Strona główna > felietonik > Nie blokujcie komitetów, zakładajcie własne

Nie blokujcie komitetów, zakładajcie własne

Miałem zostawić ten temat, ale jako że się doczekałem polemiki ze strony jednego z autorów Nowych Peryferii, postanowiłem skreślić kilka zdań dodatkowych, zwłaszcza że działalność Nowych Peryferii sobie niezwykle cenię. Polemika Marcelego Sommera ukazała się podczas wywiadu z consolamentum:

Wasz list sporo mówi o medialnej, antyzwiązkowej atmosferze w Polsce. Jest ona na dobre wdrukowana w głowy rodaków, choć obecnie ta część z nich, która sympatyzuje z PiS, ma w związkach naturalnego sprzymierzeńca. Piotr Duda staje się postacią coraz popularniejszą. Lewica odbuduje swe wpływy społeczne za pośrednictwem związków zawodowych?

Wierzę, że związki mają w Polsce do odegrania ważną rolę. Mają szansę stać się głównymi instytucjonalnymi przyczółkami oporu przeciwko postępującemu „zwijaniu państwa”, deregulacji gospodarki, ograniczaniu praw pracowniczych pod pretekstem „zwiększania elastyczności” czy „wspierania przedsiębiorczości” (w rzeczywistości sprzyjającym wyłącznie wielkiemu kapitałowi). I w tym sensie mogą stać się czymś znacznie więcej niż zakładnikiem tej czy innej opcji politycznej (dlatego też cieszę się z podpisów prospołecznych prawicowców z Pressji czy rebelyi.pl). Kibicuję Piotrowi Dudzie, ponieważ wydaje mi się, że ma on świadomość tych wyzwań oraz słuch społeczny, talent i umiejętności, które dają nadzieję, że im sprosta. Zwracam też uwagę na to, że w ostatnich latach stosunek Polaków do związków zawodowych się zmienił, co jest też w pewnym stopniu efektem zmian w stylu i zasadach działania największego związku, jakim jest „Solidarność”. Wskazują na to choćby wyniki badań społecznych – wg ostatnich sondaży CBOS 44% społeczeństwa pozytywnie ocenia działalność związków. Zmiana atmosfery w tym kierunku powinna oczywiście cieszyć lewicę.

Wasz apel przedrukowały tak różne media, jak „Gazeta Polska Codziennie”, „Nowy Obywatel”, internacjonalista.pl. Równocześnie spotkał się z krytyką z lewej strony. Galopujący Majorstwierdził, że list mija się ze swoim naturalnym adresatem, klasą średnią, która najbardziej ceni sobie święty spokój i bezpieczeństwo.

Publicystyczne tezy na temat klasy średniej są zwykle dość problematyczne. Każdy definiuje to pojęcie inaczej, tak jak mu wygodnie. Jedni, mówiąc o klasie średniej, mają przed oczami mieszkańców strzeżonych osiedli, pracowników korporacji i drobnych przedsiębiorców, drudzy – urzędników czy nauczycieli, pracujących na stabilnych umowach. Jeszcze inni, jak Piotr Ikonowicz, dowodzą nie bez racji, że w istocie klasy średniej w ogóle w Polsce nie ma. Nie neguję, że istnieje u nas grupa, którą cechuje wrażliwość, o jakiej pisze Galopujący Major, ale nie wydaje się, żeby pokrywała się ona z przynależnością klasową. Na opisywaną przez niego postawę składają się liczne czynniki, takie jak sympatie polityczne i medialne, środowisko pracy (sektor publiczny czy prywatny), wyobrażenia i aspiracje społeczne oraz status symboliczny, które to czynniki mogą, ale nie muszą pokrywać się z kryteriami definiującymi klasę średnią. Z perspektywy rzetelności metodologicznej to są niebezpieczne rejony. Od takiej tezy, jaką stawia GM niedaleko już do stwierdzeń w rodzaju: „klasa średnia wybiera PO”, „inteligent powinien mieć poglądy takie i takie”, które w najnowszej historii były wykorzystywane jako rodzaj samospełniającej się propagandy.

GM przyjął w swoim tekście bardzo cyniczną perspektywę, w której umyka np. fakt, że w naszym liście nie ma żadnej „obrony przemocy”. Kluczowym celem był dla nas natomiast sprzeciw wobec manipulacji i gry na emocjach (dotyczącej szczególnie tej grupy, o której GM pisze), robienia z nagłaśniania i „nadmuchiwania” pojedynczych i niezbyt poważnych incydentów sposobu na mobilizację polityczną. W oczach Galopującego treść naszego listu właściwie nie ma znaczenia, liczy się tylko to, że stając w sprawie blokady Parlamentu po stronie związkowców „przegrywamy” klasę średnią (czy raczej pewną jej część).

Oczywiście, że publicystyczne tezy o klasie średniej są problematyczne, ale nie o metodologię tu idzie. Czy nazwiemy ich spauperyzowaną klasą średnią, czy klasą średnią niejednorodną, czy wyborcami średniej krajowej brutto, intuicyjnie – przynajmniej mam takie wrażenie – wszyscy chyba jesteśmy w stanie zidentyfikować pewną głosującą na Platformę grupę. Nie chodzi oczywiście o to, jak inteligent (może raczej absolwent wyższej uczelni) „ma głosować”, tylko jak ten przeciętny „inteligent” rzeczywiście głosuje. Jakie czyta gazety, jaką ogląda telewizję i o czym rozmawia w pracy – czego dowodem te miliony skarg wykształconych pisowców, którzy przez lata bali się „coming outu” we własnym środowisku ze względu na antykaczystowską presję.

I teraz mamy tą grupę, z której siłę czerpie Platforma, do której skierowana jest większość tygodników opinii, najbardziej wpływowa telewizja w kraju, kilka koncernów medialnych. Grupa, która dała Tuskowi bezprecedensowe dwie kadencje pod rząd. I naprzeciwko niej staje Duda z blokowaniem Sejmu. Pisze Marceli Sommer „Kluczowym celem był dla nas natomiast sprzeciw wobec manipulacji i gry na emocjach (dotyczącej szczególnie tej grupy, o której GM pisze), robienia z nagłaśniania i „nadmuchiwania” pojedynczych i niezbyt poważnych incydentów sposobu na mobilizację polityczną.”

Sęk w tym, że z punktu widzenia owej „klasy średniej” to był bardzo poważny incydent. Nie ze względu na „skalę ofiar”, uciążliwość, ale zaskoczenie realną przemocą i impotencją państwa. Jak to jest, że pijacy i oberwańcy blokują naszych posłów, naszego premiera, nasze państwo? W tym sensie Duda popełnił błąd. Dał TVN dokładnie to, po co wozy transmisyjne zostały tam ustawione. Przy zachowaniu wszystkich proporcji, podobnie rozprawiano się z warchołami pierwszej Solidarności. Dlatego tak bardzo się bali prowokacji i pilnowali nawzajem. Pamiętam, jak kilka miesięcy temu w debacie sejmowej Tusk skandalicznie  wyzwał Dudę od pętaków. Reakcja Dudy była znakomita, nie takie obelgi znosiłem – odpowiadał, dalej pytając o kpinę z demokracji poprzez odrzucenie referendum. Ale kilka tygodni temu, po tym jak się spytano go o plucie i bicie, Duda odpowiedział, że kobieta z dzieckiem powinna siedzieć w domu. Naprawdę tak trudno rozumieć tę wizerunkową (i nie tylko) katastrofę? Ja nawet wiem, jak załatwią Dudę. Posadzą go naprzeciwko jakiegoś profesora ekonomii, albo „niezależnego eksperta” z Centrum im. Adama Smitha i Duda przegra. Bo jest z zawodu tokarzem, więc musi przegrać. Taka jest logika demokracji medialnej i argumentów z autorytetu. Tadeusz Mosz i Witold Gadomski dopełnią reszty.

Moje stanowisko nie jest cyniczne, ale taktyczne. Bez tej „nie-średniej klasy średniej”, która swoją masą, „opiniotwórczością” (w skali polskiej rodziny), nadaje ton debacie publicznej, rachityczna lewica nie jest w stanie niczego osiągnąć. List Nowych Peryferii podpisało całe 250 osób. Ile setek tysięcy postów pojawiło się na forum gazeta.pl? Na twitterze, fejsbuku?

Może zabrzmi to nawinie, ale z taktycznego punktu widzenia, o wiele bardziej korzystne (również długofalowo) jest założenie związku zawodowego w Mekce wyborców Platformy przez Wojciecha Orlińskiego, niż blokowanie Sejmu ze scenami płaczącej matki posłanki. Bo dla oburzonych widzów Faktów po Faktach, okazuje się, że związki zawodowe to coś więcej niż szczanie na peronie i palenie opon.

Treść listu Nowych Peryferii, owszem ma znaczenie i ja się z nim, co do zasady, zgadzam. Ja tylko wskazuję, że moim zdaniem, sprowadzanie wszystkiego do nadmuchiwania” pojedynczych i niezbyt poważnych incydentów przypomina mi te wszystkie apele kibicowskie po kolejnych zadymie, które nawet jeśli są prawdziwe, to skutek wywołują dokładnie odwrotny do zamierzonego.

Reklamy
 1. 29/05/2012 o 12:51 pm

  Grupa, która dała Tuskowi bezprecedensowe dwie kadencje pod rząd.

  Bzdura. Dwie kadencje Tuskowi dali kaczyści. Przed wyborami jakoś po prostu się okazuje, że jak trwoga, to do Tuska.

  Tymczasem 80% jest przeciw podniesieniu wieku, 80% przeciw ACTA, 80% przeciw reformie Kopacz/Arłukowicza, 80% uważa, że rząd schrzanił z autostradami. (te wszystkie 80% trochę z palucha, ale mniej więcej obraz jest taki). Wszyscy są przeciw Tuskowi, bo Tusk pijarowsko leży – tylko po prostu wszyscy są też bardziej przeciw Kaczorowi.

  Duda merytorycznie ma poparcie, bo – jako związkowiec – jest populistą, a populizm popłaca. Po prostu „S” się kojarzy z kaczyzmem, a ‚odruchowym’ lekiem na kaczyzm jest PO. Pokaż mi jakieś badania, że KŚ się wystraszyła Dudy zadymiarza. Raczej się ucieszyli, że ktoś dokopał tym wstrętnym politykom.

  Poczekaj, aż Kaczyński z Antkiem zwolnią Dudzie miejsce, to będziesz miał swój ukochany sukces lewicy.

 2. 29/05/2012 o 12:55 pm

  kashmir :

  Grupa, która dała Tuskowi bezprecedensowe dwie kadencje pod rząd.

  Bzdura. Dwie kadencje Tuskowi dali kaczyści. Przed wyborami jakoś po prostu się okazuje, że jak trwoga, to do Tuska.

  A ze strachu przed Kaczystami to kto przede wszystkim głosował? Rosjanie?

 3. 29/05/2012 o 12:59 pm

  O jezu, przecież nie chodzi „kto głosował”, tylko że tego kogoś nie zrażają żadne akcje Dudy, tylko odjazdy Antka raczej.

 4. 29/05/2012 o 1:07 pm

  kashmir :

  O jezu, przecież nie chodzi “kto głosował”, tylko że tego kogoś nie zrażają żadne akcje Dudy, tylko odjazdy Antka raczej.

  O jezu, ale ja mówię, że akcje Dudy zniechęcają do Dudy i lewicy i nie twierdzę, że to przez Solidarność Tusk wygrał albo nie wygrał. Wygrał bo ma określonych wyborców i to ich strachy dają mu władzę. Teraz do strachów dołącza Solidarność.

 5. cyncynat
  29/05/2012 o 1:08 pm

  Wolodzko przeszkadza arogancja Wyborczej, ale bez zazenowania cmoka sie z Nicponiem. Wolodzko to katolicko-naziolska „lewica”.

 6. cyncynat
  29/05/2012 o 1:14 pm

  „z Marcelim Sommerem, członkiem-założycielem Nowych Peryferii, studentem londyńskiej School of Slavonic and East European Studies”

  Uwielbiam, jak ktos jedzie do UK czy USA by dalej studiowac wasanistyke. Rozumiem, kinda, jak ktos z Newcastle czy Michigan idzie na Slavonic Studies, ale jak ktos z Polszy jedzie do Londynu studiowac Slowackiego….

 7. 29/05/2012 o 1:16 pm

  galopujący major :

  kashmir :
  O jezu, przecież nie chodzi “kto głosował”, tylko że tego kogoś nie zrażają żadne akcje Dudy, tylko odjazdy Antka raczej.

  O jezu, ale ja mówię, że akcje Dudy zniechęcają do Dudy i lewicy i nie twierdzę, że to przez Solidarność Tusk wygrał albo nie wygrał. Wygrał bo ma określonych wyborców i to ich strachy dają mu władzę. Teraz do strachów dołącza Solidarność.

  Mówisz, że Dudzie szkodzą akcje, jak ostatnia, bo wystrasza KŚ. A ja twierdzę, że wystrasza KŚ mizianiem się z kaczystami. Zadymy są ortogonalne, albo i korzystne dla jego poparcia u KŚ.

 8. 29/05/2012 o 1:27 pm

  cyncynat :

  “z Marcelim Sommerem, członkiem-założycielem Nowych Peryferii, studentem londyńskiej School of Slavonic and East European Studies”

  Uwielbiam, jak ktos jedzie do UK czy USA by dalej studiowac wasanistyke. Rozumiem, kinda, jak ktos z Newcastle czy Michigan idzie na Slavonic Studies, ale jak ktos z Polszy jedzie do Londynu studiowac Slowackiego….

  No ale to chyba nie tylko Słowackiego, bo cała Europa wschodnia.

 9. cyncynat
  29/05/2012 o 1:40 pm

  galopujący major :

  cyncynat :
  “z Marcelim Sommerem, członkiem-założycielem Nowych Peryferii, studentem londyńskiej School of Slavonic and East European Studies”
  Uwielbiam, jak ktos jedzie do UK czy USA by dalej studiowac wasanistyke. Rozumiem, kinda, jak ktos z Newcastle czy Michigan idzie na Slavonic Studies, ale jak ktos z Polszy jedzie do Londynu studiowac Slowackiego….

  No ale to chyba nie tylko Słowackiego, bo cała Europa wschodnia.

  Nie „cala Europe wschodnia”, a to co interesuje tych pieciu gosci w departamencie. Profesor Pnin wyjasni Onegina, a profesor Wojcik-Krzak-Ozegowski wylozy Mickiewicza.

 10. cyncynat
  29/05/2012 o 1:45 pm

  Poza tym chodzilo mi o motywacje.

  -Co, Marceli, chcialbys studiowac w Londynie? Fizyke? Moze Architekture?
  -Chmm, nie. Zawsze chcialem zglebiac tajemnicza slowianska dusze.

 11. cyncynat
  29/05/2012 o 1:56 pm

  Sorry za spam, ale o tym juz klasycy pisali:

 12. hlb
  29/05/2012 o 3:59 pm

  cyncynat :
  “z Marcelim Sommerem, członkiem-założycielem Nowych Peryferii, studentem londyńskiej School of Slavonic and East European Studies”
  Uwielbiam, jak ktos jedzie do UK czy USA by dalej studiowac wasanistyke. Rozumiem, kinda, jak ktos z Newcastle czy Michigan idzie na Slavonic Studies, ale jak ktos z Polszy jedzie do Londynu studiowac Slowackiego….

  Jest taka teoria, że kiedy na pudełko z gumiakami naklei się etykietę (UK style), to gumiaki natychmiast wyglądaja jak hunting wellies. W takich wellies to człowiek nawet w żuku wygląda jak range roverze.

  Chyba temu wydam z magazynu lajeczki.

  cyncynat :
  Poza tym chodzilo mi o motywacje.
  -Co, Marceli, chcialbys studiowac w Londynie? Fizyke? Moze Architekture?
  -Chmm, nie. Zawsze chcialem zglebiac tajemnicza slowianska dusze.

  Albo nawet…

  Przyjechał raz pewien Inuit na Saharę studiować inuitystykę. Koincydentalnie studiował ją u inuickiego profesora, u którego mógł studiować inuistyke na Grenlandii. Na przykład w Uniwersytecie Chujawsko-Zamorskim, oddział zimowy w Wygwizdowie.

  Ale przecież wszystkim innym Inuitom robi się w majtach cieplej, kiedy spotykają takiego, który studiuje w Instytucie Lepienia Bałwana Uniwersytetu Saharyjskiego. Profit!

 13. vHF
  29/05/2012 o 4:14 pm

  @cyncynat @hlb

  Chyba nie macie racji jednak. Jeśli już ktoś chce studiować wąsanistykę to właśnie powinien to robić za granicą, bo w Polsce mu ją wyłożą prof. Dudek do spółki z Klubem Jagiellońskim. Trzeba tylko za tą granicą wybrać odpowiednią uczelnię. UCL jest całkiem-całkiem, do tego stopnia że mieli czelność mnie nie przyjąć swojego czasu.

 14. vHF
  29/05/2012 o 4:18 pm

  mięli, kurwa, jest coraz gorzej.

 15. hlb
  29/05/2012 o 4:46 pm

  vHF :
  @cyncynat @hlb
  Chyba nie macie racji jednak. Jeśli już ktoś chce studiować wąsanistykę to właśnie powinien to robić za granicą, bo w Polsce mu ją wyłożą prof. Dudek do spółki z Klubem Jagiellońskim. Trzeba tylko za tą granicą wybrać odpowiednią uczelnię. UCL jest całkiem-całkiem, do tego stopnia że mieli czelność mnie nie przyjąć swojego czasu.

  ALe kto ci pisze, że UCL jest niecałkiem-niecałkiem? Piszę ci, że jakby tam go na profesora wzięli, albo chociaż docenta, to miałoby to sens. Ale magistrem od wąsanistyki zostaje się zapuszczając wąsa, nie goląc go. Więc trzeba do profa Dudka właśnie, bo jego Klub Jagielloński to jest w dużym stopniu istota wąsanistyki.

  Nie możesz zgłębiać i unikac jednocześnie. To jakbyś chciał być cichociemnym spadochronowym bohaterem, tylko że unikałbyś latania samolotami po nocy. No, kuffa! To nie antysemityzm, nie wystarczy wyssać z mlekiem matki.

 16. hlb
  29/05/2012 o 4:48 pm

  vHF :
  mięli, kurwa, jest coraz gorzej.

  Po sobie widzę to samo. Jeszcze dwa, trzy lata człowiek spędzi na tym zmywaku wysługując się obcym panom i woggle będzie po polsku pisał jak redaktor internetu z gazeta.pl.

 17. vHF
  29/05/2012 o 4:54 pm

  Bzdury piszesz dla samego pisania. Dlaczego trzeba mieć wąs by pojąć wąs? A jeśli nawet, to wyjeżdżając na tę zagraniczną wąsanistykę zawodnik ma chcąc nie chcąc wąs wirtualny — jakieś 20 lat życia w Polsce.

 18. vHF
  29/05/2012 o 4:55 pm

  hlb :
  Po sobie widzę to samo. Jeszcze dwa, trzy lata człowiek spędzi na tym zmywaku wysługując się obcym panom i woggle będzie po polsku pisał jak redaktor internetu z gazeta.pl.

  Z wrodzonej chłopskiej uczciwości nie piszę już w CV że mówię po polsku.

 19. hlb
  29/05/2012 o 5:05 pm

  vHF :
  Bzdury piszesz dla samego pisania. Dlaczego trzeba mieć wąs by pojąć wąs?

  Nie mogę się nie zgodzić z kolegą docentem. Z tym pisaniem, znaczy się.

  Ale z drugiej strony, kolega nie zauważa, że ja nie mam nic do tej jego taktyki na spierdolenie z Polski. Gdybym teraz miał dzieścia lat i mieszkał w Polsce, to nie tylko na wąsonistykę, ale nawet do seminarium wstapiłbym, byleby tylko spierdolić z Polski do jakiejś przyjemnej europejskiej stolicy.

  Więc nie w dissowaniu młodzieńca jest istota, tylko w tym przekomicznym „uh, uh, to jest wywiad ze studentem zagranicznym”.

 20. emluby
  29/05/2012 o 5:26 pm

  @cyncynat @hlb @vhf
  trochę nie macie racji pomniejszając wartość wykształcenia humanistycznego, bez względnie gdzie otrzymanego. W mojej opinii jest tak samo ważne jak techniczne. Odczytałem też lekki fap fap fap, że jesteśmy emigranci, a wy wąsacze siedźta w wąsandzie.

 21. vHF
  29/05/2012 o 5:47 pm

  hlb :
  Więc nie w dissowaniu młodzieńca jest istota, tylko w tym przekomicznym “uh, uh, to jest wywiad ze studentem zagranicznym”.

  I tak i nie. Z jednej strony bym wolał, żeby porządne uniwersytety zagraniczne otrzymywały w Polsce szacunek i czołobitność w proporcji do przewagi tych uniwersytetów nad polską średnią krajową. Z drugiej, akurat studentem na tych uniwersytetach może być praktycznie byle kto (choć na UCL ja nie, apparently), więc wszystko sprowadza się do tego, co kol. Sommer powiedział. Ale na nie-post-ironiczne czytać Internetu to ja już nie potrafię i nie chcę.

  @emluby
  Nie pomniejszam wartości wykształcenia humanistycznego po całości, sam jestem wannabe humanistą, ale prawda jest taka, że bullshit na kierunkach humanistycznych jest ilościowo i jakościowo rzędy wielkości niż na kierunkach naukowych.

  Tym że spierdoliłem z Polski fapię się codziennie. Nie uważam natomiast, że każdy kto został to wąsacz, niektórzy nie mogą uciec. Tylko ci co mogą a nie chcą są dla mnie hairy until proven shaven.

 22. hlb
  29/05/2012 o 5:52 pm

  emluby :
  @cyncynat @hlb @vhf
  trochę nie macie racji pomniejszając wartość wykształcenia humanistycznego, bez względnie gdzie otrzymanego. W mojej opinii jest tak samo ważne jak techniczne. Odczytałem też lekki fap fap fap, że jesteśmy emigranci, a wy wąsacze siedźta w wąsandzie.

  Tej, ale kto ci humanistyczne pomniejsza. Tu się humanistyczne powiększa, ale, właśnie, że. Pomiatamy ścisłowcami i biologami. Ale nie z nienawiści, tylko dla przywrócenia równowagi.

  A poważniej, jeszcze raz staram się precyzyjnie objaśnić. Pomniejszałem wartość nadmuchanego zdania: „Marcelim Sommerem, członkiem-założycielem Nowych Peryferii, studentem londyńskiej School of Slavonic and East European Studies”.

  Ale zgodziłęm się też z teorią, że prawdopodobnie czepiam się bo mnie cieszy cudza krzywda i poniżenie. W końcu, jak się ktoś trollem urodził, to Królewną Śnieżką nie umrze.

 23. hlb
  29/05/2012 o 5:59 pm

  vHF :

  hlb :
  I tak i nie. Z jednej strony bym wolał, żeby porządne uniwersytety zagraniczne otrzymywały w Polsce szacunek i czołobitność w proporcji do przewagi tych uniwersytetów nad polską średnią krajową. Z drugiej, akurat studentem na tych uniwersytetach może być praktycznie byle kto

  Kompletnie mnie zgubiłeś. To jak? Dissujemy tych sztudyntów czy nie?

  vHF :
  Nie uważam natomiast, że każdy kto został to wąsacz, niektórzy nie mogą uciec. Tylko ci co mogą a nie chcą są dla mnie hairy until proven shaven.

  Nie no, ja tam się nad wąsami pochylam.

 24. emluby
  29/05/2012 o 6:10 pm

  @szanowni interlokutorzy
  No to fakt humanistyczne powiększa, dissujemy inżynierków i biologów, co zajmują się zarazkami, których nie ma, bo gołym okiem ich nie widać.
  Fakt koleś grubo jedzie z tytułomanią, ale tak jest jak się nie ma za dużo do powiedzenia.
  Wąsy to stan umysłu. Równie dobrze można być wąsaczem gdziekolwiek. Równie dobrze w bolandzie można być bez wąsa (chociaż faktycznie, u nasz w kraju istnieje dobry klimat do jego rozwoju).
  Ale trudności hartują do chooooja i dlatego zostają tu ludziki.

 25. 29/05/2012 o 6:13 pm

  Ciekawa teza, że WO noże taktycznie pomoc w poprawie wizerunku „S”, msm pytanie co on zrobił w czasie burdy pod Sejmem. Niczego nie sugeruje, po prostuje jestem zbyt zajęty aby śledzić wszysko…

  A tymczasem w okolicy księżyców Saturna…

  http://lubczasopismo.salon24.pl/tematydnia/post/421523,czy-zeby-sie-bronic-musimy-stworzyc-gwardie-narodowa

  :)

 26. emluby
  29/05/2012 o 6:30 pm

  Ja jeeebe co za farmazon! Ale jak zwykle na salonie komcie i tak podwyższają poprzeczkę, którą wydawałoby się na niemożliwy poziom podniosła notka :)
  przykład :
  http://rybitzky.salon24.pl/421523,czy-zeby-sie-bronic-musimy-stworzyc-gwardie-narodowa#comment_6180010

  DoktorNo :
  Ciekawa teza, że WO noże taktycznie pomoc w poprawie wizerunku “S”, msm pytanie co on zrobił w czasie burdy pod Sejmem. Niczego nie sugeruje, po prostuje jestem zbyt zajęty aby śledzić wszysko…
  A tymczasem w okolicy księżyców Saturna…
  http://lubczasopismo.salon24.pl/tematydnia/post/421523,czy-zeby-sie-bronic-musimy-stworzyc-gwardie-narodowa
  :)

 27. hlb
  29/05/2012 o 6:41 pm

  DoktorNo :
  Ciekawa teza, że WO noże taktycznie pomoc w poprawie wizerunku “S”, msm pytanie co on zrobił w czasie burdy pod Sejmem. Niczego nie sugeruje, po prostuje jestem zbyt zajęty aby śledzić wszysko…:)

  Wojtek Orliński jako działacz społeczne (np. związkowy) to jest zupełnie nowa jakość. To już jest post-Wojtek Orliński, albo wręcz WOjtek 2.0. Autentycznie jestem ciekaw rozwoju wypadków.

  Związkowiec, który nie zajmuje się paleniem opon i blokowaniem, ale jest z drugiej strony działa na rzecz BKŚ, z której wyrasta – to byłby wreszcie sygnał, że walka o prawa pracownicze wychodzi PL z poprzedniego stulecia. Srsly, nawet jeśli teraz jeszcze mu nie idzie to ja go (cię) proszę: „Wojtku, fake it, fake it ’till you make it!”.

  Jestem gotów ogłosić jednostronne 6-miesięczne moratorium na mopowanie podłogi WO (ofc, tylko w sprawach jego działalności) jeśli to ma mu pomóc zostać prawdziwym działaczem.

  BTW, nareszcie się ktoś odniósł do samej notki. Bo widzę, że towarzystwo tutejsze to tylko dissowac i trollować potrafi.

  DoktorNo :
  A tymczasem w okolicy księżyców Saturna…
  http://lubczasopismo.salon24.pl/tematydnia/post/421523,czy-zeby-sie-bronic-musimy-stworzyc-gwardie-narodowa
  :)

  WOW! Rybitzky jednym rzutem awansował z okręgówki Warzechy do ekstraklasy Kajdasa i Dakowskiego. #lolkontent premium!

 28. 29/05/2012 o 7:14 pm

  Nawiasem mówiąc owa notka spod Japetusa ciągle wisi na stronie głównej…

  (Na marginesie: http://en.wikipedia.org/wiki/Japetus :) )

 29. hlb
  29/05/2012 o 8:07 pm

  O! Zauważyłem w portalach bardzo fajną nową dramę z nieustającego cyklu „piszom polskie obozy”.

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,11823110,_Wyjatkowo_obrzydliwy__absolutnie_skandaliczny___Politycy.html

  Zaznaczam, że jako (zapewne jeden z nielicznych) tutejszych komcionautów, widziałem cały dokument. Nie było tam ani trochę kłamstwa, sama głoa prawda o tym że sarmacki wąs się automatycznie stroszy na widok pejsów nieprawdopodobnie, nadzwyczajnie i buńczucznie. Choć po prawdzieie Ukrainie zbiera się więcej – i słusznie.

  BTW, schadenfreude uprzyjemnia mi fakt, że kilkanaście godzin po ogłoszeniu Euro2012 w Polsce i Ukrainie #miałemotymnotke, iż taki joint-venture to jest nad wyraz głupi pomysł. Geografia mówi głośne, nie (podróż z Poznania do Kijowa? O’kuffa, o’rly?). A najniższym wspólnym mianownikiem będzie (przewidziałem to pierwszy!!!!111jedenjedenoneone) każde gówno na Ukrainie, nawet jeśli polskie gówno jest troszkę mniejsze.

  To było oczywiste, że będzie obowiązywać logika „zarówno w Polsce jak i na Ukranie, czytaj: w tych dzikich i nieludzkich stepach chuj wie gdzie”.

 30. 29/05/2012 o 8:14 pm

  O, to jeśli się już linkuje do Psychiatryka24, to nie mogę sobie darować wklejki z coryllusa (nie wklejam linka, żeby mu statystyk nie nabijać; podkreślenia moje).

  Tytuł: „O atakach ad personam jako metodzie walki ideologicznej”

  Istotną funkcją programów takich jak „Idol”, „Mam talent” czy „Taniec z gwiazdami” , a także show Wojewódzkiego, jest przekonanie ludzi, że chamskie ataki personalne to nic złego, że są one tylko taką metodą na ulepszenie pewnych osób, które nie do końca rozumieją co to znaczy być cool. Jurorami w tych socjologicznych eksperymentach są ludzie, którzy wyglądają tak jak Elżbieta Zapędowska i to jest dodatkowy smaczek całego przedsięwzięcia. Oceniany bowiem nie rozumie co z nim jest nie tak, skoro oceniającą jest właśnie ona. Patrząc na te gęby za stołem nie wie o co chodzi i jest mu przykro. Kiedy już go wykopią za drzwi, podchodzi doń jakiś brudny kurdupel z mikrofonem i śliniąc się zadaje pytania o jego przeszłość i dalsze plany.

  Na takie coś jest jakieś fachowe medyczne określenie?

 31. vHF
  29/05/2012 o 8:20 pm

  @hlb

  Materiału nie widziałem, z Twoją egzegeza się zgadzam w ogólności, ale te płacze dochodzące z wyspy, która dała nam futbolowych huliganów i Johna Terry’ego wywołuje we mnie coś między kwikiem a rechotem.

 32. hlb
  29/05/2012 o 8:23 pm

  kashmir :
  Na takie coś jest jakieś fachowe medyczne określenie?

  Chyba będzie: „commutationem capita cum penis”. ALe nie jestem pewien, może jakiś doktor poprawi.

 33. hlb
  29/05/2012 o 8:25 pm

  vHF :
  @hlb
  Materiału nie widziałem, z Twoją egzegeza się zgadzam w ogólności, ale te płacze dochodzące z wyspy, która dała nam futbolowych huliganów i Johna Terry’ego wywołuje we mnie coś między kwikiem a rechotem.

  Ale w materiale było nie o tym, że „som kibole”, ale że „som SE W NAJLEPSZE kibole”. Nie o to chodzi, kto co miał, tylko jak z tego wyszedł. I czy woggle.

 34. vHF
  29/05/2012 o 8:40 pm

  To kibol ma tak ciężko w ukeju? Weź powiedz coś na ten temat.
  A co kto miał się owszem liczy jak przychodzi do udzielania nagan.

 35. hlb
  29/05/2012 o 9:22 pm

  vHF :
  To kibol ma tak ciężko w ukeju? Weź powiedz coś na ten temat.

  Nie no jasne. Odwiem ci niezwłacznie, bo ja się kuffa znam na fusbalu. Tylko jeszcze nie zapomnij mnie zapytać, jak się rzuca rzut karny i z którego narożnika.

  Nie wiem, jak ma kibol w jukeju. Ale chyba musi mieć ciężko, skoro bilety są imienne, a CCTV jest przyśrubowana do każdego stołka. Dla mnie miernikiem jest to, że słyszę często o znajomych którzy ida na mecz, like, rekreacyjnie okazjonalnie, alternatywnie do pikniku, z rodziną, dziewczyną czy coś.

  Skoro oni nie widzą różnicy między fusbalem a piknikiem, to ja widzę różnicę między Polską a Jukej.

  vHF :
  A co kto miał się owszem liczy jak przychodzi do udzielania nagan.

  Jaki nagan? Like, że każdy na mecz w Polsce ma prawo przynieść nagan? Nie czytam cię w tym fragmencie.

 36. hlb
  29/05/2012 o 9:34 pm

  BTW, jak chcecie mieć bliższą prawdy relację na temat tego co było w programie, to se poczytajcie w The Guardian.

  http://www.guardian.co.uk/football/2012/may/28/euro-2012-ukraine-sol-campbell

  No i znów gazeta.pl niezawodnie dostarcza żenę.

 37. cyncynat
  29/05/2012 o 10:33 pm

  vHF :
  @cyncynat @hlb
  Chyba nie macie racji jednak. Jeśli już ktoś chce studiować wąsanistykę to właśnie powinien to robić za granicą, bo w Polsce mu ją wyłożą prof. Dudek do spółki z Klubem Jagiellońskim. Trzeba tylko za tą granicą wybrać odpowiednią uczelnię. UCL jest całkiem-całkiem, do tego stopnia że mieli czelność mnie nie przyjąć swojego czasu.

  Polonistyka to generalnie powinna byc zabroniona. Na Ojczyznie jest kuznia rusinkow, a zagranica to joke.
  W PL polonistyke studiuje albo was, albo osoba ktora nie wiedziala co innego ze soba robic. Ale jak ktos jedzie na UCL studiowac swojskosc, to juz nie jest zwyklym, ale pretensjonalnym wasem. Mogl przeciez anglistyke na UCL studiowac.

  A za jednym zamachem jeszcze cos zdissuje. Te wszystkie jebane Polish Students Associations. Case study: http://polishstudentsocietycolumbia.weebly.com/board.html
  President: Joanna Caytas

  http://www.womensforumny.org/womensforumny/index.cfm/education-fund/new_ed_fund.cfm?LinkServID=50F46579-155D-F3EA-E8FDD6541CD94D38&Recipient_ID=53&Year=2010

  Jest kilka rzeczy, ktore budza sympatie w tym biogramie, ale jednoczesnie:

  „Growing up in the throes of martial law and despite early success in math and science, Joanna never graduated from high school. In a quest for stability she married a patriarchal religious man who ultimately stripped her of all social and family contact. ”

  I co robi Joanna jak juz ucieknie z tego wasatego piekla? No kurde zostanie prezydentem wszechwasow w Columbia University, zacznie organizowac wigilia polskie, polskie bale i maszerowac z bialo-czerwona flaga po Fifth Avenue: http://polishstudentsocietycolumbia.weebly.com/1/post/2011/10/pulaski-parade-2011.html

  To powinno byc leczone. Chemioterapia, lobotomia, whatever works best.

 38. 29/05/2012 o 10:42 pm

  vHF :

  @hlb

  Materiału nie widziałem, z Twoją egzegeza się zgadzam w ogólności, ale te płacze dochodzące z wyspy, która dała nam futbolowych huliganów i Johna Terry’ego wywołuje we mnie coś między kwikiem a rechotem.

  Ja mam podobnie, a nawet bardziej. IMHO tu chodzi o te ciągle nieutulone żale, że panie, dali World Cup Ruskim, a nie nam, naszej najlepszej lidze angielskiej, więc pokażemy, jak w Bolandzie i u mniejszych Ruskich na Ukrainie jedzą Żydów. Notabene gdyby Polaczki obejrzeli taki film o Arabach albo Ruskich to by tylko przytaknęli (hint: zabierzmy Ukraińcom Euro, wszystko dla nas).

  A przecież to już było wałkowane przez podrośniętego Biebera z UK w Real Football Factory.

 39. vHF
  29/05/2012 o 10:48 pm

  cyncynat :
  W PL polonistyke studiuje albo was, albo osoba ktora nie wiedziala co innego ze soba robic. Ale jak ktos jedzie na UCL studiowac swojskosc, to juz nie jest zwyklym, ale pretensjonalnym wasem. Mogl przeciez anglistyke na UCL studiowac.

  Etam. Jak ktoś ma calling do polonistyki czy innej slawistyki to niech se studuje. A UCL jest do tego lepsze niż chujot, bo większa szansa że wykładowca bez wąsa.

  A za jednym zamachem jeszcze cos zdissuje. Te wszystkie jebane Polish Students Associations.

  Tutaj się raczej nie pokłócimy.

 40. cyncynat
  29/05/2012 o 10:49 pm

  galopujący major :

  vHF :
  @hlb
  Materiału nie widziałem, z Twoją egzegeza się zgadzam w ogólności, ale te płacze dochodzące z wyspy, która dała nam futbolowych huliganów i Johna Terry’ego wywołuje we mnie coś między kwikiem a rechotem.

  Ja mam podobnie, a nawet bardziej. IMHO tu chodzi o te ciągle nieutulone żale, że panie, dali World Cup Ruskim, a nie nam, naszej najlepszej lidze angielskiej, więc pokażemy, jak w Bolandzie i u mniejszych Ruskich na Ukrainie jedzą Żydów. Notabene gdyby Polaczki obejrzeli taki film o Arabach albo Ruskich to by tylko przytaknęli (hint: zabierzmy Ukraińcom Euro, wszystko dla nas).
  A przecież to już było wałkowane przez podrośniętego Biebera z UK w Real Football Factory.

  Jak ja lubie Guardiana i nie lubie calej tej Wschodniej Europy (Zachodniej tez, a to inna historia), tak musze powiedziec ze prasa w UK jest zajebiscie zalgana gdy zaczyna donosic o wschodnich sprawach. Guardian pusci – z okazji Euro – material o glodujacych dzieciach na Ukrainie, ale nie przeszkadza im jakos ze Lebedev kupil Independent, Abramowicz – Chelsie, a Berezovsky przejada swoja kase w Londynie. Czyli spedzac w UK na przemysl rozrywki kase zajebana glodujacym dzieciom w Ukrainie – dobrze, ale Euro w Ukranie – nie dobrze.

 41. vHF
  29/05/2012 o 10:50 pm

  @major
  A to tam było o żydożerstwie też? Ktoś dawno nie był na Emirates i Stamford Bridge jak Tottenham przyjeżdża. Może hlb niech sobie pójdzie, blisko ma, a to przecież jak piknik.

 42. 29/05/2012 o 10:53 pm

  cyncynat :

  galopujący major :

  vHF :
  @hlb
  Materiału nie widziałem, z Twoją egzegeza się zgadzam w ogólności, ale te płacze dochodzące z wyspy, która dała nam futbolowych huliganów i Johna Terry’ego wywołuje we mnie coś między kwikiem a rechotem.

  Ja mam podobnie, a nawet bardziej. IMHO tu chodzi o te ciągle nieutulone żale, że panie, dali World Cup Ruskim, a nie nam, naszej najlepszej lidze angielskiej, więc pokażemy, jak w Bolandzie i u mniejszych Ruskich na Ukrainie jedzą Żydów. Notabene gdyby Polaczki obejrzeli taki film o Arabach albo Ruskich to by tylko przytaknęli (hint: zabierzmy Ukraińcom Euro, wszystko dla nas).
  A przecież to już było wałkowane przez podrośniętego Biebera z UK w Real Football Factory.

  Jak ja lubie Guardiana i nie lubie calej tej Wschodniej Europy (Zachodniej tez, a to inna historia), tak musze powiedziec ze prasa w UK jest zajebiscie zalgana gdy zaczyna donosic o wschodnich sprawach. Guardian pusci – z okazji Euro – material o glodujacych dzieciach na Ukrainie, ale nie przeszkadza im jakos ze Lebedev kupil Independent, Abramowicz – Chelsie, a Berezovsky przejada swoja kase w Londynie. Czyli spedzac w UK na przemysl rozrywki kase zajebana glodujacym dzieciom w Ukrainie – dobrze, ale Euro w Ukranie – nie dobrze.

  W punkt. Oto mi chodzi, taki wschodnioeuropejski orientalizm.

 43. 29/05/2012 o 10:55 pm

  vHF :

  @major
  A to tam było o żydożerstwie też? Ktoś dawno nie był na Emirates i Stamford Bridge jak Tottenham przyjeżdża. Może hlb niech sobie pójdzie, blisko ma, a to przecież jak piknik.

  To była metafora. Imho celnie to opisał Okoński (nie czytać komci) http://okonski.blog.onet.pl/Poczujcie-sie-jak-w-domu,2,ID472100812,n

 44. 29/05/2012 o 10:57 pm

  Ale halo halo Witek Gadowski w świetnej formie. Zwłaszcza pierwszy akapit.

 45. hlb
  29/05/2012 o 11:00 pm

  galopujący major :

  vHF :
  @hlb
  Materiału nie widziałem, z Twoją egzegeza się zgadzam w ogólności, ale te płacze dochodzące z wyspy, która dała nam futbolowych huliganów i Johna Terry’ego wywołuje we mnie coś między kwikiem a rechotem.

  Ja mam podobnie, a nawet bardziej. IMHO tu chodzi o te ciągle nieutulone żale, że panie, dali World Cup Ruskim, a nie nam, naszej najlepszej lidze angielskiej, więc pokażemy, jak w Bolandzie i u mniejszych Ruskich na Ukrainie jedzą Żydów. Notabene gdyby Polaczki obejrzeli taki film o Arabach albo Ruskich to by tylko przytaknęli (hint: zabierzmy Ukraińcom Euro, wszystko dla nas).
  A przecież to już było wałkowane przez podrośniętego Biebera z UK w Real Football Factory.

  Ale weź poproś twojego telewizora, żeby raz na coś porządnego wydali piniendze z twojego abonamentu. Niech pokażą w polskiej TV ten dokument BBC. Myśle, że sam byś się zdziwił jak bardo byś się zdziwił. :)

 46. vHF
  29/05/2012 o 11:01 pm

  Nie rozumiem, jaka metafora — że Żydów jedzą, czy że piknik?

 47. hlb
  29/05/2012 o 11:06 pm

  cyncynat :

  ale nie przeszkadza im jakos ze Lebedev kupil Independent, Abramowicz – Chelsie, a Berezovsky przejada swoja kase w Londynie.

  Ale to co właściwie postulujesz? Żeby robili dramę w sarmackim stylu: „polskem rozupujom, srebra rodowe rozkradajom”? Tutaj kupują i mają Rosjanie, Chińczycy, Arabowie, Hindusi, a nawet Kulczyk z Polski. No i?

  Weź zelaboruj bo się nie umiem ustosunkować. :)

 48. otto
  29/05/2012 o 11:10 pm

  co za pogrom na psych24? zajrzałem, a tam wszyscy odchodzą

 49. cyncynat
  29/05/2012 o 11:10 pm

  hlb :

  cyncynat :

  ale nie przeszkadza im jakos ze Lebedev kupil Independent, Abramowicz – Chelsie, a Berezovsky przejada swoja kase w Londynie.

  Ale to co właściwie postulujesz? Żeby robili dramę w sarmackim stylu: “polskem rozupujom, srebra rodowe rozkradajom”? Tutaj kupują i mają Rosjanie, Chińczycy, Arabowie, Hindusi, a nawet Kulczyk z Polski. No i?
  Weź zelaboruj bo się nie umiem ustosunkować. :)

  To nie sa zwykli Rosjanie. To sa bandyci, bezposrednio odpowiedzialni za tych glodujacych dzieci na Ukrainie.

  Londyn jest generalnie znany z tego ze wita serdecznie byle bandziora jak ma odpowiednio duzo kasy.

 50. 29/05/2012 o 11:11 pm

  hlb :

  galopujący major :

  vHF :
  @hlb
  Materiału nie widziałem, z Twoją egzegeza się zgadzam w ogólności, ale te płacze dochodzące z wyspy, która dała nam futbolowych huliganów i Johna Terry’ego wywołuje we mnie coś między kwikiem a rechotem.

  Ja mam podobnie, a nawet bardziej. IMHO tu chodzi o te ciągle nieutulone żale, że panie, dali World Cup Ruskim, a nie nam, naszej najlepszej lidze angielskiej, więc pokażemy, jak w Bolandzie i u mniejszych Ruskich na Ukrainie jedzą Żydów. Notabene gdyby Polaczki obejrzeli taki film o Arabach albo Ruskich to by tylko przytaknęli (hint: zabierzmy Ukraińcom Euro, wszystko dla nas).
  A przecież to już było wałkowane przez podrośniętego Biebera z UK w Real Football Factory.

  Ale weź poproś twojego telewizora, żeby raz na coś porządnego wydali piniendze z twojego abonamentu. Niech pokażą w polskiej TV ten dokument BBC. Myśle, że sam byś się zdziwił jak bardo byś się zdziwił. :)

  Ale weź, już się dziwię.

  http://wyborcza.pl/1,75248,11824270,Dziennikarze_BBC_wycieli_polskie_statystyki_z_filmu.html

 51. cyncynat
  29/05/2012 o 11:13 pm

  VHF tez moglby kiedys napisac (bo chyba sie zna troche na tym) jak kibice moga EPL traktowac na serio, skoro to juz od dosc dawna cyrk z szejkami i abramowiczami.

 52. vHF
  29/05/2012 o 11:17 pm

  cyncynat :
  VHF tez moglby kiedys napisac (bo chyba sie zna troche na tym) jak kibice moga EPL traktowac na serio, skoro to juz od dosc dawna cyrk z szejkami i abramowiczami.

  Ale czego tu nie traktować na serio? Koniec końców 22 facetów gana za piłką, jak zawsze.
  Problem bym miał jakby moim klubem rządził taki Abramowicz, ale nasz Abramowicz nazywa się Usmanov i jest zabawnie ignorowany przez większościowego udziałowca.

 53. 29/05/2012 o 11:18 pm

  otto :

  co za pogrom na psych24? zajrzałem, a tam wszyscy odchodzą

  Fajnie plus Obama powiedział „Polish death camp” zaczyna się fajny wieczór.

 54. vHF
  29/05/2012 o 11:19 pm

  galopujący major :
  Fajnie plus Obama powiedział “Polish death camp” zaczyna się fajny wieczór.

  popcorn.gif

 55. hlb
  29/05/2012 o 11:19 pm

  @Major @cyncynat,

  …also nie zapominajmy o prześladowaniach Kuby Wojewódzkiego za prawdziwie polskie poczucie humoru. Jak wiem, ma ban na występy publiczne i gnije w więzieniu. :)

 56. cyncynat
  29/05/2012 o 11:25 pm

  vHF :

  cyncynat :
  VHF tez moglby kiedys napisac (bo chyba sie zna troche na tym) jak kibice moga EPL traktowac na serio, skoro to juz od dosc dawna cyrk z szejkami i abramowiczami.

  Ale czego tu nie traktować na serio? Koniec końców 22 facetów gana za piłką, jak zawsze.
  Problem bym miał jakby moim klubem rządził taki Abramowicz, ale nasz Abramowicz nazywa się Usmanov i jest zabawnie ignorowany przez większościowego udziałowca.

  No moze masz racje. Teraz maja wlascicieli i kiboli na podobnym poziomie.

 57. hlb
  29/05/2012 o 11:26 pm

  @polskie obozy w BBC. Macie

 58. cyncynat
  29/05/2012 o 11:28 pm

  I nie mogliscie z komedia zaczekac na moj wieczor? Ja pic w pracy raczej nie moge.

 59. hlb
  29/05/2012 o 11:30 pm

  cyncynat :
  I nie mogliscie z komedia zaczekac na moj wieczor? Ja pic w pracy raczej nie moge.

  A kto ci kuffa każe wieczór obchodzić jak uczciwi wąsaci ludzie mają poranek? Luudzie, co za brak obycia!

 60. 29/05/2012 o 11:31 pm

  Warzecha napisze list, ale ja chciałbym list Rolexa.

 61. 29/05/2012 o 11:42 pm

  Wtem, Bochwic strikes back:

  „Uprzejmie informuję, że likwiduję od dziś blog na portalu salon24.pl.
  Proszę o usunięcie blogu, skopiowanie na płytę i odesłanie mi wszystkich moich notek i komentarzy, oraz usunięcie mojego nazwiska z listy publicystów „zawodowych”.
  Teresa Bochwic”

  Znaczy Janke teraz będzie im pocztą przysyłał komcie na dyskietce albo szpulkach?

 62. emluby
  29/05/2012 o 11:45 pm

  Ale najlepsze co salonowi wieszczą komentatorzy pod blogiem Brochwic

  „Jesli inni blogrzy znani z salon24 odejda na znak solidarnosci,
  salon24 pozostanie mdly, straci koloryt, praktycznie przestanie istniec w znanej nam dotychczas formie. Sadze, ze pan Igor Janke powinien to potraktowac powaznie i zastanowic sie czy bedzie to sluzylo temu forum.”
  DETOXIC

 63. vHF
  29/05/2012 o 11:46 pm

  Kurde dogrzebał się ktoś do jakiejś listy kto odszedł i na ile (vide głodówki GP)? Bo Igor jak zwykle oszukuje i chowa dysydentów pod dywanem.

  List, tak! Może my byśmy napisali?

 64. vHF
  29/05/2012 o 11:48 pm

  Ech, to Bochwic nie umie prostego wgeta założyć? Nie dość że wstyd, to jeszcze trzeba będzie czekać na tę płytę, bo kamieniarze po nocy nie robią.

 65. grześ
  30/05/2012 o 7:14 am

  E tam, jaki fajny wieczór,

  z kogo się człowiek śmiał jak najciekawsi dostarczyciele lolkontentu odchodzą.

  Nuda będzie jak nic.

 66. jaja
  30/05/2012 o 8:36 am

  galopujący major :

  hlb :

  galopujący major :

  vHF :
  @hlb
  Materiału nie widziałem, z Twoją egzegeza się zgadzam w ogólności, ale te płacze dochodzące z wyspy, która dała nam futbolowych huliganów i Johna Terry’ego wywołuje we mnie coś między kwikiem a rechotem.

  Ja mam podobnie, a nawet bardziej. IMHO tu chodzi o te ciągle nieutulone żale, że panie, dali World Cup Ruskim, a nie nam, naszej najlepszej lidze angielskiej, więc pokażemy, jak w Bolandzie i u mniejszych Ruskich na Ukrainie jedzą Żydów. Notabene gdyby Polaczki obejrzeli taki film o Arabach albo Ruskich to by tylko przytaknęli (hint: zabierzmy Ukraińcom Euro, wszystko dla nas).
  A przecież to już było wałkowane przez podrośniętego Biebera z UK w Real Football Factory.

  Ale weź poproś twojego telewizora, żeby raz na coś porządnego wydali piniendze z twojego abonamentu. Niech pokażą w polskiej TV ten dokument BBC. Myśle, że sam byś się zdziwił jak bardo byś się zdziwił. :)

  Ale weź, już się dziwię.
  http://wyborcza.pl/1,75248,11824270,Dziennikarze_BBC_wycieli_polskie_statystyki_z_filmu.html

  Polski dotyczyły gł. przykłady rasizmu/antysemityzmu a do tego tematu mają się nijak statystyki policji, która ten problem jest całkowicie ignoruje (nie tylko w statystykach). I nie tylko policja.

 67. cyncynat
  30/05/2012 o 8:55 am

  Akcja „Polska listy pisze”. Czolowka natemat (teh new Salon24) jest o strasznym Obamie, ktory swoja „arogancja” naraza wyjatkowa milosc wzajemna dwoch wielkich narodow: http://natemat.pl/

  Moze tez napiszecie? vHF, major? Macie lekkie pioro. Po paru kieliszkach pinot noior tez bym cos napisal, ale dzis musze przelknac pare papers o uniqueness of hyperspaces, wiec na razie nie pije.

 68. otto
  30/05/2012 o 9:05 am

  Nałkowska wtopiła pierwsza z „Polish death camps”:)
  dzisiejszy Sierakowski:
  „Otwieram swoje siedemnaste wydanie w nakładzie 200.000 egzemplarzy „Medalionów” Nałkowskiej i czytam: „Nie dziesiątki tysięcy i nie setki tysięcy, ale miliony istnień człowieczych uległy przeróbce na surowiec i towar w polskich obozach śmierci. Oprócz szeroko znanych miejscowości, jak Majdanek, Oświęcim, Brzezinka, Treblinka, raz po raz odkrywamy nowe, mniej głośne.” Czyżby Nałkowska już wówczas uległa wrogim, antypolskim stereotypom?”
  http://www.krytykapolityczna.pl/SlawomirSierakowski/Namarginesiepolskichobozowsmierci/menuid-190.html

 69. hlb
  30/05/2012 o 9:21 am

  jaja :
  Polski dotyczyły gł. przykłady rasizmu/antysemityzmu a do tego tematu mają się nijak statystyki policji, która ten problem jest całkowicie ignoruje (nie tylko w statystykach). I nie tylko policja.

  Właśnie, właśnie. Wystarczy film zobaczyć, żeby wiedzieć w którym miejscu wstawiają buca, ci co nie oglądali. Proszę, Tomku Lisu obejrzał i od razu napisał dobry tekst w stylu „Co to kurwa jest, to cały dzień robiliśmy tę planszę Grzesiu”. Lajeczki.

  http://tomaszlis.natemat.pl/16585,polska-oburzona-polska-zaklamana

  vHF :
  Kurde dogrzebał się ktoś do jakiejś listy kto odszedł i na ile (vide głodówki GP)? Bo Igor jak zwykle oszukuje i chowa dysydentów pod dywanem.
  List, tak! Może my byśmy napisali?

  Komcionauci z Nowego Ekranu już podpowiadają tru prawdę o zajściach na S24 (pisownia oryginału):

  „te zmiany na SALONIE24 mogą już być niezależne od samego JANKEGO ..taka opcja jest takżde realna ,po prostu SALON24 został wykupiony przez bolszewicką opcję i mają tam w zarządzie bezwgledną większość i on sam jako niby własciciel już nie ma nic do powiedzenia…aby SALON24 zachować dla tych którzy doprowadzili go do świetnosci należało zebrać kasę i go wykupić wcześniej ,dzisiaj nie byłoby takich zaskoków…ta nauczka nie powinna pójśc w las..należy o tym pomyśleć…”

  http://bombardier.nowyekran.pl/post/63834,poczatek-konca-salonu-czyli-odchodza-najlepsi#comment_493633

 70. 30/05/2012 o 9:51 am

  Czy ja mógłbym poprosić o jakiś synopsis psych24iatrykowego exodusu? Bo coś mi nie bangla, że niby Janke jest jakąś ofiarą bolszewizmu, myślałem, że on już dawno zaprzedany agenturze, o czym ma świadczyć niska wartość potęgi przy przymiotnikach „polski”, „patrityczny”, „prawicowy” itp. go opisujących.

 71. Ursus_americanus
  30/05/2012 o 10:03 am

  Czasami chciałbym naprawdę żyć w zaczarowanym świecie tych naszych Piasto-Sarmoto-Katolo-Polaków. Życie w rzeczywistości wyłaniającej się z narracji Salonu24, Nowego Ekranu lub niezliczonych for siusiakistyczno-historycznych, byłoby doświadczeniem iście lovecraftowskim. twój mały światek jest permanentnie zagrożony przez siły, który forma i intencje musza przekraczać ludzkie pojmowanie. Kiedytrzeba wieszać krzyże Polacy to katolicki beton odporny na wszystkie ciosy wroga, keidy schodzi na multipleksy, katolicy to zagrożona mniejszość wydana na łąskę łżepolaków. Socjaliści z jednej strony są głupi, zniewieściali i nieporadni,a równoczesnie trzymają świat w żelaznym uścisku. Siły zbrojne Rosji sa przestarzałe i nie mają szans z F-16 i równocześnie są najsilniejszymi siła zbrojnymi na świecie i podbiją całą Europę. Wszędzie czychają też masoni, jaszczuroludzie i muzułmanie, za wszystki stoją plany starsze niż człowiek i ziemia. A nawet jak jakis prawicowiec dorwie się do władzy to i tak okaże sie kolejnym lewakiem, który dorwie się do koryta.
  Po powrocie z tego zaczarowanego królestwa normalne życie z jego problemami staje się nudne i szare…

 72. 30/05/2012 o 10:12 am

  kashmir :
  Czy ja mógłbym poprosić o jakiś synopsis psych24iatrykowego exodusu? Bo coś mi nie bangla, że niby Janke jest jakąś ofiarą bolszewizmu, myślałem, że on już dawno zaprzedany agenturze, o czym ma świadczyć niska wartość potęgi przy przymiotnikach “polski”, “patrityczny”, “prawicowy” itp. go opisujących.

  * Osiecki napisał notkę o tym, jak to Biniendę rozjechano na konferencji w Kazimierzu
  * Notka wisiała przez pół dnia na SG
  * Okazało się, że Biniendy w Kazimierzu nie było, a informator Osieckiego posłużył się skrótem myślowym, bo chodziło o to, że rozjechano jego prezentację
  * Połowa S24 zapowiedziała exodus w obliczu tak bezczelnego ataku bezprzykładnego chamstwa i ataków personalnych na SG

 73. sickofitall
  30/05/2012 o 10:39 am

  Ależ mnie wieczór ominął. Rozpad s24 odcinek 252 – zabawny jak zawsze.

  A tymczasem … podziemny przemysł filmowy wydaje:
  http://niezalezna.pl/29154-poeta-pozwany-obejrzyj-relacje-z-premiery

  „Film jest o człowieku, który stanął przed sądem dlatego, że jest poetą i nie godzi się z istniejącym światem – powiedział przed pokazem Tomasz Sakiewicz.”

  IMHO Sakiewicz powinien dostać jakiś tytuł biznesmena roku czy coś.

 74. 30/05/2012 o 11:06 am

  pwilkin :

  kashmir :Czy ja mógłbym poprosić o jakiś synopsis psych24iatrykowego exodusu? Bo coś mi nie bangla, że niby Janke jest jakąś ofiarą bolszewizmu, myślałem, że on już dawno zaprzedany agenturze, o czym ma świadczyć niska wartość potęgi przy przymiotnikach “polski”, “patrityczny”, “prawicowy” itp. go opisujących.

  * Osiecki napisał notkę o tym, jak to Biniendę rozjechano na konferencji w Kazimierzu* Notka wisiała przez pół dnia na SG* Okazało się, że Biniendy w Kazimierzu nie było, a informator Osieckiego posłużył się skrótem myślowym, bo chodziło o to, że rozjechano jego prezentację* Połowa S24 zapowiedziała exodus w obliczu tak bezczelnego ataku bezprzykładnego chamstwa i ataków personalnych na SG

  Aha, no to wszystko pasuje :) Hehe, biedny Janke, od dawna nie nadąża za odjazdem pacjentów z robieniem im dobrze, mimo starań.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: