Strona główna > felietonik > Dlaczego Zdrojewski pompuje lewicę?

Dlaczego Zdrojewski pompuje lewicę?

 

Dlaczego Ministerstwo Kultury pompuje nasze pieniądze głównie w lewicowe i liberalne czasopisma kulturalne? – pyta Artur Bazak w najbardziej siermiężnym psychiatryku, a  wtóruje mu Matylda Młocka w Rzepie w artykule, pod wszystko mówiącym tytułem Dotacje głównie w lewo. Podejrzewając ziemkiewiczowski risercz, pokusiłem się sprawdzić, jak  rzeczywiście ministerstwo lewicę pompuje? Otóż, w roku 2011 ministerstwo postanowiło dopompować niniejsze czasopisma:

Więź, Znak, Kwartalnik Historii Żydów, Res Publica Nowa, Zeszyty Literackie, Didaskalia, Magazyn Literacki (dodatek do Tygodnika Powszechnego), Zagłada Żydów. Studia i materiały, Pamiętnik Literacki, Przegląd Biblioteczny, RADAR – magazyn literacki w trzech językach, Guliwer, Przegląd Polityczny, Kino, Teksty drugie, Karta, Lampa, Autoportret Pismo o dobrej przestrzeni, ARTLUK, Zeszyty komiksowe, Krytyka Polityczna, Topos, Midrasz, Cwiszn. Żydowskiego kwartalnika o kulturze i sztuce, Świat książki Dziecięcej, Pamiętnik teatralny, Kwartalnik Artystyczny Kujawy i Pomorze, Scriptores poświęcony Julii Hartwig, Kronos, Strony, Czas Kultury, Pogranicze, Dekada Literacka, Dialog-Pheniben, Wiadomości Księgarskie, Wyspa Kwartalnik Literacki.

A więc z 37 pompowanych czasopism ministerstwo kultury postanowiło napompować aż jedno lewicowe czasopismo kulturalne (Krytyka Polityczna) i jedno powiązane z lewicą osobą Igora Stokfiszewskiego (RADAR). W porywach aż dwa lewicowe czasopisma. Po prostu skandal! No chyba, że ktoś uważa, iż lewicowa jest „Lampa”, gdzie Dunin-Wąsowicz chwalił „Ciało obce” Ziemkiewicza, „Znak” red. Gowina, czy „Czas Kultury” ze współpracującą Joanną Mieszko-Wiórkiewicz – blogerką z psychiatryka Igora Janke. No ale wówczas musi sobie odpowiedzieć na pytanie: czym jest lewica i dlaczego różni się od liberalizmu? Gwoli ścisłości należy podkreślić, że lewicowa Krytyka, podobnie jak nielewicowy Kronos, Więź, Znak, Ress Publica Nowa, Zeszyty Literackie, Kino, Nowa Europa Wschodnia i romski Dialog-Pheniben  otrzymała największą dotację, tj. 140 000 PLN. Jak widać pomopowanie lewicy ewidentnie odbywa się kosztem pism katolickich, religijnych, teistycznych i szeroko sprzeciwiających się socjalizmowi w gospodarce.

Aby jednak mieć pełny obraz pompowania lewicy, należałoby dodać, kogo ministerstwo nie napompowało. Otóż w 2011 r. następujące czasopisma się na pompowanie nie załapały:

Świat ciszy, Pressje, Ha!art, Krytyka Architektury, Borussia, Fronda, Notes na 6 tygodni, Fraza, ArtPAPIER, Tygiel Kultury, Tekstualia, (op.cit), Konteksty, Nowa Okolica Poetów, Miasteczko Poznań, FA-art, Barbarzyńca, Punkt 2011, Poezja, Zamojski Kwartalnik Kulturalny, Twórczość Ludowa, Opcje, Beethoven Magazine, Europa miesięcznik idei, Scriptores (nr 38 i 39), kulturaenter.pl, Miesięcznik Prowincjonalny, Czterdzieści i Cztery, Teatr Lalek, Arkadia-pismo katastroficzne, Atribus et historiae, Pobocza, Kwartalnik Fotografia, Rzeczy Wspólne, Pamięć i Przyszłość, Scena, Cywilizacja. O nauce, moralności, sztuce i religii, Wychowanie muzyczne, Biuro, Christianitas, Polish Theatre Perspective, Twój blues, Liberte!, Fragile, Przemyski Przegląd Kulturalny, Radostowa, witryna czasopism.pl, Gadki z chatki, Archeologia żywa, MOACK Magazine, Glissando, Arterie,  Ekrany, Kresy Południowo-Wschodnie. Tradycja i współczesność, Wiek XIX. Rocznik Tliłam, Pro Libris, sztuka.pl, Podkowiański magazyn kulturalny, Oberschlessische Stimme,  Lamus, Replika, Własnym Głosem, Outro, Take me, Kontakt, Żyrardowski Rocznik Muzealny, Wakat/Notoria, Recykling idei, Zupełnie inny świat, Format P, Zabytki, Zalew Kultury, HERstorie, Kroniki Wielkopolski, Ruch, Pegaz Lubuski, liternet.pl, SCREENs/EKRANy, Migotanie, Sztuka i dokumentacja, Verte idee, Skarbiec Polski, Nowe Zagłębie, Sztuka Pienińska, Kultura i Biznes, Peryferia, Made In Street, Gazeta Muzealna, Sztuka i Kultura wizualna/ART&Visual Culture, List do Pani, Purpose, Ciechanowski Rocznik Kulturalny, Magazyn projektowy, Klematis, MAG.ART, Bluszcz, Nietakt-t, Twoja Muza.

Z wymienionych czasopism do lewicujących zaliczyć można: Ha!art, FA-art., Replika (dwumiesięcznik Kampanii Przeciw Homofobii), Własnym Głosem (pismo Robotniczych Stowarzyszeń Twórców Kultury), Recykling idei i emancypacyjne HerStorie. Być może również przyjazne lewicy Verte Idee.  Dla tezy o dotacjach głównie w lewo rachunek jest porażający: dwóm czasopismom dotację dajemy, a sześciu odmawiamy. Słowem, lewacka granda w biały dzień.

Sprawa oburzyła  „liberała gospodarczego” Igora Janke, którego salon przytulił z funduszy unijnych 800 000 PLN na największy kretynizm polskiej blogosfery, czyli kompletnie  zlekceważone lubczasopisma. A także red. „Faktu” Łukasza Warzechę, który, podobnie jak Igor, zapłakał, że nie napompowano konserwatywnej prawicy. Na szczęście, jak dziś wyjaśnił na blogu: Pan minister w rozmowie telefonicznej zadeklarował, że dysponując specjalną możliwością wspierania pojedynczych numerów pism, będzie się starał przywrócić zachwiane decyzją Instytutu Książki proporcje.

Ciesząc się szczęściem red. Warzechy, mam dla Państwa zagadkę. Jak Państwo myślą, czy po tym magicznym telefonie, przywrócenie zachwianych proporcji w polskim bantustanie, oznaczać, będzie że dotacje otrzymają, niezwiązane z bogatymi korporacjami: Świat Ciszy albo Teatr Lalek? Czy może, że obok Znaku, Więzi, Tygodnika Powszechnego i Kronosu, swoje otrzymają także Pressje, Fronda, Czterdzieści i Cztery, Rzeczy Wspólne oraz Christianitas?

Reklamy
 1. marcin_be
  27/02/2011 o 5:43 pm

  Ech szkoda gadać… Kalizm do potęgi n-tej, a potem klikasz Jankowską i po raz kolejny zaliczasz facepalm i totalny opad. Bolanda welcome to!

 2. pleoneksia
  27/02/2011 o 6:41 pm

  Pacz major! Też coś skrobnąłem na ten temat. Znikło w czarnej dupie Psychiatryka.
  http://pleoneksia.salon24.pl/
  Choć Warzecha zaszczycił mię swym komentarzem.

 3. armatus
  27/02/2011 o 6:50 pm

  Kaczor zaczął odpowiadać na pytania!

  http://jaroslawkaczynski.salon24.pl/

  FAP FAP FAP

 4. 27/02/2011 o 7:03 pm

  marcin_be :

  Ech szkoda gadać… Kalizm do potęgi n-tej, a potem klikasz Jankowską i po raz kolejny zaliczasz facepalm i totalny opad. Bolanda welcome to!

  Ja już Jankowskiej nie klikam. Nie daję rady.

 5. 27/02/2011 o 7:04 pm

  pleoneksia :

  Pacz major! Też coś skrobnąłem na ten temat. Znikło w czarnej dupie Psychiatryka.
  http://pleoneksia.salon24.pl/
  Choć Warzecha zaszczycił mię swym komentarzem.

  Heh, klasyczna dyskusja w psychiatryku. Jeszcze przylazł wyrus (liverpool) i pierdoli te swoje do zerzygania przewidywalne farmazony. Jak ja się cieszę, że stamtąd odszedłem.

 6. 27/02/2011 o 7:07 pm

  armatus :

  Kaczor zaczął odpowiadać na pytania!

  http://jaroslawkaczynski.salon24.pl/

  FAP FAP FAP

  Czytałem. Jeden wielki ziew.

 7. 27/02/2011 o 7:24 pm

  Biedny, niedotowany prawicowiec patrzy na kapecję.

 8. vHF
  27/02/2011 o 8:01 pm

  Jezu, co za biedronki ten biedny Warzecha je.
  Pleoneksia, mam Cie w rss readerze (rzadki honor), dlaczego czesciej nie piszesz?

 9. marcin_be
  27/02/2011 o 8:53 pm

  hesus! widzisz i nie grzmisz! Warzecha z wyrusem to omułki ale niejadalne – ktoś kto zatrudnia Warzechę strasznie przepłaca.

 10. Koniec Polski Prawej
  27/02/2011 o 9:14 pm

  Jak Fronda dostanie dotację to dopiero prawdę napisze o Geremku

 11. 27/02/2011 o 9:55 pm

  marcin_be :

  hesus! widzisz i nie grzmisz! Warzecha z wyrusem to omułki ale niejadalne – ktoś kto zatrudnia Warzechę strasznie przepłaca.

  Przecież Fakt go zatrudnia, zatrudniając dziennikarza Faktu, nie można przepłacić.

 12. 27/02/2011 o 9:56 pm

  Koniec Polski Prawej :

  Jak Fronda dostanie dotację to dopiero prawdę napisze o Geremku

  E Ziemkiewicz na interii już napisał, że Geremek to i tak kapuś, bo dostał paszport i pracował na placówce w czasach stalinizmu. Ciekawe co myśli o Rajmundzie Kaczyńskim?

 13. 27/02/2011 o 10:31 pm

  Lol zwłaszcza początek:

  http://prawica.net/opinie/24899

 14. marcin_be
  27/02/2011 o 10:48 pm

  galopujący major :

  Koniec Polski Prawej :
  Jak Fronda dostanie dotację to dopiero prawdę napisze o Geremku

  E Ziemkiewicz na interii już napisał, że Geremek to i tak kapuś, bo dostał paszport i pracował na placówce w czasach stalinizmu. Ciekawe co myśli o Rajmundzie Kaczyńskim?

  O Rajmundzie się nie myśli i nie mówi! Tylko Michnik miał ojca i brata, a Tusk dziadka!

 15. vHF
  27/02/2011 o 11:12 pm

  Ktos tutaj narzekal na tlumaczenie tytulu „King’s Speech”. Spiesze doniesc, ze film jest dokladnie tak samo chujowy jak to tlumaczenie, wiec tlumaczowi w zasadzie naleza sie brawa.

 16. T.
  28/02/2011 o 9:24 am

  Ech, skomlą o jałmużnę u morderców prezydenta Kaczyńskiego. Szkoda, że nie znajdzie się żaden odważny wśród Prawdziwych Polaków i nie przypomni Panu Janke co się robiło z ludźmi, którzy w latach 40′ brali pieniądze od okupanta :)

 17. armatus
  28/02/2011 o 9:46 am

  Wracając do notki

  https://galopujacymajor.wordpress.com/2011/02/12/zamknij-oczy-mysl-o-anglii/

  „Co najwyżej ci, co mają największe zaparcie, wstrzymają się, albo przerzucą na SLD/PJN. A to pozwoli Tuskowi znowu zostać premierem, tyle że w nowej koalicji. Więc czym się tu tak podniecać? Elą Jakubiak w Ministerstwie Sportu? Czy może Wiesiem Kaczmarkiem w Ministerstwie Skarbu?”

  No właśnie nie. Podbudówka pod pis-sld jest już zakończona:

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/czarzasty-duch-michnika-krazy-nad-gazeta-wyborcza,1,4195737,wiadomosc.html

  Zerknąłem na bebelię: Czarzasty został już zaakceptowany jako „swój”. W pokrętnej logice uzasadnili już sobie, że Czarzasty, Jakubowska i reszta jest i tak lepsza od ryżego chuja i szechtera. A to oznacza, że będzie można połączyć się z całym środowiskiem SLD, a nie tylko z „młodą lewicą, która jest potrzebna Polsce”.

  Może nawet czeka nas rewitalizacja komisji rywinowskiej, z Czarzastym na miejscu Rokity.

  Oczywiście taka koalicja to będzie koniec obu partii, ale tym ludziom chodzi o dorwanie się do władzy (ile można siedzieć w opozycji?), wyssanie wszystkich możliwych przywilejów i życie rentiera w wieku lat 40. Kaczyński pewnie zostawi partię i odejdzie na emeryturę, więc problem się jakby rozwiąże, ale wcześniej będzie śmieczno i straszno.

 18. Zygfryd
  28/02/2011 o 10:30 am

  Napisałem to już Chevalierowi, że się już gubię. Lewicę słabo rozumiem, w wielu punktach. Ale tej tzw. „prawicy” nie ogarniam czasami jeszcze bardziej. Być przeciwnikiem parytetów na listach wyborczych (to jeszcze rozumiem), protestować przeciwko uprzywilejowaniu mniejszości narodowych w wyborach parlamentarnych (brak progu…) ok, ale jednocześnie domagać się quasiparytetów w rozdziale dofinansowania dla prywatnych inicjatyw wydawniczych, walczyć o etaty w państwowej telewizorni i toczyć boje o budżetowe dotacje dla partii politycznych.

  Co więcej, kiedy o tych paradoksach wspominam w S24, to tzw. „prawica” mnie atakuje, że nie rozumiem co to pluralizm i oni też „płacą podatki”. Ale przecież oni nie walczą już o zniesienie dotacji, ale o to ile tortu wygarną dla siebie… Taki postulat nie istnieje obecnie. A potem biadolą, że sprawniejsze chłopaki z ferajny Czarzastego zagarnęły całą michę w publicznej obrazkowni… Konserwatyści na państwowym cycku, psiokrew…

 19. marcin_be
  28/02/2011 o 10:34 am

  a ja przepraszam ale znowu wtręt psychiatrykowy:
  http://stanislawzaryn.salon24.pl/282626,o-sprawie-geremka-uwag-kilka

  Żaryn Strikes Back! Mam nadzieję że wytoczą mu proces… kawał chujka i nic więcej.

 20. armatus
  28/02/2011 o 10:49 am

  Środowisko pis nie jest prawicą i nie trzeba być studenciakiem od JKM żeby tak uważać. W każdej normalnej demokracji byliby usytuowani na uboczu lewej strony, jako narodowi socjaliści. Jedynie u nas udało im się całkowicie przedefiniować pojęcie prawicy (a ostatnio robili podchody pod „republikanizm”). Zabawnie jest czytać, jak porównują się do Tea Party, która ma z nimi poglądy sprzeczne w jakichś 95% (wyłączając aborcję, choć przecież pis zawsze bał się jednoznacznie opowiedzieć przeciw, przez co odszedł od nich MJ).

  Oczywiście o poglądach można mówić tylko wyciągając jakąś średnią z bełkotu uprawianego przez Kaczyńskiego i przydupasów, bo typowy mieszkaniec psychiatryka i bebelii jest kompletnie bezideową kukłą, ustawiającą się w każdym temacie w opozycji do Tuska. Najbardziej mi się podobało kurwowanie na Tuska za plany prywatyzacji SZ i jednoczesne wyzywanie Obamy od czerwonego czarnucha za całkowicie odwrotne plany powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Dlatego zniszczenie tej hydry jest tak trudne, na nich nigdy nie zadziałają argumenty w stylu „popatrz, przecież to niezgodne z twoim światopoglądem”. Tam nie ma prawicowego światopoglądu, tylko piana na mordzie i nienawiść. Czasem dochodzę do wniosku, że jedyne co ich trzyma w kupie, to nienawiść do Polaków w wieku 20-40 lat, którym udało się jakoś ustawić po 89 r. Poza Tuskiem nie ma żadnej partii, która tak określałaby swój target, stąd taka zajadła nienawiść do PO. Natomiast moim zdaniem nie jest to cel, tylko środek, a prawdziwym celem jest chęć dokopania tym skurwysynom w garniturkach i mieszkaniach na kredyt (którego mieszkaniec psychiatryka po prostu nie może dostać). Kaczyński został obrany jako nowy Szela, który urządzi wieszanie. Przy tak postawionej sprawie, jakieś nieistotne poglądy na temat finansowania prywatnych wydawnictw nie mają żadnego znaczenia, władza ma zostać przejęta każdym możliwym sposobem.

 21. pwilkin
  28/02/2011 o 1:58 pm

  armatus :
  Czasem dochodzę do wniosku, że jedyne co ich trzyma w kupie, to nienawiść do Polaków w wieku 20-40 lat, którym udało się jakoś ustawić po 89 r.

  Bingo. Tak, wspólnym mianownikiem wyborców PiS jest ich szeroko pojęta antysystemowość. Teraz pytanie, na ile to jest realny problem. Bo można mówić z pogardą o tych, którym „nie udało się ustawić po 89 r.”, ale IMO problemem jest też to, że często ci, którym się „udało ustawić po 89 r.” wcale nie grali czysto – a znowuż niektórym się nie udało nie dlatego, że są niezdolni bądź niezaradni. Co więcej, ludzie krytykujący potransformacyjny stan rzeczy byli z góry wykluczani z dyskusji publicznej i etykietkowani jako „oszołomy”.

  Fenomenem PiSu jest to, że zbiera pod swoimi sztandarami dwa rodzaje wykluczonych – tych, którym się nie powiodło z powodu braku umiejętności / perspektyw / możliwości i tym, którym się nie powiodło ze względu na pozostałości komunistycznego systemu, który w wielu miejscach utrudnił normalny awans społeczny. To powoduje, że zwolennicy PiS mogą jednocześnie liczyć na głosy tych pierwszych (których jest niemało), ale też w dykusjach zasłaniać się moralną racją tych drugich (która wcale nie jest taka słaba, jakby z niektórych #ttdknowych szyder z #prawicy, która de facto w większości przypadków jest tak naprawdę antykomunistyczną lewicą, wynikało).

 22. armatus
  28/02/2011 o 2:50 pm

  Znam kilku fanatyków pisu, którym było po drodze z prl-em i postkomuną, są ustawieni życiowo, a mimo to nienawidzą elektoratu PO. Nie jestem pewny, z czego to się bierze, być może klasyczny przykład ojca, który nienawidzi swoich dzieci za to, że im się udało, a on nie miał takiej szansy. Symptomatyczne jest to, że bardzo często pojawia się w ich wypowiedziach pogarda wobec ludzi, którzy oburzają się na ich wulgaryzmy. Po wydarzeniach pod krzyżem ci ludzie starają się pompować legendę „MWzWM szczających do zniczy i plujących na babcie”, bo dzięki temu mogą wreszcie poczuć się mniej chamskimi od obiektu swojej nienawiści.

  Cwaniaczki, które nie grały czysto, wspierają raczej SLD, ale i pis. Czy kiedykolwiek pojawił się w ogóle temat związków z PO jakichś aparatczyków, czy typów w rodzaju Krauzego? Nie przypominam sobie (poza pompowaniem rzekomych związków z WSI). Nie o to chodzi. Nienawiść jest skierowana głównie wobec:

  – ludzi po studiach (sposób ataku: deprecjonowanie wykształcenia jako takiego, pisanie o przedwojennych maturzystach, o kupowaniu dyplomów)
  – ludzi ze zdolnością kredytową (kpiny z kredyciarzy, „ja mam mały domek, a wy nie macie nic”, jak Tusk podniesie podatki, to kredyciarze wymrą z głodu i zagłosują na JK)
  – ludzi oburzających się na knajacki język tzw. „prawicy” (cham jeden z drugim oburza się na kurwę i pedała, ale nie ma nic przeciwko kartoflowi)

  Aparatczycy są przecież OK, co pokazuje przykład Dubienieckiego. Aparatczyk jest wtedy zły, kiedy można go wykorzystać przeciwko PO. W innym przypadku stosują standardową narrację „wszyscy są umoczeni”.

 23. bartek_k
  28/02/2011 o 3:30 pm

  armatus–> „Najbardziej mi się podobało kurwowanie na Tuska za plany prywatyzacji SZ i jednoczesne wyzywanie Obamy od czerwonego czarnucha za całkowicie odwrotne plany powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.”

  Naprawdę nie rozumiesz? Prywatyzacja wg. Tuska, to wycofanie się państwa ze świadczenia usług, ale nie oddanie ludziom pieniędzy, które na ten cel ludziom zabiera.

 24. pwilkin
  28/02/2011 o 3:41 pm

  @ armatus

  Zacznę może od końca – problem „aparatczyków, którzy sa OK” to inaczej zagadnienie trzeciej grupy wyborców PiSu – cwaniaków, którzy doskonale wiedzą, że każda rewolucja to tak naprawdę zamiana ludzi na stołkach i liczą na to, że jak się pokażą „po dobrej stronie”, to będą czerpać profity. Na uczelni też takich widuję. Sprzyja im kompletny brak zrozumienia tematu ze strony Kaczyńskiemu, któremu faktycznie się uroiło, że potrafi niczym król Salomon dzielić ludzi na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

  Natomiast w kwestii tego, wobec kogo kierowana jest nienawiść – myślę, że pierwotnie w kierunku bliżej nieokreślonego układu, wtórnie w kierunku tych, którzy przeszkodzili Jarosławowi Kaczyńskiego „rozprawić się” z owym układem, czyli PO, a w końcu – w kierunku wyborców, którzy na owo PO zagłosowali. Warto natomiast przypomnieć sobie ów przekrój demograficzny wyborców, którego próbą dekonstrukcji byli „młodzi, wykształceni z dużych miast”. Statystyka jednak sporo mówi – dużą część wyborców PiSu stanowią autentycznie wykluczeni, którzy w zwyczajnym systemie wyborczym byliby naturalnym elektoratem lewicy – u nas jednak zostali zagospodarowani przez PiS poprzez wskazanie im wroga.

  Problemem jest to, że lewica w Polsce jakoś nie lubi się zajmować owymi „sierotami po PRLu” – po części ze względu na swoje absurdalne antykatolickie fiksacje, które powodują, że „polska wieś” to dla nich „katolicki zaścianek”. Wolą zajmować się problemem rasizmu u Kydryńskiego, bo to daleka Afryka i nie trzeba konfrontować własnych wydumanych teorii z rzeczywistymi ludzkimi problemami. Dopóki nie pojawi się partia lewicowa, która autentycznie ów elektorat zagospodaruje, będą oni „na garnuszku” PiSu. Zresztą spora część elektoratu PiSu to dawny elektorat SLD, który zrozumiał, że SLD to żadna partia lewicowa i kwestie socjalne mają głeboko w poważaniu.

 25. armatus
  28/02/2011 o 3:44 pm

  Skąd wziąłeś to wycofanie ze świadczenia usług?

  I nie pisz proszę, że gdyby PO sprywatyzowała SZ i przestała pobierać składkę, to psychiatryk siedziałby cicho. Dla nich zła jest sama idea prywatnej, dobrowolnej usługi, zależnej od zawartości portfela.

 26. 28/02/2011 o 4:38 pm

  Jak się płaci 4 zeta za parkowanie to jest „socjalistyczna opresja”. Jak się ministerstwo by do Frondy dorzuciło to jest walka z socjalizmem ;-)

 27. 28/02/2011 o 4:41 pm

  @usytuowani na uboczu lewej strony, jako narodowi socjaliści

  So cliche…

 28. armatus
  28/02/2011 o 4:59 pm

  „Karol Karski (PiS) zwrócił się w piśmie do szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego o rozważenie cofnięcia przez Polskę uznania dla rządu Muammara Kaddafiego i poparcie tymczasowego rządu Libii.”

  „Ale tupiemy” :)))

 29. Koniec Polski Prawej
  28/02/2011 o 6:17 pm

  Ziemkiewicz wypowiedział się: „… Ale wszystkie wywijasy PO i tak przebił komuszy tygodnik „Przegląd”….Widać, że komuna dojrzała już do koalicji z PO.”
  „Przegląd” powinien pozwać Ziemkiewicza bo tak się składa że powstał w 1999 roku. To nowe pismo a nie „Przegląd Tygodniowy”.
  Ponadto jakoś Ziemkiewiczowi nie przeszkadzało komusze „ITD” i „Wprost”- TW Adama, Marka Króla

 30. jaja
  28/02/2011 o 7:35 pm

  Dlaczego debelię nazywacie bebelią?

 31. zatroskany_o_polske
  28/02/2011 o 7:36 pm

  armatus :
  „Karol Karski (PiS) zwrócił się w piśmie do szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego o rozważenie cofnięcia przez Polskę uznania dla rządu Muammara Kaddafiego i poparcie tymczasowego rządu Libii.”
  „Ale tupiemy” :)))

  Czyzby tymczasowy rząd Libii dopuszczał do obrotu gorzałę?

 32. armatus
  28/02/2011 o 7:37 pm

  Debelia kojarzy się z debeściakami.

  Ale Debilia mi się podoba.

 33. zatroskany_o_polske
  28/02/2011 o 7:54 pm

  galopujący major :

  Koniec Polski Prawej :
  Jak Fronda dostanie dotację to dopiero prawdę napisze o Geremku

  E Ziemkiewicz na interii już napisał, że Geremek to i tak kapuś, bo dostał paszport i pracował na placówce w czasach stalinizmu. Ciekawe co myśli o Rajmundzie Kaczyńskim?

  Że chwilowo nie opłaci się o nim pisać.

  PS.
  Janke dotacje z UE przeznaczył na wzmocnienie cenzury. Zabawne byłoby, gdyby nie smutne.

 34. armatus
 35. armatus
  28/02/2011 o 9:12 pm

  He he, full of win!

 36. armatus
 37. panek
  01/03/2011 o 10:08 am

  T Sakiewicz jak zwykle w formie
  http://lubczasopismo.salon24.pl/nieuczesane/post/282908,to-putin-odwoluje-tuska

  ale perelka to:
  … Są i będą podejmowane kolejne próby podzielenia PiS-u, zablokowania rozwoju i zniszczenia „Gazety Polskiej”. Kłopoty zapewne będzie też miało Radio Maryja, które w sprawie Smoleńska zachowuje się do tej pory wzorowo. …….

  Wałęsa jaki jest taki jest ale na WP trafnie określił podobanie do stawiania sie w roli ofiary, juz nawet nie PIS;u ale polskiej prawicy.

  przypominam, ten sam typ reakcji mozna bylo zaobserwowac np po wyborach u Bogny Janke, to jest jakas cecha genetyczna?

 38. barista
  03/03/2011 o 4:35 pm

  T. :
  Ech, skomlą o jałmużnę u morderców prezydenta Kaczyńskiego. Szkoda, że nie znajdzie się żaden odważny wśród Prawdziwych Polaków i nie przypomni Panu Janke co się robiło z ludźmi, którzy w latach 40′ brali pieniądze od okupanta :)

  Więc no właśnie! A jak skończył Judasz? A przecież też zaczynał jako niezależny bloger jak Janke.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: