Strona główna > felietonik > Ile jest warta publicystyka Winieckiego?

Ile jest warta publicystyka Winieckiego?

 

Amerykańskie szkoły państwowe, opanowane przez uzwiązkowione lewactwo, są miejscem szkolenia politycznej poprawności i w niewielkim tylko stopniu uczą i wymagają czegokolwiek. Wszyscy, którzy chcą, by ich dzieci posiadły wiedzę uciekają do szkół prywatnych, gdzie nauczyciele zarabiają o połowę mniej pieniędzy, ale i nauczyciele, i uczniowie mają motywację by skutecznie przekazywać i wchłaniać wiedzę. „Ludzie reagują na bodźce; cała reszta, to przyczynki”, jak definiował ekonomię prof. Williams…

Jan Winiecki „Żądanie utopii albo ciemnogród postnaukowy”

Zastanawiałem się kiedyś, ile warta jest publicystyka Jana Winieckiego? I wyszło mi, że trzy kliknięcia + znajomość angielskiego:

Exact information on private school teacher salaries is hard to determine, partly because this information is not readily available to the public, and partly owing to the extremely varied nature of private schools. There are, however, some resources you can use to estimate a private school teacher’s salary.

Overall Average Salary

 • Salaries for teachers at private schools can be extremely varied. Data compiled by the National Association of Independent Schools reports that in the 2007-2008 school year, average salary for all private school teachers was $46,914. Average salary for beginning private school teachers was $32,935.

In Comparison With Public Schools

 • The Bureau of Labor Statistics reports that in the 2005-2006 school year, the average salary for all kindergarten through secondary teachers was $47,100; the average salary for beginning teachers was $33,227. While private school teachers generally earn a little bit less than public school teachers, they are often offered additional benefits, such as living free on the school’s campus.

Benefits of Teaching in a Private School

 • Studies show that private school teachers experience a higher level of job satisfaction than public school teachers, in part owing to a more supportive environment and a higher level of student discipline. The Council for American Private Education reports that in 1997, 42.4 percent of private school teachers said that they were quite satisfied with their job while only 23.1 percent of public school teachers were.

The average high school teacher salary

 

Reklamy
 1. cyncynat
  18/11/2010 o 8:35 pm

  nie, no. mi wystarczyly dwa kliki – zajrzalem do http://www.liberte.pl/ i juz mam wyrobione zdanie.

 2. 18/11/2010 o 9:03 pm

  Hłe, hłe zajrzałem do Twojego linka. Facet jest wzrocowym przykładem korwnistycznego głupka i hochsztaplera:

  O latach 80-90 tych pisze:

  „W rankingach wolności ekonomicznej, obok krajów anglosaskich i ich azjatyckich wychowanków (Hong Kong, Singapur), kraje skandynawskie znajdują się w czołowej dwudziestce. W rankingu Heritage Foundation i „Wall Street Journal” w 2007 roku Szwecja zajęła 21. miejsce, mając za sobą z krajów skandynawskich tylko Norwegię, a przed sobą wszystkie kraje kultury anglosaskiej i m.in. Szwajcarię, Holandię, Belgię i Niemcy. Ponad 30 lat wcześniej, w 1975 roku, Szwecja znajdowała się w piątej dziesiątce objętych porównaniami krajów w rankingu Instytutu Frazera z Vancouver (nie było jeszcze wówczas indeksu HF-WSJ) i jej miejsce niewiele zmieniło się nawet w okresie wielkich cięć wydatków publicznych we wczesnych latach 90. Średnia dla lat 1993–95 dała Szwecji nadal odległą 47. lokatę.”

  A potem, o czasach obecnych:

  „Odpowiedź, zdaniem moim, jest raczej przecząca ze względu na nieusuwalne wady ekonomiczne każdego przerostu „socjalu”. Ogromne wydatki socjalne (a „socjal” w Szwecji znów podniósł się o kilka punktów procentowych i wynosi ok. 60% PKB), wymagają bowiem nieuchronnie ogromnych podatków. I jeśli przeciętnie zarabiający Szwed, nawet po liberalizujących reformach z połowy lat 90., płaci średnio ponad 55% stawki podatku do dochodów indywidualnych, to konsekwencje tego stanu rzeczy są wielorakie – i wszystkie negatywne.
  Pierwszą i niezwykle ważną konsekwencją jest trwały uwiąd przedsiębiorczości. Wzorzec powstawania nowych firm jest wszędzie dość zbliżony. Są to oszczędności własne i rodziny, plus pomieszczenie na rozpoczęcie produkcji dóbr czy usług (przysłowiowa firma w garażu). Garaże, oczywiście, Szwedzi mają, ale znacznie gorzej sprawa wygląda z oszczędnościami. Przy takich stawkach podatkowych możliwość oszczędzania jest niewielka, a skłonność do oszczędzania jeszcze mniejsza (bo świadomość czekającego „socjalu” od kołyski po grób dodatkowo zniechęca do oszczędzania!).”

  No już ranking wolności gospodarczej nie jest przywoływany, bo, co za niespodzianka, Szwecja jest 14.

  http://www.doingbusiness.org/rankings

 3. zatroskany_o_polske
  18/11/2010 o 9:52 pm

  To nie tylko Winiecki. To wszyscy. Czasem odnoszę wrażenie że internatu nikt nie czyta, za to wszyscy do niego piszą. Byle co, bo myślą że i tak nikt tego nie przeczyta, a jak przeczyta to już na pewno nie zapamięta i nie sprawdzi.

  Normalnie się chce rzygać.

 4. T.
  18/11/2010 o 10:17 pm

  Świetna robota!

  Może nawet wrzucę sobie tego Pana do ulubionych – prawdziwa kopalnia ekonomicznego lolcontentu.

 5. 18/11/2010 o 10:26 pm

  zatroskany_o_polske :

  To nie tylko Winiecki. To wszyscy. Czasem odnoszę wrażenie że internatu nikt nie czyta, za to wszyscy do niego piszą. Byle co, bo myślą że i tak nikt tego nie przeczyta, a jak przeczyta to już na pewno nie zapamięta i nie sprawdzi.

  Normalnie się chce rzygać.

  Może nie wszyscy, ale na pewno trend jest taki, że teraz następuję magazynu opróżnienie, a nie nie ładowanie. Ale ten gość pisze o sprawach, na których zna się ponoć zawodowo. A przecież już na pierwszy rzut oka widać, że coś tu jest nie tak w tym porównaniu.

 6. 18/11/2010 o 10:29 pm

  T. :

  Świetna robota!

  Może nawet wrzucę sobie tego Pana do ulubionych – prawdziwa kopalnia ekonomicznego lolcontentu.

  Oh cieszę się, a tym bardziej, że akurat Tobie się podobało. Zaś widok bezlitosnej weryfikacji wiedzy naszego ekonomisty ucieszyłby mnie już w ogóle.

 7. zatroskany_o_polske
  19/11/2010 o 2:15 am

  Może nie wszyscy,

  No nie :-) Jesteś chlubnym wyjątkiem, oraz kilka osób tu komentujących.

 8. de_lowca
  19/11/2010 o 4:20 am

  „są miejscem szkolenia politycznej poprawności i w niewielkim tylko stopniu uczą i wymagają czegokolwiek”
  jest w tym cus majorze…powiadam jako tzw „pierwsza reka”…moj maly kilka mies temu „poszedl” do kindergarten…a wlasnie dzisiaj mielismy pierwsza wywiadowke…ale po mojemu to nie prywatne szkoly a homeschooling jest alternatywa…
  a ekonomicznie winiecki zwisa mi i powiewa…

 9. Quasi
  19/11/2010 o 4:53 am

  To nie pierwsza tego typu wpadka tego kutasiny.

 10. 19/11/2010 o 12:59 pm

  de_lowca :

  „są miejscem szkolenia politycznej poprawności i w niewielkim tylko stopniu uczą i wymagają czegokolwiek”
  jest w tym cus majorze…powiadam jako tzw „pierwsza reka”…moj maly kilka mies temu „poszedl” do kindergarten…a wlasnie dzisiaj mielismy pierwsza wywiadowke…ale po mojemu to nie prywatne szkoly a homeschooling jest alternatywa…
  a ekonomicznie winiecki zwisa mi i powiewa…

  A poziom, czy może priorytety szkolenia to inna sprawa.Ale systemu polskiego też nie polecam.

 11. 19/11/2010 o 1:01 pm

  Quasi :

  To nie pierwsza tego typu wpadka tego kutasiny.

  Tak, tak czytałem, ale tam może się bronić, że wyznaje inne poglądy ekonomiczne. Tutaj zaś ordynarnie mija się z faktami. Czekam aż go Trystero weźmie na warsztat.

 12. 13/09/2014 o 1:22 pm

  Hey there! This post couldn’t be written any better!
  Reading this post reminds me of my good old room mate! He always kept chatting about
  this. I will forward this post to him. Fairly certain he will
  have a good read. Many thanks for sharing!

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: