Strona główna > felietonik > Ministrowie na wychodźstwie

Ministrowie na wychodźstwie

Dla każdego, dla którego dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli jest zawsze najwyższym nakazem, sam fakt donosu pielgrzymki Anny Fotygi i Antoniego Macierewicza do kraju kwitnącej herbaty nie powinien być zaskoczeniem. Pytanie raczej czemu tak późno i czemu wybierają się jedynie nad Potomak, o watykańskim Tybrze zapominając? Albowiem, choć Ojciec Święty CIA nie posiada, to wszyscy przecież pamiętamy, jak wielką katastrofą dla głupiutkiego Stalina skończyła się konferencja w Poczdamie, gdy ten naiwnie spytał, a ileż to papież ma dywizji. Zaś skoro Ojciec Święty ludzi uzdrawia, skrofuły cofa, to i przyczyny D-Day mógłby cudownie wyjaśnić (Panie Boże, spraw żeby to jednak był zamach). Tymczasem, zanim do USA, zanim do Watykanu, to do Komisji Europejskiej napisali blogerzy salonu24.pl, co przypomina prośby słane do STASI, aby działania GRU wyjaśniła.

Osobiście spodziewam się wiele po tej wizycie. Może nie przyznania przez minister Fotygę, że swego czasu reaganowski spot Republikanom ukradli skopiowali, ale chociaż sprowadzeniem amerykańskich obserwatorów do monitorowania rzekomo demokratycznych wyborów w POlsce. Wszyscy przecież pamiętamy, jak się powszechnie cieszono na wizytację OBWE podczas polskich wyborów pamiętnego roku 2007. Ukoronowaniem wizyty mogłoby zaś być upublicznienie składu GruppenfuhrerKAT, oraz wręczenie na antenie Foxx News BIAŁEJ KSIĘGI BOGERÓW SALONU24 W SPRAWIE KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ. Tylko pytanie: czy byłoby to do końca bezpieczne, wszak skoro, po emisji Essential Killing mają nas Araby masowo w Polsce mordować, to po upublicznieniu wysługiwania się Ruskim, mogą nas zacząć wysadzać gruzińscy przyjaciele Lecha Kaczyńskiego.

Reklamy
 1. cyncynat
  15/11/2010 o 7:01 pm

  Tia. Jeden z najzabawniejszych niusow tygodnia. Mam nadzieje, ze jakis material filmowy zostanie wrzucony na Youtube. Widze to: Fatyga i Macierewicz jezykiem migowym wyjasniaja kongressmenom z Tea Party jak zle sie zyje w rosyjsko-niemieckiej strefie okupacyjnej.

 2. Anonim
 3. cyncynat
  15/11/2010 o 8:06 pm

  Jarek sie zgodzi na role, ale pod warunkiem ze bedzie wiernie odtworzona scena jak sp Pan Prezydent lezy i ostzeliwuje rosyjski specnaz z kalacha wczesniej wyrwanego jednemu z bandziorow.

 4. zatroskany_o_polske
  15/11/2010 o 11:56 pm

  Macierewicz stanowczo jest niedocenianym profetykiem!
  Przecież już kilka lat temu stwierdził że niektórzy ministrowie sprawa zagranicznych RP byli agentami czyli zdrajcami.
  Fotyga była ministrem spraw zagranicznych Rzeczypospolitej, IV zresztą.

 5. Koniec Polski Prawej
  16/11/2010 o 7:01 am

  „Wielu ludzi, ktorzy znali Macierewicza w latach 60. i 70., twierdzi, ze byl wtedy bardzo lewicowy. „Antek (…) mowil o sobie, ze jest guevarysta, kiedys zbieral nawet podpisy pod protestem przeciw przyjazdowi Nixona do Polski, poniewaz Ameryka prowadzila wtedy wojne w Wietnamie. W swojej publicystyce wymienial jednym tchem dwa imperializmy, z ktorymi trzeba walczyc: sowiecki i amerykanski”. (Jacek Kuron, „Gwiezdny czas”).

  – Che Guevara to byla forma protestu. Taki romantyczny bohater, ktory go zainspirowal twardoscia – mowi wieloletni przyjaciel Macierewicza.

  – Byl radykalnie marksistowski. Zafascynowany partyzantka miejska, przezywany byl Tupak Amaru (Rewolucyjny Ruch imienia Tupaka Amaru, lewackie ugrupowanie terrorystyczne w Peru – red.) – twierdzi Jan Litynski.

  Ciekawe jakby zareagował amerykański urzędnik na granicy gdyby znał przeszłość Macierewicza?

 6. adas
  16/11/2010 o 1:03 pm

  Jak to mawiano w 2006 roku „nie kala się we własne gniazdo, ani spraw wewnętrznych zagranicą nie wywleka” [pisownia mniej więcej oryginalna].

  Ja tylko nie wiem czy w jakiej roli do USA udaje się Pani Fotyga, bo mam poważne wątpliwości czy osoba, której rodzina od 30 lat pozostaje na garnuszku Frau Steinbach, może nie pozostawać w bliskich związkach ze Stasi, pardon BND.

  Tak, wiem, grzebanie w życiorysach to świństwo. Tak, bardzo dobrze wiem…

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: