Strona główna > felietonik > Chumanista na lotnisku

Chumanista na lotnisku

Mam nadzieję, że to już ostatni tekst z cyklu trotyl gejt, ale tak sobie czytam i czytam i cosik mi się nie zgadza. U Wojtka „skończyłem chemię, więc znam całki, dziwko” Orlińskiego przeczytałem wielokrotnie linkowany tekst, w którym jest taki oto passus:

Często widziałem też inny błąd pojawiający się także w wypowiedziach sprawcy całego zamieszania Cezarego Gmyza. „Jeden z moich informatorów jeszcze przed ukazaniem tekstu, zapytany o możliwą granicę błędu odczytu, powiedział mi, iż są one używane przez izraelskie służby na lotnisku w Tel Awiwie. I że gdyby miały wychwytywać np. kosmetyki, to bez przerwy musiałyby piszczeć. Ale piszczą tylko wtedy, gdy naprawdę chodzi o materiał wybuchowy” – powiedział w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl.

Producenci takich urządzeń rzeczywiście chętnie chwalą się w reklamowych prospektach, masowo teraz cytowanych na prawicowych blogach, że ich detektory mają tylko 1 czy 2 proc. fałszywych alarmów. Ale czy to znaczy, że mamy 99 proc. pewności, że „trotyl i nitroglicerynę” znaleziono na wraku tupolewa? Nie!

To tylko świadczy o tym, że w realnych warunkach na lotnisku, alarm wzbudza co setny (czy co pięćdziesiąty) pasażer. Nie dlatego, że „naprawdę chodzi o materiał wybuchowy”.

To by wymagało absurdalnego założenia, że co setna walizka zawiera bombę. Skoro przeciętny samolot średniego zasięgu ma 200-300 pasażerów, wychodziłoby, że w każdym locie uczestniczy dwóch-trzech terrorystów!

Jaki w takim razie sens ma stosowanie tych detektorów na lotnisku? Prawdę mówiąc, niewielki. Bezpieczeństwo wymaga, żeby co któryś tam (na przykład co setny) pasażer był dokładniej przebadany. Typowanie ich w ten sposób, że przy co którejś walizce zapiszczy detektor, to sposób równie dobry jak każdy inny.

No właśnie, czy rzeczywiście używanie przenośnych spektrometrów na lotniskach ma sens niewielki? Czy ich skuteczność to tylko popisy marketingowców? I czy wreszcie  2% fałszywych alarmów polega na tym, że tylko u 2% wytypowanych do badania pasażerów nie wykryto trotylu, czy może, że w 2 na każde 100 testowanych przypadków spektrometr się pomylił (false positives or negative responses ). Jako chumianista, czyli debil, poguglałem całe kilkanaście minut w moim ukochanym google scholar i znalazłem trzy ciekawe artykuły. W pierwszym z nich: A quantitative assessment of chemical techniques for detecting traces of explosives at counter-terrorist portals autorstwa M. Nambayaha i T. I. Quickendena wyczytać można iż The uses of immunosensors [25–28], electrochemical detectors [29–34] and spectroscopic detectors [35–50] have been well investigated and in some cases require a high level of intrusiveness. Jeśli jednak chodzi o trotyl czyli TNT w tabeli 1 wykazane jest, iż  Electrospray ionization ion mobility spectrometer (ESI-IMS) odznaczają się  Good for explosives vapor detection. Ponadto dalej

Detection of the low vapor pressures (below 10−6 Torr) from the explosives RDX and PETN using ion mobility spectrometry requires initial pre-concentration by trapping the vapor and releasing by subsequent heating prior to analysis [6]. This method is capable of detecting sub-nanogram levels of TNT. Ion mobility spectrometers have been used to detect explosives and were put into production after the Lockerbie incident in 1988. Currently, techniques based on ion mobility spectrometry are the most promising and widely used analytical techniques for the detection of explosives. This is due to the fast response time and high sensitivity, which results from the high electron affinity of the nitrogen atoms [37] present in most explosives. The rapid development of ion mobility spectrometry was slowed down due to irregular responses arising from memory and humidity effects [4].

W drugim artykule Evaluation of suspected interferents for TNT detection by ion mobility spectrometry autorstwa L. M. Matza, P. S. Tornatore’a, H. H. Hill w konkluzji przeczytać można, iż

This study addressed two issues of explosives detection by IMS; the probability and characterization of false positive responses and false negative responses. It was speculated that there were 17 possible compounds that may be interfering with TNT detection. If these compounds have similar mobility values, then the contaminant could provide a false positive response for TNT and cause misdiagnosis of a potential security issue. The evaluation of the seventeen suspected contaminants showed that only seven compounds even showed an IMS response. Of those seven compounds, only one ion (4,6DNOC) had a similar mobility to TNT and caused the two compounds responses to overlap. Although, the peaks overlapped, the drift time for TNT could be differentiated from 4,6DNOC upon careful speculation. Therefore, the possibility of a false positive caused by the presence of these 17 compounds is improbable.

The second issue was whether a contaminant can decrease the IMS sensitivity for TNT enough that the explosive residue would go undetected (false negative). By monitoring the peak intensity of TNT, it was found that the presence of a contaminant did in fact decrease the TNT sensitivity and could affect the IMS detection of a trace explosive. Although contamination can reduce explosive sensitivity, this was only found for compounds with similar or greater gas phase acidities. Therefore, the reduction in sensitivity may be limited to a minimal number of contaminants.

Wreszcie trzeci artykuł pokazuje, jaki rodzaj spektrometru, jakie ma ograniczenia (plus długaśna bibliografia).

Moja teoria jako chumanisty, czyli debila, bo tak napisał Lem łaskiś pełny brzmi, że rację może mieć i Orliński, i ten spec Gmyza od izraleskiego lotniska. Albowiem spektrometrów używa się do badań przesiewowych nie dlatego, że sens ich stawania na lotnisku, czy odczas post explosion settings jak chcą D.D. Fetterolf, T.D. Clark, jest niewielki, ale przeciwnie: dlatego, że cechują się stosunkowo wysoko niezawodnością. Dlatego wydają na nie kasę na lotniskach, dlatego terroryści wolą nakupować nawozu niż ryzykować przemytem trotylu przez bramki i wreszcie dlatego zabrali je polscy biegli na miejsce katastrofy. I pewnie też dlatego podjarani newsem prokuratorzy sprzedali info Gmyzowi, bo rzadko kiedy spotykali się z sytuacją, gdy spektrometr im się w śledztwie nie sprawdził.

Reklamy
 1. jaja
  10/11/2012 o 12:43 am

  @”I pewnie też dlatego podjarani newsem prokuratorzy sprzedali info Gmyzowi, bo rzadko kiedy spotykali się z sytuacją, gdy spektrometr im się w śledztwie nie sprawdził.”

  No, właśnie. Czy kiedyś (nie)sprawdził się ten spektometr na jakimś lotnisku? Albo naszym miszczom?

 2. armatus
  10/11/2012 o 1:24 am

  Za dużo coś tych przypadków , czy wy nie widzicie co ,ten Tusk robi ?? .

 3. wnuq
  10/11/2012 o 12:44 pm

  „I czy wreszcie 2% fałszywych alarmów polega na tym, że tylko u 2% wytypowanych do badania pasażerów nie wykryto trotylu…”

  hmmm? Coś chyba Ci się źle napisało.

  Jeśli to ustrojstwo działa na mydło rumiankowe, to będzie gwizdać na pasażera, który umył nim ręce (co pewnie jest dość rzadkie). Jeśli ktoś do lotniskowego WC kupi takie mydełko IMS będzie gwizdał co chwilę. W obu przypadkach urządzenie – 2% false positive.
  Orliński pisze, że 2% – to nie jest prawdopodobieństwo tego, że zaalarmowana próbka okaże się nie być materiałem wybuchowym. To ma rację, bo tego prawdopodobieństwa nie da się oszacować, nie znając prawdopodobieństwa występowania trotylu w miejscach katastrof lotniczych na poligonach.

 4. jaja
  10/11/2012 o 1:29 pm

  Gdybyście nie widzieli różnicy, wyjaśnienie:

  „Intronizacji Serca Jezusowego nie należy mylić z Intronizacją Chrystusa Króla. Oznacza ona przekwalifikowanie życia na życie z Panem Jezusem. To wybór Jezusa w tajemnicy Jego Serca i osobiste poświęcenie się Sercu Jezusowemu, które należy w pewnym sensie stale rozwijać, m.in. regularnie adorując Najświętszy Sakrament – wyjaśnia Ewa Nosiadek, moderator krajowy Wspólnot Intronizacyjnych. – Każdego miesiąca powstają nowe wspólnoty. Intronizacji dokonały już dziesiątki parafii i miast. Również w parlamencie chcielibyśmy mieć ludzi wiary, kierujących się dekalogiem.”
  http://tvp.info/informacje/polska/w-sejmie-chca-intronizowac-serce-jezusa/9052240

 5. 10/11/2012 o 3:02 pm

  True, masz rację. Jeśli dobrze kumam, pomyliłem w jego tekście detection rate z false positive rate. Z badań wynika jednak, że detection rate (a o to chodziło specowi Gmyza) jest dosyć wysokie. Na tyle żeby stosowanie spektrometrów miało sens na lotniskach i miejscach katastrofy.

 6. Koniec Polski Prawej
  10/11/2012 o 3:51 pm

  Majorze skąd pomysł aby traktować Gmyza chociaż troche poważnie i doszukiwac się w Jego działaniu racjonalnych podstaw? Z trotylem było u Niego pewno tak jak z lustrowaniem Geremka

 7. wnuq
  10/11/2012 o 3:55 pm

  Orliński pisze „Jaki w takim razie sens ma stosowanie tych detektorów na lotnisku? Prawdę mówiąc, niewielki.” i w tym samym tekście tłumaczy, że ma to jednak sens ( Terroryści muszą kleić te swoje bombki z nawozów ). Zgaduje, że false negative rate tych IMS-ów jest bliskie zeru, co jest bardzo dobrą wiadomością dla lotnisk( terrorysta nie przejdzie ), ale ma małe znaczenie dla miejsc katastrofy ( ślady powinny być wszędzie, nic się nie stanie jak jedna próbka nie zostanie znaleziona ). False positive mówi już tylko o tym jak wielu pasażerów niepotrzebnie będzie się stresować, lub jak duży plecak na próbki trzeba zabrać na miejsce katastrofy. Ustrojstwa są stosowane do testów przesiewowych, tak jak to z resztą, pięknie wyłożył pan prokurator na swojej konferencji. Nie mam powodów też, żeby mu nie wierzyć w sprawie IMS-owego pipania na namiot PCV, a to trochę mówi o prawdopodobieństwie tego, że znaleziono akurat jakieś materiały wybuchowe.

 8. 10/11/2012 o 6:16 pm

  To jeszcze jest trochę tak, że FP rate może być dużo wyższe w otoczeniu, w którym aż roi się od rozmaitych chemikaliów mogących dawać fałszywe odczyty, niż na lotnisku, na którym takowych praktycznie nie ma (+ łatwiej jest skalibrować urządzenia tak, aby najbardziej powszechne kandydatury odrzucać).

 9. 10/11/2012 o 9:40 pm

  Zacznijmy od tego, iż Orliński pisze, że lotniskowe detektory działają na markery, a nie na same substancje (nie sprawdziłem tego, zakładam, że pisze prawdę). Jeśli tak, faktycznie nie ma to zastosowania do wykrywania trotylu czy nitrogliceryny samych w sobie. Tutaj powstaje pytanie, co tak naprawdę wykryli kolesie od „informatorów” Gmyza. I tu WO ma 100% rację – Gmyz bełkocze jak koleś, który nie dość, że się nie zna, to jeszcze nie chce/nie umie się w tej konkretnej sprawie dowiedzieć ze zrozumienem szczegółów.

  Ja się najbardziej obawiam, że faktycznie wykryto ten trotyl, a prokuratura brnie, bo dali dupy już dużo wcześniej. Chodzi o to, że czym innym jest badanie śladów trotylu, a czym innym śladów wybuchu trotylu. Pacjenci po prostu znajdą gdzieś frazę „nie wykryto trotylu” i zadrą mordę, że „kłamstwa!1!!”. Mam o tym ostatnią notkę – z pacjentami się nie gada, pacjentów się nie informuje. Bo nie ma tak dostatecznie klarowanego ośawidczenia, żeby pacjent później nie wyciągnął z niego „kłamstwa”.

 10. armatus
 11. armatus
  11/11/2012 o 10:47 am

  #startupowcyzkrzemowejdoliny

  http://dilbert.com/strips/comic/2012-11-11/

 12. hlb
  11/11/2012 o 12:33 pm

  @fernando llort

  I tu WO ma 100% rację

  Pogłaskał cie dwa razy na blipku i proszę, teraz gorliwie prowadzisz mu darmowy konsulat w naszym Szambie Majora. To się nazywa nabyć bitch-korwiniarza za free. W sumie WO wzbudził moją sympatię tym zagraniem. :-D

 13. 11/11/2012 o 1:23 pm

  hlb :
  @fernando llort

  I tu WO ma 100% rację

  Pogłaskał cie dwa razy na blipku i proszę, teraz gorliwie prowadzisz mu darmowy konsulat w naszym Szambie Majora. To się nazywa nabyć bitch-korwiniarza za free. W sumie WO wzbudził moją sympatię tym zagraniem. :-D

  Ja tu prowadzę w miarę merytoryczną rozmowę z kolegami na w miarę poważny temat. Naprawdę kolejne gorące oświadczenie, że jesteś głupi, wnosi do niej niewiele.

 14. mdh
  11/11/2012 o 3:26 pm

  Generalnie za każdym razem gdy WO tyka statystyki to coś pochrzani. To żadna nowość, osobiście jednak najbardziej mnie rozbawił gdy pomylił medianę ze średnią arytmetyczną. No tak, ale nie o tym miałem.
  Otóż z tym artykułem jest właśnie taki problem, że WO chcąc tak bardzo przywalić „chumanistom”, że sam się pogubił. To, że w notce wytyka mu to „chumanista” bez znajomości twierdzenia Bayesa zrobiło mi dzień. Gratsy.
  Oczywiście Major ma tu rację, te detektory się instaluje, bo są bardzo skutecznie w psuciu planów terrorystom. Jednak ta wysoka czułość okupiona jest wieloma pudłami, bo to zawsze jest coś za coś. Jednak w tym przypadku ta cena jest do przełknięcia. Znacznie kosztowniejsze jest przepuszczenie delikwenta z gorącą paczką.
  Otóż pytanie jak to policzyć ów koszt? Tutaj przychodzi nam z pomocą twierdzenie Bayesa. Tylko, że Wojtek, aby dobić chumanistyczność Gmyza dokonał tutaj nadużycia. Otóż właściwość danego testu opisuje nie tylko swoistość (idealna 100% oznaczałaby, detektor nigdy nie zapika nadaremno), ale także czułość (100% oznaczałaby, że urządzenie nigdy nie przepuści czegoś czego nie powinno). Ale o tym ostatnim się nie zająknął. Znając te dwie rzeczy możemy określić z jakim prawdopodobieństwem nasz wynik pozytywny oznacza, że rzeczywiście trafiliśmy (a to jest niewielkie), czy negatywny, że przepuściliśmy coś złego(a to z kolei bardzo bardzo male).
  A dlaczego się nie zająknął? Bo trzeba by napisać, że istnieje pewne dość małe prawdopodobieństwo, że pośród pipnęć które są pudłami trafiliśmy na coś przy czym można zakrzyknąć bingo! No tak, wtedy tyrady o wyższości „wannabe erudyty” nie brzmi już tak dumnie.

 15. otto
  11/11/2012 o 4:44 pm

  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/79453,poradnik-uczestnika-marszu-niepodleglosci
  „Tu bardzo użyteczne są barykady, zza których można razić podchodzących policjantów kamieniami i innymi pociskami. Dodatkowo, przy bardziej zorganizowanym bloku, można pokusić się o działania pozorowane – jeden szereg po krótkim starciu wręcz symuluje ucieczkę. Bardzo prawdopodobne, że policjanci rusza w pogoń. Wtedy łamią szyk i stają się zbieraniną pojedynczych osób. Wtedy może ich zaatakować druga grupa, która z znienacka wyskakuje zza rogu budynku. Innym wariantem jest rozbiegnięcie się uciekających na boki i zasypanie biegnących policjantów kamieniami przez drugą grupę. Do rozbijania szyku idealnie też nadają się koktajle mołotowa. Ważne jest, aby każda dziura, każdy wyłom natychmiast był atakowany dużą ilością kamieni.”

 16. hlb
  11/11/2012 o 5:27 pm

  fernando llort :

  hlb :
  Ja tu prowadzę w miarę merytoryczną rozmowę z kolegami na w miarę poważny temat.

  Korwinizm polega między innymi na tym, że używa się słów których się nie rozumie. Na przykład „merytoryczny”.

 17. adas
  11/11/2012 o 5:52 pm

  Ja jestem humanista, chujmanista i na dodatek hej, nalista mogę być, więc dla mnie to zbyt trudne, ale zastanawiam się kto w redakcji GW sprawdził ten art Wojtkowi, i czy się nie bał? Toż to jak pierwsze wydanie Pisma, strach skreślać.

  Lem jest przeceniany, od strony literackiej na pewno. Najzabawniejsze, że w Wojtkowym kulcie Lema wychodzi dokładnie to samo z czego on się śmieje: „no, był sobie gostek za Żelazna Kurtyną, z techniki znał może mikroskop, a jakie książki pisał! Głębsze niż Amerykanie, a nawet Jankesi!”.

 18. hlb
  11/11/2012 o 6:30 pm

  adas :
  Ja jestem humanista, chujmanista i na dodatek hej, nalista mogę być, więc dla mnie to zbyt trudne, ale zastanawiam się kto w redakcji GW sprawdził ten art Wojtkowi, i czy się nie bał? Toż to jak pierwsze wydanie Pisma, strach skreślać.
  Lem jest przeceniany, od strony literackiej na pewno. Najzabawniejsze, że w Wojtkowym kulcie Lema wychodzi dokładnie to samo z czego on się śmieje: “no, był sobie gostek za Żelazna Kurtyną, z techniki znał może mikroskop, a jakie książki pisał! Głębsze niż Amerykanie, a nawet Jankesi!”.

  Chodzi o to, że „Lem to wszystko przewidział zanim przewidzieli to wszystko inni”. W Polsce każdy ma taką turbinkę Kowalskiego, w jaką najbardziej jest skłonny uwierzyć.

 19. 11/11/2012 o 7:32 pm

  hlb :
  Chodzi o to, że “Lem to wszystko przewidział zanim przewidzieli to wszystko inni”. W Polsce każdy ma taką turbinkę Kowalskiego, w jaką najbardziej jest skłonny uwierzyć.

  Nie wiedziałem że w ogóle takie coś istnieje…

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Turbinka_Kowalskiego

  W USA mają jakiejś generatory wirów czy coś podobnego…

  http://auto.howstuffworks.com/fuel-efficiency/fuel-saving-devices/10-fuel-saving-device-hoaxes2.htm

  :D

 20. hlb
  11/11/2012 o 10:29 pm

  DoktorNo :

  hlb :
  Chodzi o to, że “Lem to wszystko przewidział zanim przewidzieli to wszystko inni”. W Polsce każdy ma taką turbinkę Kowalskiego, w jaką najbardziej jest skłonny uwierzyć.

  Nie wiedziałem że w ogóle takie coś istnieje…
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Turbinka_Kowalskiego
  W USA mają jakiejś generatory wirów czy coś podobnego…
  http://auto.howstuffworks.com/fuel-efficiency/fuel-saving-devices/10-fuel-saving-device-hoaxes2.htm
  :D

  W wiki jest link do oryginalnej aucycji chyba z 1987 roku, w ktorej ten Kowalski opowiada o tym jak mu sypią piasek w oczy a on tu wynalazl i zrewolucjonizowałby.

  To była znana sprawa pod koniec komuny. Turbinka Kowalskiego to był taki ówczesny mit z cyklu „Gdyby nie PRL byłby Stevem Jobsem”. :-D

 21. hlb
  11/11/2012 o 11:02 pm

  WTEM! „Jak trzydzieści lat temu, kiedy z córką uciekałam przed ZOMO” woła Ufka, która żyje w „państwie zawłaszczonym przez lewaków i zdrajców”. Buahaha…

  http://eska.salon24.pl/463085,policja-pobila-dzieci

  #żyćjakwprl

 22. marcin_be
  11/11/2012 o 11:05 pm

  10 latek w czapeczce Jan Paweł hehehehe… Gratulacje dla rodziców…

 23. hlb
  11/11/2012 o 11:10 pm

  …pardąsik, to poprzednie to była Eska. Ufka opublikowała kilka wspomnień z Powstania Warszawskiego 2012 (te prawackie łosie są tą takie, ja wiem – pomylone? łatwe do pomylenia? jedno i drugie?):

  Po drodze mijamy domy bez ani jednej flagi – wtedy tłum krzyczy – gdzie jest flaga? Koło metra Politechnika oklaski, nie wiem o co chodzi. Na murku stoi ksiądz i wymachuje flagą.

  http://ufka.salon24.pl/463105,dwa-w-jednym

  @10latek_w_czapeczce.

  Może był to mały Janpaweł Czeci?

 24. hlb
  11/11/2012 o 11:40 pm

  Tymczasem pacjent Krzysztopa wysuwa śmiałą tezę, że prowokatorzy policyjni zakłócili marsz prowokatorów policyjnych, aby doprowadzić do zamieszek z prowokatorami policyjnymi. W tym czasie marsz stał na murkach i nie maszerował, bo cojapaczył bite staruszki.

  http://bozeuchowaj.salon24.pl/463141,policja-przywiozla-faszystow-ze-soba

  Ale w komciach Krzysztopa dorzuca nagły zwrot akcji: „Co ciekawe oprocz tych incydentów wiekszosc policjantow nastawiona byla pokojowo. tylko ze atmosfera byla juz ciezka”

 25. hlb
  11/11/2012 o 11:56 pm

  …no i jeszcze pacjent, który potrafi wykryć nozdrzami specyficzny zapach stanu wojennego:

  Nie myślałem, że w wolnej Polsce będę także wąchał gaz łzawiący, dobrze znany mi z demonstracji w latach osiemdziesiątych. To gaz produkcji sowieckiej (rosyjskiej) o nazwie „czieremucha”. Tak sam używano go w grudniu 1981 r.

  #żyćjakwprl

  http://niezalezna.pl/34709-tylko-u-nas-nowe-zdjecia-policyjnych-szpicli

 26. hlb
  12/11/2012 o 12:05 am

  Chłodny Żółw też donosi, że u niego też już jest ten stan wojenny ogłoszony niedawno przez Gmyza:

  Poza tym policjanci zaatakowali policjantów, po czym skryli się za kordonem ochronnym policjantów. Zgodnie z przewidywaniami sprzed kilku dni. No i nowa rzecz w policyjnych działaniach… Pobili też dzieci.

  http://chlodnyzolw.salon24.pl/463088,policjanci-obrzucili-kamieniami-policjantow

  #żyćjakwprl

 27. hlb
  12/11/2012 o 12:25 am

  …i jeszcze z cyklu #żyćjakwprl

  Studentka prawa na Marszałkowskiej przy Jerozolimskich przerażona mówiła, że jak ją „zwiną” to wyleci ze studiów…. odpowiedziałem jej, że jako student takie same obawy miałem 30 lat temu.

  http://jakelo.salon24.pl/463174,marsz-niepodleglosci-w-gazie-pieprzowym-i-kulach-policyjnych

 28. adas
  12/11/2012 o 1:35 am

  Tylko trochę to idiotyczne, wysyłać w tłum, w roli kurwa tajniaków, nieoznakowanych gliniarzy w kominiarkach. [pewnie jakieś słowo tu niepotrzebne, ale opieram się na portalozie;]

  Czy ja dożyję roku w którym chłopcy narodowcy sami się skompromitują, bez pomocy Niemców, anarchistów i gliniarzy. W tym roku było już tak fajnie, Terlikowski wychodził na dobrego prawicowca, na sztandarach liderzy mają „won demokracjo”, a nie zdziwi mnie jak przez następne trzy dni będziemy żyć długością pał (pardon) i modelem policyjnej kominiarki.

  Notabene, cała sprawa się robi jeszcze bardziej zabawna, jeśli człowiek ma choć pobieżne rozeznanie w tym, co się tak naprawdę w tej Warszawie zdarzyło 11 listopada … 1918, bo to była taka premagdalenka. Choć bez Michnika, więc się pewnie nie liczy;)

 29. otto
  12/11/2012 o 7:05 am

  kurde, słyszałem, że jakiegoś dzieciaka psy pobili i okazuje się, że ofiarą padł dziwnym trafem syn rodzony Łażącego Łazarza! reżim nie cofa się przed niczem…
  http://carcinka.nowyekran.pl/post/79560,marsz-niepodleglosci-czyli-neoprl-vs-wolna-polska

 30. otto
  12/11/2012 o 7:34 am

  sorry, chyba jednak nie Łażącego syn, ale jakiegoś „dziennikarza” z NE

 31. marcin_be
  12/11/2012 o 9:00 am

  otto :
  sorry, chyba jednak nie Łażącego syn, ale jakiegoś “dziennikarza” z NE

  nieważne czyj – status kombatanta już ma! będzie po prostu dzieckiem obozu partyzanckiego!

 32. hlb
  12/11/2012 o 11:12 am

  otto :
  kurde, słyszałem, że jakiegoś dzieciaka psy pobili i okazuje się, że ofiarą padł dziwnym trafem syn rodzony Łażącego Łazarza! reżim nie cofa się przed niczem…
  http://carcinka.nowyekran.pl/post/79560,marsz-niepodleglosci-czyli-neoprl-vs-wolna-polska

  „Naczelny w oprzyrządowaniu „bojowym”. Te dzieci niedługo będą potraktowane gazem i pałami …”

  #padłem

 33. hlb
  12/11/2012 o 11:19 am

  …to jeszcze coś w stylu „te dzieci w oprzyrządowaniu bojowym”, tym razem „Wywiad z Damianem Kupką”:

  Damian Kupka – licealista, działacz Kongresu Nowej Prawicy.

  Czy socjalizm jest dobry?

  Nie.

  Dlaczego?

  Ponieważ odbiera nam możliwość decydowania o naszych pieniądzach.

  Dalej jest już tylko śmieszniej. Bardzo komiczne korwiniątko, polecam.

  http://rs.nowyekran.pl/post/79442,wywiad-z-damianem-kupka

 34. axolotl
  12/11/2012 o 3:04 pm

  mam pewnie niezdrową tendencję do wyłapywania filozofów w obiegu publicznym i zaczytywaniu się w ich pieprzeniu. a że ostatnio gwiazdą jest prof. Mikołejko, z którym A. Klich z Wyborczej robi pierdyliardowy wywiad (why, oh, why?), który jest straszny z obu stron, to czytam Mikołejkę. I gdzieś wyłapałem nagłówek, gdzie na pytanie „co jest złego w pytaniu o polskość” odpowiedział całkiem do rzeczy i prawie mi się świat zawalił z tego powodu. Szczęśliwie, później się okazało, że kiedyś rodziny były patriarchalne, autorytarne i z przemocą, ale jakie fajne dzieci się chowały. No nie to co dzisiaj. A chwile później „płyciutki popfeminizm”, który jest tak płyciutki, że nie pyta zarówno o to, czy kobiety nie byłyby szczęśliwsze w domu, zamiast pracy, jak i o to dlaczego tak wiele kobiet nie pracuje zawodow i nie chce pracować.

  No cholera wie, pewnie są szczęśliwsze siedząc w domu, co winno Mikołejkę zadowalać.

  http://wyborcza.pl/magazyn/1,129626,12819484,Wolne_pytania_wolnych_ludzi.html

 35. ...
  12/11/2012 o 3:20 pm

  axolotl :
  mam pewnie niezdrową tendencję do wyłapywania filozofów w obiegu publicznym i zaczytywaniu się w ich pieprzeniu. a że ostatnio gwiazdą jest prof. Mikołejko, z którym A. Klich z Wyborczej robi pierdyliardowy wywiad (why, oh, why?), który jest straszny z obu stron, to czytam Mikołejkę. I gdzieś wyłapałem nagłówek, gdzie na pytanie “co jest złego w pytaniu o polskość” odpowiedział całkiem do rzeczy i prawie mi się świat zawalił z tego powodu. Szczęśliwie, później się okazało, że kiedyś rodziny były patriarchalne, autorytarne i z przemocą, ale jakie fajne dzieci się chowały. No nie to co dzisiaj. A chwile później “płyciutki popfeminizm”, który jest tak płyciutki, że nie pyta zarówno o to, czy kobiety nie byłyby szczęśliwsze w domu, zamiast pracy, jak i o to dlaczego tak wiele kobiet nie pracuje zawodow i nie chce pracować.
  No cholera wie, pewnie są szczęśliwsze siedząc w domu, co winno Mikołejkę zadowalać.
  http://wyborcza.pl/magazyn/1,129626,12819484,Wolne_pytania_wolnych_ludzi.html

  Feminizm to w ogóle jest „płyciutki”, a popfeminizm a la Wysokie obcasy to już zupełna bieda. Większość tych feministycznych hipotez(„szklany sufit”, „patriarchalna kultura”) to oczywiste brednie, wszystkie lub niemal wszystkie pozostałe to przeinaczania lub uproszczenia.

 36. 12/11/2012 o 3:24 pm

  Ej ale idź już i nie męcz już dziś swoim wąsactwem. Nota bene mówić, że feministki nie zadają pytania o to czemu kobiety chcą tkwić w domu może tylko debil albo oszust. Wystarczy dwa razy zaguglać.

 37. hlb
  12/11/2012 o 4:06 pm

  adas :
  kominiarki.
  Notabene, cała sprawa się robi jeszcze bardziej zabawna, jeśli człowiek ma choć pobieżne rozeznanie w tym, co się tak naprawdę w tej Warszawie zdarzyło 11 listopada … 1918, bo to była taka premagdalenka. Choć bez Michnika, więc się pewnie nie liczy;)

  Ba, miałem nawet kiedyś o tym notkę, jakie to jest śmiszne. Bo…

  Raz, Niemcy Piłsudkiego uprzejmie zwolnili z ancla. Nie wyzwolił się przecież, nie uciekł i nie przebił przez front. Niemcy zwalniali każdego, kto mógł Ruskom zaszkodzić na tyłach. Podobnie zwolnili Lenina. Zwolnienie było urzędowe, nadzwyczaj uprzejme i zupełnie niebohaterskie.

  Dwa, Schleossmann – oficer opiekujący się Piłsudskim – zawiózł go kulturalnie na pociąg na wschód, bo przecież nie wypadało oficera puśćić pieszo. Mógłby se cholewki upierdolić. (BTW, znowu, Lenina też podwieźli pociągiem). Więc poniekąd Niemcy nie mieli nic przeciwko temu, żeby se robił Polske czy Niepolskę na wschodzie, przeciwnie nawet.

  Trzy, to już nawet nie była Magdalenka, to co się działo w Warszawie, tylko regularny #chujuruski łamane przez #ruskiangencie. Gdyby wtedy istniał Igor Janke, to zaraz by nie istniał bo z szoku rozpierdziałby się na tysiąc maleńkich kawałków. Bo Piłsudski współpracował bardzo ściśle z Radą Regencyjną i z tej współpracy powstała ta piękna przedwojenna polska, którą Salon24 i NowyEkran odbudują, jak tylko upadnie neoPRL.

  Cztery, należy przede wszystkim pamiętać, że 11 listopada nie był woggle przed WW2 świętem niepodległości czy czego tam. Święto takie ustanowiono dopiero 1937 roku. Wcześniej to był święto zakończenia Wielkiej Wojny. Piłsudczycy przeforsowali to święto po śmierci Dziadka. Marzyli odegrać się za wcześniejsze upokorzenia i dopierdolić z lekka endecji (tej, do której masturbuje się tak obleśnie Ziemkiewicz). A także między innymi ONR, hahaha.

  A jak wiemy i lubimy, zarówno Ziemkiewicz jak i małpujące przedwojenny ONR kibolstwo i inna osiedlowa buceria, święcie wierzą, że 11.XI to stare święto narodowców, uchwalone przez Piasta Kołodzieja na pamiątkę epickiego sarmackiego dymania Rzepichy.

  Bo bycie narodowcem bierze się stąd, że się człowiek nie douczył, nie przeczytał se, tylko wychodzi na ulicę i drze ryja „oooleeeeebiałoczeeerwooonaaaa!!!”

 38. sultan
  12/11/2012 o 11:10 pm

 39. hlb
  13/11/2012 o 11:11 am

  Tej, znalazłem źródło lolkontentu, o którym wcześniej nie słyszałem. A tam uznani mistrzowie gatunku. Na przykład Krzysztopa:

  Kto inny może nie lubić tłumów, ja np. nie lubię choć na marszu sam tłum współtworzyłem. Ktoś jeszcze może zgłaszać obiekcje do obecności ONR, ja jako stary punk również zgłaszam.

  http://obserwator.com/opinie-ekspertow/c-krysztopa-z-winy-wladzy-moglo-dojsc-do-tragedii

 40. vHF
  13/11/2012 o 1:59 pm

  A czy ktos juz czytal o tym ze Romney przegral wybory bo bezmyslnie postawil system na httpsie?

 41. axolotl
  13/11/2012 o 2:03 pm

  http://www.rp.pl/artykul/951172.html

  identyfikacja projekcyjna jako siła sprawcza prawicowej biedapublicystyki

 42. vHF
  13/11/2012 o 2:05 pm

  Jest tez sw. Steve, gentleman scholar & friend of the poor, ktory w golfa nie gral i pensjom sie nie klanial, oraz o tym jak autor heroicznie milczy na zebraniach. Nowy klasyk mamy, Panowie.

 43. 13/11/2012 o 2:10 pm

  Zajebisty nowy postdoc Wszystko co lubię: Orlinskirisercz, korpossaniepalucha, puenta zdupy, żale po40…

 44. marcin_be
  13/11/2012 o 2:23 pm

  axolotl :
  http://www.rp.pl/artykul/951172.html
  identyfikacja projekcyjna jako siła sprawcza prawicowej biedapublicystyki

  nie za bardzo rozumiem – Mazurek, Fusette, Warzecha i inni cały czas próbują na łamach Rzepy/URze ironizować i zawsze wychodzi im to samo – a mimo wszystko dalej piszą te swoje bieda-ironiczne teksty – na co liczą? na litość?

 45. axolotl
  13/11/2012 o 2:38 pm

  marcin_be :

  axolotl :
  http://www.rp.pl/artykul/951172.html
  identyfikacja projekcyjna jako siła sprawcza prawicowej biedapublicystyki

  nie za bardzo rozumiem – Mazurek, Fusette, Warzecha i inni cały czas próbują na łamach Rzepy/URze ironizować i zawsze wychodzi im to samo – a mimo wszystko dalej piszą te swoje bieda-ironiczne teksty – na co liczą? na litość?

  #prawicowyhumor. inna rzecz, że imho Mazurek tym się różni od Feusette i Warzechy, że potrafi składnie pisać po polsku. zresztą nie ma co z nich lolać za każdym razem, kiedy próbują być zabawni. ten tekst mi się o tyle podoba, że obrazuje kliniczny przypadek identyfikacji projekcyjnej, czyli mechanizmu utrzymanie ego w jako takiej kupie poprzez przypisywanie wszystkim na około własnych przeżyć i jęczeniu, że ci wszyscy tacy straszni. to wogle jest imho nienajgorszy klucz do diagnozowania tego towarzycha,

 46. mtwapa
  13/11/2012 o 2:47 pm

  galopujący major :
  Zajebisty nowy postdoc Wszystko co lubię: Orlinskirisercz, korpossaniepalucha, puenta zdupy, żale po40…

  Obama polegl w 2008 usilujac wprowadzic system o dzwiecznej nazwie Houdini:

  http://www.theatlantic.com/politics/archive/2012/11/orca-failed-but-so-did-obamas-2008-version-of-the-same/265077/

  3 mins na googlu + wiki + some background in WO favorite topic: US
  #Orlinskirisercz

 47. vHF
  13/11/2012 o 3:25 pm

  BTW o ile wojtek nie robi na tych zebraniach za reflektor, to ma placone za to zeby sie odezwal jak ma cos do powiedzenia.

 48. sickofitall
  13/11/2012 o 4:01 pm

  Srsly, prawaki mają przerypane, już se nawet Roty zaśpiewać nie mogą.

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103088,12849107,_Narodowcu__czy_wiesz__ze_spiewajac__Rote______Obrazek.html

  I jak tu teraz dać odpór dziadkowi z Wermachtu?

 49. hlb
  13/11/2012 o 4:48 pm

  @vHF, Major

  Borze, przez was znowu zajrzałem temu Wojtku do jegu blogu…

  HTTPS jako nowa edycja dawnego sekczu „Ojej mediana” jest już straszna. Natomiast przypowieść o dzielnym Drzobsie, który nie brał wypłaty, dbał o userów i nie oszczędzał na „błędach powtarzalnych”, pozwoliła Wojtkowi unlokować kolejny level blogowej konfabulacji.

  Ni chuja, nie komciuję o tym. Po prostu nie wypada kopać tak bardzo leżącego człowieka. #zwyczajniepolucku jest mi go szkoda. Powinni mu tego bloga schować pod to ich Piano. Bo już zaczyna w internecie brakować fejspalmów.

  BTW, co mu się stało w dizajn? Blox wprowadził jakąś przejebaną innowację w postaci generatora randomalnego CSS? Czy to raczej kolejny widoczny objaw powolnego wygaszania przez Agorę tej bieda-platformy?

 50. hlb
  13/11/2012 o 4:51 pm

  …ale na blipku Wojtek też lajkował jakiś fajny lolkontent od Krzysztopy. Może on po prostu powinien już zrezygnować blogowania, skoro mu tak źle idzie?

 51. hlb
  13/11/2012 o 4:59 pm

  marcin_be :

  axolotl :
  http://www.rp.pl/artykul/951172.html
  identyfikacja projekcyjna jako siła sprawcza prawicowej biedapublicystyki

  nie za bardzo rozumiem – Mazurek, Fusette, Warzecha i inni cały czas próbują na łamach Rzepy/URze ironizować i zawsze wychodzi im to samo – a mimo wszystko dalej piszą te swoje bieda-ironiczne teksty – na co liczą? na litość?

  Kryste. Prawicowe poczucie humoru jest takie tragicznie… jak to określić?… prawicowe?

 52. 13/11/2012 o 5:16 pm

  WO z tymi ajfonami jest naprawdę nudny…

  A trollowanie prawicowców Konopnicką – wyborne! :D

  A co do SJ to facet był typowym CEO maksymalizujacym zyski, nie udzielajacym się charytatywnie, który zmarł, bo za późno poszedł na chemioterapię raka wątroby, bo stosował jakiejś magiczne diety. :P

 53. 13/11/2012 o 7:02 pm

  WTEM: Rybitzky drugim Kukizem? :)

  „Widziałem z bliska trzy kolejne Marsze Niepodległości i mam do powiedzenia jedno: Nie ma żadnego sensu, aby w tym marszu szli politycy i zwolennicy PiS oraz np. kluby „Gazety Polskiej”. Spokojni ludzie są przez to narażeni na uczestnictwo w zamieszkach, w dodatku w imię obcych im idei. Nie jest przecież tajemnicą fakt, że zwolennicy PiS to raczej wielbiciele marszałka Piłsudskiego. Tymczasem radykalni prawicowi działacze Piłsudskiego po prostu nienawidzą.”

  http://rybitzky.salon24.pl/463667,pis-musi-sie-odciac-od-marszu-niepodleglosci-koniec-z-ta-farsa

 54. hlb
  13/11/2012 o 7:42 pm

  @DoktorNo

  Rybitzky jest dopiero trzeci w kolejce. Drugim Kukizem został Kodym z Apteki

 55. marcin_be
  13/11/2012 o 7:52 pm

  hlb :
  @DoktorNo
  Rybitzky jest dopiero trzeci w kolejce. Drugim Kukizem został Kodym z Apteki
  http://www.facebook.com/jedrek.kodymowski/posts/186770548114370

  jakiś skrinszot dla nieposiadających fb plizzz?

 56. otto
  14/11/2012 o 9:37 am

  na fejsie powstał dziś w nocy profil
  http://www.facebook.com/pages/Jestem-za-delegalizacją-Młodzieży-Wszechpolskiej-i-ONR/307632499346344
  btw nie stworzył go sld, który narodowcy chcą na fejsie zdelegalizować
  jakby kto chciał, to zapraszam do lajkowania :)

 57. hlb
  14/11/2012 o 9:54 am

  @marcin_be

  Musiałbym mu skrinować całego pejdża. Postowanie szajsu z Nowego Ekranu, pyskówki z przeciwnikami marszu ONR, poklepywanie się z naziolkami i ogólna buceria podstarzałego gitowca:

  Tymczasem dziś w całej Europie…

  Nie wiecie może czy Wojtek, będąc przecież związkowcem i przeciwnikiem austerity i szeroko pojętym Żiżkiem z Bloxu, ma woggle jakąś opinię w tej sprawie?

 58. 14/11/2012 o 10:38 am

  hlb :

  poklepywanie się z naziolkami i ogólna buceria podstarzałego gitowca:

  Kodyma polecam na żywo, jak kiedyś ze swoim nowym zespołem przyjedzie odwiedzić ten dziki kraj w którym mieszkasz. Jako swój własny konferansjer koncertowy robi wszystko, żebyś w przeciągu pierwszych dwóch wypowiedzi uznał go za idiotę i dla własnego zdrowia skupił się tylko na muzyce. Przy czym trzeba przyznać, że i tak wypada w tym lepiej niż Jarek Janiszewski z ansamblu wokalnego Bielizna, który przez cały koncert potrafi jechać z konferansjerką na refrenie jebać żydów, ruskich i tuskich oraz te wszystkie głupie suki, co mnie nie chcą.

 59. vHF
  14/11/2012 o 11:09 am

  To ja zapodam może lolkontent zagraniczny:

  In Europe, the ground floor of a building is counted as zero, so the floor above it is the first floor, while in the US, the first floor is on street level. This trivial difference indicates a profound ideological gap: Europeans are aware that, before counting starts – before decisions or choices are made – there has to be a ground of tradition, a zero level that is always already given and, as such, cannot be counted. While the US, a land with no proper historical tradition, presumes that one can begin directly with self-legislated freedom – the past is erased. What the US has to learn to take into account is the foundation of the „freedom to choose”.

 60. hlb
  14/11/2012 o 11:24 am

  Marceli Szpak :

  hlb :
  poklepywanie się z naziolkami i ogólna buceria podstarzałego gitowca:

  Kodyma polecam na żywo, jak kiedyś ze swoim nowym zespołem przyjedzie odwiedzić ten dziki kraj w którym mieszkasz. Jako swój własny konferansjer koncertowy robi wszystko, żebyś w przeciągu pierwszych dwóch wypowiedzi uznał go za idiotę i dla własnego zdrowia skupił się tylko na muzyce. Przy czym trzeba przyznać, że i tak wypada w tym lepiej niż Jarek Janiszewski z ansamblu wokalnego Bielizna, który przez cały koncert potrafi jechać z konferansjerką na refrenie jebać żydów, ruskich i tuskich oraz te wszystkie głupie suki, co mnie nie chcą.

  To jest chyba właściwy powód, dla którego bałbym się znowu zamieszkać w Polsce: naprawdę trudno zestarzeć się tam (tu) z godnością.

  @vHF,

  :-D

  Też to lolałem do śniadania, co chyba subliminalnie wyszło w moim wcześniejszym komciu. Kiedy zrobił egzegezę różnic kulturowych w oparciu o system liczenia pięter chyba mnie zamroczyło od fejspalmów. :-D

  Przy całej sympatii, nie oszukujmy się: Zizek chyba napisał już wszystkie swoje najlepsze kawałki. Teraz z wolna przechodzi w tę fazę kariery, kiedy publikuje się nie kończący się strumień thebestoff’ów, remiksów i duetów.

 61. 14/11/2012 o 11:32 am

  hlb :

  To jest chyba właściwy powód, dla którego bałbym się znowu zamieszkać w Polsce: naprawdę trudno zestarzeć się tam (tu) z godnością.

  Zawsze jest opcja na Świetlickiego: od początku jesteś ponurym bucem i przez następne 20+ lat publika cię szanuje, że nawet na sekundę nie wychodzisz z roli.

 62. hlb
  14/11/2012 o 11:43 am

  Marceli Szpak :

  hlb :
  To jest chyba właściwy powód, dla którego bałbym się znowu zamieszkać w Polsce: naprawdę trudno zestarzeć się tam (tu) z godnością.

  Zawsze jest opcja na Świetlickiego: od początku jesteś ponurym bucem i przez następne 20+ lat publika cię szanuje, że nawet na sekundę nie wychodzisz z roli.

  Nieno, Świetlicki to coś innnego. Kiedyś był ponurym konsumentem likierów. Chodził od Zwisu do Dymu, a w połowie tej odległości jego trasa krzyżowała się z trasą Lajkonika, podążającego od bajgla do bajgla.

  Teraz to nie wiem, bo dawno nie byłem w Krakowie. Ale ponoć Świetlicki obecnie pija w księgarni

  Zresztą w Krakowie tym bardziej bałbym się znowu zamieszkać. Tam zestarzeć się wypada albo w Piwnicy Pod Baranami, albo właśnie w Zwisie.

 63. axolotl
  14/11/2012 o 12:27 pm

  no można być też Waglewskim, organizować obwoźne festiwale, wydawać płyty i pracować w radio. albo Janerką i pograć sobie raz na jakiś czas koncert oraz poudzielać sympatycznych wywiadów i dostać Order Odrodzenia Polski. albo być Jackiem Ostaszewskim znanym z bycia ojcem Mai Ostaszewskij, znanej z seriali.

 64. hlb
  14/11/2012 o 12:40 pm

  axolotl :
  no można być też Waglewskim, organizować obwoźne festiwale, wydawać płyty i pracować w radio. albo Janerką i pograć sobie raz na jakiś czas koncert oraz poudzielać sympatycznych wywiadów i dostać Order Odrodzenia Polski. albo być Jackiem Ostaszewskim znanym z bycia ojcem Mai Ostaszewskij, znanej z seriali.

  Wszystkie opcje są bardzo kuszące. Jakbym musiał wybierać to najbardziej wolałbym zostać Lechem Janerką. Second best choice – mimo wszystko wolałbym być Marcinem Świetlickim niż łazić na marsze oenerowców czy do telewizji lizać się z Beatą Kozidrak.

  Na szczęście nie muszę stawać przed tego typu wyborem.

 65. hlb
  14/11/2012 o 2:52 pm

  Fajne kino moralnego niepokoju z Macierewiczem w roli drugoplanowej i znakomitymi dialogami („wypierdalaj, pederasto”)

 66. irasiad
  14/11/2012 o 3:50 pm

  http://www.guardian.co.uk/world/2012/nov/14/ireland-abortion-law-woman-death

  „Again on Tuesday morning, the ward rounds and the same discussion. The consultant said it was the law, that this is a Catholic country. Savita [an Indian Hindu] said: ‚I am neither Irish nor Catholic,’ but they said there was nothing they could do.

  „That evening she developed shakes and shivering and she was vomiting. She went to use the toilet and she collapsed. There were big alarms and a doctor took blood and started her on antibiotics.

  „The next morning I said she was so sick and asked again that they just end it, but they said they couldn’t.”

  (…)

  „She stayed stable on Friday but by 7pm on Saturday they said her heart, kidneys and liver weren’t functioning. She was critically ill. That night, we lost her.”

  ***

  Poza tym, ze trudno to sensownie skomentowac, to ciekawe, co by sie stalo, gdyby przeprowadzono kampanie, ktorej elementem bylyby plakaty opisujacy w szczegolach ta historie, wywieszone w mozliwie najbardziej publicznych miejscach.

 67. armatus
  14/11/2012 o 4:41 pm

  hlb :
  Fajne kino moralnego niepokoju z Macierewiczem w roli drugoplanowej i znakomitymi dialogami (“wypierdalaj, pederasto”)

  Znowu prowokacja. Państwo POlicyjne!

 68. hlb
  14/11/2012 o 7:01 pm

  armatus :

  hlb :
  Fajne kino moralnego niepokoju z Macierewiczem w roli drugoplanowej i znakomitymi dialogami (“wypierdalaj, pederasto”)
  [youtube

  Znowu prowokacja. Państwo POlicyjne!

  Policjanci przebrani za widzów brutalnie zaatakowali pytaniami. Patrioci musieli się bronić. Policjant przebrany za Macierewicza podszedl do prowokatorów.

 69. armatus
  14/11/2012 o 10:45 pm

 70. Ursus_Americanus
  14/11/2012 o 10:58 pm

  armatus :
  http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/526317_10151231151044583_1965532703_n.jpg

  No, ale w myśl tych wszystkich zwolenników cywilizacji siusiaka, karanie za kłamstwo oświęcimskie to lewacka* cenzura, zatem karanie za kłamstwo konopnickie to też lewacka cenzura, ergo prawdziwy prawicowiec mając do wyboru kłamstwo i lewacka cenzurę, zawsze wybiera kłamstwo.
  *lewacki – (w polszczyźnie prawicowej) przymiotnik określający cokolwiek nie będące wypowiadającym się prawicowcem.

 71. hlb
  14/11/2012 o 11:18 pm

  @vHF

  Czy kolega mnie zarekquestował od nowy kontem na Twitterze? Chciałbym wiedzieć, bo gdyż u mnie bouncer nie wpuszcza nikogo z dorobkiem poniżej 1000 komciów. A jeśli to rzeczywiście kolega, to każę wpuścić tunelem dal VIPów.

 72. armatus
  14/11/2012 o 11:42 pm

  Jeszcze jedno fajne:

 73. hlb
  15/11/2012 o 12:47 am

  armatus :
  Jeszcze jedno fajne:
  http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/481739_447104848681053_1987105943_n.png

  O! Bonkowski? Czy to ten sam masywny głupek, co na załączonym obrazku?

 74. cyncynat
  15/11/2012 o 6:53 am

  Ostatnio lolkontent z PL mnie nieco nudzi. Dlaczego jeszcze tu nikt nie wspomnial o sprawie Petraeusa? To pzeciez lolkontent najwyzszej klasy.

 75. vHF
  15/11/2012 o 8:37 am

  hlb :
  @vHF
  Czy kolega mnie zarekquestował od nowy kontem na Twitterze? Chciałbym wiedzieć, bo gdyż u mnie bouncer nie wpuszcza nikogo z dorobkiem poniżej 1000 komciów. A jeśli to rzeczywiście kolega, to każę wpuścić tunelem dal VIPów.

  Jamże. Pan wpuści.

 76. vHF
  15/11/2012 o 8:38 am

  cyncynat :
  Ostatnio lolkontent z PL mnie nieco nudzi. Dlaczego jeszcze tu nikt nie wspomnial o sprawie Petraeusa? To pzeciez lolkontent najwyzszej klasy.

  Ja cały czas nie rozumiem dlaczego Petraeus poleciał.

 77. cyncynat
  15/11/2012 o 9:00 am

  vHF :

  cyncynat :
  Ostatnio lolkontent z PL mnie nieco nudzi. Dlaczego jeszcze tu nikt nie wspomnial o sprawie Petraeusa? To pzeciez lolkontent najwyzszej klasy.

  Ja cały czas nie rozumiem dlaczego Petraeus poleciał.

  Zupelnie nieistotny szczegol. Co mnie sie podoba? Wlasciwie wszystko, ale najlepsze punkty;
  *Broadwell pisala doktorat, wlasciwie doktorat z Petraeusa. Chwlalila sie, ze to mozliwe glownie dzieki pomocy pracujacego i opekujacego sie dziecmi meza. Pomyslec tylko jaka przezabawna rodzinna rozmowa o doktoratach musiala sie odbyc niedawno.
  *sam zainteresowany Najdrozszy Leader Petraeus pozwolil lasce napisac ~400 stronicowa „biografie”, ktora wszyscy zjechali za to ze byla porazajaca mieszanka lizusowstwa i listu milosnego. No i na dodatek juz wzial i pozdradzal zone z taka biografka. Cudowna wrecz megalomania i narcyzm.
  *Struktura afery to jak staroswiecki wodewil na 5 aktorow. Petraeus zdradza zone z wlasna biografka, ktora pisze anonimowe grozby do Kelley by sie „odpieprzyla od generala”, ktora, z kolei, pisze skarge do znajomego agenta FBI, ktory wszczyna sprawe, nastepnie zostaje ze sprawe wywalony, gdy sie okazuje, ze sam wysylal zdjecia swojej golej klaty mezatce Kelley. Na dodatek okazuje sie, ze general Allen (szef z Afganistanu) tez sextil z Kelley. Kurde, jakie zageszczenie i desperacja.

 78. hlb
  15/11/2012 o 10:42 am

  cyncynat :

  vHF :

  cyncynat :
  Ostatnio lolkontent z PL mnie nieco nudzi. Dlaczego jeszcze tu nikt nie wspomnial o sprawie Petraeusa? To pzeciez lolkontent najwyzszej klasy.

  Ja cały czas nie rozumiem dlaczego Petraeus poleciał.

  Zupelnie nieistotny szczegol. Co mnie sie podoba? Wlasciwie wszystko, ale najlepsze punkty;
  *Broadwell pisala doktorat, wlasciwie doktorat z Petraeusa. Chwlalila sie, ze to mozliwe glownie dzieki pomocy pracujacego i opekujacego sie dziecmi meza. Pomyslec tylko jaka przezabawna rodzinna rozmowa o doktoratach musiala sie odbyc niedawno.
  *sam zainteresowany Najdrozszy Leader Petraeus pozwolil lasce napisac ~400 stronicowa “biografie”, ktora wszyscy zjechali za to ze byla porazajaca mieszanka lizusowstwa i listu milosnego. No i na dodatek juz wzial i pozdradzal zone z taka biografka. Cudowna wrecz megalomania i narcyzm.
  *Struktura afery to jak staroswiecki wodewil na 5 aktorow. Petraeus zdradza zone z wlasna biografka, ktora pisze anonimowe grozby do Kelley by sie “odpieprzyla od generala”, ktora, z kolei, pisze skarge do znajomego agenta FBI, ktory wszczyna sprawe, nastepnie zostaje ze sprawe wywalony, gdy sie okazuje, ze sam wysylal zdjecia swojej golej klaty mezatce Kelley. Na dodatek okazuje sie, ze general Allen (szef z Afganistanu) tez sextil z Kelley. Kurde, jakie zageszczenie i desperacja.

  The Globa&Mail ma małe feature z tezą zbliżoną do twojej :-D

  http://www.theglobeandmail.com/arts/television/david-petraeus-and-a-culture-of-cheating-life-imitates-tv-drama/article5307274/

 79. cyncynat
  15/11/2012 o 11:02 am

  Nie no, zadne tv series. To jest raczej lepsza wersja „Burn after reading” braci Coen.

 80. 15/11/2012 o 11:21 am

  Najbardziej zajebiste jest jak szef CIA udostępniał hasło do prywatnej poczty i jak teraz znaleziono ponoć tajne dokumenty w domu u pani pisarki, więc mogą ją wsadzić. Facepalm stopą.

 81. hlb
  15/11/2012 o 11:48 am

  cyncynat :
  Nie no, zadne tv series. To jest raczej lepsza wersja “Burn after reading” braci Coen.

  :-D One of my all time favourites.

 82. Chevalier
  15/11/2012 o 12:49 pm

  hlb :

  adas :
  kominiarki.
  Notabene, cała sprawa się robi jeszcze bardziej zabawna, jeśli człowiek ma choć pobieżne rozeznanie w tym, co się tak naprawdę w tej Warszawie zdarzyło 11 listopada … 1918, bo to była taka premagdalenka. Choć bez Michnika, więc się pewnie nie liczy;)

  Ba, miałem nawet kiedyś o tym notkę, jakie to jest śmiszne. Bo…
  Raz, Niemcy Piłsudkiego uprzejmie zwolnili z ancla. Nie wyzwolił się przecież, nie uciekł i nie przebił przez front. Niemcy zwalniali każdego, kto mógł Ruskom zaszkodzić na tyłach. Podobnie zwolnili Lenina. Zwolnienie było urzędowe, nadzwyczaj uprzejme i zupełnie niebohaterskie.
  Dwa, Schleossmann – oficer opiekujący się Piłsudskim – zawiózł go kulturalnie na pociąg na wschód, bo przecież nie wypadało oficera puśćić pieszo. Mógłby se cholewki upierdolić. (BTW, znowu, Lenina też podwieźli pociągiem). Więc poniekąd Niemcy nie mieli nic przeciwko temu, żeby se robił Polske czy Niepolskę na wschodzie, przeciwnie nawet.
  Trzy, to już nawet nie była Magdalenka, to co się działo w Warszawie, tylko regularny #chujuruski łamane przez #ruskiangencie. Gdyby wtedy istniał Igor Janke, to zaraz by nie istniał bo z szoku rozpierdziałby się na tysiąc maleńkich kawałków. Bo Piłsudski współpracował bardzo ściśle z Radą Regencyjną i z tej współpracy powstała ta piękna przedwojenna polska, którą Salon24 i NowyEkran odbudują, jak tylko upadnie neoPRL.
  Cztery, należy przede wszystkim pamiętać, że 11 listopada nie był woggle przed WW2 świętem niepodległości czy czego tam. Święto takie ustanowiono dopiero 1937 roku. Wcześniej to był święto zakończenia Wielkiej Wojny. Piłsudczycy przeforsowali to święto po śmierci Dziadka. Marzyli odegrać się za wcześniejsze upokorzenia i dopierdolić z lekka endecji (tej, do której masturbuje się tak obleśnie Ziemkiewicz). A także między innymi ONR, hahaha.
  A jak wiemy i lubimy, zarówno Ziemkiewicz jak i małpujące przedwojenny ONR kibolstwo i inna osiedlowa buceria, święcie wierzą, że 11.XI to stare święto narodowców, uchwalone przez Piasta Kołodzieja na pamiątkę epickiego sarmackiego dymania Rzepichy.
  Bo bycie narodowcem bierze się stąd, że się człowiek nie douczył, nie przeczytał se, tylko wychodzi na ulicę i drze ryja “oooleeeeebiałoczeeerwooonaaaa!!!”

  Mała różnica – Niemcy podwieźli Lenina, kiedy toczyli wojnę z Rosją, a Piłsudskiego podwieźli, kiedy Rosja dawno była poza wojną (pokój brzeski), a Niemcy ją właśnie przegrały. Oczywiście, możesz zacząć fantazjować, że Niemcy „spodziewali się nawrotu rosyjskiej agresji” etc., ale prawda tu akurat jest zgodna z podręcznikową wulgatą – Piłsudskiego uwolniły przegrana wojna i obalenia cesarstwa. Nie staraj się być „obrazoburczy” na siłę i w niezgodzie z faktami.
  Znalazłem Twoje rozważania, jak to „polska fraza i składnia ewokują rozwlekłość i dygresyjność”… Postaraj się odróżniać „niekonkretność” czy rozwlekłość od dygresyjności, a tej drugiej nie mieszaj ze składnią. Można pisać bez dygresji, a używać bardzo skomplikowanych zdań złożonych, i można wplatać co chwilę dygresje, a unikać rozbudowanych okresów (uwaga: chodzi o okres retoryczny). A co do zawikłanej składni jako cechy rzekomo właściwej polszczyźnie – być może po angielsku czytasz głównie bardziej „konkretne” teksty, jak gazety czy komunikaty biznesowe, ale sprawdź, co to takiego rhetorical period, i periodic sentence.

 83. Chevalier
  15/11/2012 o 1:29 pm

  hlb :

  adas :
  kominiarki.
  Notabene, cała sprawa się robi jeszcze bardziej zabawna, jeśli człowiek ma choć pobieżne rozeznanie w tym, co się tak naprawdę w tej Warszawie zdarzyło 11 listopada … 1918, bo to była taka premagdalenka. Choć bez Michnika, więc się pewnie nie liczy;)

  Ba, miałem nawet kiedyś o tym notkę, jakie to jest śmiszne. Bo…
  Raz, Niemcy Piłsudkiego uprzejmie zwolnili z ancla. Nie wyzwolił się przecież, nie uciekł i nie przebił przez front. Niemcy zwalniali każdego, kto mógł Ruskom zaszkodzić na tyłach. Podobnie zwolnili Lenina. Zwolnienie było urzędowe, nadzwyczaj uprzejme i zupełnie niebohaterskie.
  Dwa, Schleossmann – oficer opiekujący się Piłsudskim – zawiózł go kulturalnie na pociąg na wschód, bo przecież nie wypadało oficera puśćić pieszo. Mógłby se cholewki upierdolić. (BTW, znowu, Lenina też podwieźli pociągiem). Więc poniekąd Niemcy nie mieli nic przeciwko temu, żeby se robił Polske czy Niepolskę na wschodzie, przeciwnie nawet.
  Trzy, to już nawet nie była Magdalenka, to co się działo w Warszawie, tylko regularny #chujuruski łamane przez #ruskiangencie. Gdyby wtedy istniał Igor Janke, to zaraz by nie istniał bo z szoku rozpierdziałby się na tysiąc maleńkich kawałków. Bo Piłsudski współpracował bardzo ściśle z Radą Regencyjną i z tej współpracy powstała ta piękna przedwojenna polska, którą Salon24 i NowyEkran odbudują, jak tylko upadnie neoPRL.
  Cztery, należy przede wszystkim pamiętać, że 11 listopada nie był woggle przed WW2 świętem niepodległości czy czego tam. Święto takie ustanowiono dopiero 1937 roku. Wcześniej to był święto zakończenia Wielkiej Wojny. Piłsudczycy przeforsowali to święto po śmierci Dziadka. Marzyli odegrać się za wcześniejsze upokorzenia i dopierdolić z lekka endecji (tej, do której masturbuje się tak obleśnie Ziemkiewicz). A także między innymi ONR, hahaha.
  A jak wiemy i lubimy, zarówno Ziemkiewicz jak i małpujące przedwojenny ONR kibolstwo i inna osiedlowa buceria, święcie wierzą, że 11.XI to stare święto narodowców, uchwalone przez Piasta Kołodzieja na pamiątkę epickiego sarmackiego dymania Rzepichy.
  Bo bycie narodowcem bierze się stąd, że się człowiek nie douczył, nie przeczytał se, tylko wychodzi na ulicę i drze ryja “oooleeeeebiałoczeeerwooonaaaa!!!”

  ps.
  Cytujesz ten tekst (a czemu nie w niemieckim oryginale, światowcze?) jak niemal wydobyty z podziemi apokryf rozwalający całą ortodoksję – a jest on od dawna dobrze znany, oraz wyciągasz z niego opaczne wnioski (bo nie znasz innych źródeł). Sprawdź, jaka była sytuacja wewnętrzna i militarna Niemiec 6 listopada, kto to byli Ebert i Scheidemann, czy Piłsudski podpisał jakieś zobowiązania i do czego (co jedno zrobił dla Niemców, to porozumienie o w miarę pokojowym wycofaniu ich wojsk ze wschodu).

 84. hlb
  15/11/2012 o 2:01 pm

  @Chevalier

  Chevalier :
  Mała różnica – Niemcy podwieźli Lenina, kiedy toczyli wojnę z Rosją, a Piłsudskiego podwieźli, kiedy Rosja dawno była poza wojną (pokój brzeski), a Niemcy ją właśnie przegrały. Oczywiście, możesz zacząć fantazjować, że Niemcy “spodziewali się nawrotu rosyjskiej agresji” etc., ale prawda tu akurat jest zgodna z podręcznikową wulgatą – Piłsudskiego uwolniły przegrana wojna i obalenia cesarstwa. Nie staraj się być “obrazoburczy” na siłę i w niezgodzie z faktami.

  Mała różnica –

  Oczywiście możesz zacząć fantazjować, że w 1918 roku (czyli analizując z punktu widzenia chwili, kiedy decyzje zapadały) Traktat Brzeski należało uznać za nieodwołane i ostateczne zakończenie rosyjskiego zaangażowania w Mitteleuropie. A jak skończysz fantazjować, to poproś mamusię, żeby ci sprawdziła.

  Może twoja szanowna mamusie ci wyjaśni, że nowy rosyjski reżim nadzwyczaj sprawnie spuścił Traktat Brzeski do klopa, kiedy nie był im już potrzebny. Jak już zrozumiesz, gdzie zrobiłeś z siebie durnia, to za karę przepisz sto razy do zeszytu, w jakim dokładnie dniu anulowanie Traktatu Brzeskiego Rosja ogłosiła.

  Twoje zdanie „Piłsudskiego uwolniły przegrana wojna i obalenia cesarstwa” być może pozwoli ci zdać maturę w twoim katolickim liceum im. Jana Pawła Drugiego, o ile będziesz ją pisał z tematu „Kramówi a niepodległość Polski”. Poza tym jest wyłącznie niekonkretnym pierdoleniem, typową sarmacką personifikacją historycznych zdarzeń, której nie możemy nazwać konkretem, nawet po uprzejmości.

  Natomiast moje stwierdzenie, że Niemcy Piłsudskiego WYPUŚCILI, to historyczny fakt. Nie mój chłopcze, Piłsudski Niemcom NIE UCIEKŁ. A ponieważ na dworzec zawiózł go niemiecki oficer, należy też wykluczyć sytuację, w której Piłsudski zaryczał jak lew, a wszyscy Niemcy ze strachu zemdleli. Oni go wypuścili. I to z pełnymi honorami jaki ich zdaniem należały się oficerowi. Jak se doczytasz, jak i za co Piłsudski woggle trafił do ancla, to będziesz rozumiał logikę, jaką kierowali się przy tym.

  Nie staraj się być „obrazoburczy” na siłę tam, gdzie w zupełnie naturalny sposób jesteś po prostu głupi. Tutejsze Szambo Majora lubi lolkontent naturalny i nieprzekombinowany. Nie psuj swojej renomy.

  Chevalier :
  Znalazłem Twoje rozważania, jak to “polska fraza i składnia ewokują rozwlekłość i dygresyjność”…

  Znalazałem twoje rozważania idealnym dowodem na to, jak niebezpieczne może być użycie „polskiej frazy i składni”. Twój komeć to rozwlekłe pierdolenie, gdzie fakty są pomieszane z bajkami. Jak w „Panu Tadeuszu”.

 85. hlb
  15/11/2012 o 2:04 pm

  Chevalier :
  Cytujesz ten tekst (a czemu nie w niemieckim oryginale, światowcze?) jak niemal wydobyty z podziemi apokryf rozwalający całą ortodoksję – a jest on od dawna dobrze znany

  CHyba #twojastara cytuje Artura Zawiszę z podziemi apokryf rozwalający całą ortodoksję – a jest on od dawna dobrze znany.

 86. hlb
  15/11/2012 o 2:08 pm

  Ktoś ostatnio zamawiał nowego rezydentnego głupka w miejsce Wielokropka. No, to Mikołaj w tym roku wcześniej

 87. 15/11/2012 o 2:10 pm

  no nie, nie chevalier nie jest żadnym wielokropkiem. Zarzucił ci orlińskirisercz

 88. hlb
  15/11/2012 o 2:14 pm

  galopujący major :
  no nie, nie chevalier nie jest żadnym wielokropkiem. Zarzucił ci orlińskirisercz

  No, jak zarzucił mi orlinskirisercz poslugując się orlińskirisercz, to kto on jest? No, Wielokropek.

 89. armatus
  15/11/2012 o 4:37 pm

  armatus :

  hlb :
  Fajne kino moralnego niepokoju z Macierewiczem w roli drugoplanowej i znakomitymi dialogami (“wypierdalaj, pederasto”)
  [youtube

  Znowu prowokacja. Państwo POlicyjne!

  http://wpolityce.pl/artykuly/40653-incydent-na-spotkaniu-z-poslem-macierewiczem-polityczna-prowokacja-zadajacy-pytanie-sklamal-ze-nie-ma-sympatii-politycznych

 90. adas
  15/11/2012 o 5:20 pm

  Pax (Romana Giertycha?) Panowie.

  Mi naprawdę nie chodziło o wywołanie tematu, który spisek był spiskiem, i który najspiskowniejszy.

  Po prostu zabawne jest „przejęcie” 11 listopada przez frakcje najpolszcze, zdradę roku 89 głoszące, jeśli się choćby z grubsza wie, co się działo w 18 roku i kiedy święto stało się świętem.

  Kariera życiowa, w której zresztą specem poza podręcznik licealny chyba nie jestem, Piłsudskiego to tylko dodatkowy smaczek.

  I taka smutna refleksja. Zawisza jest nawet pocieszny, ale jak pomyślę, że on najpewniej od 20 lat żyje z naszego państwa wspaniałego, Polski znaczy się nieskomunizowanej, niezlustrowanej, unijnej i nieunijnej, to mi się jednak niedobrze robi.

 91. hlb
  15/11/2012 o 6:34 pm

  armatus :

  armatus :

  hlb :
  Fajne kino moralnego niepokoju z Macierewiczem w roli drugoplanowej i znakomitymi dialogami (“wypierdalaj, pederasto”)
  [youtube

  Znowu prowokacja. Państwo POlicyjne!

  http://wpolityce.pl/artykuly/40653-incydent-na-spotkaniu-z-poslem-macierewiczem-polityczna-prowokacja-zadajacy-pytanie-sklamal-ze-nie-ma-sympatii-politycznych

  Następna lista Wildsteina będzie zawierała skrinszoty z fejsbuka i będzie przeprowadzona pod hasłem „Musimy oczyścić nasze tajmlajny, ażebyśmy mogli szerować w prawdzie”. Hehehe.

  adas :
  Pax (Romana Giertycha?) Panowie.

  Noalecoty. Ja tam lubię, kiedy odwiedzi nas tutaj jakiś fajny łosiu zrobić sarmacką dramę.

 92. hlb
  15/11/2012 o 7:04 pm

  @afera Petraeusa

  LA Times miał fajne who is who całego skandalu. Zostawiam, jakby ktoś chciał się zorientować.

  http://graphics.latimes.com/towergraphic-general-petreaus-scandal-whos-who/

 93. otto
  15/11/2012 o 8:59 pm

  Święty dreamliner, należycie pokropiony
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,114883,12858946.html?i=1

 94. hlb
  16/11/2012 o 12:02 pm

  Trybunał uniewinnił Gotovinę. Oczekujemy obfitego i pysznego lolkontentu z prawackich pasiek.

 95. Zdzisław F.
  16/11/2012 o 12:13 pm

  hlb :
  Trybunał uniewinnił Gotovinę. Oczekujemy obfitego i pysznego lolkontentu z prawackich pasiek.

  Przecież polski faszysta nie ma pojęcia o faszystach zagranicznych, zwłaszcza tych niewinnych.

 96. hlb
  16/11/2012 o 12:28 pm

  Zdzisław F. :

  hlb :
  Trybunał uniewinnił Gotovinę. Oczekujemy obfitego i pysznego lolkontentu z prawackich pasiek.

  Przecież polski faszysta nie ma pojęcia o faszystach zagranicznych, zwłaszcza tych niewinnych.

  Ty możesz mieć rację. Zrobiłem szybki sercz na kolku pasiekach – i oni nawet niespecjalnie to śledzą. Przyznam, że jestem rozczarowany. Prze’eż uniewinnienie Gotoviny to temat idealny dla sarmackich tyrad i lamentów.

  And now for something completely different…
  Nasz ulubiony emerytowany hipster MRW poleca młodym hipsterom stare suchary Smolenia.

  http://mrw.blox.pl/2012/11/Lektury-obowiazkowe-3-6-dni-z-zycia-kolonisty.html

  Uwierzylibyście, że dożyjemy momentu, kiedy szczere fascynacje wojtkoidów bedą nieodróżnialne od dobrego trolla?

 97. hlb
  16/11/2012 o 10:38 pm

  Jezujezu, gdzie jest Docent vHF? Bo mam coś co będzie lakował. Na Uniwersytecie Łódzkim istnieje Katedra Literatury i Tradycji Romantyzmu.

  http://katedraromantyzmu.blogspot.co.uk/

  Borze. Uczą neosarmatyzmu, mnożą neosarmatów, robią to na serio i mają bloga na Blogspocie. Aaa, leżę cycami do sufitu…

 98. cegorach
  17/11/2012 o 10:13 am

  hlb :
  @afera Petraeusa
  LA Times miał fajne who is who całego skandalu. Zostawiam, jakby ktoś chciał się zorientować.
  http://graphics.latimes.com/towergraphic-general-petreaus-scandal-whos-who/

  Niezłe, ale w tej sytuacji zabawniej by było ze strzałkami.

 99. 17/11/2012 o 6:16 pm

  Tymczasem u WO:

  „Jarosław Lipszyc wymyślił kiedyś „test Zosi”, zgodnie z którym prawo autorskie powinno być napisane tak, żeby ułatwiało niebywale ważną dla Lipszyca formę działalności kulturalnej, jaką jest wymienianie się zdjęciami kotków na fejsie. Jeśli o mnie chodzi, spadajcie ze swoimi zdjęciami kotków. Prawo powinno chronić ludzi pracujących przy arcydziełach takich jak „Dark Side of the Moon”.”

  http://wo.blox.pl/2012/11/Now-Playing-146.html

 100. hlb
  17/11/2012 o 8:23 pm

  DoktorNo :
  Tymczasem u WO:

  “Jarosław Lipszyc wymyślił kiedyś „test Zosi”, zgodnie z którym prawo autorskie powinno być napisane tak, żeby ułatwiało niebywale ważną dla Lipszyca formę działalności kulturalnej, jaką jest wymienianie się zdjęciami kotków na fejsie. Jeśli o mnie chodzi, spadajcie ze swoimi zdjęciami kotków. Prawo powinno chronić ludzi pracujących przy arcydziełach takich jak „Dark Side of the Moon”.”

  http://wo.blox.pl/2012/11/Now-Playing-146.html

  Nie wiem, o co mu tam chodzi. Wziął dosyć odosobniony przypadek settlemantu między EMI, PinkFloyd i Clare Torry – i udowadnia tam coś zupełnie niepowiązanego z tym konkretnym przypadkiem.

  Srsly, od pewnego czasu znajduję jego notki zwyczajnie nużące. Orliński risercz był zabawny. Natomiast te naciągane tezy z irrelewantnymi anegdotami – to, pardąsik,ale szkoda czasu.

  Postępująca dementia felietonistica. Lepiej już iść się pośmiać z Rybitzkiego albo Łazarza.

 101. 18/11/2012 o 1:13 am

  True, męczy i nudzie swoim saniem palucha.

 102. 18/11/2012 o 1:25 pm

  A na jedynce Wyborcza.pl „Z życia hipsterów. Białe kołnierzyki jedzą burgery z ulicy”….

  :P

 103. armatus
  18/11/2012 o 1:37 pm

  Majorze, w Drive chodzi głównie o zdjęcia i muzykę.

 104. Anonimowy Lurker
  18/11/2012 o 6:31 pm
 105. armatus
  18/11/2012 o 8:08 pm

  backpacker

  Pewnie jeszcze runner.

 106. hlb
  18/11/2012 o 9:56 pm

  armatus :
  backpacker
  Pewnie jeszcze runner.

  No ale „backpacker, fotograf, dziennikarz” lepiej wygląda w LinkedIn niż „autostopowicz z aparatem i notatnikiem”. :-D

 107. hlb
  18/11/2012 o 10:06 pm

  …polska Wikipedia mówi: publikował z znanych magazynach „Ślizg”, „Rozkrok”, „Szpagat” i „Wyjebka”. Wpsółtworzył kultowe programy „Dziko i tanio”, „W starych tramkach do Wałcza”, „Towarowym przez Mongolię”.

  Nominowany do nagrody Backpacker Roku 2011 przez Związek Zawodowy Nosorożców Afrykańskich.

 108. hlb
  18/11/2012 o 10:07 pm

  …chyba chichram się z backpackera. Czy ja już jestem złym człowiekiem?

 109. barista
  18/11/2012 o 11:21 pm

  hlb :

  cyncynat :
  Nie no, zadne tv series. To jest raczej lepsza wersja “Burn after reading” braci Coen.

  :-D One of my all time favourites.

  Pozwoliłem sobie onegdaj wsadzić ten fragment w powerpointa na koniec szkolenia, ale uczestnicy nie chcieli się śmiać ;(

 110. cyncynat
  18/11/2012 o 11:30 pm

  Troche zagranicznej otchlani. Twitter Majora mnie zainspirowal do zmarnowania czasu i wkurwienia sie. Najpierw Gilad Sharon, tu http://www.jpost.com/Opinion/Op-EdContributors/Article.aspx?ID=292466&R=R1

  Nie cytuje, bo musialbym cytowac calosc. Coz, jestem szczesliwym czlowiekiem mieszkajac daleko od takich wariatow. Nastepnie wygooglalem takie cos: http://frontpagemag.com/2012/sara/attack-on-gilad-sharon-at-suffolk-university-caught-on-c-span/

  W skrocie: Gilad Sharon zostal poobrazany w Suffolk, Stephen Karetzky pisze protest.
  Tez nadaje sie do cytowania w calosci, ale moze mala zajawka: „Suffolk’s reputation is for having students who are academically incapable of gaining entrance to any of the excellent institutions of higher learning in Boston or Cambridge, but they should also be known as crude, rude people who are not being tutored by Suffolk faculty and staff in the practice of civil, rational discourse. Academic interchange is apparently not genuinely prized at your institution.”

  A kim jest sam Stephen Karetzky? Doktorat z bibliotekarstwa, napisal ksiazke lustrujaca amerykanskich bibliotekarzy za ich niedostatecznie gorliwe pietnowanie komunizmu. W ~2002 roku. http://muse.jhu.edu/journals/pla/summary/v003/3.3becker.html

 111. Demostenes
 112. 19/11/2012 o 12:16 am

  Zajebistego wygrzebałeś lola.

 113. cyncynat
  19/11/2012 o 2:57 am

  Chyba Polonia placi Stratforowi za badanie trotylu, gazpromu i takich tam. Konkurs pt „Spot a loonie”: http://dazzlepod.com/stratfor/?page=1500

  Kto znajdzie Polonusa od trotylu?

 114. cyncynat
  19/11/2012 o 2:58 am

  errata: „Spot a looney” ofc

 115. Zdzisław F.
  19/11/2012 o 10:13 am

  hlb :
  Jezujezu, gdzie jest Docent vHF? Bo mam coś co będzie lakował. Na Uniwersytecie Łódzkim istnieje Katedra Literatury i Tradycji Romantyzmu.
  http://katedraromantyzmu.blogspot.co.uk/

  Bardzo ładne. Serdecznie dziękuję. Łódź jak zwykle w awangardzie, uczta się krakusy.

 116. vHF
  19/11/2012 o 10:16 am

  Kurde to ja byłem. Nie jestem w stanie opanować dwóch kont trollerskich na raz.

 117. axolotl
  19/11/2012 o 11:02 am

  Dzięki majorowemu twitterowi trafiłem na wywiad z Wildsteinem, z którego poniższy fragment wprasował mnie w krzesło. Zaczęło się od pytania dziennikarza czy Gmyz i Wróblewski powinni zostać przywróceni do pracy jeśli okaże się, że troyl jednak w tupolewi był. Wildstein odpowiedził, a później popłynął z nurtem:
  „- Oni nigdy nie powinni zostać zwolenni. Jeśli już kto to Hajdarwowicz powinien zostać wyrzucony, a nie Gmyz z Wróblewskim.

  – Hajdarowicz jest właścicielem „Rzeczpospolitej”, więc sam siebie nie wyrzuci…

  – Hajdarowicz jest na kredyt właścicielem „”Rzeczpospolitej”. Pan też mógłby kupić sobie „Rzeczpospolitą”.

  – Obawiam się, że ani pan ani ja i 99 proc. Polaków takiego kredytu by nie dostało.

  – I to mówi sporo o naszej rzeczywistości. Trzeba się zastanowić kto pomógł Hajdarowiczowi kupić koncern medialny na kredyt.

  – Dzięki niemu ma pan pracę.

  – Nie, ja nie piszę dla, ani dzięki Hajdarowiczowi. Piszę dla czytelników. To Hajdarowicz żyje dzięki takim jak ja, a nie my dzięki takim jak on.”

  straszny głupek.

 118. armatus
  19/11/2012 o 12:19 pm

  http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/ks-natanek-poszedl-do-kina-w-stroju-rycerza-chryst,1,5308454,region-wiadomosc.html

  „kiedy ksiądz Natanek zaintonował pieśń „Chrystus wodzem, Chrystus królem, Chrystus władcą nam”, grupa studentów i kloszardów w rytm śpiewów wykonywała wymyślne figury taneczne. „

 119. vHF
  19/11/2012 o 5:13 pm

  A czy wy dzieci wiecie, ze Bartosz „Jak przychodzi co do czego, to amerykański lotniskowiec okazuje się być wytęsknionym widokiem” zostal nowym wicenaczelnym „Rzepy”?

 120. vHF
  19/11/2012 o 5:15 pm

  Tak się wysiliłem na wit że aż mi się nazwisko zgubiło. Węglarczyk, jeśli ktoś się nie domyślił.

 121. adas
  19/11/2012 o 5:31 pm

  Kurna, ubiegłeś mnie. To będzie piękne.”Rzepa” się pluralizuje, ze hoho.

 122. 19/11/2012 o 5:58 pm

  adas :
  Kurna, ubiegłeś mnie. To będzie piękne.”Rzepa” się pluralizuje, ze hoho.

  Tymczasem zauważyłem, że coraz więcej saloonowców wydaje książki:

  http://kokos.salon24.pl/465351,policja-w-sluzbie-postkomuny

  (na samym dole)

 123. cyncynat
  19/11/2012 o 6:26 pm

  vHF :
  Tak się wysiliłem na wit że aż mi się nazwisko zgubiło. Węglarczyk, jeśli ktoś się nie domyślił.

  niedobrze, bardzo niedobrze. jeszcze zaczne rzepe podczytywac, a juz odstawilem GW na dobre.

 124. vHF
  19/11/2012 o 6:39 pm

  Ja mam nadzieję że sobie wynegocjował regularny felietonik o polityce zagranicznej.

 125. adas
  19/11/2012 o 6:41 pm

  DoktorNo :

  adas :
  Kurna, ubiegłeś mnie. To będzie piękne.”Rzepa” się pluralizuje, ze hoho.

  Tymczasem zauważyłem, że coraz więcej saloonowców wydaje książki:
  http://kokos.salon24.pl/465351,policja-w-sluzbie-postkomuny
  (na samym dole)

  Tylko czemu mu tego Zysk nie wydał? Boją się, że RAZa z Wildsteinem by przegonił w popularności.

  I tylko nie wiem, czy to prawicowa polska publicystyka finansuje wydania zachodniego fantasy (taki China Meville to lewak!), czy jednak jest na odwrót?

 126. hlb
  19/11/2012 o 7:00 pm

  vHF :
  A czy wy dzieci wiecie, ze Bartosz “Jak przychodzi co do czego, to amerykański lotniskowiec okazuje się być wytęsknionym widokiem” zostal nowym wicenaczelnym “Rzepy”?

  Plotkowaliśmy o tym na Twitterze w godzinę po ukamienowaniu Świętego Cezarego. Teraz wszystko tylko na Twitterze: dymisje, zdrady, seks przedmałżeński i zmiany w polityce rządów. :-D

  vHF :
  Kurde to ja byłem. Nie jestem w stanie opanować dwóch kont trollerskich na raz.

  Hehe, naprawdę masz na imię Zdzisław? W Zurichu?

 127. vHF
  19/11/2012 o 7:06 pm

  Hehe, naprawdę masz na imię Zdzisław? W Zurichu?

  Nie ja tylko moje alter ego. Doc. dr Zdzisław Flajszer, do usług.

 128. cyncynat
  19/11/2012 o 7:18 pm

  Zajrzalem na twitter Bartosza W. „USA, Izrael, USA, USA, Izrael, Izrael, Izrael, Izrael, Rolling Stones…..”

 129. hlb
  19/11/2012 o 7:26 pm

  vHF :

  Hehe, naprawdę masz na imię Zdzisław? W Zurichu?

  Nie ja tylko moje alter ego. Doc. dr Zdzisław Flajszer, do usług.

  No to będę cię wyłącznie tytuławał teraz Docent Zdzisław z Curichu. :-D

  BTW, robiąc quick search w poszukiwaniu komciów do Węglarzyka na Nowym Ekranie, odkryłem fajnego głupka, który ma taki opis bloga:

  Wielokrotnie atakowany, więziony, szykanowany, prześladowany, dyskryminowany i pomawiany za to, że jestem Polakiem w Polsce. Publikacje utajniane; salon24 lub portale z publikacjami atakowane przez urzędowych hakerów: RadioPomost, AferyPrawa, Wordp

  Pacjent ów produkuje zajebisty lolkontent. Same tytuły łapią za atencję, like (pisownia oryg.):

  „You Tube dyskryminuje Polaków.”
  „Izrael w biało-czerwonych barwach atakuje getto Gazy !”
  „Judeo-satanizm jest chroniony w mediach”
  „Rafał Gawronski o rolnictwie i judeo-sataniźmie w Sejmie”

  http://poloniae.nowyekran.pl/

 130. hlb
  19/11/2012 o 7:27 pm

  Miało być Docent Zdzichu z Curichu, bueee , spalone.

  Ten głupek z lolkontentem mnie tak zdekoncentrował, hehehe.

 131. vHF
  19/11/2012 o 7:33 pm

  Wypraszam sobie, tak dobrze się nie znamy. „Docent” albo lepiej „Pan docent” proszę. Albo zwyczajnie vHF.

 132. hlb
  19/11/2012 o 7:48 pm

  vHF :
  Wypraszam sobie, tak dobrze się nie znamy. “Docent” albo lepiej “Pan docent” proszę. Albo zwyczajnie vHF.

  A to proszę, możemy przejść na „pan”. Będzie fajnie.

  NB, przypomniałem sobie, że tu, w Szambie Majora, też spekulowaliśmy na temat Węglarczyka w Rzepie. Ciekawe, kiedy spełni się druga część tego komcia…

  https://galopujacymajor.wordpress.com/2012/11/01/odciski-palcow-bronislawa-wildsteina/#comment-20054

  #MiszczProrokowania

 133. sickofitall
  19/11/2012 o 8:33 pm

  hlb :
  A to proszę, możemy przejść na “pan”. Będzie fajnie.
  NB, przypomniałem sobie, że tu, w Szambie Majora, też spekulowaliśmy na temat Węglarczyka w Rzepie. Ciekawe, kiedy spełni się druga część tego komcia…
  https://galopujacymajor.wordpress.com/2012/11/01/odciski-palcow-bronislawa-wildsteina/#comment-20054
  #MiszczProrokowania

  Oj byłoby pięknie.
  To może trza na jakąś mszę dać, albo wspólną modlitwę w tej intencji na twiterze zorganizować. Kwestię wyboru religii pozostawiam do uzgodnienia, applizm będzie tu chyba najskuteczniejszy.

 134. cyncynat
  20/11/2012 o 4:59 am

  dwa artykuly do porownania:

  http://www.guardian.co.uk/environment/2012/nov/19/civet-coffee-abuse-campaigners

  http://www.nytimes.com/2010/04/18/world/asia/18civetcoffee.html?pagewanted=1&_r=0

  „Norimitsu Onishi became San Francisco bureau chief for The New York Times in April 2012. ”

  zycze mu, oczywiscie, najszybszego upadku prasy papierowej.

 135. cyncynat
 136. armatus
  20/11/2012 o 10:13 am

  Startupowcy <3

 137. hlb
  20/11/2012 o 10:42 am

  @cyncynat, armatus

  Tej, ale przeczytałem Dżuli Szopa i w sumie nie mogę się z nią nie zgodzić. Szczególnie w jednej kwestii: to nie jest tak, że z kalifornijskiego punktu widzenia Polska to kraj białych niedźwiedzi. Cała Europa to kraj białych niedźwiedzi.

  Zresztą to nie stereotyp. To prawda. Europa rzeczywiście jest już przebrzmiałym kontynentem, obecnie półdzikim, pełnym zapóźnionych i agresywnych wobec siebie plemion.

 138. vHF
 139. vHF
  20/11/2012 o 10:44 am

  A tak w ogóle to szykuje się nam piękny dzień. Dzisiaj sky is the limit. Wpisujcie gdzie najlepszy lolkontent!

 140. vHF
  20/11/2012 o 10:49 am

  Tymczasem, ladies & gents, Tomek Grobelski: http://nameste.litglog.org/2012/11/myslisz-ze-wiesz-co-jesz/comment-page-1/#comment-16893

  Inżynieria genetyczna? Check. Pradygmat? Check. Informacja? Check. Energia? Check. Algorytm? Check. A wszystko w czech linijkach.

 141. hlb
  20/11/2012 o 10:57 am

  vHF :
  A tak w ogóle to szykuje się nam piękny dzień. Dzisiaj sky is the limit. Wpisujcie gdzie najlepszy lolkontent!

  O, a był wprowadzony w PL jakiś specjalny stimulus na lolkontent? Można wiedzieć w jakim kierunku powinien pójść risercz?

 142. vHF
  20/11/2012 o 11:00 am

  I am shocked! shocked! że się na jedynkę Guardiana nie przebiło.

  Idźże-idźże gdzieś na gazetę.pl, albo do warzechy na twittera to się dowiesz. Stimulus był przepotężny.

 143. hlb
  20/11/2012 o 11:03 am

  vHF :
  I am shocked! shocked! że się na jedynkę Guardiana nie przebiło.
  Idźże-idźże gdzieś na gazetę.pl, albo do warzechy na twittera to się dowiesz. Stimulus był przepotężny.

  Chodzi ci o najnowszy odcinek serialu „Trotylowy nindża”. O coorva, o coorva. „To jest efekt czyli tak zwany lej”. O, coorva.

 144. 20/11/2012 o 11:04 am

  hlb :

  vHF :A tak w ogóle to szykuje się nam piękny dzień. Dzisiaj sky is the limit. Wpisujcie gdzie najlepszy lolkontent!

  O, a był wprowadzony w PL jakiś specjalny stimulus na lolkontent? Można wiedzieć w jakim kierunku powinien pójść risercz?

  Generalnie chodzi o to, że zamach na Prezydenta to ściema tuskowych medialnych siepaczy!

 145. hlb
  20/11/2012 o 11:06 am

  Prawicowy świr, pracownik Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, antysemita. Powiedzcie mi, że ja tego nie śnię. Że to nie jest ultimate troll, który sam wymyślam, tylko zapomniałem.

  Czekam jeszcze, żeby okazał się bloggerem z Nowego Ekranu. AWSUM!

 146. sickofitall
  20/11/2012 o 11:07 am

  vHF :
  A tak w ogóle to szykuje się nam piękny dzień. Dzisiaj sky is the limit. Wpisujcie gdzie najlepszy lolkontent!

  Magierowski i kierownik jeziora na tt ładnie zapodają.
  Teza prawaków na dziś: niedoszły zamach to lipa i zasłona dymna ratująca ABW przed zmianami. A i najważniejsze zamachowiec z pewnością nie był prawicowcem.

 147. irasiad
  20/11/2012 o 11:07 am

  vHF :
  Tymczasem, ladies & gents, Tomek Grobelski: http://nameste.litglog.org/2012/11/myslisz-ze-wiesz-co-jesz/comment-page-1/#comment-16893
  Inżynieria genetyczna? Check. Pradygmat? Check. Informacja? Check. Energia? Check. Algorytm? Check. A wszystko w czech linijkach.

  Prawie jak Michael Samuels – intelligent, sensitive, caring, all in the same sentence :)

  /od 1:09/

  …sensitive exploitation of natural resources, intelligent self-interest to motivate long-term gains in a caring… capitalist… concept.

 148. vHF
  20/11/2012 o 11:08 am

  hlb :
  Prawicowy świr, pracownik Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, antysemita. Powiedzcie mi, że ja tego nie śnię. Że to nie jest ultimate troll, który sam wymyślam, tylko zapomniałem.

  Misujesz trika trochę, bo akurat tutaj najlepszy lolkontent będzie meta-, tj. jak to wszystko jest prowokacja służb !!!11!

 149. 20/11/2012 o 11:12 am

  A nasz rodzimy Brejwik, do którego się tu nie linkuje, wysmażył tekst (z datą wczorajszą), który trochę mi zakręcił sentymentalną łezkę w oku, bo sobie przypomniałem, jak się bawiłem na wakacjach w górach, kiedy miałem 8-10 lat.

  Co prawda teraz ten tekst jakiś taki mniej śmieszny się zrobił.

 150. adas
  20/11/2012 o 11:14 am

  Ja już troluję. Znaczy się Putinem, trotylem na tu itepe.

  Co gorsza, ta ciemniejsza część mnie zaczyna się czuć jak Jankes z Południa. Więc zakrzyknę:

  To spisek rządu federalnego uderzający w wolnych Polaków i prawo noszenia broni, bym mógł zastrzelić każdego kto chce zastrzelić mnie !!!!!!!!!!

 151. 20/11/2012 o 11:19 am

  Hehe, a strona AR w Krakowie, z wyszukiwarką nazwisk pracowników (ciekawe ilu ma na imię Bruno i nazwisko na K?) wisi :).

 152. hlb
  20/11/2012 o 11:20 am

  …oczywiście tak jak i koledzy rzuciłem się guglać ktoto-ktoto. Ale nie tylko my. Psych24 też.

  http://uslyszane.salon24.pl/465543,nazywam-sie-kwiecien-brunon-kwiecien

  Also, lolprognozna ze szkoły Migalskiego…

  Praktycznie w tym momencie Państwo wypowiedziało wojnę swoim obywatelom a nadchodzą czasy totalnej inwigilacji i delegalizacji wielu ugrupowań.

 153. hlb
  20/11/2012 o 11:27 am

  fernando llort :
  Hehe, a strona AR w Krakowie, z wyszukiwarką nazwisk pracowników (ciekawe ilu ma na imię Bruno i nazwisko na K?) wisi :).

  Ale wiesz, że twój kung-fu master podejrzewa, że ten brejwik to może być z Szamba Majora?

  http://blip.pl/s/1622435247

  Może to ty jesteś dla niego tym brejwikiem? Bo vHF, cyncynat, DoktorNo, armatus ani ja to raczej nie? Idź zapytaj Wojtka, czy to ciebie podejrzewa, hihihi.

 154. vHF
  20/11/2012 o 11:28 am

  A tak w ogóle to niech niektórzy paczą do czego prowadzą docentury w kraju. Już lepiej być wiatrakiem w Brabancji.

 155. hlb
  20/11/2012 o 11:36 am

  Felietoniści z demotywatory.pl rzucili się do komentowania. Poziom mniej więcej ten sam, co felietoniści Gazety Telewizyjnej i Wysokich Obcasów…

  http://www.tarsjusz.pl/p-brunon-kwiecien-47143

 156. 20/11/2012 o 11:40 am

  hlb :

  fernando llort :Hehe, a strona AR w Krakowie, z wyszukiwarką nazwisk pracowników (ciekawe ilu ma na imię Bruno i nazwisko na K?) wisi :).

  Ale wiesz, że twój kung-fu master podejrzewa, że ten brejwik to może być z Szamba Majora?
  http://blip.pl/s/1622435247
  Może to ty jesteś dla niego tym brejwikiem? Bo vHF, cyncynat, DoktorNo, armatus ani ja to raczej nie? Idź zapytaj Wojtka, czy to ciebie podejrzewa, hihihi.

  Skąd, mój wielki przyjaciel nie mógłby, za bardzo sobie ufamy.

  A swoją drogą, wrzucanie cywilizacjośmierciowego blogu majora na zasadzie ‚bo ja ich nie lubię’ do worka z psych24, Brejwikiem czy NE… widzę, że wy po obu stronach tej waszej spinko-dramy macie nieźle nasrane w głowach :).

 157. adas
  20/11/2012 o 11:40 am

  Ciekawe czy Wojtek już pracuje nad tekstem: „Tak, durni chujmnaiści, z ziemi do kwiatków można zrobić bombę”?

 158. vHF
  20/11/2012 o 11:42 am

  adas :
  Ciekawe czy Wojtek już pracuje nad tekstem: “Tak, durni chujmnaiści, z ziemi do kwiatków można zrobić bombę”?

  OMG, koniecznie! I to dzisiaj!

 159. 20/11/2012 o 11:45 am

  Majorze, wkurzyłem czymś Twój spamołap?

 160. hlb
  20/11/2012 o 11:47 am

  fernando llort :
  Majorze, wkurzyłem czymś Twój spamołap?

  Może korwinizmem? Ale nie chciałbym o to zaczynać nowego flejma. Nie denerwuj się.

 161. irasiad
  20/11/2012 o 11:48 am

  vHF :
  A tak w ogóle to niech niektórzy paczą do czego prowadzą docentury w kraju. Już lepiej być wiatrakiem w Brabancji.

  Very, very witty.

  Lepiej to nawet byc zapieklym polskim katolikiem w wojewodztwie zurychskim.

  Chuj dach.

 162. hlb
  20/11/2012 o 11:49 am

  fernando llort :

  A swoją drogą, wrzucanie cywilizacjośmierciowego blogu majora na zasadzie ‘bo ja ich nie lubię’ do worka z psych24, Brejwikiem czy NE… widzę, że wy po obu stronach tej waszej spinko-dramy macie nieźle nasrane w głowach :).

  Eee, zaraz nasrane. My sobie trollujemy. A Wojtek jest troszeczkę spięty, bo triumfował, że chumaniści som gupie, a jakby było więcej chemików to byłoby cudownie. Tymczasem poslki brejwik jest właśnie chemikiem. Jak Wojtek. Mówisz-masz, hihihi.

 163. hlb
  20/11/2012 o 11:51 am

  irasiad :

  vHF :
  A tak w ogóle to niech niektórzy paczą do czego prowadzą docentury w kraju. Już lepiej być wiatrakiem w Brabancji.

  Very, very witty.
  Lepiej to nawet byc zapieklym polskim katolikiem w wojewodztwie zurychskim.
  Chuj dach.

  @vHF
  Przypierdolił ci paragrafu Curich. Nie wiem jak się wybronisz. :-D

 164. 20/11/2012 o 11:53 am

  hlb :

  fernando llort :Majorze, wkurzyłem czymś Twój spamołap?

  Może korwinizmem? Ale nie chciałbym o to zaczynać nowego flejma. Nie denerwuj się.

  Wolny rynkek!
  D***kracja!
  Volenti non fit iniuria!
  Dysedukacyjne szkoły!

  ?

  ?

  No więc jednak nie.

 165. 20/11/2012 o 11:54 am

  hlb :

  fernando llort :
  A swoją drogą, wrzucanie cywilizacjośmierciowego blogu majora na zasadzie ‘bo ja ich nie lubię’ do worka z psych24, Brejwikiem czy NE… widzę, że wy po obu stronach tej waszej spinko-dramy macie nieźle nasrane w głowach :).

  Eee, zaraz nasrane. My sobie trollujemy. A Wojtek jest troszeczkę spięty, bo triumfował, że chumaniści som gupie, a jakby było więcej chemików to byłoby cudownie. Tymczasem poslki brejwik jest właśnie chemikiem. Jak Wojtek. Mówisz-masz, hihihi.

  Spierdalaj, ja też jestem chemikiem :)

 166. vHF
  20/11/2012 o 11:57 am

  hlb :
  Przypierdolił ci paragrafu Curich. Nie wiem jak się wybronisz. :-D

  Etam, kolega irasiad żartuje. Oraz odnosi się do niedawnego (umiarkowanego) sukcesu trollerskiego Zdzisława F.

 167. hlb
  20/11/2012 o 11:58 am

  fernando llort :

  hlb :

  fernando llort :
  A swoją drogą, wrzucanie cywilizacjośmierciowego blogu majora na zasadzie ‘bo ja ich nie lubię’ do worka z psych24, Brejwikiem czy NE… widzę, że wy po obu stronach tej waszej spinko-dramy macie nieźle nasrane w głowach :).

  Eee, zaraz nasrane. My sobie trollujemy. A Wojtek jest troszeczkę spięty, bo triumfował, że chumaniści som gupie, a jakby było więcej chemików to byłoby cudownie. Tymczasem poslki brejwik jest właśnie chemikiem. Jak Wojtek. Mówisz-masz, hihihi.

  Spierdalaj, ja też jestem chemikiem :)

  Spierdalaj, więc Wojtek miał rację: to ty. Haha, ale się obśmiałem.

 168. vHF
  20/11/2012 o 11:59 am

  irasiad :
  Chuj dach.

  Chuj mi dach indeed :-)

 169. hlb
  20/11/2012 o 12:02 pm

  vHF :

  hlb :
  Przypierdolił ci paragrafu Curich. Nie wiem jak się wybronisz. :-D

  Etam, kolega irasiad żartuje. Oraz odnosi się do niedawnego (umiarkowanego) sukcesu trollerskiego Zdzisława F.

  Obecnie prawdziwy żart jest niodróżnialny od prawdziwego trolla. Tak, jak i mondry hemik nieodróżnialny od gupiego chumanisty. Do tego prowadzi używanie języka polskiego w internetach.

 170. adas
  20/11/2012 o 12:13 pm

  Nono, to widać, że chemicy są przyszłością narodu. Sami najlepsi;)

  Mignęło przed chwilą na Twitterze gospodarza – gejobomber to w końcu był prawdziwy zamach, esbecki spisek czy prowokacja jak ta dzisiejsza? Zupełnie serio – mamy w tym kraju tylu dziennikarzy śledczych, a pisał o tej sprawie ktokolwiek? Z którejkolwiek gazety, z którejkolwiek strony? Mnie ta sprawa wkurwia (nadal), bo to była próba wpłynięcia na wynik wyborów. Ktokolwiek poczynił to…

 171. hlb
  20/11/2012 o 12:18 pm

  adas :
  Ciekawe czy Wojtek już pracuje nad tekstem: “Tak, durni chujmnaiści, z ziemi do kwiatków można zrobić bombę”?

  Nie powinien tego marnować na notkę. Jak do konca upadnie prasa papierowa i Wojtek będzie mógł wrócić uprawiać chemię, to może opatentuje ten pomysł i otworzy wreszcie swój wymarzony startup.

 172. 20/11/2012 o 12:19 pm

  Kurwa, ale dziś dostarczają, nie wiadomo gdzie ręce włożyć. Wojtek ma zajebisty butthurt, chyba nas naprawdę nie lubi lololol

 173. hlb
  20/11/2012 o 12:20 pm

  …o ile, oczywiście to tego czasu nie zmonetyzuje srogo na tej swojej „Lemoniadzie”.

 174. sickofitall
  20/11/2012 o 12:21 pm

  Jaki wysyp na wpotylice: Bochwicowa, Karnowski itd. dla każdego coś miłego.

 175. vHF
  20/11/2012 o 12:21 pm

  Haha, Brunobomber był powiązany z Duszpasterstwem Akademickim (tzw. Beczką). Prawie się popłakałem. Jeśli okaże się też członkiem Klubu Jagiellońskiego to eksploduję.

  Piękny dzień dzisiaj.

 176. irasiad
  20/11/2012 o 12:23 pm

  vHF :

  hlb :
  Przypierdolił ci paragrafu Curich. Nie wiem jak się wybronisz. :-D

  Etam, kolega irasiad żartuje. Oraz odnosi się do niedawnego (umiarkowanego) sukcesu trollerskiego Zdzisława F.

  Prosze Pana, moze ja zartuje, a moze nie.

  Jak Pan wie, od dawna podejrzewam Pana o niezwykle ortodoskyjny katolicyzm w formie znacznie bardziej konserwatywnej niz np. B16, i moze czas na to, zeby co niektore osoby tutaj ostrzec. Pamieta Pan „Poboznosc Zdzislawa” ? Tylko zacytuje fragment, zeby potem Panscy koledzy sie ciezko nie zdziwili.

  ” Zamiast upragnionej teologii Zdzislaw rozpoczal studia nad bioinformatyka. Mimo to chec aktywnego duszpasterstwa nie zniknela calkowicie i znalazla wyraz w zadziwiajacym wallenrodycznym akcie wstapienia do grupy zwanej ‚Pomiot Zbiorowy’. Co do artykulu ‚Siedem powinnosci ateisty’, ktory opublikowal jako czlonek owej zbiorowosci, istnieja dwie podstawowe egzegezy, z ktorych kazda jest bledna. Z jednej strony mozna nan patrzec jako ironiczna wypowiedz ateisty nt. zycia w polskich realiach, z drugiej – i ta interpretacja jest znacznie blizsza prawdy – jest to swego rodzaju kodeks etyczny niewierzacych. Prawda jest jeszcze prostsza: jest to artykul napisany przez gleboko wierzacego katolika, ktory wskazuje ateistom wlasciwy sposob postepowania, mogacy byc poczatkiem drogi na lono Kosciola. Zdzislaw osiagnal przy tym znaczacy sukces, owa grupa piewcow ateizmu ulegla rozpadowi.”

  O tym jak Pan kiedys spiewal na caly Krakow „Przybiezeli…” do domofonu kolegi, to nie bede nawet wspominal.

  Z zapieklym pozdrowieniem,
  irasiad

 177. hlb
  20/11/2012 o 12:23 pm

  Swe błękitne oburzenie wyraziła już Błękitna Polska.
  http://zagozda.nowyekran.pl/post/80471,prowokacja-sluzb

 178. hlb
  20/11/2012 o 12:28 pm

  vHF :
  Haha, Brunobomber był powiązany z Duszpasterstwem Akademickim (tzw. Beczką). Prawie się popłakałem. Jeśli okaże się też członkiem Klubu Jagiellońskiego to eksploduję.
  Piękny dzień dzisiaj.

  Czyżby #jestemchemikiemwięcwiem meets #sarmackiepierdolenie? Nie zapominajmy, że krakoski brejwik miał pomocników, więc najlepsze na pewno przed nami.

  Pambuk istnieje i jest anonimowym trollem z internetów.

 179. vHF
  20/11/2012 o 12:32 pm

  @irasiad

  Proszę Pana, z tą teorią to prosimy na Nowy Ekran. Albo przynajmniej zachować na dzień uboższy w lolkonent, a nie sypać piach w mannę jak Pan nam tu robi.

  Co do „Przybieżeli” to się przyznaję. Jak również do śpiewania „Warszawianki 1831 r.” (Oto dziś dzień krwi i chwały…) przez całą długość ul. Sławkowskiej.

 180. adas
  20/11/2012 o 12:38 pm

  ja bardzo przepraszam, ale jak ktoś z Warszawy, to może niech poleci sprawdzić, czy koło Sejmu nie ma jakiejś brzozy?

  Czy czekają nas wyliczenia, że z 4 ton nawozów (ruskich albo ledwie co przed ruskimi obronionych), chilijskiej saletry oraz ptasiego guana nie można wysadzić Sejmu? Więc to SPISEK?

  Czy mógłby ktoś posłużyć linkiem do WO?

 181. armatus
  20/11/2012 o 12:42 pm

  adas :
  Czy czekają nas wyliczenia, że z 4 ton nawozów (ruskich albo ledwie co przed ruskimi obronionych), chilijskiej saletry oraz ptasiego guana nie można wysadzić Sejmu? Więc to SPISEK?

  Już są.

 182. armatus
  20/11/2012 o 12:56 pm

  OK aktualny pomysł prawactwa jest taki: ABW inspirowałą i wrabiała biednego człowieka od samego początku. Bez ABW nie byłoby mowy o zamachu. Tusk hodował sobie wariata na marsz, tylko coś nie wyszło i odpalili później. A Sawicka?

 183. hlb
  20/11/2012 o 12:57 pm

  adas :
  Czy czekają nas wyliczenia, że z 4 ton nawozów (ruskich albo ledwie co przed ruskimi obronionych), chilijskiej saletry oraz ptasiego guana nie można wysadzić Sejmu? Więc to SPISEK?

  Pan zamawiał…
  http://naszeblogi.pl/34149-cztery-tony-ladunku-wybuchowegow-busie

  adas :
  Czy mógłby ktoś posłużyć linkiem do WO?

  Którym? Takim ogólnym, dla cześćjacków? Czy intymnym, dla Kashmirusa i Królowej Nocy?

  BTW, Wojtek se policzył, że ma tylko 10 rzeczywistych czytelników. Reszta to łowcy LOLa.

  http://blip.pl/s/1622427231

 184. barista
  20/11/2012 o 1:03 pm

  a prokurator na konfernecji prasowej pokazuje jutubki z wybuchami, i mowi „a proszem państwa tu był akwen wodny”; chuj z Brunonem (prowokacja ABW i ruskich), ale żeby prokurator akwen wodny widział…

 185. adas
  20/11/2012 o 1:10 pm

  dzięki, i dzięki. Jakoś mi się blip ni skojarzył. Ale podrzucanie linka do kultowego bloga WO to wyższego rzędu troling;)

  Ja i tak Wojtka lubię. Za popkulturowe sieczki. Przynajmniej niektóre.

 186. vHF
  20/11/2012 o 1:19 pm

  Dziwne że cyncynat nic nie napisał przez cały poranek (wieczór). Boje się że przedawkował lolkonent.

 187. irasiad
  20/11/2012 o 1:51 pm

  vHF :
  Haha, Brunobomber był powiązany z Duszpasterstwem Akademickim (tzw. Beczką). Prawie się popłakałem.

  Niezle. Ciekawe, czy nalezal do grona ‚zaaganzowanych’, czy raczej do tych,ktorzy sa ‚zaangazowani w tlumaczenie sie, dlaczego nie sa zaangazowani.’

  Ze wzgledu na paru zaangazowanych mam jednak nadzieje, ze jeden Bruno nie wysadzi Beczki…

 188. irasiad
  20/11/2012 o 1:52 pm

  …do grona ‚zaangazowanych’ …

 189. hlb
  20/11/2012 o 1:57 pm

  adas :
  dzięki, i dzięki. Jakoś mi się blip ni skojarzył. Ale podrzucanie linka do kultowego bloga WO to wyższego rzędu troling;)
  Ja i tak Wojtka lubię. Za popkulturowe sieczki. Przynajmniej niektóre.

  Ale przecież my tu wszyscy bardzo Wojtka lubimy. To my jesteśmy tych 10 czytelników, których wspominał, że ma na poważnie. To reszta czyta go dla beki.

 190. hlb
  20/11/2012 o 2:22 pm

  #prawicowepoczuciehumoru

  „Brunon to imię męskie pochodzenia germanskiego. Wywodzi się od słowa brüno znaczającego „niedźwiedź” lub „brunatny”. No i wszystko jest jasne: brunatny = narodowiec = faszysta = antysemita = zamachowiec.”

  http://monsieurb.nowyekran.pl/post/80476,brunatny-niedzwiedz

 191. sickofitall
  20/11/2012 o 2:24 pm

  z innej beczki
  #śmierćprasypapierowej odwołana przez braci Karnowskich za kasę SKOKu. Nowy lolcontent w wersji papierowej już wkrótce.

  http://www.press.pl/newsy/prasa/pokaz/40387,Bracia-Karnowscy-zakladaja-pismo-W-sieci—pomagaja-im-SKOK-i

 192. adas
  20/11/2012 o 4:02 pm

  sickofitall :
  z innej beczki
  #śmierćprasypapierowej odwołana przez braci Karnowskich za kasę SKOKu. Nowy lolcontent w wersji papierowej już wkrótce.
  http://www.press.pl/newsy/prasa/pokaz/40387,Bracia-Karnowscy-zakladaja-pismo-W-sieci—pomagaja-im-SKOK-i

  Z jakiej innej beczki? Ja, internauta śledczy(c), pytam o dziwną zbieżność czasową ujawnienia tzw. zamachu i prezentacji nowego czasopisma prawdziwych Polaków (i Polek, niestety, no ale mamy d…. krację). Kto chciał przykryć, pokryć i co?

  A jako internauta śledczy(c) pytam także, czy prawdę jest, iż nowy dwutygodnik miał się zacząć ukazywać już po planowanym zamachu?

  Bruno K.kojarzy mi się zresztą z Józefem K. Zwyczajny człowiek doprowadzony do ostateczności przez władzę.

  Kto pierwszy zaproponuje bohaterskiemu doktorowi inżynierowi stałą rubrykę? Karnowscy czy GPC?

  I ostatnie pytanie, cóż Eryk Mistewicz guru od rewolucji prawicowych, napisał o finansowaniu rewolucji?

 193. adas
  20/11/2012 o 5:53 pm

  Lolkontent swoją drogą, ale jak czytam, ze jakieś służby (jakiekowlek) rozpracowywały od miesięcy i „nawiązały kontakt pod przykryciem”, to jednak czerwona lampka się mi zapala.

  To może się skończyć wielką awanturą, nie tylko w intenetsach.

 194. cyncynat
  20/11/2012 o 6:08 pm

  vHF :
  Dziwne że cyncynat nic nie napisał przez cały poranek (wieczór). Boje się że przedawkował lolkonent.

  czytam. nie mam czasu na pisanie – tyle lolkontentu

 195. 26/01/2013 o 10:48 am

  Excellent post. I absolutely appreciate this
  site. Thanks!

 196. 02/05/2013 o 6:16 pm

  It’s going to be finish of mine day, however before finish I am reading this impressive post to increase my experience.

 197. 20/10/2013 o 11:07 am

  For newest news you have to pay a visit world wide web
  and on world-wide-web I found this web page as a most excellent web
  site for hottest updates.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: