04/2013 o 4:30 pm

  Czy ktoś z kolegów mógłby wyjść z tego pierdolonego 3obieg.pl? Mają tak chujowy serwer, że jak lolkontent czyta naraz więcej niz trzy osoby, to zwraca same pińcettrójki.

 16. vHF
  30/04/2013 o 4:33 pm

  Leffe nie pije się w szczególności w kuflu. Zresztą, kurwa, Deuchars or GTFO. Nie mam czasu się przekomarzać bo się przeprowadzam.

 17. hlb
  30/04/2013 o 4:35 pm

  vHF :
  Leffe nie pije się w szczególności w kuflu. Zresztą, kurwa, Deuchars or GTFO. Nie mam czasu się przekomarzać bo się przeprowadzam.

  Gdzie? Dokąd? Jak? Na mopedzie? Kurwa, widzę, że naprawdę każda docentura jest taka eksytująca, jak pokazywali w Indiana Jones!

 18. vHF
  30/04/2013 o 4:38 pm

  Ja jestem jak tow. Stalin, codziennie śpię w innym łóżku. Inaczej moja tajność byłaby zagrożona.

  Indiana Jones jak wiadomo był docent do dupy, ani jednej recenzji nie napisał i bijał studentów.

 19. Starosta Melsztyński
  30/04/2013 o 4:46 pm

  vHF :
  Ja jestem jak tow. Stalin, codziennie śpię w innym łóżku. Inaczej moja tajność byłaby zagrożona.
  Indiana Jones jak wiadomo był docent do dupy, ani jednej recenzji nie napisał i bijał studentów.

  E tam, ja spalem w tym samym łóżku co Stalin. No dobra, lekka licencja. Ale w tym samym pensjonacie, we Wiedniu.
  Nawet niebycie docentem ma swoje strony.
  Pomysł na sarmacki sf – to jak rozumiem już było. Tzn, nie czytuję niczego sarmackiego poza Paskiem i Kitowiczem, na cholerę podróbki jak są oryginały. Ale słyszałem o zjawisku.

 20. hlb
  30/04/2013 o 4:48 pm

  vHF :
  Ja jestem jak tow. Stalin, codziennie śpię w innym łóżku. Inaczej moja tajność byłaby zagrożona.
  Indiana Jones jak wiadomo był docent do dupy, ani jednej recenzji nie napisał i bijał studentów.

  Mam w twoim imieniu nadzieję, że to jest Kalifornia. Bo w Europie kończą się już sensowne miejscówki. Cały ten popierdolony kontynent od Lizbony do samego Berlina zaczyna się zamieciać w jedne totalne, jebiące stęchlizną Koluszki.

  Niedługo trza to będzie oddać w zarząd Europie Wschodniej i na dworcach powywieszają tablice, like: Zurich-Koluszki, Mediolan-Koluszki, Barcelona-Koluszki, Frankfurt-Koluszki. Bryndza i skisły chuj. Nawet do glupiego Guanghzou przepaść staje się nie do nadrobienia.

 21. hlb
  30/04/2013 o 4:52 pm

  Starosta Melsztyński :
  Pomysł na sarmacki sf – to jak rozumiem już było. Tzn, nie czytuję niczego sarmackiego poza Paskiem i Kitowiczem, na cholerę podróbki jak są oryginały. Ale słyszałem o zjawisku.

  Noaleco? Koledze odebrali prawo do korzystania z gógla. Czy może jak wpisuje kolega w serczu „Iron Sky”, to przychodzi doń mały DOSowski kropkojad i kąsa w dupkę? :D

  Doprawdy, kurwa, doprawdy.

 22. hlb
  30/04/2013 o 4:55 pm

  BTW, przypomniałem se że Polska odniosła kolejny sukces na arenie międzynarodowej i została cała zdigitalizowana do góglowego Street View. A tak się składa, nie żartuję, że znalazłem wczoraj w biurku okulary cyan-red. Więc ide se cojapaczyć Koluszki w 3D.

  A jak wrócę, oczekuję od Majora samokrytyki i notki potępiającej manipulację copypastą. Populistyczna eskalacja żądań, kurwa! :D

 23. hlb
  30/04/2013 o 5:06 pm

  Dużo się nie nazwiedzałem. Okazuje się że całe Koluszki składają się z ulicy Partyzantów, która w Koluszkach-Zentrum zbiega się z ulicami 11 Listopada i Towarową za torami. To zbieganie się towarowego z partyzantami i 11 listopada w samym sercu Koluszek znajduję bardzo symbolicznym i godnym jakiegoś wiersza Wencla.

  BTW, jedyny samochód na drodze jaki w Koluszkach zarejestrował gógiel car to jebany malacz, proszę…

  http://maps.google.com/maps?q=Koluszki,+Poland&hl=en&ie=UTF8&ll=51.727772,19.830666&spn=0.072196,0.179901&sll=37.0625,-95.677068&sspn=46.946584,92.109375&oq=koluszki&hnear=Koluszki,+%C5%81%C3%B3d%C5%BA+East+County,+%C5%81%C3%B3d%C5%BA+Voivodeship,+Poland&t=m&z=13&layer=c&cbll=51.727827,19.830477&panoid=W2hwYk2nIFw_Jm0btFdCKw&cbp=12,23.44,,0,12.45

  Doprawdy, kurwa, doprawdy. Powróciłem, poveniłem i uvidiłem, że polski vici-rozimici, internet nie zawiera niczego co napawałoby optymizmem.

 24. Starosta Melsztyński
  30/04/2013 o 5:35 pm

  Pff, kolega se zwiedzał Koluszki. Ja chciałem zwiedzić swój własny dom w W-wie, solidny, ceglany, przedwojenny, czteropiętrowy. I proszę koleżeństwa, tego domu nie można zobaczyć, bo jest zasłonięty jakimś krzakiem. Czteropiętrowy dom zasłonięty krzakiem. A gdy zrobiłem się nachalny i zacząłem napierać na krzak to mię teleportowało na zupełnie inną ulicę, z której zresztą też nie można było zobaczyć mojego domu.
  Nie chcę mówić z jakiej ulicy mię teleportowało, ale jej nazwa ma bliski związek z moim nickiem.
  Potem zaś dowiedziałem się, że nie ma już w Warszawie kawiarni Frascati. Czterdzieści lat temu była, a teraz nie ma? To ja mam w dupie takie google.

 25. hlb
  30/04/2013 o 5:45 pm

  Chciałbym tylko zaznaczyć, że nie stygmatyzuję Koluszek jakoś szczególniej niż przypierdalałbym się do, ja wiem, Bałut. Nie chcę dawać Koledze Docentowi kolejnego pretekstu, do robienia mi mindfucku w stylu „ale bo ja jestem z tych Bałut”. Na iluż podłódzkich metropoliach mnie on tak już strollował, to strach pisać.

  BTW, pisze się „do Bałut”? „Do Bałutów”? „Do Bałuciech”? Wariacki język.

 26. vHF
  30/04/2013 o 5:48 pm

  Nie-nie-nie, zostałem źle zrozumiany. Ta sama tajna docentura, zostało mi przecież jeszcze ponad rok zanim szefostwo uzmysłowi sobie skalę mojego opierdalania się. Przeprowadzam się do nowego mieszkania bo widok ładniejszy (powiedziałbym jaki ale — tajność).

 27. vHF
  30/04/2013 o 5:54 pm

  Kurwa nie wierzę, kolebkę rodu, mój blok rodzinny znalazłem na Street View.

  Potrzebny teraz jest taki ficzer, żeby ułożyć animację „śladami doktora Flajszera”. Od w/w bloku, poprzez LO im. Warzechy w Łodzi, n stancji w Krakowie, dyliżans do jednego Królestwa, do drugiego wreszcie Economy Plus do konfederacji helwetyckiej (tu musimy przerwać do wiadomo — tajność).

 28. hlb
  30/04/2013 o 6:07 pm

  @vHF
  Ty, no ale przecież da się od dawna. Like…

  http://tripgeo.com/DirectionsMapExamples.aspx

 29. vHF
  30/04/2013 o 6:18 pm

  Paczpan, co teraz można tymi elektrycznymi komputerami zdziałać. kręci głową

 30. hlb
  30/04/2013 o 9:49 pm

  O! KUR! WA!

  Do wspaniałej akcji Wyborczej p.t. „Może Się Położe” przyłaczyli się cukiernicy E.Wedel. Powstaje czysto polski, innowacyjny orzeł z białej czekolady, który będzie tym dla światowego czekoladnictwa, czym turbinka Kowalskiego dla światowego rynku nadprzewodników.

  Przez chwilę poczułem się dumny, że nie do końca zapomniałem po polsku. Bo biała czekolada z grilla jest po prostu pyszna!

  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/10,88291,13829830,Tak_powstawal_czekoladowy_orzel_w_fabryce_E__Wedla.html?bo=1#TRrelSST

  Rozumiem, że bedzie też walka o miejsce w The Księdze Rekordów? Obok największej parówki z Półtuska i największej flagi namalowanej polsko renko na Drawball.

 31. hlb
  30/04/2013 o 9:58 pm

  UPDEJT!

  To się dzieje naprawdę, to nie troll! Nie. Wie. Rzę.

  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,czekoladowy-orzel-stanie-przed-palacem-prezydenckim,85500.html

  BTW, a nie można było zawiązać jakiegoś Komitetu Zgody Narodowej i wystawić przed tym pałacem coś, like, krzyz smoleński z czekolady? Obie strone byłyby syte i owca cała.

 32. 30/04/2013 o 10:18 pm

  Jest, kurwa, lepiej z tym orłem niż ci się zdaje

 33. hlb
  30/04/2013 o 10:29 pm

  To jest wspaniałe! Wynalazłem także, że Kasia Kolenda-Zaleska ma własną wersję orła z czekolady, tym raze całego wykonanego ze srogiego oburzu:

  „W opinii tych, którzy nazywają się polskimi patriotami na wyłączność, taki ideał pewnie się nie spodoba, bo zarabiają lemingi, a one są źródłem pogardy.”

  http://wyborcza.pl/1,75968,13830700,Patriota_z_orlem_nie_moze.html#ixzz2RyqkGk7m

  Uważam, że Wielowieyska powinna też coś przygotować, na przykład Balcerowicza z marcepana.

 34. hlb
  30/04/2013 o 10:30 pm

  Nie no ale, weźcie mi powiedzcie, że to jest troll. Chciałbym zasnąć wierząc, że chociaz jedna strona tego dyskursu polsko-polskiego nie jest dokumentnie popierdolona.

 35. hlb
  30/04/2013 o 10:38 pm

  No i jeszcze ciąg dalszy wymiany felietonów maratońskich pomiędzy polskimi dziennikarzamo #po40tce:

  „Wiadomo, że maratończyk czasem zderza się ze ścianą, czasem odcina mu prąd. Wtedy w sekundę z marzeń o rekordzie zostają nici. Nie ma więc żadnej pewności, że rekord się pobije. Jest prawdopodobieństwo. I nadzieja.”

  http://tomaszlis.natemat.pl/59765,3-17-w-efekcie-krytyki-prasowej

  Ja pierdolę, chyba zacznę trollować po wietnamsku. I tak łatwiej będzie mi ogarnąc cojapacze.

 36. hlb
  30/04/2013 o 10:41 pm

  …żeby tylko biegnący felietoniści przypadkiem nie podeptali tego czekoladowego orła felietonistom-hedonistom. Bo cała, kurwa, majówka na nic.

 37. Anonim
  30/04/2013 o 10:46 pm

  hlb :
  …żeby tylko biegnący felietoniści przypadkiem nie podeptali tego czekoladowego orła felietonistom-hedonistom. Bo cała, kurwa, majówka na nic.

  Buąd, wielku buąd. Jak już powyżej napisałem, orzeł powinien był być z brązowej czekolady, żeby go można było dymać w kakałko.

 38. hlb
  01/05/2013 o 2:34 pm

  No i jak tam leci długi majowy weekend, koledzy? Dzisiaj kawiorowy pochód dziadków z SLD, jutro czekoladowy pochód balcerowiczów z Wyborczej, pojutrze buraczany pochód Kukizów i innych szalikowców, tak? Mógłby mi ktoś streścić co lepsze kawałki, pls? Taka mała prośba zawczasu byłaby.

  @anonim

  A gdzie napisałeś? A którym anonimowym łosiem byłeś, kiedy to pisałeś? :D

 39. otto
  01/05/2013 o 3:05 pm

  @hlb
  celebruję, od piątej rano siedze przy robocie

 40. troll.ruski rezydentny
  01/05/2013 o 5:48 pm

  Spieszmy się kochać telewizje niezależne, tak szybko odchodzą…

  http://tiny.pl/h84gc

  Serio, jak ktoś jeszcze się nie nasycił lol-kontentem to niech zgęszcza ruchy, żeby zdążyć wyhaczyć co smakowitsze bon-moty.

 41. Starosta Melsztyński
  01/05/2013 o 6:03 pm

  Bogna Janke odkrywa uczestnikom S24 misteria dzikiej przyrody i pisze sprawozdania z eksploracji niedostępnego interioru austrackiego

  Kury znoszą jajka, krowy produkują mleko.

  http://bognajanke.salon24.pl/503912,lekcja-przyrody-na-zywo

  W następnych odcinkach szokujące informacje o pochodzeniu szynki. Nie chcę psuć suspensu i nie daję spojlera.

 42. hlb
  01/05/2013 o 6:48 pm

  @Starosta

  Polska szkoła neoreportażu. Powinni Bognę czym prędzej kupić do Gazety Wyborczej na prawoskrzydłowego. Bo oni tam teraz też przeszli na ten typ reportazu. Wczoraj mieli mocny artykuł kawałek pt. „Grzechy i grzeszki Carnajewów na obczyźnie”. Prawdziwa perła.

  Po pierwsze Gazeta ustaliła, że Tsarna-fuckers zawiedli amerykańskiego azylodawce, nie spełnili amerykańskiego snu ani nawet nie potrafili być fundamentalistami jak się patrzy:

  Rodzina mieszka pod Bostonem od 12 lat – przyjechali na wizie turystycznej i starali się o azyl polityczny, który jako Czeczeni dostali bez problemu. Niestety, ich życie na obczyźnie dalekie było od amerykańskiego snu, a również od nakazów religijnych islamu, o czym z każdym dniem wiadomo coraz lepiej.

  Po drugie, mem Wszystko Przez Sowiety spotyka mem Wciongła Go Do Sekty (Sprawdzić Czy Nie Katolicyzm):

  Carnajewowie początkowo byli rodziną świecką, ze względu na sowieckie wychowanie, jakie odebrał Aznor, ojciec braci. Ale jego żona kilka lat temu zaczęła zachęcać starszego syna, żeby się nawrócił i zaczął studiować islam. Nie podobało jej, że żył rozrywkowo, często wracał do domu późno, woniejąc alkoholem, papierosami i marihuaną. Tamerlan posłuchał matki, a potem nawet sam przekonał ją do chodzenia w chuście. Oboje wzajemnie się nakręcali w nawróceniu, co denerwowało Anzora, głowę rodziny, który okazał się całkowicie odporny na religię.

  Po trzecie – i najlepsze – Wyborcza ustaliła, że staremu Tsarna-fuckersów od początku coś źle z oczu cojapaczyło. Niby to on nie rzucał bombami, nawet go nie było w USA, ale przecież parkował nie tak, śmieci nie sortował, picował używane auta. Enter mem Każdy Pijak To Złodziej:

  Anzor, który porzucił rodzinę dwa lata temu i jako pierwszy wrócił do Dagestanu, również jest oskarżany o różne drobne grzeszki. Pracował jako mechanik samochodowy – podobno sprzedawał uszkodzone samochody, w których dokonywał kosmetycznych napraw, żeby sprawiały dobre wrażenie (ale to zapewne można zarzucić wszystkim handlarzom samochodów). Koledzy z warsztatu podejrzewają, że podkradał narzędzia. Sąsiedzi Carnajewów skarżą się dziennikarzom, że Anzor notorycznie podrzucał śmieci do ich pojemników, a co gorsza – zajmował im miejsca parkingowe naprawianymi autami. Kiedy zwracano mu uwagę, zupełnie to ignorował.

  I nie chodzi mi o to, żeby się pochylac nad Tsarnayevami. Bo przecież ja nie jestem Kolega Major, żeby widzieć ludzki dramat w każdym byle łosiu z bombą w plecaku. Chodzi mi o to, że nowe kłamstwo gazecimskie polega na rozpowszechnianiu poglądu, że chujowowść dziennikarstwa w papierowej Wyborczej jest jakoś mniej chujowa niż chujowość dziennikarstwa na portalu Gazeta.pl.

  http://wyborcza.pl/1,75248,13830066,Grzechy_i_grzeszki_Carnajewow_na_obczyznie.html

 43. Starosta Melsztyński
  01/05/2013 o 7:34 pm

  Kolega hlb ma niewątpliwie rację, że Bogna Janke wzmocniłaby sekcję dziennikarstwa śledczego GW reportażami w rodzaju:
  „Jak jechać autobusem”
  „Jak dokonywać zakupów w Biedronce”
  oraz w przypaku rozpisania nowych wyborów:
  „Jak trafić do lokalu wyborczego”
  Meanwhile, to jest możliwe chyba jedynie w Polsce, zespół polskiego popierdolenia patriotyczno-psychiatrycznego kontratakuje:

  http://carcajou.salon24.pl/504394,3obieg-pl-sp-z-o-o-dokumenty

 44. 01/05/2013 o 9:11 pm

  Tymczasem na pochodzie pierwszomajowym…

  http://tinyurl.com/d3m96aw

 45. hlb
  01/05/2013 o 9:52 pm


  oraz w przypaku rozpisania nowych wyborów:
  “Jak trafić do lokalu wyborczego”

  A z tym to raczej do tych głupków w Rzepie, którzy sobie pomylili centymetry z celsjuszami, czy milimetry z milicjantami. Jak to dokładnie było z tą nieistniejąca zimą tysiąclecia, jeśli mógłbym dostać streszczenie, pls?


  Meanwhile, to jest możliwe chyba jedynie w Polsce, zespół polskiego popierdolenia patriotyczno-psychiatrycznego kontratakuje:
  http://carcajou.salon24.pl/504394,3obieg-pl-sp-z-o-o-dokumenty

  Ale już się zgubiłem. To, co tam jest grane? Bartłomiej Tomasz zdradziecko przekazał domenę jakiemuś domeniarzowi, czy przeciwnie – Bartłomiej Tomasz został ponownie zdradzony i sprzedany domeniarzom? Netflix powinien mieć o tych głupkach jakiś serial komediowy.

 46. hlb
  01/05/2013 o 9:58 pm

  …nie srsly, nie dam rady przeczytać tego pierdolenia Parola. Ale bardzo podobała mi się ostatnia sentencja:

  „Jako Przewodniczący Rady Nadzorczej i projektodawca-założyciel niedoszłej spółki niniejszym oświadczam, że zostaje ona rozwiazana zanim powstała i możecie ją uznać za nigdy nie byłą.”

  Prawicowy startap. Prawicowe niedoszłe spółki, które zostały rozwiązane przez nigdy-nie-istnienie. Prawicowy przewodniczący nieistniejącej rady nadzorczej nieistniejącej społki.

  Boszsz…

 47. 01/05/2013 o 10:19 pm

  Starosta Melsztyński :
  Bogna Janke odkrywa uczestnikom S24 misteria dzikiej przyrody i pisze sprawozdania z eksploracji niedostępnego interioru austrackiego
  Kury znoszą jajka, krowy produkują mleko.
  http://bognajanke.salon24.pl/503912,lekcja-przyrody-na-zywo
  W następnych odcinkach szokujące informacje o pochodzeniu szynki. Nie chcę psuć suspensu i nie daję spojlera.

  Och, nic nie pobije babci Bochwic, która obserwowała z trwogą, że pszczoły wymarły (albo sę zbiesiły) i nie zapylają zbóż. I co będziemy jedli?

 48. Koniec Polski Prawej
  01/05/2013 o 10:38 pm

  @babilas
  wszystkie zboża są wiatropylne..

 49. hlb
  02/05/2013 o 12:04 am

  Major miał na Twitterze. Ale polecam nie tyle sam wpis, co komcie. Wyborny, obrotowy pojedynek pacanów. Coś dla prawdziwych koneserów lolkontentu. Uwaga, trzeba se porozwijać, bo się nawzajem dislikują i zwijają. Hihihi.

  http://pressmix.eu/index.php/2013/04/30/lazarz-zagial-parol-i-wykiwal-kolejnych-wspolnikow/#more-21532

 50. babilas
  02/05/2013 o 5:49 am

  Koniec Polski Prawej :
  @babilas
  wszystkie zboża są wiatropylne..

  Wytłumacz to babci Bochwic. I nie komentuj jak nie rozumiesz.

 51. Koniec Polski Prawej
  02/05/2013 o 7:05 am

  @babilas
  nie śledzę co pisze babcia Bochwic. Sadzisz ze powinienem?

 52. Starosta Melsztyński
  02/05/2013 o 8:57 am

  Koniec Polski Prawej :
  @babilas
  nie śledzę co pisze babcia Bochwic. Sadzisz ze powinienem?

  Nie śledzić Bochwic i jeszcze się tym chwalić? Pani Bochwic była w porywach własnego drobnomieszczańskiego uniesienia moją inspiracją i muzą. Dzięki niej stworzyłem dwa wiekopomne wpisy w S24:

  http://tekstykanoniczne.salon24.pl/386418,rola-meskiej-dupy-w-historii-sztuki

  http://tekstykanoniczne.salon24.pl/390299,pani-bochwic-idzie-do-lasu

  Tutaj zaś dwa drobne ułomki wielkich przemyśleń p. Bochwic uratowane przeze ,mnie z S24, nim p. Bochwic zlikwidowała swój blog na zawsze bezpowrotnie zubażając lolosferę o swoje trafione w punkt głupstwa:

  „niepodległość zazwyczaj wymaga krwi”, „Jestem przekonana, że może się jednak nagle okazać, że „walka zbrojna” w jakimś zakresie nie jest to całkiem wymyślona opcja.”

  Niepowetowaną stratą jest usunięcie przez Bochwic wpisu opisującego jej konflikt z dyrekcją Empiku. Konflikt został wywołany przez jednego z pracowników, który obraził Bochwic zwracając się do niej przez „pani Tereso”.

  A ty pytasz, czy należy czytać babcię Bochwic.

 53. Starosta Melsztyński
  02/05/2013 o 9:18 am

  hlb :
  Major miał na Twitterze. Ale polecam nie tyle sam wpis, co komcie. Wyborny, obrotowy pojedynek pacanów. Coś dla prawdziwych koneserów lolkontentu. Uwaga, trzeba se porozwijać, bo się nawzajem dislikują i zwijają. Hihihi.
  http://pressmix.eu/index.php/2013/04/30/lazarz-zagial-parol-i-wykiwal-kolejnych-wspolnikow/#more-21532

  Mam mieszane uczucia. Walić w przedsiębiorcę Oparę, w redaktora Parola to jedna rzecz. Zasłużyli sobie sowicie na wszelkie sposoby swymi szemranymi interesami i zwodzeniem maluczkich.
  Ale taki Carcajou, nieszczęsny sentymentalny głupek pakujący się w jedną grubą aferę po drugiej – przecież nawet najbardziej cyniczny hlb uroni czasem łzę nad jego, przez niego samego wywołanym nieszczęściem?
  Gdyby Bóg istniał to bezzwłocznie przydzieliłby Carcajou masywnego i rezolutnego Anioła Stróża, który pewną ręką powstrzymywałby Carcajou przed kolejnym pakowaniem się w złe towarzystwo i wyciągał go, mimo wierzgającego sprzeciwu delikwenta, z kolejnych kłopotów. Żałosny los Carcajou to najlepszy dowód na nieistnienie Boga.
  W świecie zaś doskonale sferycznym, urządzonym wedle socjaldemokratycznych marzeń Majora, Carcajou miałby przydzielonego osobistego life coacha (sanitariusza?), nieczułego na wrzaski, muskularnego Szweda z Północy, pilnującego by Carcajou nie wyrządził sobie krzywdy.
  Cała ta banda nieprzystosowanych do życia nieudaczników budzi moje mieszane uczucia. Przecież nigdy żadnego z nich nie dopuściłbym na bezpieczną odległość, ani tym bardziej nie zaadoptowałbym mym bolejącym sercem. Z drugiej strony me bolejące serce kraje się, gdy patrzę (z bezpiecznej odległości) na ich wyczyny.

 54. Koniec Polski Prawej
  02/05/2013 o 11:41 am

  @Starosta Melsztyński

  że Wam się jeszcze chce śledzić wypociny tych idiotów…

 55. 02/05/2013 o 12:07 pm

  Nie żyje patriotyczny bloger Seawolf, wiem, że to nie temat do głupich uwag, ale się zastanawiam czy pojawią się teorie spiskowe prawaków zaraz, że ktoś mu w tym dopomógł.

 56. hlb
  02/05/2013 o 12:43 pm

  Starosta Melsztyński :
  Mam mieszane uczucia. Walić w przedsiębiorcę Oparę, w redaktora Parola to jedna rzecz. Zasłużyli sobie sowicie na wszelkie sposoby swymi szemranymi interesami i zwodzeniem maluczkich.
  Ale taki Carcajou, nieszczęsny sentymentalny głupek pakujący się w jedną grubą aferę po drugiej – przecież nawet najbardziej cyniczny hlb uroni czasem łzę nad jego, przez niego samego wywołanym nieszczęściem?

  Mamusia szanowna. Chyba ale. Kolegi.

  Nie pochylam się nad nikim, o ile naprawdę nie muszę. Od pochylania łupie mnie w krzyżu, a w szczególności nie pochylam się nad takimi pacanami jak Carcajou. Dorosły jest? Poczytalny jest? To niech spierdala i ginie. :D

  Na czekoladowej manifestacji był? Obalał stereotyp Polaka-smutasa stereotypem Polaka-kabareciarza? To poka foty. Bo major był, a pokazać nie chce.

 57. Starosta Melsztyński
  02/05/2013 o 1:10 pm

  hlb :

  Starosta Melsztyński :
  Mam mieszane uczucia. Walić w przedsiębiorcę Oparę, w redaktora Parola to jedna rzecz. Zasłużyli sobie sowicie na wszelkie sposoby swymi szemranymi interesami i zwodzeniem maluczkich.
  Ale taki Carcajou, nieszczęsny sentymentalny głupek pakujący się w jedną grubą aferę po drugiej – przecież nawet najbardziej cyniczny hlb uroni czasem łzę nad jego, przez niego samego wywołanym nieszczęściem?

  Mamusia szanowna. Chyba ale. Kolegi.
  Nie pochylam się nad nikim, o ile naprawdę nie muszę. Od pochylania łupie mnie w krzyżu, a w szczególności nie pochylam się nad takimi pacanami jak Carcajou. Dorosły jest? Poczytalny jest? To niech spierdala i ginie. :D
  Na czekoladowej manifestacji był? Obalał stereotyp Polaka-smutasa stereotypem Polaka-kabareciarza? To poka foty. Bo major był, a pokazać nie chce.

  No ale. Ja mam te czułe serduszko i dlatego nikogo nie cyberbullyinguję częściej niż raz na miesiąc.

  Biała czekolada? Biała CZEKOLADA? NIe jestem ortodoksem, nie jestem przesadnym tradycjonalistą, nie wymagam, by czekolady używano jedynie jako popitku po daniu głównym z dobrze utuczonego Carcajou, na wzór aztecki. Ale biała czekolada?

  Tak, uważam, że GW nareszcie zaczęła dostosowywać poziom dziennikarstwa i akcji społecznych do poziomu czytelników Faktu. Czekam z niecierpliwością, gdy zacznie przejmować klientelę Gazety Polskiej.

  Major był? Pics or it didnt happen.

 58. Starosta Melsztyński
  02/05/2013 o 1:15 pm

  Koniec Polski Prawej :
  @Starosta Melsztyński
  że Wam się jeszcze chce śledzić wypociny tych idiotów…

  Idiotów?
  No ale: „polska dziennikarka, publicystka, działaczka opozycji politycznej w PRL, nauczyciel akademicki, od 2009 docent Akademii Leona Koźmińskiego. Członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich”.
  No i dostarcza 24 karatowy lolcontent.

 59. troll.ruski rezydentny
  02/05/2013 o 1:30 pm

  Starosta Melsztyński :
  To ja dam cytat:
  “brak ochrony obywateli polskich w fazie embrionalnej”

  Od dziś duchowo adoptować możesz nie tylko dziecko napoczęte:

  http://www.rp.pl/artykul/1005367-Adoptuj-sobie-posla-duchowo.html

 60. hlb
  02/05/2013 o 1:48 pm

  galopujący major :
  Major nie był, ale pacjenci byli. Jakie to straszno-strszne.
  http://wpolityce.pl/galerie/52704-rozowe-balony-przeciwsloneczne-okulary-w-deszczu-i-czekoladowy-orzel-czyli-marsz-lemingow-zobacz-galerie?page=6#galeria

  Otwiera mi się w kieszeni mem #wiecejrurzukurwa :D

  Ale ten czekoladowy pochód jest po prostu dowodem na to, że Polak z definicji jest nadętym smutasem. I nigdy nie powinien próbować być czymś innym, bo wychodzi jeszcze gorzej. Byłby może czas przytulić swojego wewnętrznego smutasa, ej, grubaski z Trójki Wyborczej, kuffa, co?

  BTW, widziałem tam na focie dwa rurzowe pony Niedziwiedzki i Majakat. Dobrze widziałem, czy mnie się po prostu już wszystko kojarzy z Malajtakem, jak to jest natrualne w moim wieku?

 61. hlb
  02/05/2013 o 2:03 pm

  Byłem cojapaczyć Gazetę, w celu śledzenia relacji z rurzu podawanej w real time na żywo przez tamtejszych redaktorów internetów. Ale chuja. Nie ma.

  Za to jest bezpardonowy atak na europejskie środowiska uniwersyteckie. Mam wrażenie, że nieprzypadkowo atak ten ma miejsce wtedy, gdy Docent vHF oderwany jest od prokrastynacji, bo urządza swój nowy pętchałz z widokiem na Badischer Oberland.

 62. hlb
  02/05/2013 o 2:05 pm
 63. otto
  02/05/2013 o 2:34 pm

  z tym orłem to na początku tez myślałem, żeżena itd., ale nagle widzę, że to jest takie, kurwa, odjechane, że aż mnie podziw zdjął nabożny

 64. adas
  02/05/2013 o 3:44 pm

  [Ankieta]
  Żeby zrozumieć o co biega w nowej Parlowej aferze trzeba być”
  a) księgowym
  b) prawnikiem)
  c) informatykiem
  d) psychiatrą

  Wyślij sms pod numer

 65. hlb
  02/05/2013 o 3:51 pm

  @otto

  No, orzeł z czekolady do bardzo ważny głos w dyskusji o tym, czym jest patriotyzm. Redaktorzy internetów z Gazety już wrócili z degustacji i opublikowali manifest. „Nie jestem lewakiem, jestem Polakiem bezprzymiotnikowym”:

  „Jest dużo zabawy przy łapaniu ulotek. Jest bardzo przyjemnie. Są dni wolne, więc trzeba coś z czasem zrobić.”

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13842176,_Nie_jestem_lewakiem__jestem_Polakiem_bezprzymiotnikowym__.html

  A koledzy dziwią się, że nie ma w Polsce zapotrzebowania na lewicę. Redaktora na śmieciówce śmieciówka nie męczy, tylko żeby było więcej rzeczy z czekolady. BTW, o co chodzi z tymi ulotkami? Like, to są jakieś groupony na pizzę w Domino’s? Po chuj oni to zbierają?

 66. otto
  02/05/2013 o 4:09 pm

  hlb, jakbyś życzył sobie zobaczyć tego orła w akcji, to tu jest sama koncówka – mniej niż minuta – filmu tv sejmowej, nie należy się przejmować, że na pasku pokazuje 13 minut 22 sekundy

 67. hlb
  02/05/2013 o 4:26 pm

  Ależ ten Pan Prezydent nudzi niezmordowanie. Gdyby nie ostrzegawcze rurzowe baloniki dookoła, pomyslałbym, że to on jest tym nadętym Polakiem-smutasem, którego mit Wyborcza chce obalić czekoladowym orłem.

 68. hlb
  02/05/2013 o 4:29 pm

  Przyszedł zaprezentować wyluzowany rurz, a obrzygał gawiedź Piłsudskim. On related note – co mu się stało w wąsa? Zgolił specjalnie do lizania tej czekolady, czy to bardziej stały trend? Jak dawno on tak ma?

 69. otto
  02/05/2013 o 4:33 pm

  obejrzałeś całe? coś skopałem, miała być sama koncowka, sorry wielkie

 70. hlb
  02/05/2013 o 4:36 pm

  Sorry, ale poczekałem jeszcze trochę, a tam jakiś totalny uberlol z offa: Prosze państwa jest na świecie taki kraj, nazywa się #Butan, to jest kraj gdzie szczęście jest ważniejsze niż PKB, to jest najbogatszy kraj na świecie.”

  Polska drugim Bhutanem, tylko z czekolady. Dla niezorientowanych zostawiam urla wyjaśniającego tego lola, bo osobiście padłem:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Bhutanese_refugees

 71. hlb
  02/05/2013 o 4:36 pm

  otto :
  obejrzałeś całe? coś skopałem, miała być sama koncowka, sorry wielkie

  Ale ten Bhutan jest lepszy niż sam orzeł. Nic się nie przejmuj. :D

 72. otto
  02/05/2013 o 4:37 pm

  nie wiem, już chyba dawno jest bezwąsy
  btw nie wiem, czemu ta prawdziwa prawica tak go nienawidzi, przecież to dzieciaty hreczkosiej z dwururką i też nudzi accordingly

 73. hlb
  02/05/2013 o 4:43 pm

  @otto

  A wiesz może kim jest ta wesoła pani od Bhutanu z czekolady? Strasznie chciałbym ja poguglać.

  Jeszcze tego troszkę słucham w tle (nie moge poświęcić temu gównu całej atencji, niestety): „I proszę o spontaniczne objawy radości, bo odsłaniamy!”.

  To jest historyczna rekonstrukcja, to się nie dzieje naprawdę.

 74. hlb
  02/05/2013 o 4:46 pm

  Kurwa. odłozyłem wszystko bo muszę to obejrzeć do końca! Jestem właśnie przy helikopterach + Manaam „Falowanie i spadanie”.

  TO JEST WIELKIE. To jest „Citizen Kane” tej popierdolonej epoki, w której przyszło wam żyć.

 75. 02/05/2013 o 5:00 pm

  E, no ale akcja pewnie i żenująca, ale reakcje histeryczne na nią prawaków jeszczo bardziej żenujące, moim zdaniem skrmnym.

 76. Starosta Melsztyński
  02/05/2013 o 5:03 pm

  otto :
  nie wiem, już chyba dawno jest bezwąsy
  btw nie wiem, czemu ta prawdziwa prawica tak go nienawidzi, przecież to dzieciaty hreczkosiej z dwururką i też nudzi accordingly

  Przecież dlatego, że on jest autentyczny, oni są tylko wannabies sarmatyzmu, jak Nicpoń, potomek chłopów pańszczyźnianych.

  Więc muszą go nienawidzieć, bo jest natural born sarmatą, nawet ze zgolonym wąsem. Inaczej – on ma wąsa wtatuowanego w kod genetyczny.

 77. vHF
  02/05/2013 o 5:06 pm

  Ja pierdolę, padłem na widok tego agenta BOR w okolicach pierwszej minuty, co wygląda jakby za pana prezydenta już jakieś 100 pocisków przyjął — doustnie.

  Poza tym to Badisches Oberland. A poza poza tym to przypominam że widok z mojego pentahusu może być tak naprawdę tylko jeden: na Łódź Hills Landscape Park. I taki też jest.

 78. hlb
  02/05/2013 o 5:07 pm

  otto :
  nie wiem, już chyba dawno jest bezwąsy

  Sorry, widzę fotki Dostojnej Fizys nie częściej niż raz na 18 miesięcy, więc dla mnie to tciągle nowość. :D

  otto :
  btw nie wiem, czemu ta prawdziwa prawica tak go nienawidzi, przecież to dzieciaty hreczkosiej z dwururką i też nudzi accordingly

  PO jest ładnym PiSem a PiS jest brzydkim PO. Przecież to wiadomo, like, od czasów kiedy Niesiołowski jako młody szczaw chciał wstapić jak reszta zetchaeńskich przypałów do PiS, ale go nie lubili Kaczyńscy, więc wstapił do PO i zaraz poczuł się u siebie, bo tam już była druga reszta zetchaeńskich przypałów.

  Różnica polega na tym, że Kaczyńscy sa trochę oschli i wymagający: chcą żeby Polak Bezprzymiotnikowy to, albo żeby Polak Bezprzymiotnikowy tamto. Żeby tam chodził, tu nie chodził, tam klękał, tu nie klękał.

  Natomiast Tusk i Komorowski są tego samego sortu, tylko oni lepiej kminią współczesną polską mentalność.

 79. Starosta Melsztyński
  02/05/2013 o 5:08 pm

  grześ :
  E, no ale akcja pewnie i żenująca, ale reakcje histeryczne na nią prawaków jeszczo bardziej żenujące, moim zdaniem skrmnym.

  Ja jestem tak stary, że czuję się radykalny jak Stomil z Tanga. Łącznie ze wspomnieniami romanycznych momentów w różnych niespodziewanych miejscach.

 80. hlb
  02/05/2013 o 5:10 pm

  vHF :
  Ja pierdolę, padłem na widok tego agenta BOR w okolicach pierwszej minuty, co wygląda jakby za pana prezydenta już jakieś 100 pocisków przyjął — doustnie.

  I wszystkie były z białej czekolady. :D

  grześ :
  E, no ale akcja pewnie i żenująca, ale reakcje histeryczne na nią prawaków jeszczo bardziej żenujące, moim zdaniem skrmnym.

  Ale ja nie napierdalam się z tej akcji, dlatego że orzeł albo srożeł. Każdy wpierdala czekoladę w kształcie, który lubi. Ja się z niej napierdalam, bo jest po prostu ekstremalnie zabawna. :)

 81. hlb
  02/05/2013 o 5:17 pm

  Znalazłem se tę głupkinię od Bhutanu z czekolady (co mnie osobiście najmocniej zażenowało). Nazywa się Jethon i jest Marią Jethon. Z prezentowanej wiedzy i poczucia humoru wnioskuję, że obecnie jest ta Jethon naczelną Kwejka albo Wykopu, tak?

 82. vHF
  02/05/2013 o 5:29 pm

  Magda Jethon, proszę kolegi. Znana postać. Dziennikarka radiowa z uduchowionym głosem. Jak byłem dzieckiem, to miała taki program późnawo w nocy, gdzie Tajemniczego Gościa trzeba było odgadnąć z hintów, a na koniec Gość przychodził, mowił „cześć”, i program się kończył (serio), żeby Gość z Magdą i odgadującymi mógł w spokoju pogadać. Zresztą późno już przecież było.

  Grześ pewnie też pamięta.

 83. hlb
  02/05/2013 o 6:08 pm

  @vHF

  Jak byłeś dzieckiem, to późno w nocy powinieneś był spać.

  Niestety, nie słucham Trójki od 1986 roku. Najpierw za to, że obrzygiwali mnie Budką Suflera, Perfectem i Dire Straits. A potem, bo, kurwa, tak.

  Trójka. Wykop dla dziadków, bibliotekarek i kierowców komunikacji miejskiej. To jeszcze woggle istnieje?

 84. 02/05/2013 o 7:08 pm

  Vhf,

  e akurat takiej audycji nie pamiętam, pamiętam coś takiego jak ” Nasz Parnas”, co Magda Jethon prowadziła, ale tam chyba się gościa nie odgadywało, no i znam „Pani Magdo, pani pierwszej to powiem”, ale to nowsze znacznie.

  Hlb,

  niestety nie jestem chyba ani dziadkiem ani bibliotekarką ani kierowcą komunikacji miejskiej a Trójki słuchać lubię, no.

  P.S. Przeceniasz komunikację miejską, zetka i rymyfymy cały czas.
  P.P.S. Vhf-ie, uduchowiony głos to ma Grażyna Dobroń i znielubiana przeze mnie Barbara Marcinik.

 85. vHF
  02/05/2013 o 7:44 pm

  Nic nie zmyśliłem, audycja była taka jak mówię. Godzina gadania, kukułki Leszka Myczki a na końcu Holoubek albo Gajos.

  Grażyna Dobroń. Jezus Maria co to była za idiotka. Ta z kolei miała audycję, która polegała na tym, że pani redaktor wybierała new-age’owy bullshit tygodnia a następnie prezentowała go słuchaczom takim idiotycznym radosnym głosikiem. Gdzieś w okolicach połowy był krótki wywiad z proponentem danego bulshitu, a pod koniec pani Grażyna sobie go sama aplikowała — wsadzała świeczkę w nos, chodziła po węglach, itd — i opowiadała tym samym głosikiem tyle że do kwadratu jak to jej dobrze robi na czakram. Jak ta audycja się nazywała też nie pomnę, ale u mnie w domu zawsze odnoszono się do niej per „Chwila dla debila”.

  Trójka w latach 90 to nie było złe radio, dużo było mówionego inteligentnie i nieprotekcjonalnie, ale potem było coraz gorzej, aż pewnego niedzielnego poranka obudził mnie Tomasz Kammel (już wtedy przez dwa „m”) i od tego czasu już nigdy. Not even once.

 86. sickofitall
  02/05/2013 o 8:53 pm

  Trójka na tle konkurencji to całkiem niezłe radio. Problemem (dla niektórych pewnie zaletą) jest wielka mieszanka wszystkiego, takie dla każdego coś miłego. Rock alternatywny? Proszę bardzo. Poezja śpiewana? Nie ma sprawy. Ale poranny Mann ok, choć ostatnio wolę Roxy.

 87. sickofitall
  02/05/2013 o 8:56 pm

  vHF :
  Ja pierdolę, padłem na widok tego agenta BOR w okolicach pierwszej minuty, co wygląda jakby za pana prezydenta już jakieś 100 pocisków przyjął — doustnie.
  Poza tym to Badisches Oberland. A poza poza tym to przypominam że widok z mojego pentahusu może być tak naprawdę tylko jeden: na Łódź Hills Landscape Park. I taki też jest.

  Dając link do wersji angielskiej chciałeś nas pozbawić wrażeń estetycznych.
  Ale od czego polska wiki
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Krajobrazowy_Wzniesie%C5%84_%C5%81%C3%B3dzkich

 88. hlb
  02/05/2013 o 9:10 pm

  grześ :
  niestety nie jestem chyba ani dziadkiem ani bibliotekarką ani kierowcą komunikacji miejskiej a Trójki słuchać lubię, no.

  No, to rzeczywiście niestety. :)

  P.S. Przeceniasz komunikację miejską, zetka i rymyfymy cały czas.
  P.P.S. Vhf-ie, uduchowiony głos to ma Grażyna Dobroń i znielubiana przeze mnie Barbara Marcinik.

  Nic mi to nie mówi. A wszystko co wiem o komunikacji miejskiej w Polsce, wiem z onelineró∑ cześćjacka. Więc wiem, że nic nie wiem. Albo odwrotnie.

  sickofitall :
  Trójka na tle konkurencji to całkiem niezłe radio. Problemem (dla niektórych pewnie zaletą) jest wielka mieszanka wszystkiego, takie dla każdego coś miłego. Rock alternatywny? Proszę bardzo. Poezja śpiewana? Nie ma sprawy. Ale poranny Mann ok, choć ostatnio wolę Roxy.

  Gites! Następny flejm o serach będzie poświęcony Trójce i bezgranicznej chujowości Marka Niedźwiedzkiego, tego skosmaconego koali polskiej radiofonii.

  Ale niech który powie na głos „dziurdamer” albo „Bałtyk”. Kurwaaa…

 89. hlb
  02/05/2013 o 9:12 pm

  sickofitall :

  vHF :
  Ja pierdolę, padłem na widok tego agenta BOR w okolicach pierwszej minuty, co wygląda jakby za pana prezydenta już jakieś 100 pocisków przyjął — doustnie.
  Poza tym to Badisches Oberland. A poza poza tym to przypominam że widok z mojego pentahusu może być tak naprawdę tylko jeden: na Łódź Hills Landscape Park. I taki też jest.

  Dając link do wersji angielskiej chciałeś nas pozbawić wrażeń estetycznych.
  Ale od czego polska wiki
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Krajobrazowy_Wzniesie%C5%84_%C5%81%C3%B3dzkich

  WOW, co to jest? Like panorama Miejsca W Którym Nie Ma Nic Do Zobaczenia?

 90. 02/05/2013 o 9:13 pm

  Vhf,
  u Grażyny Dobroń ciągle bez zmian, acz ja lubię świrniętych ludzi, choć jak na mój pesymistyczny gust to ona ma za dużo entuzjazmu.
  Kammel to był krótki epizod, w sumie były gorsze.
  A w ogóle to Trójka do kobiet szczęścia nie miała, bo jakichś dobrych dziennikarek czy muzycznych czy słownych wielu nie kojarzę.

  sickofitall, ja taką mieszanke lubię, ale ja w liceum na kasetach obok Slayera nagrywałem Marylę Rodowicz:)
  A poranne zapraszamy do trójki budzi mnie codziennie najlepiej, no bo gdzie mi z rana NIrvanę albo jakiś polski rock sprzed lat fajny zaserwują, w dodatku nie w towarzystwie idiotycznych komentarzy, jak w innym radio.
  Roxy słuchałem przez czas pewien, Eski rock tyż, ale nie wciągęły.
  No a z gadanych rzeczy Tok Fm rządzi.

 91. hlb
  02/05/2013 o 9:14 pm

  @sickofitall

  Tej, tam jest zaznaczone jedno takie puste miejsce, które podpisano „Parowy Janinowskie”. Chyba powinno być „Janiny Paradowskie”? Ale że?

 92. hlb
  02/05/2013 o 9:16 pm

  …a na jednym pustym klepisku jest strzałka „Moskwa”. To chyba o kierunek do zamieszkałyvh rejonów chodzi, tak?

 93. 02/05/2013 o 9:17 pm

  ” tego skosmaconego koali polskiej radiofonii.”

  he, he, piękne, wódki ci dać:)

  P.S. ale będę litościwy i nie rozpocznę flejmu o tym za co lubię Niedźwieckiego:), choć już raczej jego akurat audycji słucham z rzadka, chyba że w samochodzie akurat jestem w ich trakcie.

 94. hlb
  02/05/2013 o 9:23 pm

  grześ :
  P.S. ale będę litościwy i nie rozpocznę flejmu o tym za co lubię Niedźwieckiego:), choć już raczej jego akurat audycji słucham z rzadka, chyba że w samochodzie akurat jestem w ich trakcie.

  Ojezu, tu jest potencjał na całego wielkiego flejma o polskiej radiofonii in general. Ojapierdole, lista osób które chciałbym gruntownie zdissować w pierwszej kolejności jest tak długa, jak kolejka oczekujących do Graph Search Fejsbuka!

 95. vHF
  02/05/2013 o 9:25 pm

  Paczpan, teraz się hlbowi nasz Litzmannstadter Landschaftpark nie podoba. Ma tupet, kutasina. Może weźże se kup mapę województwa z indeksem i zdissuj alfabetycznie?

 96. hlb
  02/05/2013 o 9:36 pm

  @vHF

  Ale weź mi objaśnij czego ja nie wiedzę na tym obrazku? Bo ja na nim nic nie widzę. Poza taką dziurą w ziemi, która opisana jest „Żwirowisko”. No i górą, która opisana jest „Radar”.

  Wnioskuję z podobieństw nazw do rzeczy, które raz widziałem, że ta dziura to indeed żwirowisko, a „Radar” to indeed radar. Tylko dlaczego w Łodzi jest park krajobrazowy z widokiem na radar? Czegoś nie rozumiem z Łodzi?

 97. hlb
  02/05/2013 o 9:41 pm

  …”Żwirownia”. Powinno brzmieć. Pardą maj fręcz.

 98. vHF
  02/05/2013 o 9:46 pm

  Nazwa „Radary”, podejrzewam razem z Tobą pochodzi od radaru/ów, które tam pewnie stały. Ludność polska lubi sobie tak adaptować rzeczywistość.

  Moskwa natomiast, wiadomo mi na 100%, to dawny drogowskaz dla Ludwika IV Napoleona, zanim zginął w Afryce. Zginął w bitwie z dzikim narodem, o którym nie wiadomo, ani gdzie mieszka, ani jak się nazywa; bo przecie Zulusami nie może nazywać się żaden naród. Ale nazwa się ostała.

 99. vHF
  02/05/2013 o 9:53 pm

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wzg%C3%B3rze_%22Radary%22

  „Na szczycie znajduje się telewizyjna stacja przekaźnikowa z licznymi antenami. Nazwa wzgórza pochodzi jednakże od innego obiektu – istniejącej do początku lat 90. XX wieku radzieckiej stacji łącznościowej, a prawdopodobnie także radiolokacyjnej.”

  I wszystko jasne.

 100. hlb
  02/05/2013 o 9:53 pm

  Czyli co? Chciałbyś mieć penthauz z widokiem na radary, których już tam nie ma. Gdybyś chciał mieć penthauz z widokiem na radary, które jeszcze tam są, to uznałbym za zupełnie naturalne. Ale tak to cie nie czytam, woggle.

 101. hlb
  02/05/2013 o 9:59 pm

  vHF :
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wzg%C3%B3rze_%22Radary%22
  “Na szczycie znajduje się telewizyjna stacja przekaźnikowa z licznymi antenami. Nazwa wzgórza pochodzi jednakże od innego obiektu – istniejącej do początku lat 90. XX wieku radzieckiej stacji łącznościowej, a prawdopodobnie także radiolokacyjnej.”
  I wszystko jasne.

  Borze, jak strasznie męczące i dekoncentrujące jest to, że się zawsze ma rację…

  BTW, uczcili nazwą moment, w którym mieli kontakt z wyższą technologią. Tak jak wcześniej zaznaczyli kierunek ku cywilizacji.

  Ja ich tęsknotę do metropolii kompletnie rozumiem. Zważ, że Łodź to jest zbudowane przez Rosjan miasto, które Polska otrzymała w prezencie wraz z niepodległością. Wcześniej, za Sarmacji, tam były tylko przykościelne czworaki na cos, like, osiem czy dziesięć rodzin.

 102. vHF
  02/05/2013 o 10:01 pm

  Przecie nie chcę, tylko już mam. Wzgórze „Radary” widziałem jak na dłoni dwie godziny temu zanim się nie rozpadało.

  Nic to. Żony dzisiaj nie ma to idę do Moskwy się alkoholizować.

 103. hlb
  02/05/2013 o 10:10 pm

  Jak to żony nie ma??? Puściłeś ją sama na Bałuty??? Chyba że hummerem z dokręconym tłumikiem?

 104. vHF
  02/05/2013 o 10:18 pm

  Pojechała na freelancerkę do Białej Podlaskiej i zdecydowała się zostać na noc u znajomych. Co jest o tyle niefortunne że akurat jej zrobiłem szafkę nocną z najprzedniejszej szwedzkiej sklejki.

 105. hlb
  02/05/2013 o 10:20 pm

  A ona coś woggle umie, like, po polsku? Jak będzie jechać przez Chomiczówkę i ją zaczepią, to będzie wstanie prawidłowo odpowiedzieć na pytanie, komu kibicuje?

 106. vHF
  02/05/2013 o 10:25 pm

  Język akurat nie problem bo w Łodzi nawet najgorszy dres mowi po hiszpansku, ale faktycznie rozróżniać kolory Independiente, Milionarios i Alianza Petrolera musiała się nauczyć.

 107. Lanthsky
  02/05/2013 o 10:32 pm

  Jak byłem dzieckiem, to miała taki program późnawo w nocy, gdzie Tajemniczego Gościa trzeba było odgadnąć z hintów, a na koniec Gość przychodził, mowił “cześć”, i program się kończył (serio), żeby Gość z Magdą i odgadującymi mógł w spokoju pogadać. Zresztą późno już przecież było.
  Grześ pewnie też pamięta.
  Jeśli mnie moja młoda ale krótka pamięć nie myli, nazywał się „Bliżej gwiazd”. Spośród całej szmiry rozmów o niczym, jakie Jethon wyprodukowała, ten akurat był imo niezły.

  P.S. Przeceniasz komunikację miejską, zetka i rymyfymy cały czas.
  P.P.S. Vhf-ie, uduchowiony głos to ma Grażyna Dobroń i znielubiana przeze mnie Barbara Marcinik.

  I kurwa Henryk Sytner, który wjeżdża na rowerze do studia i zawsze wie, ile jest śniegu na Lolobrygidzie. Nie.

  Generalnie zgadzam się z Grzesiem, że to niezłe radio, tylko bardzo nierówne. Dziś to do słuchania tam jest przede wszystkim Szydłowska, która bez infantylizmów opowiada o kulturze, muzyce alternatywnej. Zresztą ona ma taki głos i jest tak dojrzała, że nawet o orle, który może, zrobiłaby audycję do słuchania. W ogóle ta akcja, to jest kurwa symboliczne przeciągnięcie liny po rozżarzonych węglach, od Szydłowskiej, na stronę Grażyny Dobroń. Niestety, niestety na tym pochodzie widziałem też Metza. Noale dla niego po latach spędzonych w RMF FM to wszystko jest lepsze, kulturalniejsze, poważniejsze. Zamiast Figurskiego ma Malajkata. Zamiast innych pacanuff ma Niedźwieckiego.

  Także jednakowoż uważam, że to jest nadal dobre radio do słuchania. Jest Klub Trójki, są dobre publicystyczne audycje Beaty Michniewicz Muzyka Stelmacha. Nawet Barona da się znieść rano. Poza tym ja mam do nich jednak sentyment. Kurwa, ja sobie pomyślę, że słuchania jazzu uczyłem się od Ptaszyna, właśnie dzięki Trójce, to jak tego sentymentu nie mieć.

  Jakby tylko Niedźwieckiego wywalili na nocne godziny, a zamiast niego dali więcej Manna, albo jakichś młodych, których jeszcze nie znam, a na pewno mniej nudzą od Niedźwiedzia. I nie będą zapraszali kurwa Rynkowskiego z Cyganem i Markowskiego co dwa tygodnie.

  Następny flejm o serach będzie poświęcony Trójce i bezgranicznej chujowości Marka Niedźwiedzkiego, tego skosmaconego koali polskiej radiofonii.

  Touche!
  Nie przewiduję flejma na ten temat. Marek Niedźwiecki, aka Darek Szpakowski rodzimej muzyki, nie ma żadnych obrońców. Nie znam i nie wierzę, że ktoś, poza wspomnianą wyżej Jethon, chciałby go bronić.

 108. 02/05/2013 o 10:36 pm

  Kurwa, se zaguglajcie Chajzer kontra Chajzer.

 109. vHF
  02/05/2013 o 10:40 pm

  galopujący major :
  Kurwa, se zaguglajcie Chajzer kontra Chajzer.

  I może mam sobie jeszcze Amstela wypić? Dziękuję, nie.

  Major to nas w ogóle nie traktuje p0ważn7e. O nową notkę trzeba prosić tygodniami, a w komciach rzuca onelinerami jak wiadomokto. Dr Kajski miałby pewnie sporo do powiedzenia na temat takiego zachowania bądź co bądź — gospodarza.

 110. 02/05/2013 o 10:50 pm

  Ale mam ogromny sentyment do Wzniesień Łódzkich. Droga z Brzezin do Łowicza przez Łyszkowic to jest kawał mojego dzieciństwa w pewnej leśniczówce…

 111. vHF
  02/05/2013 o 10:51 pm

  „Bliżej Gwiazd”, yessiree. Tu jest szczególnie wzruszające wspomnienie wiernego słuchacza.

 112. vHF
  02/05/2013 o 10:57 pm

  galopujący major :
  Ale mam ogromny sentyment do Wzniesień Łódzkich. Droga z Brzezin do Łowicza przez Łyszkowic to jest kawał mojego dzieciństwa w pewnej leśniczówce…

  To byłby plus. Ale sobie teraz obejrzałem tę szosę na Street View, i to jest taki wypizdów, że tam nawet leśniczówki być nie może. Więc coś tu nie gra.

 113. Lanthsky
  02/05/2013 o 11:24 pm

  vHF :
  “Bliżej Gwiazd”, yessiree. Tu jest szczególnie wzruszające wspomnienie wiernego słuchacza.

  No niech się dziadek porozckliwia. Jak to mówi Major, każdemu jego porno. Ja tam Jethon bronić nie będę. Inna sprawa, że na jednym ze zdjęć, załączonych przez autora linkowanych przez Ciebie wspomnień, jest zdjęcie audycji z udziałem Zapasiewicza, Falandysza i Markuszewskiego z STSów.
  I tak to jest z tą Trójką. Bujanie się od ściany do ściany, od Dobroń z Sytnerem, do Sosnowskiego z Bugajskim. Nie wyłączysz na Malajkacie z Komorowskim, bo za kwadrans możesz mieć Zapasiewicza z Markuszewskim.

 114. hlb
  02/05/2013 o 11:35 pm

  vHF :
  Język akurat nie problem bo w Łodzi nawet najgorszy dres mowi po hiszpansku, ale faktycznie rozróżniać kolory Independiente, Milionarios i Alianza Petrolera musiała się nauczyć.

  Tia. Żarty, żartami. Ja tam lubie, o czym wiesz. Ale podczas kiedy ty se paczysz na Matternhorn z okna pęthauza, a ja se pacze jak ty se paczysz, to nasi byli bracia siedzą na Bałutach i mają coraz większy zakurw na te banany, które muszą ładować. Może okazalibyśmy im trochę empatii, co?

  Lanthsky :
  Także jednakowoż uważam, że to jest nadal dobre radio do słuchania. Jest Klub Trójki

  No, ale przecież jesteś żesz modelowa bibliotekarka-siłaczka, co wiemy nie od wczoraj. Cała z włóczki i w beżu. To co się dziwisz? :D

  Zaznaczam, że nie znam zadnych nazwisk, które wymieniłeś, więc nie zaczynaj, bo wygram tego flejma bez rozgrzewki.

  galopujący major :
  Ale mam ogromny sentyment do Wzniesień Łódzkich. Droga z Brzezin do Łowicza przez Łyszkowic to jest kawał mojego dzieciństwa w pewnej leśniczówce…

  Oborze! Czytałem o tym w Tomku WIlmowskim, tylko nie pamiętam w której części. :D

 115. hlb
  02/05/2013 o 11:38 pm

  vHF :

  galopujący major :
  Ale mam ogromny sentyment do Wzniesień Łódzkich. Droga z Brzezin do Łowicza przez Łyszkowic to jest kawał mojego dzieciństwa w pewnej leśniczówce…

  To byłby plus. Ale sobie teraz obejrzałem tę szosę na Street View, i to jest taki wypizdów, że tam nawet leśniczówki być nie może. Więc coś tu nie gra.

  Borze, jakże się cieszę, że to ja przyniezłem do Szamba tę dobrą nowinę, że POLSKA NA STRIWJU JEST! niesłychaną commonality wszyscyśmy nagle zyskali. To gdzie mam paczeć, żeby nic nie widzieć, tak jak koledzy?

 116. 03/05/2013 o 12:58 am

  @flejmradiowy
  to ja tylko tak z boku, że jestem fanem radiowej Dwójki

 117. 03/05/2013 o 1:43 am

  Tej o Syberii, bardzo sroga była.

 118. 03/05/2013 o 2:02 am

  vHF :

  galopujący major :
  Ale mam ogromny sentyment do Wzniesień Łódzkich. Droga z Brzezin do Łowicza przez Łyszkowic to jest kawał mojego dzieciństwa w pewnej leśniczówce…

  To byłby plus. Ale sobie teraz obejrzałem tę szosę na Street View, i to jest taki wypizdów, że tam nawet leśniczówki być nie może. Więc coś tu nie gra.

  Klamiesz, cześcjacku

  Jest nawet brama

  http://goo.gl/maps/YOxpm

 119. vHF
  03/05/2013 o 7:31 am

  galopujący major :
  Klamiesz, cześcjacku
  Jest nawet brama
  http://goo.gl/maps/YOxpm

  W okolicach drugiej minuty przypatrywania się slychać strzały.

 120. vHF
  03/05/2013 o 10:24 am

  „Lacan uważa, że etyka psychoanalizy pozycjonuje się właśnie gdzieś pomiędzy etyką markiza de Sade a etyką Kanta. Ale gdzie? Gdybym może przeczytała Kanta albo Sada, to bym coś z tego wywodu lepiej zrozumiała.”

  Punktów za zgadnięcie autora nie przyznaje się.

 121. cyncynat
  03/05/2013 o 1:47 pm

  „Psychoanalityk pisze do mnie – min o tym, ze podobno jestem kobietą po części spełnioną i dlatego do analizy mi nie spieszno, jak nie spieszno mi do zadzierzgania nowych więzi. Jedno wiem – ja nie wiem jak ja sie bede potem tłumaczyć na tej analizie (jak juz do niej dojdzie, a dojdzie) z tych wszystkich relacji internetowych z innymi psychoanalitykami – bynajmniej nieprofesjonalnych.”

 122. hlb
  03/05/2013 o 4:09 pm

  Zajebane koledze wurmanowi z blipa…

  kolejny łoś który zapadł na demencję kukizią. Obrzygał mnie swoim dobrymi radami dla ateistów, homofobią, chamstwem i szeroko pojętym „mój Jezus dobrze ci radzi”. Na początku jest jeszcze tak dosyć nudno i analogowo. Ale tak od 4.15, jest już drzizas gangnam style.

  Ofc zdaję sobie sprawę, że ten niezbyt bystry starszy pan przeżył osobistą tragedię rodzinną i te brednie są pośrednio wynikiem jego traumy. Ale czy naprawdę w Polsce nie ma psychologów, którzy pomagaliby takim ludziom w ich nieszczęściu? Tak, żeby oni nie padali ofiarami księży katolickich oraz innych sekt i naciągaczy.

 123. hlb
  03/05/2013 o 4:11 pm

  „…bo ja nie chcę nikogo obrażać, natomiast my chrześcijanie jesteśmy przede wszystkim po to () żeby umieć upomnieć kogoś”

  To jest chyba najlepszy cytat obrazujący, dlaczego oni są po prostu szkodliwi i nie należy im niczego tłumaczyć objaśniać, tylko odsyłać ich do generalnego spierdalania.

 124. 03/05/2013 o 5:43 pm

  vHF :

  galopujący major :
  Klamiesz, cześcjacku
  Jest nawet brama
  http://goo.gl/maps/YOxpm

  W okolicach drugiej minuty przypatrywania się slychać strzały.

  Ej tam, zaraz strzały. Major nam swoją „Dolinę Issy” pokazuje, strzały będą później.

 125. adas
  03/05/2013 o 6:17 pm

  Żadna stacja radiowa puszczająca, nawet jesli w niedzielę, Marcina Kydryńskiego, nie może być dobra.

  Co zamyka dyskusję.

 126. armatus
  03/05/2013 o 6:24 pm
 127. sickofitall
  03/05/2013 o 6:36 pm

  hlb :
  Zajebane koledze wurmanowi z blipa…
  kolejny łoś który zapadł na demencję kukizią. Obrzygał mnie swoim dobrymi radami dla ateistów, homofobią, chamstwem i szeroko pojętym “mój Jezus dobrze ci radzi”. Na początku jest jeszcze tak dosyć nudno i analogowo. Ale tak od 4.15, jest już drzizas gangnam style.

  A taką kiedyś zgrabną muzę robił. Może rockmanom to hałas na scenie tak na głowę szkodzi?

 128. hlb
  03/05/2013 o 6:45 pm

  sickofitall :

  hlb :
  Zajebane koledze wurmanowi z blipa…
  kolejny łoś który zapadł na demencję kukizią. Obrzygał mnie swoim dobrymi radami dla ateistów, homofobią, chamstwem i szeroko pojętym “mój Jezus dobrze ci radzi”. Na początku jest jeszcze tak dosyć nudno i analogowo. Ale tak od 4.15, jest już drzizas gangnam style.

  A taką kiedyś zgrabną muzę robił. Może rockmanom to hałas na scenie tak na głowę szkodzi?

  To nie on, to Darek Dusza robił fajność. On jest jest jednak zawodowym nudziarzem z 40letnim stazem. BTW, prawie 20 lat temu spotkałem go osobiście i jestem w prawdziwym szoku, bo on nawet sposób mówienia teraz ma inny. Podmienili go, kuffa, podmienili. Reptilianie z Watykanu ukradli prawdziwego i dali swojego. Nie ma innego wyjasnienia. :D

 129. 03/05/2013 o 7:03 pm

  Chuje! Niewidzialny helikopter już do Was leci.

 130. Starosta Melsztyński
  03/05/2013 o 7:12 pm

  Tymczasem wybrałem się przez Google Maps na wycieczkę po Zakroczymiu. I dowiedziałem się, że główna ulica nazywa się: „Byłych Więźniów Twierdzy Zakroczymskiej”.

  Horror, horror.

 131. sickofitall
  03/05/2013 o 9:31 pm

  Tv Republika ujawniła ramówkę.
  http://satkurier.pl/news/85342/tv-republika-ujawnia-ramowke.html
  Tak do 13 wszystko jest na „dzień dobry”, Polska, sport, gospodarka wszystko. Generalnie nie wysilili się z tytułami programów. Najciekawiej zapowiadają się: „Kontrrewolucja Samuela Pereiry”, a zwłaszcza „Literatura na trzeźwo – magazyn literacki” niestety kto będzie na trzeźwo mówił o literaturze nie podano.

 132. Lanthsky
  04/05/2013 o 5:12 am

  Starosta Melsztyński :
  Tymczasem wybrałem się przez Google Maps na wycieczkę po Zakroczymiu. I dowiedziałem się, że główna ulica nazywa się: “Byłych Więźniów Twierdzy Zakroczymskiej”.
  Horror, horror.

  Lokalsi pewnie od dawna skracają ją do „Białych” i tyle z tej pamięci zostanie.

 133. 04/05/2013 o 8:24 am

  Lanthsky :

  Starosta Melsztyński :
  Tymczasem wybrałem się przez Google Maps na wycieczkę po Zakroczymiu. I dowiedziałem się, że główna ulica nazywa się: “Byłych Więźniów Twierdzy Zakroczymskiej”.
  Horror, horror.

  Lokalsi pewnie od dawna skracają ją do “Białych” (…)

  #rasizm

 134. barista
  04/05/2013 o 9:43 am

  A ja tylko kolegom sie zwierze, ze właśnie mi sie zrobiło przykro, ze złe o Polsce mówią. Siedzę sobie otóż na lotnisku i wołają na lot do Charkowa. A lot jest do Krakowa. Czy to mnie czyni patriota?

 135. armatus
 136. lurker
  04/05/2013 o 1:37 pm

  @barista
  Patriotą pan będziesz, jeśli się panu uda wskazać dziesięć istotnych różnic pomiędzy oboma miastami.

 137. barista
  04/05/2013 o 4:30 pm

  Nie lubię frazy „pan będziesz”. A pozatem patriotyzm to emocja, duma i niezgoda, a nie jakieś chujowe wyliczanki.

 138. emluby
  05/05/2013 o 2:46 pm

  @litzmanstadt
  Moim faworytem w łodzi były zawsze Kały. http://pl.wikipedia.org/wiki/Ka%C5%82y_(osiedle_w_%C5%81odzi). Z jednym kolego chcieliśmy nawet założyć bojówkę „Widzew Kały” pozdrawiam post-majowkowo.

 139. hlb
  05/05/2013 o 6:28 pm

  Czy kolega Major już potępił zbrodniczy atak Izraela na miłujący pokój, demokratyczny rząd al-Assada? Bo jak nie, to budźcie go, niech nie śpi tylko potępia nieluckom agresjem syjonizmu. Hihihi.

 140. 05/05/2013 o 6:54 pm

  Major nie ma czasu, czyta o czystkach etnicznych w Palestynie w 1948 dokonany przez miłujących pokój synów Jahwe.

 141. hlb
  05/05/2013 o 7:12 pm

  Tylko czytaj powoli, bo znowu kogoś pan pochopnie potępi panie Ziemkiewicz. :D

 142. 05/05/2013 o 7:23 pm

  Spoko, Eli Barburze;)

 143. hlb
  05/05/2013 o 7:31 pm

  Gdybym musiał wybierać, to chyba jednak wolałbym Barbura, choć przecież nie. :)

 144. 05/05/2013 o 7:53 pm

  Wiemy, wiemy, że byś wolał;)

 145. hlb
  05/05/2013 o 8:27 pm

  A ty wolałbyś Barbura czy Ziemkiewicza?

 146. 05/05/2013 o 8:34 pm

  Jeśli chodzi o politykę międzynarodowo to jeden pies… choć te Barbura „Grupy na wolnym powietrzu” chyba lepsze niż gówno rolnika?

 147. adas
  06/05/2013 o 12:02 pm

  Za Twitem Majora:

  Jak rozumiem młody Wildstein to nowy Wildstein, Perereira to nowy Warzecha, facet od rebelyi to rzecz jasna nowy Janke, a M. to oczywiście nowy Witold G. (też z Krakowa i też bije).

  Niech mi ktoś jeszcze da nowego Semkę, nową Lichocką i będę w niebie!

  Nowego RAZa nie trzeba, bo on ma już napisane teksty do 90-tki.

 148. hlb
  06/05/2013 o 4:26 pm

  Tymczasem w ramach programu wdrażania #upadekprasypapierowej Gazeta ma nowszą ulepszoną wersję reportażu z nieistnienia Ameryki.

  http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,13835587,Moja_Wielka_Wyprawa_do_Krzemowej_Doliny__MWWdKD_.html

  Artykuł sponsorowany jest przez LG. A szybki sercz sugeruje, że wojtek który pojedzie na parking Google, aby to napisać, jest wojtkiem smieciówkowym. Wszystko to potwierdza wcześniejsze teoretyczne założenia dotyczące #upadekprasypapierowej.

 149. sultan
 150. hlb
  06/05/2013 o 4:32 pm

  Za to Jacek „Palę W Restauracji” Żakowski dowodzi, że faszyzm ma swoje źródło w kartkówkach i egzaminach.

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,13854316,Zakowski__Hordy_faszyzujacej_mlodziezy___to_efekt.html

  Jest to kolejny dowód na to, że #upadekprasypapierowej przebiega zgodnie z założeniami: gorszy Fromm wypiera lepszego Fromma.

 151. 06/05/2013 o 6:06 pm

  Orzeł może? Może. :p

  http://prawo.vagla.pl/node/9966

 152. armatus
  06/05/2013 o 6:37 pm

  Dlaczego dopiero teraz dotarło do mnie, że nasz ulubieniec Samuel wygląda jak zabójca z Traffic? http://www.youtube.com/watch?v=06KH47jZbG0

 153. jaja
  06/05/2013 o 6:46 pm

  DoktorNo :
  Orzeł może? Może. :p
  http://prawo.vagla.pl/node/9966

  Żałosny „Orzeł może” jest niczym przy Vagli pierdolcu na punkcie tegoż orła:
  „Rozumiem, że wiele osób nie czuje żadnej więzi z symbolami narodowymi. Rozumiem, że wielu ludziom zależy na tym, by państwo było słabe, by rozszczelniane zasady pozwalały jakoś przetrwać codzienne problemy.”
  http://www.prawo.vagla.pl/node/9963

  PS
  W zalinkowanej przez ciebie notce Vagla – wbrew tworzeniu takiego wrażenia – nic nie prostuje (słów Borowika i Jethon) a przyznaje się, że wcześniej pobredzał, że za tą kasę zrobiono „czekoladowego ptaka w dniu święta Flagi (bo jednak „Fundacja nie podpisała umowy z NCK” więc ta kasa nie poszła na 2 maja):
  http://prawo.vagla.pl/node/9965

 154. adas
  06/05/2013 o 8:28 pm

  Ten wywiad (chyba wywiad) Passenta z Żakowskim to najgłupsza rzecz jaką czytałem tej wiosny. Nawet dobra rzecz (obcięcie materiasłu) jest motywowane w przedziwny sposób.

 155. 06/05/2013 o 9:22 pm

  galopujący major :
  Jeśli chodzi o politykę międzynarodowo to jeden pies… choć te Barbura “Grupy na wolnym powietrzu” chyba lepsze niż gówno rolnika?

  wciskam każdemu, mamy tak mało dobrej literatury imprezowo-pijackiej, że te Grupy nawet 20 lat po premierze są świeże, a historie o rozpijaniu Pociągu Przyjaźni powinni dzieciom w szkołach do głów tłuc.Panu Majorowi jeszcze Strefa Ejlat może podejść, bo to takie właśnie pierdolenie Żydzi vs Palestyńczycy w krótkich akapitach z fabuła.

 156. 06/05/2013 o 9:39 pm

  adas :
  Za Twitem Majora:
  Jak rozumiem młody Wildstein to nowy Wildstein, Perereira to nowy Warzecha (…)

  A ja tak obserwuję i cieszy mnie to, że myśl narodowa jest obecnie reprezentowana przez panów o nazwiskach Wildstein i Pereira.

 157. adas
  06/05/2013 o 10:01 pm

  O, jak Marcel poleca, to ja się podepnę. Jakieś 50% szansy, że mi się spodoba, to i tak sporo.

 158. adas
  06/05/2013 o 10:03 pm

  @babilas

  Oj, Pereira już dał komentarz u Lisa, że wykształcona młodzież (a może tolerancyjna, nie chce mi się sprawdzać) w majtki mu zagląda i się rodziny czepia.

  Biedak.

 159. cyncynat
  06/05/2013 o 10:06 pm

  Marceli Szpak :

  galopujący major :
  Jeśli chodzi o politykę międzynarodowo to jeden pies… choć te Barbura “Grupy na wolnym powietrzu” chyba lepsze niż gówno rolnika?

  wciskam każdemu, mamy tak mało dobrej literatury imprezowo-pijackiej, że te Grupy nawet 20 lat po premierze są świeże, a historie o rozpijaniu Pociągu Przyjaźni powinni dzieciom w szkołach do głów tłuc.Panu Majorowi jeszcze Strefa Ejlat może podejść, bo to takie właśnie pierdolenie Żydzi vs Palestyńczycy w krótkich akapitach z fabuła.

  To „pierdolenie” to musi byc doslowne? Barbur piszacy o Palestynczykach to jak prezes powiatowego Ku Klux Klanu piszacy o czarnych.

  Rozczula mnie rowniez pomysl ze „skoro mamy tak malo dobrej literatury to daje wszystkim Barbura”. Ja mam lepszy: „skoro mamy tak malo dobrej literatury to niech polska literatura spierdala. mamy sporo dobrej niepolskiej literatury”.

 160. cyncynat
  06/05/2013 o 10:08 pm

  adas :
  @babilas
  Oj, Pereira już dał komentarz u Lisa, że wykształcona młodzież (a może tolerancyjna, nie chce mi się sprawdzać) w majtki mu zagląda i się rodziny czepia.
  Biedak.

  On tez jest wyksztalcony. Na UKSW.

 161. cyncynat
  06/05/2013 o 10:29 pm

  hlb :
  Tymczasem w ramach programu wdrażania #upadekprasypapierowej Gazeta ma nowszą ulepszoną wersję reportażu z nieistnienia Ameryki.
  http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,13835587,Moja_Wielka_Wyprawa_do_Krzemowej_Doliny__MWWdKD_.html
  Artykuł sponsorowany jest przez LG. A szybki sercz sugeruje, że wojtek który pojedzie na parking Google, aby to napisać, jest wojtkiem smieciówkowym. Wszystko to potwierdza wcześniejsze teoretyczne założenia dotyczące #upadekprasypapierowej.

  troche brak mi slow, ale wrzucilem panienke do bookmarkow – chetnie przeczytam sponsorowana relacje ze zwiedzania parkinkgu Googla

 162. adas
  06/05/2013 o 10:44 pm

  Polska literatura jest lepsza niż (mi) się wydawało.

  Choć jak się marzy o wielkiej zaangażowanej powieści, która gębę zamknie całemu światu, to rzeczywiście nie ma czego szukać.

  Poza Ziemkiewiczem i Wildsteinam, oczywiście.

 163. 06/05/2013 o 11:00 pm

  cyncynat :

  Marceli Szpak :

  galopujący major :
  Jeśli chodzi o politykę międzynarodowo to jeden pies… choć te Barbura “Grupy na wolnym powietrzu” chyba lepsze niż gówno rolnika?

  wciskam każdemu, mamy tak mało dobrej literatury imprezowo-pijackiej, że te Grupy nawet 20 lat po premierze są świeże, a historie o rozpijaniu Pociągu Przyjaźni powinni dzieciom w szkołach do głów tłuc.Panu Majorowi jeszcze Strefa Ejlat może podejść, bo to takie właśnie pierdolenie Żydzi vs Palestyńczycy w krótkich akapitach z fabuła.

  To “pierdolenie” to musi byc doslowne? Barbur piszacy o Palestynczykach to jak prezes powiatowego Ku Klux Klanu piszacy o czarnych.

  Rozczula mnie rowniez pomysl ze “skoro mamy tak malo dobrej literatury to daje wszystkim Barbura”. Ja mam lepszy: “skoro mamy tak malo dobrej literatury to niech polska literatura spierdala. mamy sporo dobrej niepolskiej literatury”.

  Grupy na wolnym powietrzu we fragmentach są na psychiatryku. http://prawdalezynawierzchu.salon24.pl/81664,grupy-na-wolnym-powietrzu-5

  Ale mam coś lepszego Julia K. Szopa i Anna Wittenberg z natemat na twitterze. Nie pytajcie o tę drugą, po prostu zaguglajcie kilka jej tekstów.

  https://twitter.com/juliaszopa

  https://twitter.com/annawitten

 164. 06/05/2013 o 11:03 pm

  adas :

  Polska literatura jest lepsza niż (mi) się wydawało.

  .

  Jest gorsza. Rejmer, Bargielska, Stasiuk i koniec. Czasami może Rudnicki, ale nie znam na tyle, że samaniewiem. Wiedemann chyba już nie pisze prozy, a Pankowski już nie żyje. Choć ta „Opowieści z planety prowincja’ tu już reklamowana naprawdę robią wrażenie.

 165. hlb
  07/05/2013 o 12:08 am

  cyncynat :

  hlb :
  Tymczasem w ramach programu wdrażania #upadekprasypapierowej Gazeta ma nowszą ulepszoną wersję reportażu z nieistnienia Ameryki.
  http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,13835587,Moja_Wielka_Wyprawa_do_Krzemowej_Doliny__MWWdKD_.html
  Artykuł sponsorowany jest przez LG. A szybki sercz sugeruje, że wojtek który pojedzie na parking Google, aby to napisać, jest wojtkiem smieciówkowym. Wszystko to potwierdza wcześniejsze teoretyczne założenia dotyczące #upadekprasypapierowej.

  troche brak mi slow, ale wrzucilem panienke do bookmarkow – chetnie przeczytam sponsorowana relacje ze zwiedzania parkinkgu Googla

  O, kolega wrócił! Jak tam nowozealandzkie borzenarodzenie? Dobrze było? Co Dzieciątko Kangur przyniósł? :)

  I proszę się nie czepiać Pana Marcela, bo jak Marceli poleca to z reguły dobrze poleca. Przy okazji ukradł Temu Majoru suaby troll z Barburem. Hihihi.

 166. hlb
  07/05/2013 o 12:13 am

  galopujący major :

  adas :
  Polska literatura jest lepsza niż (mi) się wydawało.
  .

  Jest gorsza. Rejmer, Bargielska, Stasiuk i koniec. Czasami może Rudnicki, ale nie znam na tyle, że samaniewiem. Wiedemann chyba już nie pisze prozy, a Pankowski już nie żyje. Choć ta “Opowieści z planety prowincja’ tu już reklamowana naprawdę robią wrażenie.

  Spierdalaj. Miszcz Szczygieł! Potem długo nic. Potem Piątek. Potem długo nic. Potem Bieszczady, a w nich Stasiuk. Reszta to co najwyżej hucuły pasać Panu Stasiuku.

 167. 07/05/2013 o 12:41 am

  hlb :

  galopujący major :

  adas :
  Polska literatura jest lepsza niż (mi) się wydawało.
  .

  Jest gorsza. Rejmer, Bargielska, Stasiuk i koniec. Czasami może Rudnicki, ale nie znam na tyle, że samaniewiem. Wiedemann chyba już nie pisze prozy, a Pankowski już nie żyje. Choć ta “Opowieści z planety prowincja’ tu już reklamowana naprawdę robią wrażenie.

  Spierdalaj. Miszcz Szczygieł! Potem długo nic. Potem Piątek. Potem długo nic. Potem Bieszczady, a w nich Stasiuk. Reszta to co najwyżej hucuły pasać Panu Stasiuku.

  Hehe, not. Choć fakt, Szczygła też cza zaliczyć. Ale jak Szczygła to też Szejnert i może Tochmana, a nawet Smoleńskiego (ten by ci sie za swoje „ach jak bardzo jestem w Izraelu pośrodku” sie spodobał). No i jeszcze Jagielski, ale tylko Kaukaz. Nie wiem jak Górecki o Kaukazie, ale piszo, że daje radę…

 168. hlb
  07/05/2013 o 1:03 am

  Szejnert, i Tochman nie moga być zaliczeni do niczego, bo ja nawet nie wiem kto to jest. Są. Kto to są. Smoleński jest może i nienajgorszy, ale niestety jest nieco skażowny hugobaderszczyzną więc nie.

  Miszcz Szczygieł poza tym nie zajmuje się reportażem, ile razy mam to tłumaczyć. Miszcz Szczygieł wykonuje prozę fabularną. Tyle, że jest to proza fabularna pozbawiona fabuły. Coś jak sztuka walki bez walki. Bruce Lee miał to raz w „Drodze Smoka”. Obejrzyj, to pojmiesz geniusz gatunku wymyślonego przez Miszcza Szczygła.

 169. cyncynat
  07/05/2013 o 1:22 am

  hlb :

  cyncynat :

  hlb :
  Tymczasem w ramach programu wdrażania #upadekprasypapierowej Gazeta ma nowszą ulepszoną wersję reportażu z nieistnienia Ameryki.
  http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,13835587,Moja_Wielka_Wyprawa_do_Krzemowej_Doliny__MWWdKD_.html
  Artykuł sponsorowany jest przez LG. A szybki sercz sugeruje, że wojtek który pojedzie na parking Google, aby to napisać, jest wojtkiem smieciówkowym. Wszystko to potwierdza wcześniejsze teoretyczne założenia dotyczące #upadekprasypapierowej.

  troche brak mi slow, ale wrzucilem panienke do bookmarkow – chetnie przeczytam sponsorowana relacje ze zwiedzania parkinkgu Googla

  O, kolega wrócił! Jak tam nowozealandzkie borzenarodzenie? Dobrze było? Co Dzieciątko Kangur przyniósł? :)
  I proszę się nie czepiać Pana Marcela, bo jak Marceli poleca to z reguły dobrze poleca. Przy okazji ukradł Temu Majoru suaby troll z Barburem. Hihihi.

  Dzieciotko Kangur to jest na naszej Wschodniej Wyspie, ale ona jest daleko i zaludniona jakimis redneckami. Jak Pan Marceli tak dobrze doradza to popros go o jakis dobry polski film fabularny, najlepiej o jakas komedie romantyczna. Moze zna jakiegos obiecujacego barbura w tej kategorii.

 170. 07/05/2013 o 1:34 am

  Yeap, ten kawałek o butach BATY albo o tej Czeszce, co się z Goebbelsem to była proza fabularna. Not, to jest reportaż. Se nawet Szczygieł założył szkołe reportażu, gdzie o tym uczy.

 171. hlb
  07/05/2013 o 9:05 am

  cyncynat :
  Dzieciotko Kangur to jest na naszej Wschodniej Wyspie,

  Ale to co? U was nie ma? Phi! Na dziobakach też was tak ruchnęli?

  cyncynat :
  Jak Pan Marceli tak dobrze doradza to popros go o jakis dobry polski film fabularny, najlepiej o jakas komedie romantyczna. Moze zna jakiegos obiecujacego barbura w tej kategorii.

  Tu bym się nie wypusczał. W temacie komedie romantyczne Pan Marceli z reguły doradza wojny polsko-rusie z Szycem na wokalu. Nie chcę se psuć mniemania o Panu Marcelim, więc go nie stawiam w trudnej sytuacji niemądrych pytań o kino polskie współczesne. Polskie kino skończyło się na „Zaklętych rewirach”.

 172. hlb
  07/05/2013 o 9:08 am

  galopujący major :
  Yeap, ten kawałek o butach BATY albo o tej Czeszce, co się z Goebbelsem to była proza fabularna. Not, to jest reportaż. Se nawet Szczygieł założył szkołe reportażu, gdzie o tym uczy.

  Poszłeś na lep jego podstępnego poczucia humoru. Zresztą on na tym wpierw monetyzował w Wyborczej, więc proza jego musiała przyjąć pozór reportażu, żeby sie Żakowskie, Wielowieyskie i Hogobadery nie połapały, gdzie to wszystko zmierza.

  Wielki jest Miszcz Szczygieł. Masz kolejne dowody.

 173. adas
  07/05/2013 o 1:49 pm

  Rudnicki to przechuj, ale pewnie Wielkiej Powieści Polskiej nie napisze. Nie ten temperament.

  Nie lekceważyłbym jednak Witkowskiego. Także w tym kontekście.

  Że Pankowski – jeszcze raz dzięki za polecenie – zniknął z radaru literatury polskiej, to skandal, spisek, Katyń i Smoleńsk. Matko Bosko z jego książek, gdyby „Rudolfa” wydał dziś jakiś 30 latek, to wszystko na prawo od Jankego żyłoby z wierszówek na temat tej ksiażki. Przez jakiś rok.

  Ale dobrze, że Nike dostał Pilot, bo to skandal, spisek, Katyń i Smoleńsk, że o TAKIM pisarzu dowiedziałem się dopiero po tej nagrodzie.

  Są kobiety (chodzi o „Toksymię”, tak? Miałem gdzieś zanotowane, ale się boję) i tu wielkie dzięki dla Masłowskiej – dzięki niej wydawcy (nazwijmy ich głównonurtowi) przestali się bać gięcia języka.

  Tu by musiał się wypowiedzieć jakiś spec od polskiej literatury, ale do góry też poszedł poziom szeroko rozumianej literatury popularnej.

  „Planetę Kaukaz” jakoś wszyscy ostatnio polecają. Trzeba ją będzie nadrobić. Choć nie padam na kolana przed polską szkołą reportażu. Wiem, marudziłem już o tym.

 174. adas
  07/05/2013 o 2:24 pm

  Oj, będziemy żyć nawróceniem Rogalskiego jeszcze kilka tygodni. Mecenas Apostata.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13863768.html

  I w takich chwilach nachodzi mnie myśl o powrocie do Jankego i potrolowaniu. Przecie taki, a nie inny prezes NRA aż się prosi o stworzenie spiskowej notki w stylu salunu. Układ, mocium Panie.

  Żeby na mnie koledzy prawnicy nie najechali – nie znaju się na paragrafach, ale to nie o to chodzi!

 175. Starosta Melsztyński
  07/05/2013 o 3:18 pm

  adas :
  Oj, będziemy żyć nawróceniem Rogalskiego jeszcze kilka tygodni. Mecenas Apostata.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13863768.html
  I w takich chwilach nachodzi mnie myśl o powrocie do Jankego i potrolowaniu. Przecie taki, a nie inny prezes NRA aż się prosi o stworzenie spiskowej notki w stylu salunu. Układ, mocium Panie.
  Żeby na mnie koledzy prawnicy nie najechali – nie znaju się na paragrafach, ale to nie o to chodzi!

  Cały ten „zamach smoleński” jest zbyt hardcorowy jak na moje nerwy i w zasadzie nie czytywałem ani doniesień prasowych na temat kolejnych odlotów komisji Macierewicza, jego samego i pozostałych członków wesołej drużyny, z ekspertów zapamiętałem jedynie nazwisko Biniendy, będąc uczestnikiem psychiatryka nie zagłębiałem się w pisaninię FYMa i pomniejszych blogerów śledczych. Co wiem o wyczynach ich wszystkich, to wiem z odprysków i referatów z trzeciej ręki.
  Ale teraz zastanawiam się, jakąż to tajemnicę adwokacką ujawnił Rogalski. Czy zamyka się on w jednym słowie z jego komentarza na Twitterze „Tworki”?
  Jak daleko ma sięgać lojalność adwokata w stosunku do (byłego) klienta? Czy wiedząc o jego chorobie psychicznej, demencji, urojeniach ma obowiązek kierować się instrukcjami klienta, w oczywisty sposób wynikającymi z jego ograniczonej poczytalności, czy też wręcz przeciwnie, ma obowiązek polecenia klienta ignorować?

 176. vHF
  07/05/2013 o 3:45 pm

  Polecam pudelek.co.uk.

  Czuwaj!

 177. hlb
  07/05/2013 o 5:22 pm

  adas :
  Rudnicki to przechuj, ale pewnie Wielkiej Powieści Polskiej nie napisze.

  No ale my przecież woggle nie o tym.

  BTW, Wielka Powieść Polska do literatury in general ma się tak, jak paraolimpiada do olimpiady. I nie chodzi o wulgarne prawicowe podśmiechujki, tylko o nie mieszanie porządków. Po prostu: doceniamy wysiłek, popieramy sportowego ducha, jesteśmy jak najbardziej na tak, no ale jednak na co dzień pasjonujemy sie tylko sportem, parasportem jakby mniej.

 178. hlb
  07/05/2013 o 5:56 pm

  vHF :
  Polecam pudelek.co.uk.
  Czuwaj!

  Kolega uwłacza Pudelkowi. Takie to jednak w Fakcie. Porównanie z Pudelkiem byłoby dobre, gdyby tego nieboraka połknęła jakaś pekata grycanka.

 179. vHF
  07/05/2013 o 6:31 pm

  Już dawno mówiłem, że następna Wielka Powieść Polska to może być tylko Great Polish Immigrant Novel. Są kwity. Napisałbym sam, ale nie umiem. No i mi się nie chce. Może by jakiś Janusz L. Wiśniewski poskładał z trzech lat moich komciów u majora?

 180. adas
  07/05/2013 o 6:35 pm

  Następna? To my mamy więcej niż w porywach, zastanówmy się, jedna? ;)

  Przyjmująx XIX wieczną definicję Wielkiej Powieści, of korz.

  Ale ta powieść będzie pewnie in inglisz, co uczyni ją kolejną bardzo dobrą powieścią z Commelwelthu. Bookera mają Indie, Kanada, Australia, a nawet Irlandia, to moze mieć i Polska.

 181. hlb
  07/05/2013 o 7:32 pm

  vHF :
  Już dawno mówiłem, że następna Wielka Powieść Polska to może być tylko Great Polish Immigrant Novel. Są kwity. Napisałbym sam, ale nie umiem. No i mi się nie chce. Może by jakiś Janusz L. Wiśniewski poskładał z trzech lat moich komciów u majora?

  Może pogadaj Miczijo-san R. Wiśniewskim? Chyba już kończy przepisywać ten poradnik dla blggerów, który czyta od dwóch miesięcy, więc może komcie ci przepisze na czysto i otaguje jako powieść.

 182. hlb
  07/05/2013 o 7:35 pm

  adas :
  Następna? To my mamy więcej niż w porywach, zastanówmy się, jedna? ;)
  Przyjmująx XIX wieczną definicję Wielkiej Powieści, of korz.
  Ale ta powieść będzie pewnie in inglisz, co uczyni ją kolejną bardzo dobrą powieścią z Commelwelthu. Bookera mają Indie, Kanada, Australia, a nawet Irlandia, to moze mieć i Polska.

  Ale weźcie spierdalajcie z tą Wielką Polską Powieścią. Rabe Myckiewicz napisał raz gupią satyrę na Sarmatów, tak żeby reszta kahału miała jakąś rozrywkę przy szabasie, a Sarmaci to wzięli na powaznie i uczą swoje dzieci, że paczcie dzieci: POLSKA! POLSKA SIE DZIEJE CZYNASTOZGŁOSKOFCEM!

 183. vHF
  07/05/2013 o 7:53 pm

  adas :
  Następna? To my mamy więcej niż w porywach, zastanówmy się, jedna? ;)

  Aye, jedna, znaczy się „Lalka” (żaden Mickiewicz, kolego hlb). Fanem jestem zresztą, co tu chyba nader niepopularne.

  Następna (a więc druga) będzie oczywiście po angielsku, bo i jak? Trzeba tylko najprawdopodobniej poczekać jedno pokolenie, bo pierwsze imigranckie nie mówi żadnym językiem dobrze. Ale to już nie tak długo; w koncu drugim najczęściej nadawanym dzieciom imieniem w Europie Zachodniej jest Dzidosław.

 184. hlb
  07/05/2013 o 8:06 pm

  vHF :

  adas :
  Następna? To my mamy więcej niż w porywach, zastanówmy się, jedna? ;)

  Aye, jedna, znaczy się “Lalka” (żaden Mickiewicz, kolego hlb). Fanem jestem zresztą, co tu chyba nader niepopularne.

  Ale „Lalka” to jest po prostu powieść i się nie kwalifikuje na Wielką Polską Powieść choćby z tego powodu, że napisał ją Prus. Jak tak bedziemy szastali dziedzictwem, to się okaże, że Matejko malował „Hołd Pruski”, żeby upamiętnić cierpienia i poniżenia, jakie prawdziwi Polakoprusacy musieli znosić z rąk Witoldów i innych chujów ruskich. Pfff.

 185. 07/05/2013 o 8:43 pm

  vHF :

  Trzeba tylko najprawdopodobniej poczekać jedno pokolenie, bo pierwsze imigranckie nie mówi żadnym językiem dobrze. .

  Kosińskiemu brak języka nie przeszkadzał, nawet został gwiazdą (i chyba napisał wielką polską powieść ‚Being There’ się nazywa), a redaktorzy taktownie zaczekali do jego śmierci, żeby się wadzić, który z nich co mu napisał. Jest więc i szansa dla pierwszopokoleniowców.

 186. vHF
  07/05/2013 o 9:02 pm

  „Lalka” jest wielka i polska. Że napisał ją Prus to jest faktycznie zaskakujące, ale z faktami się nie dyskutuje.

  Pomyślałem jeszcze trochę na temat, i wyszło mi że „Konopielka” to jest też wielka polska powieść. Ale innych jakoś nie mogę wymyślić. Bo „Being There” nie jest ani polska, ani wielka. Nigdy nie roumiałem fenomenu tej książki. W którymś momencie była bardzo popularna, nieprzypadkowo zresztą za prezydentury Wałęsy, ale sama w sobie się raczej nie broni.

 187. hlb
  07/05/2013 o 9:17 pm

  No i teraz jeszcze kolege Marcelego wciągnęliście w tę swoja hucpę. Noweźcie spierdalajcie z tym konceptem Wielkiej Polskiej Powieści. Na chuj to komu? Czy w USA trwa jakaś publiczna akcja poszukiwania pisarza który napisze Wielką Amerykańska Powieść? Albo w Niemczech, a tym bardziej, say w Austrii?

  Literatura, proszę bardzo. Ale literatura tym się rózni od Wielkiej Polskiej Powieści, że składa się wyłącznie z literatury. Lepszej, gorszej ale literatury. A kandydat na Wielką Polską Powieść musi się składać z Metafory Polskości, Alegorii Polskości i Kwintesencji Polskości.

  Woggle nie wiem skąd się wam to wzięło? Rzekomą potrzebe Wielkiej POlskiej Powieści kreuja wyłącznie kapłani beżu, których produkcją zajmują się wydziały polonistyki, bibliotekoznawstwa i muzealnictwa. Normalnemu człowiekowi taka Wielka Polska Powieść byłaby kompletnie na chuj.

  Jak będziecie tak pierdolić, to znowu przyjdzie cześćjacek i znowu nazwie was Gombrowiczami. Albo jakimiś innymi -iczami, których nie czytał, ale bał się w szkole, że go z tychże odpytają.

  BTW, jak przyjdzie cyncynat to niech się wypowie, czy w nowej zelandi istnieje wielka ogolnonowozelandzka akcja poszukiwania Wielkiej Nowozelandzkiej Powieści, która oddaje ducha nowozelandzkości wraz ze specyfiką tejże.

 188. Starosta Melsztyński
  07/05/2013 o 9:42 pm

  hlb :
  No i teraz jeszcze kolege Marcelego wciągnęliście w tę swoja hucpę. Noweźcie spierdalajcie z tym konceptem Wielkiej Polskiej Powieści. Na chuj to komu? Czy w USA trwa jakaś publiczna akcja poszukiwania pisarza który napisze Wielką Amerykańska Powieść?

  Trwa: http://en.wikipedia.org/wiki/Great_American_Novel

  Ale ja o czym innym.
  1. Major twituje i złośliwie przezywa kolegę hipstera polskiej prawicy. Namiotejro. A mnie zainteresowało, nie mogę tego sprawdzić osobiście – ten smutny namiot ogrodowy jeszcze stoi przed Pałacem im Lecha Kaczyńskiego? Jakś kobieta o szarej twarzy czterdziestopięcioletniej Jeanne dArc ciągle rozdaje broszury i wzywa do natychmiastowgo wykonania wyroku śmierci na Tusku?
  http://tekstykanoniczne.salon24.pl/344079,meczenstwo-warszawy

  2. Biedny ten Rogalski, taki zupełnie bez rodziców.
  Minęło już 48 godzin a w GPC nic o jego przodkach.

 189. hlb
  07/05/2013 o 9:51 pm

  @Trwa

  Ale co trwa? Przecież to jest kompletnie co innego. Proszę kolegi, to tak jak z poszukiwaniem Great American Entrepreneur. No chodzi o to, żeby udowodnić, ze Amerykanie nie gęsi, tylko skoro najlepszy w Ameryce to i w Kosmosie też. Popatrz tylko na listę. To są powieści, które przeczytać chce każdy w miare rozgarnięty łoś (sprawdzić, czy nie cześćjacek), bez względu na to czy jest w USA, w Norwegii czy na Bałutach.

  Tymczasem Wielka Polska Powieść to jest koncept zarezerwowany na rynek wewnętrzny. Nie sądzę, żeby dało się poza Polską zachęcić kogokolwiek do czytania czegokolwiek rekomendacją: „…bo wiesz, to zostało uznane za Wielka Polską Powieść”

 190. vHF
  07/05/2013 o 9:51 pm

  Boże jaki tantrum. Się nie podoba, się niech nie pisze. Wielka -ska Powieść to użyteczny koncept. Niezbieżny, acz nierozłączny, z konceptem Wielkiej Powieści.

 191. vHF
  07/05/2013 o 9:52 pm

  Hmm, jako emigrantowi pierwszej generacji coś mi się tli że „nierozłączny” i „nie rozłączny” to nie to samo.

 192. hlb
  07/05/2013 o 9:53 pm

  Starosta Melsztyński :
  Major twituje i złośliwie przezywa kolegę hipstera polskiej prawicy. Namiotejro.

  No bo Major, jak to prawdziwy wąsaty Sarmata, przekręca obcobrzmiące nazwisko dla uzyskania chichotu współbiesiadników. Zamiast nazwać głupka głupkiem, napierdala barokiem. :D

 193. hlb
  07/05/2013 o 9:59 pm

  vHF :
  Hmm, jako emigrantowi pierwszej generacji coś mi się tli że “nierozłączny” i “nie rozłączny” to nie to samo.

  No nie podoba się i nie pisze. Kolega prosi, kolega ma.

  Zresztą jakbym chciał tak jak kolega zrobić z moich komciów Wielką Polską Powieść, to bym się dogadał z Wojtkiem Orlińskim. On jest chytra baba z Łomianek, więc na pewno dałby się wynająć.

  I wiesz jak nazwalibyśmy taką powieść, którą Wojtek by spisał z mioch komciów? Tak, nazwalibyśmy ją „hlb nie istnieje”. W ten sposób połączylibyśmy targety. Ty byś kupił, żeby se poczytać wspomnienia flajmów w których brałbyś udział. I kowbojtomasze by kupili, bo Wojtek obiecałby im piwo za kazdy nabyty egzemplarz.

  Prawdopodobnie mielibyśmy dzięki temu merdżowi 7mln nielegalnych pobrań z chomika i 300 sprzedanych ekzemplarzy. I to byłby sukces, bo ponoć w Polsce sprzedać 100 egzemplarzy za prawdzie piniondze to sukces. No a trudno o twoją wymarzoną Wielką Polska Powieść, skoro nie ma już dosyć małych polskich czytelników.

 194. hlb
  07/05/2013 o 10:00 pm

  egzemplarzy, no nie? typosy jebane. jebane długie słowa.

 195. Starosta Melsztyński
  07/05/2013 o 10:02 pm

  hlb :
  @Trwa

  Kolega jest zupełnie bezużyteczny. Pytałem, czy namiot oporu jeszcze istnieje i nie dostałem od kolegi odpowiedzi.

 196. 07/05/2013 o 10:02 pm

  vHF :
  “Lalka” jest wielka i polska. Że napisał ją Prus to jest faktycznie zaskakujące, ale z faktami się nie dyskutuje.
  wyszło mi że “Konopielka” to jest też wielka polska powieść. .

  Mogę się pod tym ino podpisać.Krfotok też miał momenty, że mógłby, ale wszyscy prychnęli ‚eee, Redliński co wy, fantastyka?! ‚ i olali.

  Bo “Being There” nie jest ani polska, ani wielka. Nigdy nie roumiałem fenomenu tej książki. W którymś momencie była bardzo popularna

  Popularność to tak bardziej od filmu z Sellersem, ale ja bym bronił jednak – hochsztapler piszący przypowiastkę o byciu hochsztaplerem, sprzedający ją jako perfekcyjne feel good story, no jak to nie jest udany troll literacki, to ja już nie wiem, co jest.

 197. hlb
  07/05/2013 o 10:10 pm

  Starosta Melsztyński :

  hlb :
  @Trwa

  Kolega jest zupełnie bezużyteczny. Pytałem, czy namiot oporu jeszcze istnieje i nie dostałem od kolegi odpowiedzi.

  A pytałeś może w Salonie24?

  A, zapomniałem, wszystkie filary się poobrażały na cię, odkąd przestałeś tam

  Marceli Szpak :

  vHF :
  Mogę się pod tym ino podpisać.Krfotok też miał momenty, że mógłby, ale wszyscy prychnęli ‘eee, Redliński co wy, fantastyka?! ‘ i olali.

  filarować. Hihihi.

  No ale do co Lalki się przecież już chyba przez trzy flejmy zgadzaliśmy, że to jest dobra powieść. Głównie dlatego, że Prus był obeznany z literatura rosyjską, która dla języka tak pokrewnego a prowincjonalnego jest jedynym sensownym oknem w wielki świat. To znaczy była w czasach Prusa, bo teraz każdy Polak to taki NIemiec z NRD, któremu babka nie powiedziała, że Angela Merkel to daleka rodzina.

  Natomiast jesli chodzi o kwestię, czy fantastyka. Broniłbym. Nie każda fantastyka jest zła. Złe jest sarmackie sajensfikszon. Fantastyka potrafi być swietna. I znów: bramą do dobrego sf dla jezyka polskiego mogła byc tylko fantastyka rosyjska (tzw. radziecka). Po świadomym zaprzaństwie w tej materii mamy to co mamy: Ziemkiewicze, Terliki, Dukaje i reszta sarmackiego sajensfikszon.

 198. hlb
  07/05/2013 o 10:12 pm

  coś się zdupcyło w tym komciu. Salon24 jako tag pęka wszystkie blockquoty. Dziś. Hehe

 199. vHF
  07/05/2013 o 10:13 pm

  Marceli Szpak :
  Mogę się pod tym ino podpisać.Krfotok też miał momenty, że mógłby, ale wszyscy prychnęli ‘eee, Redliński co wy, fantastyka?! ‘ i olali.

  Ja tam jestem prosty człowiek, żeby nie powiedzieć informatyk, i czytam tylko głośne książki żeby w towarzystwie jako tako bezpiecznie się czuć. Więc Krfotoku nie czytałem, sorry. Ale aż mi się teraz przykro zrobiło że nie mam Konopielki ze sobą. Jebana emigracja.

  „Being there” oczywiście jest OK jako satyra czy — trafnie — troll, ale kolega wcześniej wymienił jako WPP, więc się obruszyłem.

 200. hlb
  07/05/2013 o 10:19 pm

  …Kolega Docent uronił łzę za Konopielką, smutno wpatrując się w ciemy zarys Matternhorn za oknem swego sterylnego pęthauzu.

  Tak mogła by się zaczynać Naprawdę Wielka Polska Powieść. Hihihi.

 201. vHF
  07/05/2013 o 10:23 pm

  Ta akurat już istnieje. Ulubiona książka cyncynata.

 202. 07/05/2013 o 10:27 pm

  hlb :

  Nie każda fantastyka jest zła. Złe jest sarmackie sajensfikszon.

  no, ale krfotok to jest modelowe sarmackie sajensfikszyn, tyle, że momentami dobre (chociaż napisane jak łysiak – teraz zatrzymujemy akcję i wygłaszamy tyrady o Polsce) ale plus jest taki, że stary Redliński nie ma już żadnych hamulców, wie, że nikt go nie lubi i nie cytuje, więc sobie pozwala na tak swobodne ranty o bohaterszczyźnie, religijności, komunizmie, solidarności i perelu, ze jakby go traktowali poważnie, to musieliby wykląć na pierwszej stronie wyborczej.

 203. hlb
  07/05/2013 o 10:41 pm

  @Marceli

  Polemizowałbym. Ale nie pamiętam, żebym czytał Krfotok. Zresztą dlatego właściwie powinienem tym bardziej polemizować.

 204. 07/05/2013 o 10:46 pm

  zastanowiłem się i nie namawiam.

 205. hlb
  07/05/2013 o 11:03 pm

  @Marceli

  No to mnie akurat troszkę zachęciło. :) Ale poważniej, to raczej i tak nie dałbym się namówić.

  BTW, skoro już o SF, to się wkreciłem w wertowanie Liu Cixin. Kolega ma jakieś zdanie, bo kolega to zawsze się interesuje takimi rzeczami, których tu nikt nie czyta? Przeczytałem se „Wandering Earth”. Bo jeśli ktoś umie tak zacząć, to go trzeba przeczytać:

  „I have never seen the night, nor seen a star. I’ve seen neither spring, nor fall, nor winter. I was born at the end of The Reining Age, just as Earth’s rotation was coming to a final halt. ”

  Niestety, ponoc najlepsza jest jego Trylogia, do której dostepu nie mam. Żal.

 206. cyncynat
  07/05/2013 o 11:12 pm

  I hate to break it to you guys, but great Polish novels, just like reasonable Polish newspapers, are meta-mathematical concepts, fairly strong large cardinals, in fact. It is quite an obscure concept and not much is known about great Polish novels. A couple of weeks ago I was reading an unpublished manuscript by Solovay and he conjectured that great Polish novels, in terms of consistency strength, are somewhere between Vopenka’s Principal and superhuge cardinals.

 207. cyncynat
  07/05/2013 o 11:13 pm

  Vopenka’s Principle, ffs

 208. adas
  07/05/2013 o 11:41 pm

  To ja sobie postoję z boku, choć raczej nie na trzeźwo. Kręci się we łbie.

  hlb tradycyjnie rozbija bank. Z Deutsche Markami. Teraz jeszcze tylko kilkadziesiąt tysięcy następnych zdań (o Wojtku, Polakach z enerdówka i serach polskich) i będę mógł wnukom opowiadać, że flejmowałem z teraźniejszym Prusem.

  Znaczy się, „Konopielkę” też trzeba nadrobić? Filmu nie zdzierżyłem, ale miałem wtedy lat naście i ambicje wielkie.

 209. cyncynat
  07/05/2013 o 11:42 pm

  OK, umieszcze to tutaj, bo sh. ma tendencje do kasowanie swoich najlepszych wpisow po wytrzezwieniu, a ten jest calkiem niezly:

  „Shiraz to gatunek wina australijskiego, czerwonego o pełnym ciele (full body) – jak tu się ładnie powiada. Wino to produkowane jest z winirośli zwanej Syrah i tak zwany był też gatunek wina na całym świecie, do puki Australijczycy koło Adelajdy, a dokładnie w Barossa Valey nie doprowadzili wino do perfekcji i cały świat zaczął swoje Syrah nazywać za Australijczykami – Shiraz. Z tym wiąże się pewna historia, bo w Barossa Valey to wino nie wyprodukowali tubylcy koloniści, a Niemcy – świerzy powojenni emigranci ze Śląska. To była też ostra zaprawa, bo zaczęli od białego, bo mieli marzenie, żeby robić wina na wzór Reńskich – takie znali. A tu kupa, bo winorośla za dużo miały śłońca i wino wychodziło brązowe, z czego potem starali się odzyskiwać port – cuda na wierzbie. I tak metodą prób i błędów do perfekcji doprowadzili Syrah i nazwali Shiraz, co zrobił w krótce cały świat, żeby tej perfekcji sobie choćby uszczknąć.

  Do czego zamierzam. Przyjechałam do Australii i zobaczyłam taką tablicę jak w tytule. I jest w niej ukryty dobry żart.

  Dzisiaj przeglądałam Zižka, starającego się wytłumaczyć Lacanowski koncept różnicy między płciami. Łapał się przykładów analogii – takich samych podwójnych negacji. Mówił, że jeśli ktoś mówi, że nie jest bourgeois, to pewnie socjalista, natomiast jak podaje się za nie socjalistę, to jeszcze bourgeois z niego nie robi. Był też przykład z Kanta, że jeśli ktoś jest nieżywy, to znaczy, że jest martwy. Natomiast stwierdzenie – być nie martwym, otwiera nam całą przestrzeń znaczeń – można być jeszcze nie martwym, a już nie żywym, nadal żywym itd. Podobnie bourgeois była jedyną prawdziwą klasą i zaprzeczenie jej otwiera nam całą przestrzeń nowych znaczeń, w których być może klasowość jest do przekroczenia i pokonania, a być może nie – w procesie nieskończonych afirmacji i transgresji – viva Shiraz socialists!

  Podobnie idzie logika z płcią – gdy zaprzeczymy faceta, to go stracimy. Gdy zaprzeczymy kobietę to otwiera się cała przestrzeń na transgresje i afirmacje. Kobieta podobno nurza się cała w negatywności i dlatego jest nie-cała. Co to znaczy, do czego to zmierza, co to o świecie mówi – nie wiadomo. Jako podmioty zawsze jesteśmy bezpłciowymi zanurzonymi w wybrakowanym języku „mówiącymi istotami” – równie wybrakowanymi jak język, którym się do siebie wzajemnie zwracamy – tutaj nie ma różnic płciowych. I w tym sensie psychoanaliza lacanowska jest biseksualna.”

 210. hlb
  07/05/2013 o 11:45 pm

  Would you mind if I borrowed this Principal Vopenko as my future screen name, pls?

 211. hlb
  07/05/2013 o 11:56 pm

  „Shiraz to gatunek wina australijskiego, czerwonego o pełnym ciele (full body) – jak tu się ładnie powiada.”

  Kurwa, syrah się w winnicy przewraca na swe domniemane austraijskie korzenie. :D

  adas :
  To ja sobie postoję z boku, choć raczej nie na trzeźwo. Kręci się we łbie.
  hlb tradycyjnie rozbija bank. Z Deutsche Markami. Teraz jeszcze tylko kilkadziesiąt tysięcy następnych zdań (o Wojtku, Polakach z enerdówka i serach polskich) i będę mógł wnukom opowiadać, że flejmowałem z teraźniejszym Prusem.
  Znaczy się, “Konopielkę” też trzeba nadrobić? Filmu nie zdzierżyłem, ale miałem wtedy lat naście i ambicje wielkie.

  Wojtku się obecnie nie czepiam. Raz, że obecnie dźwiga na swym barku chylące się ku upadkowi prasowe poradnictwo lajfstajlowe. Jak upadnie Wojtek, to zostaną już tylko takie kompletne szafiary polskiej humanistyki jak cześćjacek.

  A dwa, widziałem w nowej notce, że Wojtek poleca swym kowbojtomaszom „Net Delusion”. Nie wnikam jak on zrozumiał ND, dobrze czy źle, bo nie czytałem mu całej notki (długa, auć). Wnikam natomiast w to, że podjął się dzieła ambitnego. Chce rozmawiać ze swoimi łosiami o książkach, o których sie rozmawia, kiedy rzeczywiście się rozmawia.

  Wątpię, żeby odniósł sukces, ale ode mnie ma duży kredyt. I taką jakby troszkę, ja wiem, commonality.

 212. hlb
  08/05/2013 o 12:04 am

  O! A w Polsce dziś matura! Jak raz, dziś egzamin z memetyki.

  A z chomika i kwejka już był, czy dopiero będzie? Co teraz się robi, żeby zdać maturę w Polsce? Są testy jakieś? Wyboru? Czy wystarczy demotę przynieść na zaliczenie?

 213. hlb
  08/05/2013 o 12:05 am

  …i słyszałem, że za prowadzenie prawicowego bloga przyjmuja na wydziały historii bez egzaminów. Prawda to, kolego Starosto Masztalski?

 214. jaja
  08/05/2013 o 12:19 am

  „Wielka Polska Powieść” – to ewidentny syndrom skwaszonego emigranta (oraz obcujących za dużo z).

 215. jaja
  08/05/2013 o 12:25 am

  Starosta Melsztyński :

  hlb :
  No i teraz jeszcze kolege Marcelego wciągnęliście w tę swoja hucpę. Noweźcie spierdalajcie z tym konceptem Wielkiej Polskiej Powieści. Na chuj to komu? Czy w USA trwa jakaś publiczna akcja poszukiwania pisarza który napisze Wielką Amerykańska Powieść?

  Trwa: http://en.wikipedia.org/wiki/Great_American_Novel
  Ale ja o czym innym.
  1. Major twituje i złośliwie przezywa kolegę hipstera polskiej prawicy. Namiotejro. A mnie zainteresowało, nie mogę tego sprawdzić osobiście – ten smutny namiot ogrodowy jeszcze stoi przed Pałacem im Lecha Kaczyńskiego? Jakś kobieta o szarej twarzy czterdziestopięcioletniej Jeanne dArc ciągle rozdaje broszury i wzywa do natychmiastowgo wykonania wyroku śmierci na Tusku?
  http://tekstykanoniczne.salon24.pl/344079,meczenstwo-warszawy
  2. Biedny ten Rogalski, taki zupełnie bez rodziców.
  Minęło już 48 godzin a w GPC nic o jego przodkach.

  1. Namiotu nie ma.

  2. Rogalski to jednak delikatna sprawa, do rodzinnych interesów wciągnął go poległy w zamachu Lech Kaczyński:
  http://www.polityka.pl/kraj/ludzie/1507596,2,role-mecenasa-rogalskiego.read

 216. hlb
  08/05/2013 o 12:37 am

  jaja :
  “Wielka Polska Powieść” – to ewidentny syndrom skwaszonego emigranta (oraz obcujących za dużo z).

  Tak Wojtku, orzeł może. Wielką brązową kupę z czekolady. Mielismy o tym jutubke.

  Zreszta, niech cie DOcent dissuje, bo to on kapał łzy za pozostawionym w Ojczyźnie egzemplarzem „Konopielki” i to on rzonda WPP. Mie to-to jak ten helikopter z ulotkami: lata.

 217. vHF
  08/05/2013 o 8:11 am

  jaja :
  “Wielka Polska Powieść” – to ewidentny syndrom skwaszonego emigranta (oraz obcujących za dużo z).

  No ba. Taki Prus to nigdy Polski na oczy nie widział, tak samo jak każdy z współczesnych. Nic dziwnego że mu odbiło.

 218. cyncynat
  08/05/2013 o 9:18 am
 219. vHF
  08/05/2013 o 9:50 am

  cyncynat :
  Tu macie diagram: http://oi41.tinypic.com/34fdvmh.jpg

  Hehehe.

 220. adas
  08/05/2013 o 10:25 am

  Czy mógłby mi ktoś ten wykres przetłumaczyć? Hujmanistycznie? No rozumicie, z jednorożcami, Duchem Świętym i Piastem Kołodziejem.

  Jest zapotrzebowanie na czcionkę od sarkazmu – najmądrzejsze zdanie jakie mnie się w netach udało przeczytać (sorry, hlb; choć pewnie to Twoje?).

  WP to zajob nie tylko polski, a literatury jako takiej.

  A. Przypomniało mnie się. Był już taki Polak, co mieszkał w Londynie i pisał po angielsku. Powieści. Dobre. Nie, nie chodzi o Conrada.

  Stefan Themerson.

  Przepraszam za zamieszanie. Odreagowuję nadrabianie „Nędzników”. Geniusz, kurwa, geniusz.

 221. vHF
  08/05/2013 o 11:02 am

  Przewidziałem, kurde. Tera pewnie będzie José. Nie wiem czy się cieszyć czy nie.

 222. emluby
  08/05/2013 o 11:21 am

  o kurwa

  cyncynat :
  Tu macie diagram: http://oi41.tinypic.com/34fdvmh.jpg

 223. vHF
  08/05/2013 o 11:36 am

  Diagram powiada — jeśli dobrze odczytuję — że jeśli istnieje Great Polish Novel, to spełniony jest również aksjomat Vopenki. A że nikt na serio nie wierzy w takie fantazje jak aksjomat Vopenki (i 3/4 tego diagramu), to całość stanowi taki zgrabny żarcik. Diagram należy wydrukować, złożyć i schować do portfela, a następnie używać hojnie w trakcie przyjęć, prezentacji itp. celem rozluźnienia atmosfery.

 224. Starosta Melsztyński
  08/05/2013 o 1:05 pm

  hlb :

  Starosta Melsztyński :

  hlb :
  @Trwa

  Kolega jest zupełnie bezużyteczny. Pytałem, czy namiot oporu jeszcze istnieje i nie dostałem od kolegi odpowiedzi.

  A pytałeś może w Salonie24?

  Te, a może byś wzmocnił swoje opinie o WPP opiniami Coryllusa? Wygląda, jakbyście nadawali na tej samej fali. Soul brothers, czy co.

 225. hlb
  08/05/2013 o 2:32 pm

  WTEM TokFM donosi: Skiba i Konjo promują najnowszą książkę Pilipiuka. Nie ma takiego trolla z cyklu sarmackie sajensfikszon, którego rzeczywistośc nie przebiłaby. Czytamy:

  „Pomysł jest iście genialny: podczas demonstracji robotników, milicyjni prowokatorzy, specjalnie w tym celu dobrane najbardziej „mordziaste żule” sprowokują zamieszki napadając na ZOMO. Na tym nie koniec, bo sprytny milicjant, planuje podrzucić podczas zamieszek ciało zmarłego wcześniej ZOMOwca. ”

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103089,13862320,_Mordziaste_zule__i_genialna_prowokacja__Skiba_i_Konjo.html

  Genialność wg TokFM: sarmackie sajensfokszon promowane przez dwie atencyjne nimfomanki, które za parę lajków zrobią ci konferansjerkę bez zabezpieczeń.

  Czy kolega cyncynat mógłby nam zrobić o tym równie fajny wykres, jak ten poprzedni? :D

 226. hlb
  08/05/2013 o 2:33 pm

  Starosta Melsztyński :
  Te, a może byś wzmocnił swoje opinie o WPP opiniami Coryllusa? Wygląda, jakbyście nadawali na tej samej fali. Soul brothers, czy co.

  Złudzenie optyczne z tym wyglądaniem. Choć z drugiej strony wy obaj z Coryllusem nadawaliście na tym samym psychiatryku, więc się nie krępuj. Pan przodem.

 227. 08/05/2013 o 7:52 pm

  Widzę że tu trochę zahaczyło o #startupyzdolinykrzemowej i okolice, macie tu kilka twitow w temacie ode mnie, częstujcie się… :P

 228. emluby
  08/05/2013 o 8:38 pm

  hahahahha musiałem tutaj :

 229. Starosta Melsztyński
  08/05/2013 o 9:08 pm

  emluby :
  hahahahha musiałem tutaj :
  https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/947180_462893707118382_1373438655_n.png

  Na szpulową Uwerturę ich nagrywają!

 230. 08/05/2013 o 9:16 pm

  Starosta Melsztyński :

  emluby :
  hahahahha musiałem tutaj :
  https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/947180_462893707118382_1373438655_n.png

  Na szpulową Uwerturę ich nagrywają!

  …rozmowa kontrolowana…rozmowa kontrolowana……rozmowa kontrolowana…

 231. 08/05/2013 o 9:20 pm

  Relevant:

  :P

 232. hlb
  08/05/2013 o 9:28 pm

  Tymczasem Gazeta daje już ten zapowiadany serial reportażowy ze spotkania z obcą cywilizacją pt. „Ameryka nadal nie istnieje”. Żeby tradycji stało się za dość, reporter Gazety odwiedził parking Gógla.

  http://technologie.gazeta.pl/internet/51,104530,13868093.html?i=25

  Reportaż jest boski i na pewno bardzo ucieszył Wojtka. Składa się z kilku zdań typu: „Legenda głosi, że w biurach Google są specjalne pokoje, w których można się zdrzemnąć, jeśli ktoś czuje taką potrzebę” (jeszcze lolam na dżwięk słowa ‚legenda’). Also szoku kulturowego typu „kabelki bez pieczątki z kadr im dają!!!”.

  Reszta to focie zrobione, like, ajfonem. Intensywne występowanie autorki w kadrze sugeruje, że trafily nie tylko do „reportażu”, ale również do fejsika autorki. LMAO łamane przez ROTFL.

  #upadekupadku

 233. vHF
  08/05/2013 o 9:43 pm

  Taśma jest świetna. Z tej taśmy, jak mniemam, spisują Rybitzkiego i Warzechę takie telefonistki jak na początku „Tinker, Tailor…” (filmu). Co spiszą to pan Jerzy z IT przenosi na karty perforowane, które następnie superkomputer GCHQ Modlin przesiewa pod kątem słów „Putin” oraz „gaz łupkowy”. Za to jak Warzecha albo Rybitzki są na mieście, czyli z dala od telefonu, śledzą ich z samochodów. Warzechę z Żuka a Rybitzkiego z Nyski. Można od razu poznać, bo nie płacą za parking.

 234. 08/05/2013 o 10:37 pm

  Srsly, dissować to sie powinno w ogóle wielkie powieści, przecie to złodziejstwo czasu

  A teraz macie od wujka majora, imho świetne. Poszedł nawet o to jakiś beef z wojtkiem, ale nie śledzę.

 235. cyncynat
  08/05/2013 o 11:00 pm

  za duzo lolkontentu. za malo czasu. i dlaczego Weglarczyk dyskutuje z niewidzialnym ttdknem? wykosil ich komcie, czy co?

  Powinien byl to filmowac swoim ajfonem, taki gonzo reportaz o Weglarczyku probujacym oddac pieniadze za swoja ulubiona jajecznice.

 236. hlb
  08/05/2013 o 11:04 pm

  Czy ktoś wie, dlaczego jak się wchodzi na Frądzia.pl to wyskakuje czterystatrójka forbidden? Upadek prasy betonowej, czy jak?

  A i wszystkiego najlepszego z okazji Fibonacci Day składam sekcji naukowej ze specjalnym uwzględnieniem koła diagramów obywatelskich.

 237. vHF
  08/05/2013 o 11:09 pm

  Bardzo fajny Węglarczyk. Dociekliwy, jak to reporter.

 238. hlb
  08/05/2013 o 11:10 pm

  galopujący major :
  Srsly, dissować to sie powinno w ogóle wielkie powieści, przecie to złodziejstwo czasu
  A teraz macie od wujka majora, imho świetne. Poszedł nawet o to jakiś beef z wojtkiem, ale nie śledzę.
  https://www.facebook.com/bartoszweglarczyk/posts/463019337116793?comment_id=3118179&offset=0&total_comments=151&notif_t=feed_comment_reply

  Ta. Cały fejsbuk tym obrzygany. Jak kolejnym zlewem Hartmana. Aż Dunin-Wąsowicz wylazł spode mchu i przerwał milczenie. Że on jest taki fajny i sympatyczny klient, że jemu to zawsze dajom co f karcie nima.

  Jak mi moi szanowni znajomi z Polski nie przestaną zasrywać walla takimi niusami z remizy, to wszystkich powypierdalam. Niech srają komus mniej szykownemu, kurwa.

  Przy czym zaznaczam, że popieram Wojtka. Jak we wszystkim. I zawsze. I wszędzie. Do chuja.

 239. hlb
  08/05/2013 o 11:29 pm

  Ta jajecznica-gate zaczyna przybierać rozmiary levisów Machały. Jego szerokość Węglarczyk napisał se na fejsuniu:

  ” Kilka osób napisało, że to celebryckie fochy (bo jak rozumiem tylko celebryci chcą jajecznicę po 12, a ja jajecznice w restauracjach jem od dwóch dekad).”

  Bo to prze’eż nie były celebryckie fochy, wcale. Była to zwyczajna buceria wasatego Zenona, który puaci&wymaga.

 240. sickofitall
  09/05/2013 o 9:18 am

  Prawicowa szkoła marketingu, klienta najpierw trza obrazić + mem „tylko my mamy rację”.

  „To jest klucz do „leminga”. Musimy zapraszać do telewizji także tych, z którymi radykalnie się nie zgadzamy. Tylko tak pozyskamy umysłowe ofiary TVN i Gazety Wyborczej. W prawdziwej debacie ostatecznie wygrywa ten, kto ma racje. Socjotechniczna przewaga i doświadczenie w telewizji są niwelowane po pewnym czasie debaty na rzecz racjonalnych argumentów. Ten czas na debatę daje własna telewizja” rzecze Sakiewicz.

  Oczywiście model biznesowy – standard prawicowy, czyli płać i nie marudź.

  „Sukces jednego pociągnie następne. Klucz do niego leży w Państwa rękach. Oczekujemy od Państwa dwóch rzeczy: zapewnienia sobie odbioru naszej stacji tą drogą, która jest możliwa, i udziału we współfinansowaniu telewizji.”

  więcej http://niezalezna.pl/41094-republika-zmieni-polske

 241. adas
  09/05/2013 o 10:04 am

  Jak ja mam czytać te Wielkie Powieści jak utknąłem w komentarzach u Sakiewicza? Nie wiem które lepsze. Te „Bij komuchów, Tomek” czy „Sakiewicz oddawaj moją kasę, choć jeszcze ani złotówki nie zapłaciłem!”

 242. emluby
  09/05/2013 o 11:42 am

  wielka powieść wolska : Ziemia Obiecana

 243. jot
  09/05/2013 o 3:10 pm

  jako wielomiesięczny psychofan niniejszego ‚głosu prawdy w twoim biurze’ przełamuje wewnętrzną nieśmiałość (czuje się przy kolegach jak prowincjonalny stażysta psl w seledynowym garniturze) i straceńczo włanczam się do dyskusji nt wielkiej prozy polskiej. oprócz pozycji misjonarskich, obowiązkowych dla każdej pani od polskiego – Lalka i ZO (no jednak klasa, ewerginy) – słusznie już wymienionych produkcji zacnych współczesnych autorów, ja bym (teraz na przetarciu w okolicach dupy bezgłośnie puszcza szew) na liście umieścił jakieś dzieło wybrane Rylskiego. nie wiem które, bo każde z osobna ma pewnie jakąś niedoskonałość – a może każde jest jakoś-tam-nawet, jak to koledzy ujmują, odrobinę wąsate – ale na odcinku języka Rylski to jest jednak duża sprawa i mię ten ten plus przesłania minusy.

 244. 09/05/2013 o 3:58 pm

  Stankiewicz bardzo tak, Warunek pierwsza połowa, jakieś gangsterskie pleple nie.

 245. jot
  09/05/2013 o 4:28 pm

  True, true, a jeśli już dzielimy twórczość pana Eustachego niczym dżdżownicę, to ze 150 pagin Obok Julii jednak też bym zlajkował. Czyli wychodzi, że trzeba dodać subkategorię najlepsze półpowieści narodowej literatury.

 246. hlb
  09/05/2013 o 6:21 pm

  Jajebe. Kryzys jajecznicowy okazuje się zataczać coraz szersze kręgi. Przeklejam za miczijo-sanem:

  Mój dawny kolega z pracy wyguglował, że w jakiejś londyńskiej restauracji, że lunchu tam nie dają na kolację. Tak, tę restaurację też jakoś ominąłem w podróżach do stolicy UK”

  Kolegom nie podróżującym tak natrętnie do UK jak felietonowy Węglarczyk spróbuję objaśnić bezmiar tego LOLa, tak żebyś my mieli wszyscy równe szanse zobaczyć jaki to jest głupek w trampkach.

  Otóż po pierwsze Węglarcczyk nie jest wstanie pojąć prostego konceptu jakim sa breakfast menu vs. lunch menu vs. dinner menu. Jest to o tyle zabawne, że ów koncept intuicyjnie są wstanie ogarnąć nawet początkujący pomocnicy kucharza. Więc po takim wyczesanym VIPie tez mozna by się spodziewać.

  Tak, tak, zgadliście. Breakfast menu to jest zestaw dań, które w restauracjach serwuje się w porze śniadania. I dobrze się domyślacie lunch menu to dania dostępne w porze lunchu, a dinner menu obowiązuje w porze popołudniowo-kolacyjnej.

  Takie są prawa fizyki że nie da się naraz wpierdolić kolacji i śniadania, bo tak czy owak będzie to albo kolacja albo śniadanie, nawet jeśli zjemy śniadanie na kolację, albo kolację na obiad.

  Ergo, zatem więc, jak rozpoczyna się lunch menu, to breakfast menu jest już nieaktualne. Powodów do tego jest wiele, m.in. taki, że przyzwoita restauracja nie mierza porządków architektonicznych. A także trzyma w kuchni porządek i świeże produkty/półprodukty do każdego menu.

  Prawda, że łatwe? Jak widać nie dla każdego. Pierdolenie w telewizjach śniadaniowych odbiera rozum, Węglarczyk dowodem.

  Ale felietonowy Węglarczyk zasłonił się jeszcze argumentem, że „on tej restauracji gdzie tak jest” w Londynie nie spotkał. I prawie mu się udało to wykręcić z bucery. Gdyby nie fakt, że dzięki temu krótkiemu zdaniu jego bucera stała się jeszcze śmieszniejsza.

  Bo ta refleksja Węglarczyka mówi bardzo wiele o jego viposkich „podróżach” – na przykład do Londynu – którymi się postanowił poszpanować przy okazji flejma. Ale do tego wrócę na koniec.

  Bo oprócz tego, że Węglarczyk nie pojmuje prostego konceptu breakfast menu, widać tutaj jasno, że on po prostu nie wie czym różni się restauracja od cafe czy bistro. Otóż w przytłaczającej większości średnich i dobrych londyńskich restauracji są menu na pory dnia. Dasady są luźniejsze w bistro (rzadziej) lub w pubach (zwykle), które zazwyczaj serwują też posiłki i to często lepsze niż wiele restauracji.

  No i tu czas na mały rancik o podróżach Węglarczyka. Gdyby takiego farmazona pierdolnął jakaś, ja wiem, Węgrowska albo Rutkowski, to nie widziałbym w tym nic do smiacia. Naturalna kolej rzeczy. Ale Węglarczyk był przez chyba dekadę szefem działu zagranicznego pewnej opiniotwórczej gazety, obecnie w stanie upadku.

  Tymczasem prezentując swoje spocone chamstwo i wąsatą wyniosłość, przy okazji chwali się, że koncepty które powinny być dla niego oczywistością, są mu woggle nieznane.

  I dalej to już się tylko chichram na myśl, jak wyglądały jego viposkie podróże, jego viposkie pobyty w hotelach (w przyzwoitych to dopiero potrafią skomplikować sysem menu i tegesów!), jego viposkie zagraniczne restauracje.

  Otóż Bartoszu kebab wpierdolony w bocznej od Victoria Station nie zalicza się do bywania w restauracjach londynu. Tak jak trampki kupione na wypredaży we wschodniej części Oxford St. nie czynią cię znawcą wykwintnych obyczajów.

  Wojtkowi dziękujemy za to, że kryzys jajecznicowy nam opisał śledztwem swym fejsbukowym. Kupię od niego za to „Lemoniadę IV”. Jak będę znowu w Polsce. Hihihi.

 247. 09/05/2013 o 7:18 pm
 248. troll.ruski rezydentny
  09/05/2013 o 7:31 pm

  #jajecznica – pic related

 249. emluby
  09/05/2013 o 7:44 pm

  @hlb
  że też Ci się chciało takiego teredela napisać o takiej pierdole. Gruby Węglarczyk mientkim trampkiem nadepnął Ci na eleganckiego oksforda?

 250. 09/05/2013 o 7:55 pm

  DoktorNo :
  Tymczasem Niezależna zlustrowała Ras-Fufu

  Solorz też skromnie zaczynał.

 251. 09/05/2013 o 8:22 pm

  kwik :

  DoktorNo :
  Tymczasem Niezależna zlustrowała Ras-Fufu

  Solorz też skromnie zaczynał.

  Tzn. w sensie lustrowania czy nadawania? :P

 252. emluby
  09/05/2013 o 8:36 pm

  To samo pomyslalem

  DoktorNo :

  kwik :

  DoktorNo :
  Tymczasem Niezależna zlustrowała Ras-Fufu

  Solorz też skromnie zaczynał.

  Tzn. w sensie lustrowania czy nadawania? :P

 253. hlb
  09/05/2013 o 8:51 pm

  emluby :
  @hlb
  że też Ci się chciało takiego teredela napisać o takiej pierdole. Gruby Węglarczyk mientkim trampkiem nadepnął Ci na eleganckiego oksforda?

  E, jadłem to i pisałem. Zaraz chciało. Jakby mi się chciało teeldeery pisać to bym do dzisiaj je pisał po różnych redakcjach, jak ostatni Węglarczych niedorobiony. :D

 254. 09/05/2013 o 9:09 pm

  Jak widzę Fufular poważnie podszedł do sprawy i wyczyścił archiwalny tekst w którym ubolewał, że zwlekające ze zgonem wyleniałe staruszki przeszkadzają w metamorfozie Zielonej Góry w rozrywkowe centrum Europy:
  https://galopujacymajor.wordpress.com/2011/08/23/papierowa-lista/#comment-11436

 255. 09/05/2013 o 9:18 pm

  Jednak nie, to tylko Chińczyki ukradły mu domenę. Wzmiankowany tekst „Ekonomia dla gerontokratów” jest tu:
  http://web.archive.org/web/20071213235655/http://www.fuli.net/komun5.html

 256. otto
  09/05/2013 o 9:29 pm

  Rękopis znaleziony w Saragossie

 257. sickofitall
  09/05/2013 o 10:01 pm

  Wytłumaczcie mi czy to Węglarczyk stał się wyrobem warzechopodobnym, czy może na odwrót? Jeszcze trochę i wszyscy nasi ulubieńcy spotkają się w jakiejś nowej gazecie Sarmacki Wąs.

 258. hlb
  10/05/2013 o 11:24 am

  Czeci Obiek powoli zaczyna wydawać owoce. Znakomity lolkontent programowy z postulatami like:

  „Czy, skoro nawet malarze tu piszą, nie można podjąć działań zmierzających do tego żeby ta strona była stale usprawniana graficznie / estetycznie oraz aby przybywało funkcjonalności?”

  http://3obieg.pl/monotonia/

  Prezes Tomasz Bartłomiej odpowiada w komciach:

  „Wcześniej politycy uczyli się zwracać uwagę na blogerów często plagiatując wypracowane przez nas myśli, rozwiązania czy implementując nasze obserwacje. Teraz bloger patrzy na polityków, dookreśla się, spłyca, daje się wodzić za nos.”

 259. emluby
  10/05/2013 o 12:36 pm

  Bym pololał z czecieko obieku ale straciłem rachubę, o co cho. Portal graficznie zrzyna z parówkarni.
  BTW. Coś dzisiaj słabo z lol kontentem, to mnie całkiem rozsmieszyło :http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,13883150,Mielil_i_zakopywal_w_ogrodku_fragmenty_ludzkich_cial_.html

 260. Anonim
  10/05/2013 o 1:56 pm

  Tu pan Piękny Adrian chciał pokazać całej Pudelkowej Polsce, jak bardzo jest kochany. Przy okazji pokazał, że jest burakiem nie mniejszym niż Komorowski z Ibiszem

  1000 rechotów pań i panów z telewizji w załączniku.

 261. emluby
  10/05/2013 o 2:18 pm

  o dizękiuje Ci anonimie, dzięki Tobie dowiedziałem sie, że istnieje taki adrian

 262. hlb
  10/05/2013 o 3:49 pm

  emluby :
  Bym pololał z czecieko obieku ale straciłem rachubę, o co cho. Portal graficznie zrzyna z parówkarni.
  BTW. Coś dzisiaj słabo z lol kontentem, to mnie całkiem rozsmieszyło :http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,13883150,Mielil_i_zakopywal_w_ogrodku_fragmenty_ludzkich_cial_.html

  Sarmacki kapitalizm wybrał najtańsza ofertę, bo po co przepłacać skoro nie widać różnicy. Dalej już poleciało z górki, samo się doregulowało. Najbardziej odrealnione sa te cięzarówki w garażu.

  Sekcja polonistyczna Szamba Majora, mam nadzieje, dostrzega w tym materiał na Wielką Polską Powieść. Hihihi.

 263. hlb
  10/05/2013 o 3:52 pm

  @Anonim, emluby

  Ale kto to jest ten Furgalski? Warto woggle z niego lolać? Przybliżcie coś może, hę?

 264. hlb
  10/05/2013 o 3:54 pm

  …i w tym fejsflejmie też nie znam żadnego nazwiska. Smutek. Not.

  No, może Kossut mi coś mówi. Ale myślałem, że on miał na imie Lajos.

 265. jot
  10/05/2013 o 4:17 pm

  @hlb
  góra nowelę, ale z jakim przesłaniem? Pozywyiz nad Wisło kwitnąc nie chce. bo to zła gleba była (jest).

  choć pewnie takich pacjentów siejo i gdzie indziej, to nie wiem już sam czy u nas panie to system, czy może jednak te geny. a gena, jak wiadomo, nie wydłubiesz.

 266. Starosta Melsztyński
  10/05/2013 o 5:11 pm

  jot :
  @hlb
  góra nowelę, ale z jakim przesłaniem? Pozywyiz nad Wisło kwitnąc nie chce. bo to zła gleba była (jest).
  choć pewnie takich pacjentów siejo i gdzie indziej, to nie wiem już sam czy u nas panie to system, czy może jednak te geny. a gena, jak wiadomo, nie wydłubiesz.

  System genów?

  Co do WPP to chciałbym przypomnieć, że Tomasz Bartłomiej Parol z Nadarzyna już takową napisał pod tytułem Mafia Vos i da się ją wydłubać z kaszy google jak prawdziwie polski skwarek albo smarek.
  Ja nie moge jej czytać we fragmentach dłuższych niż 100 znaków na raz, bo wrażliwy jestem.

 267. 10/05/2013 o 6:17 pm

  hlb :
  @Anonim, emluby
  Ale kto to jest ten Furgalski? Warto woggle z niego lolać? Przybliżcie coś może, hę?

  Furgalski jest znany z tego, że jest znany. Dawniej różowe skrzydło Unii Wolności, obecnie jakaś firemka konsultingowa w sprawach transportowych. Jak potrzeba wypełnić czas antenowy gadającą głową a chodzi o koleje, autostrady czy lotniska, to mikrofony i kamery biegną do Furgalskiego. A on nigdy nie odmawia.

  Czy warto lolać, to nie wiem. W tych merytorycznych kwestiach to mówi dość nudnie, wnoszę z tego, że fachowo. Ale mogę się mylić.

 268. troll.ruski rezydentny
  10/05/2013 o 6:20 pm

  hlb :
  Sekcja polonistyczna Szamba Majora, mam nadzieje, dostrzega w tym materiał na Wielką Polską Powieść. Hihihi.

  „Mieląc biologiczne odpady, oglądał na małym telewizorze relację z miejsca po katastrofie prezydenckiego tupolewa.”

  I nie mów mi, kurwa, że to nie jest idealne zdanie otwierające WPP.

 269. 10/05/2013 o 6:27 pm

  O, z innej beczki, tutaj: kolejny ojciec Polak, co to tak umiłował Polskę, polskość i polszczyznę, że aż z tej miłości wyjechał do Niemiec. I słowami wieszcza, „jak czułbyś się w tym domu czystym oczywistym, gdyby w kuchni ktoś przy dziecku mówił po niemiecku?”. Czułby się źle, zwłaszcza, że prześladują go Jugendamty.

  W 2003 r. moja była żona, Niemka, przy wsparciu Jugendamtu uprowadziła z domu w Hamburgu nasze dwie córki Justynę i Iwonę-Polonię. (…) W 2009 r. sąd pozbawił mnie praw rodzicielskich.

 270. hlb
  10/05/2013 o 6:44 pm

  Dzieci Pomorskie siłą wcielone do Jegendamt, kiedy ojce Drzymały. Niestety, ta Wielka Polska Powieśc już raz została napisana:

  http://www.sciaga.pl/tekst/13840-14-charakterystyka_jozefa_slimaka

 271. hlb
  10/05/2013 o 6:47 pm

  Tamże:

  „Jestem z wykształcenia pedagogiem, magistrem Filologii Germańskiej o specjalności nauczycielskiej więc dbałem o to, by córki znały biegle oba języki. Mam jednak swoją godność i honor, a także znam od dawna Traktat Polsko-Niemiecki”

 272. emluby
  10/05/2013 o 6:58 pm

  trochę masz racje ale tylko trochę. to początek nowe wildsztajana albo Ziemkiewicza.mdoda się cos o ruchaniu jeszcze i powieść gotowa. wielka prawacka powieść

  troll.ruski rezydentny :

  hlb :
  Sekcja polonistyczna Szamba Majora, mam nadzieje, dostrzega w tym materiał na Wielką Polską Powieść. Hihihi.

  “Mieląc biologiczne odpady, oglądał na małym telewizorze relację z miejsca po katastrofie prezydenckiego tupolewa.”
  I nie mów mi, kurwa, że to nie jest idealne zdanie otwierające WPP.

 273. adas
  10/05/2013 o 8:42 pm

  Łzy ciekły mu po policzkach. Ostatni raz płakał w kwietniu 2005 roku, wtedy gdy umierał papież, papież-Polak. Była to wiosna, po której miało nadejść lato IV RP..

 274. chsh
  10/05/2013 o 10:46 pm

  Jeszcze zatesknicie za Kukizem i jego JOWami, na zachete „bo pradziadek walczyl by waluta byl zloty”.

  Jezu, kurwa, (nieczyt.)

 275. chsh
  10/05/2013 o 10:56 pm

  babilas :
  O, z innej beczki, tutaj: kolejny ojciec Polak, co to tak umiłował Polskę, polskość i polszczyznę, że aż z tej miłości wyjechał do Niemiec. I słowami wieszcza, “jak czułbyś się w tym domu czystym oczywistym, gdyby w kuchni ktoś przy dziecku mówił po niemiecku?”. Czułby się źle, zwłaszcza, że prześladują go Jugendamty.

  W 2003 r. moja była żona, Niemka, przy wsparciu Jugendamtu uprowadziła z domu w Hamburgu nasze dwie córki Justynę i Iwonę-Polonię. (…) W 2009 r. sąd pozbawił mnie praw rodzicielskich.

  Wszystko juz bylo, na S24 oczywiscie. Szkoda, ze w wywiadzie pan Wojciech o biciu zony nie wspomnial, a mogl pojsc w tym samym kierunku co rodak z Portugalii przeciez.

  http://enrico-pallazzo.salon24.pl/325463,jego-opowiesc-czyli-nie-wolno-mowic-po-polsku
  http://amstern.salon24.pl/156040,warto-rozmawiac-o-panu-wojciechu-pomorskim

 276. hlb
  10/05/2013 o 11:32 pm

  @chsh

  Z.B.U.K.U. przytomnie zauważa: „Nie było tu Bitelsów, Stonsów czy Elwisa, choć Maryla Rodowicz gra koncerty do dzisiaj”.

  Leżę. Liczą mnie. Nie podnoszę się. Leżę.

 277. oszust1
  11/05/2013 o 7:46 am

  babilas :
  Czy warto lolać, to nie wiem. W tych merytorycznych kwestiach to mówi dość nudnie, wnoszę z tego, że fachowo. Ale mogę się mylić.

  Implikacja fałszywa, z reguły jego wypowiedzi to furgalenie. Taki Max Kolonko transportu.

 278. jaja
  11/05/2013 o 10:57 am

  vHF :

  jaja :
  “Wielka Polska Powieść” – to ewidentny syndrom skwaszonego emigranta (oraz obcujących za dużo z).

  No ba. Taki Prus to nigdy Polski na oczy nie widział, tak samo jak każdy z współczesnych. Nic dziwnego że mu odbiło.

  No, ba. A ty jesteś Wielka Emigracja.

 279. 11/05/2013 o 11:12 am

  He, he,
  Zbuku rulez:)

  Aż mi poranne wkurwienie przechodzić zaczyna z wrażenia.

 280. vHF
  11/05/2013 o 11:48 am

  jaja :
  No, ba. A ty jesteś Wielka Emigracja.

  Coście się tak Kaziuk zeźlil z rana? Hanka jajko zbiła?

 281. hlb
  11/05/2013 o 3:36 pm

  Tej, ale przeczytałem kolejnego Harmana – tego którego Wyborcza kupiła, żeby nie mieć gorzej niż Polityka – i przyznam, że mi się podobało. Na przykład ten fragment jest fajny i lubię:

  Dawniej szkoły działały po prostu dlatego, że w dyscyplinarnym społeczeństwie można było biciem i innymi karami wymusić na dzieciach nauczenie się na pamięć sporej liczby tekstów i formułek. Ta sama karność pozwalała na łatwe manipulacje psychiką dziecka i wywoływanie egzaltacji – a to poetyckiej, a to patriotycznej.

  Dziś to wszystko przepadło. Z nastaniem demokracji zniknął przymus, a wraz z nim ”efekty kształcenia” i owa mityczna ”cudowność” wierszy i nauczycieli, którzy je dzieciom czytali. Do tego doszedł internet, który w każdej sprawie uwiadomi obywatela szybciej, skuteczniej i znacznie kompetentniej niż szkoła. Tym samym zaś szkoła przestała być potrzebna, tak jak przestało być potrzebne przechowywanie informacji na tym dysku, co to go mamy pod czaszką.

  Funkcja szkoły jest dziś prawie wyłącznie społeczna. Jej zadaniem jest organizowanie czasu młodzieży w postaci bardziej czy mniej infantylnych zabaw.

  Polecam szczególnie uwadze kolegi Docenta, bo jemu też szkolnictwo polskie jakiś wyjątkowo nie leży. Hihihi.

  BTW, nie targaj się sessęsu po szczękach z jaja. Ty se szarpiesz blockquotey, a nawet nie wiesz – może on tylko znwou pijany jest. Albo mu pisanie „Lemoniady IV” nie idzie. Albo palce lizać z grilla na brzuszku mu leżą.

 282. hlb
 283. chsh
  11/05/2013 o 6:47 pm

  grześ :
  He, he,
  Zbuku rulez:)
  Aż mi poranne wkurwienie przechodzić zaczyna z wrażenia.

  Problem jest taki, ze to ma 3mln odslon. A drugi problem jest taki, ze za 5-10 lat Jarek z kolegami to bedzie na lewo od centrum (jesli popatrzymy na dzisiejsza mlodziez).

 284. hlb
  11/05/2013 o 11:53 pm

  chsh :

  grześ :
  He, he,
  Zbuku rulez:)
  Aż mi poranne wkurwienie przechodzić zaczyna z wrażenia.

  Problem jest taki, ze to ma 3mln odslon. A drugi problem jest taki, ze za 5-10 lat Jarek z kolegami to bedzie na lewo od centrum (jesli popatrzymy na dzisiejsza mlodziez).

  Eee, za 10 lat Kukiz będzie prezydentem, więc pewnie Cugowski będzie premierem. Hiphop będzie zakazany. Peja, Tedunio i Żurom bedą przywódcami podziemnej opozycji. Fajnie będzie.

 285. adas
  12/05/2013 o 11:30 am

  Ach, Kukiz i jego walka z kradnącymi muzykę hiphopowcami. Lubię to.

  Bo zespół Piersi, jeśli pisuje tu ktoś poniżej trzydziestki, to może nie wiedzieć, był całkiem całkiem w pierwszej połowie lat 90., jednak dużo jego tzw. kompozycji było zerżniętych, jawnie lub nie, ze światowego dorobku muzyki wszelakiej, w tym kościelnej.

  [ładne zdanie? Ćwiczę przed WPP]

  I jestem pewien, że wydawca Silverton wszelkie tandiemy wypłacał terminowo.

 286. adas
  12/05/2013 o 11:39 am

  tantiemy! ale od tego będę miał redaktorów i korektorów. Jak Witkowi G. pomogli, to mi też.

 287. 12/05/2013 o 12:31 pm

  hlb :
  Zapomniałem dać urlasek do flejma Hartmana. Włala…
  http://wyborcza.pl/magazyn/1,126715,13887453,Umarla_klasa.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza#Cuk

  „Do tego doszedł internet, który w każdej sprawie uwiadomi obywatela szybciej, skuteczniej i znacznie kompetentniej niż szkoła. „

  Parsing error.

 288. hlb
  12/05/2013 o 3:26 pm

  DoktorNo :

  hlb :
  Zapomniałem dać urlasek do flejma Hartmana. Włala…
  http://wyborcza.pl/magazyn/1,126715,13887453,Umarla_klasa.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza#Cuk

  “Do tego doszedł internet, który w każdej sprawie uwiadomi obywatela szybciej, skuteczniej i znacznie kompetentniej niż szkoła. “

  Parsing error.

  Tej, ale on ma racje. Co właściwie ma za cel szkoła w dobie internetu? To jest dobre pytanie. I to nie dlatego, że internet jest jakiś pożyteczny czy anypozyteczny, zdrowy czy nawet chory. Tylko dlatego, że po prostu jest.

  Młodzież i tak nie ma w szkole kontaktu z nauka. Bo, kurwa, niby jak, dlaczego i od kogo? Przecież nawet statystyczny nauczyciel nie ma rzeczywistego kontaktu z nauka. K’mon. Weź mi pokaż jaki kontakt z, say, aktualnym stanem wiedzy o świecie starożytnym (to będzie w pierwszej klasie jakiegoś gimnazjo-liceum, chyba co, nie) ma statystyczna Beżowa Pani od Historii z 20letnim stażem? I specjalnie nie sięgam po inne dyscypliny, żeby nie siać paniki.

  Nauczyciel historii czy innej fizyki to ma głównie kontakt z dyrektywą z kuratorium. W najlepszym razie z konferencją metodyczną i okólnikiem dotyczącym zalecanego materiału, który nalezy w gimbusa wtłoczyć, a potem od gimbusa wyegzekwować, wyszarpać, wydrzeć. I to nie jest wina Pana czy Pani w Beżu. Taka jest po prostu natura tego systemu edukacji.

  Zatem gimbusy są dręczone uczeniem się encyklopedii, której zakres i źródło ustalane jest w ministerstwach, gdzie mroczno od gowinów i innych niegowinów. Więc przecież może to nawet lepiej, żeby do szkoły gimbus chodził nie za długo. Jesli który gimbus będzie zainteresowany encyklopedią, pójdzie do internetów i se wygugla odpowiedzi na dręczące go pytania.

  Inna sprawa, że w szkole nie uczą go jak weryfikować źródła. Bo sami generalnie nie potrafią. Więc gimbus wygugla se swoją wiedzę na polskiej wiki, na Frądzi albo w Gościu Niedzielnym.

  Ale wykuta na pamięc encyklopedia gowinów akurat przed tym go nie uratuje. Tym bardziej, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że nauczyciel, który mu pierdoli co rano wszystkie te szkolne madrości sam, nakłada na swoje pierdolenie wielki filter zbudowany z tego co wyczytał w internetach, na psychiatrykach. I w Gościu Niedzielnym again.

  No więc w dobie internetu lepiej, żeby się gówniarz sam zamieniał w idiotę czytając psychiatryki, niż żeby utrzymywać kosztowny system, w którym te same głupoty z internetów przekażą mu rzesze etatowych kapłanów beżu.

 289. hlb
  12/05/2013 o 3:34 pm

  Jak raz, w temacie Powstanie Warszawskie i Inne Patriotyzmy, na Frądzi dają skecz pt. „A Bozia łoszczegała…”

  http://www.fronda.pl/a/70-rocznica-objawien-matki-bozej-w-warszawie,28061.html

 290. hlb
  12/05/2013 o 3:47 pm

  Po „Baśni jak niedźwiedź”, „Ameryka nie istnieje” i „Czerwonej stronie Księżycza” pojawił się kolejny gruby kandydat na Wielko Polsko Powieść. Mi wypadło oko od cojapaczenia…

  http://multibook.pl/pl/p/Tomasz-Seawolf-Mierzwinski-Alfabet-Seawolfa/2408

 291. 12/05/2013 o 4:28 pm

  hlb:

  Ja felietonik Hartmana zrozumiałem jako propozycje zlikwidowania powszechnej edukacji w ogóle, a tego co w obecnym kształcie mamy teraz w Polsce… :P A takie postawienie sprawy to masakra.

  Wstawienie jako przerywnik do tekstu przez redaktorów wyborcza.pl propagandówki pro-homeschooling z USA na youtubie pozostawiam bez komentarza… :P

 292. hlb
  12/05/2013 o 4:46 pm

  DoktorNo :
  hlb:
  Wstawienie jako przerywnik do tekstu przez redaktorów wyborcza.pl propagandówki pro-homeschooling z USA na youtubie pozostawiam bez komentarza… :P

  No ale co chcesz? To jest Gazeta Łamane Przez Wyborcza. Gość Niedzielny dla grillujących w miastach pow 100 mieszkańców.

 293. adas
  12/05/2013 o 5:06 pm

  Zaraz, zaraz. Ten link od Frondy to herezja. Tylko nie bardzo łapię, czy bardziej w ramach chrześcijaństwa czy w ramach myśli patriotycznej. Terlik to czytał?

  Powstanie warszawskie jako wyraz gniewu Jezusa.

  Matko, ja muszę założyć konto u Jankego. Co dzień temat do trolowania, wiosna późna tego roku, ale jak kwitnie.

  Tak do mnie dotarło, że umieranie 1 maja musiało być szczególnie bolesne.

  [pisane przy Slayerze, płycie Reign in Blood]

 294. Starosta Melsztyński
  12/05/2013 o 5:14 pm

  hlb :

  Te, ale jak na razie nie ma instytucji lepiej przygotowującej do posługiwania się Wikipedią, niż szkoła.
  Popatrzmy:
  Uczy czytać i pisać
  Uczy języków (w stopniu wystarczającycm do używania wyszukiwarki)

 295. chsh
  12/05/2013 o 8:35 pm

  http://tomaszsakiewicz.salon24.pl/506821,drugi-policzek

  Perspektywy duzych ilosci lolkontentu na najblizszy czas sa calkiem niezle. A biedni pacjenci chyba rzucaja moneta, zeby wiedziec kogo poprzec :-).

 296. Anonim
  12/05/2013 o 11:28 pm

  Mariusz Cieślik z Rzepy musi zerkać do Szamba. W weekendowej Rzepie napisał tekst właśnie na temat Wielkiej Powieści Polskiej. Przywołuje porównania futbolowe, że kondycja polskich pisarzy jest jak wśród polskich piłkarzy – najlepsi debiutowali wieki temu: Rylski i Pilch. Dokłada Jana Polkowskiego.

  http://www.rp.pl/artykul/1007876.html?print=tak&p=0

 297. hlb
  13/05/2013 o 1:25 pm

  Starosta Melsztyński :

  hlb :

  Te, ale jak na razie nie ma instytucji lepiej przygotowującej do posługiwania się Wikipedią, niż szkoła.
  Popatrzmy:
  Uczy czytać i pisać
  Uczy języków (w stopniu wystarczającycm do używania wyszukiwarki)

  Eee, to znaczy co? Jednego marynarza z Łeby czytać i pisać nauczyłe prostytutka w Hamburgu. A i języków przy niej trochę załapał.

  Więc może nie wskakujmy w pociąg twoich myśli, bo dojdziemy do tego, żeby szkoły zamknąć a gimbusy do burdeli powysełać.

 298. hlb
  13/05/2013 o 1:28 pm

  Anonim :
  Mariusz Cieślik z Rzepy musi zerkać do Szamba. W weekendowej Rzepie napisał tekst właśnie na temat Wielkiej Powieści Polskiej. Przywołuje porównania futbolowe, że kondycja polskich pisarzy jest jak wśród polskich piłkarzy – najlepsi debiutowali wieki temu: Rylski i Pilch. Dokłada Jana Polkowskiego.
  http://www.rp.pl/artykul/1007876.html?print=tak&p=0

  Wyszydzamy prawicowe felietony zanim jeszcze powstaną. Szambo Majora. Jesteśmy dla polskiej kultury obecnie cenniejsi niż wadowicki zegar z mottem „Czas ucieka, obiad czeka”, który był tak bliski sercu Największego Polaka z Papieżu.

 299. Starosta Melsztyński
  13/05/2013 o 7:33 pm
 300. hlb
  13/05/2013 o 9:14 pm

  Pęknięte blocquoty i głeboka myśl onomatopeiczna. Adekwatne podsumowanie upadku Szamba Majora, proszę kolegi, hehehe.

 301. 14/05/2013 o 7:24 am

  Zostawię to tutaj:

 302. chsh
  14/05/2013 o 2:39 pm

  Hrhrhr, cywilizacja smierci u bram, i kto jej drzwi otwiera?

  „Propozycje PiS miałyby umożliwić rodzicom dzielenie się uprawnieniem do dodatkowego urlopu macierzyńskiego, a także dzielenie się urlopem rodzicielskim.”

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13905624,Ruszaja_prace_nad_rocznym_urlopem_rodzicielskim__PO_.html

 303. 14/05/2013 o 5:27 pm

  Tymczasem sprawa jajecznicy dotarła na blog WO.

 304. Starosta Melsztyński
  14/05/2013 o 6:01 pm

  Znany mi osobiście gaskoński szlachciura, pan Esprit d’Escalier przypomniał mi właśnie, że warto by, wzorem prawicowym, zlustrować ks. prof Franciszka Longchamps etc pod kątem przodków. Miałem w ręku kiedyś mianowicie jakąś rozprawkę o prawie administracyjnym (?) napisaną przez prof. Franciszka Longchamps etc – dziadka. W tejże rozprawce poświęcono nieco uwagi systemowi administracji faszystowskiej. Niestety, nie mogę znależć tekstu,. google nic nie chcą wypluć,
  i nie wiem, czy nie dałoby się z tego dało wykroić afery „ksiądz Longchamps etc pozostaje niewątpliwie pod wielkim wpływem swego dziadka, który w pracy /…/ dał wyraz swej nietajonej fascynacji faszyzmem”.
  Z drugiej strony obawiam się, że rzeczywiste sympatie faszystowskie mogłyby jedynie podnieść wartość osoby w oczach polskiej prawicy.

 305. hlb
  14/05/2013 o 7:06 pm

  DoktorNo :
  Tymczasem sprawa jajecznicy dotarła na blog WO.

  Ładnie se tam nastukał. Choć wnioski, płęty i tegesy takie sobie. Ale mu się nie dziwię Prawdę powiedziawszy, w jajecznicy z Węglarczykiem nie ma woggle miejsca na wnioski. Więc się nie czepiam. Dałbym mu cukierek. Tylko mam daleko, więc nie dosięgnę.

  @Starosta

  Komcie ci się w grząski barok osuwają. Jak się nie ogarniesz, to skończysz jak Jacek Korabita Kowalski. Wąsatę bardę bendzieszsz. Zaczynającym pieśni swe od „kupooo…”.

 306. barista
  14/05/2013 o 7:55 pm

  Wojtek jakoś przytył na zdjęciu. Grubo szyje ma jakoś. Więc pewnie też jajecznicę popołudniu wcina.

  Powiadam kolegom: Warzecha i cycki Angeliny. Palce lizać jaki burak.

 307. 14/05/2013 o 8:27 pm

  barista :
  Wojtek jakoś przytył na zdjęciu. Grubo szyje ma jakoś. Więc pewnie też jajecznicę popołudniu wcina.
  Powiadam kolegom: Warzecha i cycki Angeliny. Palce lizać jaki burak.

  Linki, linki, linki…

  http://tinyurl.com/cj8v29e

  Plus Rybitzky o zębach. Teraz każdy Polak onkologiem jest. :P

 308. vHF
  14/05/2013 o 8:39 pm

  Ja pierdolę, Warzecha naprawdę tak napisał. Co za debil.

 309. hlb
  14/05/2013 o 9:14 pm

  @vHF

  Ja tam nikomu źle nie życzę, ale gdyby Warzecha dostał kiedyś raka chuja, to z przyjemnoscią powstrzymam empatię i się z tego pochichram.

 310. barista
  14/05/2013 o 9:25 pm

  vHF :
  Ja pierdolę, Warzecha naprawdę tak napisał. Co za debil.

  Migalski też daje radę. Że on się na przykład smaruje do opalania proszę państwa, szanownych kolegów. Bardzo mi się on już dawniej spodobał, jak koledzy polecali tezę MIgalskiego – Webera.

 311. hlb
  14/05/2013 o 9:32 pm

  W natemat.pl relacja z innego pojedynku pacanów o cycki Angeliny. W niebieskim narożniku Bartek „Nie Dali Mi Jajecznicy” Węglarczyk. W narożniu czerwonym obrońca tytułu Marek „Nie Dali Mi Habilitacji” Migalski. Yeeeeeee…

  http://natemat.pl/61361,twitterowa-klotnia-o-mastektomie-angeliny-jolie-a1-w-rozsypce-a-wy-sie-cyckami-zajmujecie

 312. barista
  14/05/2013 o 9:50 pm

  ks. prof. Franciszek de Berier komentuje w wywiadzie dla Frondy, że bł. Jan Paweł II w encyklice Redemptoris mater, stawiając za wzór Maryję karmiącą, stanowczo sprzeciwiał się masektomii.

 313. emluby
  14/05/2013 o 10:04 pm

  naprawdę? nie no kurwa ja pierdolę.

  barista :
  ks. prof. Franciszek de Berier komentuje w wywiadzie dla Frondy, że bł. Jan Paweł II w encyklice Redemptoris mater, stawiając za wzór Maryję karmiącą, stanowczo sprzeciwiał się masektomii.

 314. marcin_be
  14/05/2013 o 11:46 pm

  nie no luknąłem na Warzechę i trzeba mu przyznać – dzisiaj to zaliczył kolejny szczyt bucery… słów brakuje…

 315. barista
  15/05/2013 o 1:00 am

  emluby :
  naprawdę? nie no kurwa ja pierdolę.

  barista :
  ks. prof. Franciszek de Berier komentuje w wywiadzie dla Frondy, że bł. Jan Paweł II w encyklice Redemptoris mater, stawiając za wzór Maryję karmiącą, stanowczo sprzeciwiał się masektomii.

  Bóg mi świadkiem.

 316. marcin_be
  15/05/2013 o 11:55 am

  http://3obieg.pl/domena-nowyekran-pl-na-sprzedaz/
  Łażący Łazarz na krzywdzie blogerów dorobić się próbuje – lajkujemy tekst i oczywiście komentarze!

 317. vHF
  15/05/2013 o 1:11 pm

  Polecam, jak zawsze, dra Krajskiego. Z nowych wpisów lubię wspomnienie z wizyty u wuja („Oczywiście przyjął nas w butach”), oraz dyskusje standardów hotelowych („Baldachim musi być”).

  @emluby Nie daj się, to typowy troll baristy.

 318. Starosta Melsztyński
  15/05/2013 o 7:20 pm

  marcin_be :
  http://3obieg.pl/domena-nowyekran-pl-na-sprzedaz/
  Łażący Łazarz na krzywdzie blogerów dorobić się próbuje – lajkujemy tekst i oczywiście komentarze!

  Jak pięknie. Redaktor naczelny nie potrafiący pisać i tajemniczy milioner z Australii nie potrafiący prowadzić firmy. Teraz jeden z nich próbuje sprzedać za 100 000 złotych nic nie wartą domenę nowyekran.pl, która zdaje się nie jest jego własnością, bo sprzedał ją był już za 50 (tu jest, kochani, miejsce na sic z wykrzyknikiem) złotych spółce 3 obieg.pl (nie mylić z trzeciobieg.pl). Jego były pracodawca w tym czasie otwiera domenę nowyekran.net a zboku doskakuje kolejny pacan z domeną nowyekran.org
  Kocham to.

 319. Starosta Melsztyński
  15/05/2013 o 7:30 pm

  Są chwile, kiedy żałuję decyzji niepisania w S24.
  Ot choćby dzisiaj, gdy na czołówce kokosi się Eli Barbur piszący o rzekomym fakeu i skandalu z fotografią nagrodzoną na World Press Photo. W linku, którym kolega B się podpieramożna się jednak dowiedzieć, że to informacja kolportowana przez Barbura jest fakiem.
  Albo wybuch głupawki salonowej z powodu nieprzyjęcia przez Sejm uchwały w sprawie śmierci Grzegorza Przemyka sformułowanej przez PiS.
  Cóż, wypada tylko zacisnąć zęby i milczeć.

 320. hlb
  15/05/2013 o 7:48 pm

  marcin_be :
  http://3obieg.pl/domena-nowyekran-pl-na-sprzedaz/
  Łażący Łazarz na krzywdzie blogerów dorobić się próbuje – lajkujemy tekst i oczywiście komentarze!

  Ale on dobrze kombinuje. Ta domena ma pewną wartość. Jest to całkiem ładnie prowadzona link farm. No ale nie GBP20k (PLN100k), tylko najwyżej jakieś, ja wiem, £200-300. To jest jednak specyficzna link farm, w bardzo zamkniętym obszarze geograficznym etc.

  @Starosta

  Eee. Możesz zawsze tam przerwać milczenie. Wojtek Orliński miał kiedyś taka teorię, że wszystkie filary predzej czy poźniej wracają do Psychiatryka. Nie wahaj się. Więc.

 321. hlb
  15/05/2013 o 7:51 pm

  …tymczasem na blogu Wojtka jest teraz taki flejm, w którym Węglarczyka nazywają „pan Węglarczyk”. Internet w Polsce to się jednak skończył na debiucie Hoga.pl. Doprawdy, kurwa, doprawdy.

 322. vHF
  15/05/2013 o 7:58 pm

  Fajny Barbur, chociaż ciężkawy. Dla wielbicieli golonki i piwa „Żywiec Porter”.

 323. hlb
  15/05/2013 o 10:43 pm

  @vHF

  Dziękuję koledze za ostrzeżenie. Zdecydowanie dieta sarmacka jest nie dla mnie:) A pozostając w temacie, tadam!, Sarmata-Pupularyzator, no więc kurwa.

  https://sites.google.com/site/michalmochocki/portal-sarmacki

  I nie przegapmy, że portal zanim zmienił adres miał przezacne archiwum mojego ulubionego zajęcia neosarmatów, czyli rekonstrukcji historycznych.

  http://sarmacja.wordpressy.pl/?page_id=494

  My personal fav jest tytuł „Podhale w Ogniu. Impreza zamknięta, bez publiki”.

  https://www.facebook.com/login.php?next=http%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fgroups%2F455537937795469%2F

  Tak, wiem. Niestety, na fejsie. Ale warto, choćby dla fotek jakie tamtejsze łosie se trzymają na fejsuniu. Like…

 324. vHF
  15/05/2013 o 10:59 pm

  hlb :
  @vHF
  Dziękuję koledze za ostrzeżenie.

  Kiedy koledze się spodoba, bo golonka jest z chrześcijańskiego dziecka.

 325. barista
  15/05/2013 o 11:05 pm

  vHF :
  Polecam, jak zawsze, dra Krajskiego. Z nowych wpisów lubię wspomnienie z wizyty u wuja (“Oczywiście przyjął nas w butach”), oraz dyskusje standardów hotelowych (“Baldachim musi być”).
  @emluby Nie daj się, to typowy troll baristy.

  Od razu troll. Ksiądz Profesor też na pewno w butach przyjmuje interesantów.

 326. vHF
  15/05/2013 o 11:12 pm

  Kogo obchodzą buty, choćby i lotniki z oryxa. Baldachim albo GTFO.

 327. barista
  16/05/2013 o 12:19 am

  A dodatkowy pucharek, za obopólną zgodą, nie lepszy niż baldachim?

 328. cyncynat
  16/05/2013 o 3:30 am

  Pan Bartosz probuje znalezc kogos w swojej kategorii intelektualno-wagowej: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=465797670172293&set=a.253168228101906.63434.136541566431240&type=1&theater

 329. emluby
  16/05/2013 o 12:05 pm

  @hlb
  Pacząc na te ryje, mam pewność że dobrze, że rekonstruują sarmację. Bo wolacy ze swymi mordami raczej do rekonstrukcji Wermahtu czy SS się nie nadają (sprawdzić czy nie Waffen SS 14. Galizien)
  BTW zabawne te zdjęcie sarmaty w tle z naziolkami. No i zajebisty jest dr Mengele przedstawiciel grupy rekonstrukcyjnej „lekararze 3 rzeszy” albo T4 Aktion. Ja pierdole co za zjeby.

 330. 16/05/2013 o 5:05 pm

  @hlb

  Teraz wyobraźcie sobie caption na każdej fotce „MEANWHILE IN POLAND” Impactem :P

 331. Starosta Melsztyński
  16/05/2013 o 7:35 pm

  DoktorNo :
  @hlb
  Teraz wyobraźcie sobie caption na każdej fotce “MEANWHILE IN POLAND” Impactem :P

  Meanwhile on P24 dwóch pacjentów po lobotomii, Wszołek i Rybitzky, lansuje się Michnikiem:
  http://wszolek.salon24.pl/507719,list-do-adama-michnika-czy-zmienil-pan-poglady

  A ja wam mówię, że P24 jest kuźnią kadr IVRz i po zwycięstwie wyborczym PiS blogerzy niebiescy, czerwoni, zieloni, żółci i sini rozpoczną tryumfalny marsz przez instytucje, telewizje, prasę, ambasady, ministerstwa, policję, wywiad, gminy, powiaty i województwa w ramach odzyskiwania Polski.
  Dwóch zresztą pacjentów już jest ministrami w urojonym rządzie premiera Glińskiego.
  Horror! Horror!

 332. vHF
  16/05/2013 o 7:42 pm

  Starosta Melsztyński :

  Horror! Horror!

  Już któryś raz to tu widzę, więc przypominam, że po polsku poprawnie jest „Zgroza! Zgroza!”. Pan Józef na pewno by tak wolał.

 333. vHF
  16/05/2013 o 7:43 pm

  (Pan Józef również nie domknąłby blockquota.)

 334. Starosta Melsztyński
  16/05/2013 o 7:57 pm

  vHF :
  (Pan Józef również nie domknąłby blockquota.)

  vHF :

  Starosta Melsztyński :

  Horror! Horror!

  Już któryś raz to tu widzę, więc przypominam, że po polsku poprawnie jest “Zgroza! Zgroza!”. Pan Józef na pewno by tak wolał.

  Nie wiadomo, co p. Józef K by wolał, bo z jego obfitej korespondencji po polsku zachował się jeden jedyny list.

  W zasadzie przyznaję jednak rację, bo chyba sam bym wolał. Nie byłem jednakpewien cytatu, a nie chciało mi się przemieszczać do półki z książkami, więc tak już zostało.
  Angielski ma tutaj jednak przewagę ilościową na polskim – o cztery „r” więcej.

 335. vHF
  16/05/2013 o 8:06 pm

  Starosta Melsztyński :
  Nie wiadomo, co p. Józef K by wolał, bo z jego obfitej korespondencji po polsku zachował się jeden jedyny list.

  Zgadza się, słynny list o Hercenie.

 336. Starosta Melsztyński
  16/05/2013 o 8:35 pm

  vHF :

  Starosta Melsztyński :
  Nie wiadomo, co p. Józef K by wolał, bo z jego obfitej korespondencji po polsku zachował się jeden jedyny list.

  Zgadza się, słynny list o Hercenie.

  Jutro święto narodowe Norwegii, data uchwalenia konstytucji 1814 roku i symbol prawie stuletniego oporu przeciwko szwedzkiej okupacji. Tutejsza, dość liczna nNorweska kolonia święci ten dzień w sztokholmskim Skansenie. Mam nadzieję, że następnie tabuny rosłych blond Walkirii ruszą do knajpy, do której się wybieram – naprzeciwko domu Michaela Blomkvist z trylogii Millennium.

 337. Starosta Melsztyński
  16/05/2013 o 8:43 pm

  Majorze, przeczytałem link z twojego wpisu na Twitterze. Rzecz jednak w tym, że już w linku, który załączył Barbur można było wyczytać, że cała historia o zdjęciu Paula Hansena była wyssana z brudnego palca wszołkopodobnego blogera.
  Barbur nie może być Żydem. Za głupi na Żyda.

 338. 02/08/2013 o 7:50 am

  I am really happy that there will be profiles on Netflix.

 339. 09/08/2013 o 11:48 pm

  Exceptional overcom! I’m going to apprentice as well as you modify your web site, exactly how could possibly i actually join to get a web site internet site? The particular consideration forced me to be a appropriate deal. I have been previously a bit more well known of your your current transmitted provided radiant see-through notion

 340. 19/08/2013 o 5:41 am

  I’ve discover a number of just right products below. Absolutely value book-marking intended for revisiting. I wonder the way so much effort you add to develop this sort of fantastic educational web-site.

 341. normalny
  22/01/2014 o 8:55 pm

  Akurat Niesiołowski był za amnestią, za co dzisiaj przeprasza… więc pod kogo jest pisany ten artykuł?????

 342. 20/08/2014 o 4:10 am

  I don’t even know how I ended up here, but I thought this
  post was good. I don’t know who you are butt definitely you are going to
  a famous blogger if yyou aren’t already ;) Cheers!

 343. 13/11/2015 o 5:15 am

  Cac loai my pham cao cap nhat hien nay

 344. dBuJ
  25/08/2018 o 2:35 am

  gezi(„().,(,'(

 345. zNgK
  26/10/2018 o 1:45 am

  HfvJ'”,..(()))

 1. 18/01/2014 o 3:21 pm
 2. 01/06/2016 o 9:08 am

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: