Strona główna > felietonik > Niemiecka antifa zdemolowała miasto

Niemiecka antifa zdemolowała miasto

Dłubanie w prawicowej wersji wydarzeń jest zawsze robotą kanalarza. Powinienem już dawno sobie odpuścić, ale wieszam ku pamięci. Wersja, na którą łapią się niemal wszyscy w Polsce wygląda następująco: zaproszone przez Krytykę Polityczną „bydlaki z Niemiec „demolowały” miasto i biły niewinnych Polaków. Oto kilka wiadomości, które zmieniają tę perspektywę (wytłuszczenie dla czytelników prawicowych).

Relacja „ofiary” pobitej przez niemiecką anitifę:

Szliśmy na spotkanie wszystkich grup rekonstrukcyjnych przed paradą historyczną. Idąc w zwartym szyku, w kolumnie, mijaliśmy grupę około 20 lewaków z Niemiec.

Gdy ich mijaliśmy jeden z nich napluł na kolegę, który szedł w polskim mundurze z okresu napoleońskiego, z roku 1812. Celowo zaczął pluć na mundur! W tym momencie kolega odpowiedział, żeby się uspokoili. Oni coś zaczęli do nas krzyczeć po niemiecku. Doszło do szarpaniny. Wyzywali nas po niemiecku. Pojawiła się policja, poprosiła nas o rozejście się. Posłuchaliśmy, dla dobra sprawy.

Relacja „kolejnej” ofiary:

Jako członek grupy rekonstrukcyjnej zostałeś wczoraj zaatakowany na Nowym Świecie. Jak do tego doszło?

To miało miejsce na wysokości ulic Ordynackiej i Wareckiej. Szliśmy w mundurach z okresu napoleońskiego z lat 1830-31 na miejsce koncentracji grup defilady historycznej przy kościele Wizytek na Krakowskim Przedmieściu. Szliśmy od Muzeum Wojska Polskiego. Byliśmy w zwartej grupie, a ja jako sierżant Legii Nadwiślańskiej trochę na przedzie, aby w razie czego zwrócić uwagę na przejeżdżający samochód. W pewnym momencie zobaczyłem, że dzieje się jakieś zamieszanie.

Co się działo?

Byli młodzi ludzie ubrani na czarno zamaskowani w kapturach, w kominiarkach. Widziałem jak wyjechał z Ordynackiej nieoznakowany radiowóz. Policjanci jednego z nich skuli kajdankami. Reszta zamaskowanych jednak stanęła przy Wareckiej i obserwowała nasz przemarsz. To byli Niemcy, zaczęli nas komentować w języku niemieckim. Byli dobrze zorganizowani, mieli też wśród siebie gościa z megafonem, on wydawał polecenia po polsku, inny tłumaczył na niemiecki. Niemcy wyzywali nas, pracowałem w niemieckich firmach i znam brzydkie niemieckie słowa. Gdy przechodziłem obok nich, to jeden z nich splunął mi na mundur.

Jak zareagowałeś?

Zagotowało się we mnie. Kiedy on splunął, to ja odpowiedziałem mu tym samym czyli naplułem na niego. Zatrzymałem się i próbowaliśmy rozmawiać. Chciałem mu powiedzieć, żeby się odczepił, on nie chciał i doszło między nami do szamotaniny. On się zamachnął na mnie, ja broniłem się kolbą karabinu. Próbował mi go wyrwać. Zaczęliśmy się bardziej szamotać. Przyjechała policja i rozdzieliła nas. Nasze chłopaki przestali maszerować i ruszyli za mną. Zamaskowani Niemcy jednak się nie ruszyli w obronie swojego kolegi. Rozdzieliła nas policja. Dobrze, że szybko zareagowała. Gdyby nie ona mogło by być gorąco. Nie jestem z tych co da się bić jakiemuś niemieckiemu gówniarzowi.

Ilu było was, a ilu Niemców?

Nas było ok. 30 ich dużo więcej. Naszą przewagą byłyby jednak długie historyczne karabiny.

Co mówił do ciebie ten Niemiec?

Wyzywał mnie od faszystów, mówił, że mam faszystowski uniform. To był mundur z okresu Powstania Listopadowego. On zaczął później krzyczeć do policjanta, że to ja go zaatakowałem. Powiedziałem policjantowi, że to on napluł na polski, żołnierski mundur. Policjant kazał nam iść. Poszliśmy więc dalej Traktem Królewskim.

Oświadczenie „Porozumienia 11 listopada”:

W piątek rano o godzinie 11:30 goście z Niemiec i towarzyszące im osoby z Polski, wspólnie przemieszczali się Nowym Światem w kierunku ulicy Marszałkowskiej, by dotrzeć na legalny wiec. Doniesienia z miasta mówiły już wtedy o tym, iż prawicowy terror trwa. O godz. 9 rano na placu Trzech Krzyży widziana była blisko 200-osobowa grupa „patriotów” uzbrojona w kije. Ze względów bezpieczeństwa ktokolwiek poruszał się w kierunku „Kolorowej niepodległej” powinien był to robić w większych grupach.

Tak też uczynili goście z Niemiec. Jednak bardzo szybko natknęli się na jedną z wielu krążących po centrum miasta grup skrajnie prawicowych. Zostali przez nich zaatakowani, najpierw werbalnie, chwilę potem fizycznie. W pobliżu było tylko kilku policjantów, więc byli oni zmuszeni do samoobrony. Doszło do zamieszania, w czasie którego do agresywnych nacjonalistów przyłączył się starszy pan z grupy rekonstrukcyjnej, który wykrzykując ksenofobiczne hasła (m.in: „Won szkopy!”) zaczął okładać kolbą jedną z niemieckich antyfaszystek. Po kilkunastu sekundach zainterweniowała policja i aresztowała kilku z najbardziej agresywnych nacjonalistów.

Antyfaszyści ruszyli spokojnie dalej, w kierunku ronda De Gaulle’a, zostali jednak zatrzymani przez duży oddział policji, którego dowódca najwyraźniej nie znał przyczyny zajścia sprzed 2 minut i widząc duża grupę ludzi kazał ich zaatakować. Zdziwieni takim zachowaniem i agresją policji aktywiści zepchnięci zostali do najbliższego lokalu, którym był Nowy Wspaniały Świat. Tam przebywali przez następne godziny, gdyż policja szczelnie otoczyła lokal. Następnie zostali przewiezieni na komendę, na której pozostali do końca dnia. W momencie, w którym piszemy to oświadczenie, większość z nich już wypuszczono bez jakichkolwiek zarzutów.

Całe zdarzenie miało miejsce na długo przed rozpoczęciem się blokad, miało wielu świadków i zostało udokumentowane.
Demonizowani przez prawicowe media goście z Niemiec przebywali już dawno w warszawskich komisariatach, podczas gdy nacjonaliści i neofaszyści demolowali miasto i siali terror wśród Warszawiaków.

Relacja blogera Rybitzkiego. „Mnóstwo przemocy”.

Krytyka Polityczna” nakręca spiralę nienawiści w polskim życiu publicznym, ale do tej pory robiła to głównie przy pomocy publikacji wychwalających stosowanie przemocy „w słusznej sprawie”. Tym razem „KP” zamieniła słowa w czyny i pomogła w działaniach niemieckim lewackim ekstremistom. Nikt przecież nie kazał obsłudze „NWŚ” dawać podczas Dnia Niepodległości schronienie bojówce. Jeśli zaś lewacy wdarli się do „NWŚ” przemocą, to przecież kierownictwo lokalu mogło wezwać obecne tuż za progiem liczne siły policji.

Obserwowałem sytuację pod kawiarnią osobiście, i wiem, że nic takiego nie nastąpiło. Funkcjonariusze otaczali lewaków, którym nie udało się dotrzeć do zbawiennych drzwi. Reszta zniknęła gdzieś w środku. Przez okno widać było tylko jakichś hipsterów – popijających kawkę i uśmiechem zerkających na ulicę. Na sterroryzowanych i przestraszonych obecnością bojówkarzy nie wyglądali.

„Bicie lewaków z policją” uwiecznione na prawicowym portalu „Nowy ekran”.

Wpis kibica z forum kibice.net:

Ruszamy z Katowic w 3 autokary, po drodze zostajemy zatrzymani i kamerowani. Dojezdzamy do warszawy, formujemy sie i ruszamy na miejsce zbiórki. Przeszliśmy może 100m i z bocznej uliczki zobaczyliśmy krzyczących w naszą strone niemieckich lewaków, wiadomo, że pare osób nie wytrzymało i ruszyło w ich kierunku i w tym momencie z za rogu wylatuje około 15 reporterów i zaczyna robic zdjecia i kamerować, niemcy zaliczają ciezki KO, a najlepsze jest to, że 10m obok stał cały kordon psów, który tylko oglądał widowisko i potem pomógł reporterom. Co do reszty, kto nie był niech żałuje. Nie bede opisywał dalszej cześći bo każdy juz wie jak było”

Tyle. Jedyne do tej pory świadectwo przemocy niemieckiej antify mające miejsce PRZED MARSZEM jest tutaj:

Było kilkanaście minut przed godziną 12. Idąc z żoną na uroczystości obchodów Święta Niepodległości na Plac Piłsudskiego wstąpiłem do jednej z kawiarni na ulicy Nowy Świat. Spotkałem tam mojego przyjaciela wraz z grupą kibiców z Gdyni, on ich tu odebrał. Było to pięć osób. Byli normalnie ubrani. Jedyny charakterystycznym elementem był szalik w kolorach biało-czerwonych na szyi jednego z nich.

Jeden z tam obecnych leżał na ziemi, cały obłożony lodem, poraniony, we krwi. Miał wstrząs mózgu, nie mógł iść o własnych siłach, odprowadziliśmy go z żoną do karetki.

Przyjaciel opowiedział mi przebieg wydarzeń. Szli sobie spokojnie ulicą. Nagle wypadło skądś pięciu zamaskowanych osobników z jakimiś czarnymi pałami w rękach. Mieli emblemanty tzw. antify. Wszystko działo się błyskawicznie. Napastnicy, mówiący miedzy sobą po niemiecku, krzyczący coś do Polaków w tym języku, zaczęli ich bić. Walić pałkami, kopać, rzucać na ziemię. Na pewno byli to Niemcy.

Każdy oberwał, ale jeden szczególnie mocno. Ma rozbitą głowę, cały posiniaczony, oka w ogóle nie było widać zza krwi i ran. Teraz jest w szpitalu na Lindleya.

Z tego co mi opowiadano, a była to relacja bezpośrednia, napastnicy natychmiast potem uciekli, pochowali się  w kawiarni Nowy Świat należącej do „Krytyki politycznej”. Tam była ich baza, tam mieli azyl.

Jeśli w świetle powyższych relacji ktoś uważa, że niemiecka antifa demolowała miasto, atakowała marsz niepodległości butelkami i koktajlami Mołotowa, podpalała, okradała samochody i rzucała kostkami brukowymi w policję, jest albo czytelnikiem Łukasza Warzechy, albo powinien pracować w TVN.

PS Niezwiązani z prawicą polscy patrioci pragną godnie uczcić niepodległość swojej Ojczyzny.

Reklamy
 1. Anonim
  13/11/2011 o 4:12 pm

  Policja lała antyfaszystów z Niemiec? Donald ty brunatny Kaszubie!
  Tak na poważnie to głupie jest to wszystko, wszyscy wiedzieli do czego dojdzie. Niech będzie prawo do wyrażania swoich poglądów, ale jak się pozwala na marsz i kontrmarsz to jatkę ma się jak w banku. Czarnym nie powinno się pozwalać na kontrmarsze przy paradach równości, a czerwonym 11 listopada.

 2. Anonim
  13/11/2011 o 4:38 pm

  Jedni drugich warci, ja jako pacyfista tak samo oceniam wszystkich stosujących przemoc.

  Dlatego jednocześnie uważam, że „GW” i „KP” zwyczajnie pojechała po bandzie namawiając niemieckich anarchistów do przyjazdu tu.

  Poza tym nie rozumiem dlaczego policja dopuszcza, by demonstrowali ludzie z zasłoniętymi twarzami, powinien być zakaz.

  Sorry.

  P.S. I czym się różni Sutowski gadający o „wypierdalaniu nazistów z ulic miasta” (więc popierający przemoc) od JKM-a każącego nić lewaków.

  Inna sprawa, że każdy przyzwoity człowiek wstydziłby się maszerować z ONR-em, zadrugą czy NOP-em, dlatego ci pseudopatrioci na Marszu Niepodległości zasługują na splunięcie (acz symboliczne)

  P.P.S. Na początku podawano, że ci z grupy rekonstrukcyjnej byli w strojach napoleońskich, więc jesli tak, to nie ma się co dziwić, że Niemcy Napoleona nie lubią, oczywista oczywistość:)

 3. Anonim
  13/11/2011 o 4:38 pm

  Drugi anonim to ja grześ

 4. 13/11/2011 o 4:43 pm

  P.S.

  A prawaki śą śmieszni w swojej ciągłej martyrologii, powini być zadowoleni, teraz mają kolejny powód do uskarżania się jak to och prześladują.

  Zabawna jest też (niestety) druga strona, która poszła śladem Wszechpolaków i innych brunatnych i urządza blokady i kontrdemonstracje (tak jak MW czy ONR Parady Równości i manify zakłócały)

 5. aNoNiM
  13/11/2011 o 5:03 pm

  Grzesiu,
  „Inna sprawa, że każdy przyzwoity człowiek wstydziłby się maszerować z ONR-em, zadrugą czy NOP-em, dlatego ci pseudopatrioci na Marszu Niepodległości zasługują na splunięcie (acz symboliczne)”
  Druga strona może więc twierdzić, że po doświadczeniach XX wieku żaden przyzwoity człowiek nie powinien być lewicowcem.
  Gdyby zastosować konsekwentnie twój sposób myślenia, to można by powiedzieć, że mniej nieprzyzwoite jest maszerowanie z ONRem, niż bycie lewicowcem. ONR jakichś specjalnych zbrodni na swoim koncie nie ma, lewica jak najbardziej.
  Postuluję więc zaniechać takiej retoryki, bo jest ona obosieczna i dla lewicy nawet bardziej dotkliwa. Możemy liczyć na to, że nasza propaganda będzie silniejsza od ich propagandy, ale możemy się też przeliczyć. Byłoby dobrze przenieść ten cały dyskurs na płaszczyznę propozycji, jakie obie strony mają dla współczesnego człowieka, dorobku intelektualnego itp. Sytuacja tzw. gospodarstw domowych robi się w Polsce coraz trudniejsza i dotyka coraz szerszych kręgów. Odwoływanie się dziś do historycznych win nie ma sensu. Może tylko zaszkodzić.
  A na polu dorobku intelektualnego i propozycji na nowy ład w Polsce lewica jest zdolna tryumfować.

 6. 13/11/2011 o 5:06 pm

  Sprawa nie jest taka oczywista, ponieważ istnieje w demokracji coś takiego, jak prawo do legalnej kontrmanifestacji. Bardzo dobrze to widać na przykładzie 1 maja. Zadaniem policji jest w takim przypadku ochrona obu grup, i wytyczenie ewentualnych tras zastępczych. Zakaz zasłaniania twarzy to też prezent dla tych, co lubią namierzać się między sobą o robić odwet już po całej pacyfikacji. Bodnar mówi, że to w TK nie przejdzie.

  Problemem jest nie tyle zwołanie antify do obrony, bo jeśli chcesz blokować nazioli i kiboli musisz mieć kogoś do obrony, ale decyzja: czy należy blokować Ja akurat blokować nie chciałem, uważałem, że powinna być kolorowa w innym miejscu.

 7. 13/11/2011 o 5:09 pm

  aNoNiM :

  Grzesiu,
  „Inna sprawa, że każdy przyzwoity człowiek wstydziłby się maszerować z ONR-em, zadrugą czy NOP-em, dlatego ci pseudopatrioci na Marszu Niepodległości zasługują na splunięcie (acz symboliczne)”
  Druga strona może więc twierdzić, że po doświadczeniach XX wieku żaden przyzwoity człowiek nie powinien być lewicowcem.
  Gdyby zastosować konsekwentnie twój sposób myślenia, to można by powiedzieć, że mniej nieprzyzwoite jest maszerowanie z ONRem, niż bycie lewicowcem. ONR jakichś specjalnych zbrodni na swoim koncie nie ma, lewica jak najbardziej.

  Fałszywa symetria porównania jednej konkretnej organizacji z całym historycznym ruchem lewicy. Miałoby to sens, gdyby porównać maszerowanie z ONR z maszerowaniem z konkretnymi lewicowymi organizacjami, które maszerowały: ekologami, Pracowniczą Demokracją i Antifą.

 8. adas
  13/11/2011 o 5:14 pm

  @ GM
  Ładnie to pozbierałeś.

  @aNoNiM
  ale chyba nie przejście na pozycje „gospodarka, głupcze”?

  Dużo masz racji. Mnie coraz bardziej zadziwia smutna symetria. Oba obozy to już kompletnie oblężone twierdze. Przekonane, ze oto stoimy na reducie, a wokół kłębią się, odpowiednio
  a) demony nacjonalizmu
  b) lewackie zwyczaje

  Jak „prawica” w imię tej logiki kokietuje np. kiboli to mnie nie martwi. Przejadą się na tym. Gorzej, że „lewica” w identyczny sposób opowiada, ze ich bojówkarze to „dobrzy chłopcy są”. I mam podejrzenie, że to wizja nie z poziomu ulicy, a z wysokości warszawskich redakcji. Jak „ulica” nie pasuje do schematu, to tym gorzej dla ulicy.

  ONR sam w sobie nie jest równowagą dla lewicy. Może dla KPP;)

 9. aNoNiM
  13/11/2011 o 5:29 pm

  „Gospodarka głupcze” to jest świetne hasło, które prawicy można podkraść. Dlaczego my się mamy godzić na to, że jak już gospodarka, to od razu w wersji prawicowej? To nas stawia od razu na pozycjach ludzi, którzy na gospodarce się nie znają, nie mają w związku z tym żadnych sensownych propozycji, a cała lewicowość to bajanie fantastów. I tu nas tłuką tą KP i umowami śmieciowymi.
  Może więc warto odpowiedzieć prawicy, na jej narodowy amok, właśnie tak- „gospodarka głupcze”?
  I co oni nam mogą na to powiedzieć? Że to dobrze, jak kobiety w Biedronce na kasie sikają w pampersy?
  My przegrywamy na własne życzenie.

 10. aNoNiM
  13/11/2011 o 5:35 pm

  galopujący major :

  aNoNiM :
  Grzesiu,
  „Inna sprawa, że każdy przyzwoity człowiek wstydziłby się maszerować z ONR-em, zadrugą czy NOP-em, dlatego ci pseudopatrioci na Marszu Niepodległości zasługują na splunięcie (acz symboliczne)”
  Druga strona może więc twierdzić, że po doświadczeniach XX wieku żaden przyzwoity człowiek nie powinien być lewicowcem.
  Gdyby zastosować konsekwentnie twój sposób myślenia, to można by powiedzieć, że mniej nieprzyzwoite jest maszerowanie z ONRem, niż bycie lewicowcem. ONR jakichś specjalnych zbrodni na swoim koncie nie ma, lewica jak najbardziej.

  Fałszywa symetria porównania jednej konkretnej organizacji z całym historycznym ruchem lewicy. Miałoby to sens, gdyby porównać maszerowanie z ONR z maszerowaniem z konkretnymi lewicowymi organizacjami, które maszerowały: ekologami, Pracowniczą Demokracją i Antifą.

  To nie jest fałszywa symetria. Trudno wskazać jakieś prawdziwe zbrodnie ONR. Łatwo wskazać, że to byli ludzie masowo mordowani przez nazistów. W Polsce nie ma zaś widocznej lewicy niepostpzprowskiej, a to jest uwikłanie znacznie kłopotliwsze niż to „dziedzictwo” ONRu. Dzisiejszy ONR praktycznie nie ma związków osobowych z ONRem przedwojennym. Jest jakaś prymitywna „wspólnota idei”. A Jaruzelski i Kiszczak wciąż żyją, stąd lewicowa „wspólnota idei” ma ten nieszczególny, żywy zwornik. Aż dziw, że z tamtej strony nikt tego sensownie nie wykorzystał do tej pory.
  Poza tym- liczebność tego ich marszu, w stosunku do Kolorowej, była miażdżąca. Widać więc wyraźnie, że odwołując się akurat do tej *przyzwoitości*, o której pisał Grześ, to ślepy tor.

 11. 13/11/2011 o 5:37 pm

  Największym zwycięstwem memetycznym prawicy jest tłumaczenie, że ekonomista Balcerowicz jest obiektywnym naukowcem, a taki Stiglitz to jest ideologiem.Gospodarka to sfera naukowców (w domyśle prof. Winieckich).

 12. Starosta Melsztyński
  13/11/2011 o 5:50 pm

  Cytaty i źródła do mojego wpisu w S24 miałem głównie z komentarzy pod poprzednim wpisem GM.

  Wszystkim serdecznie dziękuję.

 13. otto
  13/11/2011 o 5:54 pm

  Grzesiu, przeczytaj ten niedługi artykulik Domosławskiego o pewnych pułapkach mentalnych:
  http://www.krytykapolityczna.pl/Opinie/DomoslawskiFaszystoidziwkrolestwiesymetrii/menuid-1.html

 14. Opos
  13/11/2011 o 6:11 pm

  aNoNiM :
  To nie jest fałszywa symetria. Trudno wskazać jakieś prawdziwe zbrodnie ONR. Łatwo wskazać, że to byli ludzie masowo mordowani przez nazistów. W Polsce nie ma zaś widocznej lewicy niepostpzprowskiej, a to jest uwikłanie znacznie kłopotliwsze niż to „dziedzictwo” ONRu. Dzisiejszy ONR praktycznie nie ma związków osobowych z ONRem przedwojennym. Jest jakaś prymitywna „wspólnota idei”. A Jaruzelski i Kiszczak wciąż żyją, stąd lewicowa „wspólnota idei” ma ten nieszczególny, żywy zwornik. Aż dziw, że z tamtej strony nikt tego sensownie nie wykorzystał do tej pory.

  Moim zdaniem ważniejsze jest to, co ktoś robi i głosi teraz:
  Młode pokolenie Polek i Polaków zrzeszone w ONR i przekonane o słuszności obranej drogi ku Wielkiej Polsce, które dąży do urzeczywistnienia tej idei poprzez pracę wychowawczo-ideową pośród całego Narodu, postanawia za swój ideowy fundament przyjąć:

  1. Cywilizacyjną spuściznę Narodu Polskiego, którą na przestrzeni wieków stała się synteza pierwiastków rdzennie polskich i kresowych, splecionych harmonijnie, opartych na wspólnej idei państwowo-narodowej i dobrowolnie osiągniętej jedności języka.

  2. Odrzucenie demokracji jako reżimu wrogiego Cywilizacji Europejskiej, który za miernik prawdy przyjmuje wolę większości kierującej się najczęściej niskimi pobudkami

  3. Oparcie pojęć Sprawiedliwości, Moralności, Sumienia i Honoru na doktrynie Chrześcijaństwa jako religii objawionej, a przez to wykluczenie oświeceniowej ideologii praw człowieka, które stały się świeckim wyznaniem i źródłem mnożących się absurdalnych roszczeń społeczeństw, a w szczególności tzw. dyskryminowanych mniejszości.

  4. Opowiedzenie się za koncepcją Narodu organicznego i hierarchicznie zorganizowanego, w przeciwieństwie do zmitologizowanego dziś egalitaryzmu, który przyniósł rozkład tradycyjnych wspólnot i naturalnego porządku.

  5. Zwrócenie rodzinie, jako najcenniejszej części narodowej wspólnoty, jej podstawowych praw i wyłączności w decydowaniu o wychowaniu jej najmłodszych członków, które są obecnie zawłaszczane przez system socjal-liberalny usiłujący zrównać związek kobiety i mężczyzny z parą homoseksualną.

  6. Ułożenie stosunków z innymi nacjami wyłącznie poprzez prymat interesów Narodu i Państwa Polskiego, a nie państw obcych, międzynarodowych zrzeszeń i organizacji.

  7. Sprzeciw wobec narzucenia przez rządy panujące na terenie Unii Europejskiej i jej członków modelu społeczeństw multikulturowych, jako z gruntu fałszywego i niebezpiecznego.

  http://www.onr.h2.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=94&Itemid=29

  Faszyzm (wł. fascismo, od łac. fasces – wiązki, rózgi liktorskie i wł. fascio – wiązka, związek) – doktryna polityczna powstała w okresie międzywojennym we Włoszech, sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa (statolatrię, totalitarne silne przywództwo, terror państwowy i solidaryzm społeczny). Faszyzm podkreślał wrogość wobec zarówno liberalizmu, jak i komunizmu. Początkowo nazwa odnosiła się tylko do włoskiego pierwowzoru, później była stosowana wobec pokrewnych ruchów w latach 20. i 30. XX wieku, zwłaszcza narodowego socjalizmu w Niemczech, oraz współczesnych ruchów wywodzących się z partii faszystowskich (neofaszyzm).

  Następujące elementy są najczęściej wymieniane jako integralne części faszyzmu: nacjonalizm, etatyzm, militaryzm, imperializm, totalitaryzm, antykomunizm, korporacjonizm, populizm, kolektywizm oraz opozycja do politycznego i ekonomicznego liberalizmu.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Faszyzm

 15. 13/11/2011 o 6:19 pm

  @Otto

  ja nie głoszę symetrii pomiędzy organizatorami KOlorowej Niepodległej a ONR-em czy NOP-em

  Tylko że jeśli uznamy, że każdy ma prawo do demonstracji pokojowych a przemoc jest złem, to dla mnie nie ma znaczenia, kto stosuje przemoc: Antifa czy skini.

  I mimo że np,. uważam poglądy ONR za syf i za szkodliwe, to jeśli była to legalna demonstracja i jesli na niej nie wzywano do przemocy, to de facto blokujący ją i zakłocający jej przebieg prowokują.

 16. 13/11/2011 o 6:22 pm

  @aNoNIM

  ONR i NOP odwołluja się w sferze symbolicznej do nazizmu, w warstwie merytorycznej do faszyzmu, w warstwie faktów i incydentów bywają rasistowskie.

  Organizacje lewicowe raczej nie odwołują się (poza zupełnym marginesem) do stalinizmu, a kwestia PRL, Jaruzelskiego i Kiszczaka to inna sprawa trochę.

 17. aNoNiM
  13/11/2011 o 6:28 pm

  Opos :

  aNoNiM :
  To nie jest fałszywa symetria. Trudno wskazać jakieś prawdziwe zbrodnie ONR. Łatwo wskazać, że to byli ludzie masowo mordowani przez nazistów. W Polsce nie ma zaś widocznej lewicy niepostpzprowskiej, a to jest uwikłanie znacznie kłopotliwsze niż to „dziedzictwo” ONRu. Dzisiejszy ONR praktycznie nie ma związków osobowych z ONRem przedwojennym. Jest jakaś prymitywna „wspólnota idei”. A Jaruzelski i Kiszczak wciąż żyją, stąd lewicowa „wspólnota idei” ma ten nieszczególny, żywy zwornik. Aż dziw, że z tamtej strony nikt tego sensownie nie wykorzystał do tej pory.

  Moim zdaniem ważniejsze jest to, co ktoś robi i głosi teraz:
  Młode pokolenie Polek i Polaków zrzeszone w ONR i przekonane o słuszności obranej drogi ku Wielkiej Polsce, które dąży do urzeczywistnienia tej idei poprzez pracę wychowawczo-ideową pośród całego Narodu, postanawia za swój ideowy fundament przyjąć:
  1. Cywilizacyjną spuściznę Narodu Polskiego, którą na przestrzeni wieków stała się synteza pierwiastków rdzennie polskich i kresowych, splecionych harmonijnie, opartych na wspólnej idei państwowo-narodowej i dobrowolnie osiągniętej jedności języka.
  2. Odrzucenie demokracji jako reżimu wrogiego Cywilizacji Europejskiej, który za miernik prawdy przyjmuje wolę większości kierującej się najczęściej niskimi pobudkami
  3. Oparcie pojęć Sprawiedliwości, Moralności, Sumienia i Honoru na doktrynie Chrześcijaństwa jako religii objawionej, a przez to wykluczenie oświeceniowej ideologii praw człowieka, które stały się świeckim wyznaniem i źródłem mnożących się absurdalnych roszczeń społeczeństw, a w szczególności tzw. dyskryminowanych mniejszości.
  4. Opowiedzenie się za koncepcją Narodu organicznego i hierarchicznie zorganizowanego, w przeciwieństwie do zmitologizowanego dziś egalitaryzmu, który przyniósł rozkład tradycyjnych wspólnot i naturalnego porządku.
  5. Zwrócenie rodzinie, jako najcenniejszej części narodowej wspólnoty, jej podstawowych praw i wyłączności w decydowaniu o wychowaniu jej najmłodszych członków, które są obecnie zawłaszczane przez system socjal-liberalny usiłujący zrównać związek kobiety i mężczyzny z parą homoseksualną.
  6. Ułożenie stosunków z innymi nacjami wyłącznie poprzez prymat interesów Narodu i Państwa Polskiego, a nie państw obcych, międzynarodowych zrzeszeń i organizacji.
  7. Sprzeciw wobec narzucenia przez rządy panujące na terenie Unii Europejskiej i jej członków modelu społeczeństw multikulturowych, jako z gruntu fałszywego i niebezpiecznego.
  http://www.onr.h2.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=94&Itemid=29
  Faszyzm (wł. fascismo, od łac. fasces – wiązki, rózgi liktorskie i wł. fascio – wiązka, związek) – doktryna polityczna powstała w okresie międzywojennym we Włoszech, sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa (statolatrię, totalitarne silne przywództwo, terror państwowy i solidaryzm społeczny). Faszyzm podkreślał wrogość wobec zarówno liberalizmu, jak i komunizmu. Początkowo nazwa odnosiła się tylko do włoskiego pierwowzoru, później była stosowana wobec pokrewnych ruchów w latach 20. i 30. XX wieku, zwłaszcza narodowego socjalizmu w Niemczech, oraz współczesnych ruchów wywodzących się z partii faszystowskich (neofaszyzm).
  Następujące elementy są najczęściej wymieniane jako integralne części faszyzmu: nacjonalizm, etatyzm, militaryzm, imperializm, totalitaryzm, antykomunizm, korporacjonizm, populizm, kolektywizm oraz opozycja do politycznego i ekonomicznego liberalizmu.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Faszyzm

  I pięknie, tylko powiedz mi, co jest w tym zbrodniczego?
  W tym, co napisałeś. To, z naszej perspektywy, będzie ideowe horrendum, przeciwne praktycznie wszystkiemu, co uważamy za wartościowe. Ale co z tego? Wyjdź z tym, co napisałeś, do tzw. szarego Ziutka i zaproponuj mu powyższe i jako alternatywę to, co dziś stało się fiksacją lewicy: aborcję, in vitro, homozwiązki, globcio, internacjonalizm itd. I jak ci się wydaje, co do tego Ziutka przylgnie bardziej, ku czemu się skłoni jego serduszko?

 18. aNoNiM
  13/11/2011 o 6:44 pm

  grześ :
  @aNoNIM
  ONR i NOP odwołluja się w sferze symbolicznej do nazizmu, w warstwie merytorycznej do faszyzmu, w warstwie faktów i incydentów bywają rasistowskie.
  Organizacje lewicowe raczej nie odwołują się (poza zupełnym marginesem) do stalinizmu, a kwestia PRL, Jaruzelskiego i Kiszczaka to inna sprawa trochę.

  To teraz powiedz mi, w czym jest gorsze zamawianie 5 piw, od nazwy „Nowy wspaniały świat” (czyli antyutopia Huxleya)?
  W czym jest gorszy faszyzm, od propozycji nowej lewicy?
  I w czym incydenty rasistowskie są gorsze od np. demolowania wystaw sklepowych i podpalania samochodów np. w Berlinie przez lewicę?
  I najważniejsze- nie w czym jest to gorsze dla ciebie, czy dla mnie, ale dla niezaangażowanego ideologicznie Ziutka? Takiego Ziutka, który sobie wygodnie w Polsce żyje, który ma tę swoją małą stabilizację. Pracuje, nie interesuje się polityką, ideologiami i jego życie, dla rzesz polskiej biedoty, jest po prostu rajem wyśnionym?
  Dlaczego on by miał uważać tych z ONRu za gorszych od tych z nowej lewicy?
  Weź temu Ziutkowi powiedz, że „bij Żyda” jest gorsze od „jedz bankierów”.
  Gorsze bo co?

 19. otto
  13/11/2011 o 6:55 pm

  Ziutek sobie wygodnie w Polsce żyje i żyje jednocześnie w otwartej Europie, a chociaż nie interesuje się polityką czy ideologiami, to lubi kicnąć do Hiszpanii, być może ma przyjaciół Niemców, rodzinę w Anglii, córkę na studiach w Lyonie i bardzo jest z niej dumny

 20. aNoNiM
  13/11/2011 o 7:09 pm

  otto :
  Ziutek sobie wygodnie w Polsce żyje i żyje jednocześnie w otwartej Europie, a chociaż nie interesuje się polityką czy ideologiami, to lubi kicnąć do Hiszpanii, być może ma przyjaciół Niemców, rodzinę w Anglii, córkę na studiach w Lyonie i bardzo jest z niej dumny

  I w czym mu tu przeszkadzają ONRowcy? Oni gdzieś mówią, że nie wolno do Hiszpanii kicnąć? Albo mieć rodzinę w Anglii? Albo córkę na studiach w Lyonie? Oni wręcz mówią, że trzeba oddać rodzinom prawo do wychowywania dziecka po swojemu, to Ziutek powie, że super, że tak chcą. Bo on też.

  O tym staram się powiedzieć- lewica nie posiada tak naprawdę języka, którym byłaby się zdolna skomunikować z masami. Tak naprawdę lewica w Polsce to kawiarniany, środowiskowy elitaryzm, gdzie znajomi znajomych siedząc z redakcjach i modnych miejscach, wspierają przyjaciół. Nie ma to jednak żadnego umocowania w masach.

 21. cyncynat
  13/11/2011 o 7:19 pm

  No to moge tylko wyrazic swoje glebokie kondolencje z powodu onrowskich mas z ktorymi Ziutek ma nieszczescie mieszkac razem w jednym kraju.

 22. otto
  13/11/2011 o 7:24 pm

  dobra, niech ONR pokaże Ziutkowi swoje papirusy – to z pewnością jest język, którym można się skomunikować z masami :)
  „Cywilizacyjną spuściznę Narodu Polskiego, którą na przestrzeni wieków stała się synteza pierwiastków rdzennie polskich i kresowych, splecionych harmonijnie, opartych na wspólnej idei państwowo-narodowej i dobrowolnie osiągniętej jedności języka.”
  A Ziutek to olewa. Nie doceniasz Ziutka.

 23. Starosta Melsztyński
  13/11/2011 o 7:47 pm

  otto :dobra, niech ONR pokaże Ziutkowi swoje papirusy – to z pewnością jest język, którym można się skomunikować z masami :)„Cywilizacyjną spuściznę Narodu Polskiego, którą na przestrzeni wieków stała się synteza pierwiastków rdzennie polskich i kresowych, splecionych harmonijnie, opartych na wspólnej idei państwowo-narodowej i dobrowolnie osiągniętej jedności języka.”A Ziutek to olewa. Nie doceniasz Ziutka.

  Ziutek, znam Ziutków, ma zdroworozsądkowe i trzeźwe podejście do ideologii. Ziutek chce wykończyc swój dom na Podbeskidziu, kupic lepszy samochód, wyposażyc dzieci i zapewnic im jak najlepszą przyszłośc. Polska należy do Ziutków, KP i ONR to margines.
  I niech tak pozostanie.

 24. Quasi
  13/11/2011 o 7:58 pm

  @ anonim

  To nie jest fałszywa symetria. Trudno wskazać jakieś prawdziwe zbrodnie ONR. Łatwo wskazać, że to byli ludzie masowo mordowani przez nazistów. (…)

  Po co im je wskazywać, skoro sami z dumą to robią? Rocznicę najazdu na Myślenice przecież do dziś hucznie świętują.

  A to, że niemieccy faszole mordowali faszoli polskich ma dowodzić czego?

 25. barista
  13/11/2011 o 8:29 pm

  Ja się waham między naturalną dla mnie tendencją żeby zakazać i uregulować, bo ludzie głupie są, więc lepiej zakazać marszów naziolków, nazywanych dla niepoznaki patriotami, a równie naturalną skłonnością żeby się bucami nie interesować dopóki buce nic ode mnie nie chcą. Dziwię się temu powszechnemu natężaniu żeby tamtym 11 listopada nie dać zawłaszczyć – że święto całej Polski, że „Polska nie jest taka wcale brunatna”, że jest „kolorowa”, tolerancyjna, no po prostu wielonarodowa i renesansowa i nie ma Greczyna. Żeby Polski nazistom nie oddawać. Po chuj?

  Chce sobie ONR świętować po swojemu, hajlować, wysyłać do gazu i bronić boga, ojczyzny i honoru – good for them. Trzeba im wyznaczyć miejsce i pilnować żeby nie zaczepiali przechodniów. Chcą się z nimi antyfaszyści z Niemiec bić? Jeszcze lepiej – niech policja wyznaczy miejsce na ustawkę i sprawdzi czy mają ubezpieczenie od sportów ekstremalnych, żeby za publiczne pieniądze się nie leczyli. Jak dla mnie niech do siebie z ostrej broni strzelają, cóż może być lepszego niż umrzeć za ojczyznę, honor i boga?

 26. 13/11/2011 o 8:36 pm

  „Chce sobie ONR świętować po swojemu, hajlować, wysyłać do gazu i bronić boga, ojczyzny i honoru – good for them. Trzeba im wyznaczyć miejsce i pilnować żeby nie zaczepiali przechodniów. Chcą się z nimi antyfaszyści z Niemiec bić? Jeszcze lepiej – niech policja wyznaczy miejsce na ustawkę i sprawdzi czy mają ubezpieczenie od sportów ekstremalnych, żeby za publiczne pieniądze się nie leczyli.”

  Barista,ooooo, to jest to:), jestem za,

 27. cyncynat
  13/11/2011 o 8:50 pm

  O, a ja wlasnie buszujac po stronie KP znalazlem, ze oni otwieraja oddzial w Ukranie. Wielce obiecujacy, bo we wspolpracy z National Mickey Mouse University (http://www.ukma.kiev.ua/ua/general/history/dovidka/index.php )

  Okladka (http://vcrc.ukma.kiev.ua/file_download/373/kp2_presentation_eng.pdf ) wyglada obiecujaco, ale nie moge znalezc niczego bardziej konkretnego.

 28. 13/11/2011 o 8:55 pm

  aNoNiM :

  grześ :
  @aNoNIM
  ONR i NOP odwołluja się w sferze symbolicznej do nazizmu, w warstwie merytorycznej do faszyzmu, w warstwie faktów i incydentów bywają rasistowskie.
  Organizacje lewicowe raczej nie odwołują się (poza zupełnym marginesem) do stalinizmu, a kwestia PRL, Jaruzelskiego i Kiszczaka to inna sprawa trochę.

  To teraz powiedz mi, w czym jest gorsze zamawianie 5 piw, od nazwy „Nowy wspaniały świat” (czyli antyutopia Huxleya)?
  W czym jest gorszy faszyzm, od propozycji nowej lewicy?
  I w czym incydenty rasistowskie są gorsze od np. demolowania wystaw sklepowych i podpalania samochodów np. w Berlinie przez lewicę?
  I najważniejsze- nie w czym jest to gorsze dla ciebie, czy dla mnie, ale dla niezaangażowanego ideologicznie Ziutka? Takiego Ziutka, który sobie wygodnie w Polsce żyje, który ma tę swoją małą stabilizację. Pracuje, nie interesuje się polityką, ideologiami i jego życie, dla rzesz polskiej biedoty, jest po prostu rajem wyśnionym?
  Dlaczego on by miał uważać tych z ONRu za gorszych od tych z nowej lewicy?
  Weź temu Ziutkowi powiedz, że „bij Żyda” jest gorsze od „jedz bankierów”.
  Gorsze bo co?

  Jeśli uważasz, że nazistowski gest dla Ziutka ma takie same znaczenie jak ironiczna gra słów, której Ziutek nie rozumie (bo o Huxleyu nie mówili na Tańcu z Gwiazdami), to o Ziutkach masz małe pojęcie albo żadne. Na Kolorowej spotkała się właśnie lewica nie-pzprowska, sprzedawano gazetkę Pracowniczej Demokracji itd. Tak jak porównywanie ONR do całej lewicy ma taki sens jak porównywanie ekologów do Hitlera i gen Franco. Albo porównujesz konkretna a ze zbioru A, do konkretnego b ze zbioru B, albo oba zbiory. Branie ONR i zestawienie go z Mao albo Stalinem albo Luną Brisitigerową jest idiotyczne również dlatego, że tam sympatyków UB albo NKWD nie było. Wystarczy poczytać, co tam na tych tarczach mieli napisane, do jakich się odwoływali autorytetów, co było na transparentach.

  O kawiorowej lewicy powtarzasz dość banalne zarzuty, zapominając jednak, że lewicą jest również cały ruch związkowy, serdecznie nienawidzony w mejnstrimie, bardzo Ziutkowy, ale jednak bywa, że skuteczny. Jest oczywiście wciąż wątpliwe na ile problem naziolów jest w Polsce tak bardzo istotnym i jaką mu nadać rangę, ale to samo słyszałem o problemach gejów, kobiet, in vitro, czy Afrykanerów. Dla czarnych mieszkańców Polski problem z naziolkami i znieczulica może być o wiele większy niż strata pracy przez białą panią z Biedronki.

 29. barista
  13/11/2011 o 8:55 pm

  grześ :
  Barista,ooooo, to jest to:), jestem za,

  Z podobnych względów też wcale nie jestem za powszechnym zakazem religii i treści nacjonalistycznych. Wystarczyłby dostęp do nich na podobnych zasadach jak do pornografii + age of consent dla edukacji religijnej i patriotycznej.

  No ale moje poglądy chyba się już w „kolorowej Rzeczpospolitej Obojga Narodów nie mieszczą”.

 30. aNoNiM
  13/11/2011 o 9:08 pm

  otto :
  dobra, niech ONR pokaże Ziutkowi swoje papirusy – to z pewnością jest język, którym można się skomunikować z masami :)
  „Cywilizacyjną spuściznę Narodu Polskiego, którą na przestrzeni wieków stała się synteza pierwiastków rdzennie polskich i kresowych, splecionych harmonijnie, opartych na wspólnej idei państwowo-narodowej i dobrowolnie osiągniętej jedności języka.”
  A Ziutek to olewa. Nie doceniasz Ziutka.

  Jasne, że Ziutek to olewa, ale Ziutek w ogóle to rozumie, a np. „dyskursu genderowego” nie rozumie i olewa nawet bardziej. Niepotrzebnie jednak wchodzimy w licytację. Nic z niej nie wynika.

 31. aNoNiM
  13/11/2011 o 9:20 pm

  galopujący major :

  aNoNiM :

  grześ :
  @aNoNIM
  ONR i NOP odwołluja się w sferze symbolicznej do nazizmu, w warstwie merytorycznej do faszyzmu, w warstwie faktów i incydentów bywają rasistowskie.
  Organizacje lewicowe raczej nie odwołują się (poza zupełnym marginesem) do stalinizmu, a kwestia PRL, Jaruzelskiego i Kiszczaka to inna sprawa trochę.

  To teraz powiedz mi, w czym jest gorsze zamawianie 5 piw, od nazwy „Nowy wspaniały świat” (czyli antyutopia Huxleya)?
  W czym jest gorszy faszyzm, od propozycji nowej lewicy?
  I w czym incydenty rasistowskie są gorsze od np. demolowania wystaw sklepowych i podpalania samochodów np. w Berlinie przez lewicę?
  I najważniejsze- nie w czym jest to gorsze dla ciebie, czy dla mnie, ale dla niezaangażowanego ideologicznie Ziutka? Takiego Ziutka, który sobie wygodnie w Polsce żyje, który ma tę swoją małą stabilizację. Pracuje, nie interesuje się polityką, ideologiami i jego życie, dla rzesz polskiej biedoty, jest po prostu rajem wyśnionym?
  Dlaczego on by miał uważać tych z ONRu za gorszych od tych z nowej lewicy?
  Weź temu Ziutkowi powiedz, że „bij Żyda” jest gorsze od „jedz bankierów”.
  Gorsze bo co?

  Jeśli uważasz, że nazistowski gest dla Ziutka ma takie same znaczenie jak ironiczna gra słów, której Ziutek nie rozumie (bo o Huxleyu nie mówili na Tańcu z Gwiazdami), to o Ziutkach masz małe pojęcie albo żadne. Na Kolorowej spotkała się właśnie lewica nie-pzprowska, sprzedawano gazetkę Pracowniczej Demokracji itd. Tak jak porównywanie ONR do całej lewicy ma taki sens jak porównywanie ekologów do Hitlera i gen Franco. Albo porównujesz konkretna a ze zbioru A, do konkretnego b ze zbioru B, albo oba zbiory. Branie ONR i zestawienie go z Mao albo Stalinem albo Luną Brisitigerową jest idiotyczne również dlatego, że tam sympatyków UB albo NKWD nie było. Wystarczy poczytać, co tam na tych tarczach mieli napisane, do jakich się odwoływali autorytetów, co było na transparentach.
  O kawiorowej lewicy powtarzasz dość banalne zarzuty, zapominając jednak, że lewicą jest również cały ruch związkowy, serdecznie nienawidzony w mejnstrimie, bardzo Ziutkowy, ale jednak bywa, że skuteczny. Jest oczywiście wciąż wątpliwe na ile problem naziolów jest w Polsce tak bardzo istotnym i jaką mu nadać rangę, ale to samo słyszałem o problemach gejów, kobiet, in vitro, czy Afrykanerów. Dla czarnych mieszkańców Polski problem z naziolkami i znieczulica może być o wiele większy niż strata pracy przez białą panią z Biedronki.

  A dlaczego Ziutek miałby robić taki właśnie porównania, że a z A a b z B? Ziutek pewnie nie widzi żadnego ONRu, nie słyszał nic o Falandze, o gettcie ławkowym itp. sprawach. Ma z jednej strony faszystów zwanych patriotami, a z drugiej strony bolszewików, zwanych postępowcami. To są dla Ziutka rzeczy porównywalne jak najbardziej.
  Banalność zarzutów nie ujmuje im nic z prawdziwości.
  Ruch związkowy w Polsce to jest postsolidarność, a to znaczy tradycję, kościół i maRyję w klapie. Taka lewica mocno kulawa.
  Natomiast tu chodzi cały czas o coś innego- im udało się wyjść z getta nazistowskiego i zorganizować wielotysięczną manifestację patriotyczną, bo jako taka ona funkcjonuje, a lewica wpadła właśnie do getta ekstremizmu, bojówkarstwa itd. I na jej wezwanie, mimo atrakcji takiej jak koncerty i podrzucanie piłeczki zamiast kostki brukowej, stawia się maksymalnie kilkaset osób.
  Dziwne, że nie widzisz zmiany kursu- oni się uprawomocniają a lewica się delegalizuje. To jest efekt przegranej walki o język.

 32. Ziutek
  13/11/2011 o 9:23 pm

  W uzupełnieniu, tak to wyglądało ze strony kiboli:
  http://www.drogalegionisty.fuckpc.com/index.php?option=com_content&view=article&id=936%3A111111-marsz-niepodlegoci-w-warszawie&catid=39%3Apozasportowe&Itemid=91

  „Zamiast słuchać liderów, albo mówiąc wprost – znających tereny miejscowych, ludzie biegali z miejsca na miejsce. Biegniemy, 500 metrów, a tam nikogo nie ma… Ktoś kogoś widział, ktoś coś krzyczy, ludzie biegają jak pojebani. Irytujące, ale z drugiej strony – chętnych na harce były naprawdę tysiące… Jak wychodziliśmy z daleka w stówkę, to ruszało na nas pięć stówek… naszych, myśląc, że my to antifa :-). I tak kilka razy… „Blokada”, heh…blokada, którą każdy chce dopaść…”

 33. otto
  13/11/2011 o 10:17 pm

  lewica się nie delegalizuje, ją chcą zdelegalizować :) w poniedziałek ponoć Bosak, Żaryn itd. mają złożć wniosek o delegalizację Krytyki Politycznej

 34. cyncynat
  13/11/2011 o 10:33 pm

  O, moj ulubieniec Wronski sie wyprodukowal:

  „Strona lewicowa powinna uznać, że zgoda na udział bojówek Antify oraz kogokolwiek spoza Polski w rozstrzyganiu wewnętrznych problemów ideowych jest błędem. Powinna także uznać, że rola Romana Dmowskiego – postaci kontrowersyjnej w polskich dziejach, akurat w kwestii Niepodległości Polski była jednoznacznie pozytywna.”

  http://wyborcza.pl/1,75968,10634385,Dialog_slepych_na_jedno_oko.html

 35. otto
  13/11/2011 o 10:44 pm

  Cyncynat, no bo w Polsce musi być zawsze na jedno kopyto, prawe kopyto, dodajmy. Ludzie już nawet nie widzą głębi swojego upadku ;)

 36. sultan
 37. lordroy
  13/11/2011 o 10:48 pm

  @Major #28

  Myślę, że wystrzeliłeś kilka kulek w płot.

  1. Lewica, zwłaszcza taka, jaką Ty masz na myśli, w świecie zachodnim już od dłuższego czasu nie trafia do Ziutków. Ziutkowie głosują na Vlaams Belang, a nie na starą lewicę (typu SPD) czy nową lewicę (wstaw sobie co tam chcesz). To jeszcze do Pl nie trafiło, ale trafi. I jest to bardzo smutne, bo znaczy, że w tej chwili nie macie Ziutkowi nic do zaoferowania (ruch oburzonych, czy OWS, którym umiarkowanie kibicuje, oczywiście reprezentuje klasę średnią, nie Ziutków).

  2. Fajnie, że zaliczasz Solidarność (przypuszczalnie największa centrala w Polsce?) do lewicy. Związki są bez wyjątku etatystyczne, czy są lewicowe (w wymiarze światopoglądowym), to zależy. Mussolini miał też super poparcie w związkach.

 38. Quasi
  14/11/2011 o 12:05 am

  barista :

  grześ :
  Barista,ooooo, to jest to:), jestem za,

  Z podobnych względów też wcale nie jestem za powszechnym zakazem religii i treści nacjonalistycznych. Wystarczyłby dostęp do nich na podobnych zasadach jak do pornografii + age of consent dla edukacji religijnej i patriotycznej.
  No ale moje poglądy chyba się już w „kolorowej Rzeczpospolitej Obojga Narodów nie mieszczą”.

  Jesteś bezduszny. Ja np. traktuję patriotyzm (kibolizm, religię, prawicowość etc.) jak chorobę, jak raka (suma summarum też powoduje łysienie głowy…), jak ospę, jak narkomanię, jak bulimię itp. i Twoje bezlitosne pomysły, żeby patriotów itp. izolować i zostawić samym sobie jawią mi się jak pomysł z koloniami trędowatych. Uważam, że ludzi należy chronić przed memetycznymi infekcjami mózgu tak, jak należy ich chronić przed infekcjami wirusowymi, a w razie zaistnienia infekcji – leczyć. To jeśli chodzi o zasadę, bo na skuteczne środki profilaktyczne i terapeutyczne specjalnych pomysłów nie mam.

 39. barista
  14/11/2011 o 12:24 am

  Quasi :

  barista :

  grześ :
  Barista,ooooo, to jest to:), jestem za,

  Z podobnych względów też wcale nie jestem za powszechnym zakazem religii i treści nacjonalistycznych. Wystarczyłby dostęp do nich na podobnych zasadach jak do pornografii + age of consent dla edukacji religijnej i patriotycznej.
  No ale moje poglądy chyba się już w „kolorowej Rzeczpospolitej Obojga Narodów nie mieszczą”.

  Jesteś bezduszny. Ja np. traktuję patriotyzm (kibolizm, religię, prawicowość etc.) jak chorobę, jak raka (suma summarum też powoduje łysienie głowy…), jak ospę, jak narkomanię, jak bulimię itp. i Twoje bezlitosne pomysły, żeby patriotów itp. izolować i zostawić samym sobie jawią mi się jak pomysł z koloniami trędowatych. Uważam, że ludzi należy chronić przed memetycznymi infekcjami mózgu tak, jak należy ich chronić przed infekcjami wirusowymi, a w razie zaistnienia infekcji – leczyć. To jeśli chodzi o zasadę, bo na skuteczne środki profilaktyczne i terapeutyczne specjalnych pomysłów nie mam.

  Za długo spałem i mam taki odjazd libertariański dzisiaj – izolować i pozwolić się im bawić po swojemu. Szkoda kasy na leczenie + to raczej bezwartościowy materiał dla społeczeństwa jest. Marzy mi się taki wielki obóz survivalowy dla patriotów polskich, ruskich i niemieckich i jakich tam jeszcze przyniesie. Sztandary, pieśni, kuchnia wojskowa, mundury historyczne i ostra broń. Dla najlepszych nagrody pieniężne (np. dla najdzielniejszego polskiego partyzanta milion złotych – to z wpisowego albo z opłat za transmisję płatnych TV). Załatwiłoby to problem znudzonych kiboli i nazistów. Pytanie czy byliby skłonni bić się między sobą – wojna polsko-ruska, czy muszą mieć Żydów i gaz.

 40. cyncynat
  14/11/2011 o 1:00 am

  Ja bym nawet TV wtedy kupil.

 41. barista
  14/11/2011 o 1:20 am

  może pomysł na biznes dla nas… w Polsce niestety nie przejdzie, ale może w Somalii wynajmiemy paredziesiąt hektarów; reklamy możemy wykupić w Psychiatryku i Radiu Maryja

 42. cyncynat
  14/11/2011 o 2:06 am
 43. Ja
  14/11/2011 o 8:02 am

  „Granic obozu Kolorowej z dwóch stron broniły blokady złożone głównie z zamaskowanych anarchistów z Antify. Ok. 13.40 od strony Rotundy nadeszli pierwsi narodowcy. Nie wiedzieli, że Marszałkowską już nie przejdą na pl. Konstytucji. Anarchiści rzucili się na nich z grubymi trzonkami po flagach. Młody chłopak został ranny w głowę. Słaniał się na nogach. Zabrała go karetka. W ruch poszły kostki brukowe i butelki.
  – Przestańcie, przecież to pokojowe zgromadzenie – nawoływała Karolina, pracowniczka organizacji pozarządowej, i pieczołowicie układała z powrotem wyrwane z chodnika kostki. (…)
  – Przyszedłem na Kolorową, bo nie podoba mi się nacjonalizm. Ale to miał być protest pokojowy, a widziałem, jak ludzie z zakrytymi twarzami wyciągali kostkę brukową i rzucali nią w narodowców. To też mi się nie podoba – stwierdził młody chłopak Bartek Luks.”
  A tu relacja Gazety Wyborczej. Też pewnie przesadzona, bo Major był i nic zdrożnego nie widział.

 44. vHF
  14/11/2011 o 8:21 am

  Ja sobie tutaj tak lurkuję tylko w tym wątku bo nie mam za wiele do powiedzenia, ale młodego chłopaka Bartka Luksa znam osobiście i mogę zapewnić, że nie łże. Mógł się pomylić, ale nie łże.

 45. 14/11/2011 o 9:58 am

  @Ja – major był, widział i to opisał w poprzedniej notce. Cytuję majora:
  „i jako naoczny świadek pogoni za celtyckim krzyżem antify na Marszałkowskiej – stwierdzam, że rozbijanie drzewca flagi na czyjeś głowie to kretynizm (na cholerę grupka „Celtów” pchała się w sam środek antify?). Pogonić – tak, walić pałką po głowach – nie.” Tyle od majora, który widział owe rozbijanie na głowie z odległości 10 metrów. Major uważa to za kretyński, ale na tle prawackiej demolki, jednak tylko incydent. Całość trwała może 15 sekund, a potem ten chłopak z zakrwawioną głową stał 20 metrów od demonstracji przy 4 nieuzbrojonych policjantach w kamizelkach odblaskowychi nikt jego wraz z jego kumplami już nie atakował.

 46. 14/11/2011 o 11:49 am

  @AnoNiM – ale uprawomocnienie budowane na sojuszu z kibolstwem jest oparte na bardzo słabych podstawach, wcześniej czy później padnie, z powodu istoty działalności kibolskiej: czyli jednej wielkiej rozpierduchy. Zapłonie kilka samochodów, tym razem nie TVN a osób prywatnych, zdemolowana zostanie Starówka i całe uprawomocnienie zniknie. Nie przypadkiem PiS wypłynął na szeryfie Kaczyńskim, co to się tak podobał Ziutkom. Uwikłanie prawicy w sojusz z kibolstwem będzie wychodzić jej bokiem, pokazały to właśnie wybory.

  @lordroy – Ad. 1 Przyjdzie, jeśli będzie konflikt z emigrantami. Póki co emigrantami są Ziutki, im ostrzejszy sprzeciw ksenofobicznej prawicy wobec Ziutków na Zachodzie, tym lepiej dla lewic.

  Ad 2 – Prawicowość, ksenofobia, religijność, Ziutków jest i była od zawsze źródłem lewicowego paternalizmu. Tego się nie da ominąć.

 47. otto
  14/11/2011 o 2:52 pm

  Majorze, a ten krótki, ciekawy filmik (latająca kamera, widok z góry na KN i MN) widziałeś?

 48. aNoNiM
  14/11/2011 o 3:48 pm

  galopujący major :
  @AnoNiM – ale uprawomocnienie budowane na sojuszu z kibolstwem jest oparte na bardzo słabych podstawach, wcześniej czy później padnie, z powodu istoty działalności kibolskiej: czyli jednej wielkiej rozpierduchy. Zapłonie kilka samochodów, tym razem nie TVN a osób prywatnych, zdemolowana zostanie Starówka i całe uprawomocnienie zniknie. Nie przypadkiem PiS wypłynął na szeryfie Kaczyńskim, co to się tak podobał Ziutkom. Uwikłanie prawicy w sojusz z kibolstwem będzie wychodzić jej bokiem, pokazały to właśnie wybory.

  Te wybory pokazały, że jeszcze się nie pogorszyło na tyle, żeby masowo było to odczuwalne inaczej jak przejściowa trudność, niezbyt dolegliwa.
  Sojusz z kibolstwem to ślepy tor. Masz rację. W warunkach demokracji. Trochę inaczej to zacznie wyglądać, kiedy polityka w większym stopniu przeniesie się na ulice. Min. dlatego Kaczyński się od kibolstwa cały czas dystansuje. W marszu nie wziął udziału ani on, ani nikt z rozpoznawalnych pisowców. Oni to dosyć sprytnie rozgrywają, jak na warunki, w których operują.
  Ciekaw jestem, jakie z tego wszystkiego zostaną wyciągnięte wnioski? Albo KP znajdzie sposób komunikacji z masami, albo przegrana na całej długości.

 49. Anonimowy Lurker
  14/11/2011 o 5:53 pm
 50. barista
  14/11/2011 o 6:28 pm

  do dupy ten sondaż, tendencyjny – brakuje następujących opcji, z których każda wzięłaby 10%:
  „Żydzi z Wyborczej”
  „niemieckie bojówki komunistyczne”
  „geje i mordercy księdza Jerzego”
  „zwolennicy mordowania nienarodzonych i lobby farmaceutyczno-aborcyjne”

 51. 21.08.1940
  14/11/2011 o 8:21 pm

  barista :
  do dupy ten sondaż, tendencyjny – brakuje następujących opcji, z których każda wzięłaby 10%:
  „Żydzi z Wyborczej”
  „niemieckie bojówki komunistyczne”
  „geje i mordercy księdza Jerzego”
  „zwolennicy mordowania nienarodzonych i lobby farmaceutyczno-aborcyjne”

  Co cię tak śmieszy w „mordercach księdza Jerzego”? Bawi cię, że zamordowano człowieka wyrywając mu wcześniej język i katując? Ty chyba zapominasz, że lewicowiec to nie jest synonim kretyna?

 52. jaja
  14/11/2011 o 8:55 pm

  galopujący major :
  Sprawa nie jest taka oczywista, ponieważ istnieje w demokracji coś takiego, jak prawo do legalnej kontrmanifestacji. Bardzo dobrze to widać na przykładzie 1 maja. Zadaniem policji jest w takim przypadku ochrona obu grup, i wytyczenie ewentualnych tras zastępczych. Zakaz zasłaniania twarzy to też prezent dla tych, co lubią namierzać się między sobą o robić odwet już po całej pacyfikacji. Bodnar mówi, że to w TK nie przejdzie.

  Stare, było. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego Kp 1/04 z 10.11.2004 r.

 53. cyncynat
  14/11/2011 o 9:18 pm

  21.08.1940 :

  barista :
  do dupy ten sondaż, tendencyjny – brakuje następujących opcji, z których każda wzięłaby 10%:
  „Żydzi z Wyborczej”
  „niemieckie bojówki komunistyczne”
  „geje i mordercy księdza Jerzego”
  „zwolennicy mordowania nienarodzonych i lobby farmaceutyczno-aborcyjne”

  Co cię tak śmieszy w „mordercach księdza Jerzego”? Bawi cię, że zamordowano człowieka wyrywając mu wcześniej język i katując? Ty chyba zapominasz, że lewicowiec to nie jest synonim kretyna?

  jezu,jezu

 54. 14/11/2011 o 9:23 pm

  @all

  a propos tego jedynego pobitego przez Niemców, którym się brandzluje „GP”

  Kim ów misiaczek jest i co pisał, można poczytać tu:

  http://odadoradosci.salon24.pl/

  ta dam, nie dziwi nic:)

  Oj ta prawica jej bohaterowie….

 55. cyncynat
  14/11/2011 o 9:24 pm

  a poza tym, spiesze sie doniesc, ze babcia Haase wrocila (w wiadomym miejscu) i jest w znakomitej formie!

 56. vHF
  14/11/2011 o 11:06 pm

  Pliz, bądźmy precyzyjni: babcia Parysowa, ciocia Haase. Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów trollerskich.

  To tyle, teraz lecę czytać :-)

 57. cyncynat
  14/11/2011 o 11:25 pm

  jakosc jest jednak nierowna. ale „projekt książki o muffinach” poprawil mi nastroj

 58. barista
  14/11/2011 o 11:51 pm

  21.08.1940 :

  barista :
  do dupy ten sondaż, tendencyjny – brakuje następujących opcji, z których każda wzięłaby 10%:
  „Żydzi z Wyborczej”
  „niemieckie bojówki komunistyczne”
  „geje i mordercy księdza Jerzego”
  „zwolennicy mordowania nienarodzonych i lobby farmaceutyczno-aborcyjne”

  Co cię tak śmieszy w „mordercach księdza Jerzego”? Bawi cię, że zamordowano człowieka wyrywając mu wcześniej język i katując? Ty chyba zapominasz, że lewicowiec to nie jest synonim kretyna?

  Wcale mnie nie śmieszy. Uważam, że morderca księdza Jerzego przyczynił się przynajmniej w 8% do sprofanowania święta Niepodległości, samą swoją obecnością w Ojczyźnie w tym Dniu. Ponadto Rodzice Księdza Jerzego podarowali Sejmowi Krzyż na Znak Wotum.

  Nadmieniam, że w kategorii „Żydzi z Wyborczej” jest też redaktor Maleszka.

  W każdym razie chujowy ten ranking Pana Igora.

 59. barista
  14/11/2011 o 11:57 pm

  grześ :
  @all
  a propos tego jedynego pobitego przez Niemców, którym się brandzluje „GP”
  Kim ów misiaczek jest i co pisał, można poczytać tu:
  http://odadoradosci.salon24.pl/
  ta dam, nie dziwi nic:)
  Oj ta prawica jej bohaterowie….

  Mam wrażenie, że Rolex zaprzedał ideały białej rasy.

 60. Quasi
  15/11/2011 o 12:28 am

  @ data

  Co cię tak śmieszy w „mordercach księdza Jerzego”? (…)

  No nie? Niespecjalnie śmieszni. Ja np. preferuję śmiech z morderców świętego Wojciecha.

 61. 15/11/2011 o 12:34 am

  Ciotka jak ciotka, zwłaszcza że książkę o muffinach już wydali

  http://m.guardian.co.uk/books/2011/jul/22/on-the-road-jack-kerouac-ipad-app?cat=books&type=article

  Ale połajanki do kumpla boni (po 40) zajebiste. Czysta klasyka. Orliński plasuje się chyba w tej grupie, co „robi w IT od lat”. Że tak powiem Palce lizać hehe.

 62. cyncynat
  15/11/2011 o 12:53 am

  nie, mi bardziej sie podoba to snobowanie sie na bycie „niezlym targetem reklamowym”: „Ale samo to, co czytają tabletowcy (ten zestaw Larsson/Akunin) pokazuje, że to jest niezły target reklamowy, bo to znowu nie jest stryjek Stasiek z Mycisk.”

 63. 15/11/2011 o 1:16 am

  Ach to jest, mówiąc ttdkn, tak pięknie bkś-owe, że normalnie brakuje jeszcze jakiegoś tańca z gwiazdami albo dodatku Palce lizać.

 64. 15/11/2011 o 2:26 am

  Wy tu gadu-gadu, a tymczasem Gadowski „schodzi z romantycznych obłoków” i organizuje skok. Na kasę.

  http://wgadowski.salon24.pl/364106,zejscie-z-romantycznych-oblokow

  Szykuje się nowe imperium medialne, które powstanie dzięki „kumulowaniu rozproszonego dziś i nieco zgnębionego kapitału należącego do polskich przedsiębiorców” i „oddolnego budowaniu struktur, które mogą doprowadzić do jego uspołecznienia”.

  Są już pierwsi ewentualni darczyńcy: „Jak coś się będzie dziać, jakieś akcje, obligacje, czy nawet datki coś w stylu cegiełek, proszę pisać, jestem chętny wspomóc…”

  I nie straszne im, że znowu może być ciężko, bo „zawiedli mnie ludzie którzy obiecywali fundusze, także ci ktorzy uchodzą za bliskich PiS. Organizuje nowy budżet…”

  PECET

 65. marcin_be
  15/11/2011 o 10:23 am

  cyncynat :
  nie, mi bardziej sie podoba to snobowanie sie na bycie „niezlym targetem reklamowym”: „Ale samo to, co czytają tabletowcy (ten zestaw Larsson/Akunin) pokazuje, że to jest niezły target reklamowy, bo to znowu nie jest stryjek Stasiek z Mycisk.”

  to już będzie wstyd się przyznać, że człowiek Akunina czyta??? ;(((

  taaa Gadowski akumuluje Prawdziwy Polski Patriotyczny Pieniądz… ręce opadają od czytania tego bałwana morskiego…

 66. vHF
  15/11/2011 o 10:35 am

  Jeżeli ktoś się potrzebuje — tak jak ja potrzebowałem — sprecyzować i ukonkretnić swoją niechęć do Larssonów, to jakiś Stasiek z Mycisk napisał odpowiednio reakcyjna recenzję tutaj:
  http://www.nybooks.com/articles/archives/2011/jun/09/moralist-stieg-larsson/?pagination=false

  She had taken control,” thinks Bjurman in italics. “Impossible. He could do nothing to resist when Salander bent over and placed the anal plug between his buttocks. ‘So you’re a sadist,’ she said….”

 67. guma123
  15/11/2011 o 4:35 pm
 68. jaja
  15/11/2011 o 7:19 pm
 69. Zygfryd
  15/11/2011 o 9:31 pm

  Poważne dysputy. No to warto trochę kabaretu. Przedostatni filmik (pana Juzkowa), mniej więcej od 49 min., gdzieś do 1:01. Dialog, chyba dwóch dżentelmenów – obserwatorów. Miodzio z cytrynką – przypominają mi się rozmowy dwóch starszych pań przy zapchanej umywalce, bodajże w „Misiu”. Ach ta maglowa logika, ten urok prostych jak ajpadzik schematów analizy społeczno-politycznej rzeczywistości wokół…

  http://hekatonchejres.salon24.pl/364467,4-filmy-o-pieknym-i-podlym-4-o-polsce

 70. otto
  15/11/2011 o 10:01 pm

  ciekawe, co jeszcze wypłynie :)
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szwedzcy-nacjonalisci-protestuja-przeciw-brutalnos,1,4907551,wiadomosc.html
  „Szwedzka nacjonalistyczna organizacja Młodzież Nordycka złożyła w ambasadzie RP w Sztokholmie protest przeciwko brutalności polskiej policji. Członkowie ruchu zostali na kilka godzin zatrzymani 11 listopada w Warszawie w związku z zamieszkami na ulicach.

  Około 20 członków organizacji Młodzież Nordycka demonstrowało w poniedziałek wieczorem przed budynkiem ambasady RP w Sztokholmie. Przez mikrofon opowiadali o niesprawiedliwych ich zdaniem zatrzymaniach w Warszawie i wyjątkowej brutalności polskiej policji. Zapowiedzieli, że przyjadą do Polski większą grupą na manifestację z okazji Święta Niepodległości w 2012 roku.”

 71. cyncynat
  15/11/2011 o 10:30 pm

  vHF :
  Jeżeli ktoś się potrzebuje — tak jak ja potrzebowałem — sprecyzować i ukonkretnić swoją niechęć do Larssonów, to jakiś Stasiek z Mycisk napisał odpowiednio reakcyjna recenzję tutaj:
  http://www.nybooks.com/articles/archives/2011/jun/09/moralist-stieg-larsson/?pagination=false

  She had taken control,” thinks Bjurman in italics. “Impossible. He could do nothing to resist when Salander bent over and placed the anal plug between his buttocks. ‘So you’re a sadist,’ she said….”

  ale nie mow, ze przeczytales chocby i 20% tego? film jest odpowiednio smieszny, ale ksiazki to nawet smieszne nie sa.

 72. vHF
  15/11/2011 o 10:51 pm

  Przeczytałem całą recenzję i ani słowa ponadto oczywiście. Niechęć wzięła się była z ogólnomedialnego pierdolca na punkcie tej książki i z profilu przeciętnego fana.

 73. cyncynat
  15/11/2011 o 11:02 pm

  vHF :
  Przeczytałem całą recenzję i ani słowa ponadto oczywiście. Niechęć wzięła się była z ogólnomedialnego pierdolca na punkcie tej książki i z profilu przeciętnego fana.

  Przecietny fan to „niezly target reklamowy”, oczywiscie. Czyta Wired na iPadzie i postironicznie oglada Captain America. Zadnych zludzen.

 74. sickofitall
  16/11/2011 o 10:41 am

  Wtem, chcą nakręcić film i zrobić …. rock-operę o Sakiewiczu, tak tym Sakiewiczu.
  http://niezalezna.pl/18993-powstaje-film-o-sakiewiczu

  Pytanie czy to na serio, czy tylko przejaw prawicowego poczucia humoru.

 75. axolotl
  16/11/2011 o 11:44 am

  owszem, komuna warszawska robi spektakl finansowany (podobnie jak i komuna) przez miasto, więc niezależne misiepysie zabulgotały i wymyśliły projekt, który jest prawicowa wariacją na temat przedstawienia o Sierakowskim. Wystąpili o dotację, której prawdopodobnie nie dostaną i GP będzie mogła przez tydzień burczeć jacy to oni są sekowani, tłamszeni, niszczeni i wogle nieszczęśliwi. Standard.

  Natomiast, nie mam pojęcia o co chodzi z książką o muffinkach i z braku czasu nie doczytałem info o iPadowej „W drodze”, więc się mogę nie wstrzelić w temat, ale jakoś jestem w stanie sobie wyobrazić Kerouaca z iPadem.

 76. 21.08.1940
  16/11/2011 o 3:47 pm

  sickofitall :
  Wtem, chcą nakręcić film i zrobić …. rock-operę o Sakiewiczu, tak tym Sakiewiczu.
  http://niezalezna.pl/18993-powstaje-film-o-sakiewiczu
  Pytanie czy to na serio, czy tylko przejaw prawicowego poczucia humoru.

  Robią sobie jaja z filmu o Sierakowskim. Tako rzecze nudzyllus i chyba ma rację, że to o to chodzi. Wyrabiają się coraz bardziej.

 77. barista
  16/11/2011 o 6:10 pm

  A dlaczego wy nie trolujecie Orlińskiego tylko tu dogadujecie? Chyba, że… przyznać mi się, który jest ciocią Haase?

 78. vHF
  16/11/2011 o 6:34 pm

  barista :
  A dlaczego wy nie trolujecie Orlińskiego tylko tu dogadujecie? Chyba, że… przyznać mi się, który jest ciocią Haase?

  Kto mówi, że nie trollujemy?
  Ale gdybym był ciocią Haase to bym się chyba rozpękł z dumy. Nie dałbym rady po prostu.

 79. barista
  17/11/2011 o 12:17 am

  To sie pochwalcie robotą trollerską ;)
  Jak ja dawno nie trollowałem ;(

 80. cyncynat
  17/11/2011 o 3:23 am

  Tymczasem Wronski dalej sie domaga uszanowania Dmowskiego: http://wyborcza.pl/1,75515,10648864,Niech_gej_przytuli_endeka.html

  I wiecie co? Wcale antyfaszystom z Kolorowej nie wspolczuje. Zechcieli obebrac naziolom ich swieto, to teraz maja calowac trupie nozki Dmowskiego.

 81. marcin_be
  17/11/2011 o 12:29 pm

  ech… a mnie dziś urwało jak przeczytałem, że Gowin jednak MS – i parę słów uzasadnienie: bo ma zapał i chęć szczerą… KURWA…

 82. emluby
  17/11/2011 o 1:18 pm

  Powiem, krótko niech nie spierdoli wszystkiego mocniej, bo że polepszy to nie m szans.

  marcin_be :
  ech… a mnie dziś urwało jak przeczytałem, że Gowin jednak MS – i parę słów uzasadnienie: bo ma zapał i chęć szczerą… KURWA…

 83. mtwapa
  17/11/2011 o 1:47 pm

  emluby :
  Powiem, krótko niech nie spierdoli wszystkiego mocniej, bo że polepszy to nie m szans.

  marcin_be :
  ech… a mnie dziś urwało jak przeczytałem, że Gowin jednak MS – i parę słów uzasadnienie: bo ma zapał i chęć szczerą… KURWA…

  Czuma, Gowin… Brakuje jeszcze tylko przygarniecia ministra Zero i podarowania mu drugiej szansy. Palikotowi pewnie skoczy z 5-10%.

 84. sickofitall
  17/11/2011 o 2:19 pm

  Z drugiej strony jak cywil może być szefem MON-u, to dlaczego filozof nie może być ministrem sprawiedliwości. Bycie spoza korporacji prawniczej może być plusem.

 85. mtwapa
  17/11/2011 o 2:25 pm

  sickofitall :
  Z drugiej strony jak cywil może być szefem MON-u, to dlaczego filozof nie może być ministrem sprawiedliwości. Bycie spoza korporacji prawniczej może być plusem.

  W Gowinie nie jest najgorszy jego „cywilizm”. Glownym powodem mojej niecheci jest „zbrojono-betonizm”. Nie zmienilbym swojej opinii nawet gdyby Gowin przescignal Giertycha i Kaczynskiego w papierkowej znajomosci prawa.

 86. marcin_be
  17/11/2011 o 2:30 pm

  Moim zarzutem jest to, iż wymieniają fachowca na polityka (jak to Rakowski dawno napisał: dobry fachowiec ale bezpartyjny…) w resorcie, który jest moim skromnym zdaniem, jednym z kluczowych resortów dla funkcjonowania państwa. I jak słyszę, że Gowin pali się do rewolucji to robi mi się niedobrze. A w Gowinie najgorszy jest jego cynizm i hipokryzja. Taki Terlikowski tylko w lepszym garniturze.

 87. emluby
  17/11/2011 o 3:07 pm

  racja, racja

  marcin_be :
  Moim zarzutem jest to, iż wymieniają fachowca na polityka (jak to Rakowski dawno napisał: dobry fachowiec ale bezpartyjny…) w resorcie, który jest moim skromnym zdaniem, jednym z kluczowych resortów dla funkcjonowania państwa. I jak słyszę, że Gowin pali się do rewolucji to robi mi się niedobrze. A w Gowinie najgorszy jest jego cynizm i hipokryzja. Taki Terlikowski tylko w lepszym garniturze.

 88. barista
  17/11/2011 o 4:33 pm

  co wy tak z tym Gowinem? cieszyć się, że nie będzie ministrem zdrowia albo kultury; w sprawiedliwości to najwyżej krzyże pozawiesza w sądach; idealny kandydat moim zdaniem ;)

 89. barista
  17/11/2011 o 4:39 pm

  @vHF: co to za mieszanie porządków walutowych?

 90. vHF
  17/11/2011 o 4:43 pm

  Klikło mi się z głupoty, i natychmiast odklikło z racji mieszania właśnie. Sorry.

 91. barista
  17/11/2011 o 4:50 pm

  ech, żaden problem, tak łatwo było wyklikać, czy po jakimś hincie ze starych czasów?

  mgr Barista Ludwik

 92. vHF
  17/11/2011 o 5:13 pm

  Dawno już wyklikałem, po koniunkcji 3-4 hintów. Szczegóły przekazałem do specnazu. Uniżenie, dr Zdzisław Flajszer

 93. jaja
  17/11/2011 o 7:01 pm

  @Gowin i znawcy kompetencyji MS

  Wejdźcie sobie na http://bip.ms.gov.pl/pl/ministerstwo/regulacje-prawne-dotyczace-organizacji-ministerstwa-sprawiedliwosci/

  Otwórzcie zarządzenie w sprawie ustalenia zakresu czynności członków Kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości i dowiedzcie się, że minister:
  – współdziała z prezydentem, sejmem i senatem;
  – występuje do PG o delegowanie prokuratorów;
  – oraz podpisuje, podpisuje, podpisuje, podpisuje…

  Aha, jeszcze nadzoruje swój gabinet i biuro.

  PS
  Prawnicy Kwiatkowski, Czuma, Ziobro, ha, ha.

 94. emluby
  17/11/2011 o 7:49 pm

  Przecie nie o jego prawniczenie chodzi!

  jaja :
  @Gowin i znawcy kompetencyji MS
  Wejdźcie sobie na http://bip.ms.gov.pl/pl/ministerstwo/regulacje-prawne-dotyczace-organizacji-ministerstwa-sprawiedliwosci/
  Otwórzcie zarządzenie w sprawie ustalenia zakresu czynności członków Kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości i dowiedzcie się, że minister:
  – współdziała z prezydentem, sejmem i senatem;
  – występuje do PG o delegowanie prokuratorów;
  – oraz podpisuje, podpisuje, podpisuje, podpisuje…
  Aha, jeszcze nadzoruje swój gabinet i biuro.
  PS
  Prawnicy Kwiatkowski, Czuma, Ziobro, ha, ha.

 95. jaja
  17/11/2011 o 8:23 pm

  emluby :
  Przecie nie o jego prawniczenie chodzi!

  jaja :
  @Gowin i znawcy kompetencyji MS
  Wejdźcie sobie na http://bip.ms.gov.pl/pl/ministerstwo/regulacje-prawne-dotyczace-organizacji-ministerstwa-sprawiedliwosci/
  Otwórzcie zarządzenie w sprawie ustalenia zakresu czynności członków Kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości i dowiedzcie się, że minister:
  – współdziała z prezydentem, sejmem i senatem;
  – występuje do PG o delegowanie prokuratorów;
  – oraz podpisuje, podpisuje, podpisuje, podpisuje…
  Aha, jeszcze nadzoruje swój gabinet i biuro.
  PS
  Prawnicy Kwiatkowski, Czuma, Ziobro, ha, ha.

  Chodziło mi o takich komentatorów: „Moim zarzutem jest to, iż wymieniają fachowca na polityka”

 96. barista
  17/11/2011 o 9:05 pm

  vHF :
  Dawno już wyklikałem, po koniunkcji 3-4 hintów. Szczegóły przekazałem do specnazu. Uniżenie, dr Zdzisław Flajszer

  Podziwiam precyzję ;) Mnie był potrzebny znaczący hint swojego czasu ;)
  W specnazie podwyżek nie było od dawna, więc przeszedłem do IPN. Tak, że nie będzie problemu jak się dawni koledzy dowiedzą, że parzyłem kawę u Jankego.

 97. marcin_be
  17/11/2011 o 9:51 pm

  jaja :

  emluby :
  Przecie nie o jego prawniczenie chodzi!

  jaja :
  @Gowin i znawcy kompetencyji MS
  Wejdźcie sobie na http://bip.ms.gov.pl/pl/ministerstwo/regulacje-prawne-dotyczace-organizacji-ministerstwa-sprawiedliwosci/
  Otwórzcie zarządzenie w sprawie ustalenia zakresu czynności członków Kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości i dowiedzcie się, że minister:
  – współdziała z prezydentem, sejmem i senatem;
  – występuje do PG o delegowanie prokuratorów;
  – oraz podpisuje, podpisuje, podpisuje, podpisuje…
  Aha, jeszcze nadzoruje swój gabinet i biuro.
  PS
  Prawnicy Kwiatkowski, Czuma, Ziobro, ha, ha.

  Chodziło mi o takich komentatorów: „Moim zarzutem jest to, iż wymieniają fachowca na polityka”

  a tak nie jest? czyli stoisz na stanowisku, że sprzątaczka może być premierem?

 98. barista
  17/11/2011 o 9:59 pm

  a prezesem lotu tylko pilot?

 99. cyncynat
  17/11/2011 o 10:02 pm

  barista :

  vHF :
  Dawno już wyklikałem, po koniunkcji 3-4 hintów. Szczegóły przekazałem do specnazu. Uniżenie, dr Zdzisław Flajszer

  Podziwiam precyzję ;) Mnie był potrzebny znaczący hint swojego czasu ;)
  W specnazie podwyżek nie było od dawna, więc przeszedłem do IPN. Tak, że nie będzie problemu jak się dawni koledzy dowiedzą, że parzyłem kawę u Jankego.

  ale jestescie tajemniczy; budzicie moje wscibstwo.

 100. barista
  17/11/2011 o 10:26 pm

  A to ty nie wiesz którędy do pracy jeździ Flajszer, btw za szybko i po mokrych liściach?

 101. marcin_be
  17/11/2011 o 10:28 pm

  barista :
  a prezesem lotu tylko pilot?

  że ke? nie twierdzę, że MS może być tylko prawnik – twierdzę, że zamiast fachowca za jakiego uważam Kwiatkowskiego – stawiają Gowina polityka – dodatkowo, jak czytam jak uzasadniono jego kandydaturę to imho jego wybór jest wyborem czysto politycznym, nie kierowano się jego merytorycznymi kwalifikacjami na to stanowisko…

 102. cyncynat
  17/11/2011 o 10:40 pm

  widze, ze kolega Flajszel cos nabroil w internetsach, ale nie widze gdzie. ale chuj – jest piatek, jest lato – poradze sobie bez internetsow

 103. vHF
  17/11/2011 o 10:55 pm

  Złamałem bariście karierę niechcący, ale zaraz potem ukazała mu się w oknie na stacji Świętokrzyska Matka Boska Lućmierska i kazała wybaczyć, to wybaczył, nie miał wyboru biedny krakus. Tyle.

 104. cyncynat
  17/11/2011 o 11:42 pm

  a to spoko! ktos musial mu wreszcie pomoc w sprawie emigracji

 105. barista
  17/11/2011 o 11:43 pm

  Powiedzmy sobie to po mesku, przez Flajszera nie dostałem się do Sejmu jako Łarzący Łazarz. A co do Matki Boskiej to było nie w żadnym metrze, tylko u wietnamczyka jadłem bardzo dobry makaron z kolendrą, krewetką i mnóstwem zieleniny, co nie wiem jak się nazywa i kiełki sojowe ułożyli mi się na kształt brody Pana Jezusa na talerzu i powiedzieli do mnie „Ja żem jest Pan Twój i Bóg Twój, a imię moje jest Całun Turyński, więc nie jedz mnie ino posuchaj, Flajszer obesraniec cię zdradził i balloty wyborcze sfałszował w konsulacie w Zurichu i dlatego żeś mniej głosów dostał jak Krzysiek Bosak w poprzednich polskich wyborach, i odkupisz swoje winy.” Ale że głodny byłem to zjadłem, bom krakus skąpy, zapłaciłem to jem, i teraz zachodzę w głowę czy to był prawdziwy Pan Jezus.

 106. barista
  17/11/2011 o 11:45 pm

  marcin_be :

  barista :
  a prezesem lotu tylko pilot?

  że ke? nie twierdzę, że MS może być tylko prawnik – twierdzę, że zamiast fachowca za jakiego uważam Kwiatkowskiego – stawiają Gowina polityka

  A ja ci powiadam zaprawdę, a wiem co mówię, bo nie dalej jak dzisiaj rozmawiałem z Jezusem z makaronu ryżowego, że nie masz ci różnicy między fachowcem, a politykiem.

 107. barista
  17/11/2011 o 11:48 pm

  cyncynat :
  a to spoko! ktos musial mu wreszcie pomoc w sprawie emigracji

  a propos emigracji, to chciałem kupić bilety z Singapuru i mi chujki mówią, że mogę zapłacić TYLKO mastercardem wydanym w Australii… Kosmos. Dyskryminują żółte gnojki katolików. Powtarzam angielskie od wczoraj żeby zadzwonić czybysieniedało

 108. vHF
  18/11/2011 o 10:57 am

  Jak Mastercard się podłączył, to znaczy że przyszły na nas Czasy Ostatnie: Żyd z Żółtym przeciw Polakowi. Tym bardziej się kajam, że Cię wystawiłem na strzał w takim momencie. Jedyna pociecha, że nie Pana Jezusa zjadłeś, tylko prowokację.

 109. armatus
  18/11/2011 o 11:01 am
 110. marcin_be
  18/11/2011 o 11:50 am

  barista :

  marcin_be :

  barista :
  a prezesem lotu tylko pilot?

  że ke? nie twierdzę, że MS może być tylko prawnik – twierdzę, że zamiast fachowca za jakiego uważam Kwiatkowskiego – stawiają Gowina polityka

  A ja ci powiadam zaprawdę, a wiem co mówię, bo nie dalej jak dzisiaj rozmawiałem z Jezusem z makaronu ryżowego, że nie masz ci różnicy między fachowcem, a politykiem.

  Bo każdy pijak to złodziej!

 111. marcin_be
  18/11/2011 o 11:52 am

  armatus :
  Paliwoda :)
  http://niezalezna.pl/19126-jak-hartowala-sie-przemoc

  słaby ten Paliwoda – widać, że ostatnio nie trenował…

 112. barista
  19/11/2011 o 1:09 am

  vHF :
  Jedyna pociecha, że nie Pana Jezusa zjadłeś, tylko prowokację.

  FSM mnie testowała czy aby bogów cudzych nie mam przed nią. Spożycie Jezusa było wyznaniem wiary w makaron.

 113. vHF
  19/11/2011 o 10:47 am

  A dla koneserów polskiej prasy codziennej mamy taki oto editorial:
  http://wyborcza.pl/1,75968,10672880,Tusku__musisz.html

 114. Koniec Polski Prawej
  20/11/2011 o 7:26 am

  Nawalanka w rodzinie patologicznej.Zybertowicz Dudkowi :)
  http://coryllus.salon24.pl/365750,17-letni-antoni-dudek-budowal-socjalizm#comment_5319039

 115. barista
  20/11/2011 o 1:04 pm

  Podoba mi się najbardziej przejście od komunistycznego zdrajcy do „Zapraszam do odwiedzenia strony http://www.coryllus.pl i kupowania książek. Nadają się w sam raz na prezenty gwiazdkowe i mikołajkowe.”

  Też uważam, że profesor się powinien wytłumaczyć. W tym okresie zamordowano przecież księdza Jerzego.

 116. Koniec Polski Prawej
  20/11/2011 o 1:10 pm

  barista:)
  A jak się ma wytłumaczyć Janusz Wojciechowski, który do ZSL wstępował w 1984 roku?
  Może Dudek też powinien pobiegać do ojca businesmena?

 117. barista
  20/11/2011 o 4:31 pm

  Wojciechowski i Dudek odpowiadają za śmierć księdza Jerzego.

 118. siurdyban
  20/11/2011 o 9:59 pm

  http://www.abc.es/
  I po lewicowym eksperymencie w Hiszpanii.

 119. Koniec Polski Prawej
  20/11/2011 o 10:19 pm

  barista:)
  Amen
  Jak poczytamy jeszcze Psychiatryk24 to możemy nawet w to uwierzyć

 120. 20/11/2011 o 10:39 pm

  siurdyban :

  http://www.abc.es/
  I po lewicowym eksperymencie w Hiszpanii.

  Na szczęście prawicowy premier nie jest związany opinia rynków finansowych i Merkel z Sarkozym, więc może sobie ich olać i pozwolić na gwałtowne rozruchy odkręcając śrubę Zapatero. Yeap. Już widzę jak rozpętuję wojnę o wycofania reform obyczajowych, gdy mu się kraj sypie i w górę strzela % obligacji.

 121. wnuq
  20/11/2011 o 11:16 pm

  Tak, tak … i przystawią Rosell’owi giwerę do skroni, i zabiorą Messiego do Realu :O ;)

 122. siurdyban
  21/11/2011 o 5:47 pm

  galopujący major :

  siurdyban :
  http://www.abc.es/
  I po lewicowym eksperymencie w Hiszpanii.

  Na szczęście prawicowy premier nie jest związany opinia rynków finansowych i Merkel z Sarkozym, więc może sobie ich olać i pozwolić na gwałtowne rozruchy odkręcając śrubę Zapatero. Yeap. Już widzę jak rozpętuję wojnę o wycofania reform obyczajowych, gdy mu się kraj sypie i w górę strzela % obligacji.

  Nikt nie musi rozpętywać wojny o wycofanie reform obyczajowych z tego powodu, że to właśnie te reformy były wojną wydaną normalności. Wystarczy tylko, aby państwo przestało Hiszpanię „reformować”, a normalność wróci sama.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: