Strona główna > felietonik > Dodać skrzydeł czyli „kula w łeb” dla Kaczyńskiego?

Dodać skrzydeł czyli „kula w łeb” dla Kaczyńskiego?

„Marsz Niepodległości” dodał narodowcom skrzydeł, i jest to fakt, który jako „nowoczesny endek” i nacjonista odnotowuję z satysfakcjąpisze Rafał Ziemkiewicz, aczkolwiek na pierwszy rzut oka wydawać się może, że skrzydeł dodał głównie Ziemkiewiczowi. Wszak od 11 listopada, w samej Rzepie, na temat marszu napisał już pół tuzina tekstów, demaskując w nich rzekome kłamstwa, choć sam dopiero gdzieś koło 15.30 połączył się z resztą marszu na rogu Nowowiejskiej. Rzecz jasna, wizja Ziemkiewicza, który na marszu zjawia się kilka godzin po zadymach i następnie tygodniami rozpisuje się, jak to naprawdę z tymi zadymami było, nie stanowi dla bywalców tego bloga żadnego zaskoczenia. Tak jak zaskoczeniem nie powinna być sama logika wpisu, gdzie w jednym akapicie wskazuje, że antysemityzm jest głupotą (…) a  co jak co, ale głupota jest endeckiej tradycji najgłębiej obca, by w akapicie kolejnym dodać, iż endecja ma też swoje obciążenia, których powinno się jak najszybciej pozbyć. Do największych zaliczam bezsensowną żydofiobię.

Skrzydeł, z których tak bardzo cieszy się redaktor Ziemkiewcz, narodowcy jednak dostali naprawdę. Oto bowiem na portalu nacjonalista.pl pojawia się  wpis pt. Mistycy smoleńscy organizują marsz 13 grudnia „marsz niepodległości”. Parodystyczne ogłoszenie, upstrzone zdjęciami Kaczyńskiego z Kiszczakiem i żydowskim rabinem, kończy się skrzydlatą, i bynajmniej już nie parodystyczny, frazą: Kiedy oni mówią: kontynuacja polityki świętego Lecha — my mówimy: za zdradę kula w łeb. Trudno sobie nawet wyobrazić kwik, jaki niósłby się po mejnsztrimie, gdyby Sierakowski, Szczuka albo Gdula napisali, że za zdradę ideałów należy się Kaczyńskiemu „kula w łeb”. Najprawdopodobniej, zamiast braku dotacji, Krytyka Polityczna byłaby już wirtualnie deportowana, Sierakowski już by siedział w wirtualnej kibitce, a do drzwi pukał prokurator. I to bynajmniej nie wirtualny. Na prawicy jednak cisza i cisza także w mejnsztrimie, bo  lewica do mejnsztrimu ze swoim przekazem de facto od lat przebić się nie może. Dlatego własny program ma albo miał Pospieszalski, Wildstein, Lichocka, Cejrowskiego, Ziemkiewicz a Sierakowski już nie. I za „lewicę” robi Gazeta Wyborcza na zmianę z red. Barańskim z Trybuny Ludu.

A że jest się o co bić, pokazuje najciekawszy fragment wpisu Ziemkiewicza, gdzie przeczytać można, iż:

Antysemityzm, ubierany w maskę „walki o wolną Palestynę” i, dyskretniej, potępienia dla międzynarodowej finansjery, jest dziś trwale wpisany w tożsamość i praktykę nowej lewicy. Także zwołanego przeciwko Świętu Niepodległości Polski „Porozumienia 11 listopada”, którego „antysyjoniści” są jednym z istotnych składników. I tam należy antysemitów zostawić; skoro redaktorowi Blumsztajnowi, któremu nóż w kieszeni otwiera się na skrót ONR, na ludzi maskujących oczywistą wrogość wobec Żydów twierdzeniem „no co, my tylko zwalczamy izraelsko-amerykański imperializm” jakoś się otworzyć nie chce − to niech sobie w ich towarzystwie siedzi, to w końcu sprawa jego sumienia, jeśli takowe posiada.

Nie pierwsza to próba podrzucenia kukułczego jaja, jednak coraz bardziej popularna. Lubuje się w tym młody Wildstein, notabene szef działu „Opinie” Forum Żydów Polskich – tego poręcznego listka figowego, naszego ukochanego psychiatryka. Zręczny, acz prymitywny, myk, rodem z propagandy Eliego Barbura, polega oczywiście na zrównaniu „antysyjonizmu” i „antyizraelskości” z „antysemityzmem”. Co samo w sobie ociera się o nacjonalistyczny banał, prowadzący do klasycznego absurdu, a mianowicie: co z antysyjonistycznymi Żydami? Myślę tutaj na przykład o króciutkiej, acz znakomitej książeczce Bena White’a „Apartheid Izraelski”, w której autor, analizując stan faktyczny i prawny (!) oraz powołując się na organizacje międzynarodowe i żydowskich (!) działaczy, wskazuje czemu Palestyńczycy traktowani są jako obywatele II kategorii. Czemu zamykani są w gettach, czemu nie mogą się poruszać po niektórych publicznych (!) drogach, jak w drodze administracyjnej rugowani są ze swojej własności i czemu nawet studni nie mogą wykopać na tej samej głębokość, co Żydzi. Choć przecież odpowiedzialność zbiorowa to totalitaryzm, o czym prawicowa publicystyka przekonywała z pianą na ustach przy okazji „zamykania stadionów przez Tuska”. Sam Ben White, wedle powyższej logiki, jest naturalnie żydofobem, pisze w żydofobicznej gazecie, zwanej w cywilizacji śmierci „The Guardian”, a jego książką zachwyca się się grono żydofobów z różnych uniwerków plus naczelny żydofob, „afrykański Bolek” – niejaki Desmond Tutu.

Bitwa o Palestynę nie jest przez lewicę w Polsce przegrana, bo ta bitwa nigdy na dobre się nie rozpoczęła. Albowiem Adam Michnik, oprócz wielce zasłużonej walki z antysemickim kołtunem,  zachwyca się również islamofobiczną książką niejakiego Magdi Allama. A i sama Krytyka walczyć za bardzo nie chce. To, co lewica może przegrać, to kolejna, po „zakazie mówienia mama i tata”, „biurwie”, „bezrobotnych darmozjadach”…, porażka w mejnsztrimowej memosferze. Gdzie wedle pluralistycznej religii błogosławionej symetrii:… O Święty Tefałenie, jak z tym antysemityzmem naprawdę było, to za bardzo nie wiadomo, więc na wszelki wypadek uznajmy, że wszyscy są winni po równo.

Reklamy
 1. zatroskany_o_polske
  05/12/2011 o 10:04 am

  Dobre!!! Cześciej proszę :-)

 2. cyncynat
  05/12/2011 o 11:42 am

  wildstein ma rodzinke

 3. emluby
  05/12/2011 o 11:43 am

  Dobre !
  „co z antysyjonistycznymi Żydami? ”
  NO jak to co, to co z tobą antypolski Polaku.
  Zresztą antysyjonistyczni Żydzi są gites jako wrogowie i krytycy dzisiejszego Izraela. A jako pracownicy UB i Nkwd są zwykłymi Żydami zabijającymi Polskich patryjotów.

 4. cyncynat
  05/12/2011 o 11:55 am

 5. cyncynat
  05/12/2011 o 12:03 pm

  zaden listek figowy, pacjenci czystej krwi:

 6. 05/12/2011 o 12:09 pm

  emluby :

  Dobre !
  „co z antysyjonistycznymi Żydami? ”
  NO jak to co, to co z tobą antypolski Polaku.
  Zresztą antysyjonistyczni Żydzi są gites jako wrogowie i krytycy dzisiejszego Izraela. A jako pracownicy UB i Nkwd są zwykłymi Żydami zabijającymi Polskich patryjotów.

  Dokładnie tak.

 7. axolotl
  05/12/2011 o 5:22 pm

  Palestyna Palestyną, ale antysyjonistyczny jest w zasadzie każdy szanujący się chasyd, z czego jedni po prostu ignorują państwo Izrael (poza oczywiście zasiłkami) a inni deklarują to oficjalnie, jak chasydzi Satmar na ten przykład. Oczywiście wszyscy mają w głębokim poważaniu wybory, służbę wojskową, naukę powszechną, podatki i inne drobiazgi.

  A z młodym Wildsteinem kiedyś żłopałem wiśniówkę na Kazimierzu. Dziwne chłopie, ale do zniesienia. Przynajmniej na jeden wieczór.

 8. marcin_be
  05/12/2011 o 5:45 pm

  axolotl :
  Palestyna Palestyną, ale antysyjonistyczny jest w zasadzie każdy szanujący się chasyd, z czego jedni po prostu ignorują państwo Izrael (poza oczywiście zasiłkami) a inni deklarują to oficjalnie, jak chasydzi Satmar na ten przykład. Oczywiście wszyscy mają w głębokim poważaniu wybory, służbę wojskową, naukę powszechną, podatki i inne drobiazgi.

  dodałbym, iż ci najbardziej radykalni to sponsorują islamskich terrorystów, gdyż uważają świeckie państwo Izrael to boża obraza i takie tam…

 9. 05/12/2011 o 6:18 pm

  W czasie parsowania tego tekstu RAZa, rzucił zapalił mi się „warning” na ten fragment…

  Nacjonalizmy, wbrew stereotypowi propagandystów lewicy, uporczywie łączących je z chrześcijaństwem, były produktem odwrócenia się Zachodu od Kościoła i gorącej wiary w naukę. Ich faktycznym ojcem był Karol Darwin, ze swą teorią doboru naturalnego, którą łatwo zaadaptowano do społeczeństw. „Naukowo udowodniła” ona, że postęp, rozwój ludzkości odbywa się w drodze eliminowania nacji gorszych przez lepsze. W ten sposób „naukowo” nie tylko przyzwolił późny wiek XIX na dokonywanie masowych eksterminacji całych narodów, ale wręcz usankcjonował to, jako dziejową konieczność.

  Ja pierdziu…! RAZ powoli zbliża się do klimatów antynaukowych i kreacjonizmu… A co się dziwić, praktykował u Republikanów w stanie Utah. Z USA wyniósł tez miłość do tamtejszej szkoły felietonistyki prawicowej Rusha Limbaurcha. (zob tutaj: https://galopujacymajor.wordpress.com/2011/10/27/mentalnosc-podpatrujacego-minihelikoptera/#comment-12613)

  Szybki gugiel, i co mamy…? :)

  http://rafalziemkiewicz.salon24.pl/514,nie-ma-giertychow-bez-darwina

  Hehe ;)

  I pomyśleć, że jak byłem młodszy, to go traktowałem poważnie…!!

 10. 05/12/2011 o 7:50 pm

  „gdzieś koło 15.30 połączył się z resztą marszu na rogu Nowowiejskiej. Rzecz jasna, wizja Ziemkiewicza, który na marszu zjawia się kilka godzin po zadymach i następnie tygodniami rozpisuje się, jak to naprawdę z tymi zadymami było, nie stanowi dla bywalców tego bloga żadnego zaskoczenia. ”

  Eeeee, a to główne zamieszki nie były właśnie koło 15-tej, 16-tej )kibole + spalony wóz, takie mam wrażenie, a wtedy twoje czepianie się Ziemkiewicza mało trafne jest akurat.

  A co do antyizraelskości/antysyjonizmu i antysemityzmu, często pierwsze jest osłoną i przkrywką dla drugiego, często też dostarcza pożywki rasowym antysemitom, pamiętam nieraz jak pacjenci psychiatryka, którzy mają w dupie Palestyńczyków i w zyciu nie napisali ani tekstu jednego na ten temat ani na temat prześladowania jakiejkolwiek mniejszości użalali się nad losem biednych Palestyńczyków.

  Moim zdaniem tylko dlatego, by Żydom dokopać.

  O ile Fronesis czy np. Domosławski mają pojęcie i są wiarygodni, to niestety mnóstwo „obrońców” Palestyńczyków to akurat kryptoantysemici.

 11. vHF
  05/12/2011 o 8:27 pm

  Urzekła mnie ta historia:
  http://jankepost.salon24.pl/369963,pomozmy-polakom-na-wschodniej-ukrainie-wideo#comment_5389106

  Ktoś chce mi dać odds że to właśnie ten niewinny komentator zwandalizował pomnik?

 12. cyncynat
  05/12/2011 o 8:45 pm

  smutne i ciezkawe to tematy. cos lzejszego, kontynuujac watek o edukacji. Amerykanie kolejny raz pokazali Polakom jak sie tworzy lolkontent wysokiej jakosci.
  Enter Peter Thiel, biznesmen, filozof, libertarianin: http://www.thielfoundation.org/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=10
  Peter mysli, ze uniwersytety to drogie oszustwo (http://www.thielfellowship.org/2011/11/college-conspiracy/), w zwiazku z czym postanowil walczyc, a na dobry poczatek uratowal dla ludzkosci 20 mlodych zdolnych: http://www.fastcompany.com/1755089/legendary-investor-peter-thiel-names-dream-team-of-whiz-kids

  prosze sie wczytac w te historie. na moja szczegolna uwage zasluzyli ten – http://www.fastcompany.com/1767368/peter-thiel-fellows-dale-stephens?partner=gnews
  i niejaki Sebastien Zany. Ten pierwszy uniwersytetu nie widzial na wlasne oczy, ale mowi o sobie: , „I lead a social movement changing the notion that college is the only path to success.”
  Zalozyl UnCollege i zatrudnil team: http://www.uncollege.org/team (jako teaser przedstawie Molly: „Molly left school at age 15 to pursue an education. After failing 10th grade honors English (for refusing to write an essay), she discovered that she loves writing and now does it every day. Her other passions are horses and music.”) Czy to nie cudne?
  Ten drugi zwrocil moja uwage z zawodowych powodow. Sebastien interesuje sie matematyka i computer science, wiec porzucenie koledzu byl – przyznajcie – naturalnym krokiem w jego karierze. Meanwhile planuje zmienic swiat: „Sebastien Zany is pursuing a program to unify computation in a cohesive and elegant framework based around Haskell, with the goal of finally realizing the potential of computers and the Internet to enable people to work with information fluidly and creatively, especially on mobile devices.” A swoje prace matematyczne publikuje (fittingly) na twitterze: http://www.google.co.nz/search?aq=f&gcx=w&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=Sebastien+Zany

 13. 05/12/2011 o 9:11 pm

  Mój bozieboziebozie coryllus we własnej osobie w telewizji. Bieda taka jak i teksty.

 14. cyncynat
  05/12/2011 o 9:14 pm

  coryllus jak coryllus (ewentualnie jak niedzwiedz), ale sosenka i lyzeczka… :facepalm:

 15. cyncynat
  05/12/2011 o 9:18 pm

  bylem niesprawiedliwy, coryllus tez jest niezly

 16. Batistuta
  05/12/2011 o 9:19 pm

  galopujący major :
  Mój bozieboziebozie coryllus we własnej osobie w telewizji. Bieda taka jak i teksty.


  Jeszcze raz obrazisz mojego ulubionego pisarza i masz wpierdol.

 17. emluby
  05/12/2011 o 9:30 pm

  no nie inaczej se ich wyobrażałem

  galopujący major :
  Mój bozieboziebozie coryllus we własnej osobie w telewizji. Bieda taka jak i teksty.


 18. Batistuta
  05/12/2011 o 9:44 pm

  Hahah….Mistrz opdowiedział na mój post, a was olał, łosie.

  http://ggggggg.salon24.pl/

 19. 05/12/2011 o 10:14 pm

  Batistuta :
  Hahah….Mistrz opdowiedział na mój post, a was olał, łosie.
  http://ggggggg.salon24.pl/

  Treść ukryta. Możesz zmienić zakres widocznej treści. W tym celu zaloguj się, przejdź do: zarządzaj kontem/ustawienia i zmień zakres.

  He. Zakres trzeba zmienić. Może być ciężko.

 20. barista
  06/12/2011 o 3:06 am

  cyncynat :
  bylem niesprawiedliwy, coryllus tez jest niezly

  Zajebiści są. Gdyby tak Janke się wystarał o koncesję na stację telewizyjną, ogólnopolską, informacyjną. Normalnie TVN padnie, a szkło kontaktowe to już zupełnie.

 21. vHF
  06/12/2011 o 9:03 am

  Zbyt wytrawny ten Twój zagraniczny lolkontent, cyncynacie. My tu proste ludzie są i gusta mamy proste: Łyżeczka, sosenka, coryllus, najlepiej na wideo. Na szybko powiem tylko, że dla ludzi słabej woli pierwsze średniopoważne zetknięcie z Haskellem faktycznie kończy się planami zakodowania Uogólnionej Teorii Wszystkiego.

 22. cyncynat
  06/12/2011 o 9:25 am

  vHF :
  Zbyt wytrawny ten Twój zagraniczny lolkontent, cyncynacie. My tu proste ludzie są i gusta mamy proste: Łyżeczka, sosenka, coryllus, najlepiej na wideo. Na szybko powiem tylko, że dla ludzi słabej woli pierwsze średniopoważne zetknięcie z Haskellem faktycznie kończy się planami zakodowania Uogólnionej Teorii Wszystkiego.

  do tego sie nie przypieprzalem; jedna rzecz jest zaduzenie sie w tym fajnym jezyku, a druga to rzucenie uniwerku z planami podbicia rynkow swiatowych z wlasna implementacja Uogólnionej Teorii Wszystkiego. To drugie to … no glupie jest.

 23. 06/12/2011 o 11:00 am

  Nie bardzo się znam, ale chyba da się jakoś na portalach sensownie targetować reklamy? Bo Psych24 jakoś nienajlepiej sobie z tym radzi – i ot wychodzi, kto sponsoruje Terlika:

  http://imageshack.us/photo/my-images/638/10831269.jpg/

 24. 06/12/2011 o 1:06 pm

  kashmir :

  Nie bardzo się znam, ale chyba da się jakoś na portalach sensownie targetować reklamy? Bo Psych24 jakoś nienajlepiej sobie z tym radzi – i ot wychodzi, kto sponsoruje Terlika:

  http://imageshack.us/photo/my-images/638/10831269.jpg/

  Heh dobre.

 25. Anonim
  06/12/2011 o 1:34 pm

  Jak mawiają starzy Żydzi : nie ma głupszego Żyda niż ten, co uczy gojów szynkę jeść.
  Jakby się Wildsteini nie starali się to dla prawdziwych Polaków zawsze bedą paskudnymi Żydkami, których Hitler nie zdążył spalić. Nie da się oddzielić endecji od antysemityzmu. Zresztą inne mniejszości narodowe także były znienawidzone przez endecję.
  A mało rzeczy było równie zabawnych jak młodzieńcy śpiewający „Pierwszą brygadę” pod pomnikiem Dmowskiego. Zapewne byli przekonani, że Piłsudski i Dmowski to ta sama parafia.

 26. 06/12/2011 o 1:57 pm

  Coryllus o WO:

  http://coryllus.salon24.pl/370749,o-smierci-i-garstce-bzdzin

  zakałapućkał się chłopak już kompletnie, bełkot większy niż normalnie.

 27. 06/12/2011 o 2:18 pm

  grześ :

  Coryllus o WO:

  http://coryllus.salon24.pl/370749,o-smierci-i-garstce-bzdzin

  zakałapućkał się chłopak już kompletnie, bełkot większy niż normalnie.

  Dureń naprawdę myśli, że Orliński sie specjalnie logował w psychiatryku, żeby mu wpisać komcia. Dżizas jaki matoł.

 28. gatorinho
  06/12/2011 o 4:32 pm

  Dureń naprawdę myśli, że Orliński sie specjalnie logował w psychiatryku, żeby mu wpisać komcia. Dżizas jaki matoł.

  nie wierzę, że on tak myśli, stworzył sobie legendę i ją dokarmia. Cyniczny matoł.

 29. Gug
  06/12/2011 o 5:50 pm

  DoktorNo :
  Ja pierdziu…! RAZ powoli zbliża się do klimatów antynaukowych i kreacjonizmu… A co się dziwić, praktykował u Republikanów w stanie Utah.

  Ziemkiewiczowi zapewnie chodzi o darwinizm społeczny.

 30. 06/12/2011 o 6:52 pm

  Gug zauważ co on pisze w tym zdaniu.

  „Nacjonalizmy, wbrew stereotypowi propagandystów lewicy, uporczywie łączących je z chrześcijaństwem, były produktem odwrócenia się Zachodu od Kościoła i gorącej wiary w naukę. Ich faktycznym ojcem był Karol Darwin, ze swą teorią doboru naturalnego, którą łatwo zaadaptowano do społeczeństw.”

  Dla mnie to prosty łańcuch logiczny RAZa: „nauka + sekularyzacja = nacjonalizm + ludobójstwo”. :P

  Trzeba być bucem, aby ot tak zignorować role religii w tworzeniu nacjonalizmu, i zręcznie wszystko zrzucić na Karola Darwina i naukę (ale jak widać wszystko jest możliwe dla polskiego amerykańskiego Republikanina, na jakiego pozuje RAZ).

  Poza tym rozumowanie „darwinizm => ludobójstwo”, to mantra amerykańskich kreacjonistów: http://doktorno.vot.pl/content/ewolucja-kreacjonizmu

  A, na marginesie, ojcem rasizmu jest nijaki Gobineu, zadeklarowany konserwatysta-reakcjonista:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Arthur_de_Gobineau

  Gug :

  DoktorNo :
  Ja pierdziu…! RAZ powoli zbliża się do klimatów antynaukowych i kreacjonizmu… A co się dziwić, praktykował u Republikanów w stanie Utah.

  Ziemkiewiczowi zapewnie chodzi o darwinizm społeczny.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: