Strona główna > felietonik > Bomby z telewizora

Bomby z telewizora

 

Doprawdy, wydaje się, że afgańscy Talibowie – nic, tylko siedzą i oglądają (polską?) telewizję. A gdy już  się napatrzą,  to tak ze złości zacisną turbany, że szast prast i zaczną nam metro wysadzać albo inne, równie niesłychane, osiągnięcia cywilizacji polskich chrześcijan. Tak przynajmniej miało być po nagrodzie za Essential Killing dla Skolimowskiego i tak z pewnością będzie po słowach Komoruskiego o polowaniu w Afganistanie. Ciekawe jak w kontekście tej opowieści mają się czuć Afgańczycy – martwi się nawet Kuźmiuk Zbigniew we własnej osobie, którego najnowsza partia, zdaje się, że najgłośniej sprzeciwiała się, jak najszybszemu wyjściu z Afganistanu. Ale z drugiej strony, skoro nie fakt obecności wojsk polskich u Talibów, nie fakt strzelania do nich i „przesłuchiwania”, ale dopiero publiczne o tym wspominanie, ma na nas sprowadzić groźbę zamachów, to chyba żadnej dwuznaczności tu nie ma. I rację mają ci, którzy pod nosem się śmieją, że nie tylko rzekome lemingi, ale i patriotyczny korzeń naszej ojczyzny, rzeczywistość sprowadza do przekazu z telewizora. W końcu po coś siedzą cały czas przed tym TVN24. A jeśli komuś mało, to wystarczy, że przyjrzy się apelowi ws. protestu 13 grudnia. Oznacza on bowiem nic innego, jak patriotycznie smutny fakt, że część osób, nie pofatygowała się pod dom Jaruzelskiego, ani tuż po Okrągłym Stole, ani tuż po wyjściu rosyjskich wojska z Polski, ani wreszcie każdą rocznicę wybuchu stanu wojennego. Dopiero widząc Jaruzela u Komoruskiego, w telewizorze coś ich naglę tknęło i uświadomili sobie, że można publicznie dać odwet. I trzeba zacząć walczyć. Zupełnie jak ci Talibowie powyżej.

Pytanie tylko: jak długo ów heroiczny protest w telewizorze pokażą? Dziś pokazywali mało i jakoś o kolejnej miesięcznicy cicho, jakby Tusk zasiał.

Reklamy
  1. Koniec Polski Prawej
    11/12/2010 o 9:01 am

    Zbigniew Kuźmiuk zawsze martwił się o los Afganistanu. Pewno dlatego został komuszkiem z ZSL w 1986 aby od środka naciskać na Ruskich aby zakończyli Swoją interwencję w Afganistanie

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: