Strona główna > opowiadanko > Kwestia zrozumienia

Kwestia zrozumienia

Wcale nie chciałem brać tej roboty. Ale nie miałem wyjścia. W końcu 3 lata bez pracy to ciut za dużo. Nawet jeśli żona przynosi pensyjkę dyrektorki korporacji.  Nie, nie żebym nic nie robił. Piszę przecież książkę. O Polaku, który cofa się w czasie do kluczowych momentów historii, gdy rodacy ratowali świat. Miałem już 2,5 rozdziału: odsiecz wiedeńską i Konstantynopol. Szukałem teraz, znaczy od czterech miesięcy, nazwiska matki pazia, która uratowała Wilhelma Zdobywcę na polowaniu. Gdyby nie ona, nie wiadomo jak potoczyłyby się losy świata. A więc i nasze losy. Żonie mówiłem, że napisałem już siedem rozdziałów, ale mam blokadę. I pokaże dopiero po skończeniu całości. Uwierzyła, bo to dobra kobieta. Pochodzi z Łodzi, a  to feralne miasto. Nie zburzył go ani Hitler, ani Stalin.

Trzeba się było więc wziąć do jakieś roboty. Szukałem pół roku, ale znalazłem. Spytacie w jaki sposób się dziś znajduje pracę? Powiem Wam: to jak z robieniem dzieci. Jeśli bardzo chcesz, to się wciąż nie udaje. Ale jak wszystko olejesz  – byle nie dosłownie – to pstryk i masz od razu. Co takiego wyjątkowego, ale to naprawdę wyjątkowego pan potrafi, że się pan odróżnia od innych – spytała na rozmowie kwalifikacyjnej pani z włosami zapiętymi w kucyka. A ja im wszystkim na to, że potrafię przewidzieć, a właściwie to z wyprzedzeniem wiem, jaki film niedługo puszczą w telewizji. I że nie wiem, jak to działa, ale po prostu zaczynają przypominać mi się sceny z oglądanego dawno temu seansu i trach: za kilka tygodni widzę go w programie telewizyjnym. Jakby atakowały mnie z wyprzedzeniem. Nie uwierzyli, a nawet się trochę podśmiewywali, ale na odchodne rzuciłem im, że za dwa tygodnie niech się spodziewają Top Gun i Parszywej Dwunastki.  Oddzwonili po tygodniu, widać  też oglądają Polsat.

Praca nie była zbyt dobrze płatna, ale miałem półdarmowe obiady. A to już coś. Moja żona jest dobrą kobietą, ale nie potrafi gotować. Pochodzi z Łodzi, wspominałem coś o tym?

Pierwszego dnia byłem tak podekscytowany, że nie zauważyłem, iż wszyscy w tej pracy są lekko grubawi. Dopiero drugiego się poważnie przyjrzałem i rzeczywiście, każdy nosił zakusy sweterek, koszulę albo spódnicę.

– To z oszczędności  – tłumaczyła Marlena, nakładając sobie dodatkową porcje półdarmowego obiadu. Robimy projekt dla grubasów i mamy wczuć się w ich rolę.

– I specjalnie zatrudniacie grubych? – spytałem.

– Nie no, coś ty. Wiesz ile by to kosztowało? Całą wymiana kadry przy jednym projekcie? Po prostu szef kazał nosić nam wszystkim za małe ubrania.

– Serio?

– Serio, serio! Widziałeś tego małego, z pokoju na końcu korytarza?

– Marka?

– Tak, Mareczka. Tydzień temu przyszedł w garniturze komunijnym siostrzeńca!

Marlena zajmuje się wymyślaniem memów. Dopisuje komentarz do obrazka i puszcza go dalej w sieci.  A jak mem zassie, to można go potem  „zmonetyzować” – opowiada, cokolwiek owe zmonetyzowanie znaczy.

– Zassałaś kiedyś – spytałem, ale od razu się zaczerwieniłem – znaczy czy ci zassało?

– Jeszcze nie, ale raz byłam kilka dni na demotywatorach!

Moje zadanie jest łatwiejsze. Siedzę na słuchawce i odpowiadam, najczęściej starym babciom, co niedługo zobaczą w telewizji. Co prawda mamy dostęp do materiałów twórców seriali, bo o seriale głównie pytają, ale moje umiejętności mają pomóc przewidzieć gwałtowne zmiany.

W ten sposób zarządzamy ryzykiem operacyjnym – powiedziała pani we włosach zapiętych w kucyka, gdy podpisywaliśmy umowę zlecenie. Na całe 1350 brutto plus półdarmowe obiady.

Na szczęście rozmawiam  nie tylko o filmach, ale także  o polityce i sporcie. Stąd potrzebowali kogoś o szerokich horyzontach.

I mogą sobie ludzie narzekać na brak perspektyw,  koniunkturę i ogólnie się nad sobą użalać.  Bo po prostu nie rozumieją, że najważniejsze wżyciu to być przedsiębiorczym i o pół kroku wyprzedzać innych. Że trzeba znaleźć swoją niszę. I skorzystać z życiowej szansy.

Ja ze swojej skorzystałem i nawet rozszerzyłem działalność. Od miesiąca potrafię nie tylko przewidzieć, jaki niedługo film puszczą, ale także jakiego polityka zaproszą do telewizji. I choć kierownictwo z początku znowu było sceptyczne,  to po tygodniu przyznali racje i dali 10% podwyżki. Widać też oglądają TVN i Tomasza Lisa.

Reklamy
 1. vHF
  06/03/2013 o 9:08 pm

  Niezłe. Spójność stylistyczna Ci się poprawia.

 2. 06/03/2013 o 9:50 pm

  Bigospunkowa polska fantastyka plus startupy z Silikon Walej. :)

 3. armatus
  06/03/2013 o 10:18 pm

  Trzeci.

 4. Anonimowy Lurker
  06/03/2013 o 11:13 pm

  Zostawiam tubkę:

 5. hlb
  07/03/2013 o 12:15 am

  W tej notce jest wyssana z mlekiem nienawiść do miasta Łodzi. Aż dziwię się, że docent vHF poszedł na ten lep i nic nie zauważył.

 6. vHF
  07/03/2013 o 8:57 am

  Tu jest ładnie o Chavezie: http://www.lrb.co.uk/blog/2013/03/06/geoffrey-hawthorn/chavez-hasta-siempre/ W każdym razie ładniej niż u Wojtka Gumpa.

 7. emluby
  07/03/2013 o 9:43 am

  @HLB bez kitu, chociaż jak mawiał mój kolega – miałem tam dziewczynę i też gotowała słabo. Ale wracając do kuchni łódzkiej – małe czajnatałn, a własciwie małe hanoi na końcu piotrowskiej było git. No i czeba pamiętać, że szłyrma czy szoarma w wersji wolskiej pochodzi z łodzi od tajemniczego sfinksa i także co nik penie nie pamięta z sieci braów prowadzonych przez mira od zbycha.

 8. 07/03/2013 o 9:58 am

  Szarma to łódzki i nie tylko łódzki gyros.

 9. vHF
  07/03/2013 o 10:14 am

  Sorry, ale to zagłębie nudli po przekątnej Centralu (BTW żaden kurwa koniec Piotrkowskiej, ty słoiku jeden) było raczej straszne, i jest to dla mnie jeden z tych kawałków lat 90-tych których mi zupełnie nie brakuje.

  Pełna zgoda za to co do Łodzi jako kolebki naszej polskiej narodowej szłałarmy.

 10. emluby
  07/03/2013 o 10:34 am

  Przy końcu piotrkowskiej deptaka, aj min, żes mi dojebał lodzermenszu.
  Ja uważam, że było zajebiste – gołębie + możliwość ukradzenia jedzenia w czasie kiedy szedłeś po sos słodko-kwasny, tworzyło klimat zagrożenia głodem i choroba. Wtedy wszystko lepiej smakuje.

  vHF :
  Sorry, ale to zagłębie nudli po przekątnej Centralu (BTW żaden kurwa koniec Piotrkowskiej, ty słoiku jeden) było raczej straszne, i jest to dla mnie jeden z tych kawałków lat 90-tych których mi zupełnie nie brakuje.
  Pełna zgoda za to co do Łodzi jako kolebki naszej polskiej narodowej szłałarmy.

 11. hlb
  07/03/2013 o 10:52 am

  vHF :
  Tu jest ładnie o Chavezie: http://www.lrb.co.uk/blog/2013/03/06/geoffrey-hawthorn/chavez-hasta-siempre/ W każdym razie ładniej niż u Wojtka Gumpa.

  Ciekawe indeed. W eksczędżu, LAT ma za to fajny piece o tym, co dalej i o Maduro, następcy Chaveza. BTW, dla Maduro lajki za stylówkę nazałączonej focie.

  http://www.latimes.com/news/nationworld/world/la-fg-venezuela-maduro-20130307,0,1324669.story

  A którego kolega Gumpa miał na myśli? Bo żaden z Wojtków nic nie napisał o Chavezie. Staszewski machnął tylko coś o tym, że lubi wąchać tartan i napisał felietono o tym, że się Deyna za długo mył, ale w redakcji ocenzurowali.

  Takie tam, dramy liberała i biegacza.

  emluby :
  No i czeba pamiętać, że szłyrma czy szoarma w wersji wolskiej pochodzi z łodzi od tajemniczego sfinksa i także co nik penie nie pamięta z sieci braów prowadzonych przez mira od zbycha.

  Na takie kulinarne dictum, to ja jestem gótów flejmić choćby i od zaraz! Kebab/szłarma inna Polish style to rzecież jest kurwa gorszy strach te ostrygi z grilla, z których się napierdalamy i napierdalać będziemy po grób.

  Się potem nie dziwię, że w nikt kurwa w Polsce nie wie czym rawiol różni się od pieroga. Nie wspomnę już nawet o tym, że znajomość własnej lokalnej tradycji kulinarnej jest kurwa żenadna w Ojczyźnie Pudziana i Rekonstrukcji Historycznych. Kurwa zapytaj z marszu byle łosia, jak powinien wyglądać prawidłowy kulebiak, to ci przepis na jakiegoś krokieda napychanego Dziennikiem Łodzkim poleci.

  Albo barszcz. Ile ja flejmów miałem z różnymi przygłupami o to, że kurwa prawdziwy barszcz nie zawiera buraków, albo zawiera ich niewiele jako dodatek. Bo barszcz jak sama nazwa wskazuje, robi się, kurwa, z BARSZCZU!

  Naprawdę, o koledzy, don’t get me started.

  Acha, kolebką polskiego kebaba/szłarmy był, jest i będzie na zawsze kebab na Floriańskiej w Krakowie. I za sto lat powstawać będą grupy rekonstrukcji historycznej, odgrywające kolejkę po kebaba na Floriańskiej. A w pierwszym Sfinksie (tym na Piotrkowskiej, tak?) byłem w 1996 chyba. I chujem wiało. Sorry, panowie.

 12. cyncynat
  07/03/2013 o 11:05 am

  Ja wszystko co wiem o polskiej kuchni dowiedzialem sie w barze Mewa, ale chetnie poslucham kolegow i postaram sie nie smiac.

 13. emluby
  07/03/2013 o 11:24 am

  @hlb
  no cóż, pierdolisz.
  Nie napsałem, że pierwszy kiebap był w łodzi, tylko kurwa z łodzi rozprzestezenił się na całą polskę. Z tego co wiem to pierwsze kiebapy powstawały bliżej zachodniej granicy – w Szczecinie i Poznaniu. Kiebaba szczecińskiego nie jadłem, kiebap poznanski w legendarnym podobno miejscu był chujowy z twardej połówki okrągłego chleba i dużej ilości kapusty (ja myślę że dzięki tej kapuście można śmiało przyjąć, że isnieje tzw. polisz kebab – kapucha w wielkiej bułce + 3 skrawki nędznego mięsiwa).
  W łodzi istaniał lokalik na rogu narutowicza- zielonej i piotrkowskiej, chyba pod szyledem sfinksa. I tam dawali naprawde zajebiste kiebaby mieso + pita. Uważam, że najlepsze jakie jadłem. btw. Strasznie chujowe są kiebaby w krajach typowo kiebabowych. W mojej opinii robią je pod angoli i wszędzie wpierdalają do środka frytki. WTF

 14. 07/03/2013 o 11:27 am

  ja chce flejma o barszczu!

 15. vHF
  07/03/2013 o 11:27 am

  Kurde, pomylił mi się Stasiński ze Staszewskim. Sorki.

  Co do szłarmy to się chyba nie dogadamy. Jakby jakaś korroboracja była do tego baru na Floriańskiej to byłbym skłonny przyznać że szłarma polska powstała niezależnie w dwóch miejscach. A że w Sfinksie chujem wiało to żaden argument, raczej dowód na pewną, hmm, spójność organoleptyczną. Kraków jest natomiast niekwestionowaną kolebką barów mlecznych i związanych z nimi tradycyjnych polskich potraw, jak to półtora ruskich, makaron z twarogiem oraz leniwe z masłem i cukrem.

  Rozśmieszył mnie za to kolega swoim rantem o barszczu. Barszcz jak wiadomo robi się z proszku.

 16. emluby
  07/03/2013 o 11:44 am

  @ barszcz
  Koledze hlb coś się na obczyżnie pomyliło. Może tak jak niesioł jadłes ten barszcz z nasypów. Przy czym był to moze promowany wówczas http://pl.wikipedia.org/wiki/Barszcz_Sosnowskiego. Mam nadzieje że się nie poparzyłes za bardzo.

 17. 07/03/2013 o 11:48 am

  emluby :@hlbno cóż, pierdolisz.Nie napsałem, że pierwszy kiebap był w łodzi, tylko kurwa z łodzi rozprzestezenił się na całą polskę. Z tego co wiem to pierwsze kiebapy powstawały bliżej zachodniej granicy – w Szczecinie i Poznaniu.

  To ja wtrącę, że „kebap” jadłem na dworcu w Katowicach jeszcze w latach 80-tych. W budce sprzedawali też hot-dogi, wówczas bardzo nietypowe, bo w poziomej bułce rozciętej na całej długości. Ten kebap to też był taki hot-dog, tylko zamiast parówki było podłużnokształtne mielone mięcho.

 18. 07/03/2013 o 11:49 am

  galopujący major :ja chce flejma o barszczu!

  Ha, a ja właśnie wczoraj zakisiłem :).

 19. hlb
  07/03/2013 o 12:12 pm

  emluby :
  @ barszcz
  Koledze hlb coś się na obczyżnie pomyliło. Może tak jak niesioł jadłes ten barszcz z nasypów. Przy czym był to moze promowany wówczas http://pl.wikipedia.org/wiki/Barszcz_Sosnowskiego. Mam nadzieje że się nie poparzyłes za bardzo.

  Nojajebe. Wiem, że w NZ macie inną faunę i florę, a co za tym idzie musicie się pokątnie substyutuować – a to króliczka kangurem, a to kaczkę dziobakiem. Ale do kurwy nedzy, barszcz to barszcz, a szczaw to szczaw.

  Bajbyś korzystał z czegoś innego niż polska Wiki, to byś wiedział czym jest barszcz Sosnowskiego i jak się ma do szerokopojętej rodziny barszczów.

  Poza tym, kurwości, czy wy nie macie w NZ swojej własnej nowozelandzkiej Wikipedii po nowozelandzku, żebyś musiał korzystać z tego gówna wytwarzanego ausirami i cowboytomashami?

  vHF :
  Kurde, pomylił mi się Stasiński ze Staszewskim. Sorki.

  Z punku widzenia naszego klubu to jest żadna omyłka. Gdybyś pomylił Toyaha z Warzechą, byś się miał z pyszna.

  vHF :
  Co do szłarmy to się chyba nie dogadamy. Jakby jakaś korroboracja była do tego baru na Floriańskiej to byłbym skłonny przyznać że szłarma polska powstała niezależnie w dwóch miejscach. A że w Sfinksie chujem wiało to żaden argument, raczej dowód na pewną, hmm, spójność organoleptyczną. Kraków jest natomiast niekwestionowaną kolebką barów mlecznych i związanych z nimi tradycyjnych polskich potraw, jak to półtora ruskich, makaron z twarogiem oraz leniwe z masłem i cukrem.

  Co do historii barów mlecznych, to nie wiem. Choć rzeczywiście w krakowie nie zanikły i trwały, nawet miały w latach 90 nowe dni chwaly. Czy Różowy Słoń jeszcze jest?

  Kebab łódzki jako oryginalna szkoła kebaba to bzdura i fikcja. Jak kościół łagiewnicki, wymyślony w Wyborczej.

 20. 07/03/2013 o 12:22 pm

  @hlb

  Za moich czasów Różowy Słoń nie tylko był, ale i się rozmnożył – gdzieś na początku Szpitalnej pojawiło się nowe słoniątko. Tyle że za tych samych moich czasów nikt poważny Słonia nie traktował jako baru mlecznego, bo tam, panie, ceny w kosmos wystrzeliły tak, że poniżej 3 zł to się żadnego porządnego trzydaniowego obiadu nie dało zjeść.

  Za to gdzieś w okolicach Dietla pamiętam mój najbardziej kultowy mleczny bar, co to menu było z tych takich kremowych małych literek mocowanych do tablicy. Jeszcze gdzieś przy końcu XX wieku te literki tam używali. Czad.

 21. marcin_be
  07/03/2013 o 12:37 pm

  Różowy Słoń Padł! (w każdym razie ostatnio jak przechodziłem to zamknięte na 4 spusty, żadnych oznak życia). Ale co fakt to fakt: RS barem mlecznym nie był!

 22. hlb
  07/03/2013 o 12:54 pm

  marcin_be :
  Różowy Słoń Padł! (w każdym razie ostatnio jak przechodziłem to zamknięte na 4 spusty, żadnych oznak życia). Ale co fakt to fakt: RS barem mlecznym nie był!

  No nie był ortodoksyjnym barem mlecznym. Taki to pamiętam niedaleko Małego Rynku, w latach 80. Ale nazwy nie pomnę.

  Natomiast RS w okolicy tego1996-97 jeszcze podpadał pod szerokpojętą kategorię bar mleczny. Bo wówczas, przypomnę koledze, istniało mniej kategorii lokali gastronomicznych w Krakowie niż teraz.

 23. marcin_be
  07/03/2013 o 1:05 pm

  hlb :

  marcin_be :
  Różowy Słoń Padł! (w każdym razie ostatnio jak przechodziłem to zamknięte na 4 spusty, żadnych oznak życia). Ale co fakt to fakt: RS barem mlecznym nie był!

  No nie był ortodoksyjnym barem mlecznym. Taki to pamiętam niedaleko Małego Rynku, w latach 80. Ale nazwy nie pomnę.
  Natomiast RS w okolicy tego1996-97 jeszcze podpadał pod szerokpojętą kategorię bar mleczny. Bo wówczas, przypomnę koledze, istniało mniej kategorii lokali gastronomicznych w Krakowie niż teraz.

  100 % racji – jednakże ze względu na wystrój oraz serwowane tam potrawy RS możemy zaklasyfikować jako bar mleczny kategorii Premium!

 24. adas
  07/03/2013 o 1:45 pm

  przepraszam, że się wetnę:
  Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego Warzecha uważa Pereirę za jedną z „najbardziej szkodliwych osób po prawej stronie”

  i czy nie jest to aby projekcja?

 25. adas
  07/03/2013 o 1:45 pm

  Tekst główny to chyba niestety o mnie, kurna;))

 26. hlb
  07/03/2013 o 1:47 pm

  Meanwhile byłem na gazeta.pl i widziałem nagłówki, że teraz premierem Polski będzie iPad. Prawda to?

 27. marcin_be
  07/03/2013 o 2:07 pm

  O_o JarKacz tabletem szczuje Tuska – przypomina mi to trochę scenę ze Szczęśliwego Nowego Jorku.

 28. 07/03/2013 o 2:07 pm

  hlb :
  Meanwhile byłem na gazeta.pl i widziałem nagłówki, że teraz premierem Polski będzie iPad. Prawda to?

  Dokładniej iPad napędzany Jarkiem.

 29. emluby
  07/03/2013 o 2:48 pm

  @hlb
  Mój drogi, pomyliłeś mnie z cyncynatem, ja nigdy się ucieczką nie zhańbiłem i tkwie w bolandzie między kapusta, wasem i zepsutymi zębami.

 30. hlb
  07/03/2013 o 3:17 pm

  emluby :
  @hlb
  Mój drogi, pomyliłeś mnie z cyncynatem, ja nigdy się ucieczką nie zhańbiłem i tkwie w bolandzie między kapusta, wasem i zepsutymi zębami.

  Fakt, myślałem że to komeć cyncynata. Wszystko przez poprzedni flejm o serach, który poświęcony był rugby.

  Swoją droga, to jest kompletny upadek wszystkiego. Lolkontent na prawicowych blogach obywatelskich słaby.Polska felietonistyka papierowa już się kompletnie skończyła. Niedobitki trzymają w rezerwacie za piano, żebyśmy ich nie jebali. Bo jak mówi stare marketingowe przysłowie, jedna negatywna opinia odstrasza 12 potencjalnych klientów.

  A przecież to piano dla takiego, say, Wojtka Staszewskiego pewnie kupiło nie więcej niż 20 łosiów. Bo nie wierzę, że znalazłoby się w Polsce więcej liberałó i biegaczy gotowych płacić za niego. No więc wystarczy, że byśmy jebnęli tu trzy negatywne komentarze i Wojtek Staszewski byłby na minusie. Przyszliby do niego z tego piano i kazali dopłacić.

  Sorry, ale z mojej pespektywy w ubiegłym tygodniu bardziej rewarding formą proprastynacji okazał się flejm z Niemcami i Amerykanami na temat tego czy Mahler był czymś więcej niż tylko brakujaćym ogniwem między Tchaikovskym a Shostakovichem.

  Kurwa chyba woggle skończę flejmować po polsku. Choć w tedy to już zupełnie nie wiem na chuj mi ten skomplikowany język umieć.

 31. 07/03/2013 o 5:08 pm

  WTEM!

  Pan Prezes szanuje napadem w Sejmie:

  http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?wid=15392865&
  :P

 32. 07/03/2013 o 5:12 pm

  …mialo byc „szpanuje ajpadem”… :P

 33. omszały głaz
  07/03/2013 o 5:38 pm

  fernando llort :
  Za to gdzieś w okolicach Dietla pamiętam mój najbardziej kultowy mleczny bar, co to menu było z tych takich kremowych małych literek mocowanych do tablicy. Jeszcze gdzieś przy końcu XX wieku te literki tam używali. Czad.

  Bar „Pod filarkami” ma się dobrze, kremowe literki też. Nadal można wciągnąć z rana bułę z pastą jajeczną i kakao ;)
  Pozdrawiam

 34. jaja
  07/03/2013 o 7:14 pm

  adas :
  przepraszam, że się wetnę:
  Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego Warzecha uważa Pereirę za jedną z “najbardziej szkodliwych osób po prawej stronie”

  Bo Namiotejro to fanatyk, co go zbliża do nie-ludzi młodych lewaków i dlatego z nimi gada, co ich legitymizuje bo napisali o tym w naTemat.

 35. emluby
  07/03/2013 o 7:29 pm

  wracając do rekonstrukcji sarmackich z poprzedniego wpisu
  proszę bardzo, wizualnie ładne lecz wąs całą gembo
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/5,114944,13514500,Ludzie__twarze__emocje__zycie__Wspaniale_zdjecia_nagrodzone.html?i=29
  zdjęcie numer 30

 36. cyncynat
  07/03/2013 o 7:51 pm

  Zajrzalem do gazeta.pl i natychmiast pozalowalem. czy koledzy juz czytali o wariatach na Broad Peak? A na sport.pl byla nawet wieloczesciowa relacja z tej kosztownej proby samobojczej.

 37. Masłosław Starczyński
  07/03/2013 o 8:39 pm

  DoktorNo :
  WTEM!
  Pan Prezes szanuje napadem w Sejmie:
  http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?wid=15392865&
  :P

  Chyba mnie napadł bo se poszłem i kupiłem macbooka.

 38. 07/03/2013 o 8:47 pm

  Wy tu o pierdołach, a tymczasem salonowe prawactwo nie poważa poety narodowego i wieszcza Wencla:

  http://eska.salon24.pl/491823,poeta-wencel-wyklucza-poete-tuwima

  A woli Żyda i komucha Tuwima.
  Co robić, jak żyć, sami zdrajcy w tym kraju…

 39. 07/03/2013 o 8:53 pm

  emluby :
  wracając do rekonstrukcji sarmackich z poprzedniego wpisu
  proszę bardzo, wizualnie ładne lecz wąs całą gembo
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/5,114944,13514500,Ludzie__twarze__emocje__zycie__Wspaniale_zdjecia_nagrodzone.html?i=29
  zdjęcie numer 30

  A popatrz pan, w innych krajach to przebierają się za pilotów Gundamów i VOTOMSów i postacie z gier komputerowych (http://fav.me/d567y9h http://fav.me/d2qqxni http://fav.me/d4fnhir), a tu takie retro… :P

 40. armatus
  07/03/2013 o 10:38 pm

  DoktorNo :
  WTEM!
  Pan Prezes szanuje napadem w Sejmie:
  http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?wid=15392865&
  :P

 41. 08/03/2013 o 9:15 am

  omszały głaz :

  fernando llort :Za to gdzieś w okolicach Dietla pamiętam mój najbardziej kultowy mleczny bar, co to menu było z tych takich kremowych małych literek mocowanych do tablicy. Jeszcze gdzieś przy końcu XX wieku te literki tam używali. Czad.

  Bar “Pod filarkami” ma się dobrze, kremowe literki też. Nadal można wciągnąć z rana bułę z pastą jajeczną i kakao ;)Pozdrawiam

  Łał. To muszę odwiedzić przy najbliższej okazji.
  Skoro kremowe literki nadal działają, to musi je na jakieś UNESCO wciągnęli czy coś, i bardzo dobrze.

 42. 08/03/2013 o 9:51 am

  Na dobry początek dnia, ksiądz naucza o pokemonach, Hello Kitty, Diablo, homepatii:
  http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,13524146,Ksiadz_do_rodzicow___Karcenia_chlopcu_nie_zaluj__Uderzysz_.html

  Próbka:
  „Mieliśmy przykład osoby, która została zniewolona duchowo z powodu leków homeopatycznych. Pacjentka przez stosowanie homeopatii dostała paraliżu nóg. Dopiero modlitwa o uwolnienie pomogła i kobieta po wielu latach cierpienia wróciła do zdrowia”

 43. 08/03/2013 o 9:57 am

  Homeopatii nie homepatii rzecz jasna.

 44. axolotl
  08/03/2013 o 11:12 am

  sickofitall :
  Homeopatii nie homepatii rzecz jasna.

  homopatii.albo homopatologii

 45. troll.ruski rezydentny
  08/03/2013 o 2:20 pm

  WTEM!

  W pociągu do Budapesztu pozostało jedynie pięćdziesiąt miejsc wolnych, trzeba się spieszyć.

  http://niezalezna.pl/39221-wielki-wyjazd-na-wegry

  A stamtąd klikłem se „Nowy Film Gazety Polskiej”:

  http://vod.gazetapolska.pl/3010-nowy-film-gazety-polskiej

  I trafiłem na Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego „OKNO”, który okazał się zlotem znanych pacjentów na zajęcia z terapii zajęciowej z zakresu „kinematografia”:

  http://niepoprawni.pl/blog/208/14-16-wrzesnia-odbyl-sie-ogolnopolski-festiwal-filmu-niezaleznego-okno

  Jak komuś nie wypłyną oczy, to może se poklikać po tubkach kierując się tytułami arcydzieł.

 46. troll.ruski rezydentny
  08/03/2013 o 2:21 pm

  troll.ruski rezydentny :
  zajęcia z terapii zajęciowej

  Brak snu…

 47. hlb
  08/03/2013 o 2:43 pm

  troll.ruski rezydentny :
  A stamtąd klikłem se “Nowy Film Gazety Polskiej”:
  http://vod.gazetapolska.pl/3010-nowy-film-gazety-polskiej

  Ale o co w nim chodzi? Najpierw grał jakiś zespół wąs-metalowy, a potem kobieta miała atak prawicowej histerii podczas spaceru? Kurwa, kino polskie jest coraz trudniejsze.

 48. hlb
  08/03/2013 o 2:53 pm

  Za to mnie ubawiło toś jeszcze w powiązaniach. Prawicowe rymy vs. Men of Dunharrow: „Armio wyklęta dziś Szczecin o was pamięta”:

  http://vod.gazetapolska.pl/3477-armio-wykleta-dzis-szczecin-o-was-pamieta

  A poważeniej: żołnierze wyklęci w Szczecinie? C’mon. Chyba, że Volkssturm albo Werwolf.

 49. vHF
  08/03/2013 o 4:46 pm

  Cicho jest, to wklejam analizę geopolityczną i jednocześnie jedynkę wyborczej.pl (tytuł oryginalny):


  Korea Północna zagroziła atakiem USA. Bać się? Tak. Jej głowice atomowe do Waszyngtonu nie dolecą, ale bazy w Azji mogą trafić [ANALIZA]

  Ja tam z geopolityki jest słabszy od Moczulskiego, więc co do merituma się nie wypowiadam, ale tekst rozwalił mnie ze względów stylistycznych i okołostylistycznych. Polecam zwłaszcza wierzącym w kłamstwo gazecimskie.

 50. vHF
  08/03/2013 o 5:01 pm

  A skoro już jesteśmy przy temacie zagranicy, to właściwie dlaczego nasz ulubieniec nie napisał jeszcze notki o Chavezie? Że Chavez teoretycznie tak, ale praktycznie jednak nie. Bo choć zapewnienie każdemu wenezuelskiemu chłopu słoika Nutelli miesięcznie to ogromny postęp, to jednak walka z amerykańskim korporacjami do niczego dobrego nie prowadzi, bo wcześniej czy później chłop będzie potrzebował ajfona i Batmana.

  Jak się nie da, to poproszę chociaż analizę od Węglarczyka.

 51. jaja
  08/03/2013 o 5:55 pm
 52. vHF
  08/03/2013 o 7:29 pm

  Haha, ale dlaczego mi Al Jazeerę zapodajesz? Przecież ja to znam, zawsze chętnie w różnych pokojach hotelowych oglądam. Ładnie się uzupełniają razem z BBC World.

  Chyba że Ci się wydaje, że Wyborcza to bardziej nowoczesne, obiektywne czy w ogóle w jakiś sposób lepsze medium niż Al Jazeera. Albo ż w ogóle jest co porównywać. Jeśli tak to powiedz wprost, chętnie się pośmiejemy.

 53. 08/03/2013 o 8:04 pm

  Lol Wyborcza do Al Jazeery to jak Tyskie do Chimaya

 54. jaja
  08/03/2013 o 8:15 pm

  vHF :
  Haha, ale dlaczego mi Al Jazeerę zapodajesz?

  Był pogrzeb on-line, gdy wklejałem stała „warta honorowa”: Łukaszenka i Ahmadineżad. Tak a propos „teoretycznie tak, ale praktycznie jednak nie”.

 55. jaja
  08/03/2013 o 8:17 pm

  galopujący major :
  Lol Wyborcza do Al Jazeery to jak Tyskie do Chimaya

  Walisz chochoła vHF? Wchodzi bez mydła?

 56. vHF
  08/03/2013 o 8:25 pm

  A to sorry, nieporozumienie z tą nieszczęsną Wyborczą.

  Co do Chaveza to ja dobrze wyrobionego zdania nie mam, chociaż przypadkowo trochę o Ameryce Łacinskiej wiem. Ale jeśli myślisz że na moją ocenę wpłynie że się kolegował z Łukaszenką albo Ahmadinejadem to się mylisz, i to dosyć charakterystycznie. Razem wzięci Łukaszenka i Ahmadinejad mierzą mniej niż np. Bush jr albo Bibi z osobna.

 57. vHF
  08/03/2013 o 8:26 pm

  @jaja — Nie stawiałem umyślnie chochoła, po prostu nie wiedziałem do którego z moich komentarzy się odnosiłeś. Bardziej prawdopodobne mi się wydało że stanąłeś w obronie Wyborczej.

 58. 08/03/2013 o 8:33 pm

  Też mnie wali kumplowanie się ze świrami, bardziej imponuje, że śmiał zupełnie zmienić paradygmat polityki wewnętrznej i ileś milionów ludzi zwiększyło swoje szanse

 59. Koniec Polski Prawej
  08/03/2013 o 8:46 pm

  „Zajęcia w ramach Akademii Liderów odbędą się podczas trzech zjazdów weekendowych od kwietnia do maja 2013 roku (w tym dwa integracyjne zjazdy w Ustroniu, podczas których zapewniamy noclegi i wyżywienie). Zajęcia w ramach ALW będą podzielone na:

  • Spotkania i warsztaty dziennikarskie z najlepszymi polskimi publicystami (zajęcia poprowadzą m.in. Marcin Meller, Piotr Gursztyn, Igor Janke, Marek Magierowski, Michał Szułdrzyński, Łukasz Warzecha);

  http://migal.salon24.pl/492140,zapraszam-do-akademii-liderow

  Czadzik…

 60. vHF
  08/03/2013 o 8:48 pm

  Akademia Windsor! Kolejna rzecz, którą mieliśmy strollować. W sumie wstyd, panowie.

 61. jaja
  08/03/2013 o 8:52 pm

  vHF :
  A to sorry, nieporozumienie z tą nieszczęsną Wyborczą.
  Co do Chaveza to ja dobrze wyrobionego zdania nie mam, chociaż przypadkowo trochę o Ameryce Łacinskiej wiem. Ale jeśli myślisz że na moją ocenę wpłynie że się kolegował z Łukaszenką albo Ahmadinejadem to się mylisz, i to dosyć charakterystycznie. Razem wzięci Łukaszenka i Ahmadinejad mierzą mniej niż np. Bush jr albo Bibi z osobna.

  Lulz. Ja też nie ma wyrobionego zdania, i nieprzypadkowo o AŁ mało wiem. Nie myślę, że coś ci się zmieni na jakimś blogu (WTF?!) i nie wydaje mi się to charakterystyczne (dla ludzi nie zmieniających ocen pod wpływem komentów na blogach) – więc się nie mylę (i to dość charakterystyczne).
  Nigdy nie mierzyłem razem wziętych Łi A a z drugiej Bj i Bi (nawet z osobna), nie mam takiej wagi/miarki.

  Chodziło mi tylko o pokazanie drugiej strony medalu.

 62. jaja
  08/03/2013 o 8:55 pm

  galopujący major :
  Też mnie wali kumplowanie się ze świrami, bardziej imponuje, że śmiał zupełnie zmienić paradygmat polityki wewnętrznej i ileś milionów ludzi zwiększyło swoje szanse

  To nie śmiałość, to ceny ropy.

 63. jaja
  08/03/2013 o 8:57 pm

  galopujący major :
  Też mnie wali kumplowanie się ze świrami, bardziej imponuje, że śmiał zupełnie zmienić paradygmat polityki wewnętrznej i ileś milionów ludzi zwiększyło swoje szanse

  PS
  Śmiałość w zmianie paradygmatu to mieli ostatnio Kaczyńscy (no, może jeszcze bardziej Organ) ale dupa bo nie ma tej ropy.

 64. jaja
  08/03/2013 o 9:12 pm
 65. cyncynat
  08/03/2013 o 9:14 pm

  jaja :

  galopujący major :
  Też mnie wali kumplowanie się ze świrami, bardziej imponuje, że śmiał zupełnie zmienić paradygmat polityki wewnętrznej i ileś milionów ludzi zwiększyło swoje szanse

  To nie śmiałość, to ceny ropy.

  Przeciez tu nie ma sprzecznosci.

 66. adas
  08/03/2013 o 9:25 pm

  Hmm. Czy mi się wydaje, ale mówimy o facecie, który kilka lat przed wygraniem wyborów prezydenckich próbował przejąć władzę poprzez wojskowy zamach. O człowieku, który jednak jechał po linii „państwo to ja!”.

  Kaczyński za stary, ale jakby za lat siedem wybory wygrał Ziobro i za jego kadencji ceny wungla kamiennego podskoczyły 10 krotnie i by się paradygmat zmienił w kierunku nacjonalizacji z rozbudową socjalu (po 2008 to już mniej wiadomo co chce prawica, co lewica) i w drugiej kadencji Zbyszek przeszedł na system prezydencki z nowymi 8 letnimi kadencjami, to wszystko by było ok?

  Aha. Wiem, że w 89 zginęło w samym Caracas więcej ludzi niż w Polsce po 56. Naprawdę wiem.

 67. jaja
  08/03/2013 o 9:36 pm

  cyncynat :

  jaja :

  galopujący major :
  Też mnie wali kumplowanie się ze świrami, bardziej imponuje, że śmiał zupełnie zmienić paradygmat polityki wewnętrznej i ileś milionów ludzi zwiększyło swoje szanse

  To nie śmiałość, to ceny ropy.

  Przeciez tu nie ma sprzecznosci.

  Gdyby nie ceny ropy nie miałby (z czego finansować) śmiałości. Nie wiem czy to jest sprzeczność (sprawdzić czy Białoruś).

 68. cyncynat
  08/03/2013 o 9:38 pm

  adas :
  Hmm. Czy mi się wydaje, ale mówimy o facecie,

  raczej o GW i jej zena-propagandzie.

 69. cyncynat
  08/03/2013 o 9:39 pm

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :

  galopujący major :
  Też mnie wali kumplowanie się ze świrami, bardziej imponuje, że śmiał zupełnie zmienić paradygmat polityki wewnętrznej i ileś milionów ludzi zwiększyło swoje szanse

  To nie śmiałość, to ceny ropy.

  Przeciez tu nie ma sprzecznosci.

  Gdyby nie ceny ropy nie miałby (z czego finansować) śmiałości.

  No wiec powinno byc „To nie *tylko* śmiałość, to *rowniez* ceny ropy.”

 70. jaja
  08/03/2013 o 9:41 pm

  adas :
  Hmm. Czy mi się wydaje, ale mówimy o facecie, który kilka lat przed wygraniem wyborów prezydenckich próbował przejąć władzę poprzez wojskowy zamach. O człowieku, który jednak jechał po linii “państwo to ja!”.
  Kaczyński za stary, ale jakby za lat siedem wybory wygrał Ziobro i za jego kadencji ceny wungla kamiennego podskoczyły 10 krotnie i by się paradygmat zmienił w kierunku nacjonalizacji z rozbudową socjalu (po 2008 to już mniej wiadomo co chce prawica, co lewica) i w drugiej kadencji Zbyszek przeszedł na system prezydencki z nowymi 8 letnimi kadencjami, to wszystko by było ok?
  Aha. Wiem, że w 89 zginęło w samym Caracas więcej ludzi niż w Polsce po 56. Naprawdę wiem.

  Nie trzeba zmian ceny wungla kamiennego aby się Galopującemu Majorowi paradymat telepał między Chavezem a Orbanem :)

 71. jaja
  08/03/2013 o 9:43 pm

  cyncynat :

  adas :
  Hmm. Czy mi się wydaje, ale mówimy o facecie,

  raczej o GW i jej zena-propagandzie.

  Jezu, gdzie? Zdaje się, że vHF wyskoczył z Wyborcza.

 72. cyncynat
  08/03/2013 o 9:45 pm

  jaja :

  cyncynat :

  adas :
  Hmm. Czy mi się wydaje, ale mówimy o facecie,

  raczej o GW i jej zena-propagandzie.

  Jezu, gdzie? Zdaje się, że vHF wyskoczył z Wyborcza.

  Nie wyskoczyl, ale zaczal ten watek – wlasnie o GW.

 73. jaja
  08/03/2013 o 9:52 pm

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :

  galopujący major :
  Też mnie wali kumplowanie się ze świrami, bardziej imponuje, że śmiał zupełnie zmienić paradygmat polityki wewnętrznej i ileś milionów ludzi zwiększyło swoje szanse

  To nie śmiałość, to ceny ropy.

  Przeciez tu nie ma sprzecznosci.

  Gdyby nie ceny ropy nie miałby (z czego finansować) śmiałości.

  No wiec powinno byc “To nie *tylko* śmiałość, to *rowniez* ceny ropy.”

  Ty idź się poprawiać do swojej starej może, a jak już coś ustalicie to napisz o co ci chodzi.

 74. 08/03/2013 o 9:53 pm

  Jeśli chcesz zapytać absolwentów ALW o ich odczucia dotyczące projektu – odszukaj profil „Akademia Liderów Windsor” na Facebooku i zadaj pytanie lub przeczytaj opinie studentów na http://www.akademiawindsor.pl.

  http://migal.salon24.pl/492140,zapraszam-do-akademii-liderow

  Pamiętacie jak gadaliśmy ostatnio o kulcie cargo wśród prawicowców w Polsce? Przypomina mi to obrazki z prowincjonalnej Polski, gdzie każdy osiedlowy sklepik, zanim wytmaltretowały go supermarkety i Żabki, miał w nazwie „super shop” lub coś takiego… :P

  Organizatorem projektu jest moje biuro oraz Stowarzyszenie Projekt Śląsk. Współorganizatorem projektu jest Alliance of European Conservatives and Reformists

  Guglujemy….

  http://en.wikipedia.org/wiki/Alliance_of_European_Conservatives_and_Reformists

  http://www.aecr.eu

  :D

 75. jaja
  08/03/2013 o 9:54 pm

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :

  adas :
  Hmm. Czy mi się wydaje, ale mówimy o facecie,

  raczej o GW i jej zena-propagandzie.

  Jezu, gdzie? Zdaje się, że vHF wyskoczył z Wyborcza.

  Nie wyskoczyl, ale zaczal ten watek – wlasnie o GW.

  Poproszę o cytat/wskazanie gdzie ja pierwszy wyskoczyłem z GW.

 76. cyncynat
  08/03/2013 o 9:58 pm

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :

  galopujący major :
  Też mnie wali kumplowanie się ze świrami, bardziej imponuje, że śmiał zupełnie zmienić paradygmat polityki wewnętrznej i ileś milionów ludzi zwiększyło swoje szanse

  To nie śmiałość, to ceny ropy.

  Przeciez tu nie ma sprzecznosci.

  Gdyby nie ceny ropy nie miałby (z czego finansować) śmiałości.

  No wiec powinno byc “To nie *tylko* śmiałość, to *rowniez* ceny ropy.”

  Ty idź się poprawiać do swojej starej może, a jak już coś ustalicie to napisz o co ci chodzi.

  A nie rozumiesz? No to prosto, jak dla gazecimskich chlopcow: z tego ze ceny ropy pomogly Chavezowi wcale nie wynika, ze nie bylo „smialosci”, co sugerowales („To nie śmiałość”).

  A teraz juz odpierdol sie, znowu ktos obrazil GW i dostales sraczki.

 77. cyncynat
  08/03/2013 o 10:02 pm

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :

  adas :
  Hmm. Czy mi się wydaje, ale mówimy o facecie,

  raczej o GW i jej zena-propagandzie.

  Jezu, gdzie? Zdaje się, że vHF wyskoczył z Wyborcza.

  Nie wyskoczyl, ale zaczal ten watek – wlasnie o GW.

  Poproszę o cytat/wskazanie gdzie ja pierwszy wyskoczyłem z GW.

  Kurwa mac, nie TY, ale vHF. Komentarze #49, #50 i #52.

 78. jaja
  08/03/2013 o 10:46 pm

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :

  galopujący major :
  Też mnie wali kumplowanie się ze świrami, bardziej imponuje, że śmiał zupełnie zmienić paradygmat polityki wewnętrznej i ileś milionów ludzi zwiększyło swoje szanse

  To nie śmiałość, to ceny ropy.

  Przeciez tu nie ma sprzecznosci.

  Gdyby nie ceny ropy nie miałby (z czego finansować) śmiałości.

  No wiec powinno byc “To nie *tylko* śmiałość, to *rowniez* ceny ropy.”

  Ty idź się poprawiać do swojej starej może, a jak już coś ustalicie to napisz o co ci chodzi.

  A nie rozumiesz? No to prosto, jak dla gazecimskich chlopcow: z tego ze ceny ropy pomogly Chavezowi wcale nie wynika, ze nie bylo “smialosci”, co sugerowales (“To nie śmiałość”).
  A teraz juz odpierdol sie, znowu ktos obrazil GW i dostales sraczki.

  Nie pomogły, tylko umożliwiły, gamoniu. Taki Łukaszenka też może mieć śmiałość i… na tym się kończy, jak twoje rozumowanko :)

 79. jaja
  08/03/2013 o 10:52 pm

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :

  adas :
  Hmm. Czy mi się wydaje, ale mówimy o facecie,

  raczej o GW i jej zena-propagandzie.

  Jezu, gdzie? Zdaje się, że vHF wyskoczył z Wyborcza.

  Nie wyskoczyl, ale zaczal ten watek – wlasnie o GW.

  Poproszę o cytat/wskazanie gdzie ja pierwszy wyskoczyłem z GW.

  Kurwa mac, nie TY, ale vHF. Komentarze #49, #50 i #52.

  Jeśli nie ja, to czemu cały czas wciskacie mi tą GW?

 80. cyncynat
  08/03/2013 o 11:07 pm

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :

  adas :
  Hmm. Czy mi się wydaje, ale mówimy o facecie,

  raczej o GW i jej zena-propagandzie.

  Jezu, gdzie? Zdaje się, że vHF wyskoczył z Wyborcza.

  Nie wyskoczyl, ale zaczal ten watek – wlasnie o GW.

  Poproszę o cytat/wskazanie gdzie ja pierwszy wyskoczyłem z GW.

  Kurwa mac, nie TY, ale vHF. Komentarze #49, #50 i #52.

  Jeśli nie ja, to czemu cały czas wciskacie mi tą GW?

  Ales glupol. Idz doczytaj ze odpisywalem adasiowi.

 81. cyncynat
  08/03/2013 o 11:10 pm

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :

  galopujący major :
  Też mnie wali kumplowanie się ze świrami, bardziej imponuje, że śmiał zupełnie zmienić paradygmat polityki wewnętrznej i ileś milionów ludzi zwiększyło swoje szanse

  To nie śmiałość, to ceny ropy.

  Przeciez tu nie ma sprzecznosci.

  Gdyby nie ceny ropy nie miałby (z czego finansować) śmiałości.

  No wiec powinno byc “To nie *tylko* śmiałość, to *rowniez* ceny ropy.”

  Ty idź się poprawiać do swojej starej może, a jak już coś ustalicie to napisz o co ci chodzi.

  A nie rozumiesz? No to prosto, jak dla gazecimskich chlopcow: z tego ze ceny ropy pomogly Chavezowi wcale nie wynika, ze nie bylo “smialosci”, co sugerowales (“To nie śmiałość”).
  A teraz juz odpierdol sie, znowu ktos obrazil GW i dostales sraczki.

  Nie pomogły, tylko umożliwiły, gamoniu. Taki Łukaszenka też może mieć śmiałość i… na tym się kończy, jak twoje rozumowanko :)

  Ale taka interpretacja nie przeczy temu co major napisal, glupku gazecimski. Napisal: „śmiał zupełnie zmienić paradygmat polityki wewnętrznej i ileś milionów ludzi zwiększyło swoje szanse”.

 82. cyncynat
  08/03/2013 o 11:13 pm

  No to teraz poll wsrod bywalcow szamba: czy jaja znow nas „trolluje”, czy dostal kolejnego spiecia gazetowego. Ja juz nie wiem.

 83. hlb
  08/03/2013 o 11:16 pm

  @jaja

  Wojtku, nie bij egzekutywy Szamba Majora. Chodź poflejmować o serach. Bo się tragicznie nie załapałeś na dwa ostatnie flejmy serowe.

  O na przykład, chciałbyś tak umieć serwować ostrygi z grilla?

  Obok espumas i może jeszcze fusion wagashi polecałbym jako absolutny chajp home gourmet. Serwujesz koleżankom z sekcji felietonów balcerowiczowskich i stajesz się instantnym bohaterem ich snów.

 84. jaja
  08/03/2013 o 11:23 pm

  /large

 85. cyncynat
  08/03/2013 o 11:28 pm

  „A na pogrzebie Chaveza Murzynow bijo!!!!!”

 86. jaja
  08/03/2013 o 11:30 pm

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :

  galopujący major :
  Też mnie wali kumplowanie się ze świrami, bardziej imponuje, że śmiał zupełnie zmienić paradygmat polityki wewnętrznej i ileś milionów ludzi zwiększyło swoje szanse

  To nie śmiałość, to ceny ropy.

  Przeciez tu nie ma sprzecznosci.

  Gdyby nie ceny ropy nie miałby (z czego finansować) śmiałości.

  No wiec powinno byc “To nie *tylko* śmiałość, to *rowniez* ceny ropy.”

  Ty idź się poprawiać do swojej starej może, a jak już coś ustalicie to napisz o co ci chodzi.

  A nie rozumiesz? No to prosto, jak dla gazecimskich chlopcow: z tego ze ceny ropy pomogly Chavezowi wcale nie wynika, ze nie bylo “smialosci”, co sugerowales (“To nie śmiałość”).
  A teraz juz odpierdol sie, znowu ktos obrazil GW i dostales sraczki.

  Nie pomogły, tylko umożliwiły, gamoniu. Taki Łukaszenka też może mieć śmiałość i… na tym się kończy, jak twoje rozumowanko :)

  Ale taka interpretacja nie przeczy temu co major napisal, glupku gazecimski. Napisal: “śmiał zupełnie zmienić paradygmat polityki wewnętrznej i ileś milionów ludzi zwiększyło swoje szanse”.

  Nie zasłaniaj się tchórzliwie majorem/interpretacjami, zrozumiałeś różnicę „pomogły, tylko umożliwiły”?

 87. jaja
  08/03/2013 o 11:30 pm

  hlb :
  @jaja
  Wojtku, nie bij egzekutywy Szamba Majora. Chodź poflejmować o serach. Bo się tragicznie nie załapałeś na dwa ostatnie flejmy serowe.
  O na przykład, chciałbyś tak umieć serwować ostrygi z grilla?

  Obok espumas i może jeszcze fusion wagashi polecałbym jako absolutny chajp home gourmet. Serwujesz koleżankom z sekcji felietonów balcerowiczowskich i stajesz się instantnym bohaterem ich snów.

  Nuda, panie, nuda.

 88. cyncynat
  08/03/2013 o 11:35 pm

  jaja :

  Nie zasłaniaj się tchórzliwie majorem/interpretacjami, zrozumiałeś różnicę “pomogły, tylko umożliwiły”?

  Tchorzliwie zaslaniam sie majorem? A boje sie zapewnie jedynego gazetowego krasnala na tym blogu, czyli ciebie?

 89. jaja
  08/03/2013 o 11:36 pm

  cyncynat :
  “A na pogrzebie Chaveza Murzynow bijo!!!!!”

  Tam stojo ci co bijo, nie poznajesz? Nie na pogrzebie, u siebie.

 90. hlb
  08/03/2013 o 11:37 pm

  jaja :

  hlb :
  @jaja
  Wojtku, nie bij egzekutywy Szamba Majora. Chodź poflejmować o serach. Bo się tragicznie nie załapałeś na dwa ostatnie flejmy serowe.
  O na przykład, chciałbyś tak umieć serwować ostrygi z grilla?
  [youtube


  Obok espumas i może jeszcze fusion wagashi polecałbym jako absolutny chajp home gourmet. Serwujesz koleżankom z sekcji felietonów balcerowiczowskich i stajesz się instantnym bohaterem ich snów.

  Nuda, panie, nuda.

  Nie gadaj. Jakbyś tylko umiał wykonać prawidłowo takie podstawowe daifuku mochi, to by ci o 60proc. spadła liczba hejterów.

  Poważnie, spróbuj. Tylko sprowadź sobie dobrą mochiko Nie substutuuj, bo się nie da. Za to anko sam zrób, bo to proste, a żadna kupna nie dorówna własnej. Nawet japońska.

  Czekam na notkę jak ci poszło. No i może jeszcze tę o autostradach z za cienkim asfaltem. Czy się kwalifikują, czy nie. :D

 91. jaja
  08/03/2013 o 11:39 pm

  cyncynat :

  jaja :
  Nie zasłaniaj się tchórzliwie majorem/interpretacjami, zrozumiałeś różnicę “pomogły, tylko umożliwiły”?

  Tchorzliwie zaslaniam sie majorem? A boje sie zapewnie jedynego gazetowego krasnala na tym blogu, czyli ciebie?

  Ojeje, jaka brawurowa ucieczka w krasnale (rodzina?) od rozróżnienia “pomogły, tylko umożliwiły”, weź przestań, na więcej cię stać :)

 92. cyncynat
  08/03/2013 o 11:40 pm

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :
  Nie zasłaniaj się tchórzliwie majorem/interpretacjami, zrozumiałeś różnicę “pomogły, tylko umożliwiły”?

  Tchorzliwie zaslaniam sie majorem? A boje sie zapewnie jedynego gazetowego krasnala na tym blogu, czyli ciebie?

  weź przestań, na więcej cię stać :)

  Chcialbym powiedziec o tobie to samo, ale..

 93. vHF
  08/03/2013 o 11:42 pm

  Szambo wybiło dzisiaj blockquotami. Najgorzej że będzie na mnie. Jaja, ja Cię szczerze przepraszam za dzisiejsze nieporozumienia, ale one się też trochę biorą z tego, że robisz tu za rezydentnego głupka. A to już jest na Twoje konto.

 94. jaja
  08/03/2013 o 11:48 pm

  hlb :

  jaja :

  hlb :
  @jaja
  Wojtku, nie bij egzekutywy Szamba Majora. Chodź poflejmować o serach. Bo się tragicznie nie załapałeś na dwa ostatnie flejmy serowe.
  O na przykład, chciałbyś tak umieć serwować ostrygi z grilla?
  [youtube


  Obok espumas i może jeszcze fusion wagashi polecałbym jako absolutny chajp home gourmet. Serwujesz koleżankom z sekcji felietonów balcerowiczowskich i stajesz się instantnym bohaterem ich snów.

  Nuda, panie, nuda.

  Nie gadaj. Jakbyś tylko umiał wykonać prawidłowo takie podstawowe daifuku mochi, to by ci o 60proc. spadła liczba hejterów.
  Poważnie, spróbuj. Tylko sprowadź sobie dobrą mochiko Nie substutuuj, bo się nie da. Za to anko sam zrób, bo to proste, a żadna kupna nie dorówna własnej. Nawet japońska.
  Czekam na notkę jak ci poszło. No i może jeszcze tę o autostradach z za cienkim asfaltem. Czy się kwalifikują, czy nie. :D

  Którym już jestem, który ci mówi abyś położył się spać i nie wymyślał?

 95. hlb
  08/03/2013 o 11:48 pm

  Kurde. Pocojapaczyłbym jeszcze na ten epicki pojedynek, ale musiałbym zrezygnować z koniaczku i odcinka Game of Thrones. Więc chyba jednak, ale, że nie.

  Jednak też ciekawi mnie, kto wygra dzisiejsze blockquoty.

 96. hlb
  08/03/2013 o 11:50 pm

  jaja :

  hlb :

  jaja :

  hlb :
  @jaja
  Wojtku, nie bij egzekutywy Szamba Majora. Chodź poflejmować o serach. Bo się tragicznie nie załapałeś na dwa ostatnie flejmy serowe.
  O na przykład, chciałbyś tak umieć serwować ostrygi z grilla?
  [youtube


  Obok espumas i może jeszcze fusion wagashi polecałbym jako absolutny chajp home gourmet. Serwujesz koleżankom z sekcji felietonów balcerowiczowskich i stajesz się instantnym bohaterem ich snów.

  Nuda, panie, nuda.

  Nie gadaj. Jakbyś tylko umiał wykonać prawidłowo takie podstawowe daifuku mochi, to by ci o 60proc. spadła liczba hejterów.
  Poważnie, spróbuj. Tylko sprowadź sobie dobrą mochiko Nie substutuuj, bo się nie da. Za to anko sam zrób, bo to proste, a żadna kupna nie dorówna własnej. Nawet japońska.
  Czekam na notkę jak ci poszło. No i może jeszcze tę o autostradach z za cienkim asfaltem. Czy się kwalifikują, czy nie. :D

  Którym już jestem, który ci mówi abyś położył się spać i nie wymyślał?

  Oj, coś mi się zdaje, że chyba twoja szanowna mamusia. I nie kładzie się, tylko przemawia w Sejmie z tableta.

  Kąsaj, kurde, w jakimś określonym kierunku. Ja wam się tylko przyglądam.

 97. jaja
  08/03/2013 o 11:51 pm

  vHF :
  Szambo wybiło dzisiaj blockquotami. Najgorzej że będzie na mnie. Jaja, ja Cię szczerze przepraszam za dzisiejsze nieporozumienia, ale one się też trochę biorą z tego, że robisz tu za rezydentnego głupka. A to już jest na Twoje konto.

  Uwielbiam takie bezradne argumentum zza rezydentnego głupka :)

 98. jaja
  08/03/2013 o 11:53 pm

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :
  Nie zasłaniaj się tchórzliwie majorem/interpretacjami, zrozumiałeś różnicę “pomogły, tylko umożliwiły”?

  Tchorzliwie zaslaniam sie majorem? A boje sie zapewnie jedynego gazetowego krasnala na tym blogu, czyli ciebie?

  weź przestań, na więcej cię stać :)

  Chcialbym powiedziec o tobie to samo, ale..

  …nie stanęło ci? Viagra może?

 99. cyncynat
  08/03/2013 o 11:53 pm

  To dobrze ze uwielbiasz.

 100. jaja
  08/03/2013 o 11:56 pm

  hlb :
  Kurde. Pocojapaczyłbym jeszcze na ten epicki pojedynek, ale musiałbym zrezygnować z koniaczku i odcinka Game of Thrones. Więc chyba jednak, ale, że nie.
  Jednak też ciekawi mnie, kto wygra dzisiejsze blockquoty.

  Koniaczku? Haha… Przecież widać, że walisz coś mocniejszego pisząc, stawiam na czysty spryt :)

 101. cyncynat
  08/03/2013 o 11:56 pm

  jaja :
  …nie stanęło ci? Viagra może?

  To chciales mnie podniecic w ten sposob? Coz, jestes bardzo romantyczny.

 102. hlb
  08/03/2013 o 11:56 pm

  `@jaja

  Bardzo słabe masz te riposty. Boję się, żebyś nie zaczął ich pisać prawicowym wierszem. Może jednak nie komciuj ja się napiłeś, co? Poza tym nic do ciebie nie mam.

 103. jaja
  08/03/2013 o 11:58 pm

  cyncynat :
  To dobrze ze uwielbiasz.

  Ale może nie podlizuj się, tylko odszczekuj?

 104. cyncynat
  08/03/2013 o 11:59 pm

  Jaja jest juz w stadium „koncze wszystkie swoje zdania emotikonem”. Prosze go nie przegrzac.

 105. jaja
  08/03/2013 o 11:59 pm

  cyncynat :

  jaja :
  …nie stanęło ci? Viagra może?

  To chciales mnie podniecic w ten sposob? Coz, jestes bardzo romantyczny.

  Heh, cyncynat i jego Dzień Kobiet…

 106. cyncynat
  09/03/2013 o 12:00 am

  jaja :

  cyncynat :
  To dobrze ze uwielbiasz.

  Ale może nie podlizuj się, tylko odszczekuj?

  A nie bedziesz mnie wiecej bic?

 107. hlb
  09/03/2013 o 12:00 am

  cyncynat :
  Jaja jest juz w stadium “koncze wszystkie swoje zdania emotikonem”. Prosze go nie przegrzac.

  Czuję się jak w TTDKNie. Brakuje jeszcze tylko cowboytomasha, żeby wrzucił jakiegoś gifa. Niech on już idzie i wróci, jak się wyśpi.

 108. vHF
  09/03/2013 o 12:01 am

  jaja :

  vHF :
  Szambo wybiło dzisiaj blockquotami. Najgorzej że będzie na mnie. Jaja, ja Cię szczerze przepraszam za dzisiejsze nieporozumienia, ale one się też trochę biorą z tego, że robisz tu za rezydentnego głupka. A to już jest na Twoje konto.

  Uwielbiam takie bezradne argumentum zza rezydentnego głupka :)

  Ale przecież właśnieśmy sobie wyjaśnili że nie było dzisiaj między nami różnicy zdań więc o jakim argumencie mowa? Nie napisałem żeś głupek żeby podważyć jakiś Twój argument, tylko żeby objaśnić proces myślowy, który doprowadził do nieporozumienia, które zaoowocowało dziś tysiącem blockquote’ów. Naprawdę tego nie rozumiesz? Oh, wait.

 109. jaja
  09/03/2013 o 12:02 am

  cyncynat :
  Jaja jest juz w stadium “koncze wszystkie swoje zdania emotikonem”. Prosze go nie przegrzac.

  Cyncynat jest juz w stadium “zauważam emotikonem, więcej nie pić”. Prosze go nie przegrzac.

 110. hlb
  09/03/2013 o 12:03 am

  @vHF

  …”którym już jest”. Przecież się przyznał.

 111. jaja
  09/03/2013 o 12:04 am

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :
  To dobrze ze uwielbiasz.

  Ale może nie podlizuj się, tylko odszczekuj?

  A nie bedziesz mnie wiecej bic?

  Zgłoś na policję, że cię biją a nie tu płaczesz

 112. hlb
  09/03/2013 o 12:04 am

  Jeśli to nie jest suaby troll Wielokropek podszywający się pod jaja, to ta są naprawdę niezłe jaja.

 113. jaja
  09/03/2013 o 12:05 am

  hlb :

  cyncynat :
  Jaja jest juz w stadium “koncze wszystkie swoje zdania emotikonem”. Prosze go nie przegrzac.

  Czuję się jak w TTDKNie. Brakuje jeszcze tylko cowboytomasha, żeby wrzucił jakiegoś gifa. Niech on już idzie i wróci, jak się wyśpi.

  Przepraszam, że ci samopoczucie blogowe naruszyłem.

 114. cyncynat
  09/03/2013 o 12:06 am

  jaja :

  Zgłoś na policję, że cię biją a nie tu płaczesz

  Cyncynat jest juz w stadium “zauważam emotikonem, więcej nie pić”. Prosze go nie przegrzac.

  Kolejne stadium: mylenie koncowek. Punkt krytyczny sie zbliza…

 115. hlb
  09/03/2013 o 12:07 am

  jaja :

  hlb :

  cyncynat :
  Jaja jest juz w stadium “koncze wszystkie swoje zdania emotikonem”. Prosze go nie przegrzac.

  Czuję się jak w TTDKNie. Brakuje jeszcze tylko cowboytomasha, żeby wrzucił jakiegoś gifa. Niech on już idzie i wróci, jak się wyśpi.

  Przepraszam, że ci samopoczucie blogowe naruszyłem.

  Naruszyłeś mi wyłącznie twoją starą. Jak baunsowała na Wykopie.

 116. jaja
  09/03/2013 o 12:08 am

  vHF :

  jaja :

  vHF :
  Szambo wybiło dzisiaj blockquotami. Najgorzej że będzie na mnie. Jaja, ja Cię szczerze przepraszam za dzisiejsze nieporozumienia, ale one się też trochę biorą z tego, że robisz tu za rezydentnego głupka. A to już jest na Twoje konto.

  Uwielbiam takie bezradne argumentum zza rezydentnego głupka :)

  Ale przecież właśnieśmy sobie wyjaśnili że nie było dzisiaj między nami różnicy zdań więc o jakim argumencie mowa? Nie napisałem żeś głupek żeby podważyć jakiś Twój argument, tylko żeby objaśnić proces myślowy, który doprowadził do nieporozumienia, które zaoowocowało dziś tysiącem blockquote’ów. Naprawdę tego nie rozumiesz? Oh, wait.

  Powinni was uczyć pisać w 2 wierszach, to co ci wychodzi w czterech.

 117. hlb
  09/03/2013 o 12:10 am

  jaja :

  vHF :

  jaja :

  vHF :
  Szambo wybiło dzisiaj blockquotami. Najgorzej że będzie na mnie. Jaja, ja Cię szczerze przepraszam za dzisiejsze nieporozumienia, ale one się też trochę biorą z tego, że robisz tu za rezydentnego głupka. A to już jest na Twoje konto.

  Uwielbiam takie bezradne argumentum zza rezydentnego głupka :)

  Ale przecież właśnieśmy sobie wyjaśnili że nie było dzisiaj między nami różnicy zdań więc o jakim argumencie mowa? Nie napisałem żeś głupek żeby podważyć jakiś Twój argument, tylko żeby objaśnić proces myślowy, który doprowadził do nieporozumienia, które zaoowocowało dziś tysiącem blockquote’ów. Naprawdę tego nie rozumiesz? Oh, wait.

  Powinni was uczyć pisać w 2 wierszach, to co ci wychodzi w czterech.

  Powinni cię nauczyć pisać w 2 wierszach, to co ci nie wychodzi w jednym. Dodaj se do tego rym i będziesz miał #prawicowafraszka.

 118. jaja
  09/03/2013 o 12:11 am

  hlb :
  Jeśli to nie jest suaby troll Wielokropek podszywający się pod jaja, to ta są naprawdę niezłe jaja.

  Jeszcze mi Fernando byczkiem poleć, pewnie mi na psyche wejdzie.

 119. cyncynat
  09/03/2013 o 12:11 am

  jaja :

  vHF :

  Ale przecież właśnieśmy sobie wyjaśnili że nie było dzisiaj między nami różnicy zdań więc o jakim argumencie mowa? Nie napisałem żeś głupek żeby podważyć jakiś Twój argument, tylko żeby objaśnić proces myślowy, który doprowadził do nieporozumienia, które zaoowocowało dziś tysiącem blockquote’ów. Naprawdę tego nie rozumiesz? Oh, wait.

  Powinni was uczyć pisać w 2 wierszach, to co ci wychodzi w czterech.

  5. to bylo 5 wierszy, jaja.

 120. hlb
  09/03/2013 o 12:13 am

  To chyba jednak jest Wielokropek. Ciasny troll, ale jednak własny.

 121. cyncynat
  09/03/2013 o 12:13 am

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :
  To dobrze ze uwielbiasz.

  Ale może nie podlizuj się, tylko odszczekuj?

  A nie bedziesz mnie wiecej bic?

  Zgłoś na policję, że cię biją a nie tu płaczesz

  Zglosilem, ale oni tez sie ciebie boja.

 122. jaja
  09/03/2013 o 12:13 am

  cyncynat :

  jaja :
  Zgłoś na policję, że cię biją a nie tu płaczesz
  Cyncynat jest juz w stadium “zauważam emotikonem, więcej nie pić”. Prosze go nie przegrzac.

  Kolejne stadium: mylenie koncowek. Punkt krytyczny sie zbliza…

  Za długo (chyba, albo nie łapiesz) cię nie było, że ci się wydaje mylenie.

 123. hlb
  09/03/2013 o 12:14 am

  Emotki i papatki. Jutro se pocojapaczę, jak się ten głupek skończył.

 124. jaja
  09/03/2013 o 12:14 am

  cyncynat :

  jaja :

  vHF :
  Ale przecież właśnieśmy sobie wyjaśnili że nie było dzisiaj między nami różnicy zdań więc o jakim argumencie mowa? Nie napisałem żeś głupek żeby podważyć jakiś Twój argument, tylko żeby objaśnić proces myślowy, który doprowadził do nieporozumienia, które zaoowocowało dziś tysiącem blockquote’ów. Naprawdę tego nie rozumiesz? Oh, wait.

  Powinni was uczyć pisać w 2 wierszach, to co ci wychodzi w czterech.

  5. to bylo 5 wierszy, jaja.

  Chyba na twoim ajsradzie

 125. jaja
  09/03/2013 o 12:16 am

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :

  jaja :

  cyncynat :
  To dobrze ze uwielbiasz.

  Ale może nie podlizuj się, tylko odszczekuj?

  A nie bedziesz mnie wiecej bic?

  Zgłoś na policję, że cię biją a nie tu płaczesz

  Zglosilem, ale oni tez sie ciebie boja.

  LOL

 126. jaja
  09/03/2013 o 12:17 am

  hlb :
  Emotki i papatki. Jutro se pocojapaczę, jak się ten głupek skończył.

  No, jak hlb uciekła to ja też, do miłego pajace.

 127. cyncynat
  09/03/2013 o 6:15 am

  jaja :
  LOL

  Chyba na twoim ajsradzie

  Zmeczyles sie? No idz sie wyspij, calodniowe grasowanie na salonie24 i na forum gazety wymaga mnostwa energii.

 128. vHF
  09/03/2013 o 9:24 am

  Przejrzałem to wszystko na świeżo i to nie jest wieokropek, ale nasz stary dobry jaja, któremu się wydaje że nas (a zwłaszcza Was) strollował. I w zasadzie słusznie mu się wydaje, nawet jeśli trolling wyjątkowo biedny. Dlatego mam żal do majora że nie przyszedł i nie wyrzucił wszystkich z lasu.

 129. cyncynat
  09/03/2013 o 10:27 am

  OK, barista nie chcial tego pokazac, ale ja nie powstrzymam sie:

  http://artursikorski.natemat.pl/53365,mrs-lawfire
  http://www.elle.pl/kariera/artykul/zycie-rozpisane-na-rozprawy-2

  Najlepszy kontent ostatniego miesiaca.

 130. cyncynat
  09/03/2013 o 10:54 am

  vHF :
  Przejrzałem to wszystko na świeżo i to nie jest wieokropek, ale nasz stary dobry jaja, któremu się wydaje że nas (a zwłaszcza Was) strollował. I w zasadzie słusznie mu się wydaje, nawet jeśli trolling wyjątkowo biedny. Dlatego mam żal do majora że nie przyszedł i nie wyrzucił wszystkich z lasu.

  troll z onetu; skuteczny bo malo kto tu sobie wyobraza ze ktos tak moze.

 131. vHF
  09/03/2013 o 12:55 pm

  Aye. Na odtrutkę wklejam trolla z klasą: samego dra Krajskiego.
  http://krajski.wordpress.com/2013/03/08/czy-mozna-uzywac-na-co-dzien-perfum-zawierajacych-pizmo/

 132. 09/03/2013 o 2:38 pm

  Komentarz: „Krakowski rynek i rower też wiele mówi” wygrał internetsy

 133. irasiad
  09/03/2013 o 2:50 pm

  vHF :
  Aye. Na odtrutkę wklejam trolla z klasą: samego dra Krajskiego.
  http://krajski.wordpress.com/2013/03/08/czy-mozna-uzywac-na-co-dzien-perfum-zawierajacych-pizmo/

  Wczoraj pomyslalem sobie, ile problemow moze wystapic podczas wyprawy na Broad Peak w kontekscie savoir vivre. W ogole taka ekspedycja jest jakby zaprzeczeniem idei SV – kilka tygodni jedzenia kanapek przez odgryzanie, znacznie ograniczony wybor garderoby, nieuchronne narazanie postronnych osob na widok wlasnych kalesonow, ze wspomne tylko te lagodniejsze przejawy dyskomfortu. Moze sam udzial w takim przedsiewzieciu swiadczy o tym, iz dana osoba nie posiada wysokiej kultury osobistej? A moze jest inaczej – przeciez jak uczy dr. Krajski, w kazdej sytuacji mozemy probowac zachowac sie maksymalnie przyzwoicie i minimalizowac barbarzynskosc sytuacji (ze tak powiem). Jesli tak, to dobrze byloby jakos sformalizowac zasady SV w wyzszych partiach Karakorum. Na przyklad:

  – jakie formy spotkan/zabaw towarzyskich sa stosowne, gdy jestesmy w bazie wyprawy; pamietajmy, ze moga sie w niej znalezc czlonkowie roznych ekip, w jaki sposob wystosowac do nich zaproszenia na takie wspolne spotkanie?

  – co do ubioru – czy nie mozna wprowadzic jakiejs namiastki elegancji, np. chocby jedna sportowa marynarka i krawat, ktora zabieramy ze soba do bazy (wyzej niekoniecznie)?

  – przerozne sytuacje towarzyskie wymagaja rozstrzygniecia, np. podchodzimy w stosunkowo lekkim terenie, kamienista acz w miare szeroka sciezka, kiedy dostrzegamy piec osob. Przodem idzie para miejscowych, nastepnie daleki znajomy, dyrektor sredniego szczebla, po nim prokurator, ktorego znamy tylko z widzenia, i po ktorym widzimy, ze jest wyraznie zaspany, na koncu mloda przyjaciolka, bedaca jednoczesnie nieco nizej od nas w hierarchii przedsiebiorstwa. Sciezka jak wspomnialem jest dosc szeroka, na tyle szeroka, ze mozna przystanac i przywitac sie z wszystkimi. W jakiej kolejnosci nalezy to uczynic?

  – nie moze zabraknac czegosc nt. kanapek – zasady etykiety beda tu luzniejsze niz zazwyczaj, ale gdzie postawic dopuszczalna granice odgryznia, zwlaszcza w towarzystwie? Na pewno inne reguly beda obowiazywac w bazie, inne w pierwszym obozie, wreszcie inne w obozie szturmowym…

 134. vHF
  09/03/2013 o 3:02 pm

  Ja myślę że powyższy komentarz został wklejony na złym blogu.

 135. 09/03/2013 o 3:10 pm

  Ej ale gość jest idealny do strollowania. Poważnie mówię.

 136. irasiad
  09/03/2013 o 3:15 pm

  vHF :
  Ja myślę że powyższy komentarz został wklejony na złym blogu.

  Fakt, tutaj pewnie sa sami kanapkowi odgryzacze, ktorzy nie beda mi w stanie pomoc…

 137. 09/03/2013 o 6:25 pm

  WTEM!

  W trakcie przemarszu wznoszono hasła: „precz z państwem policyjnym”, „rząd na bruk – bruk na rząd”, „nacjonalizm teraz”. Uczestnicy demonstracji krzyczeli też m.in.: „a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści” czy „kłamstwa Michnika wyrzuć do śmietnika”.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Okolo-200-osob-na-demonstracji-Precz-z-panstwem-policyjnym-w-Poznaniu,wid,15399171,wiadomosc.html

  Prawicowa blogosfera jak widać skutecznie formatuje ludziom mózgi… :P

 138. hlb
  09/03/2013 o 6:28 pm

  Majorze, sprawdziłbyś IP wczorajszemu jaja i jaja w starych komciach. Pomógłbyś kolegom vHF i cyncynatowi zaleczyć ich butthurt po tym jak dali się strollować. Bo IMO, to był jakiś bidny wielokropkoidalny pajac. Hihihi.

 139. hlb
  09/03/2013 o 6:43 pm

  O co chodzi z tym Broad Peak? Naprawdę nie ogarniam, że za każdym razem, kiedy jakiś himalaista, alpinista, taternik czy inny bieszczadnik wlezie gdzieś i nie umie zejść, to cała Polska na żywo śledzi, jakby to był pierwszy człowiek na Jowiszu.

  I żeby to jeszcze był jakiś pracownik, pogotowia górskiego, który ma ryzykowną pracę bo ratuje łosiów. Ale nie. Chodzi o samego łosia który – mimo całej empatii dla jego tragedii – ma takie kompletnie niepożyteczne, niezrozumiałe hobby, żeby iść odmrozić se tyłek w górach.

  Woggle to „zdobywanie szczytów” jest, kurwa, głupie. Może w XIX wieku, kiedy to dawało jakąś wiedzę o czymś, to tak. Ale teraz? Nie widzę róznicy między himalaistą, a gimbusem wspinającym się na słupy wysokiego napięcia dla zaszpanowania przed koleżankami.

  No róznica może róznica jest własnie taka, że wszystkie media onanizują się niusem typu „Polacy pierwsi weszli zimą na Górę Bababorum”, której kurwa, i tak nik nie potrafi wskazać na mapię.

  ALe to jest akurat, jak dla mnie, z tej samej półeczki, co największa na świecie kiełbasa krakowskia w Księdze Guinnesa. Albo akcja „cała Polska rysuje flagę na Drawball”.

  A wam się podoba? Wpisujcie miasta.

 140. 09/03/2013 o 6:54 pm

  Bez urli wiadomo, że to stary, okołowyborczy jaja.

 141. hlb
  09/03/2013 o 7:09 pm

  galopujący major :
  Bez urli wiadomo, że to stary, okołowyborczy jaja.

  Czyli co? Może jednak Wojtek się napił i troszku poszła mu kupka na dywan? Hehehe.

  Szczególnie, że coś go męczy ostatnio. Nie blipuje na blipku, który zawsze zachwalał. Za to kłóci się ze wszystkimi na Fejsiku, którego niedawno nie chciał używać. Nawet nie torllujący znajomi postują urle z zapytaniem, co to za dziwny łoś.

  Na własnym blogasiu natomiast po raz kolejny bez trzymanki w jeden z najbardziej żenujących memów jakie kiedykolwiek promował: „Ja wiem jak działa Google, widziałem ich priusy na parkingu”:

  Dostęp do zarządu? Przecież wiceprezesem jest teściowa Sergieja Brina. To w ogóle był fajny pomysł dla Brina, załatwić dwie sprawy za jednym posunięciem, mieć oko na swoje NGO oraz uszczęśliwić teściową („mama nie narzeka, mama bierze tego wiceprezesa, to prestiżowa instytucja, co mam jeszcze mamie dać, ferrari? a proszę bardzo”).

  http://wo.blox.pl/2013/03/Wolnosc-w-Internecie.html#comment-1208254

  Srsly, jego fantazje na temat rzeczy, których nie ogarnia przygnębiają mnie i przeszkadzają mi go lubić.

 142. armatus
 143. 09/03/2013 o 7:34 pm

  armatus :
  Cudowna strona:
  http://www.facebook.com/pages/Prawicowa-Rzeczpospolita-Ludowa/430323487041642

  Zawiesiło mi mózg. :P

  hlb :
  O co chodzi z tym Broad Peak? Naprawdę nie ogarniam, że za każdym razem, kiedy jakiś himalaista, alpinista, taternik czy inny bieszczadnik wlezie gdzieś i nie umie zejść, to cała Polska na żywo śledzi, jakby to był pierwszy człowiek na Jowiszu.

  To prawda! Mam takie same odczucia donośnie bicia tych różnych rekordów… :D

  W temacie:

  :D

 144. chsh
  09/03/2013 o 8:02 pm

  hlb :
  I żeby to jeszcze był jakiś pracownik, pogotowia górskiego, który ma ryzykowną pracę bo ratuje łosiów. Ale nie. Chodzi o samego łosia który – mimo całej empatii dla jego tragedii – ma takie kompletnie niepożyteczne, niezrozumiałe hobby, żeby iść odmrozić se tyłek w górach.

  Ten los byl „pracownikiem pogotowia gorskiego” – ratownikiem TOPR i innej troche wiekszej organizacji . Zjedz sera jednak.

 145. cyncynat
  09/03/2013 o 8:55 pm

  Mnie jednak Broad Peak zawiesza. Dla powody:

  *wieloodcinkowa wielomiesieczna relacja na sport.pl pt „POLACY WRACAJO NA BROAD PEAK BY ZDOBYWAC !!!!”

  *i to: http://off.sport.pl/off/1,111379,13094059,Polacy_wracaja_na_Broad_Peak____.html

  cytuje: „- Krzysztof zadzwonił do mnie i powiedział, że musimy skończyć to, co zaczęliśmy. Długo się zastanawiałem, bo miałem kilka lat przerwy w zimowych ekspedycjach. Mam nadzieję, że dotrzymamy kroku młodzieży – powiedział Berbeka.”

  Kurde, jeden dziadek zadzwonil do drugiego i przekonal do samobojczej misji. I ten drugi dziadek (” kilka lat przerwy w zimowych ekspedycjach”) wzial i zginal. Mam nadzieje ze temu wasatemu losiowi Wietlickiemu jest teraz lyso.

 146. 09/03/2013 o 10:53 pm

  hlb :
  O co chodzi z tym Broad Peak? Naprawdę nie ogarniam, że za każdym razem, kiedy jakiś himalaista, alpinista, taternik czy inny bieszczadnik wlezie gdzieś i nie umie zejść, to cała Polska na żywo śledzi, jakby to był pierwszy człowiek na Jowiszu.
  I żeby to jeszcze był jakiś pracownik, pogotowia górskiego, który ma ryzykowną pracę bo ratuje łosiów. Ale nie. Chodzi o samego łosia który – mimo całej empatii dla jego tragedii – ma takie kompletnie niepożyteczne, niezrozumiałe hobby, żeby iść odmrozić se tyłek w górach.
  Woggle to “zdobywanie szczytów” jest, kurwa, głupie. Może w XIX wieku, kiedy to dawało jakąś wiedzę o czymś, to tak. Ale teraz? Nie widzę róznicy między himalaistą, a gimbusem wspinającym się na słupy wysokiego napięcia dla zaszpanowania przed koleżankami.
  No róznica może róznica jest własnie taka, że wszystkie media onanizują się niusem typu “Polacy pierwsi weszli zimą na Górę Bababorum”, której kurwa, i tak nik nie potrafi wskazać na mapię.
  ALe to jest akurat, jak dla mnie, z tej samej półeczki, co największa na świecie kiełbasa krakowskia w Księdze Guinnesa. Albo akcja “cała Polska rysuje flagę na Drawball”.
  A wam się podoba? Wpisujcie miasta.

  Trochę pierdolisz jednak.

  Zdobywanie szczytów ma to do siebie, że przed Messnerem nikt nie uważał, że fakt zdobycia szczytu X powinien się pojawić jako nius w TVN czy innej Superstacji. I wielu do dziś tak nie uważa. Mimo to teraz jest inaczej, wszędzie wszystko komentują, więc dowolny wąs uważa, że powinien się wypowiedzieć.

  I tu zaczyna się niuans. Są ludzie, którzy są skazani, prędzej czy później, na spoczynek w Górach. Jak Rutkiewicz, na przykład. Są inni, którzy mają takie a nie inne porno. Są jeszcze inni, którzy nie mają dalekosiężnych planów, za to mają jednostkowego pecha.

  W ostatnim przypadku też jest niuans. Bo młody Kowalski pewnie nie dał rady – na 8000+ to jest jak rzut kością. A stary Berbeka to ratownik – mógł zwyczajnie nie dać zostać młodemu samemu, aż i dla niego było za późno.

  Gadanie o tym jest generalnie niesmaczne. Zginęli, i chuj. Można ich żałować, albo nie. Ale rozwijanie swoich przemyśleń jest głupie.

 147. irasiad
  09/03/2013 o 10:55 pm

  Ja mimo wszystko zycze chlopakom zdobycia K2 zima. Natomiast odswiezylem sobie przy okazji historie z Rutkiewicz, gdzie byla podobna sytuacja – i dotarlem do dosc strasznej „rekonstrukcji”. Moral z niej taki, ze uczestnicy wyprawy nie zdali egzaminu z czlowieczenstwa – powinni byli ratowac Wande przez popelnienie samobojstwa (zwlaszcza od 7:00):

 148. 09/03/2013 o 11:12 pm

  @irasiad
  No właśnie, to jest pierdolenie – Rutkiewicz w pewnym sensie sama skazała się na swój los. Ona MUSIAŁA tam łazić i koniec. Taki typ. Prędzej czy później to hobby się kończy jak się kończy. Czy z majorowym szambonurkowaniem jest jakoś bezpieczniej? A nawet jeśli, to co z tego?

 149. ...
  09/03/2013 o 11:32 pm

  hlb :
  Majorze, sprawdziłbyś IP wczorajszemu jaja i jaja w starych komciach. Pomógłbyś kolegom vHF i cyncynatowi zaleczyć ich butthurt po tym jak dali się strollować. Bo IMO, to był jakiś bidny wielokropkoidalny pajac. Hihihi.

  ale o co chodzi? Od paru dni trolluję u blogerki szproty, tutaj nie zaglądałem i nawet nie chce mi się czytać, który łoś poprztykał się z którym łosiem i czemu inny łoś wspomina w tym kontekście wielokropka, który zresztą ma neostradę, więc sprawdzanie ip chuja ci da, zmywaku.

 150. hlb
  10/03/2013 o 1:11 am

  chsh :

  hlb :
  I żeby to jeszcze był jakiś pracownik, pogotowia górskiego, który ma ryzykowną pracę bo ratuje łosiów. Ale nie. Chodzi o samego łosia który – mimo całej empatii dla jego tragedii – ma takie kompletnie niepożyteczne, niezrozumiałe hobby, żeby iść odmrozić se tyłek w górach.

  Ten los byl “pracownikiem pogotowia gorskiego” – ratownikiem TOPR i innej troche wiekszej organizacji . Zjedz sera jednak.

  Raz, nie piszę o żadnym konkretnym łosiu, tylko o całej lidze popierdolonych himalaistów. A dwa, ten miły pan poszedł na tę konkretną wyprawę – bo? Ratował tam kogoś, czy wybrał się w innej sprawie?

  Jeśli nie ratował tam nikogo, to jak ma się do rzeczy to, kim był z zawodu? A jakby był strażakiem, to znaczy że hobbystycznie wolno mu polewać wężem na przykład twoją starą?

  fernando llort :
  Trochę pierdolisz jednak.
  Zdobywanie szczytów ma to do siebie, że przed Messnerem nikt nie uważał, że fakt zdobycia szczytu X powinien się pojawić jako nius w TVN czy innej Superstacji. I wielu do dziś tak nie uważa. Mimo to teraz jest inaczej, wszędzie wszystko komentują, więc dowolny wąs uważa, że powinien się wypowiedzieć.

  Sam trochę pierdolisz jednak. Zdobywanie szczytów w XXI wieku było chujowe zanim stało się mejnstrimowe. A to, że stało się mejnstrimowe wynika z mentalności „Polak-papież skoczył dalej niż Hujka Hujkonenn, oleeeee białoczeeeerwonaa”.

  Weźć ić, myślałem że skoro jesteś korwinistą, to chociaż znasz oddzywki na „trzy bez atu”.

  fernando llort :
  @irasiad
  No właśnie, to jest pierdolenie – Rutkiewicz w pewnym sensie sama skazała się na swój los. Ona MUSIAŁA tam łazić i koniec. Taki typ. Prędzej czy później to hobby się kończy jak się kończy. Czy z majorowym szambonurkowaniem jest jakoś bezpieczniej? A nawet jeśli, to co z tego?

  I Rysiu Riedel też sam się skazał na swój los. Jajku, jakie to wszystko romantyczne. Pfff.

  :

  hlb :
  Majorze, sprawdziłbyś IP wczorajszemu jaja i jaja w starych komciach. Pomógłbyś kolegom vHF i cyncynatowi zaleczyć ich butthurt po tym jak dali się strollować. Bo IMO, to był jakiś bidny wielokropkoidalny pajac. Hihihi.

  ale o co chodzi? Od paru dni trolluję u blogerki szproty, tutaj nie zaglądałem i nawet nie chce mi się czytać, który łoś poprztykał się z którym łosiem i czemu inny łoś wspomina w tym kontekście wielokropka, który zresztą ma neostradę, więc sprawdzanie ip chuja ci da, zmywaku.

  Chocdzi o to, że jeszcze dziś nie spierdalałeś, a przydałoby ci się dla zdrowia.

 151. 10/03/2013 o 8:33 am

  @hlb

  Widzisz, wszystko sprowadza się do tego, że jesteś łosiem z Internetu, który nie bardzo kuma temat. I porównuje himalaizm do papieża Polaka czy innego Małysza.

  Jeszcze raz, bo widzę, że nie dotarło – gdyby nie Messner (faktycznie celebryta), to byś dziś nie bardzo wiedział, kto to Kukuczka, Rutkiewicz, i czemu kogoś w TVN interesuje, że jakichś dwóch ludków zaginęło gdzieś w Azji na własne życzenie, skoro w tym samym czasie Tusk zamordował kilkoro małych dzieci tu, w Polsce. A te ludki w większości naprawdę raczej się martwią niż cieszą tym, że gdzieśtam w Bolandzie robi się z nich #mamęmadzi *).

  Nie wiem, czy Rysiu Riedel się skazał na swój los, ale porównanie pokazuje, że jesteś większym łosiem niż myślałem. Porównanie do Christophera Walkena z „Łowcy Jeleni” byłoby lepsze, choć też głupie. W dużym skrócie – porno Ryśka Riedla wcale nie ma w pakiecie obniżania prawdopodobieństwa zejścia w łóżku w wieku podeszłym, porno Rutkiewicz i Nicka (Walkena) tak. Riedel wykonywał swoje porno chujowo, Rutkiewicz jak najlepiej się dało. No i last but not least – Rutkiewicz (OIDW) nie miała rodziny.

  Generalnie himalaiści, zwłaszcza ektremalni, to ludzie, którzy wiedzą, co robią, wiedzą, ile ryzykują i starają się to ryzyko minimalizować. Naprawdę, jakim trzeba być internetowym łosiem, żeby komentować ich hobby jako „głupie”, czy „niepożyteczne” – nie to co łowienie lolkontentu po sieci wygryzając dupą dziurę w krześle.


  *) Powtórzę to jeszcze, bo ta kluczowa dl całej sprawy kwestia coś się chyba słabo przebija – wspinacze generalnie to specyficzne środowisko, o specyficznej etyce środowiskowej, której jednym z elementów jest awersja do pchania się na afisz. Messnery tego świata to są raczej wyrzutki z tego środowiska, kompletnie niereprezentatywne. W tym sporcie tym się ma większego siusiaka, im mniej się go pokazuje. Messner to kontrowersyjna postać, bo z jednej strony trwale uwolnił dla himalaizmu potężne środki od sponsorów, a z drugiej strony też trwale zniszczył jeden z trzonów jego ‚kultury’. Tak czy siak, auto-mesydż na każde łosiowate „po co oni tam lezą?” jest: „chuj cię to obchodzi, jak cię uwiera, to wyrzuć telewizor, skoro już jakiś inny łoś uznał, że należy cię tam naszym porno zamartwiać”.

 152. 10/03/2013 o 8:35 am

  PS. A na trzy bez atu nie ma odzywek, jest jedna odzywka – pas.

 153. cyncynat
  10/03/2013 o 9:53 am

  Kashmir, Berbeka mial 58 lat, kilka lat przerwy w zimowych wyprawach i poprzednim razem gdy byl na Broad Peak cudem ocalal – a byl wtedy o jakies 30 lat mlodszy. Zadzwonil do niego inny stary los, powiedzial „Musimy skonczyc to co zaczelismy!%#$@” wiec i „skonczyli”. W tych okolicznosciach wyprawa na BP to juz graniczy z glupota.

 154. hlb
  10/03/2013 o 10:47 am

  fernando llort :
  @hlb
  Widzisz, wszystko sprowadza się do tego, że jesteś łosiem z Internetu, który nie bardzo kuma temat. I porównuje himalaizm do papieża Polaka czy innego Małysza.

  Skup się. Postaram się napisać jeszcze raz i na tyle wolno, żebyś się nie zgubił.

  Himalaizm jest dla mnie #zdefinicji niezdrowym zajęciem, jak palenie kraku. Bez względy na etniczny background. Natomiast pochodnym, ale osobnym zjawiskiem jest małyszyzacja himalaizmu w polskich mediach. ta wynika, jak wszystkie inne papieżomanie i małyszomanie. Te wynikają z powszechnego jednak w Polsce pomieszania kompleksów i megalomanii.

  Nie dałeś rady przeczytać, co napisałem, bo spieszyłeś się kmciować i budować własne, niezależne od faktów teorie na temat tego, co z czym porównuję.

  Więc widzisz, wszystko sprowadza się do tego, że jesteś korwinistą. A jak już raz zgodziliśmy się once korwinista, always korwinista.

 155. hlb
  10/03/2013 o 10:48 am

  fernando llort :
  PS. A na trzy bez atu nie ma odzywek, jest jedna odzywka – pas.

  No, właśnie liczyłem, że kolega pojmie aluzję. Ale jak pisałem, once korwinista…

 156. 10/03/2013 o 11:13 am

  cyncynat :
  Kashmir, Berbeka mial 58 lat, kilka lat przerwy w zimowych wyprawach i poprzednim razem gdy byl na Broad Peak cudem ocalal – a byl wtedy o jakies 30 lat mlodszy. Zadzwonil do niego inny stary los, powiedzial “Musimy skonczyc to co zaczelismy!%#$@” wiec i “skonczyli”. W tych okolicznosciach wyprawa na BP to juz graniczy z glupota.

  Kurwa, następny.

  Skup się teraz. Berbeka miał mózg. WIEDZIAŁ co robi, i 30 lat temu, i teraz. Wiedział znacznie lepiej niż Ty, że himalaizm ogólnie rzecz biorąc ma takie wady, że można z gór nie wrócić. Jeżeli człowiek coś robi, to albo dlatego, że chce, albo dlatego, że wydaje mu się, że chce, a tak naprawdę jest głupi. Wg. Ciebie zachodzi to drugie – siedzisz sobie przed kompem z puszką browca w ręku i WIESZ LEPIEJ, co chciał robić Berbeka. Gratulacje, wygrywasz darmowy cmok w trąbkę hlb.

 157. cyncynat
  10/03/2013 o 11:21 am

  „Jeżeli człowiek coś robi, to albo dlatego, że chce, albo dlatego, że wydaje mu się, że chce, a tak naprawdę jest głupi.”

  Widze ze mozliwosc trzecia – „chce i jest glupi” – jeszcze nie zawitala do twojej czaszki. Ale ja juz mam dosc agresywnych trolli z onetu.

 158. 10/03/2013 o 11:25 am

  hlb :
  Himalaizm jest dla mnie #zdefinicji niezdrowym zajęciem, jak palenie kraku.

  Łał. Ale masz zajebiste i odkrywcze poglądy. Jeszcze powiedz, że z definicji dwa plus dwa to jest cztery, „dla Ciebie”.

  Natomiast pochodnym, ale osobnym zjawiskiem jest małyszyzacja himalaizmu w polskich mediach. ta wynika, jak wszystkie inne papieżomanie i małyszomanie. Te wynikają z powszechnego jednak w Polsce pomieszania kompleksów i megalomanii.

  Przy całym braku szacunku dla tutejszej kultury, akurat to zjawisko nie jest typowo polskie. Ale, co ważniejsze, Ty robisz zarzut himalaistom z tego, że w TVN o nich gadają obok #mamymadzi. Mimo że ich to bardziej wkurwia niż Ciebie, tak samo jak mają na to porównywalny wpływ co Ty.

  Nie dałeś rady przeczytać, co napisałem, bo spieszyłeś się kmciować i budować własne, niezależne od faktów teorie na temat tego, co z czym porównuję.

  Fakty są takie, że napisałeś parę rzeczy. Między innymi: „takie kompletnie niepożyteczne, niezrozumiałe hobby”, oraz: „Woggle to “zdobywanie szczytów” jest, kurwa, głupie”.

  Widzisz – przeczytałem, co napisałeś. Dokładnie. I do tego piłem. Napisałeś, że hobby jest „niezrozumiałe”, i to był ten jedyny moment, kiedy nie pierdoliłeś głupot. Właśnie – nie rozumiesz tego hobby, i nikt Ci zresztą nie każe. Tyle że jeśli czegoś nie rozumiesz, co sam przyznajesz, a zaraz potem nazywasz to „niepożytecznym” i „głupim”, to sorry, ale sam wychodzisz na głupka właśnie.

 159. sickofitall
  10/03/2013 o 11:34 am

  „Mimo że ich to bardziej wkurwia niż Ciebie, tak samo jak mają na to porównywalny wpływ co Ty.”

  Jednak ktoś się w tych mediach wypowiada, kurtki z logotypami wypina. A zdaje się, że głównie za sponsorskie a nie swoje w góry się pchają. Zatem jednak jakieś parcie na szkło jest, bo jak nazwisko znane to i o sponsora łatwiej.

 160. 10/03/2013 o 12:09 pm

  sickofitall :
  “Mimo że ich to bardziej wkurwia niż Ciebie, tak samo jak mają na to porównywalny wpływ co Ty.”
  Jednak ktoś się w tych mediach wypowiada, kurtki z logotypami wypina. A zdaje się, że głównie za sponsorskie a nie swoje w góry się pchają. Zatem jednak jakieś parcie na szkło jest, bo jak nazwisko znane to i o sponsora łatwiej.

  Tak jak wspominałem – dzisiejsze środowisko nie jest już tak spójne kulturowo jak kiedyś. Ale gdzieśtam ten oldskulowy etos się wciąż trzyma. Zresztą jak sam zauważasz, a ja wspominałem wcześniej – skądś kasę też trzeba brać, a ta potrzebna taka mała nie jest. Tyle że to jakby obok tematu rozgłosu wokół ostatniej sprawy. To nie ci himalaiści odpowiadają za wałkowanie dramy w tivi. Oni sobie po prostu poszli w góry, jak lubią.

 161. cyncynat
  10/03/2013 o 12:18 pm

  Ale tak poza tym, to nie tylko wysylanie dziadka na Broad Peak bylo glupie, sam ego trip na „nikt nie zdobyl Broad Peak zime w trampkach i z wibratorem w zebach” jest glupie.

 162. cyncynat
  10/03/2013 o 12:21 pm

  Bo przeciez wlasnie nie polezli w gory tylko dlatego ze „tak lubia”. Byl jeszcze ten aspekt ego – ze jeszcze nikt nie wlazl na Broad Peak w zimie.

 163. hlb
  10/03/2013 o 12:54 pm

  fernando llort :

  Skup się teraz. Berbeka miał mózg. WIEDZIAŁ co robi, i 30 lat temu, i teraz. Wiedział znacznie lepiej niż Ty, że himalaizm ogólnie rzecz biorąc ma takie wady, że można z gór nie wrócić.

  I to samo można powiedzieć o każdym dorosłym palaczu kraku. Tylko nadal oba te hobbies nie przestają być niepożyteczne i głupie. Moja ocena oczywiście nie przeszkadza mi zaakceptować tego, że ludziom wolno robić rzeczy głupie i niepożyteczne. Na własną szkodę i odpowiedzialność.

  Przy czym uzależnionym od kraku powinno się jednak pomagać, natomiast himalaistom w kłopotech – w sumie czy ja wiem?

  fernando llort :

  Jeżeli człowiek coś robi, to albo dlatego, że chce, albo dlatego, że wydaje mu się, że chce, a tak naprawdę jest głupi. Wg. Ciebie zachodzi to drugie – siedzisz sobie przed kompem z puszką browca w ręku i WIESZ LEPIEJ, co chciał robić Berbeka. Gratulacje, wygrywasz darmowy cmok w trąbkę hlb.

  Ponieważ jesteś nieuleczalnym korwinistą, to powtórzę dla ciebie jeszcze wolniej, po raz trzec:

  I to samo można powiedzieć o każdym dorosłym palaczu kraku. Tylko nadal oba te hobbies nie przestają być niepożyteczne i głupie. Moja ocena oczywiście nie przeszkadza mi zaakceptować tego, że ludziom wolno robić rzeczy głupie i niepożyteczne. Na własną szkodę i odpowiedzialność.

  fernando llort :

  Łał. Ale masz zajebiste i odkrywcze poglądy. Jeszcze powiedz, że z definicji dwa plus dwa to jest cztery, “dla Ciebie”.

  Łał, jesteś miszczem sarkazmu. Pewnie w jakiejś osobnej lidze dla korwinistów.

  fernando llort :

  Przy całym braku szacunku dla tutejszej kultury, akurat to zjawisko nie jest typowo polskie.

  No widzisz. Podczas kiedy ty msz brak szacunku, dla „tutejszej kultury”, ja mam brak szacunku dla „tutejszej” antykultury albo raczej LOLkultury. Do samej kultury nic nie mam.

  To nas właśnie tak różni: cały ocean twoich misinterpretacji.

  A jeśli chodzi o twój #riserczziemkiewiczowski. Sledzę głównie kultury anglosaskie, z racji języka. No i nie ma nawet dziesiątej części takiego pałowania się w stylu „Uuuuu, nasi weszli na górę Baraborum, jesteśy mocni, polskaaaa białoczerwonaaa!”

  fernando llort :

  Ty robisz zarzut himalaistom z tego, że w TVN o nich gadają obok #mamymadzi. Mimo że ich to bardziej wkurwia niż Ciebie, tak samo jak mają na to porównywalny wpływ co Ty.

  Powtórzę czwarty raz. Robię dwa zarzuty. Wypunktuję ci, pozwól, bo przykro mi iż ciągle się męczysz.

  Raz: himalaistom zarzucam himalaizm i szerokopojęte uzależnienie od rozrzedzonego powietrza.

  Dwa: tefauentom zarzucam że robią z himalaizmu – nie tyle mamę Madzi, co kolejne zjawisko w stylu „to Polak wynalazł lampę naftową”.

  Widzisz, to jest właśnie istota korwinizmu: przy pozorach logicznego myślenia tak łatwo pochłania was pojęciowy bezład i kompletne pomieszanie przyczyn ze skutkami.

  fernando llort :

  Fakty są takie, że napisałeś parę rzeczy. Między innymi: “takie kompletnie niepożyteczne, niezrozumiałe hobby”, oraz: “Woggle to “zdobywanie szczytów” jest, kurwa, głupie”.

  Fakty są takie, że fakty są takie jak napisałem, a ty zacytowałeś. Którego słowa nie rozumiesz?

  fernando llort :

  Widzisz – przeczytałem, co napisałeś. Dokładnie. I do tego piłem.

  Przeczytałeś i nie zrozumiałeś. Potwierdzasz w każdym komciu, że to cię przerasta, a mnie się nie chce pisać piąty czy szósty raz. No ale skoro przyznajesz, że piłes, to chyba mamy wyjaśnionie, skąd u ciebie tak niespotykane problemy.

  NB, jeśli potrzebujesz objaśnienia, gdzie mem #lampanaftowa jest śmieszny, to wrzuć karteczkę zpytaniem do tej małej podłużnej szpaki w twoim pececie.

 164. hlb
  10/03/2013 o 12:56 pm

  @fernando
  Na widok bezmiaru twojego korwinizmu pękają blockquoty temu wordpressu. Ale ja mu się nawet nie dziwię.

 165. 10/03/2013 o 1:40 pm

  @hlb

  Nie pisałem, że polski pierdolec małyszomanny występuje również w krajach anglosaskich, tylko że nie jest specyficzny wyłącznie dla Polski. A wytłumaczenie, że nie masz pojęcia o innych kulturach, nie jest argumentem na to, że masz rację, a jedynie na to, że jest to po prostu jeszcze jedna z licznych rzeczy (m.in. po sportach górskich i tagowaniu wordpressa), o której nie masz pojęcia.

 166. armatus
 167. hlb
  10/03/2013 o 2:04 pm

  fernando llort :
  @hlb
  Nie pisałem, że polski pierdolec małyszomanny występuje również w krajach anglosaskich, tylko że nie jest specyficzny wyłącznie dla Polski. A wytłumaczenie, że nie masz pojęcia o innych kulturach, nie jest argumentem na to, że masz rację, a jedynie na to, że jest to po prostu jeszcze jedna z licznych rzeczy (m.in. po sportach górskich i tagowaniu wordpressa), o której nie masz pojęcia.

  Twoje argumenty są takie pociesznie infantylne. Powtórz te same brednie jeszcze kilka rasyi może wzbudzisz nawet moją empatię. Może nie od razu dla łosiów dobrowlonie chodzących w góry odmrozić sobie dupsko. Ale dla twojego korwinizmu na pewno.

 168. 10/03/2013 o 2:09 pm

  Dziadek se może chodzić w góry, jego brocha. To dorosły facet i bardzo doświadczony. W całym tym pomyśle, wchodzenie w góry z dziadkiem wydaje mi sie ich własnym porno, i nic do tego nie mam. Jeśli można z czegoś tu lolać to z podczepionej idei: „Pierwsi Polacy zimą weszli gdzieś tam, gdzież tam”. Idea równie głupia, co pierwsi Anglicy przepłynęli kanał La Manche, pierwsi Niemcy zeżarli tysiąc kartofli itd. Pytanie czy ten narodowy pierdolec to ich własny zamiar, czy marketingowy bullshit, który pozwolił im zebrać kasiurke od sponsorów. Jeśli to pierwsze, to współczuję rodzinom.

 169. 10/03/2013 o 2:18 pm

  hlb :
  Twoje argumenty są takie pociesznie infantylne. Powtórz te same brednie jeszcze kilka rasyi może wzbudzisz nawet moją empatię. Może nie od razu dla łosiów dobrowlonie chodzących w góry odmrozić sobie dupsko. Ale dla twojego korwinizmu na pewno.

  Kiedy ja nie prezentuję żadnych argumentów, tylko się z Ciebie nabijam, głuptasku.

 170. hlb
  10/03/2013 o 2:23 pm

  galopujący major :
  Dziadek se może chodzić w góry, jego brocha. To dorosły facet i bardzo doświadczony. W całym tym pomyśle, wchodzenie w góry z dziadkiem wydaje mi sie ich własnym porno, i nic do tego nie mam. Jeśli można z czegoś tu lolać to z podczepionej idei: “Pierwsi Polacy zimą weszli gdzieś tam, gdzież tam”. Idea równie głupia, co pierwsi Anglicy przepłynęli kanał La Manche, pierwsi Niemcy zeżarli tysiąc kartofli itd. Pytanie czy ten narodowy pierdolec to ich własny zamiar, czy marketingowy bullshit, który pozwolił im zebrać kasiurke od sponsorów. Jeśli to pierwsze, to współczuję rodzinom.

  Toż siedem razy napisałem korwiniątku, że przecież brocha to jego, gdzie postanowił umrzeć, Każdzy ma prawo wyboru. Natomiast korwiniątko nie umie pojąć tego, że zbędne i głupie jest IMO robienie atmosfery romantycznej przygody i bohaterstwa wokół całej tej adrenalinowej głupawki.

  Bohaterem to może być taternik, który w chuową pogodę pojdzie sprowadzić głupków z gór. Ale ten sam taternik Po stronie nie jest bohaterem, tylko głupkiem, kiedy znajdzie się po drugiej stronie. Tak samo jak kierowca podotowia przejeżdżający na czerwonym świetle prywatnym samochodem nie jest już kierowcą pogotowia, tylko głupkiem.

  Ale fernando w swoim korwiniźmie nie ogarnia takich niuansów, tylko wyciąga argument charakterystyczny dla gimbusów: nie jesteś himalaistą, to nie oceniaj czy to jest mądry czy głupi „sport” włazić zimą na Bababorum od strony północnej. Prawie jak: nie paliłeś kraku przez dziesięć lat, to nie wypowiadaj się czy to jest zdrowe.

  To nazwałem niepożytecznym (oni niczego nie odkrywają, bo sorry ale „odkrycie” że przeżyli, niczego nie odkrywa) i głupim. Natomiast drugim tematem jest „Pierwsi Polacy” i to rzeczywiście jest lolalne bardziej.

  Dokładnie to samo napisałem naście razy. Ty napisałeś w sumie podobnie. Ja powtórzyłem po tobie, żeby wyglądało jeszcze podobniej. A teraz módlmy się do Matki Boskiej Korwinoskiej, żeby fernando dał radę ogarnąć taki natłok nowej wiedzy.

 171. 10/03/2013 o 2:24 pm

  galopujący major :
  Pytanie czy ten narodowy pierdolec to ich własny zamiar, czy marketingowy bullshit, który pozwolił im zebrać kasiurke od sponsorów. Jeśli to pierwsze, to współczuję rodzinom.

  Nie rozumiem – co ma narodowy pierdolec do marketingu dla sponsorów? Marketingowa wartość ‚pierwszego wejścia na’ jest słabo zależna od narodowości wspinacza, kasa też idzie do wspinacza/klubu, a nie ministra finansów kraju jego pochodzenia.

  Cały czas mi się wydaje, że robi się tutaj krzywdę wspinaczom, różnymi nieładnymi epitetami, z tego powodu, że polskie media się (typowo) głupio przy tej okazji zachowują.

 172. 10/03/2013 o 2:32 pm

  hlb :
  Toż siedem razy napisałem korwiniątku, że przecież brocha to jego, gdzie postanowił umrzeć, Każdzy ma prawo wyboru. Natomiast korwiniątko nie umie pojąć tego, że zbędne i głupie jest IMO robienie atmosfery romantycznej przygody i bohaterstwa wokół całej tej adrenalinowej głupawki.

  No widzisz, siedem razy piszesz, zamiast raz pomyśleć. Twoich adresowanych do mediów i polskich małyszomanów zarzutów ani przez chwilę nie atakowałem.Tyle tylko, że Ty je kierujesz do alpinistów, więc tłumaczę Ci cierpliwie głupotę takiego gadania.

  To nazwałem niepożytecznym (oni niczego nie odkrywają, bo sorry ale “odkrycie” że przeżyli, niczego nie odkrywa) i głupim.

  Bo sam jesteś głupi właśnie. „Niepożyteczne hobby” to jest pleonazm. Dorabiasz sobie historyjkę, że alpiniści chwalą się swoimi wielkimi siusiakami, kiedy akurat jest to ze wszystkich sportów chyba najbardziej wyjątkowy pod względem skromności go uprawiających. Hint: Martyna Wojciechowska to nie jest alpinistka, ale raczej hejt-pośmiewisko alpinistów.

 173. hlb
  10/03/2013 o 2:34 pm

  fernando llort :
  Nie rozumiem – co ma narodowy pierdolec do marketingu dla sponsorów? Marketingowa wartość ‘pierwszego wejścia na’ jest słabo zależna od narodowości wspinacza, kasa też idzie do wspinacza/klubu, a nie ministra finansów kraju jego pochodzenia.
  Cały czas mi się wydaje, że robi się tutaj krzywdę wspinaczom, różnymi nieładnymi epitetami, z tego powodu, że polskie media się (typowo) głupio przy tej okazji zachowują.

  Cytując klasyka tutejszej, lokalnej odmiany korwinizmu, masz rację, ale jedynie pisząc, że nie rozumiesz.

  fernando llort :
  Cały czas mi się wydaje, że robi się tutaj krzywdę wspinaczom, różnymi nieładnymi epitetami, z tego powodu, że polskie media się (typowo) głupio przy tej okazji zachowują.

  Hohoho. Mamy mem #panużywaepitetów! A więc to o tobie Wojtek napisał tę notke, którą ktoś zacny tutaj linkował ostatnio.

 174. 10/03/2013 o 2:37 pm

  @hlb

  Ale Ty jesteś głupi, naprawdę. Nie napisałem „epitetami”, tylko „nieładnymi epitetami”. Czaisz różnicę? No to teraz przeproś.

 175. hlb
  10/03/2013 o 2:43 pm

  @fernando

  Nadal fantazjujesz, że ja cokolwiek tutaj „zaadresowałem do alpinistów”. I jeszcze kłócisz się z tym. Ja po prostu uważam, że wspinanie się zimą na Siódmy Szczyt w himalajskiej oronie Bababorum jest plainly fucked up and completely useless (wydawało mi się, że useless tłumaczy się jako niepożyteczny, ale widzę twój nieustający problem z rozumieniem, więc może coś źle tłumaczę).

  Ponieważ mało inspirujące jest przyglądanie jak po raz kolejny przegrywasz z własnym ograniczeniem, więc pozwól że w ewentualnym dalszym ciągu tej dyskusji będę już tylko i wyłącznie podawał ci obszczekiwania #twojąstarą.

 176. hlb
  10/03/2013 o 2:46 pm

  fernando llort :
  @hlb
  Ale Ty jesteś głupi, naprawdę. Nie napisałem “epitetami”, tylko “nieładnymi epitetami”. Czaisz różnicę? No to teraz przeproś.

  Nieładnym epitetem jest raczej #twojastara. A i to tylko i wyłącznie, kiedy stoisz obok przebrany za rzeczownik.

 177. 10/03/2013 o 2:55 pm

  hlb :

  fernando llort :
  @hlb
  Ale Ty jesteś głupi, naprawdę. Nie napisałem “epitetami”, tylko “nieładnymi epitetami”. Czaisz różnicę? No to teraz przeproś.

  Nieładnym epitetem jest raczej #twojastara. A i to tylko i wyłącznie, kiedy stoisz obok przebrany za rzeczownik.

  Daj spokój. Zrobiłeś z siebie błazna troszkę, więc już nie brnij. Dodam jeszcze, że jak ktoś Ci powie: „z gęby brzydko ci pachnie”, to się nie ciesz. Nawet jeśli uważasz, że dobrze rozumiesz słowo „pachnie”.

 178. DoktorNo
  10/03/2013 o 3:15 pm

  Tymczasem PZPAP rusza do akcji:

  Wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o ukaranie TVP2 za nadawanie programów antykatolickich i poniżających osoby starsze złożyli posłowie PiS z Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski – podało Radio Maryja na swojej stronie internetowej. Wniosek dotyczy programu kabaretowego z cyklu „Tylko dla dorosłych”, jaki TVP2 wyemitowała w piątek wieczorem i w którym wystąpił kabaret LIMO.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Poslowie-PiS-zlozyli-wniosek-o-ukaranie-TVP2-za-wystep-kabaretu-LIMO,wid,15399689,wiadomosc.html

 179. 10/03/2013 o 3:19 pm

  Najlepsze jest to, że ten skecz robi sobie jaja właśnie z tego co robi PZPAP… :P

 180. hlb
  10/03/2013 o 3:27 pm

  fernando llort :

  hlb :

  Daj spokój. Zrobiłeś z siebie błazna troszkę, więc już nie brnij. Dodam jeszcze, że jak ktoś Ci powie: “z gęby brzydko ci pachnie”, to się nie ciesz. Nawet jeśli uważasz, że dobrze rozumiesz słowo “pachnie”.

  Wow. Doprawdy wow. Argumentujesz like a pro. Widać że na niejednym onecie broniłeś już korwinizmu przed innymi gimbusami.

  Ale przekonałeś mnie. Już nie uważam, że łażenie zima w niedostępne góry jest popierdolone. Jest ofiarne, pożyteczne i bardzo nam wszystkim, like, niezbędne. Hehehe.

 181. armatus
  10/03/2013 o 4:07 pm

  Zupełnie w temacie – frondziany obleśny dziad narzygał sobie na himalaistów:

  http://www.fronda.pl/a/nalaskowski-dla-frondapl-nasi-himalaisci-anulowali-w-zejsciu-zasady-solidarnosci-i-braterstwa,26792.html

 182. armatus
  10/03/2013 o 4:08 pm

  No i w ogóle to wszystko wiadome – ci którzy się uratowali, to pewnie pedały:

  A może, przy nagłośnieniu heroizmu dwójki himalaistów okaże się, że i inne formy życia są warte niewiele. I można nimi dowolnie manipulować?

 183. hlb
  10/03/2013 o 4:09 pm

  DoktorNo :
  Tymczasem PZPAP rusza do akcji:

  Wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o ukaranie TVP2 za nadawanie programów antykatolickich i poniżających osoby starsze złożyli posłowie PiS z Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski – podało Radio Maryja na swojej stronie internetowej. Wniosek dotyczy programu kabaretowego z cyklu “Tylko dla dorosłych”, jaki TVP2 wyemitowała w piątek wieczorem i w którym wystąpił kabaret LIMO.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Poslowie-PiS-zlozyli-wniosek-o-ukaranie-TVP2-za-wystep-kabaretu-LIMO,wid,15399689,wiadomosc.html

  Jak nie lubię polskiego standupu (z wyjątkami woggle mało lubię standup). tak obejrzałem całą tę tubę. No i woggle nie wiem o co chodzi tym protesującym łosią z PiSę w dupie. Tam nie ma nic, czego nie byłoby w milionach standupów na całym świecie.

  BTW, koledzy widzieli to?

 184. armatus
 185. 10/03/2013 o 4:25 pm

  hlb :
  BTW, koledzy widzieli to?

  Doooooobre! :D

  Ech, przeciętny amerykański dowcip lepszy od przeciętnego polskiego… :P

 186. 10/03/2013 o 5:06 pm

  armatus :
  Zupełnie w temacie – frondziany obleśny dziad narzygał sobie na himalaistów:
  http://www.fronda.pl/a/nalaskowski-dla-frondapl-nasi-himalaisci-anulowali-w-zejsciu-zasady-solidarnosci-i-braterstwa,26792.html

  Jezu jezu, co za głupek. Kolejny hlb: „nie znam się, a się wypowiem”. Tym bardziej, że było prawdopodobnie odwrotnie – Berbeka dlatego zginął, że ‚umysł ratownika’ nie pozwolił mu zostawić chorego kolegi.

  Warto przy tej okazji obejrzeć film „Touching the Void”. Nauczyłby się ten czy owy trochę o niuansach etyki w górach.

 187. Masłosław Starczyński
  10/03/2013 o 5:14 pm

  Wy jeszcze w tych Himalajach?
  Może trzeba posłać po ratowników?

 188. hlb
  10/03/2013 o 6:48 pm

  fernando llort :

  Tym bardziej, że było prawdopodobnie odwrotnie – Berbeka dlatego zginął, że ‘umysł ratownika’ nie pozwolił mu zostawić chorego kolegi.

  Tak widziałem ten film. Umysł starego himalaisty przychodził do niegrzecznych korwinistów i robił im w nocy wielkie „bueeheehee”. Ale dziwię, że że w Plsce wpuszczali na to także gimbusy.

  Masłosław Starczyński :
  Wy jeszcze w tych Himalajach?
  Może trzeba posłać po ratowników?

  My, nie, ale kolega korwinista-himalaista został w obozie pod samym szczytem i, like, skończyły mu się riposty z goretexu, więc nie może zejść. Hihihi.

 189. 10/03/2013 o 7:10 pm

  Zakończmy Himalaje tą tubką:

 190. Starosta Melsztyński
  10/03/2013 o 7:44 pm

  Może nasi bohaterowie czegoś potrzebują? Butli z tlenem, ciepłych skarpetek, wełnianych szalików?
  Pornola?

 191. jaja
  10/03/2013 o 8:50 pm

  hlb :
  Majorze, sprawdziłbyś IP wczorajszemu jaja i jaja w starych komciach. Pomógłbyś kolegom vHF i cyncynatowi zaleczyć ich butthurt po tym jak dali się strollować. Bo IMO, to był jakiś bidny wielokropkoidalny pajac. Hihihi.

  LOL

 192. jaja
  10/03/2013 o 8:54 pm

  vHF :
  Przejrzałem to wszystko na świeżo i to nie jest wieokropek, ale nasz stary dobry jaja, któremu się wydaje że nas (a zwłaszcza Was) strollował. I w zasadzie słusznie mu się wydaje, nawet jeśli trolling wyjątkowo biedny. Dlatego mam żal do majora że nie przyszedł i nie wyrzucił wszystkich z lasu.

  LOLOLOLOLOL, nudziło mi się w piątek.

 193. 10/03/2013 o 9:18 pm

  To jest stare, ale nieodmiennie mnie śmieszy, więc przypominam: http://www.youtube.com/watch?v=pP1rmsCPbQU

 194. emluby
  10/03/2013 o 9:27 pm

  Chcem poprawić wam humor jak napisał jeden z wykopowiczow całkiem serio ” Jest o wiele lepszy od Korwina chociaż zajmuje sie tylko ekonomia” http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SCZrhrEmqvs

 195. barista
  10/03/2013 o 10:06 pm

  a ja się pytam co z nowym papieżem? kiedy będzie? kto wygra?

 196. barista
  10/03/2013 o 10:08 pm

  piżmo mnie załatwiło, chyba już nigdy nie pójdę do pracy

 197. armatus
  10/03/2013 o 10:14 pm

 198. vHF
  10/03/2013 o 10:34 pm

  babilas :
  To jest stare, ale nieodmiennie mnie śmieszy, więc przypominam:

  Kapitalny pomysł, ale chyba trochę zmarnowany?

 199. cyncynat
  10/03/2013 o 11:19 pm

  barista :
  piżmo mnie załatwiło, chyba już nigdy nie pójdę do pracy

  mnie zalatwilo dopiero po przeczytaniu co to jest pizmo, wiec nie wiem czy rozwalilo nas to samo. Najbardziej mnie zalatwil obraz facetow w power suits wysylajacych do otoczenia sygnaly „prawdziwej meskosci” za pomoca ” wydzielin z gruczołów okołoodbytniczych” jelenia.

 200. 10/03/2013 o 11:52 pm

  Guglasz „Piżmo Wojciech Orliński”, robisz dwa kliki i Kryste Panie
  http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53661,10740891,Inspektor_Gadzet.html

 201. hlb
  11/03/2013 o 12:19 am

  emluby :
  Chcem poprawić wam humor jak napisał jeden z wykopowiczow całkiem serio ” Jest o wiele lepszy od Korwina chociaż zajmuje sie tylko ekonomia”

  Epokowym dziełem Gwiazdowskiego był pamiętny felieton o tym, że jak student nie wyda oprogramowanie, książkę, płytę, to gospodarka nie straci, bo on wyda na piwo. No i na załączonej tubie wygląda tak, jak sobie go wyobrażałem. No i jego wiarygodność w temacie ekonomia jest takie, że nie kupiłbym od niego nawet ubezpieczenia na bagaż. Strach. Strach.

  galopujący major :
  Guglasz “Piżmo Wojciech Orliński”, robisz dwa kliki i Kryste Panie
  http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53661,10740891,Inspektor_Gadzet.html

  Nie, ta stara notka o szmaponach jest za gruba dla mnie. Obejrzę se rano, bo czuję się jakbym wszedł do przypadkiem niezamkniętego sracza i zobaczył Wojtka na klopie.

  Dziś wieczorem nie chcę go pamiętać jako człowieka z opuszczonymi spodniami i szczotką w ręce. Wolę go troszkę jeszcze popamiętać jako niespodziewanie objawiego alter-linuksiarza, który zachwala model dystrybucji ebooków oparty na „co łaska, a w promocji jeszcze dziesięć terapytagiga kontentu”:

  http://wo.blox.pl/2013/03/Wolnosc-w-Internecie.html#comment-12091821

 202. barista
  11/03/2013 o 12:45 am

  cyncynat :

  barista :
  piżmo mnie załatwiło, chyba już nigdy nie pójdę do pracy

  mnie zalatwilo dopiero po przeczytaniu co to jest pizmo, wiec nie wiem czy rozwalilo nas to samo. Najbardziej mnie zalatwil obraz facetow w power suits wysylajacych do otoczenia sygnaly “prawdziwej meskosci” za pomoca ” wydzielin z gruczołów okołoodbytniczych” jelenia.

  Są bardziej zaskakujące składniki: google ambergis czy hyraceum. Piżmo to po prostu popularny składnik bazowego zapachu, na którym dopiero jest właściwy, lżejszy. Wielkie halo arbiter elegancji robi z niczego :) Ale napisane fantastycznie.

 203. armatus
  11/03/2013 o 1:16 am

  Szczególnie że od dawna nie używa się naturalnego piżma.

 204. cyncynat
  11/03/2013 o 1:18 am

  Prawdziwi mezczyzni uzywaja tylko naturalnego, z wlasnorecznie upolowanych jeleni

 205. hlb
  11/03/2013 o 1:37 am

  Przeczytałem mu ten artykuł i uważam, że się przypiedalacie. Nie podoba mi się ten antywojtkowy slur, który znowu tutaj powraca. Oczywiście, że musi być powód, dla którego ten felieton jest taki niedrogi.

  You simply don’t know nothing. About anything.

 206. vHF
  11/03/2013 o 8:47 am

  galopujący major :
  Guglasz “Piżmo Wojciech Orliński”, robisz dwa kliki i Kryste Panie
  http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53661,10740891,Inspektor_Gadzet.html

  Szampon jak szampon (wierszóweczka dla pana redaktora!) ale napisane tak siermiężnie, że znowu mi się żal zrobiło. Mięknę na starość.

 207. chsh
  11/03/2013 o 10:16 am

  Bohaterem to może być taternik, który w chuową pogodę pojdzie sprowadzić głupków z gór. Ale ten sam taternik Po stronie nie jest bohaterem, tylko głupkiem, kiedy znajdzie się po drugiej stronie. Tak samo jak kierowca podotowia przejeżdżający na czerwonym świetle prywatnym samochodem nie jest już kierowcą pogotowia, tylko głupkiem.

  Tylko zeby taternik mial skile pozwalajace na luzie sciagac debili z Rysow, opowiadajac przy tym goralskie legendy, to nie wystarcza mu spacery po Gubalowce, tylko – uwaga, uwaga – np. takie zabawy jak wspomniana w Himalajach.

 208. cyncynat
  11/03/2013 o 10:20 am

  pitolenie, prze pana. do ratowania nie sa potrzbne siusiako-wyprawy pt „bylem PIERWSZY na Broad Peak w zimie!!!!”

 209. 11/03/2013 o 10:42 am

  Ale to nie koniec, kolejni się pchają
  http://off.sport.pl/off/1,111379,13539249,Brat_Macieja_Berbeki_organizuje_wyprawe_po_ciala_naszych.html

  Oby tylko po nich też nie trzeba organizować wyprawy.

 210. chsh
  11/03/2013 o 12:47 pm

  cyncynat :
  pitolenie, prze pana. do ratowania nie sa potrzbne siusiako-wyprawy pt “bylem PIERWSZY na Broad Peak w zimie!!!!”

  Ale „bylem na Broad Peak” potrzebne bywaja.

 211. hlb
  11/03/2013 o 12:52 pm

  chsh :

  Bohaterem to może być taternik, który w chuową pogodę pojdzie sprowadzić głupków z gór. Ale ten sam taternik Po stronie nie jest bohaterem, tylko głupkiem, kiedy znajdzie się po drugiej stronie. Tak samo jak kierowca podotowia przejeżdżający na czerwonym świetle prywatnym samochodem nie jest już kierowcą pogotowia, tylko głupkiem.

  Tylko zeby taternik mial skile pozwalajace na luzie sciagac debili z Rysow, opowiadajac przy tym goralskie legendy, to nie wystarcza mu spacery po Gubalowce, tylko – uwaga, uwaga – np. takie zabawy jak wspomniana w Himalajach.

  To jest pewien argument za. Tylko, że skoro – uwaga, uwaga – taternik pracuje w Tatrach, to po chuj „ćwiczy” w Himalajach? C’mon. Sanitariusz, żeby być dobrym sanitariuszem nie musi przecież jeździć na wypady, like, na front.

  Mogę zgodzić się, że sobie taternicy jakoś w tych Himalahacj podnoszą skillsy. I to, co sobie odmrożą w Himalajach, tego już sobie nie odmrożą w Tatrach. Ale nie usprawiedliwajmy zawodową koniecznością, to co możemy objaśnić zwykłym głodem adrenaliny.

  cyncynat :
  pitolenie, prze pana. do ratowania nie sa potrzbne siusiako-wyprawy pt “bylem PIERWSZY na Broad Peak w zimie!!!!”

  O! I to też!

 212. hlb
  11/03/2013 o 12:58 pm

  Dopiero poniedziałek, a już jest poważny kandydat do tytułu Pacan Tygodnia. „Chciałem zaprotestować, o właśnie, tak podpalając się” v. „nie, nie, zaraz to zgaszę, nie jestem samobójca, mam tylko taką fiolkę z ogniem”.

  Oczywiście, kurwa, polski hiphop. Bo co jeszcze może być tak żenującego.

 213. hlb
  11/03/2013 o 1:02 pm

  Japierdole. Hiphop. Polski hiphop protestujący. Sarmacja rymująca. Kurwa. Czasem trudno uwierzyć, że może istnieć coś tak żenującego.

 214. adas
  11/03/2013 o 1:45 pm

  @hlb
  Zrujnowałeś mój plan przeczytania 140 poprzednich postów.

  Szukam zapalniczki.

 215. 11/03/2013 o 2:37 pm

  Dla fanów Wojtka świeża dostawa za free:
  http://wyborcza.pl/1,75475,13537662,Nie_czytamy__Winna_III_RP.html

  Czyli mniej inżynierów więcej humanistów.

 216. vHF
  11/03/2013 o 2:52 pm

  sickofitall :
  Dla fanów Wojtka świeża dostawa za free:
  http://wyborcza.pl/1,75475,13537662,Nie_czytamy__Winna_III_RP.html

  #żeromskitoprzewidział
  3.5 lolgwiazdki za styl, 1.5 lolgwiazdki za treść.

 217. hlb
  11/03/2013 o 4:21 pm

  sickofitall :
  Dla fanów Wojtka świeża dostawa za free:
  http://wyborcza.pl/1,75475,13537662,Nie_czytamy__Winna_III_RP.html
  Czyli mniej inżynierów więcej humanistów.

  O! Ale to jest kompletnie nieoczekiwany zwrot akcji!

  Pod wpływem afery majtkowo-denowej Wojtek chce więcej humanistów. Przecież w lolkontentowym haute couture to jest sytuacja, jakby w haute couture normalnym, takim like odzieżowym, wyszedł Karl Lagerfeld i powiedział: „Od teraz nie nosimy wąsów, za to zapuszczamy plerezy!”

  Przecież to wywala na cyce cały dotychczasowy wojtkizm. No, bo jesli Wojtek teraz stawia na „humanistów”, nie „inteligencję techniczną”, to kto mu teraz będzie czytał jego „Lemoniadę III”, że o samym Lemie nie wspomnę. Przecież „humanista” Lema pochwali, ale i tak kupi Paulo Coelho, bo mu się będzie wydawało że to to samo co Heidegger, tylko łatwiej ogarnąć, bo zdania ma krótsze.

  A tak na serio, to przypierdalanie się do Wojtka za ten tekst znów znajduje niestosownym. Wojtek ewoluuje. Zresztą weźcie sobie porównajcie jego notki sprzed, say, pięciu lat i obecne. Nowsze są kompletnie ulepszonym Wojtkiem 2.0! I kto to uczynił? My to uczyniliśmy sumiennie przycinając i podlewając jego lolkontent latami. Jak chiński ogrodnik drzewko cytrynowe w chińskim filmie chińskiego moralnego spokoju.

  Pominę oczywiście milczeniem jak idiotyczne jest in general pielęgnowanie tego meme „inteligencja humanistyczna vs. inteligencja techniczna”. Bo to zdradza, że pielęgnujący (Wojtek) nie może wciąż uwolnićsię od tego popierdolonego szkolnego archetypu autorytetu intelektualnego: pani z biblioteki versus pan od fizyki.

  I pominę też to, że wyjechał z Żeromskim. Żeromski w dysursie o stanie kultury w 2012. Kurwości, pominę to, pominę. Z czystej sympatii do Wojtka. Choć zgroza mnie bierze.

  Jeśli już miałbym jakąś konstruktywną krytykę dorzucić, to bardzo zażenował mnie następujący fragment u Wojtka: „Na Facebooku poznajemy najczęściej znajomych poprzednich znajomych z Facebooka.

  Nie, Wojtku. Tak to tylko #inSovietRussia. Lub w Neosarmacji Wschodniej. Pozostałe 600 bilionów userów fejsbuka pozyskuje znajomych na fejsbuku zupełnie inaczej. Spotykają ich raz w życiu, like, na dęsflorze albo na biznes branczu. Potem jest the day after, kiedy dodają ich z uprzejmości do fejsikowych znajomych. A potem muszą do końca życia oglądać ich pierdolone kotki i dzieci na swoim wallu. Nawet jeśli już nigdy więcej tych „znajomych” w realu nie zobaczą.

  Ale jak donoszą krewni i znajomi fejsbukowi, Wojtek z fejsbukofoba niespodziewanie zamienił się też w typowo polskiego obsrywacza cudzych walli. No, ale to pewnie cena tej jego całościowej transformacji.

 218. hlb
  11/03/2013 o 4:29 pm

  A! I może dodałbym jeszcze, że raport o stanie czytelnictwa doprowadził Wojtka do wniosku „nie czyta, czyli głupi”. To implikuje z kolei „czyta, czyli mądry”. Niestety, ktoś kto przeczytał w 2012 roku trzy książki o objawieniach Ojca Pio w tym badaniu będzie się zaliczał do, like, top 20proc. „mądrych”. A jak jeszcze kupi se ze trzy kolejne ksiązki z cyklu „Apteka Ojca Klimuszki”, to przeskoczy w czytelnictwie nie tylko statystycznego polskiego doktoranta, ale nawet profesora! Ale le czy będzie jakoś nadzwyczajnie „mądry”? Nie wiem.

 219. vHF
  11/03/2013 o 4:32 pm

  hlb :
  A! I może dodałbym jeszcze, że raport o stanie czytelnictwa doprowadził Wojtka do wniosku “nie czyta, czyli głupi”. To implikuje z kolei “czyta, czyli mądry”.

  Aż mnie ząb zabolał. Kolega prokurent albo jest inteligencja humanistyczna albo wyjątkowo złośliwie parodiuje chemicznego wojtka.

 220. hlb
  11/03/2013 o 4:48 pm

  vHF :

  hlb :
  A! I może dodałbym jeszcze, że raport o stanie czytelnictwa doprowadził Wojtka do wniosku “nie czyta, czyli głupi”. To implikuje z kolei “czyta, czyli mądry”.

  Aż mnie ząb zabolał. Kolega prokurent albo jest inteligencja humanistyczna albo wyjątkowo złośliwie parodiuje chemicznego wojtka.

  Ja? Ja jestem jak ten listek płynący strumiykiem pośród kamieni gdzieś w starożytnych górach Guangdzou. Jestem tylko anonimowym łosiem z internetów. Niech szanowny kolega nie pierdoli, że nie był o tym poinformowany.

  Ale w międzyczasie zauważyłem co jest w powiązaniach do tego felietonu Wojtka. To satamtąd wziął się mem „jak czyta to mądry”.

  http://wyborcza.pl/1,75475,13524123,Nie_czytamy__Narod_glupieje.html#TRrelSST

  Swoją drogą, kolejny durny mem czai się w tym tekscie: Głupiejemy, bo nie czytamy. Jakby kiedyś w Polsce było jakieś wybitnie wybitne czytelnictwo na tle, say, europejskiej średniej, a teraz wzięło i upadło. Not, really.

 221. irasiad
  11/03/2013 o 4:54 pm

  vHF :

  hlb :
  A! I może dodałbym jeszcze, że raport o stanie czytelnictwa doprowadził Wojtka do wniosku “nie czyta, czyli głupi”. To implikuje z kolei “czyta, czyli mądry”.

  Aż mnie ząb zabolał. Kolega prokurent albo jest inteligencja humanistyczna albo wyjątkowo złośliwie parodiuje chemicznego wojtka.

  Kazdemu zdarza sie pomylic P z Q. U mnie na cwiczeniach najzdolniejszy zawodnik dowodzil ostatnio pewna wlasnosc P(h) wierzcholkow drzewa o wysokosci h nie wprost, zaczynajac od: „zalozmy, ze dla kazdego h nie zachodzi P(h)…”.

  Co gorsza, jest to student, od ktorego zaczynalem sprawdzac zadania, zeby sie dowiedziec, jakie jest rozwiazanie :).

 222. vHF
  11/03/2013 o 5:01 pm

  Ja rozumiem że ćwiczenia, ale dr Krajski się sam nie strolluje. Przynajmniej nie tym razem. Winien nam jesteś opinię ekspercką w sprawie savoir-vivre powyżej 6000m.

 223. hlb
  11/03/2013 o 5:10 pm

  vHF :
  Ja rozumiem że ćwiczenia, ale dr Krajski się sam nie strolluje. Przynajmniej nie tym razem. Winien nam jesteś opinię ekspercką w sprawie savoir-vivre powyżej 6000m.

  E, to chyba trzeba prosić Fernando. On jest expierdem od korwinizmu-himalaizmu.

 224. irasiad
  11/03/2013 o 5:14 pm

  vHF :
  Ja rozumiem że ćwiczenia, ale dr Krajski się sam nie strolluje. Przynajmniej nie tym razem. Winien nam jesteś opinię ekspercką w sprawie savoir-vivre powyżej 6000m.

  Prosze Pana, po pierwsze blog jest dzisiaj nieczynny:

  http://krajski.wordpress.com/2013/03/08/blog-nieczynny-w-dniach-9-11-marca-wyjazd-sluzbowy/

  Po drugie, jesli jakis Zdzislaw F. czy ktokolwiek inny potrzebuje wiedzy nt. savoirvivrowych subtelnosci w Himalajach, to niech wykorzysta moj problem – prosze bardzo (pewnie po uprzednim przeredagowaniu). Ja sie w takie rzeczy nie bawie.

 225. vHF
  11/03/2013 o 5:22 pm

  Rzeczywiście, skoro blog nieczynny to się nie da. Przepraszam.

 226. armatus
  11/03/2013 o 5:51 pm

  JESTEM W TERENIE

 227. hlb
  11/03/2013 o 5:58 pm

  Czyli co? Blog czynny tylko w godzinach urzędowania? Innowacyjne.

  BTW, byłem wczoraj u Michio-san i zostawiłem pochlebnego komcia. Ostatnio zaczął dawać własne wynalazki lolkontentowe w miejsce notek z klocków LEGO. Dzisiaj daje też fikusne fotki. Jest postęp. Trzeba motywować do dalszego rozwoju.

  Złożyłem też aplikację for readmisję u Barta. Ale już 24 godziny aplikacja is awaiting moderation. Widać Bart ma dylemat, jak ten galicyjski chłop na widok pukającej Cyganki. Udaje, że go nie ma w chałupie. Bo jak wpuści, to za Cyganką całe piekło się zlezie (czytaj: przyjdzie odział partyzantów majora Majora i zrobią mu z bloga Szambo Blogdebarta). A jak nie wpuści, to też całe piekło się zlezie.

 228. cyncynat
  11/03/2013 o 6:09 pm

  hlb :
  Czyli co? Blog czynny tylko w godzinach urzędowania? Innowacyjne.
  BTW, byłem wczoraj u Michio-san i zostawiłem pochlebnego komcia. Ostatnio zaczął dawać własne wynalazki lolkontentowe w miejsce notek z klocków LEGO.

  15 notek o tym samym lolkontencie. w planie 100 notek o tym samym. na sam koniec bedzie to czytac tylko jego zona i ich zaadoptowana owca,

 229. hlb
  11/03/2013 o 6:43 pm

  cyncynat :

  15 notek o tym samym lolkontencie. w planie 100 notek o tym samym. na sam koniec bedzie to czytac tylko jego zona i ich zaadoptowana owca,

  Niewolnica Michaura.

 230. hlb
  11/03/2013 o 6:46 pm

  Ale foteczkę fajną nam pokazał. Taki Rick Deckard w czasach milenijnej pluskwy.

 231. hlb
  11/03/2013 o 6:52 pm

  Major miał w twitownicy bardzo fajnego Kukiza. Ale nie przyszedł i się nie podzielił. Podykielił się. A Kukiz pierdoli tam tak zabawnie, że warto:

  „Mam domieszkę tatarskiej krwi. Pozwolę więc sobie porównać siebie i Zmielonych do jazdy tatarskiej, działającej oczywiście na rzecz Rzeczpospolitej, która ma celu zwiad i spowodowanie zamieszania w szeregach wroga. Potem nasze chorągwie pozorują odwrót i znienacka uderza husaria dozbrojona strzelcami, piechotą, lekką jazdą. Ta husaria to „Solidarność”, a piechota i strzelcy – obywatele i stowarzyszenia.”

  Sarmacki hiphop wierszem białym.

  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/688745,kukiz_w_oszustwie_manipulacji_socjotechnice_i_propagandzie_sukcesu_komuna_nie_dorosla_platformie_do_piet.html

 232. hlb
  11/03/2013 o 6:54 pm

  Tatarski zwiadowca Kukiz jako forpoczta husarii ze sztandarami „Solidarność”. Nawet carcajou z Nowego Ekranu nie miał tak zajebistych tripów.

 233. 11/03/2013 o 7:40 pm

  @hlb #WO

  Heh, po twoim rancie nie mam nic do dodania, poza tym że problemem jest antyintelektualizm, a nie to ile książek się czyta… (PRLu czytano dużo kryminałów, bo innych rozrywek nie było, to samo z PRLowskimi komiksami, te miały w sobie dodatkowo posmak Zachodu – dobrze myśle). A ten antyintelektualizm to efekt równania w dół, przez komercyjne media, w tym telewizje publiczną. :P

  A to że Internet jest od kotków, fejsików, memów, pudelków i innych syfów to wiadomo od dawna. I są leprze analizy. :P

 234. 11/03/2013 o 7:41 pm

  Zatłukę tego WordPressa:

 235. 11/03/2013 o 7:42 pm

  i po raz drugi też:

 236. sickofitall
  11/03/2013 o 8:38 pm

  Piękna złota myśl z narodowej głowy:

  „Bez wątpienia toczy się obecnie zacięta ideologiczna wojna i zachowując się defensywnie skończymy tak, jak siły konserwatywne w Europie zachodniej. Z tą różnicą, że nie mamy swoich zamków rodowych, w których moglibyśmy się spotykać we własnym ekskluzywnym kręgu… ”

  Na podsumowanie nowej prawackiej dramy z cyklu „kobieta mnie bije”.
  http://krzysztofbosak.salon24.pl/492809,po-co-kobiety-dla-narodu-na-manifie

 237. hlb
  11/03/2013 o 9:09 pm

  `@sickofitall

  Prawicowy Tancerz ma tę straszną manierę pisania tekstów poprzez zadawanie pytań samemu sobie, a następnie udzielanie samemu sobie odpowiedzi. To jest taki retoryczne paso doble zaczerpnięte od łosiów prowadzących telezakupy.

 238. hlb
  11/03/2013 o 10:26 pm

  @DoktorNo

  Ale kolega nie czepia się Morozova, prawda? Morozov napisał „Net Delusion”, którą warto przeczytać nawet jak człowiek nie zgadza z niektórymi myślami, które on se tam pozawierał, albo i nie pozawierał.

 239. armatus
 240. vHF
  12/03/2013 o 8:59 am

  Takie krótkie portreciki (jak jest kurde „vignette” po polsku?) lubię prawie tak samo jak listy do redakcji:
  http://wyborcza.pl/1,75475,13543101,Nieczytelnicy__Portret_w_pieciu_odslonach.html

 241. cyncynat
  12/03/2013 o 9:06 am

  fajne, nawet bardzo.

  BTW „Książek. Magazynu do Czytania” jest darmowy na ipada, a tam sporo Wojtka-czytajacego. Nie mam czasu by sprawdzic czy jest tam cos wartosciowego, niestety.

 242. 12/03/2013 o 9:10 am

  Ja kupiłem. Wojtek robi wywiad z jakimś hiszpańskim pisarzem, co ssie palucha o współczesnej Annie Kareninie.

  Generalnie wywiady wojtka do tego magazynu są zajebiste. W poprzednim był wywiad z Artem Spiegelmanem i co wojtek dawał w pytaniu swoje wyssane z palucha tezy to mu Spiegelman od razu kasował by na końcu delikatnie wyśmiać superbohaterów.

 243. vHF
  12/03/2013 o 9:52 am

  Ale darmo jest tylko na ajpada, czy można też normalnie poczytać?

  Poza tym wojtek-wywiadowca mnie mało jara szczerze mówiąc. Ja chcę wojtka-recenzenta albo wojtka-teoretyka literatury. Wojtku! Ty czytasz choć nie blipasz. Zbierzże swoje recenzje w tomik to się dam zmonetyzować po łokieć.

 244. cyncynat
  12/03/2013 o 10:06 am

  Chyba da sie. Np: http://wyborcza.pl/1,75517,13434280,Jeffrey_Eugenides__I_ty_zostaniesz_wiktorianista.html

  BTW zajawka: „ks. Michał Heller: Jak wygląda Bóg

  Powiedziałem kiedyś Richardowi Dawkinsowi, że między nami jest tylko nieduża różnica. – Jak to? – zdziwił się. – Bo ty mówisz słowo „racjonalność” małą literą, a ja dużą – opowiada Piotrowi Cieślińskiemu wybitny kosmolog ”

  jezu jezu

 245. cyncynat
  12/03/2013 o 10:07 am

  ale starszych to na peceta juz nie ma, kurwa. wezme jutro na ajpada

 246. vHF
 247. cyncynat
  12/03/2013 o 10:24 am

  vHF :

  cyncynat :
  Chyba da sie. Np: http://wyborcza.pl/1,75517,13434280,Jeffrey_Eugenides__I_ty_zostaniesz_wiktorianista.html

  Danke.

  Dupa: „Fragment wywiadu z Jeffreyem Eugenidesem, którego całość ukaże się we wtorek w nowym numerze „Książek. Magazynu do czytania””.

  Niestety bez ajdiwajsa nie jestes targetem, ktoremu cyfrowa Agora desperacko podlizuje sie

 248. troll.ruski rezydentny
  12/03/2013 o 11:11 am

  cyncynat :
  Niestety bez ajdiwajsa nie jestes targetem, ktoremu cyfrowa Agora desperacko podlizuje sie

  „Książki…” gwoli ścisłości można też znaleźć na Google Play, ale na Nexusie 7 małżonki się wypierdala bez słowa skargi, więc nie mogę zaczerpnąć z tej krynicy mądrości. A jest to niestety jedyne myziane urządzenie w naszym gospodarstwie domowym, bo my z czasów, kiedy jak się chciało mieć internet, to trzeba se było we wiaderku ze studni nanieść…

 249. vHF
  12/03/2013 o 1:49 pm

  Jeśli ktoś potrzebuje dzisiaj — tak jak ja potrzebowałem — żeby ktoś go pierdolnął młotkiem w łeb, to polecam:

  Gifford Lectures by Professor Bruno Latour.

  Dawkowanie: 1-2 min na lola; 2-10 na młotek; 10+ nie zalecane.

 250. hlb
  12/03/2013 o 2:50 pm

  @Wojtek na mizianych

  Jednak lolkontent po polsku lubię, żeby troszkę przyszedł do mnie. Jeśli mam se coś zainstalować, zarejestrować, wysłać esemesa albo wytoczyć z garażu pianino, żeby zobaczyć jak jeden z drugim wojtek robi z siebie pacana gdzieś w zachodnich częściach stepów akermańskich, to ja mówię, kurwa, moje NIE.

  Jak on nie chce mi podać lolkontentu na tacy, tak jak zawsze było podane, to ja mu po prostu dam utonąć w zapomnieniu. Niech se Michał Radomił zainstaluje na ajpada czy na buttpluga. On musi być z myślami Wojtka bardziej na bieżąco. Bo jakoś tam jest u tego Wojtka uwieszony. I będzie się z nim trzymał pewnie choćby i dla samych mentalnych golden szałerów, które mu Wojtek regularnie robi.

  Zresztą widziałem wyniki Agory za 2012/Q4 i nie rokuję temu appsu wielu przyszłych upgrejdów ani innych sukcesów. Tym bardziej, że na wszelki wypadek już teraz zawyżyli se projektowane skurczenie rynku reklamy dla dzienników na 2013. Takie numery to nie zmnom.

  Na marginesie, analitycy którzy piszą o akcjach, żeby trzymać to się chyba z chujem na kapelusiki pozamieniali. Spekulować, kupować jednego tygodnia unloaadować za dwa, po kolejnych głupich prognozach takich analityków.

  A jeśli idzie o dostępnośc Wojtka, to istnieje prawdopodobieństwo, że Wojtek wkrótce zostanie przeniesiony na wysuniętą placówkę, w którymś z tych agorowych „Logo”, „Lego”, „Wielkomiejski Traktorzysta” czy któreś tam inne. Alternatywnie, będą go tak okrawać, że sam wyniesie się z Obory do jakiegoś innego wydawcy innych dodatków telewizyjnych.

  Wówczas znowu będzie dostępny za darmo. Bo te wszystkie magazyny w stylu „Sukces Modnego VIPa” tym bardziej na płatnym nie zmonetyzują. Więc jeśli też będą chciały ukryć Wojtka za paywallem, to będzie sygnał dla niego, żeby znowu zaczął dmuchać ponton.

  Tak czy owak, lolfelietony wojtków będą zawsze za darmo. Albo wcale.

 251. hlb
  12/03/2013 o 5:16 pm

  Majorze, polurkałem z jakimi ty się musisz przygłupami użerać na Twitterze. I nawet nie, że jakieś obiektywnie niezawinione tłumoki, tylko regularne durnie hodowlane. Zupełnie nienawykłe do myślenia strukturalnego, nieobyte z podstawowymi zasadami rozumowania logicznego. Jak ten od „sejmowego zespołu ds. świeckiego państwa”. Szok.

 252. 12/03/2013 o 5:49 pm

  Ale ten to pierwszy raz

 253. hlb
  12/03/2013 o 5:59 pm

  galopujący major :
  Ale ten to pierwszy raz

  Zawsze musi być ten pierwszy raz.

  BTW właśnie LOLam nad czymś, co chyba ma związek (tak?), a czym znajomi dyskretnie obsrywają mi walla na fejsiku, oczadziali w zachwytach:

  http://elizamichalik.natemat.pl/53815,stop-nachalnej-katopropagandzie

  Ale to jest ta sama Eliza Michalik co w GaPolu, Gościu Niedzielnym, Salonie24? Weź mnie uszczypnij i powiedz, że to nie troll, hihihi.

 254. adas
  12/03/2013 o 6:08 pm

  Hlb, nie czaruj chłopie.

  Przecież Ty, jako niewąsate alterego niewąsatego Wojtka, który z kolei jest równie niewąsatym alterego chłopa wąsatego i w mokasynach, chłopa polskiego sprayem z Biedronki woniejącego, no więc Ty bez Wojtka żyć nie możesz. Jakby Ci dobrzy ludzie linków nie podrzucili i kopypastów allbo Agora bloxa zamkła, to byś z głodu zdechł nierozumiejącym okiem spoglądając na kroszanty z bri i kawę nie ze starbaksa.

  Te „wcale” takie smutne.

  Co do meritum – albo mam pecha do tekstów albo nasz chemik za chwilę znowu w zawodzie zaczyna przejawiać objawy ziemkiewiminii (czy jakoś tak). Coraz wiecej jego kontentu opiera się na tym co Wojtek czytał/widział/słuchał lata temu i zdania nie zmieni! Tyle, że Orliński jeszcze zajrzy do wiki (koniecznie en) po jakieś anegdotki i suchary.

  I wychodzi na ten przykład, że pingwiny są przebrzydłe, bo w 1990 Burton nakręcił o nich film, co to się Batman nazywał, ale i tak lepsze od Polaków, bo jak napisał Lem w 1969, internet musiał powstać na ifony Żeromskiego.

  A tak w ogóle, to oczym ja pierdolę? Duch Święty rozpoczął wybory i na tę okoliczność w każdym polskim portalu znajdzie infografikę o rozkłądzie kaplicy, sypialni i wychodkó Ich EkstraCośTam Eminencji. W Waszych lewackich krajach też tak jezd?

 255. adas
  12/03/2013 o 6:11 pm

  Ta samo co to w niej WO w 2007 widział diwę polskiej prawicowej prawicy. To się nazywa risircz orli?

 256. hlb
  12/03/2013 o 6:17 pm

  @adas

  Zgubiłeś mnie przy siedemnastym alter-. Ja się oficjalnie przyznaję, że lubię Wojtka, przecież. Tylko, że żądam żeby mi go podawali tak jak lubię. I protestuję przeciwko nachalnej pianopropagandzie.

  A co do Elizy Michalik, czy ktoś umie obliczyć, ile pięter ma ten LOL. I czy to już aby na pweno wszystkie piętra. To set up, to jest kurwa set up ze strony Tomku Lisu, żeby nas wszystkich kompletnie strollować.

 257. 12/03/2013 o 6:20 pm

  Wyrzucili ją za plagiaty, potem się rozwiodła i teraz jest wyzwolona obyczajowo.

  Podobno w Polityce przedstawiali tę dramę.

 258. hlb
  12/03/2013 o 6:28 pm

  galopujący major :
  Wyrzucili ją za plagiaty, potem się rozwiodła i teraz jest wyzwolona obyczajowo.
  Podobno w Polityce przedstawiali tę dramę.

  Taki Palikot z cyckami. Coś jak niespodziewany transfer zpod Krzyża do Przekąsek-Zakąsek. Fajne. Ciekawe, czy też będzie biegać z dildo po po mieście. Hehehe.

 259. hlb
  12/03/2013 o 6:28 pm

  Spod, ofc. Piszę się.

 260. jaja
  12/03/2013 o 6:48 pm

  galopujący major :
  Wyrzucili ją za plagiaty, potem się rozwiodła i teraz jest wyzwolona obyczajowo.
  Podobno w Polityce przedstawiali tę dramę.

  Plagiaty GłuPolowi nie przeszkadzały (przez kilka lat, plagiaty zaczęli wyciągać gdy już zaczęła zmieniać poglądy) i byłby to za mały LOL: „W wypowiedzeniu Sakiewicz napisał, że działałam na szkodę redakcji, będąc rosyjską agentką o pseudonimie Natasza. Nawet sędzia w sądzie pracy był zdziwiony, bo jeszcze się z czymś takim nie spotkał” (zawarła ugodę przed sądem, Sakiewicz bulił).

  http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1536665,1,rozmowa-z-eliza-michalik-dziennikarka-superstacji.read

 261. hlb
  12/03/2013 o 6:55 pm

  jaja :

  galopujący major :
  Wyrzucili ją za plagiaty, potem się rozwiodła i teraz jest wyzwolona obyczajowo.
  Podobno w Polityce przedstawiali tę dramę.

  Plagiaty GłuPolowi nie przeszkadzały (przez kilka lat, plagiaty zaczęli wyciągać gdy już zaczęła zmieniać poglądy) i byłby to za mały LOL: “W wypowiedzeniu Sakiewicz napisał, że działałam na szkodę redakcji, będąc rosyjską agentką o pseudonimie Natasza. Nawet sędzia w sądzie pracy był zdziwiony, bo jeszcze się z czymś takim nie spotkał” (zawarła ugodę przed sądem, Sakiewicz bulił).
  http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1536665,1,rozmowa-z-eliza-michalik-dziennikarka-superstacji.read

  Wojtku, ale dziś trollujesz jako trzeźwy czy już coś spróbowałeś? Dobrze byłoby poznać twój stan, zanim zaczniemy cię czytać.

 262. adas
  12/03/2013 o 7:09 pm

  Wojtek to tu:
  http://wo.blox.pl/2007/02/Upadek-Elizy-Michalik.html

  Kurna, aż z tego wszystkiego sprawdziłęm, że redaktor Sakiewicz posiada dwie małżonki.

 263. jaja
  12/03/2013 o 7:18 pm

  hlb :

  jaja :

  galopujący major :
  Wyrzucili ją za plagiaty, potem się rozwiodła i teraz jest wyzwolona obyczajowo.
  Podobno w Polityce przedstawiali tę dramę.

  Plagiaty GłuPolowi nie przeszkadzały (przez kilka lat, plagiaty zaczęli wyciągać gdy już zaczęła zmieniać poglądy) i byłby to za mały LOL: “W wypowiedzeniu Sakiewicz napisał, że działałam na szkodę redakcji, będąc rosyjską agentką o pseudonimie Natasza. Nawet sędzia w sądzie pracy był zdziwiony, bo jeszcze się z czymś takim nie spotkał” (zawarła ugodę przed sądem, Sakiewicz bulił).
  http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1536665,1,rozmowa-z-eliza-michalik-dziennikarka-superstacji.read

  Wojtku, ale dziś trollujesz jako trzeźwy czy już coś spróbowałeś? Dobrze byłoby poznać twój stan, zanim zaczniemy cię czytać.

  Srojtku, nie ma tak dobrze, że we wtorek.

 264. hlb
  12/03/2013 o 7:25 pm

  jaja :
  Srojtku, nie ma tak dobrze, że we wtorek.

  Po tym jak ostatnio zarzygałeś całe Szambo Majora nie ma tak, że wtorek-niewtorek. Wojtku.

 265. hlb
  12/03/2013 o 7:29 pm

  adas :
  Wojtek to tu:
  http://wo.blox.pl/2007/02/Upadek-Elizy-Michalik.html
  Kurna, aż z tego wszystkiego sprawdziłęm, że redaktor Sakiewicz posiada dwie małżonki.

  Tamże:

  Nim minął mi chichot na temat prezydenckiego libido, już się uchachałem aferą Elizy Michalik, młodej prawicowej publicystki urody tak przecudnej, że na jej blogu roiło się zawsze od wpisów typu „pani Elizo, czy można się z panią umówić na kawę”. Michalik przez chwilę była jedną z czołowych gwiazd fali prawicowych hunwejbinów, którzy zalali kontrolowane przez kaczystów media.

  Olala. Wojtkowi, widać, dała o sobie znać blizna po zgolonym wąsie. No, ale to był rok 2007. Pięć lat temu. Od tamtej pory jednak poważnie ulepszylismy go. I upgerjdowali z tej bardzo nieudanej wersji „Wojtek Millenium Edition”.

 266. mtwapa
  12/03/2013 o 7:45 pm

  adas :
  A tak w ogóle, to oczym ja pierdolę? Duch Święty rozpoczął wybory i na tę okoliczność w każdym polskim portalu znajdzie infografikę o rozkłądzie kaplicy, sypialni i wychodkó Ich EkstraCośTam Eminencji. W Waszych lewackich krajach też tak jezd?

  Tez. Na elpais.com mozesz sobie dymki na webcamie ogladac.

 267. hlb
  12/03/2013 o 7:57 pm

  mtwapa :

  adas :
  A tak w ogóle, to oczym ja pierdolę? Duch Święty rozpoczął wybory i na tę okoliczność w każdym polskim portalu znajdzie infografikę o rozkłądzie kaplicy, sypialni i wychodkó Ich EkstraCośTam Eminencji. W Waszych lewackich krajach też tak jezd?

  Tez. Na elpais.com mozesz sobie dymki na webcamie ogladac.

  Pomysł na startap: taka aplikacja, żeby można było DODAWAĆ dymki na webcamie z conclave.

  W międzyczasie pogluglałem se tubki z Elizą Michalik. Tak, chciałem się dowiedzieć, dlaczego właściwie Wojtkowi tak mocno dygnął w tym teksice z 2007 roku. No i wyguglałem takie (pewnie dla Szamba Majora – Sekcja Krajowa to #starebyło).

  Jednakowoż, azaliż mamy tu w jednej tubie wymienionych: Elizę Michalik, Nergala a.k.a. „Szatan z Pluszu” oraz tego całego Pieroga, Piroga czy Piróga.

  Publiczny dyskurs o świeckości lub nieświeckości państwa, w którym wystepują takie łosie w roli komentujących i komentowanych? C’mon, czy naprawdę muszę komuś jeszcze objaśnić, dlaczego nie zapłaciłbym za polski kontent publicystyczny nawet tak symbolicznej kwoty jak równowartość małej kawy? Czy ile tam to „Pianino z Felietonami” kosztuje…

 268. 12/03/2013 o 9:08 pm

  A ja od zawsze mam jakąś niewyjaśnioną słabość do Elizy Michalik:)
  Mimo jej plagiatów i żenujących tłumaczeń, mimo dawnych chorych poglądów.

  Ale ja nie Wojtek ni inny przejęty swoją rolą lewak tylko podrzędny grafoman netowy, więc wyznać mogę seksistowsko, że Eliza Michalik jest ładna, ma fajny głos i ja lubię, o:)
  Nieważne, co pisze.
  acz jej manifest ostatni o świeckości państwa też do mnie przemawia, acz częściowo.

  P.S. Nie mogę się powstrzymać i muszę napisać, Hlb, śledziłem pilnie twoją dyskusje z kashmirem tu o himalaistach, nie znam się, więc się nie wypowiadam, ale muszę zauważyć, że Hlb w tejże dyskusji mówi tak samo jak pisarzcoryllus:)

 269. hlb
  12/03/2013 o 9:53 pm

  grześ :
  A ja od zawsze mam jakąś niewyjaśnioną słabość do Elizy Michalik:)
  Mimo jej plagiatów i żenujących tłumaczeń, mimo dawnych chorych poglądów.
  P.S. Nie mogę się powstrzymać i muszę napisać, Hlb, śledziłem pilnie twoją dyskusje z kashmirem tu o himalaistach, nie znam się, więc się nie wypowiadam, ale muszę zauważyć, że Hlb w tejże dyskusji mówi tak samo jak pisarzcoryllus:)

  Chiałbyś przegrać pojedynek na blocquoty. Rozumiem, twoje potrzeby, hihi. Ale to musisz zacząć nowy flejm o serach. Bo jest taka stara zasada myjących nogi w rzece, że się dwa razy nie wchodzi do tego samego flejma o serach.

 270. Starosta Melsztyński
  12/03/2013 o 9:53 pm

  grześ :
  P.S. Nie mogę się powstrzymać i muszę napisać, Hlb, śledziłem pilnie twoją dyskusje z kashmirem tu o himalaistach, nie znam się, więc się nie wypowiadam, ale muszę zauważyć, że Hlb w tejże dyskusji mówi tak samo jak pisarzcoryllus:)

  Pisarz Coryllus pisze wszędzie. Pisze w S24, pisze w Nowym Ekranie, pisze u Nicponia i zapewne w dziesiątkach innych miejsc internetu, gdzie nawet nie zaglądamy.
  Dlaczego nie miałby pisać u Majora, sformatowany pod target?

 271. hlb
  12/03/2013 o 10:03 pm

  Starosta Melsztyński :

  grześ :
  P.S. Nie mogę się powstrzymać i muszę napisać, Hlb, śledziłem pilnie twoją dyskusje z kashmirem tu o himalaistach, nie znam się, więc się nie wypowiadam, ale muszę zauważyć, że Hlb w tejże dyskusji mówi tak samo jak pisarzcoryllus:)

  Pisarz Coryllus pisze wszędzie. Pisze w S24, pisze w Nowym Ekranie, pisze u Nicponia i zapewne w dziesiątkach innych miejsc internetu, gdzie nawet nie zaglądamy.
  Dlaczego nie miałby pisać u Majora, sformatowany pod target?

  Oczywiście, że tak. Na początek proponuję wylistujmy tutejszych blogerów z Psychiatryka24, że szczególnym uwzględnieniem #filarów. Ich wszystkich tak łatwo pomylić. A przecież nie chcielibyśmy skrzywdzić żadnego milczeniem. :D

 272. hlb
  12/03/2013 o 11:09 pm

  …o! Uciekł. Smuteczek…

 273. adas
  13/03/2013 o 12:15 am

  Hlb, o bycie kim nie byłeś jeszcze podejrzany?;)

  O, już wiem! Kataryny !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 274. hlb
  13/03/2013 o 12:27 am

  adas :
  Hlb, o bycie kim nie byłeś jeszcze podejrzany?;)
  O, już wiem! Kataryny !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ale już o bycie Kataryną Kanciarz owszem!

  Osobiście podejrzewam, że jestem po prostu trollem Majora albo Wojtka. A najprawdopodobniej ich nieślubnym dzieckiem.

 275. hlb
  13/03/2013 o 12:40 am

  Znów byłem u Michio-san i zrobiłem mu komcia. Postanowiłem, że do końca tego jego cyklu kompletnie strolluję go swoim entuzjazmem i pozytywną energią.

  Moja aplikacja o readmisję u Barta nadal leży w biurze podawczym. Już 48 godzin! Czuję się jak Franciszek Pieczka w zamku na kawce. Ale nie poddaję się. Czekam.

 276. hlb
  13/03/2013 o 12:54 am

  Za to na nieistniejącym prawicowym blogowisku o nazwie Czeci Obiek, Łażący Łazarz donosi o niesłychanym skandalu w kręgach sarmackiego rocka:

  „Muzeum Powstania Warszawskiego odmówiło objęcia patronatem płyty zespołu Fabryka, która w całości dotyczyć będzie Powstania Warszawskiego.
  – Nie rozumiem tego – powiedział Sylwek Domański, lider zespołu. – Nie chcieliśmy pieniędzy, chcieliśmy jedynie nagrać płytę o Powstaniu, której patronować będzie najważniejsza polska instytucja zajmująca się Powstaniem Warszawskim. To najwyraźniej niewygodny temat, albo jakieś układy.”

  Ups, przekleiłem mu przypadkiem zawartość całego nieistniejącego portalu za ostatni, like, tydzień. Brótalna kradzieszsz kątętu. Nastąpiła.

 277. hlb
  13/03/2013 o 12:56 am

  Swoją drogą, sytuacja aż się prosi o odnowienie flejma o popierdolonych rekonstrukcjach historycznych i szerokopojętych regionalnych franczyzach Powstania Warszawskiego.

 278. hlb
  13/03/2013 o 12:58 am

  WRÓĆ! Jest nowszy kontent u Łazarza! Właśnie opublikował fotkę, że jest w Łodzi. Ale nie napisał dokąd płynie.

 279. hlb
  13/03/2013 o 1:00 am

  Alter-dysydent z plecaczkiem, w fleece i cargo shorts za sterem czegoś. Wyczuwam duży potencjał memetyczny w tej fotce.

 280. cyncynat
  13/03/2013 o 1:38 am

  A strona http://www.3obieg.pl/ juz dziala. kinda

  Dizajn w dobrych tradycjach poczatkow dziewiecdziesiatych

 281. armatus
 282. emluby
 283. cyncynat
  13/03/2013 o 10:32 am

  hej zmywaki, dzisiaj guardian mnie nieprzyjemnie zdziwil: http://www.guardian.co.uk/sport/2013/mar/12/english-boxer-curtis-woodhouse-twitter-troll

  Poziom gazeta.pl, jak nie gorzej – w tekscie i w komciach. Potem patrze kim jest autor. Jest komentatorem sportowym, pilkarskim na dodatek: http://www.guardian.co.uk/profile/paul-campbell
  No tak.

 284. armatus
  13/03/2013 o 11:26 am
 285. hlb
  13/03/2013 o 12:12 pm

  Tymczasem rarytasik dla kolegów montypajtonistów!

  Po korwinizmie-himalaizmie odkryłem kolejną ekstremalnie popierdoloną dyscyplinę sportową. Która koincydentalnie łączy w sobie też wątek rekonstrukcji parahistorycznych. Sport ten nazywa się Ekstremalna Droga Krzyżowa i jest, like… ja wiem?… ekstremalną drogą krzyżową?

  Czytamy: „Oba warianty trasy (44/33km) przeznaczone są dla osób aktywnych fizycznie, które uprawiają sport kilka razy w tygodniu i w ciągu roku kilkukrotnie przechodzą marszem w terenie jednorazowo powyżej 15 km. Trasa EDK wymaga dobrej orientacji w terenie, również na nieoznakowanych szlakach.”

  Zwizualizowałem sobie zawodników, którzy mają widoczną gołym okiem krzepę (mogą być kibole), ale skłamali w rubryce „orientacja w terenie”. A potem impersonizując Jezusa zgubili się i pytali na stacji benzynowej o drogę na Kalwarię. Niosąc krzyż.

  http://www.pch24.pl/ekstremalna-droga-krzyzowa-po-raz-pierwszy-w-warszawie,13193,i.html

  cyncynat :
  A strona http://www.3obieg.pl/ juz dziala. kinda
  Dizajn w dobrych tradycjach poczatkow dziewiecdziesiatych

  Ale gdzie ci działa? Przecież wygląda tak samo od momentu, kiedy ta para rozczochranych Pietkunów zakradła się Parolowi do głowy, żeby mu zrobić incepcję.

  armatus :
  http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/sobowtor-georgea-clooneya-bedzie-reklamowal-malopo,1,5442799,region-wiadomosc.html

  Like, wow! Sobowtór Dżordża Kluneja bedzie reklamował sobowtóra Wiecznego Miasta. Mieszczanie krakoscy zapewne wylegną na Bulwar Czerwieński, aby ocenić co to za gówno Wisłą płynie.

  A my mamy do kolekcji także sarmacką szkołe marketingu.

 286. mtwapa
  13/03/2013 o 12:17 pm

  Wiadomosci o tylku Mary(ni):

  http://thenewcivilrightsmovement.com/almost-half-of-heterosexuals-under-45-have-anal-sex-says-cdc-report/news/2012/01/06/32836

  „””
  According to the National Survey of Family Growth, which surveyed thousands of people between the ages of 15 and 44 in 2006-2008, anal sex is really popular with heterosexuals. 44 percent of straight men report having anal sex at least once in their lives, and 36 percent of straight women do too. Though more straight men than women were enjoying anal sex, women were enjoying gay sex more. Twice as many women (12%) reported having homosexual sex at least once in their lifetimes compared with men (5.8%).
  „””

 287. Starosta Melsztyński
  13/03/2013 o 12:20 pm

  grześ :
  A ja od zawsze mam jakąś niewyjaśnioną słabość do Elizy Michalik:)
  Mimo jej plagiatów i żenujących tłumaczeń, mimo dawnych chorych poglądów.
  Ale ja nie Wojtek ni inny przejęty swoją rolą lewak tylko podrzędny grafoman netowy, więc wyznać mogę seksistowsko, że Eliza Michalik jest ładna, ma fajny głos i ja lubię, o:)
  Nieważne, co pisze.
  acz jej manifest ostatni o świeckości państwa też do mnie przemawia, acz częściowo.

  No więc obejrzałem ten kawałek, mimo że po wielekroć zarzekałem się, że nie będę otwierał żadnych tubek ni linków polecanych u Majora, bo zawsze w końcu trafia się na Coryllusa albo tego specjalisty od klerykalnego savoir vivre (przeklęci, po trzykorć przeklęci).
  1. Po pierwsze – nie mogłem z początku umiejscowić głosu Elizy M. Aż wreszcie przyszło – to przecież nosowy bezczelny akcent z Brooklynu Fran Drescher. Nic na to nie poradzę, lubę kobiety komentujące świat nosowym bezczelnym akcentem z Brooklynu.
  2. Po drugie – trudno nie nazwać męskiej cipy cipą. To był całkiem niezły akt stand-up (nie, kolego hlb, nie start-up, proszę się nie wzbudzać). Nie oglądam polskich stand-upów zbyt często, bo potem płaczę i mnie boli. A ten akurat był na całkiem niezłym poziomie. Trochę słaby tajmning i nieco rozwlekłe tempo, choć dało się zauważyć kilka niezłych peaków. Ktoś życzliwy powinien wyciąć Elizie połowę puent, puenty są po to, by je odgadywał widz utwierdzając się w poczuciu własnej inteligencji. Ale bo ja wiem, może to niemożliwe do wykonania w Polsce, może w Polsce puentę trzeba widzowi wcisnąć w gardło?
  Może Polacy wolą się pośmiać z posła Hofmana?
  3. Bardzo nieładnie jest plagiować.

 288. hlb
  13/03/2013 o 12:21 pm

  armatus :
  http://vimeo.com/59989262

  Świetne przesłanie. Jak przyjedzie do Małopolski jakiś zagubionyinwestor, to niech wali od razu do teatru. Tam czekają już na niego z przyciskiem do papieru.

 289. vHF
  13/03/2013 o 12:23 pm

  cyncynat :
  hej zmywaki, dzisiaj guardian mnie nieprzyjemnie zdziwil: http://www.guardian.co.uk/sport/2013/mar/12/english-boxer-curtis-woodhouse-twitter-troll

  Guardian ma również applecik „Papal smoke” oraz live coverage konklawe. Z okazji ślubu ks. Williama mieli chociaż przycisk żeby to gówno ukryć, teraz nie ma.

 290. hlb
  13/03/2013 o 12:29 pm

  @grześ i starosta vs. Michalik

  Czyli inaczej mówiąc: „głupio gada, ale jak gada, to mi się pręży”. No dobrze, rozumiem. A po coś jeszcze cojapapaczycie publicystykę w telewizji?

  @starosta vs. standup

  Na niezłym poziomie? Smak do standupów rozwijany na Salonie24 ma tylko jeden feler. Trąci Salonem24. Tak, jak źle przechowywany munster trąci niemytym chujem.

 291. vHF
  13/03/2013 o 12:31 pm

  Major też nas już nie kocha. Takiego „fajnego Igora ma na Twitterze a nas nie poczęstował.

 292. vHF
  13/03/2013 o 12:32 pm

  Ups, się źle wkleiło. Jeszcze raz Igor ironista.

 293. adas
  13/03/2013 o 12:35 pm

  Poszukałem stron o polskim zespole Fabryka (jest chyba też włoski, grajacy po miejskich festynach) i to musi być ktoś z rodziny Łazarza. Ten sam model biznesowy, ten sam internetowy sznyt. O muzyce się nie wypowiem.

  Malejonek żyje z IPN i Muzeum, to dlaczego zespół Fabryka nie może? No dlaczego? Nie kolaborował w latach 80. po Jarocinach. ZNowu stare dziady jadą na etosie. Jak Michynik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Behemoth się skończył na Satanice.

 294. hlb
  13/03/2013 o 12:36 pm

  vHF :

  cyncynat :
  hej zmywaki, dzisiaj guardian mnie nieprzyjemnie zdziwil: http://www.guardian.co.uk/sport/2013/mar/12/english-boxer-curtis-woodhouse-twitter-troll

  Guardian ma również applecik “Papal smoke” oraz live coverage konklawe. Z okazji ślubu ks. Williama mieli chociaż przycisk żeby to gówno ukryć, teraz nie ma.

  Za to Daily Mail ma daje ilustrowane proroctwo, że Niemcy wywołają piątą wojnę światową, bo właśnie mamy 2013, a to jest okrągła rocznica 1913, ostetniego roku, kiedy UK czyło się najbardziej zajebiste na świecie. Warzecha mógłby to przepisać do felietoniku i nikt by nie poznał, że plagiat. Hehe.

  http://www.dailymail.co.uk/debate/article-2292401/Could-Germany-spark-war-I-fear-possible-says-Dominic-Sandbrook.html

 295. hlb
  13/03/2013 o 12:54 pm

  W tym całym PCh24 znajduę coraz lepszy lolkontent. Po historii o Ekstremalnych Drogach Krzyżowych, teraz – rekonstrukcje historyczne rapem:

  „Zaczęło się od tego, gdy w Internecie wyłowiłem badania, że 54 proc. Polaków nie czyta ani jednej książki w roku. Stwierdziłem, że właściwie jestem wśród nich, bo nie licząc kilku rozgrzebanych książek, systematycznie nie sięgałem po lekturę.

  Tak się złożyło, że chcąc sięgnąć po książki, natrafiłem na takie, które dotyczą najnowszej historii Polski. Z tych lektur wyciągnąłem wnioski. I to był ten moment decydujący.”

  A także…

  „Rapował Pan na przykład: „dziś ubecy mają media, nie muszą łamać kości?

  Tego oczywiście nie należy rozumieć w ten sposób, że media należą do ubeków. Tekst ten to po pierwsze, przypomnienie, czym zajmowali się ubecy po II wojnie światowej, a po drugie stwierdzenie faktu, że ludzie ci „ustawili się” w rzekomo wolnej Polsce.”

  http://www.pch24.pl/-wzruszam-sie–gdy-czytam-o-wykletych-,12807,i.html

 296. troll.ruski rezydentny
  13/03/2013 o 1:56 pm

  hlb :
  “Rapował Pan na przykład: „dziś ubecy mają media, nie muszą łamać kości?
  Tego oczywiście nie należy rozumieć w ten sposób, że media należą do ubeków. Tekst ten to po pierwsze, przypomnienie, czym zajmowali się ubecy po II wojnie światowej, a po drugie stwierdzenie faktu, że ludzie ci “ustawili się” w rzekomo wolnej Polsce.”

  Raperzy wyklęci…

 297. 13/03/2013 o 3:34 pm

  Jak ktoś lubi oglądać efekty granatu wrzuconego w szambo, to polecam (komcie):
  http://kajzer.salon24.pl/493239,katolicy-przeproscie-swiat-za-jp-ii

 298. hlb
  13/03/2013 o 3:41 pm

  @troll.ruski

  Zwizualizowałem sobie rekonstrukcję historyczną w postaci katastrofy smoleńskiej odgrywanej przez grupę raperów wyklętych za pieniądze z dotacji i pod patronatem muzeum Powstania Warszawskiego.

  Ponieważ akcja dzieje się w 2015 roku, to na trybunach siedzi nowy prezydent Jarosław Kaczyński. Za każdym razem kiedy rekonstrukcja podoba mu się, prezydent Kaczyński odtwarza oklaski z wideo nagranego na ajpadzie.

  Obok prezydenta siedzi premier Kukiz wraz z ministrem kultury Jankiem Borysewiczem. Od zwycięstwa koalicji Zmieleni.pl – Platforma Ochujałych, w całym kraju są okręgi jednomandatowe. W każdym okręgu zarejestrowana jest Bogna Janke. Rząd obecnie pracuje nad umieszczeniem jednej Bogny Janke w każdej gminie. Już nit nigy nie poniży Igora Janke kpiąc z jego żony.

  W finalnej części rekonstrukcji nad zgromadzonymi pojawia się wielka Matka Boska Madzi z Sosnowca i prosi, żeby rząd Kukiza wysłał do Prawackiej Ziemi Swiętej – czyli na Wegry – sto tysięcy pociągów pełnych pielgrzymujących blogerów.

  Rząd Kukiza niezwłocznie realizuje ideę pielgrzymki. Na jej czele staje Krzysztof Bosak, dzięki czemu podróż upływa gładko, bo wszyscy bez przerwy tańczą.

  Podczas podróży wśród pielgrzymi otrzymują radosną wiadomość papież Jan Paweł Dziwisz III przeniesie Stolicę Piotrową do Krakowa. Jezus spocznie na Wawelu.

  Do zobaczenia państwu. I niepaństu też.

 299. Starosta Melsztyński
  13/03/2013 o 6:15 pm

  hlb :
  @grześ i starosta vs. Michalik
  Czyli inaczej mówiąc: “głupio gada, ale jak gada, to mi się pręży”. No dobrze, rozumiem. A po coś jeszcze cojapapaczycie publicystykę w telewizji?
  @starosta vs. standup
  Na niezłym poziomie? Smak do standupów rozwijany na Salonie24 ma tylko jeden feler. Trąci Salonem24. Tak, jak źle przechowywany munster trąci niemytym chujem.

  Kolega hlb wrócił z wyprawy w Himalaje z lekkim niedomaganiem mózgu. Pewnie przez niedotlenienie.

 300. vHF
  13/03/2013 o 7:16 pm

  OMG habemus papam. Jako skromny docent uczelni pańskiej modlę się żeby był następny faszysta. Albo chociaż czarny.

 301. cyncynat
  13/03/2013 o 7:57 pm

  hlb :
  Ale gdzie ci działa? Przecież wygląda tak samo od momentu, kiedy ta para rozczochranych Pietkunów zakradła się Parolowi do głowy, żeby mu zrobić incepcję.

  masz racje, ale zdazylem o tym zapomniec. to wszystko przez to, ze ostatnio nie mam czasu na picie.

 302. barista
  13/03/2013 o 8:04 pm

  vHF :
  OMG habemus papam. Jako skromny docent uczelni pańskiej modlę się żeby był następny faszysta. Albo chociaż czarny.

  Na chwilę się człowiek zdrzemnie i taki news. Nie mogli do weekendu zaczekać. Czwartek to niedobry dzień na newsa.

 303. hlb
  13/03/2013 o 8:08 pm

  vHF :
  OMG habemus papam. Jako skromny docent uczelni pańskiej modlę się żeby był następny faszysta. Albo chociaż czarny.

  Hummus Papadum. I co będzie ten kardynał Dildo z Brazylii? Wpisujcie miasta!

 304. vHF
  13/03/2013 o 8:11 pm

  Coś długo idzie. Policzyłem, że jeśli papa-elekt obiecał bj za każdy głos, to show może trwać do jutra, zwłaszcza biorąc po uwagę strukurę wiekową korpusu elektorów.

  Ale i tak lepsze to niż, ja wiem, Bayern-Arsenal. Tam dopiero będzie grubo.

 305. hlb
  13/03/2013 o 8:18 pm

  Buuu. Ale rozczar. Brawka z placu były nadzwyczaj cienkie. Jeszcze BBC twierdzi, że to jakiś dziwak. Wyprowadził się ponoć z pałacu do ogródka i będzie do pracy jeździł autobusem. Teraz napierdalają się z imienia jakie se wybrał. Bedzię się nazywał Franek Pieczka (note to self: pororok jestem, kurwa).

  To jest ostatni papież. Potem będzie już tylko zarządkomisaryczny. Słabo. Słabo.

 306. Koniec Polski Prawej
  13/03/2013 o 8:30 pm

  Czy Komorowski zaprosił już nowego papieża do Polski?

 307. vHF
  13/03/2013 o 8:33 pm

  Kurde czy tylko ja zauważyłem że nowy papież to George Smiley? Jak bym był lewackim kretem w kurii rzymskiej to bym się właśnie zesrał.

 308. 13/03/2013 o 8:35 pm

  vHF :
  OMG habemus papam. Jako skromny docent uczelni pańskiej modlę się żeby był następny faszysta. Albo chociaż czarny.

  No i wymodliłeś, to pewnie jakiś zbiegły Waffen SS, jak wszyscy w tym jego kraju.

  A ja tak dla beki właśnie zajrzałem na salon24 i fejspalm. Trzy pierwsze notki z góry na głównej o nowym papieżu. Kwadrans po elekcji. Janke wrzucał, widać, co popadnie, byle z klucza.

 309. fidelio
  13/03/2013 o 8:38 pm

  Koniec Polski Prawej :
  Czy Komorowski zaprosił już nowego papieża do Polski?

  Tak, na polowanie na czarownice.

 310. Koniec Polski Prawej
  13/03/2013 o 8:44 pm

  @fidelio
  Błysnąłeś dowcipem….

 311. hlb
  13/03/2013 o 9:05 pm

  NIe przypierdalałbym się do Jankego o trzech papieży na jedynce. Gazeta ma dwa razy tyle.

 312. sickofitall
  13/03/2013 o 9:23 pm

  vHF :
  OMG habemus papam. Jako skromny docent uczelni pańskiej modlę się żeby był następny faszysta. Albo chociaż czarny.

  Prawie, stara wyborcza twierdzi, że donosiciel.
  http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,84011,4566207.html

 313. cyncynat
  13/03/2013 o 9:37 pm

  sickofitall :

  vHF :
  OMG habemus papam. Jako skromny docent uczelni pańskiej modlę się żeby był następny faszysta. Albo chociaż czarny.

  Prawie, stara wyborcza twierdzi, że donosiciel.
  http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,84011,4566207.html

  Dobry wybor dla kosciola i dla nas, hehe

  Jaka to jednak obrzydliwa organizacja.

 314. barista
  13/03/2013 o 9:40 pm

  Ruler of Kozok and the Outerlands. To po pierwsze. Po drugie bardziej Nasz człowiek w Hawanie: http://www.elmundo.es/america/2010/11/08/argentina/1289232137.html

 315. hlb
  13/03/2013 o 9:47 pm

  @cyncynat

  Tylko w sume tej Argentyny żal. To ponoć jeden z najbardziej progresywnych krajów Ameryki Południowej. Nawet śluby gejoskie majom i teges. A pani prezydentka jakiś czas temu miała o te gejoskie ostry spór z lokalnymi borgiami. Możliwe że nawet z tym nowym Horhe Franczesko Bordżią też (ale nie wiem, przyjdzie kolega Docent, to nam naświetli).

  Będę się modlił żeby im od tego nowego papieża nie obrodziło tam w tej Argentynie nową falą Terlików i innych Niesiołów. Bo Polska też spokojnie się laicyzowała w latach 70. Kto wie, gdzie byłaby dziś, gdyby nie ta cała katastrofa ’78 roku.

  Naprawdę, papież dla takiego kraju jak Niemcy, Kanada czy co tam, to jest luzik. Ale dla krajów na kulturowym dorobku, nasranie papieżem może być katastrofą gorsza od wysypu patriotycznego kibolstwa i hiphopu.

 316. adas
  13/03/2013 o 9:49 pm

  Jeśli wierzyć wiki (en.wiki panie Wojtku) w 2005 oskarżono o współudział(?) w „zniknięciu” dwóch jezuitów, ci się o dziwo odnaleźli. Es. wiki (via gugle tłumacz) komplikuje sprawę.

  Już Niemiec był fatalny dla Polaków polskich, ale teraz padać na kolanda przed jakimś Latynosem? Tyle dobrego, że białym.

 317. adas
  13/03/2013 o 9:53 pm

  Pani prezydentka wykazuje trochę dużo cech caudillo. Ale to pewnie jak w Polsce prezydent musi mieć wąsa, tak w Ameryce Południowej prezydentka ma wodzowskie aspiracje, mowy i konta.

  Z dystansu Argentyna to kraj rawie jak Polska. Znaczy się, równie dziwny;) Ino pisarzy i piłkarzy mają lepszych.

 318. adas
  13/03/2013 o 9:54 pm

  kolana – Kolenda? Zaczynają martwić mnie me freudyzmy.

 319. hlb
  13/03/2013 o 9:57 pm

  @vHF

  Jego Magnificencja zamawiał, a ja z przyjemnością dostarczam.

  http://www.ibtimes.co.uk/articles/445767/20130313/pope-francis-argentina-dirty-war-vatican-rome.htm

  Chyba ten papa będzie świetnym dodatkiem do wciąż przecież żywego papy seniora. Hehehe.

 320. hlb
  13/03/2013 o 10:02 pm

  Jejka. Już cały jestem ciekawy, czy BOno spotka się z nowym papą Fanciszkiem, żeby mu zaśpiewać piosenkę którą Bono napisał w młodości o czasach młodości Fanciszka.

  Watykan jest zajebisty. Jakby go nie było trzeba by go natychmiast zbudować z klocków LEGO.

 321. barista
  13/03/2013 o 10:35 pm

  cyncynat :

  sickofitall :

  vHF :
  OMG habemus papam. Jako skromny docent uczelni pańskiej modlę się żeby był następny faszysta. Albo chociaż czarny.

  Prawie, stara wyborcza twierdzi, że donosiciel.
  http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,84011,4566207.html

  Dobry wybor dla kosciola i dla nas, hehe
  Jaka to jednak obrzydliwa organizacja.

  Nie chciałbym być nieuprzejmy, ale czego się spodziewaliście, że Michała Hellera wybiorą?

 322. hlb
  13/03/2013 o 10:41 pm

  adas :
  kolana – Kolenda? Zaczynają martwić mnie me freudyzmy.

  Proszę się nie przejmować, proszę kolegi. W Szambie Majora mamy wielu kolegów, którzy oglądają publicystyke, żeby se popatrzeć na publicystki. Wojtek też lubi. Przynajmnie w 2007 jeszcze tak deklarował.

 323. vHF
  13/03/2013 o 10:43 pm

  Koledzy nie rozumieją. Nie modliłem się żeby wybrano sukinsyna. To było od początku w miarę oczywiste, sukinsyństwo z kardynałowaniem są pięknie skorelowane. Chodziło mi o to, żeby Polak-katolik zachował ten dysonans poznawczy, jaki mu przez ostatnie 8 lat towarzyszył przy całowaniu Niemca w rękę. Argentyńczyk-donosiciel to jednak nie to samo, zresztą lewaków przecież topić należy.

 324. hlb
  13/03/2013 o 10:47 pm

  barista :
  Nie chciałbym być nieuprzejmy, ale czego się spodziewaliście, że Michała Hellera wybiorą?

  Ale kto narzeka? On second thought – jeśli ten wybór przypadkiem miałby się przyczynić do przypomnienia publiczności całego bezdennego skurwysyństwa południowoamerykańskich faszystów, to byłby to wybór najlepszy z możliwych.

  Osobiście chciałbym też, żeby dzięki temu przypomniano rolę kościoła, a Watykanu w szczególności, w szmuglowaniu do Ameryki Łacińskiej (via ciche kontanty w Szwajcarii i Chorwacji) wszystkich tych esesmanów, których Armii Czeronej nie udało się rozstrzelać, powiesić, albo zwyczajnie wymienić z Amerykanami za cukier.

  Pedofilia i szmugiel nazioli. Import. Eksport. Spółka z.o.o.

 325. hlb
  13/03/2013 o 10:51 pm

  vHF :
  Koledzy nie rozumieją. Nie modliłem się żeby wybrano sukinsyna. To było od początku w miarę oczywiste, sukinsyństwo z kardynałowaniem są pięknie skorelowane. Chodziło mi o to, żeby Polak-katolik zachował ten dysonans poznawczy, jaki mu przez ostatnie 8 lat towarzyszył przy całowaniu Niemca w rękę. Argentyńczyk-donosiciel to jednak nie to samo, zresztą lewaków przecież topić należy.

  Owszem, ale jak się do tego Franco Pierwszego przypierdoli cały Nowy Świat, to Terlikom z Polski będzie go strasznie trudno bronić. Nie znajdą zrozumienia w oczach przeciętnego pożeracza Dody i Nergala.

  Kolega niech nam czyta po argentyńsku co lepsze kawałki i streszcza. Bo za krótko byłem na wakacjach w hiszpanii, żeby się nauczyć więcej niż: „kurwa jakie dobre wszystko” i jeszcze „No Pasaran!”. Ale to drugie to każdy komunista wysysa z mlekiem matki.

 326. adas
  13/03/2013 o 10:52 pm

  Niemca jednak uczłowieczyłą przyjaźć z Polakiem. Z| tym Polakiem, jak donosiła Kolenda o Pałasiński. Był to prawie dobry Niemiec, taki co w 43 matce z dzieckiem dał do lasu uciec i dopiero trzy minuty później psy puscił. A jak zaczął pedałów gromić, to już był Niemcem prawie tak dobrym jak Rymkiewicz, tylko nazwisko mógłby sobie zmienić. Na Jan Paweł III.

  Każdego innego Latynosa (z Ameryki Południowej) by rzeczywiscie nicponie (Nicponie?) właśnie grillowali, ale Argentyńczyka rzeczywiście mogą polubić.

 327. mtwapa
  13/03/2013 o 10:58 pm

  adas :
  Z dystansu Argentyna to kraj rawie jak Polska. Znaczy się, równie dziwny;) Ino pisarzy i piłkarzy mają lepszych.

  Plus 3 noblistow w naukach scislych:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Argentine_Nobel_laureates

 328. vHF
  13/03/2013 o 11:25 pm

  Nie no, cała moja rzekoma wiedza o Ameryce Łacińskiej się bierze stąd że żona jest latynoska. Dostępu do żadnego inside info żeby pozyskiwać i kolegom tu streszczać nie mam. Nawet lingłuidża nie znam, z żoną rozmawiam w języku Renesansu, tj. po szkocku.

 329. hlb
  13/03/2013 o 11:37 pm

  vHF :
  Nie no, cała moja rzekoma wiedza o Ameryce Łacińskiej się bierze stąd że żona jest latynoska. Dostępu do żadnego inside info żeby pozyskiwać i kolegom tu streszczać nie mam. Nawet lingłuidża nie znam, z żoną rozmawiam w języku Renesansu, tj. po szkocku.

  Strach! Strach! Mam nadzieję, że nie trujesz jej haggisem własnego wyrobu. A z którego kraju żona jest?

  mtwapa :

  adas :
  Z dystansu Argentyna to kraj rawie jak Polska. Znaczy się, równie dziwny;) Ino pisarzy i piłkarzy mają lepszych.

  Plus 3 noblistow w naukach scislych:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Argentine_Nobel_laureates

  No tylko, że podobieństwa są zwodnicze. AFAIK Argentyna to wysokorozwinięty (say, trzydzieste XXw) kraj, który upadł. Polska musi jeszcze wiele autostrad zbudować, a potem musi się okazać, że wiele asfaltu z tych autostrad zapierdolono, żeby być w tym punkcie.

 330. vHF
  13/03/2013 o 11:40 pm

  hlb :
  A z którego kraju żona jest?

  Z kraju, który dał nam najwspanialszą fryzurę futbolową ever.

 331. 13/03/2013 o 11:44 pm

  Z Kolumbii?

 332. vHF
  13/03/2013 o 11:50 pm

  Ale proszę nie podpowiadać.

 333. hlb
  13/03/2013 o 11:51 pm

  vHF :

  hlb :
  A z którego kraju żona jest?

  Z kraju, który dał nam najwspanialszą fryzurę futbolową ever.

  Woggle nie znam się na fusbalu południowoamerykańskim. Na europejskim zresztą też prawie nie. Ale skoro Major mówi Kolumbia, to chyba nie ssnie palucha.

  Generalnie, ja proszę kolegi mam – parafrazując Witkiewicza – tylko dwa snobizmy: rosyjski i południowoamerykański. Rosyjski, bo kultura rosyjska ostatnich (prawie dokładnie) dwustu lat to jest najbardziej wyrafinowana kultura europejska. Natomiast południowoamerykański mój snobizm opiera się na grupie pisarzy bardzo ulubionych w młodości: Cortazar, Sabato, Marquez, Borges i jeszcze trochę.

 334. 13/03/2013 o 11:58 pm

  No przecie w życiu by nie odgadł.

 335. 13/03/2013 o 11:59 pm

  Ale za to możesz powiedzieć czy w tej Kolumbii rzeczywiście tak przejebane i porywajo mordujo czy tylko to upadekprasypapierowej?

 336. hlb
  14/03/2013 o 12:02 am

  galopujący major :
  No przecie w życiu by nie odgadł.

  Mógłby użyc gugla i napisać coś jak Wojtek. Nie jątrz! Dzieciątko papież przyszło do pastuszków, czas pokoju mamy.

 337. 14/03/2013 o 12:06 am

  BTW ten nowy papa miał być chemikiem czy nawet studiował czyli już wiesz co może napisać, ten, który wie co to całka…

 338. hlb
  14/03/2013 o 12:16 am

  …nie domyslam się, co może napisac. Ale otwiera mu to nowe opcje w epoce #upadekprasypapierowej. Zawsze będę pisał, że se synek poradzi. Lubię go i wierzę w go.

  …czy: w niego? jak się to po polsku pisze?

 339. adas
  14/03/2013 o 12:19 am

  Chyba dwie. Fryzury. Nie zapominajmy o bramkarzach.

  Mam tytuł notki!

  „Papież, który potrafi zrobic metamfetaminę”. A gdyby tak jeszcze znaleźli mu prababkę, temu chemikowi, z buenosariańskiego burdelu, w którym dzielna ta kobieta przebywała po przybyciu ze sztetla gdzieś między Lwowem a Krakowem (nie niemożliwe), to notka by powstała że hoho.

  Z tymi nobalmi, to czytam że jeden w pełni argentyński. Z 47 roku. Ponoć wtedy kraj ten uchodził za jedno z najlepszych miejsc do życia na swiecie.

 340. adas
  14/03/2013 o 12:26 am

  E tam, 36 milionowy kraj, który się uważa za najlepszy na kontynencie, z mitologią od Piasta… wróć…od San Martina do Maradony i tylko źli sąsiedzi, ci więksi i ci mniejsi, nie chcą uznać jego wielkości i bezsprzecznej misji Bożej prowadzenia kontynentu ku oświeceniu. Kraj, którego mieszkańcy uważają się za patriotów największych, a co drugi wyemigrowałby choćby do piekła, gdyby miał taką szansę. Pokój miłujący, jak już to napadany. Np przez Indian i Murzynów.

  Tylko cholera, naprawdę piłkarzy mają wielkich (168 cm w kapeluszu), a pisarzy kurwa jeszcze lepszych.

 341. hlb
  14/03/2013 o 12:36 am

  But srsly, nowy papieszsz jest cudowny i będzie na pewno źródłem niejednego LOLa! Fakt kocha to już bez pamięci, Gazeta donosi, że borgia Pieronek woggle nie słyszał o takim anonimowym łosiu, a Guardian piszę, że lewicowi księża z Argentyny nie lubią.

  http://www.guardian.co.uk/world/2013/mar/13/pope-francis-argentina-reaction

  Spodziewam się, że wkrótce wszyscy się pobiją ze wszystkimi.

  Brazylijczycy nim wzgardzą i oskarżą Europejczyków o to, że Franek jest ich koniem trojańskim. W łacińskiej będzie wielki podział o to, czy to woggle jest prawdziwy południowoamerykanin.

  Europejscy i północnoamerykańscy katolicy jeszcze bardziej zdadzą sobie sprawę, że katolicyzm jest w 2013 roku po prostu uncool jak wielkie mięsiste afro. Bo który, kurwa, Włoch z New Jersey chciałby być jak jakiś jeżdżacy autobusem przypał z, like, Meksyku?

  A borgie z Polski może powołają nawet własny separatystyczny Watykan, bo przecież Pieronek nie może być jedynym, który twierdzi, że nie ma takiego miasta Buenos Aires.

 342. mtwapa
  14/03/2013 o 12:58 am

  vHF :
  Ale proszę nie podpowiadać.

  Obraz zostaje w pamieci choc bez hintu GMa to googlanie byloby dlugie.

  http://cdn.bleacherreport.net/images_root/slides/photos/001/858/614/carlos-valderrama_display_image.jpg?1327947389

 343. mtwapa
  14/03/2013 o 1:11 am

  galopujący major :
  Ale za to możesz powiedzieć czy w tej Kolumbii rzeczywiście tak przejebane i porywajo mordujo czy tylko to upadekprasypapierowej?

  Zalezy z czym porownywac. Mam Wenezuelczyka w pracy ktorego porwano kiedys dla okupu i jesli mnie pamiec nie myli nie odwiedzil W. od kilkunastu lat. Wenezuela ma tez proporcjonalnie wiecej morderstw niz Kolumbia.

  Zobacz takze:
  http://www.economist.com/node/17963313

 344. Lanthsky
  14/03/2013 o 1:38 am

  W kontekście naszego nowego papy, to najgorętszym słowem obok yerby będzie Videla. Szybki guglo-tłiter przynosi całe tuziny newsów.
  Guardian ma już artykuł, a internetsy linkują zdjęcia
  http://www.guardian.co.uk/commentisfree/belief/2011/jan/04/argenitina-videla-bergoglio-repentance

  Franciszek i Jorge part 1 http://www.salta21.com/IMG/arton4793.jpg?1305838893
  Franciszek i Jorge part 2 http://p2.trrsf.com/image/fget/cf/407/305/images.terra.com/2013/03/13/portada-diario-argentino-pagina-mayoediima2013031307641.jpg

  Coś czuję, że sypane do pieca będzie bardzo mocno, bo jeśli takie ładne trupy wyłażą zaledwie kilka godzin po habemus papam, to już nie mogę się doczekać jutrzejszego popołudnia. Argentyńscy dziennikarze będą się wtedy kładli spać z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku :)

 345. Lanthsky
  14/03/2013 o 2:07 am

  Jezu słodki, nowa dostawa ładnych słit foci Jorge Videli i Franciszka I
  https://pbs.twimg.com/media/BFR0UtRCcAAP3gS.jpg:large

  I jeszcze jedo, na koniec :)))

  Bardzo jestem ciekawy poniedziałkowych gazet na świecie. Liczę, że dziennikarze ładnie przysiądą i opiszą, co im ludzie ze świata na tacy prześlą.
  Jak pisał hlb, najpiękniejsze będzie patrzenie na reakcje naszych Głódziów, którzy to milito pro christo, podobnie jak Videla i Franco :)

  Najbardziej nie mogę doczekać się, kiedy polska prawica zacznie tłumaczyć kapowanie i umywanie rąk przez papieża, czym będą pięknie tłumaczyli Jaruzelskiego i jego junte :)

 346. 14/03/2013 o 2:22 am

  Pape opisał ładnie Verbutski w książce El Silenco. Pod koniec tekstu

  http://www.ufes.br/ppghis/dimensoes/artigos/Dimensoes20_JessieJaneVieiradeSouza.pdf

 347. armatus
  14/03/2013 o 2:29 am

  Co Terlik ma na głowie?

 348. cyncynat
  14/03/2013 o 4:44 am

  mtwapa :

  adas :
  Z dystansu Argentyna to kraj rawie jak Polska. Znaczy się, równie dziwny;) Ino pisarzy i piłkarzy mają lepszych.

  Plus 3 noblistow w naukach scislych:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Argentine_Nobel_laureates

  Wojtku, wojtku, w naukach scislych nie ma Nobli.

 349. cyncynat
  14/03/2013 o 6:07 am

  barista :

  cyncynat :

  sickofitall :

  vHF :
  OMG habemus papam. Jako skromny docent uczelni pańskiej modlę się żeby był następny faszysta. Albo chociaż czarny.

  Prawie, stara wyborcza twierdzi, że donosiciel.
  http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,84011,4566207.html

  Dobry wybor dla kosciola i dla nas, hehe
  Jaka to jednak obrzydliwa organizacja.

  Nie chciałbym być nieuprzejmy, ale czego się spodziewaliście, że Michała Hellera wybiorą?

  Ja sie tam niczego po KK nie spodziewam, ja jestem magistrem wojtkologii (zrobilbym doktorat, gdyby wojtki sie nie opierdalali), a nie teologii katolickiej.

  (Ale Michala Hellera to bym chcial.)

 350. vHF
  14/03/2013 o 8:48 am

  galopujący major :
  No przecie w życiu by nie odgadł.

  Przecie o to chodziło.

 351. vHF
  14/03/2013 o 9:16 am

  galopujący major :
  Ale za to możesz powiedzieć czy w tej Kolumbii rzeczywiście tak przejebane i porywajo mordujo czy tylko to upadekprasypapierowej?

  Jest lepiej niż było. Porywajo mniej, mordujo prawie wcale. I wszystko ograniczone do dżungli, większość kraju jest zupełnie bezpieczna. Percepcja Kolumbii w Europie jest deczko przedatowana: okupacja pałacu sprawiedliwości to 1985, a Escobar nie żyje od 20 lat. Teraz problemem nie jest że można wdepnąć w bombę w centrum Bogoty, ale że biedota na głębokiej wsi dostaje stale wpierdol z jednej strony od paramilitares, a z drugiej guerillas. No i że rząd niezmiennie liże Amerykanom.

  Jak będziecie mieć szansę, to pojedźcie. Bogotà to fascynujące miasto, żywe, modernizujące się w oczach. Góry zajebiste. A Stare Miasto w Cartagena de Indias jest przepiękne i mają tam nad morzem najlepsze rybki, najlepsze owoce i najlepszą kawę jakich w życiu próbowałem. A na dobrą rybkę i marakuję z Juanem Valdezem to się na ma co wypinać.

 352. cyncynat
  14/03/2013 o 9:30 am

  Z dobrego zrodla slyszalem, ze Urugwaj jest strasznym zadupiem, nawet Foresterem sie nie da po tym jezdzic. To Kolumbia tez nie moze byc lepsza.

 353. Starosta Melsztyński
  14/03/2013 o 10:06 am

  Gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jak polska prawica przyjmie fakt współpracy obecnego papieża z tajną policją Videli (doprawdy, nie wiem skąd te wątpliwości po wyprawach z ryngrafem?) to pozwolę sobie zacytować standardową opinię:

  „Marksiści są źli, a antykomuniści dobrzy. Nowy papież wspierał jedną ze stron – antykomunistyczną, czyli tą dobrą, przeciwko złej. Donoszenie na marksistowskich terrorystów jest słuszne.”

  http://gps65.salon24.pl/493377,prawicowy-papiez

  Druga linia obrony to „lewacka Wikipedia kłamie”.

  Mamy więc klasyczne, polsko-prawicowe „Pinochet/Videla/mieszkańcy Jedwabnego/whoever nikogo nie mordowali, a poza tym dobrze im tak”.

 354. emluby
  14/03/2013 o 10:07 am

  hej zmywaki ma prośbę, który z Was pomógłby mi zrozumiec sens jednego paragrafu umowy w linłidzu. Robię to zadarmo dla promocji alternatywnej kultury polskiej więc nie wstydze proscić. Postawie duża warkie strong i wyśle za grancę.

 355. 14/03/2013 o 10:07 am

  Chyba znalazłem coś, co się fachowo zwie prawicowym poczuciem humoru:
  http://marekmagierowski.salon24.pl/493451,wybitni-watykanisci-tragifarsa-w-jednym-akcie

 356. vHF
  14/03/2013 o 10:16 am

  emluby :
  hej zmywaki ma prośbę, który z Was pomógłby mi zrozumiec sens jednego paragrafu umowy w linłidzu. Robię to zadarmo dla promocji alternatywnej kultury polskiej więc nie wstydze proscić. Postawie duża warkie strong i wyśle za grancę.

  IANAL ale możesz rzucić na humboldt.fleischer na gmailu.

 357. hlb
  14/03/2013 o 10:53 am

  No, to zagadka dla sekcji krajoznawczej Szamba Majora: która to część Urugwaju?

 358. adas
  14/03/2013 o 11:03 am

  Gdyby tak Jaruzelski był jak Videla, to po 89 nie byłoby problemu Adama Michnika.

  No i liberalizm gospodarczy byłby wprowadzony już w 81.

  Ups, to ostatnie jest już passe.

 359. adas
  14/03/2013 o 11:14 am

  O rolę Bergoglio w czasie junty Argentyńczycy się kłócą (i upraszałbym o nie czynienie tego co nasi prawicowi bracia w wierze – przykładania polskich miar do wydarzeń argentyńskich. Chodzi i o czas, i miejsce. To była rzeczywiscie wojna domowa – no dobra, coś maksymalnie zbliżonego, i to nie prowadzona tylko na linii junta-komumniści), o tyle jak prymas przyjął klasyczną postawę „Jako Kościół nie mamy sobie nic do zarzucenia, to były pojedyncze przypadki, a ci ludzie mogą odpokutować” (przepraszam, ale oparte o Stasińskiego i translatora”)

 360. 14/03/2013 o 11:15 am

  Weź Stadińskiegi nie cytuj, jest straszny…

 361. adas
  14/03/2013 o 11:20 am

  Do wczoraj Stasiński to jedyne po polskiemu co można znaleźć po polskich netach o nowym papieżu. Sorry. To nie cytat zresztą, ale podsumowanie serii artów.

 362. adas
  14/03/2013 o 11:21 am

  @ hlb
  No, ter zdjecie z Urugwaju cudne. Takich to nawet w Polsce juz nie ma.

 363. adas
  14/03/2013 o 11:25 am

  Tak w ogóle to wybó papieża-Argentyńczyka miał na celu przy6krycie tego
  http://fakty.interia.pl/news-dziadek-angeli-merkel-nazywal-sie-kazmierczak,nId,942534

 364. hlb
  14/03/2013 o 11:26 am

  adas :
  Gdyby tak Jaruzelski był jak Videla, to po 89 nie byłoby problemu Adama Michnika.
  No i liberalizm gospodarczy byłby wprowadzony już w 81.
  Ups, to ostatnie jest już passe.

  Och, najbardziej lubię sobie wizualizować taki skecz, że Wołek, Jurek i Kamiński idą do piekła, a tam Szatan daje im wybór: będą przesłuchiwani przez policję Jaruzelskiego albo policję Pinocheta. Bym chciał być i widzieć, jak dokonują.

  BTW, Gugiel poczęstował mnie straszno-śmiesznym głupkiem. Jeszcze z 2006, ale i tak fajny:

  http://www.kapitalizm.org/?action=show_article&art_id=955

  Zdałem sobie sprawę, że rzeczywiście polskie prawactwo jest tak dogłębnie popierdolone, iż z domniemanego kapusiostwa i udowodnionego częstowania komunikantem dyktotorów mogą zrobić temu Franciszku cnotę.

  Czekam, co powie przyszłość polskiej myśli narodowej: Staruch, Zawisza, Kukiz i Wszołek.

 365. hlb
  14/03/2013 o 11:27 am

  adas :
  @ hlb
  No, ter zdjecie z Urugwaju cudne. Takich to nawet w Polsce juz nie ma.

  To jest Zakopane 2012. :D:D:D

 366. hlb
  14/03/2013 o 11:32 am

  Z bergoglików, to jeszcze mam fajną Jandę, jak poleruje temu Franciszku:

  http://krystynajanda.natemat.pl/54147,mamy-papieza

 367. cyncynat
  14/03/2013 o 11:36 am

  hlb :

  adas :
  @ hlb
  No, ter zdjecie z Urugwaju cudne. Takich to nawet w Polsce juz nie ma.

  To jest Zakopane 2012. :D:D:D

  Nie no, zaloze sie ze adas ironizowal.

 368. adas
  14/03/2013 o 11:37 am

  O kurwa, załatwiłeś mnie. Teraz Cię znienawidzę do reszty i reszte życia spędzę na udowodnianiu, że jersteś Wojtkiem. Tym Wojtkiem.

  Człowiek jest jednak głupi. Naprawdę myślałem, że to jakiś odprysk smutasów Kobylańskiego, bo do głowy by mi nie przyszło, ze można po Polsce w latach 2000 latać w brunatnych koszulach.

  O kurwa, ci frajerzy się sfotografowali pod tablicą unijną. W tle górki. Jak ja sie dałem tak wkręcić?

  Skecz zajebisty. Nicpoń by poprosił o Videlę. To prawdziwy men.

 369. cyncynat
  14/03/2013 o 11:39 am

  hlb :
  Z bergoglików, to jeszcze mam fajną Jandę, jak poleruje temu Franciszku:
  http://krystynajanda.natemat.pl/54147,mamy-papieza

  „Mamy Papieża. Franciszka z Argentyny. Miłego. Ukazał się w przerwie Pana Jowialskiego. Zadzwoniłam do mamy.”

  :facepalm:

 370. cyncynat
  14/03/2013 o 11:40 am

  adas :
  O kurwa, załatwiłeś mnie.

  O kurwa, mnie dopiero zalatwiles. W Urugwaju na bialo-czerwono?

 371. adas
  14/03/2013 o 11:42 am

  No niestety nie. MIał otwarty trilion okienek i skupił się na mundurkach. No i po różnych wiki ciągle czyta, że amerykańska Polonia w XIX wieku budowała po Brazyliach i Paragwajach wioski, a dziś Kobylański je ratuje jak kobiety przed burdelem. Bo polskość to domki i koronki.

  Czy teraz ironizuję?

  Serio, w pale mi się nie mieści, ze można po Polsce latać w takich koszulach. Różne fotki widziałem po necie, ale czegoś takiego to nie.

 372. vHF
  14/03/2013 o 11:44 am

  Ja obstawiałem Bieszczady.

 373. armatus
  14/03/2013 o 11:51 am

  hlb :
  No, to zagadka dla sekcji krajoznawczej Szamba Majora: która to część Urugwaju?
  https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/860955_101652226687566_32310733_o.jpg

  Rzeźbiarz polski!

 374. emluby
  14/03/2013 o 12:02 pm

  To jacyś muzułmanie? Dźychadyści? Bo te zielono białe flagi ..

  armatus :

  hlb :
  No, to zagadka dla sekcji krajoznawczej Szamba Majora: która to część Urugwaju?
  https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/860955_101652226687566_32310733_o.jpg

  Rzeźbiarz polski!

 375. adas
  14/03/2013 o 12:03 pm

  cyncynat :

  adas :
  O kurwa, załatwiłeś mnie.

  O kurwa, mnie dopiero zalatwiles. W Urugwaju na bialo-czerwono?

  Dałem się podejsć jak dziecko, ale naprawdę przegapiłeś ogólnoSzambową fascynację pułkownikiem Wasiakiem?

  No właśnie oni te swoje kongresy robią tak, że biorą flagi, mundurki albo garniturki z PRLu i jeżdżą po różnych Teneryfach. Tu postawią ładną blondynkę, tam młodziana i już jest zjazd. Jak mogą pstryknąć zdjecie na tle jakiejś prapolskiej chaty w skansenie, to robią.

  Naprawdę mi głupio, ale widziałem po polskich netach hailujących łysych, widziałem tulących się do nich polityków LPR, widziałem jakieś neopogańskie fotki z patriotyczno-religijnych spędów, Wyciekały zdjecia z „imprez prywatnych”, ale do głowy mi nie przyszło, ze można kurwa na głównej ulicy paradować w czymś takim. Mundurki zafiksowały mi w głowie, choć dobra – średnia wieku zbyt niska jak na obczyznę, teraz widzę..

 376. Starosta Melsztyński
  14/03/2013 o 12:17 pm

  adas :

  cyncynat :

  adas :
  O kurwa, załatwiłeś mnie.

  O kurwa, mnie dopiero zalatwiles. W Urugwaju na bialo-czerwono?

  Dałem się podejsć jak dziecko, ale naprawdę przegapiłeś ogólnoSzambową fascynację pułkownikiem Wasiakiem?
  No właśnie oni te swoje kongresy robią tak, że biorą flagi, mundurki albo garniturki z PRLu i jeżdżą po różnych Teneryfach. Tu postawią ładną blondynkę, tam młodziana i już jest zjazd. Jak mogą pstryknąć zdjecie na tle jakiejś prapolskiej chaty w skansenie, to robią.
  Naprawdę mi głupio, ale widziałem po polskich netach hailujących łysych, widziałem tulących się do nich polityków LPR, widziałem jakieś neopogańskie fotki z patriotyczno-religijnych spędów, Wyciekały zdjecia z “imprez prywatnych”, ale do głowy mi nie przyszło, ze można kurwa na głównej ulicy paradować w czymś takim. Mundurki zafiksowały mi w głowie, choć dobra – średnia wieku zbyt niska jak na obczyznę, teraz widzę..

  W tle jest tablica z gwiazdami UE, oznajmująca, że obiekt był wykonany za pieniądze lewaków z NIemiec.

 377. hlb
  14/03/2013 o 12:50 pm

  adas :
  O kurwa, załatwiłeś mnie. Teraz Cię znienawidzę do reszty i reszte życia spędzę na udowodnianiu, że jersteś Wojtkiem. Tym Wojtkiem.

  Fakt. Zostawiłem odbezpieczony troll na stole i kolega się postrzelił. :D

  adas :
  Człowiek jest jednak głupi. Naprawdę myślałem, że to jakiś odprysk smutasów Kobylańskiego, bo do głowy by mi nie przyszło, ze można po Polsce w latach 2000 latać w brunatnych koszulach.

  Nie ma w tym nic głupiego. To jest piękny przykład jak działa priming. Kognitywne biasy nie są wadą, tylko częścią procesu. :D

  adas :
  O kurwa, ci frajerzy się sfotografowali pod tablicą unijną. W tle górki. Jak ja sie dałem tak wkręcić?

  Właśnie, właśnie. Priming. Nikt nie analizuje wszystkich dostępnych informacji, więc kiedy jesteś primed, naturalnie włącza się confirmation bias. :D

  adas :
  Skecz zajebisty. Nicpoń by poprosił o Videlę. To prawdziwy men.

  Odkąd widziałem tubę, gdzie Nicpoń siedzi fotelu w wełnianym swetrze i papuciach, jego mały faszyzm skurczył mi się w oczach jeszcze bardziej. :D

 378. mtwapa
  14/03/2013 o 1:04 pm

  cyncynat :

  mtwapa :

  adas :
  Z dystansu Argentyna to kraj rawie jak Polska. Znaczy się, równie dziwny;) Ino pisarzy i piłkarzy mają lepszych.

  Plus 3 noblistow w naukach scislych:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Argentine_Nobel_laureates

  Wojtku, wojtku, w naukach scislych nie ma Nobli.

  FCUK. Note to self: nie pisz glupot po nocach

 379. hlb
  14/03/2013 o 1:09 pm

  adas :
  Różne fotki widziałem po necie, ale czegoś takiego to nie.

  Nie wiem, gdzie kolega kupuje te internety.

  Częstochowa:

  Wrocław:

  Myślenice:

  Wszędzie są. Po dwóch, po trzech, ale wszędzie.

  Tylko ci z Zakopanego pewnie mają dlatego bardziej zielone te swoje koszule, że takie łatwiej kupić od jakichś, ja wiem, strażników tatrzańskich z surplusu.

 380. adas
  14/03/2013 o 1:20 pm

  Hlb, rujnujesz moją i tak minimalną wiarę w samoświadomość prawdziwych polskich patriotów.

  No i moją naiwną wiarę w internety;) Tak, wędrowanie w takich otchłaniach czyni emigrację sensownym wyborem…

  Nie, mnie to się naprawdę w mej głupie pale nie mieści.

  Tylko po kiego chuja GW przed 11 listopada wysyła w bój Blumsztejna, zamiast wrzucić na jedynkę te fotki? Pozamiatane.

  Choć ciekawe, czy RAZ napisałby mukltum felietonów, że organ Michnika propaguje faszyzm?

 381. adas
  14/03/2013 o 1:23 pm

  Znaczy sie RAZ by napisał, że GW promuje faszyzm i nazizm, choć w szczególe nie ma racji, bo to zdjęcia młodych ludzi kultywujących przedwojenną myśl narodową, więc GW się myli, ale i tak propaguje faszyzm. No i już Igor Swołobycz Gudiunowicz napisał w 1894 roku ksiązkę, w której wytłumaczył, ze socjalistyczna carska władza w ten sposób, poprzez robienie takich zdjęć, kompromituje prawicę.

 382. troll.ruski rezydentny
  14/03/2013 o 1:52 pm

  Koniec Polski Prawej :
  Czy Komorowski zaprosił już nowego papieża do Polski?

  Po pierwsze primo, to się pisze Komoruski.

  A po drugie primo, mówisz masz:

  http://www.wprost.pl/ar/391790/Komorowski-zaprosil-Franciszka-I-do-Polski/

 383. hlb
  14/03/2013 o 3:15 pm

  adas :
  Tylko po kiego chuja GW przed 11 listopada wysyła w bój Blumsztejna, zamiast wrzucić na jedynkę te fotki? Pozamiatane.

  No bo Blumsztajn jest już i tak w kosztach, a to takiej publikacji potrzebny byłby irsarcz internetowy, który generowałby dodatko koszty śmieciufkom sfom. A oni teraz cieno przędą.

  Note to self: sprawdzić, czy w Gazecie risercz internetowy nie jest outsorcowany za wpis to siwi.

 384. hlb
  14/03/2013 o 3:17 pm

  A właściwie, dlaczego ten nowy Papieszsz nie wziął se zrobił imienina, like, Franciszek Józef? Przecież od razu miałby większą rozpoznawalność u polskich borgiów, przynajmniej krakoskich.

 385. Starosta Melsztyński
  14/03/2013 o 3:26 pm

  adas :
  Hlb, rujnujesz moją i tak minimalną wiarę w samoświadomość prawdziwych polskich patriotów.
  No i moją naiwną wiarę w internety;) Tak, wędrowanie w takich otchłaniach czyni emigrację sensownym wyborem…
  Nie, mnie to się naprawdę w mej głupie pale nie mieści.
  Tylko po kiego chuja GW przed 11 listopada wysyła w bój Blumsztejna, zamiast wrzucić na jedynkę te fotki? Pozamiatane.
  Choć ciekawe, czy RAZ napisałby mukltum felietonów, że organ Michnika propaguje faszyzm?

  No ale weź. To co „w normalnym kraju” jest normalnom popierdolonom prawicom w Polsce zbiera 30% elektoratu. To co gdzie indziej jest ekstremalnym ekstremum w Polsce przyciąga na 100 000 marsze.
  I ty myślisz, że zdjęcia idiotów w brunatnych koszulach i z symbolem zerżniętym z hakenkreutza kogoś odstraszą? Żebyś się nie ździwił. Chyba w P24 nie bywasz.

 386. barista
  14/03/2013 o 4:55 pm

  cyncynat :

  barista :

  cyncynat :

  sickofitall :

  vHF :
  OMG habemus papam. Jako skromny docent uczelni pańskiej modlę się żeby był następny faszysta. Albo chociaż czarny.

  Prawie, stara wyborcza twierdzi, że donosiciel.
  http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,84011,4566207.html

  Dobry wybor dla kosciola i dla nas, hehe
  Jaka to jednak obrzydliwa organizacja.

  Nie chciałbym być nieuprzejmy, ale czego się spodziewaliście, że Michała Hellera wybiorą?

  Ja sie tam niczego po KK nie spodziewam, ja jestem magistrem wojtkologii (zrobilbym doktorat, gdyby wojtki sie nie opierdalali), a nie teologii katolickiej.
  (Ale Michala Hellera to bym chcial.)

  Może następny będzie Heller. To przecież prawie jak Dawkins („R” v. „r”), więc moglibyśmy się wszyscy („r”) nawrócić i żyć w komunie z Terlikowskim („R”).

 387. ...
  14/03/2013 o 7:23 pm

  barista :

  cyncynat :

  barista :

  cyncynat :

  sickofitall :

  vHF :
  OMG habemus papam. Jako skromny docent uczelni pańskiej modlę się żeby był następny faszysta. Albo chociaż czarny.

  Prawie, stara wyborcza twierdzi, że donosiciel.
  http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,84011,4566207.html

  Dobry wybor dla kosciola i dla nas, hehe
  Jaka to jednak obrzydliwa organizacja.

  Nie chciałbym być nieuprzejmy, ale czego się spodziewaliście, że Michała Hellera wybiorą?

  Ja sie tam niczego po KK nie spodziewam, ja jestem magistrem wojtkologii (zrobilbym doktorat, gdyby wojtki sie nie opierdalali), a nie teologii katolickiej.
  (Ale Michala Hellera to bym chcial.)

  Może następny będzie Heller. To przecież prawie jak Dawkins (“R” v. “r”), więc moglibyśmy się wszyscy (“r”) nawrócić i żyć w komunie z Terlikowskim (“R”).

  Heller jest jakieś 3 razy bardziej oczytany od Dołkinsa. Widział ktoś kiedyś Ryśka wygłaszającego o „ontologicznych uwikłaniach wielkich teorii naukowych” albo na temat filozofii nauki Karla Poppera?

 388. 14/03/2013 o 7:56 pm

  Buchachacha studencina naprawdę myśli, że zajmujący się nauką profesor Oxfordu nie jest w stanie zrobić wykładu o najsłynniejszym XX filozofie nauki. Srsly, polskie uczelnie produkują półdebili, którzy na blogaskach przerzucają się tytułami rzekomo ambitnych wykładów.

 389. barista
  14/03/2013 o 8:11 pm

  :

  barista :

  cyncynat :

  barista :

  cyncynat :

  sickofitall :

  vHF :
  OMG habemus papam. Jako skromny docent uczelni pańskiej modlę się żeby był następny faszysta. Albo chociaż czarny.

  Prawie, stara wyborcza twierdzi, że donosiciel.
  http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,84011,4566207.html

  Dobry wybor dla kosciola i dla nas, hehe
  Jaka to jednak obrzydliwa organizacja.

  Nie chciałbym być nieuprzejmy, ale czego się spodziewaliście, że Michała Hellera wybiorą?

  Ja sie tam niczego po KK nie spodziewam, ja jestem magistrem wojtkologii (zrobilbym doktorat, gdyby wojtki sie nie opierdalali), a nie teologii katolickiej.
  (Ale Michala Hellera to bym chcial.)

  Może następny będzie Heller. To przecież prawie jak Dawkins (“R” v. “r”), więc moglibyśmy się wszyscy (“r”) nawrócić i żyć w komunie z Terlikowskim (“R”).

  Heller jest jakieś 3 razy bardziej oczytany od Dołkinsa. Widział ktoś kiedyś Ryśka wygłaszającego o “ontologicznych uwikłaniach wielkich teorii naukowych” albo na temat filozofii nauki Karla Poppera?

  Moim skromnym zdaniem, proszę szanownego przedmowówcy, Heller jest może i nawet 3,793 razy bardziej oczytany od Dawkinsa. Z wielkim szacunkiem wszyscy się tu odnosimy do Hellera i jego oczytania. Jeśli o mnie chodzi to szanuję Dawkinsa mimo, że nie wygłosił on referatu o ontologicznych uwikłaniach na Politechnice Częstochowskiej, mimo że vHF wielokrotnie go zapraszał do swojej alma mater. Dowiem Dawkins ma 8,34 razy ładniejsze okulary, 4,28 razy lepszą fryzurę, 7,12 razy ładniejszy angielski niż Heller i ma dużo forsy, a to dzięki poczytniejszym książkom. Dla mnie najbardziej liczy się forsa. Dlatego bardzo podziwiam Dawkinsa. Hellerowi oczywiście życzę jak najlepiej, jako jednemu z 4 najbardziej uzdolnionych i niedocenionych Polaków (Jan Paweł II, Zbigniew Herbert, Michał Heller, Wojciech Jerzy Orliński).

 390. ...
  14/03/2013 o 8:14 pm

  galopujący major :
  Buchachacha studencina naprawdę myśli, że zajmujący się nauką profesor Oxfordu nie jest w stanie zrobić wykładu o najsłynniejszym XX filozofie nauki. Srsly, polskie uczelnie produkują półdebili, którzy na blogaskach przerzucają się tytułami rzekomo ambitnych wykładów.

  nie każdy naukowiec ma do czynienia z filozofią nauki, tym bardziej z filozofią w ogóle, Dawkins zdaje się nie ma o tym większego pojęcia, to raz. Dwa, że to pierdolenie typu „Zachodni Profesor na oksfordzie więc na pewno mądrzejszy od ciebie, Polaczku”, to taki typowy objaw bycia mentalną prowincją. Nie wiem jak to tam dokładnie wygląda w UK, ale Kołakowski w jakimś swoim eseju pisze, że oni tam ni chuja nic nie wiedzą o Jaspersie. O Szestowie podobno też nic nie słyszeli.

 391. barista
  14/03/2013 o 8:21 pm

  Jaspers sraspers. Do Krąpca mu daleko. Zresztą Hellerowi też. Zresztą Dawkins też o Krąpcu ani jednego wykładu nie miał, cienias.

 392. ...
  14/03/2013 o 8:21 pm

  barista :

  :

  barista :

  cyncynat :

  barista :

  cyncynat :

  sickofitall :

  vHF :
  OMG habemus papam. Jako skromny docent uczelni pańskiej modlę się żeby był następny faszysta. Albo chociaż czarny.

  Prawie, stara wyborcza twierdzi, że donosiciel.
  http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,84011,4566207.html

  Dobry wybor dla kosciola i dla nas, hehe
  Jaka to jednak obrzydliwa organizacja.

  Nie chciałbym być nieuprzejmy, ale czego się spodziewaliście, że Michała Hellera wybiorą?

  Ja sie tam niczego po KK nie spodziewam, ja jestem magistrem wojtkologii (zrobilbym doktorat, gdyby wojtki sie nie opierdalali), a nie teologii katolickiej.
  (Ale Michala Hellera to bym chcial.)

  Może następny będzie Heller. To przecież prawie jak Dawkins (“R” v. “r”), więc moglibyśmy się wszyscy (“r”) nawrócić i żyć w komunie z Terlikowskim (“R”).

  Heller jest jakieś 3 razy bardziej oczytany od Dołkinsa. Widział ktoś kiedyś Ryśka wygłaszającego o “ontologicznych uwikłaniach wielkich teorii naukowych” albo na temat filozofii nauki Karla Poppera?

  Moim skromnym zdaniem, proszę szanownego przedmowówcy, Heller jest może i nawet 3,793 razy bardziej oczytany od Dawkinsa. Z wielkim szacunkiem wszyscy się tu odnosimy do Hellera i jego oczytania. Jeśli o mnie chodzi to szanuję Dawkinsa mimo, że nie wygłosił on referatu o ontologicznych uwikłaniach na Politechnice Częstochowskiej, mimo że vHF wielokrotnie go zapraszał do swojej alma mater. Dowiem Dawkins ma 8,34 razy ładniejsze okulary, 4,28 razy lepszą fryzurę, 7,12 razy ładniejszy angielski niż Heller i ma dużo forsy, a to dzięki poczytniejszym książkom. Dla mnie najbardziej liczy się forsa. Dlatego bardzo podziwiam Dawkinsa. Hellerowi oczywiście życzę jak najlepiej, jako jednemu z 4 najbardziej uzdolnionych i niedocenionych Polaków (Jan Paweł II, Zbigniew Herbert, Michał Heller, Wojciech Jerzy Orliński).

  O, jakiś nowy łoś. Kto ty jesteś? Kolega hlb ma # zapierdolnazmywaku i przyszedłeś w zastępstwo?

 393. 14/03/2013 o 8:22 pm

  Ale idź już i wróć jak użyjesz gugla. Srsly, trzeba być idiotą, żeby zakładać, że facet, który od lat napieprza się z teistami na różnych wykładach na temat racjonalności, nie zna tak bardzo pomocnego mu Poppera na tyle, żeby dać o nim wykład.
  Chciałeś błysnąć, a wyszły wąsy. Se zapamiętaj, wśród naukowców akademickich zajmujących się nauką, ale też jej obroną przed mambo dżambo,obnoszenie się ze znajomością Poppera to jak, ja wiem, obnoszenie się ze znajomością Orwella wśród zachodniej lewicy. Dodaj jeszcze Bertanda Russela hehe #japierdole

 394. barista
  14/03/2013 o 8:24 pm

  Widać, że kolega niebywały. HLB to jeszcze pluskwy łapał w pekaesie z Nowego Kleparza do Alwerni, a nie u Majora bywał, jak ja już Krąpca miałem na półce i to po wietnamsku. Razem z proporczykiem Strzegomia Bytom, co go z Majorem na strzelnicy w Koninie wygrałem.

 395. ...
  14/03/2013 o 8:25 pm

  barista :
  Jaspers sraspers. Do Krąpca mu daleko. Zresztą Hellerowi też. Zresztą Dawkins też o Krąpcu ani jednego wykładu nie miał, cienias.

  barista :
  Jaspers sraspers. Do Krąpca mu daleko. Zresztą Hellerowi też. Zresztą Dawkins też o Krąpcu ani jednego wykładu nie miał, cienias.

  barista :
  Jaspers sraspers. Do Krąpca mu daleko. Zresztą Hellerowi też. Zresztą Dawkins też o Krąpcu ani jednego wykładu nie miał, cienias.

  Zresztą wyglądasz na jełopa, więc zresztą spierdalaj.

 396. barista
  14/03/2013 o 8:28 pm

  O filozoficznym poznaniu człowieka Dawkins v Krąpiec

 397. ...
  14/03/2013 o 8:30 pm

  galopujący major :
  Ale idź już i wróć jak użyjesz gugla. Srsly, trzeba być idiotą, żeby zakładać, że facet, który od lat napieprza się z teistami na różnych wykładach na temat racjonalności, nie zna tak bardzo pomocnego mu Poppera na tyle, żeby dać o nim wykład.
  Chciałeś błysnąć, a wyszły wąsy. Se zapamiętaj, wśród naukowców akademickich zajmujących się nauką, ale też jej obroną przed mambo dżambo,obnoszenie się ze znajomością Poppera to jak, ja wiem, obnoszenie się ze znajomością Orwella wśród zachodniej lewicy. Dodaj jeszcze Bertanda Russela hehe #japierdole

  ale on się napierdala z takimi teistami na poziomie Warzechy albo Wszołka, więc to o niczym nie świadczy. Daj mi coś gdzie Rysiek pisze o chrześcijańskim egzystencjaliźmie Gabriela Marcela albo, bo ja wiem, „wierze filozoficznej” u Jaspersa, to wtedy pogadamy.

 398. vHF
  14/03/2013 o 8:34 pm

  @barista
  Nie wyśmiewaj się z mojej alma mater, bo to jest też Twoja matka. Możesz się wyśmiewać z mojej alma step-mater, bo rzeczywiście Twoja młodsza i bardziej sexy.

  @Dawkins
  Z Dawkinsem czeba ostrożnie. Po pierwsze, to prawdziwej profesury nie ma i nie miał: normalnym trybem wdrapał się do readershipa (profesura to następny stopień) ale go wielki świat porwał. A potem to katedrę mu Simonyi zwyczajnie kupił. Po drugie, filozoficznie Rysiek jest cieniutki, jak zresztą większość biologów. Po trzecie, to naukowo zamarznął w okolicach 85r. Więc jakby przyszło komuś dawać wykład o Popperze to Heller pewnie lepszy (choć nudny jak jezusmaria, wiem bo słyszałem na własne uszy).

  Tylko co to w ogóle jest za kryterium.

 399. cyncynat
  14/03/2013 o 8:34 pm

  Jaspers-kraspers-hellers. Nikt tak sie nie zna na logice jak ojciec Bochenski.

 400. ...
  14/03/2013 o 8:36 pm

  :

  galopujący major :
  Ale idź już i wróć jak użyjesz gugla. Srsly, trzeba być idiotą, żeby zakładać, że facet, który od lat napieprza się z teistami na różnych wykładach na temat racjonalności, nie zna tak bardzo pomocnego mu Poppera na tyle, żeby dać o nim wykład.
  Chciałeś błysnąć, a wyszły wąsy. Se zapamiętaj, wśród naukowców akademickich zajmujących się nauką, ale też jej obroną przed mambo dżambo,obnoszenie się ze znajomością Poppera to jak, ja wiem, obnoszenie się ze znajomością Orwella wśród zachodniej lewicy. Dodaj jeszcze Bertanda Russela hehe #japierdole

  ale on się napierdala z takimi teistami na poziomie Warzechy albo Wszołka, więc to o niczym nie świadczy. Daj mi coś gdzie Rysiek pisze o chrześcijańskim egzystencjaliźmie Gabriela Marcela albo, bo ja wiem, “wierze filozoficznej” u Jaspersa, to wtedy pogadamy.

  zresztą on jest tak tępy, że nawet nie odróżnia filozofii religii od teologii: oskarżenia o brak znajomości filozofii religii zbywa tym, że „teologia to wiedza o krasnoludkach”, a filozofia religii to przecież, kurwa, nie jest teologia i zajmowali się nią również ateiści, jak Feuerbach, Hegel albo Nietzche.

 401. 14/03/2013 o 8:37 pm

  On się napierdala z takimi gościami, o których Ty nie masz pojęcia. Bo skąd? Przecież nie z gugla, bo jesteś tak tępy, że nie potrafisz wpisać nazwiska Dawkinsa i Poppera do wyszukiwarki. Nawet w głupiej wiki masz jego wkład w Popperową falsyfikowalność w teorii ewolucji, ale z kim ja w ogóle gadam. Spierdalaj trollu.

 402. cyncynat
  14/03/2013 o 8:38 pm

  vHF :
  @barista
  Nie wyśmiewaj się z mojej alma mater, bo to jest też Twoja matka. Możesz się wyśmiewać z mojej alma step-mater, bo rzeczywiście Twoja młodsza i bardziej sexy.
  @Dawkins
  Z Dawkinsem czeba ostrożnie. Po pierwsze, to prawdziwej profesury nie ma i nie miał: normalnym trybem wdrapał się do readershipa (profesura to następny stopień) ale go wielki świat porwał. A potem to katedrę mu Simonyi zwyczajnie kupił. Po drugie, filozoficznie Rysiek jest cieniutki, jak zresztą większość biologów. Po trzecie, to naukowo zamarznął w okolicach 85r. Więc jakby przyszło komuś dawać wykład o Popperze to Heller pewnie lepszy (choć nudny jak jezusmaria, wiem bo słyszałem na własne uszy).

  Zgadza sie, przeciez Heller to swiatowej slawy ekspert z Skolema-Löwenhaima.

 403. 14/03/2013 o 8:38 pm

  Ojciec Bocheński i Wojtyła. Nie zapominaj o Wojtyle.

 404. cyncynat
  14/03/2013 o 8:39 pm

  galopujący major :
  On się napierdala z takimi gościami, o których Ty nie masz pojęcia. Bo skąd? Przecież nie z gugla, bo jesteś tak tępy, że nie potrafisz wpisać nazwiska Dawkinsa i Poppera do wyszukiwarki. Nawet w głupiej wiki masz jego wkład w Popperową falsyfikowalność w teorii ewolucji, ale z kim ja w ogóle gadam. Spierdalaj trollu.

  znalazles swojego jaja? kazdy ma swojego jaja

 405. 14/03/2013 o 8:40 pm

  @vhf – no ale ja przecie nie pisze, który lepszy, tylko pomysł, że Dawkins nie dałby rady czy w ogóle nie wie, kto to jest Popper to z gatunku miłośników Krąpca czy Kołakowskiego.

 406. vHF
  14/03/2013 o 8:42 pm

  cyncynat :
  Zgadza sie, przeciez Heller to swiatowej slawy ekspert z Skolema-Löwenhaima.

  No właśnie dupa nie ekspert bo założeń nie zna.

  BTW kiedyś Eine na S24 się upierał że Heller to światowej sławy kosmolog.

 407. cyncynat
  14/03/2013 o 8:42 pm

  galopujący major :
  Ojciec Bocheński i Wojtyła. Nie zapominaj o Wojtyle.

  To jednak ponizej pasa: Wojtyla The White z Castel Gandolfo znal sie na wszystkim,

 408. 14/03/2013 o 8:43 pm

  Bez jaj, @jaja pięknie punktuje #psych na twitterze, a Vincenz znowu coś miał na wykładach i przyszedł się pochwalić.

 409. cyncynat
  14/03/2013 o 8:43 pm

  vHF :

  cyncynat :
  Zgadza sie, przeciez Heller to swiatowej slawy ekspert z Skolema-Löwenhaima.

  No właśnie dupa nie ekspert bo założeń nie zna.

  Idz sie moze napij czegos, Ale moze nie bozole.

 410. vHF
  14/03/2013 o 8:44 pm

  galopujący major :
  @vhf – no ale ja przecie nie pisze, który lepszy, tylko pomysł, że Dawkins nie dałby rady czy w ogóle nie wie, kto to jest Popper to z gatunku miłośników Krąpca czy Kołakowskiego.

  Ja sobię myślę że Dawkins wie o Popperze może 2x więcej niż ja. Czyli w sam raz na 45-min wykład. Heller na pewno wie więcej. Tyle że to nie ma w ogóle żadnego znaczenia (o tym ja piszę).

 411. 14/03/2013 o 8:45 pm

  Jest jeszcze Ratzinger

 412. ...
  14/03/2013 o 8:45 pm

  cyncynat :
  Jaspers-kraspers-hellers. Nikt tak sie nie zna na logice jak ojciec Bochenski.

  wyglądasz mi na prostego łosia więc dla frajdy przyprawię cię o konfuzję: nie wspomniałem Jaspersa dlatego, że z nim się utożsamiam, ponieważ Jaspers był ateistą a jego „wiara filozoficzna” to ersatz religii. Jednak pomimo areligijności filozofia Jaspersa nie jest racjonalistyczna i standardowy racjonalistyczny łoś niewiele z tego zrozumie.

 413. vHF
  14/03/2013 o 8:47 pm

  cyncynat :
  Idz sie moze napij czegos, Ale moze nie bozole.

  Boże co za wrogość. Se naleję, ale nie pójdę. Fajnie tu dzisiaj. Zwłaszcza koment #412 jest zajebisty, nadaje się na super copypastę.

 414. 14/03/2013 o 8:47 pm

  @vhf – nie no jasne, że to nie ma znaczenia i co to za vincezowate kryterium

 415. cyncynat
  14/03/2013 o 8:48 pm

  Aaaa, przyprawiono mnie o konfuzje! Ide do pracy.

 416. vHF
  14/03/2013 o 8:50 pm

  Poza tym paczpan skąd się w ogóle ten Popper wziął, przecie w filozofii nauki to straszna ramota, coś jakby dzisiejszą literaturę odnosić, bo ja wiem — do Vincenza.

 417. barista
  14/03/2013 o 9:02 pm

  Wojtyła, Krąpiec, Bocheński, Heller. W tej kolejności. Pełna zgoda. Ratzinger się nie liczy w filozofii, mam też poważne wątpliwości czy jest bardziej oczytany niż 1.25 Dawkinsa. Zresztą cóż on może czytać, jeśli polskiego nie zna. Póławska i Krąpiec są dla niego niedostępni. A ten nowy pan papież mi się podoba; ponury faszysta, ale skrupulatny.

 418. barista
  14/03/2013 o 9:08 pm

  cyncynat :

  vHF :
  @barista
  Nie wyśmiewaj się z mojej alma mater, bo to jest też Twoja matka. Możesz się wyśmiewać z mojej alma step-mater, bo rzeczywiście Twoja młodsza i bardziej sexy.
  @Dawkins
  Z Dawkinsem czeba ostrożnie. Po pierwsze, to prawdziwej profesury nie ma i nie miał: normalnym trybem wdrapał się do readershipa (profesura to następny stopień) ale go wielki świat porwał. A potem to katedrę mu Simonyi zwyczajnie kupił. Po drugie, filozoficznie Rysiek jest cieniutki, jak zresztą większość biologów. Po trzecie, to naukowo zamarznął w okolicach 85r. Więc jakby przyszło komuś dawać wykład o Popperze to Heller pewnie lepszy (choć nudny jak jezusmaria, wiem bo słyszałem na własne uszy).

  Zgadza sie, przeciez Heller to swiatowej slawy ekspert z Skolema-Löwenhaima.

  vHF :
  @barista
  Nie wyśmiewaj się z mojej alma mater, bo to jest też Twoja matka. Możesz się wyśmiewać z mojej alma step-mater, bo rzeczywiście Twoja młodsza i bardziej sexy.
  @Dawkins
  Z Dawkinsem czeba ostrożnie. Po pierwsze, to prawdziwej profesury nie ma i nie miał: normalnym trybem wdrapał się do readershipa (profesura to następny stopień) ale go wielki świat porwał. A potem to katedrę mu Simonyi zwyczajnie kupił. Po drugie, filozoficznie Rysiek jest cieniutki, jak zresztą większość biologów. Po trzecie, to naukowo zamarznął w okolicach 85r. Więc jakby przyszło komuś dawać wykład o Popperze to Heller pewnie lepszy (choć nudny jak jezusmaria, wiem bo słyszałem na własne uszy).
  Tylko co to w ogóle jest za kryterium.

  @almamater: Wstyd dla Ciebie większy, bo jak ja zaczynałem studiować, to jeszcze krwawa junta Jaruzelskiego nie dawała księżom paszportów. Więc Papieska Akademia Teologiczna była dla mnie jedyną opcją. Ale kolega to już mógł przecież w Rzymie studiować.
  @Dawkins: Ja tylko mówię, że Heller („R”) jest prawie tak fajny jak Dawkins („r”). I byłby fajnym papieżem, takim bardzo poważnym. No i w odróżnieniu od Franciszka Głódzia byłyby kazania o Jaspersie-Poppersie. Win-win po prostu dla wszystkich.

 419. barista
  14/03/2013 o 9:10 pm

  cyncynat :
  Aaaa, przyprawiono mnie o konfuzje! Ide do pracy.

  Nigdy nie miałeś szans. Rozjechał nas jak Wojtek anonimowych łosiów.

 420. 14/03/2013 o 9:14 pm

  Starosta Melsztyński :
  No ale weź. To co “w normalnym kraju” jest normalnom popierdolonom prawicom w Polsce zbiera 30% elektoratu. To co gdzie indziej jest ekstremalnym ekstremum w Polsce przyciąga na 100 000 marsze.
  I ty myślisz, że zdjęcia idiotów w brunatnych koszulach i z symbolem zerżniętym z hakenkreutza kogoś odstraszą? Żebyś się nie ździwił. Chyba w P24 nie bywasz.

  W Polsce wszystko jest prawicowe. :P Wszystko.

  I WTEM:

  Gdyńska policja poszukuje sprawców, którzy zniszczyli elewację gdyńskiego biura europosłanki Joanny Senyszyn w nocy z 18 na 19 lutego.

  Drzwi i okna biura posłanki Parlamentu Europejskiego z ramienia SLD zostały oblane czerwoną farbą, a zamki w drzwiach do budynku – uszkodzone. Kilka dni temu rzucono jej pod samochód świecę dymną.

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,15353156,kat,1348,title,Zdewastowano-biuro-Joanny-Senyszyn,galeria.html

 421. vHF
  14/03/2013 o 9:18 pm

  barista :
  @almamater: Wstyd dla Ciebie większy, bo jak ja zaczynałem studiować, to jeszcze krwawa junta Jaruzelskiego nie dawała księżom paszportów. Więc Papieska Akademia Teologiczna była dla mnie jedyną opcją. Ale kolega to już mógł przecież w Rzymie studiować.

  To trochę nieuczciwe, bo ja jednak taki młody nie jestem. Jak ja zaczynałem studiować, to bolszewia z Brukseli jeszcze trzepała księżom walizki na granicy. A bez jajek na twardo i udek w folii aluminiowej to bym w Rzymie nie wyżył.

 422. barista
  14/03/2013 o 9:22 pm

  Jeszcze trudniej było z polską wędliną w Japonii. Tu sięgnę do wspomnień ks. prof. Michała Hellera: „Myślę, że i wielu Japończyków zna modlitwę różańcową. Przekonałem się o tym tuż po przyjeździe, na lotnisku. Wiozłem z kraju wędliny dla polskich ojców, którzy współpracują z braćmi Kanady i z miejscowymi dominikanami. Celnik japoński nie chciał mięsiwa przepuścić i bardzo głośno coś mi tłumaczył, pokazując, że nic z tego. Nagle wśród moich rzeczy znajdujących się w podróżnej torbie odnalazł duży różaniec, który noszę przy habicie. Obejrzał go, uśmiechnął się, zamknął torbę i wpuścił mnie do Japonii z polską kiełbasą i szynką. Było to dokładnie 2 lutego 2002 roku, w dzień Matki Bożej Gromnicznej. I jak tu nie wierzyć w moc różańca i wstawiennictwo Maryi, która troszczy się o swoje dzieci nawet w tak prozaicznych sprawach.”
  Pamiętam ten dzień jak dzisiaj. Bo i ja wtedy stałem w kolejce do masarni, z różańcem w ręku.

 423. vHF
  14/03/2013 o 9:27 pm

  Pamiętam i ja tę piękną historię, chociaż osobiście bolesne to wspomnienie. Pokazuje bowiem że gdybym był zaufał Matce Bożej Gromnicznej to jednak studiowałbym w Rzymie.

 424. barista
  14/03/2013 o 9:31 pm

  vHF :
  Pamiętam i ja tę piękną historię, chociaż osobiście bolesne to wspomnienie. Pokazuje bowiem że gdybym był zaufał Matce Bożej Gromnicznej to jednak studiowałbym w Rzymie.

  Swiadectwo księdza Michała otworzyło również moje serce. Przygotowania do wyjazdu zaczynam od 2002 roku od sprawdzenia czy mam różaniec i wędlinę.

 425. hlb
  14/03/2013 o 10:57 pm

  :

  Heller jest jakieś 3 razy bardziej oczytany od Dołkinsa. Widział ktoś kiedyś Ryśka wygłaszającego o “ontologicznych uwikłaniach wielkich teorii naukowych” albo na temat filozofii nauki Karla Poppera?

  Znałem jednego korektora z drukarni. Był 7 razy bardziej oczytany niż Heller. Więc możesz se teraz wziąć tego swojego Hellera, zawinąć w swojego Vicenza i przewiązać wstążką. Będziesz miał niespodziankę dla twojej starej.

  galopujący major :
  Ale idź już i wróć jak użyjesz gugla. Srsly, trzeba być idiotą, żeby zakładać, że facet, który od lat napieprza się z teistami na różnych wykładach na temat racjonalności, nie zna tak bardzo pomocnego mu Poppera na tyle, żeby dać o nim wykład.

  Przecież on nie wie dokładnie co to jest Popper, bo inaczej nie pisałby takich farmazonów. Na zachodnich uniwersytetach Popper jest podstawowym narzędziem. Że też chce ci się z nim dyskutować.

 426. hlb
  14/03/2013 o 10:58 pm

  O’kurwa. Pojedynek na blocquoty z Wielokropkiem. Chyba jednak pójdę se na Pudelek.

 427. 15/03/2013 o 8:36 am

  Dawkins – Srawkins. Celebryta i biznesmen. Wielkiego naukowca-filozofa robią z niego wyłącznie zaciekli religianci, że niby to jest jakiś topowy reprezentant ateistycznej nauki. Dawkins fajnie pisze, ale przecież to są książki dla mas, a nie zuchwałe rozprawy filozoficzne, co to za tysiąc lat będą datowały przełom epok.

  Towarzystwo więc zatem daje się trollować. Wielokropek wytacza swoje „ciężkie działa” ustawiając po drugiej stronie Dawkinsa. Jak już mamy walczyć z teizmem przy pomocy popkultury, to ja proponuję zamiast Dawkinsa Terry’ego Pratchetta. Nie jestem oczytany, ale nie wierzę, że jest jakaś lepsza, głębsza i pełniejsza filozoficzna rozprawa o religii niż „Small Gods”.

 428. cyncynat
  15/03/2013 o 9:13 am

  fernando llort :
  Dawkins – Srawkins. Celebryta i biznesmen. Wielkiego naukowca-filozofa robią z niego wyłącznie zaciekli religianci, że niby to jest jakiś topowy reprezentant ateistycznej nauki. Dawkins fajnie pisze, ale przecież to są książki dla mas, a nie zuchwałe rozprawy filozoficzne, co to za tysiąc lat będą datowały przełom epok.
  Towarzystwo więc zatem daje się trollować.

  Ty w swoim towarzystwie swojej starej. My natomiast zgadzamy sie ze Dawkins to cienias, klocimy sie jedynie o to kto jest barziej oczytany: Heller, Krapiec czy ojciec Bochenski.

 429. vHF
  15/03/2013 o 9:19 am

  Proszę, kashmir też się orientuje. Dawkins potrafi pisać. Oprócz tego ma tylko received pronunciation i paskudne krawaty. Ale jak już pisze o czymś na czym zna, to pisze świetnie. Czytajcie „The Blind Watchmaker”, gnoje! Nikt tak nie potrafi wytłumaczyć podstaw teorii ewolucji.

  Aha, i ja proszę o nową notkę (i ew. nowego trolla). Przez Rycerzy Blockquota tego gówna nie idzie już przeładować.

 430. vHF
  15/03/2013 o 9:22 am

  Nie no, o. Bocheński przecież. Do Fryburga byle kogo nie zapraszają, coś o tym wiem.

 431. cyncynat
  15/03/2013 o 9:24 am

  My sentiment exactly. Jak juz we Fryburgu otworza katedre wojtkologii, licze ze mnie zaprosza.

 432. 15/03/2013 o 9:28 am

  vHF :Czytajcie “The Blind Watchmaker”, gnoje! Nikt tak nie potrafi wytłumaczyć podstaw teorii ewolucji.

  To ja jako suplement, albo wręcz jako substytut, polecę „Darwin’s Watch” spółki Pratchett/Cohen/Stewart. Przezajebiste (to pop-science, a nie beletrystyka, jakby ktoś nie wiedział).

 433. barista
  15/03/2013 o 7:18 pm

  cyncynat :

  fernando llort :
  Dawkins – Srawkins. Celebryta i biznesmen. Wielkiego naukowca-filozofa robią z niego wyłącznie zaciekli religianci, że niby to jest jakiś topowy reprezentant ateistycznej nauki. Dawkins fajnie pisze, ale przecież to są książki dla mas, a nie zuchwałe rozprawy filozoficzne, co to za tysiąc lat będą datowały przełom epok.
  Towarzystwo więc zatem daje się trollować.

  Ty w swoim towarzystwie swojej starej. My natomiast zgadzamy sie ze Dawkins to cienias, klocimy sie jedynie o to kto jest barziej oczytany: Heller, Krapiec czy ojciec Bochenski.

  Bardzo trafnie to kolega ujął. Rozchodzi się o to kto z polskich noblistów jest najbardziej oczytany: Heller, Bocheński, Wojtyła czy Krąpiec. Serce podpowiada mi, że Wojtyła, ale rozum wie swoje i mówi, że Krąpiec.

 434. barista
  15/03/2013 o 7:21 pm

  vHF :
  Nie no, o. Bocheński przecież. Do Fryburga byle kogo nie zapraszają, coś o tym wiem.

  Fryburgsryburg. Szwajcarskie złodzieje i pijaki. Ksiądz Heller wiozł kiełbasę nie gdzie indziej tylko na Wasedę, gdzie wykładał filozofię nauki w ontologii post-buddyjskiej. Gdzie Waseda, a gdzie Fryburg panie Kolego.

 435. 21/06/2013 o 11:28 pm

  Oh my goodness! Amazing article dude! Thanks, However I am
  having problems with your RSS. I don’t understand why I cannot join it. Is there anyone else getting the same RSS issues? Anyone who knows the solution will you kindly respond? Thanks!!

 436. 26/06/2013 o 10:11 am

  If you wish for to increase your know-how only keep visiting
  this website and be updated with the hottest information posted here.

 437. 25/09/2013 o 7:43 am

  All Michael Kors Watches For Women virtually invented the game —
  the Falcons dominating the first half of the season, putting a premium on
  All Michael Kors Watches For Women is only 4. I will try and sell it.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: