Strona główna > opowiadanko > Strażnik miejski

Strażnik miejski

– Shit haaappens, szeeeefunciu! – mówi Janeczek.

Janeczek ma 22 lata i włosy kudłate jak pies sąsiadki z przeciwka. Pracuje od niedawna, trochę się jąka, ale sobie poradzi. Wszyscy sobie jakoś radzą.

– Raaaadzę sobie, szeeefunicu!

– Wiem, że sobie radzisz.  Spróbowałbyś nie!

Wychodzi, zostawiając czteropak browarów i dwa pety w popielniczce. Piwo Wojak, ciepłe. Trzeba będzie wsadzić do lodówki.

Za trzy godziny przyjdzie żona, zacznie gderać o nieumyte naczynia, a potem szukać mi pracy. Odpali komputer, zacznie klikać i – chodź, chodź – zawoła – uczyli nas tego na kursie. Będę musiał udawać zainteresowanie, aż zacznie boleć mnie noga. Pokuśtykam i uwalę się na kanapę. Z zimnym Wojakiem w ręce.

Ale dopóki nie wróci, mam spokój. Wyjdę sobie na balkon, zapalę fajkę i porozglądam dookoła. Zobaczę kilka nowych HWDP na kamienicy, rozbitych flaszek i grupkę meneli tuz zza rogu. Kto wie, może im nawet pomacham? Nawdycham się świeżego powietrza i poczytam gazetkę. O tej kurwie, co upuściła dziecko, a potem te głupki ganiały przez nią po całej Polsce.

Lekarz w sanatorium powiedział, że wszystko powinno być dobrze, ale też, że wszystko musi trochę potrwać. I że szkoda, że nie przyjechałem wcześniej. Wcześniej, dobre sobie. Gdyby nie siostra pielęgniarka, czekałbym jeszcze z pół roku, a i tak daliśmy w łapę 1500 złotych.

Posiedzę, poczytam, popalę chyba że przyjdzie córka ze swoim chłopakiem. Mają po 16 lat i chodzą razem do tego samego liceum ekonomicznego. Kształcą się, choć matka mówi, żeby lepiej już teraz szukała pracy. Najlepiej w internecie. Może jej pomóc, była na kursie.

Chłopak ma na imię Krzysiek, jest łysy, ale w okularach. Ojciec jest konduktorem, matka pracuje w stołówce. Wydaje się w porządku, nie bluzga i popala tylko ukradkiem.

Przyjdą, dostanę buziaka i szybko zamkną się w pokoju. Powiedzą, że chcą się pouczyć, ale pewnie będzie ją pieprzył. I z tego powodu, może mi być trochę przykro. Córki nie powinny dorastać. Tak jak psy. Małe szczeniaki są takie ładniutkie, a potem rosną, brzydną i śmierdzą mokrą sierścią. Zupełnie jak moja żona, gdy wraca z tego całego pilates.

Reklamy
 1. armatus
  15/12/2012 o 11:05 pm

  PIERWSZY wy lewackie psy

 2. 16/12/2012 o 11:26 am

  Piwo postawi w lodówce obok tego pomidora z wczoraj.

 3. Starosta Melsztyński
  16/12/2012 o 12:53 pm

  dawrweszte :
  Piwo postawi w lodówce obok tego pomidora z wczoraj.

  Każdy tak ma, mniej lub bardziej. Może tylko piwo lepszej marki.

 4. hlb
  16/12/2012 o 1:24 pm

  Piwo Wojtek? Hmm… Nie zgadzam się na przemycanie takich złośliwości i mówię STOP!

 5. armatus
 6. emluby
  16/12/2012 o 3:27 pm

  Hm, suodkie

 7. armatus
  16/12/2012 o 3:50 pm

  Najsłodsze jest, że za każdym razem jak Janek Bo wrzuca zdjęcia z jakiejś demonstracji na frondzię, jest wyzywany od ruskich agentów, bo ludzie na zdjęciach wyglądają na chorych psychicznie :D

 8. hlb
  16/12/2012 o 4:11 pm

  emluby :
  Hm, suodkie

  Tu jeden pan ma zacny apel na patyku. Niestety, cholernie się spóźnił. Może tak długo szukał farby na transparent. 20 lat z okładem.

 9. armatus
 10. 16/12/2012 o 4:59 pm

  hlb :

  emluby :
  Hm, suodkie

  Tu jeden pan ma zacny apel na patyku. Niestety, cholernie się spóźnił. Może tak długo szukał farby na transparent. 20 lat z okładem.
  http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/380623_401107536631760_705903186_n.jpg

  Adekwatny komentarz muzyczny:

  :D

 11. 16/12/2012 o 5:00 pm

  Dobre

 12. jaja
  16/12/2012 o 5:49 pm

  Te całe stany wojenne to w ramach obowiązków pracowniczych, z jednej strony ZOMO z drugiej:

  „To był podstawowy fakt polityczny, który przy omawianiu pierwszych miesięcy stanu wojennego musi być brany zawsze pod uwagę. Przypomnę, ze redaktorzy „Tygodnika Solidarność”, przychodzili normalnie do pracy i pobierali pensje. Więc powtórzę – NSZZ „Solidarność” była zawieszona, a to oznaczało dla każdego etatowego i nie internowanego pracownika związku, obowiązek działania.
  Powtarzam działanie w podziemiu traktowałem jako swój zawodowy obowiązek etatowego pracownika NSZZ „Solidarność”.”
  http://mediologia.salon24.pl/472691,abc-podziemia-dedykuje-prezesowi-pis

 13. armatus
  16/12/2012 o 6:52 pm

  http://eradycator.salon24.pl/472745,katolicyzm-karmi-polskosc

  „Komunikat Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Katolicyzm Karmi Polskość””

 14. 17/12/2012 o 11:06 am

  @hlb

  „Ktoś mnie niedawno pytał, czy to prawda, że w recenzji z debiutanckiej książki Wojciecha Wencla użyłem zbitki „rzygając srała”. Odpowiadam: tak, to prawda.”

  http://majeran.net/szkice/atakujac-dekonspirowal-sie-wojciech-wencel.html

 15. troll.ruski rezydentny
  17/12/2012 o 12:42 pm

  A najwybitniejsi filmowcy Wpół do Czwartej RP mają plany:
  http://www.fronda.pl/a/grzegorz-braun-rozpoczal-krecenie-filmu-o-michniku-roboczy-tytul-towarzysz-redaktor,24566.html
  >>Grzegorz Braun, reżyser, rozpoczął pracę nad filmem biograficznym o Adamie Michniku. Roboczy tytuł brzmi: „Towarzysz redaktor” – dowiadujemy się z „Uważam Rze”.<<
  Gdyby to weszło do kin, to by trzeba w multipleksach jak w salce kinowej w sex-shopie z raz na tydzień fotele odpierać. W końcu skoro powtórzenie trzy razy "Michnik" w felietonie wywołuje niezły wzwód, to takie bombardowanie Michnikiem z ekranu? – strach pomyśleć.

 16. hlb
  17/12/2012 o 1:36 pm

  Marceli Szpak :
  @hlb
  “Ktoś mnie niedawno pytał, czy to prawda, że w recenzji z debiutanckiej książki Wojciecha Wencla użyłem zbitki “rzygając srała”. Odpowiadam: tak, to prawda.”
  http://majeran.net/szkice/atakujac-dekonspirowal-sie-wojciech-wencel.html

  Oj, śmiałem się. Zawsze fajnie cojapaczyć jak jeden poeta skacze na drugiego poetę za skakanie na trzeciego poetę. Szkoda tylko że ten Wencel został dekonstruowany z taką ilością zbędnych przymiotników. Nopopacz sam, pierwsze z brzegu:

  „Wyraziste i jednoznaczne zaufanie, jakim Wojciech Wencel obdarza klasyczne konwencje (czy ogólniej: mówienie tradycją), jest powodem, dla którego…”

  …w tym miejscu na sygnale powinna temu autoru wjechać na chatę policja antybarokowa. I powinna spałować mu wszystkie te zbędne słowa w każdym zdaniu.

  Ale najzabawniejsze jest to, że znając typowy lifecycle polskiego farmazonienia kulturalnego, za 30 lat ten tekst, który kolega mi tu tak ładnie podaje, trafi do podręczników szkolnych.

  Ówczesne polonistki, także płci męskiej, będą napierdalać tym felietonem w gównażerię szkolną. Tak jak w 1922, 1952, 1992 i zapewne w 2012, ubrane w wełniane-beżowe będą dzieciom wykładać, że w takiej oto atmosferze dyskursu wieszczowie Świetlicki, Wencel i Majeran tworzyli swoje Wiekompomne Strofy. Strofy ociekające sarmacką metaforą i przejebaną ilością prawdziwie polskich znaków diaktrycznych, za które młodzi powstańcy latem ’44 roku składali ofiarę krwi.

  Prawdopodobnie do tego czasu kasta wełnianych-beżowych już se odpowiednio zaklasyfikuje wszystkich trzech wymienionych z nazwiska poetów. Jako, ja wiem, premilenaryjnych klasycystów versus młodzi dzicy? Albo jako postmilenijnnych dzikich versus młodzi klasycysci?

  Tak jak i w całym poprzednim stuleciu, jedyne co wyniknie z edukacji polskim wierszem i postwierszem będzie to, że wyrośnie następny zagon Wojtków Orlińskich. Małych pryszczatych nygusów, którzy w dorosłym życiu poczują się lepszymi „humanistami” niż „humaniści”, bo zamiast na polonistykę poszli studiować chemię.

  Srsly, nie da się tworzyć poważnej kultury w języku, w którym można się tylko pokłócić, o to czy pieśń o tym, że „plujo nam f tfasz, ale od tera wiency nam jusz nienaplujo”, mogła powstać w związku lesbijskim czy absolutnie nie mogła.

 17. axolotl
  17/12/2012 o 2:50 pm

  Ha. pojawił się Tygodnik Lisickiego, a precyzyjniej to internetowa strona jego. Tygodnik jest pismem „autorów, którzy wierzą, że tylko niezależność daje prawdziwą siłę”. Czyli klasycznie, chrzanić fachowe risercze i poważnych dzinnikarzy, wystarczy, że jesteśmy niezależni. No i nie wiadomo co będą publikować, ale zapowiada się obiecująco, bo na pierwszej stronie jest zdjęcie Bronka, w jego mrocznej stylówie, a pod jego zdjęciem jest zamieszczona „laudacja” wygłoszona przez Jana Polkowskiego na uroczystościach urodzinowych Bronka, czyli jakoś pół roku temu (w państwie podziemnym takie rzeczy nieco trwają). W każdym razie całkiem fajna „laudacja”, bo można sobie zwizualizować Bronka z 25kg sztangą w środku pokoju, albo Bronka tłukącego zomowców, atakujących Michnika, który to Michnik był jednak lojalistycznym propagandzistą bo nie chciał się naparzać.
  http://tygodniklisickiego.pl/bylismy-ochroniarzami-michnika-jan-polkowski/

 18. hlb
  17/12/2012 o 3:00 pm

  axolotl :
  No i nie wiadomo co będą publikować, ale zapowiada się obiecująco, bo na pierwszej stronie jest zdjęcie Bronka, w jego mrocznej stylówie, a pod jego zdjęciem jest zamieszczona “laudacja” wygłoszona przez Jana Polkowskiego

  …Bronisław Wildthing…

 19. otto
  17/12/2012 o 4:34 pm

  Wildthing, you make my fart stink
  you make everything
  puffy

 20. hlb
  17/12/2012 o 4:50 pm

  :D

  …więc soundtrack wymaga, aby rolę Bronisława Wildthinga otrzymał od nas Kevin Bacon. Semkę zagra Eddie Murphy.

 21. axolotl
  17/12/2012 o 4:54 pm

  a stan wojenny w internetach trwa. Ledwo Lisickie założyli stronę tygodnika, a już na twitterze donoszą, że zaliczyli pierwszą próbę włamania na ich stronę. niech Cezary Gmyz zrobi risercz, który z redaktorów klika na rosyjskie porno.

 22. axolotl
  17/12/2012 o 5:03 pm

  @hlb
  może Kevin Spacey – całkiem podobny. i to w stylistyce K-PAX’a.

 23. hlb
  17/12/2012 o 5:07 pm

  Woggle moglibyśmy się pokusić o zunifikowaną liste polskich felietonowych, których postacie z powodzeniem mogliby zagrać aktorzy komediowi z lat 80.

  Po Semce granym przez Eddiego Murphy’ego (ofc in the „Nutty Professor” style) proponuje jeszcze, aby…

  …w roli Sakiewicza obsadzić Steve Gutenberga.

  …w roli Gwiazdowskiego obsadzić Richarda Pryora.

  …w roli Ziemkiewicza obsadzić Steve Martina.

  Rola Wojtka Orlińskiego natomiast wymarzona byłaby dla Chevy Chase. Taka komedia mogłaby się z powodzeniem nazywać, ja wiem, „Amerykańskie Wakacje”? „Europejskie Wakacje”? W każdym razie podobny tytuł byłby na miejscu.

 24. hlb
  17/12/2012 o 5:08 pm

  axolotl :
  @hlb
  może Kevin Spacey – całkiem podobny. i to w stylistyce K-PAX’a.

  Kevin Spacey jest w porządku, więc nie róbmy mu tego. Zresztą sampacz, niewielka charakteryzacja i dałby radę Kevin Bacon.

 25. axolotl
  17/12/2012 o 7:26 pm

  @ hlb
  w roli Cezarego Gmyza można obsadzić Leslie Nielsena. Wprawdzie Nielsen już nie żyje, ale Czarka już zagrał:

 26. 17/12/2012 o 7:50 pm

  axolotl:

  :D

  Pierwsza „Naga Broń” to jeden z moich wielu ulubionych filmów! :D

  Tymczasem na saloonie:

  http://napoczatku.salon24.pl/455125,jak-ewolucjonizm-stal-sie-religia

 27. hlb
  17/12/2012 o 8:03 pm

  axolotl :
  @ hlb
  w roli Cezarego Gmyza można obsadzić Leslie Nielsena. Wprawdzie Nielsen już nie żyje, ale Czarka już zagrał:

  To jest dobrze przemyślana kandydatura! Bingo!

  BTW, budujemy jedynie teoretycznie optymalną obsadę filmu o polskiej schyłkowej felietonistyce, więc aktorzy którzy odeszli też się liczą. :)

 28. armatus
  17/12/2012 o 11:01 pm

  Stankiewicz mógłby zagrać Steve Buscemi

 29. cyncynat
 30. cyncynat
  18/12/2012 o 12:08 am

  Niestety, kurwa, platny. Tylko fajna zajawka jest.

 31. 18/12/2012 o 7:01 am

  cyncynat:

  A gdzie NJN? :P

 32. troll.ruski rezydentny
  18/12/2012 o 9:41 am

  Nie ma też Madzi Żuraw ps. „Szarańcza”.

 33. marcin_be
  18/12/2012 o 10:14 am

  Ale jest Warzecha na tłiterze nasz arbiter elegancji… podobnie jak RAZ’owi puszczają mu coraz częściej zwieracze he he he… miło :)

 34. hlb
  18/12/2012 o 11:38 am

  Widzę, że z nudów wisicie u Wojtkowego blipa i zlizujecie. Jak wam nie wstyd? Niżej niż cienvelna, bo nawet bez prawa podlizywania się temu Wojtku.

  Tu macie takie, laurkiem na Święta od BBC.

  http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-20717943

  Zawsze powtarzałem, że Polak i Niemiec to się niczym nie różni. Chyba, że Polak z Wehrmahtu a Niemiec nadwołżański. To wtedy różnicę widać.

  Zresztą cieszy mnie to bardzo. NRD i Polska to były najbarwniejsze kraje Bloku i powinny się nadal trzymać razem.

 35. fidelio
  18/12/2012 o 1:07 pm

  hlb :
  Widzę, że z nudów wisicie u Wojtkowego blipa i zlizujecie. Jak wam nie wstyd? Niżej niż cienvelna, bo nawet bez prawa podlizywania się temu Wojtku.
  Tu macie takie, laurkiem na Święta od BBC.
  http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-20717943
  Zawsze powtarzałem, że Polak i Niemiec to się niczym nie różni. Chyba, że Polak z Wehrmahtu a Niemiec nadwołżański. To wtedy różnicę widać.
  Zresztą cieszy mnie to bardzo. NRD i Polska to były najbarwniejsze kraje Bloku i powinny się nadal trzymać razem.

  Angole muszą Radka bardzo lubic za jego anglofilstwo, że fantazjują w ten deseń. EU power shifted to the east? No chyba, że zamiast Francji i Niemiec wstawimy Niemcy i Francje.

 36. hlb
  18/12/2012 o 2:03 pm

  @fidelio

  Przeczytaj dokładnie, o czym jest artykuł.

  Poza tym, ma on też fajne wewnątrzbrytyjskie przesłanie do Camerona: paczpan, można być torysem (albo torysem-like) po Oxfordzie i nie trzeba zaraz robić z siebie eurobuca.

  Zresztą, powtarzam od dawna, że nie jestem jakimś przesadnym wielbicielem Sikorskiego (jestem też tak stary, że pamiętam mu Olszewskiego, Parysa itepe), ale mogęz tym żyć. Więcej, jeśli jego kariera nabrałaby z latami jakiegoś eurorozpędu, to uznałbym taką sytuację za całkiem pozytywną.

 37. fidelio
  18/12/2012 o 3:53 pm

  hlb :
  @fidelio
  Przeczytaj dokładnie, o czym jest artykuł.
  Poza tym, ma on też fajne wewnątrzbrytyjskie przesłanie do Camerona: paczpan, można być torysem (albo torysem-like) po Oxfordzie i nie trzeba zaraz robić z siebie eurobuca.
  Zresztą, powtarzam od dawna, że nie jestem jakimś przesadnym wielbicielem Sikorskiego (jestem też tak stary, że pamiętam mu Olszewskiego, Parysa itepe), ale mogęz tym żyć. Więcej, jeśli jego kariera nabrałaby z latami jakiegoś eurorozpędu, to uznałbym taką sytuację za całkiem pozytywną.

  Przeczytałem i z jego treści nie wynika nic co uzasadniałoby wyboldowanie nagłówka tej treści: „Germany, Poland and the shifting centre of European Union power”.
  Poland i power w jednej linijce to musi by oksymoron.

 38. fidelio
  18/12/2012 o 4:08 pm

  @hlb
  „Poza tym, ma on też fajne wewnątrzbrytyjskie przesłanie do Camerona: paczpan, można być torysem (albo torysem-like) po Oxfordzie i nie trzeba zaraz robić z siebie eurobuca.”

  Bo patrząc (racjonalnie) z perspektywy Polski UE to jedyna opcja. Z perspektywy brytyjskiej wygląda to już zupełnie inaczej, dlatego Cameron może sobie pozwolic na bycie eurobucem, a mister Sikorski już nie bardzo.

 39. hlb
  18/12/2012 o 4:08 pm

  fidelio :

  hlb :
  @fidelio
  Przeczytaj dokładnie, o czym jest artykuł.
  Poza tym, ma on też fajne wewnątrzbrytyjskie przesłanie do Camerona: paczpan, można być torysem (albo torysem-like) po Oxfordzie i nie trzeba zaraz robić z siebie eurobuca.
  Zresztą, powtarzam od dawna, że nie jestem jakimś przesadnym wielbicielem Sikorskiego (jestem też tak stary, że pamiętam mu Olszewskiego, Parysa itepe), ale mogęz tym żyć. Więcej, jeśli jego kariera nabrałaby z latami jakiegoś eurorozpędu, to uznałbym taką sytuację za całkiem pozytywną.

  Przeczytałem i z jego treści nie wynika nic co uzasadniałoby wyboldowanie nagłówka tej treści: “Germany, Poland and the shifting centre of European Union power”.
  Poland i power w jednej linijce to musi by oksymoron.

  No to przeczytaj jeszcze raz mojego komcia. Torysi nie mają żadnych rezultatów w gospodarce, nie mają zbyt wielu argumentów w walce o regulacje systemu bankowego, więc przestają się opierać w trudnych tematach europejskich. Za kilka tygodni Cameron będzie miał spicz, w którym być może zapowie referendum w sprawie Unii.

  Pomimo, że Cameron też bawił się w antyunijnego kozaka, to dobrze wie, że to jest kiepski intres. Bo UK potrzebuje Unii. Więc w praktyce „wyjście” to jest wariant Norweski lub Szwajcarski. Czyli trzeba będzie i tak przestrzegać wszystkich regulacji, ale nie będzie się miało już kompletnie nic do powiedzenia.

  A to co może leżeć CH czy NO, UK wcale nie musi, bo jest większa.

  Więc shifting power chyba już widzisz, prawda. Jest to shifting power w kierunku Niemiec i ich nowych kumpli.

  Jako mieszkanca UK mnie ta sytuacja smuci. Jako zwolennika Republiki Federalnej Europy, muszę niestety, powiedzieć, że bez UK (przynajmniej z obecnym nastawieniem) cały projekt może przyspieszyć. I dobrze.

 40. hlb
  18/12/2012 o 4:17 pm

  fidelio :
  @hlb
  “Poza tym, ma on też fajne wewnątrzbrytyjskie przesłanie do Camerona: paczpan, można być torysem (albo torysem-like) po Oxfordzie i nie trzeba zaraz robić z siebie eurobuca.”
  Bo patrząc (racjonalnie) z perspektywy Polski UE to jedyna opcja. Z perspektywy brytyjskiej wygląda to już zupełnie inaczej, dlatego Cameron może sobie pozwolic na bycie eurobucem, a mister Sikorski już nie bardzo.

  Cameron nie może. To znaczy musi, bo musi zabiegać o publiczność. Ale UK poza Unią to jest bardzo mało sensowna alternatywa. Ekonomicznie nawet bardzo. Politycznie – też.

  UK nie jest jakimś kluczowym partnerem USA jeśli nie będzie w EU. Niemcy nader sprawnie ograniczą brytyjski sektor bankowy (12-15 pc PKB) więc przestanie on być atrakcyjny a centrum finansowe EU przeniesie się do Frankfurtu.

  Dalej, Szkocja będzie bardziej zmotywowana, żeby w referendum się odłączyć, bo Szkoci są prounijni. W tej chwili UK może liczyć na cichy sojusz z Hiszpanią, która ma podobne problemy z Katalonią.

  Także oficjalne stanowisko EU – w obawie przed wejście w konflikt z państwami-członkami – jest obecnie takie, że kto się usamodzielni jest automatycznie poza EU i musi aplikować o członkostwo. Czyli w praktyce nie wejdzie do UE bez zgody kraju, od którego się odłączył.

  Jeśli UK oleje EU, to EU niekoniecznie musi robić wielkie przeszkody nowej Szkocji. A niepodległa Szkocja to w dłuższej perspektywie prawdopodobny koniec UK. Bo co pozostaje i jak długo?

 41. fidelio
  18/12/2012 o 5:45 pm

  hlb :

  fidelio :

  hlb :
  @fidelio
  Przeczytaj dokładnie, o czym jest artykuł.
  Poza tym, ma on też fajne wewnątrzbrytyjskie przesłanie do Camerona: paczpan, można być torysem (albo torysem-like) po Oxfordzie i nie trzeba zaraz robić z siebie eurobuca.
  Zresztą, powtarzam od dawna, że nie jestem jakimś przesadnym wielbicielem Sikorskiego (jestem też tak stary, że pamiętam mu Olszewskiego, Parysa itepe), ale mogęz tym żyć. Więcej, jeśli jego kariera nabrałaby z latami jakiegoś eurorozpędu, to uznałbym taką sytuację za całkiem pozytywną.

  Przeczytałem i z jego treści nie wynika nic co uzasadniałoby wyboldowanie nagłówka tej treści: “Germany, Poland and the shifting centre of European Union power”.
  Poland i power w jednej linijce to musi by oksymoron.

  No to przeczytaj jeszcze raz mojego komcia. Torysi nie mają żadnych rezultatów w gospodarce, nie mają zbyt wielu argumentów w walce o regulacje systemu bankowego, więc przestają się opierać w trudnych tematach europejskich. Za kilka tygodni Cameron będzie miał spicz, w którym być może zapowie referendum w sprawie Unii.
  Pomimo, że Cameron też bawił się w antyunijnego kozaka, to dobrze wie, że to jest kiepski intres. Bo UK potrzebuje Unii. Więc w praktyce “wyjście” to jest wariant Norweski lub Szwajcarski. Czyli trzeba będzie i tak przestrzegać wszystkich regulacji, ale nie będzie się miało już kompletnie nic do powiedzenia.
  A to co może leżeć CH czy NO, UK wcale nie musi, bo jest większa.
  Więc shifting power chyba już widzisz, prawda. Jest to shifting power w kierunku Niemiec i ich nowych kumpli.
  Jako mieszkanca UK mnie ta sytuacja smuci. Jako zwolennika Republiki Federalnej Europy, muszę niestety, powiedzieć, że bez UK (przynajmniej z obecnym nastawieniem) cały projekt może przyspieszyć. I dobrze.

  Nie sądze żeby Cameron chciał całkowitego wyjścia z UE, ale pewnie chciałby sie ograniczyc do strefy wolnego handlu. W tym sensie UK potrzebuje UE, ale raczej nic poza tym.

  Co do shifting power to tu sie nic nie zmienia, karty rozdawał i nadal rozdaje duet franko-germański (czyli głowni sponsorzy unijni).

 42. cegorach
  18/12/2012 o 6:13 pm

  Przeczytałem i z jego treści nie wynika nic co uzasadniałoby wyboldowanie nagłówka tej treści: “Germany, Poland and the shifting centre of European Union power”.
  Poland i power w jednej linijce to musi by oksymoron.

  Wtrącę się na moment.

  Od ponad roku czytam komentarze w podobnym stylu. Tylko w ciągu kilku ostatnich miesięcy pojawiły się takie w prasie amerykańskiej, brytyjskiej, niemieckiej, francuskiej, czeskiej, słowackiej, litewskiej i estońskiej.*

  Być może w Polsce nieustanna kakofonia o d…. Maryni, czyli np. o wraku przesłania poważną dyskusję, ale wystarczy trochę poszperać.

  Dodatkowo muszę przyznać że aż zaskakuje mnie ton w dyskusjach z raczej przypadkowymi Niemcami na temat roli i znaczenia Polski w Europie.
  Dawno nie widziałem tak pozytywnego postrzegania Polski u zachodnich sąsiadów.

  Oczywiście to wypadkowa wielu czynników, z kryzysem osłabiającym pozycję Hiszpanii i Włoch włącznie, ale tak czy inaczej rezultat jest taki sam.

  Hlb dobrze opisał kontekst brytyjski w jakim należy umieścić ten artykuł, ja chciałem jedynie podkreślić, że podobne opinie są znacznie bardziej zadomowione nie bez wpływu chociażby narracji „zielonej wyspy”, ale większe znaczenie ma konsekwencja w budowaniu przez Warszawę wielopaństwowych koalicji w ważniejszych dyskusjach.

  *co do ostatniej nacji warto przeczytać ten raport tallińskiego think tanku RKK

  http://icds.ee/fileadmin/failid/Developments%20in%20the%20Security%20Environment%20of%20the%20Baltic%20Sea%20Region%20up%20to%202020.pdf

  tezy tego raportu w jakimś stopniu niedawno powtórzył także prezydent Estonii.

 43. sickofitall
  18/12/2012 o 6:40 pm

  O proszę, szanowna emigracja będzie mogła sobie lukać lolcontent prosto z satelity, duet Sakiewicz+Wildstein gwarantuje rozrywkę.

  http://media2.pl/media/98955-Powstaje-prawicowa-Telewizja-Niezalezna.-Bronislaw-Wildstein-naczelnym.html

 44. hlb
  18/12/2012 o 7:31 pm

  fidelio :

  hlb :

  fidelio :

  hlb :
  @fidelio
  Nie sądze żeby Cameron chciał całkowitego wyjścia z UE, ale pewnie chciałby sie ograniczyc do strefy wolnego handlu. W tym sensie UK potrzebuje UE, ale raczej nic poza tym.
  Co do shifting power to tu sie nic nie zmienia, karty rozdawał i nadal rozdaje duet franko-germański (czyli głowni sponsorzy unijni).

  Nie sądzę, żebyś się w cokolwiek orientował w kwestii, o której rozmawiamy. Inaczej wiedziałbyś czego chce Cameron. Bo to akurat nie jest żadną tajemnicą: Cameron chce utrzymać antyunijną część elektoratu robiąc różne gesty, ale chce uniknąć referendum i kłopotów, bo zmiana istniejącego stanu rzeczy byłaby zbyt ryzykowna i na pewno nie przyniosłaby wielu korzyści. Problem leży w tym, że Cameron już nie kontroluje dynamiki wydarzeń, bo partia jest w stanie paniki.

  Nie sądzę też, żebyś wiedział jakie są rzeczywiste relacje UK-EU, bo nie pisałbyś głupstw co UK potrzebuje z EU. No, ale przecież jak się nie wie, to zawsze można się na ten temat wypowiedzieć i będzie fajnie. Tylko, że nie.

 45. hlb
  18/12/2012 o 7:32 pm

  sickofitall :
  O proszę, szanowna emigracja będzie mogła sobie lukać lolcontent prosto z satelity, duet Sakiewicz+Wildstein gwarantuje rozrywkę.
  http://media2.pl/media/98955-Powstaje-prawicowa-Telewizja-Niezalezna.-Bronislaw-Wildstein-naczelnym.html

  Nie, no bez jaja. Oglądać tych głupków w telewizji? To chyba jednak wolałbym coś mniej szkodliwego. Like, na przykład palić crack.

 46. hlb
  18/12/2012 o 7:40 pm

  cegorach :

  Przeczytałem i z jego treści nie wynika nic co uzasadniałoby wyboldowanie nagłówka tej treści: “Germany, Poland and the shifting centre of European Union power”.
  Poland i power w jednej linijce to musi by oksymoron.

  Wtrącę się na moment.
  Od ponad roku czytam komentarze w podobnym stylu. Tylko w ciągu kilku ostatnich miesięcy pojawiły się takie w prasie amerykańskiej, brytyjskiej, niemieckiej, francuskiej, czeskiej, słowackiej, litewskiej i estońskiej.*
  Być może w Polsce nieustanna kakofonia o d…. Maryni, czyli np. o wraku przesłania poważną dyskusję, ale wystarczy trochę poszperać.

  No, to jest największy dramat PL. Że im bardziej Polska przesuwa się w EU z ligi okręgowej do ligi drugiej, tym bardziej nie ma tam żadnej dyskusji na tematy naprawdę ważne.

  Tak zupełnie na serio, to trotyl-srotyl wraz z całym Smoleńskiem ważny jest tylko dla garstki wariatów oraz dla pewnej grupy dziennikarzy/edytorów z upadających mediów we wszystkich smakach i odcieniach. No i oczywiście dla łowców lolkontentu, namely us.

  Tak poza tym, to nawet wyniki ewentualnych wyborów w kraju na drugim krańcu kontynentu mają większe znaczenie dla tego, jak się żyje w Polsce niż to czy np. Gmyz był tylko głupi, czy raczej głupi i naiwny.

 47. armatus
 48. Anonim
  18/12/2012 o 8:41 pm

  cegorach :

  Przeczytałem i z jego treści nie wynika nic co uzasadniałoby wyboldowanie nagłówka tej treści: “Germany, Poland and the shifting centre of European Union power”.
  Poland i power w jednej linijce to musi by oksymoron.

  Wtrącę się na moment.
  Od ponad roku czytam komentarze w podobnym stylu. Tylko w ciągu kilku ostatnich miesięcy pojawiły się takie w prasie amerykańskiej, brytyjskiej, niemieckiej, francuskiej, czeskiej, słowackiej, litewskiej i estońskiej.*
  Być może w Polsce nieustanna kakofonia o d…. Maryni, czyli np. o wraku przesłania poważną dyskusję, ale wystarczy trochę poszperać.
  Dodatkowo muszę przyznać że aż zaskakuje mnie ton w dyskusjach z raczej przypadkowymi Niemcami na temat roli i znaczenia Polski w Europie.
  Dawno nie widziałem tak pozytywnego postrzegania Polski u zachodnich sąsiadów.
  Oczywiście to wypadkowa wielu czynników, z kryzysem osłabiającym pozycję Hiszpanii i Włoch włącznie, ale tak czy inaczej rezultat jest taki sam.
  Hlb /Developments%20in%20the%20Security%20Environment%20of%20the%20Baltic%20Sea%20Region%20up%20to%202020.pdf” rel=”nofollow”>http://icds.ee/fileadmin/failid/Developments%20in%20the%20Security%20Environment%20of%20the%20Baltic%20Sea%20Region%20up%20to%202020.pdf
  tezy tego raportu w jakimś stopniu niedawno powtórzył także prezydent Estonii.

  No tak, tych 1,5 tysiąca pracowników zwolnionych z tyskiego Fiata bo ważniejsze są miejsca pracy we Włoszech na pewno bardzo odczują jak to rośnie w Europie pozycja Polski a Włoch maleje.

 49. 18/12/2012 o 9:25 pm

  Z tweetu gospodarza:

  Defining quote:

  Jacek Karnowski był w 2009 roku przez kilka miesięcy moim podwładnym. Nie zauważyłem wtedy, żeby był niepokorny. Wręcz przeciwnie. Karnowski był najbardziej ustosunkowany (doskonale pamiętam, którzy politycy interweniowali, aby nie zwalniać go z pracy) i był liderem promowania Libertasu. Wynika to z raportu przygotowanego dla TVP. Najwięcej Libertasu było wówczas w kierowanej przez niego „Panoramie”.

  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jan-pinski-jestem-zazenowany-zarzutami-pod-moim-adresem

 50. hlb
  18/12/2012 o 9:43 pm

  Anonim :

  No tak, tych 1,5 tysiąca pracowników zwolnionych z tyskiego Fiata bo ważniejsze są miejsca pracy we Włoszech na pewno bardzo odczują jak to rośnie w Europie pozycja Polski a Włoch maleje.

  …a teraz wyjmij palec z nosa, obliż i pokaż nam, gdzie zachodzi relacja pomiędzy jednym a drugim.

  Przy całym respekcie dla pracowników FIATa i nieFIATa.

 51. 18/12/2012 o 10:56 pm

  armatus :
  Wtem:
  http://www.fronda.pl/a/wildstein-roku-fetowany-w-teatrze-kamienica,24619.html

  Myślałem, że on tam na tym pierwszym zdjęciu to z gołą nóżką siedzi. A to czyjaś łysa pała.

 52. adas
  18/12/2012 o 11:33 pm

  Wywiad z Pińskim szokująco dobry. A jak na tekst mediów o mediach – wybitny.i… rzeczowy.

  Choć, jako czytelnik, nadal nie bardzo rozumiem jak się zostaje szefem wszystkich w mediach. Sprzed monitora wygląda to tak: nie udało ci się w tv? Spróbuj w gazecie. Tu też źle? No to internet. Strona splajtowała? Może poprowadzisz tygodnik? I tak w kółko.

  GM – fajny obrazek. Ten strażnik to jakiś kuzyn Warzechy? (tak, też nie wiem czemu mi się tak skojarzyło)

 53. cyncynat
  19/12/2012 o 12:36 am

  na twitterze zostalem okazjonalnym fanem tego zjawiska: http://about.me/petrostovmasyan

  dzieki czemu znalazlem polskie prawicowe AISEC: http://isc.hostei.com/wordpress/?page_id=325

  http://isc.hostei.com/wordpress/

  Europejskie Forum Lokalnych Liderow, pod patronatem Salonu24. Bardzo mi sie to podoba: samomianowanie sie na „lidera”, „nad aktywnego”, dodajmy.

 54. cyncynat
  19/12/2012 o 12:46 am

  I, jak kazdy „prawicowy lider”, zwlascza „mlody prawicowy lider”, interesuje sie seksem. Nie swoim, rzecz jasna: http://www.facebook.com/petros.tovmasyan/posts/444135568981435

 55. hlb
  19/12/2012 o 12:48 am

  dawrweszte :

  armatus :
  Wtem:
  http://www.fronda.pl/a/wildstein-roku-fetowany-w-teatrze-kamienica,24619.html

  Myślałem, że on tam na tym pierwszym zdjęciu to z gołą nóżką siedzi. A to czyjaś łysa pała.

  …”krakowski bard Leszek Długosz”…

  Takie coś to tylko w Krakowie.

 56. cyncynat
 57. armatus
  19/12/2012 o 1:37 am

  Ten z prawej to informatyk?

 58. cyncynat
  19/12/2012 o 3:39 am

  To nasz Mlody Lider.

 59. 19/12/2012 o 7:10 am

  „sushi konserwatysta” – a co to takiego? :P

 60. cyncynat
  19/12/2012 o 7:15 am

  to chyba znaczy: otyly konserwatysta. facet ma 25 lat, a juz wyglada jak Ziemkiewicz

 61. marcin_be
  19/12/2012 o 8:43 am

  cyncynat :
  na twitterze zostalem okazjonalnym fanem tego zjawiska: http://about.me/petrostovmasyan
  dzieki czemu znalazlem polskie prawicowe AISEC: http://isc.hostei.com/wordpress/?page_id=325
  http://isc.hostei.com/wordpress/
  Europejskie Forum Lokalnych Liderow, pod patronatem Salonu24. Bardzo mi sie to podoba: samomianowanie sie na “lidera”, “nad aktywnego”, dodajmy.

  jak klikniesz strona główna na tym Ajseku to wyskakuje: http://youth-forum.pl/ TADAAAMMM!

 62. 19/12/2012 o 7:31 pm

  Tovmasyan ma zajebistą analizę polityczną wyborów w USA

  http://rebelya.pl/post/2853/tovmasyan-obama-ostatni-przywodca-swiata-bez-wa

  Widzieliście rodaków w wigilię na deptaku?

 63. marcin_be
  19/12/2012 o 7:48 pm

  galopujący major :
  Tovmasyan ma zajebistą analizę polityczną wyborów w USA
  http://rebelya.pl/post/2853/tovmasyan-obama-ostatni-przywodca-swiata-bez-wa

  (re)habilitację mu!

 64. brysio
  19/12/2012 o 8:40 pm

  @major
  Ja widziałem rodaków na przyjęciu w Sukiennicach z okazji wstąpienia do Unii. Mówię do żony: „Patrz jak się rzucą na te stoły” Ona: „Niemożliwe przecież to krakowska elita ąęą…” Wygrałem ;D Zawsze w takich sytuacjach przypomina mi się scena z „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz” z dziennikarzami rzucającymi się na wyżerkę jeszcze przed końcem konferemcji prasowej. Bareja wszystko przewidział….

 65. armatus
  19/12/2012 o 8:41 pm

 66. cyncynat
  19/12/2012 o 9:28 pm

  galopujący major :
  Tovmasyan ma zajebistą analizę polityczną wyborów w USA

  widac nietuzinkowy umysl analityczny

 67. hlb
  20/12/2012 o 12:07 am

  galopujący major :
  Tovmasyan ma zajebistą analizę polityczną wyborów w USA
  http://rebelya.pl/post/2853/tovmasyan-obama-ostatni-przywodca-swiata-bez-wa
  Widzieliście rodaków w wigilię na deptaku?

  A w Gazeta.pl jakiś docent socjologii Zenon Koment-Komentowicz objaśnia: „To impuls chwili. Gdyby ludzie to przemyśleli, to by się tak nie zachowali”.

  Właściwie nie wiem co straszniejsze, ta Wigilia Gangnam Style czy ten docent z portalu.

 68. cyncynat
  20/12/2012 o 12:10 am

  http://www.elle.pl/kariera/artykul/blog-najlepszy-biznes-na-swiecie/photo/matylda-kozakiewicz-czyli-segritta-pl-fot-ewa-dudek

  „Superseksowna blondynka Matylda Kozakiewicz to Carrie Bradshaw polskich blogerek. Kiedy idzie ulicą, oglądają się za nią wszyscy mężczyźni. Robi milion rzeczy i na wszystko ma czas. ”

  „Zaczęło się od potrzeby. Matylda Kozakiewicz uwielbiała portale randkowe: w czasach przedfacebookowych odgrywały rolę portali społecznościowych. Okazało się, że nie starcza jej miejsca na opis swojego profilu. „Pisz bloga”, rzucił ktoś. Bloga? Czyli taki pamiętnik? Przecież blogi piszą tylko zakompleksione, niedojrzałe emocjonalnie nastolatki. Ten stereotyp jest tak silny, że Matylda, która pisze bloga od 2006 roku, dopiero niedawno z dumą podniosła głowę: „Jestem blogerką. Rany, jak fajnie!””

 69. cyncynat
  20/12/2012 o 12:12 am

  „Fashionelka Eliza Wydrych ma na sobie gustowny miks średnio drogich marek: od H&M do River Island, stylizacja zwieńczona jest torbą Michael Kors. To jej znak rozpoznawczy. Większość szafiarek (czyli blogerek prezentujących na sobie własne stylizacje) pokazuje tylko zdobycze z tanich sieciówek. To sztuka ubrać się tanio i wykwintnie, przekonują dziewczyny, na czele z Kasią Tusk, która na swoim blogu Makelifeeasier.pl prezentuje się równie uroczo i szykownie co księżna Kate Middleton. Eliza tak nie uważa. Jest odważna, kocha dobre marki i kocha polować na okazje w najlepszych outletach Europy. Szałową torbę Prada przywiozła z outletu w Anglii. Najczęściej zadawane pytanie, jakie ludzie wpisują w Google na jej temat: „Fashionelka – skąd ma tyle pieniędzy?”. W zeszłym miesiącu pobiła swój rekord, zarobiła na blogu 11 tysięcy. Ma 22 lata, bloga prowadzi od trzech, kupowanie ubrań i dodatków traktuje jako swoją pracę. Zazdroszczę jej. A wy?”

  :facepalmisnotenough:

 70. cyncynat
  20/12/2012 o 12:15 am

  „Latem Paulina Stępień (rudawe loki i perlisty śmiech) pakuje samochód i wyrusza w dwumiesięczną podróż dookoła Europy. Nadaje stamtąd relacje, odkrywa lokalne smaki i wypróbowuje nowe przepisy. Wszystko przed kamerą swojego bloga o swojskiej nazwie Kotlet.tv. Gdyby nie odeszła z pracy, żaden szef nie puściłby jej na taką eskapadę. No i nie byłoby jej na to stać.”

  Pomysl: Ostrygi.tv, z wiadomo kim. Kiedys i on podniesie dumnie glowe i powie „Jestem blogerem!”

 71. hlb
  20/12/2012 o 12:16 am

  cyncynat :
  http://www.elle.pl/kariera/artykul/blog-najlepszy-biznes-na-swiecie/photo/matylda-kozakiewicz-czyli-segritta-pl-fot-ewa-dudek
  “Zaczęło się od potrzeby. Matylda Kozakiewicz uwielbiała portale randkowe: w czasach przedfacebookowych odgrywały rolę portali społecznościowych. Okazało się, że nie starcza jej miejsca na opis swojego profilu. „Pisz bloga”, rzucił ktoś. Bloga? Czyli taki pamiętnik? Przecież blogi piszą tylko zakompleksione, niedojrzałe emocjonalnie nastolatki.

  Ale przecież to prawda, nie stereotyp.

 72. hlb
  20/12/2012 o 12:19 am

  cyncynat :
  Pomysl: Ostrygi.tv, z wiadomo kim. Kiedys i on podniesie dumnie glowe i powie “Jestem blogerem!”

  Nie no wejże. Ta mała z Kotlet.tv, która mówi przez nos, przecież i tak się przyjemniej prezentuje z kotletem w ręku niż Wojtek z ostrygą. Telewizja, wbrew pozorom, jest jednak do oglądania, nie do czytania. Nawet telewizja jutubowa.

 73. cyncynat
  20/12/2012 o 12:20 am

  nie, nie. mi najbardziej sie podoba ze „portale randkowe: w czasach przedfacebookowych odgrywały rolę portali społecznościowych”. Portale randkowe, zwlaszcza polskie, sprzed 2006 to byl najwiekszy wysyp idiotow na sieci. Nawet prawicowe portale ich nie bily w tamtych czasach.

 74. hlb
  20/12/2012 o 12:29 am

  cyncynat :
  Portale randkowe, zwlaszcza polskie, sprzed 2006 to byl najwiekszy wysyp idiotow na sieci. Nawet prawicowe portale ich nie bily w tamtych czasach.

  Zwizualizowałem sobie potral randkowy dla prawaków z Frądzi. I przypomniałem sobie, że ależ przecież azaliż to już jest. I to dwa.

  http://www.przeznaczeni.pl/

  …oraz…

  http://zapisanisobie.pl/

  Pielgrzym-róhacz ma w czym wybierać.

 75. cyncynat
  20/12/2012 o 12:30 am

  hlb :

  cyncynat :
  Pomysl: Ostrygi.tv, z wiadomo kim. Kiedys i on podniesie dumnie glowe i powie “Jestem blogerem!”

  Nie no wejże. Ta mała z Kotlet.tv, która mówi przez nos, przecież i tak się przyjemniej prezentuje z kotletem w ręku niż Wojtek z ostrygą. Telewizja, wbrew pozorom, jest jednak do oglądania, nie do czytania. Nawet telewizja jutubowa.

  To bedzie oferta dla intelektualistow, takich jak mru-mru. Ostrygi z Lemem po francusku, z komentarzem nt chemii, statystyki i ewolucji.

 76. hlb
  20/12/2012 o 12:32 am

  cyncynat :

  hlb :

  cyncynat :
  Pomysl: Ostrygi.tv, z wiadomo kim. Kiedys i on podniesie dumnie glowe i powie “Jestem blogerem!”

  Nie no wejże. Ta mała z Kotlet.tv, która mówi przez nos, przecież i tak się przyjemniej prezentuje z kotletem w ręku niż Wojtek z ostrygą. Telewizja, wbrew pozorom, jest jednak do oglądania, nie do czytania. Nawet telewizja jutubowa.

  To bedzie oferta dla intelektualistow, takich jak mru-mru. Ostrygi z Lemem po francusku, z komentarzem nt chemii, statystyki i ewolucji.

  Ale który mru-mru? Ani Mru-Mru? Czy Inż Mru-Mru?

 77. cyncynat
  20/12/2012 o 12:37 am

  No jasne; znasz jakiegos innego intelektualiste mru?

 78. 20/12/2012 o 12:40 am

  Ostrygi z Lemem po francusku, z komentarzem nt chemii, statystyki i ewolucji.

  Haha

  I autostrad.

 79. hlb
  20/12/2012 o 1:05 am

  galopujący major :
  Ostrygi z Lemem po francusku, z komentarzem nt chemii, statystyki i ewolucji.
  Haha
  I autostrad.

  To całkiem #jakwcyberpanku

 80. hlb
  20/12/2012 o 1:07 am

  cyncynat :
  No jasne; znasz jakiegos innego intelektualiste mru?

  Nooo, jest jeszcze jego onelinerowy bliźniak. Inż Cześćjacek.

 81. cyncynat
  20/12/2012 o 1:37 am

  hlb :

  cyncynat :
  Portale randkowe, zwlaszcza polskie, sprzed 2006 to byl najwiekszy wysyp idiotow na sieci. Nawet prawicowe portale ich nie bily w tamtych czasach.

  Zwizualizowałem sobie potral randkowy dla prawaków z Frądzi. I przypomniałem sobie, że ależ przecież azaliż to już jest. I to dwa.
  http://www.przeznaczeni.pl/
  …oraz…
  http://zapisanisobie.pl/
  Pielgrzym-róhacz ma w czym wybierać.

  chyba sie zarejestruje. ale moze nie w pracy

 82. armatus
  20/12/2012 o 1:52 am

  W tematach:

 83. armatus
  20/12/2012 o 1:54 am

  Lepszy byłby portal randkowy dla gupolowców. Umiejscowienie na osi teorii spiskowych. Matchowanie na podstawie rozkładu nienawiści. Fotki z marszów. Darmowe blogi. Janke mógłby to ruszyć. Rucham24.pl

 84. 20/12/2012 o 2:37 am

  hehe

 85. armatus
  20/12/2012 o 2:52 am

  A, no i żeby koniecznie dało się banować na życzenie.

 86. 20/12/2012 o 7:18 am

  #zarabianiensblogu

  Rety, jeszcze ktoś w to wierzy?

  Na tweeterze gospodarz odkrył niekrytego krytyka, ją potwierdzam: to jest żenujący i mało śmieszny one-man show… Ale za to popularny. :P

 87. vHF
  20/12/2012 o 8:49 am

  No żesz kurwa, kto ma to piano? Bo zajawkę mam taką:

  Nawet końce świata nie są już takie jak kiedyś. Należę do pokolenia, które całą młodość spędziło w cieniu oczekiwania na trzecią wojnę światową.

  Często przepowiadano ją na rok 1985. Nie tylko w popkulturze, to była też prognoza brytyjskiego …

  (Nagród za odgadnięcie autora nie przewiduje się.)

 88. cyncynat
 89. hlb
  20/12/2012 o 10:27 am

  vHF :
  No żesz kurwa, kto ma to piano? Bo zajawkę mam taką:

  Nawet końce świata nie są już takie jak kiedyś. Należę do pokolenia, które całą młodość spędziło w cieniu oczekiwania na trzecią wojnę światową.
  Często przepowiadano ją na rok 1985. Nie tylko w popkulturze, to była też prognoza brytyjskiego …

  (Nagród za odgadnięcie autora nie przewiduje się.)

  Sam widzisz, piano wprowadził Minister Zdrowia. Żebyś się nie truł. Albo przynajmniej truł drożej i świadomie.

 90. cyncynat
  20/12/2012 o 10:32 am

  jak juz ktos padnie na glowe i wyda na to kase, to ja poprosze o jakies przedruki czy co. albo prosciej: o login/haslo.

  sam oczywiscie w zyciu grosza na to nie wydam.

 91. hlb
  20/12/2012 o 10:41 am

  cyncynat :
  jak juz ktos padnie na glowe i wyda na to kase, to ja poprosze o jakies przedruki czy co. albo prosciej: o login/haslo.
  sam oczywiscie w zyciu grosza na to nie wydam.

  Poczekaj, możliwe że spełni się twoja prośba o jutubową telewizję Wojtek.tv. Bo Szymon Majewski TV już jest.

  http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,13050422,YouTube_podpisuje_kontrakt_z_Szymonem_Majewskim.html

  Anything goes these days. Może nawet doczekamy coryllus.tv i czescjacek.tv.

 92. vHF
  20/12/2012 o 10:41 am

  Boże jacy pryncypialni się zrobiliście. A jak bym chciał poczytać o spektrze wojny nuklearnej wiszącej nad nieszczęsnym pokoleniem wojtka i hlba. Dorosły jestem i rozumiem ryzyko, tylko mnie nie stać. Więc skoro nikt nie ma dostępu, to może hlb opowie o tych czasach?

 93. cyncynat
  20/12/2012 o 10:43 am

  jaki znowu pryncypialny. ja nawet Cie zachecam do wydania tych kilku zlociszy, tylko przypominam o dzieleniu sie lolkontentem z bliznimi, konkretnie ze mna

 94. cyncynat
  20/12/2012 o 10:47 am

  a idac sladami polskich emigrantow trafilem na to: http://storkpress.co.uk/about/

  „Central and Eastern Europe has given us some of the most exciting voices in literature: Franz Kafka, Imre Kertész, Wisława Szymborska, Milan Kundera, Czesław Miłosz, Herta Műller, Eugène Ionesco, Bohumil Hrabal, Ismail Kadare, Stanisław Lem. Can you imagine what literature would be like without them? Discovering some outstanding new voices is like falling in love with fictional worlds we never thought existed. For us Central & Eastern European literature is full of undiscovered gems which we want to bring to the world.”

  Zebranie o uwage, lganie („full of undiscovered gems”), podpinanie sie pod Kafke….

 95. vHF
  20/12/2012 o 10:48 am

  Może trzeba się nam w takim razie zrzucić na to piano? Warunki są ciężkie, ale jeśli każdy da te kilka złotych to się uzbiera na konto. Tylko musimy również założyć jakiegoś wspólnego VPNa, żeby się nie zorientowali że z trzech kontynentów się łączymy. Jakby co to ja się zgłaszam zaprojektować i dostarczyć odpowiednią infrastrukturę. Mam do takiej pracy znakomite kwalifikacje, a że tak naprawdę to nie mam o niej zielonego pojęcia to nawet dam wam zniżkę.

 96. cyncynat
  20/12/2012 o 10:59 am

  no dobra, to kto jest rownie zdesperowany co doktor Flajszer? szczegolnie licze na osoby obecnie zamieszkale na terenie Chrystusa Narodow.

 97. hlb
  20/12/2012 o 12:18 pm

  cyncynat :
  a idac sladami polskich emigrantow trafilem na to: http://storkpress.co.uk/about/

  Wisława Szymborska? Nikt z tak unpronounceable nazwiskiem nie może być głosem niczego. Co jeszcze? Może Szczepan Trzeszczykiewicz. Luuudzie.

  vHF :
  Może trzeba się nam w takim razie zrzucić na to piano? Warunki są ciężkie, ale jeśli każdy da te kilka złotych to się uzbiera na konto. Tylko musimy również założyć jakiegoś wspólnego VPNa, żeby się nie zorientowali że z trzech kontynentów się łączymy. Jakby co to ja się zgłaszam zaprojektować i dostarczyć odpowiednią infrastrukturę. Mam do takiej pracy znakomite kwalifikacje, a że tak naprawdę to nie mam o niej zielonego pojęcia to nawet dam wam zniżkę.

  To ja może swoje udziały od razu wydam na loterię. Jak wygram więcej niż £60m, to wam to piano zafunduję. Win-win situation.

  Tymczasem u emerwa nasz ulubiony onelinerowiec cześćjacek bije przechodniów onelinerami. W obronie Chutnik?

  Like, co to jest Chutnik? I czy aby nie Hutnik powinno być? Chyba, że to od rosyjskiego szutnik? Hyba rze, to prawicowe nazwisko? Jak ówarzacie rze?

 98. emluby
  20/12/2012 o 12:35 pm

  od stycznia chyba bede miał w robocie to print screeny bede za darmo wrzucał

 99. armatus
  20/12/2012 o 12:43 pm

 100. vHF
  20/12/2012 o 12:43 pm

  Uprzejmie dziękujemy z góry. Ale do stycznia, wstyd przyznać, zapomnimy o tym felietonie. Ja chcę teraz.

 101. armatus
  20/12/2012 o 12:44 pm

  Wkleiłebym screenshot, ale trzeba czytać komcie, komcie!

 102. hlb
  20/12/2012 o 12:48 pm

  armatus :
  Wkleiłebym screenshot, ale trzeba czytać komcie, komcie!

  Ukradłbyś Wojtku? Kiedy on na blipie narzeka, że mu Agora skasowała wigilijny korpo-poczęstunek wuzetką i kawą konferencyjną o smaku termosu?

  Borze, ludzie od tego kapitalizmu to się całkiem jak u Dickensa porobili.

 103. armatus
  20/12/2012 o 12:57 pm

  Ale ja o Pięcie.

 104. vHF
  20/12/2012 o 12:58 pm

  A czy np. paczkę wigilijną to w Agorze dają? Tak sobie wizualizuję koszyczek z ćwiartką wódki, laską białej kiełbasy i dwoma mini-panettone z Mielca.

  No ale. Drogi kolego armatusie. Proszę strzelać i wklejać.

 105. hlb
  20/12/2012 o 12:58 pm

  armatus :
  http://www.facebook.com/stanislaw.pieta/posts/509324902440615

  „Ogłaszam bojkot piwa Paulaner”. O’kurwa jakie srogie. Ja akurat piwo Paulaner kojarzę z lotami do Polski, bo jakoś zawsze na lotnisku piję. W sumie ono pozwala mi przetrwać szok kulturowy, dlatego mam niesłychanie pozytywny stosunek.

  Pewnie gdybym musiał wybierać to prędzej zgodziłbym się na Piąty Rozbiór Czwartej Rzeczypospolitej niż przyłączył do bojkotu ogłoszonego przez tego łosia, kimkolwiek on jest.

 106. hlb
  20/12/2012 o 12:59 pm

  armatus :
  Ale ja o Pięcie.

  A to przepraszam. Już idę do komciuff.

 107. hlb
  20/12/2012 o 1:02 pm

  vHF :
  A czy np. paczkę wigilijną to w Agorze dają?

  Nie dają. Wojtek donosił niedawno, że gdyby mu zaprzyjaźniona telewizja nie podsyłała tytek z cukierkami czekoladowymi, to padłby dawno z głodu. I byłoby chuja, nie „Lemoniada II: Lem to przewidział ponownie”, na którą przecież wszyscy czekamy.

 108. hlb
  20/12/2012 o 1:06 pm

  armatus :
  Ale ja o Pięcie.

  W komciach #randomalniludziezfejsbuka o nazwiski Ula Ziemkiewicz. Ciekawe czy z tych Ziemkiewiczów? Dżadżując po tajmlajnie tak. Nawet jeśli nie.

  http://www.facebook.com/ula.ziemkiewicz

 109. vHF
  20/12/2012 o 1:09 pm

  Biedny wojtek. Ale u nas na zmywaku też nie dają. Muszę sobie sam kupować, a to jednak nie to samo.

  Co do piwa Paulaner mam podobne odczucia. Takie sobie, ale można zaufać jak się człowiek znajdzie w szczynolagerowej monokulturze.

 110. hlb
  20/12/2012 o 1:15 pm

  vHF :
  Biedny wojtek. Ale u nas na zmywaku też nie dają. Muszę sobie sam kupować, a to jednak nie to samo.
  Co do piwa Paulaner mam podobne odczucia. Takie sobie, ale można zaufać jak się człowiek znajdzie w szczynolagerowej monokulturze.

  No, ale ty po szwajcarskie czekoladki możesz se wyskoczyć, like byle gdzie. Bo palec za okno wystawisz i ten palec już jest w Szwajcarii. A Wojtek po szwajcarskie czekoladki musiałby dymać ażdo supermarketu o balcerowiczowskiej nazwie Złote Kutasy.

  TYMCZASEM. Fakt donosi, że Lepper nie żyje, bo dioboł zgłosił się po niego.
  http://www.fakt.pl/Lepper-zginal-przez-czary-,artykuly,192926,1.html

 111. hlb
  20/12/2012 o 1:17 pm

  I jeszcze tagline w Fakcie na jedynce: „To był ciężki rok: śmierci, kłamstwa, zdrady – i jeszcze ten TROTYL!”

  Padłem.

 112. vHF
  20/12/2012 o 1:17 pm

  Kiedy ja pierdolę czekoladki i właśnie chciałbym białą kiełbasę i ćwiartkę wódki.

  hlb :
  TYMCZASEM. Fakt donosi, że Lepper nie żyje, bo dioboł zgłosił się po niego.
  http://www.fakt.pl/Lepper-zginal-przez-czary-,artykuly,192926,1.html

  Słowa kluczowe: Andrzej Lepper, samobójstwo, śmierć, zaklecia, czary, długi, śledztwo, prokuratura

 113. hlb
  20/12/2012 o 1:20 pm

  vHF :
  Kiedy ja pierdolę czekoladki i właśnie chciałbym białą kiełbasę i ćwiartkę wódki.

  Się zamień z Wojtkiem. I napisz wtedy trzecią część jego „Lemoniady”, najwygodniej pod tytułem „Szwajcaria nie istnieje”.

 114. vHF
  20/12/2012 o 1:24 pm

  Ty się chyba z wojtkiem pomieniałeś na rozumy. O to się właśnie chodzi że nie dają mu paczek. Więc dla mnie to żaden interes. Tym bardziej że Szwajcaria, niestety, jak najbardziej istnieje.

 115. adas
  20/12/2012 o 2:21 pm

  Ostatniego RAZ Panowie w Psychiatryku czytali? Nic ciekawego, ale Piński, chyba prawdziwy, w komentarzach zdradza trochę tajemnic ciężkiej doli niezależnego publicysty:

  „Rafał, napisałeś, że buduje drugi PRON w „Gazecie Polskiej”, a tezę tą oparłeś na fakcie mojej znajomości z Romanem Giertychem i przyjęciem przeze mnie roboty od Piotra Farfała. Trzymając się faktów: to na umowie na zlecenie zarabiałeś miesięcznie więcej niż ja jako dyrektor Agencji Informacji. Robotę dostałeś od Farfała i ode mnie. Byłeś również na grillu u Romana Giertycha, na który ja akurat nie dostałem zaproszenia. No więc pod swoją „analizę” i wnioski – sam lepiej podpadasz ode mnie…”

  Melodrama. A dalej oczywiście o KRUSie RAZowym z obowiązkowym płatnikiem 10 tys do budżetu, który od przyszłego roku emigruje. Bo Polska jest tak chujowa, bo wszscy mają mentalność niewolnika cwanego!

 116. hlb
  20/12/2012 o 2:35 pm

  vHF :
  Ty się chyba z wojtkiem pomieniałeś na rozumy. O to się właśnie chodzi że nie dają mu paczek. Więc dla mnie to żaden interes. Tym bardziej że Szwajcaria, niestety, jak najbardziej istnieje.

  Ale kiełbasy płakałeś, to się pochyliłem.

  Przy czym zdziwiłem się troszkę, bo ja na przykład to ci jednak zazdroszczę. Nie znam Zurichu. Ale znam Genewe, Lausanne, Montreaux – i bardzo, bardzo lubię (to ostatnie najmniej).

  Wszysto poukładane, wyglancowane. Ulice tak czyste, że ludzie po południu z domów nie wychodzą, żeby przypadkiem czegoś nie pobrudzić. W parkach ruchome schody, co uważam za mądre, bo nie po to kurwa idę do parku, żeby się spocić tylko odpoczywać właśnie.

  Ale ludzie ciągle mi powtarzają, że nad Jeziorem Genewskim to jest syf, bo blisko do Francji. A Zurich – tam to jest dopiero fajnie. No więc ci zazdroszczę, bo wyciągasz rękę i masz.

 117. hlb
  20/12/2012 o 2:40 pm

  adas :
  “Rafał, napisałeś, że buduje drugi PRON w “Gazecie Polskiej”, a tezę tą oparłeś na fakcie mojej znajomości z Romanem Giertychem i przyjęciem przeze mnie roboty od Piotra Farfała. Trzymając się faktów: to na umowie na zlecenie zarabiałeś miesięcznie więcej niż ja jako dyrektor Agencji Informacji. Robotę dostałeś od Farfała i ode mnie. Byłeś również na grillu u Romana Giertycha, na który ja akurat nie dostałem zaproszenia. No więc pod swoją “analizę” i wnioski – sam lepiej podpadasz ode mnie…”

  Smutno mi się jakoś zrobiło i musiałem sobie dać szwajcarskiej czekoladki. Z lolkontentem jak z demokracją i z kiełbasą: wpierdalaj, ciesz się, ale od kuchni raczej nie oglądaj, bo ci się odechce.

 118. hlb
  20/12/2012 o 2:58 pm

  @adas,

  Kurwa, klikłem przez cię. A tam już są jakieś repliki i riposty. Kroi się solidny #pojedynekpacanów, w którym pacany okładają się Farfoclem. Aż rozżaleni klienci zaczęli się wpisywać do książki skarg i wniosków. Śmiałem się:

  „Panie Ziemkiewicz, okropnie Panu skrzydełka opadły -czyżby syndrom wypalenia?
  Kiedyś prowadził Pan swoją wojenkę z Michnikiem, ale jednak oprócz tego potrafił Pan spłodzić tekścik palce lizać.
  Teraz „kłóci się” Pan a to z Wrońskim, a to z Hajdarowiczem, a to z Pińskim, a to przywali Pan odkryciem podobieństwa Kaczyńskiego do Michnika…Na miły Bóg, co się z Panem dzieje?
  Czy dalej zamierza Pan trwonić talent na prostowanie jakichś mało istotnych nieścisłości w rodzaju tych z dziesiejszej notki?
  Chyba to zadawanie się z endekami nie bardzo Panu służy…”

  http://rafalziemkiewicz.salon24.pl/473104,jedno-zdanie-dwa-falsze#comment_7039178

  Zobaczyłem przy okazji, że Expierd Migalski pierdolnął śmisznego farmazona w dawno nie czytanym cyklu „Unia mi zabrania”.

  http://migal.salon24.pl/473619,czy-oprocz-papierosow-ke-zakaze-slodyczy-i-aut

  Ten Migalski zajmuje jeszcze jeakieś miejsce w tabeli, czy już kompletnie spadł do okręgówki? Wie ktoś coś?

 119. marcin_be
  20/12/2012 o 2:59 pm

  hlb :

  vHF :
  Biedny wojtek. Ale u nas na zmywaku też nie dają. Muszę sobie sam kupować, a to jednak nie to samo.
  Co do piwa Paulaner mam podobne odczucia. Takie sobie, ale można zaufać jak się człowiek znajdzie w szczynolagerowej monokulturze.

  No, ale ty po szwajcarskie czekoladki możesz se wyskoczyć, like byle gdzie. Bo palec za okno wystawisz i ten palec już jest w Szwajcarii. A Wojtek po szwajcarskie czekoladki musiałby dymać ażdo supermarketu o balcerowiczowskiej nazwie Złote Kutasy.
  TYMCZASEM. Fakt donosi, że Lepper nie żyje, bo dioboł zgłosił się po niego.
  http://www.fakt.pl/Lepper-zginal-przez-czary-,artykuly,192926,1.html

  do złotych kutasów to se pierwszy lepszy inżynier może skoczyć – Wojtek musi wymyślić pretekst by go redakcja do Genewy wysłała (i przy okazji będzie felieton o czekoladkach i sraczce – PROFIT!)

 120. vHF
  20/12/2012 o 3:20 pm

  hlb :
  Przy czym zdziwiłem się troszkę, bo ja na przykład to ci jednak zazdroszczę. Nie znam Zurichu. Ale znam Genewe, Lausanne, Montreaux – i bardzo, bardzo lubię (to ostatnie najmniej).

  Więc jest tak, że w tych Lozannach et al. to w porównaniu z Zurychem jest chaos, brud, trzeci świat i wojna. Co by mi odpowiadało i to bardzo. Ludność zurychska nie chodzi do kawiarni bo szkoda czasu, i nie noszą kolorowych ciuchów bo nie wypada. Ponadto samorzutnie pilnują żeby ludzie parkowali swoje motocykle naprzeciwko własego budynku a nie sąsiedniego. A w samiutkim centrum miasta, naprzeciwko opery, na kto wie czy nie najwartościowszym hektarze placu w Europie, jest parking. Co przecież ma sens, bo do opery pieszo się nie chodzi.

  Większość moich znajomych uwielbia ten porządek (Twoich widać też). Ja nienawidzę. Do takiego porządku trzeba być przyuczanym od małego w Hitlerjugend. We francuskiej części kraju jest zdecydowanie mniej duszno i tam lubię i to bardzo. Bo tam jest naraz i porządek i jest normalnie.

  Z Zurychu lubię chyba tylko lotnisko. Jest bardzo, ale to bardzo przyzwoite.

 121. 20/12/2012 o 3:22 pm

  hlb :Ten Migalski zajmuje jeszcze jeakieś miejsce w tabeli, czy już kompletnie spadł do okręgówki? Wie ktoś coś?

  Wciąż kupuje stringi za moje europodatki. Ale jego przyszłość to ciekawy temat – ma już raczej pozamiatane tak jako ekspierd, jak i jako polityk, a i pewnie ciepła posadka nie-zrehabilitowanego też poszła się rypać.

  W sumie mam straszną schadenfreude kiedy widzę takiego zakiwanego szczurka. Może przyczai się w jakimś sklepiku z damską bielizną w oczekiwaniu na Króla, przy którym kiedyś znowu będzie mógł stanąć?

 122. 20/12/2012 o 3:27 pm

  vHF :

  Z Zurychu lubię chyba tylko lotnisko. Jest bardzo, ale to bardzo przyzwoite.

  Z lotnisk to ja polubiłem Bazyleę. Znajomy tam kiedyś wyszedł nie tą bramką co trzeba, zanim się odnalazł to zabłądził do dwu innych państw.

 123. vHF
  20/12/2012 o 3:29 pm

  fernando llort :
  Z lotnisk to ja polubiłem Bazyleę. Znajomy tam kiedyś wyszedł nie tą bramką co trzeba, zanim się odnalazł to zabłądził do dwu innych państw.

  Nie no, Bazylea to odpowiedź Szwajcarii na Balice. Nie polecam.

 124. 20/12/2012 o 3:30 pm

  vHF :

  fernando llort :Z lotnisk to ja polubiłem Bazyleę. Znajomy tam kiedyś wyszedł nie tą bramką co trzeba, zanim się odnalazł to zabłądził do dwu innych państw.

  Nie no, Bazylea to odpowiedź Szwajcarii na Balice. Nie polecam.

  A to lotnisko nie jest aby we Francji?

 125. vHF
  20/12/2012 o 3:32 pm

  fernando llort :
  A to lotnisko nie jest aby we Francji?

  Może. Chyba nawet prawdopodobnie. Co się manifestuje tym, że możesz wejść/wyjść na dwa sposoby. No biggie.

 126. hlb
  20/12/2012 o 3:43 pm

  vHF :

  Ponadto samorzutnie pilnują żeby ludzie parkowali swoje motocykle naprzeciwko własego budynku a nie sąsiedniego.

  To też mi się w Genewie w oczy rzuciło. Nigdzie nie widziałem policji, wszędzie widziałem porządek. Powziąłem przypuszczenie, że po prostu wszyscy są w policji. Mnie by to pasiło. Na przykład gdybym teraz musiał żyć w NRD (a bo to człowiek może wybierać), to natychmiast wstąpiłbym do STASI. mam taką teorię, że lepiej być funkcjonariuszem niż na przykład kapusiem. Zresztą, nawet ostatnie 20lecie w Polsce dowodzi, że nawet jak zostełeś przymusowo konfidentem, to się nad tobą nikt nie pochyli, każdy przypierdoli. A oficer SB to jednak jest pozycja społeczna, może kontrowersyjna, ale jednak.

  vHF :

  A w samiutkim centrum miasta, naprzeciwko opery, na kto wie czy nie najwartościowszym hektarze placu w Europie, jest parking. Co przecież ma sens, bo do opery pieszo się nie chodzi.

  No widzisz, a u mnie do opery trzeba zapierdalać metrem albo taksówką. Dobrze, że taksówki chociaż są prawdziwe, a nie merkole z demobilu, jak w całej kontynentalnej Europie, czy to kurwa, Polska, czy Bruksela, czy Rzym, czy Lisbona.

  Swoją drogą, zarząd Daimler AG powinien coś z tym kurwa zrobić. Bo to źle wpływa na wizerunek. Tylko dlatego, że to mercedesy są takie żywotne, to w każdym z katolickich krajów, bazową taksówką jest wydupcona stara locha, możliwie z wiśniową tapicerą, obwieszona jezusami i chionkami zapachowymi, z wąsatym Mario-Zenonem za kółkiem.

  A to są całkiem przyzwoite auta. Ofc mam na myśli modele sport i wersję amg. Klasyczna limuzyna „z celownikiem” to jednak zazwyczaj jest dizajnerskie zuo, jakkolwiek piękne nie byłoby w duszy.

  vHF :

  We francuskiej części kraju jest zdecydowanie mniej duszno i tam lubię i to bardzo. Bo tam jest naraz i porządek i jest normalnie.
  Z Zurychu lubię chyba tylko lotnisko. Jest bardzo, ale to bardzo przyzwoite.

  Francuska część jest fajna. A Lausanne to już całkiem. To jest w sumie maleńkie miasteczko (ca. 130k mieszkańćów), a ma na przykład metro nad jezioro. I do Savoy płynie się promem. A w góry jest pieszo, znaczy schodami ruchomymi. Jakby ci jakąś docenturkę dawali, to bierz. Będziesz lubił.

  fernando llort :

  hlb :Ten Migalski zajmuje jeszcze jeakieś miejsce w tabeli, czy już kompletnie spadł do okręgówki? Wie ktoś coś?

  Wciąż kupuje stringi za moje europodatki. Ale jego przyszłość to ciekawy temat – ma już raczej pozamiatane tak jako ekspierd, jak i jako polityk, a i pewnie ciepła posadka nie-zrehabilitowanego też poszła się rypać.
  W sumie mam straszną schadenfreude kiedy widzę takiego zakiwanego szczurka. Może przyczai się w jakimś sklepiku z damską bielizną w oczekiwaniu na Króla, przy którym kiedyś znowu będzie mógł stanąć?

  Jak dla mnie to jest właśnie koronny dowód, że prawactwo to nie poglądy tylko upośledzenie kognitywne. Cały ten prawacki elektorat tak bardzo chce podkreślić swoją prawackość, że bez zająknięcia daje europensje takim odpadom umysłowym jak Marek „Uniamizabrania” Migalski – że o tym Rysiu „Let’s get retarded” Czarneckim nie wspomne.

 127. vHF
  20/12/2012 o 3:46 pm

  Kolega taga odemknąć-domknąć nie umi, a będzie mnie pouczał o Lozannie. To som jaja jakieś.

 128. grześ
  20/12/2012 o 3:50 pm

  E, no ale cały ten hejt na uczestników źle zorganizowanej wigilii w Radomiu (co mieli z gwinta pić, napoje były wyłożone właśnie, by se je zabrać i chcleb, ciepłe dania były obok) jest tak słaby i prymitywny, że aż boli.

  Poczytałem se w natemat.pl pseudomiastowych i pseudowykształconych, którzy orzekają mądrości w stylu:
  -biedny nie potrzebuje napojów gazowanych
  -ma ładny płaszcz, to biedny być nie może
  -wzięła 3 napoje napoje więc złodziejka (na filmiku widać, że jeden oddała), jest drugi film, gdy ludzie w ogóle odstawiaja te napoje z powrotem

  W ogóle cała sprawa i hejrterzenie „chytrej baby” i spółki przypomina mi pitolenie kiedyś Ziemkiewicza albo Warzechy, że biedni to nie mogą se p[ostrzelać w powietrze fajerwerkami, bo są biedni.
  a tu z kolei arbitrzy elegancji ubolewają nad 3 butelkami syfiastego napoju:)
  A ja jako empatyczny lewak aż miałem wyrychtować jakis tekst o pogardzie wobec biednych, która przy okazji tej sprawy jest tak widoczna (odsyłam do natemat.pl)

 129. użytek prawie dozwolony
  20/12/2012 o 3:55 pm

  [……………..Komentarz usunięty na skutek wezwania do natychmiastowego usunięcia przez pełnomocnika Agory SA, wydawcy tytułu prasowego Gazeta Wyborcza, portalu internetowego Gazeta.pl, a także serwisu internetowego Wyborcza.pl. z powodu naruszenia ze szkodą dla spółki Agora SA art. 1 o prawach autorskich i prawach powszechnych, art. 17 prawa prasowego i art. 16 prawa prasowego].

  Galopujący major

 130. vHF
  20/12/2012 o 3:56 pm

  Jak Ci dziękować, piękny młodzieńcze?

 131. vHF
  20/12/2012 o 4:06 pm

  Ale słabe jednak, i odgrzewane. O głupim generale i Stefanie Shuty było już na blogu. Z drugiej strony jak tu wojtka nie podziwiać że takie badziewie potrafi za piniądze (jakie by one nie były) sprzedać?

 132. hlb
  20/12/2012 o 4:45 pm

  vHF :
  Kolega taga odemknąć-domknąć nie umi, a będzie mnie pouczał o Lozannie. To som jaja jakieś.

  Ale zaraz pouczał. Rozmarzył se, bo teraz nad Genewskim śnieg, a u nas pada. A to tylko godzina samalotem jest. I to z City Airport, który jest przytulny i przyjemny, bo maleńki. Wszystko jak w ruskiej bajce, proszę kolegi, to co się nie rozmarzać.

  A domykać nie umi, fakt. Daj html tacztajpu. To będziesz miał sarmacki startap.

 133. hlb
  20/12/2012 o 4:46 pm

  grześ :
  E, no ale cały ten hejt na uczestników źle zorganizowanej wigilii w Radomiu (co mieli z gwinta pić, napoje były wyłożone właśnie, by se je zabrać i chcleb, ciepłe dania były obok) jest tak słaby i prymitywny, że aż boli.
  Poczytałem se w natemat.pl pseudomiastowych i pseudowykształconych, którzy orzekają mądrości w stylu:
  -biedny nie potrzebuje napojów gazowanych
  -ma ładny płaszcz, to biedny być nie może
  -wzięła 3 napoje napoje więc złodziejka (na filmiku widać, że jeden oddała), jest drugi film, gdy ludzie w ogóle odstawiaja te napoje z powrotem
  W ogóle cała sprawa i hejrterzenie “chytrej baby” i spółki przypomina mi pitolenie kiedyś Ziemkiewicza albo Warzechy, że biedni to nie mogą se p[ostrzelać w powietrze fajerwerkami, bo są biedni.
  a tu z kolei arbitrzy elegancji ubolewają nad 3 butelkami syfiastego napoju:)
  A ja jako empatyczny lewak aż miałem wyrychtować jakis tekst o pogardzie wobec biednych, która przy okazji tej sprawy jest tak widoczna (odsyłam do natemat.pl)

  A hejterzom? Hihrasz się, ale urli nie dajesz. To gorzej niż wystawić fantę w Radomiu bez dostępu do szklanek.

 134. hlb
  20/12/2012 o 4:49 pm

  Okurwa. Przez was przeczytałem nielegalnie myśli felietonowego Orlińskiego. Czuję się jakbym mu ukradł. Kurwa, jak ja wam to zapamiętam!

  Chyba mu wyślę na adres redakcji ten jego ulubiony słoik nutelli, bo mi kurwa głupio, że czytałem to tak prosto z copypasty. Jak jakiś pierdolony chomik.pl.

 135. vHF
  20/12/2012 o 4:58 pm

  hlb :
  Ale zaraz pouczał. Rozmarzył se, bo teraz nad Genewskim śnieg, a u nas pada. A to tylko godzina samalotem jest. I to z City Airport, który jest przytulny i przyjemny, bo maleńki. Wszystko jak w ruskiej bajce, proszę kolegi, to co się nie rozmarzać.
  A domykać nie umi, fakt. Daj html tacztajpu. To będziesz miał sarmacki startap.

  Dobrze, rozumiem. Oburzyłem się trochę, bo na Lozannie znam się chyba dłużej niż sam wojtek. Byłem tam bowiem jako dziecko, na rodzinnej wycieczce Fiatem 125p. Wcale nie żartuję.

  Ale jakbym miał wybierać to bym sobie teraz raczej do Londynu raczej pojechał, pić real ale w working-class poolhousach. No ale to taki mój zespół sierocy.

 136. 20/12/2012 o 5:02 pm

  WO zrecyklował swój wpis w boogie, pod którym raz zakomciowałem… :P

  A o fajerwerkach i biedakach pisał RAZ.

 137. hlb
  20/12/2012 o 5:09 pm

  vHF :
  Ale słabe jednak, i odgrzewane. O głupim generale i Stefanie Shuty było już na blogu. Z drugiej strony jak tu wojtka nie podziwiać że takie badziewie potrafi za piniądze (jakie by one nie były) sprzedać?

  Wszystko popierdolił i wrzucił do jednego wora. Ale to cię dziwić. Po to jest Wojtek, żeby powrzucane jak leci było.

  Wschodnioeuropejskie apokalipsy z połowy lat 80, to były po prostu popłuczyny po apokalipsach amerykańskich (Zachodnich) sprzed 5-10 lat wcześniej. W okresie kryzysu paliwowego było tego zylion, począwszy od kina katastroficznego przez Mad Maxa na whateva skończywszy.

  W Polsce nie było lęków wywołanych kryzysem paliwowym, bo partia ten kryzys widziała jako Ostateczny Krach Systemu Korporacji, a generalna publiczność gówno wiedziała o takich zamorskich farmazonach. Tak jak teraz, tylko wtedy zamiast cyca z grycanu każdy Polak pożądał malacza w kolorze czerwonym.

  Zresztą, nie przeczytałem całej tej copypasty, bo nudna. On tam pisze do Dobraczynskiego, czy o Dobraczyńskim. A kto, kurwa, dziś pamięta, kto to był Dobraczyński? Znaczy, ja pamiętam. Ale ja już jestem tak stary, że se zapominam taga domknąć jak się wysram na Wojtka, więc to się nie liczy.

 138. grześ
 139. hlb
  20/12/2012 o 5:36 pm

  grześ :
  Hlb,
  http://fejs.natemat.pl/43921,chytra-baba-zdobywa-facebooka-25-najlepszych-memow-prosto-z-radomia
  http://natemat.pl/43949,film-z-wigilii-w-radomiu-robi-furore-i-dzieli-internautow-chytra-baba-czy-nasmiewanie-sie-z-biedy-waszym-zdaniem
  Komentarze oczywiście.

  Dziękuję ci, dobry człowieku! Bardzo ładne. Chytra Baba z Radomia, czyli Moherowy Beret 2.0.

  Swoją drogą coraz bardziej fascynują mnie komcionauci natemat.pl. Sranie głupich komciów fejsikiem, pod własnym imieniem i nazwiskiem, jest kurwa gorsze i bardziej żenujące niż sranie głupich komciów jako anoniimowy łoś.

 140. hlb
  20/12/2012 o 5:51 pm

  Tymczasem gazeta.pl już zapytała expierdów do spraw marketingu i chytrababingu, czy Chytra Baba z Radomia była chytra czy niechytra.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,13085238,_Chytra_baba__ofiara_internautow__Dlaczego___To_jak.html#MT

  Pod tekstem jest sonda: „Czy mieszkanka Radomia, zwana w internecie „chytrą babą” (po jej sfilmowaniu podczas miejskiej wigilii) zasłużyła sobie na lincz, który spotkał ją w sieci?”

  Wziąłem specjalnie udział, żeby zobaczyć wyniki tak arcydebilnej. Oczywiście wybrałem odpowiedź „Oczywiście, że zasłużyła. Była bardzo zachłanna, zupełnie nie zwracała uwagi na atmosferę świąteczną ani na innych, którzy być może też chcieliby się poczęstować”.

  Okazało się, że taką samą odpowiedź wybrała większość internetów z Gazety. No, tylko że ja jestem trollem. Zawsze wybieram większe zuo.

 141. 20/12/2012 o 5:55 pm

  Podążyłem za tweetem gospodarza…

  …i znalazłem:

  http://solidarni2010.pl/11764-ks-roman-piwowarczyk-globalizacja-i-nowy-porzadek-swiata.html

  To dopiero copypasta! :D

 142. troll.ruski rezydentny
  20/12/2012 o 6:09 pm

  Mam jetlag więc sorki za odgrzanie starocia, ale Petros Tovmasyan ma warunki i widzi mi się wystarczająco szpetnym z ryja bucem, żeby (kto wie) zostać nawet Wildsteinem Roku 2013. A wy, #hujeruskie, zazdraszczacie, bo nawet na Gmyza Roku 2013 się nie łapiecie. Sushi-konserwatysta oznacza prawdopodobnie wielbiciela sushi sarmackiego na smalcu robionego.

 143. emluby
  20/12/2012 o 6:40 pm

  @hlb i @vhf znów nieprzyzwoity emigrancki fap. Piczny kłak od ostryg chujjewiegdzie. Czytajcie to http://kingamatusiak.natemat.pl/44025,marketingowy-strzal-w-kolano-nordea-bank i kocie komcie
  W święta lolkontent good.

 144. 20/12/2012 o 6:48 pm

  vHF :
  Ale słabe jednak, i odgrzewane. O głupim generale i Stefanie Shuty było już na blogu. Z drugiej strony jak tu wojtka nie podziwiać że takie badziewie potrafi za piniądze (jakie by one nie były) sprzedać?

  A jak to w zasadzie działa na poziomie redaktora? W piątek po południu woła go do swojej nory Michnik, otwiera jakiś kapownik, zagląda i mówi: „Mieliście, Orliński, trzynastu klientów w tym tygodniu, z czego jeden nie doczytał i uciekł, a czterech napisało głupie komcie pod tekstem. To będzie, po odliczeniach i potrąceniach siedem trzydzieści. Macie wydać z dychy?”

 145. vHF
  20/12/2012 o 7:23 pm

  @emluby
  No kurde, gdzie jaki fap? Napisaliśmy tylko gdzie się nam podoba a gdzie nie i dlaczego. Ani słowa o Polsce nie było.

  @babilas
  Nie no, wyobrażam sobie że wojtek ma kontrakt średniogwiazdorski incentywizowany. Coś jak Michael Owen w Stoke. Uczciwa pensyjka bazowa + dodatek od felietonu stały bądź od literki. Do tego do wyboru przepustka na siłownię albo korzystny kontrakt na prywatną komórkę. Tego co się nałapie pianem to nawet nie zobaczy. Ale to tylko sobie tak zgaduję, może ktoś kto ma lepsze pojęcie o polskim korpo mnie poprawi.

 146. emluby
  20/12/2012 o 7:50 pm

  @vhf
  Jest to fap i to fap, który szczególnie uderza w takich ludzi jak ja – żyjących blisko serca Chrystusa Narodów

 147. vHF
  20/12/2012 o 7:53 pm

  Po pierwsze wcale nie fap, a po drugie to kolega jest z Gostynina a nie z Alwerni. Więc proszę nie oszukiwać.

 148. grześ
  20/12/2012 o 8:13 pm

  Emluby,
  borze, jaka ta Kinga Matusiak kretynka.
  Kurde, widzę, że natemat to siedlisko ejdżyzmu także:)
  Nie, no zacznę wzorem PiS lemingi hejterzyć, bo ilość głupków, którzy tam piszą, a wydaje im się, że są zajebiści, jest niesamowita.

 149. cyncynat
  20/12/2012 o 9:33 pm

  użytek prawie dozwolony :

  dziekuje pieknie!

  @Flajszer zamiast placenia za to chyba jednak wole browsowac portale randkowe

 150. hlb
  20/12/2012 o 10:03 pm

  emluby :
  @hlb i @vhf znów nieprzyzwoity emigrancki fap. Piczny kłak od ostryg chujjewiegdzie. Czytajcie to http://kingamatusiak.natemat.pl/44025,marketingowy-strzal-w-kolano-nordea-bank i kocie komcie
  W święta lolkontent good.

  Ale jakie fapanie? Czy wymiana zdań po polsku to musi zaraz być o salcesonie albe Smoleńsku? O ładnych miejscowościach być nie może, chyba że po francusku?

  babilas :

  A jak to w zasadzie działa na poziomie redaktora? W piątek po południu woła go do swojej nory Michnik, otwiera jakiś kapownik, zagląda i mówi:

  On by chciał, żeby to był Michnik. Jego Szczygieł woła. A najpewniej nawet go nie woła, tylko przeciwnie. On go pewnie wołać nie chce, więc najpewniej bierze cokolwiek Wojtek przyśle. Aby go tylko nie wołać i nie oglądac.

  Zresztą tego Szczygła mu troszkę zazdroszcze. Bo Szczygieł to jest największy żyjący pisarz polski. I stwierdzam to na serio.

  emluby :
  @vhf
  Jest to fap i to fap, który szczególnie uderza w takich ludzi jak ja – żyjących blisko serca Chrystusa Narodów

  Bardzo po sarmacku. Nic o nim nie mówią, a on swoje: im bardziej o mnie nie mówią, tym bardziej o mnie mówią, bo nie mówiąc poniżająco przemilczają. Bardzo po sarmacku. Bardzo.

  grześ :
  Emluby,
  borze, jaka ta Kinga Matusiak kretynka.
  Kurde, widzę, że natemat to siedlisko ejdżyzmu także:)
  Nie, no zacznę wzorem PiS lemingi hejterzyć, bo ilość głupków, którzy tam piszą, a wydaje im się, że są zajebiści, jest niesamowita.

  Nojajebe. Mimo wszystko prosiłbym, żebyśmy się trzymali takiej zasady, że jak opluwamy jakiś lolkontent, to go linkujemy tudzież pokazujemy palecem. Wiem, że to są bardzo staroświeckie zasady darcia łacha, ale nie bądźmy, kurwa, cześćjackami. Proszę was bardzo.

 151. hlb
  20/12/2012 o 10:27 pm

  @grześ
  Teraz cojapacze jeszcze raz i widzę, że se nie doczytałem, ale przypierdalam się nader skwapliwie. Sorry.

 152. 21/12/2012 o 8:41 am

  vHF :

  fernando llort :A to lotnisko nie jest aby we Francji?

  Może. Chyba nawet prawdopodobnie. Co się manifestuje tym, że możesz wejść/wyjść na dwa sposoby. No biggie.

  No właśnie na trzy sposoby. Ten mój znajomy, co to się tam zgubił, miał wylądować w Szwajcarii, ale wysiadł we Francji, przez co dostawał się finalnie do celu jakoś przez Niemcy (a było to jeszcze przed Schengen), czy jakoś tak. Co zajęło mu parę godzin w sumie.

  Dlatego własnie pisałem, że tak je lubię.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: