Strona główna > felietonik > Okrucieństwo nie do przyjęcia

Okrucieństwo nie do przyjęcia

Czy anarchista może być szefem banku centralnego, a pacyfista ministrem obrony? Czy znachor może być ministrem zdrowia? Wiele się ostatnio mówi kto kim być może, a jeszcze więcej, kto kim być nie może. Jednym z najczęstszych konserwatywnych memów, że pozwolę sobie użyć tego metamemu językowego (?) jest pogląd, jakoby urzędnikiem ds. praw człowieka mógł być każdy. A jeśli nie każdy, to na pewno mógł nim być katolik, który, traf chciał, akurat prawa człowieka sobie lekceważy. Prawa człowieka ma w lekkiej pogardzie, ogólnie uważa, że owszem, może coś tam owe prawa pożytecznego robią (patrz ohydne antysemickie ataki na Czesława Bieleckiego), ale gdzie to do starej, dobrej Biblii i tym podobne. Zwłaszcza, że zwolennik praw człowieka to przecież ideolog (i to skrajny), czego o praw człowieka przeciwniku, rzecz jasna, absolutnie powiedzieć nie można. I tak komisarzem nominowanym z puli Sprawiedliwość, Wolność i Bezpieczeństwo miał być Rocco Buttiglione, którego niestety spotkała okrutna tortura w postaci przegranego głosowania w Komisji Europejskiej aż jednym głosem. Elżbieta Radziszewska szczęścia (jeśli można w ogóle użyć tego słowa) miała więcej, lecz oto właśnie zdzierają jej paznokcie pisząc protesty, listy, a nawet drwiące felietony. Kto wie, być może dla dobra demokracji, w końcu się takiego okrucieństwa zakaże, ale póki co, ten bezczelny, obywatelski bulling musi biedna pani minister znosić i,  o zgrozo, być może nawet się przed społeczeństwem tłumaczyć. A kto to widział, by się pełnomocnik i to pełnomocnik samego rządu musiał tłumaczyć, zwłaszcza, jeśli to rząd Donalda Tuska.

Czy skoro urzędnikiem ds. praw człowieka (ach, już widzę te mokre, korwinistyczne majtki – urzędnik ds. praw człowieka, ha, urzędnik ha, psi, psi) może być ktoś, kto je lekceważy, to co ze wspomnianym pacyfistą w ministerstwie obrony? Albo libertarianinem w ZUSie? Ba, jeśli urzędnikiem ds. praw człowieka, może być ten, kto sobie prawo te lekceważy, to czy czasem nauczycielem w katolickiej szkole też nie może być ktoś, kto katolickie nauki ma w głębokim poważaniu? Na przykład nauki moralne o homoseksualizmie? Sytuację można jednak próbować odwrócić. Jeśli Radziszewska może być urzędnikiem ds. połowu ryb (ha, ha, urzędnikiem, ha, ha, biurwą, od połowy ryb, ha, ha), ale nie może być urzędnikiem ds. czegoś, w co nie za bardzo wierzy, to czy nie podobnie jest ze szkołą katolicką? I lesbijka nie może uczyć w szkole, której katolicyzm lekceważy? Otóż problem w tej analogii polega na tym, że dyrekcja placówki, korzystająca z wszelkiego dobrodziejstwa przewidzianego dla organizacji zwanej szkołą, może sobie wybrać nie tylko katechetę, ale dowolnego nauczyciela, czy to do nauki o wspomnianym połowie ryb,  czy nauki o dodawaniu, czy wreszcie nauki o początkach świata. Więc jeśli ma prawo wybierać  dowolnych nauczycieli na dowolnych zasadach, to czemu ma nie mieć prawa prowadzić dowolnych nauk scjentologicznych, mormońskich, albo katolickich?

Reklamy
 1. adas
  28/09/2010 o 7:03 pm

  „A kto to widział, by się pełnomocnik i to pełnomocnik samego rządu musiał tłumaczyć, zwłaszcza, jeśli to rząd Donalda Tuska.”

  Mam Cię, redaktorze portalu Fronda.pl
  http://stefansekowski.salon24.pl/233608,liberal-tusk-przeciwko-wolnosci

  Nie, nie wrzucę choćby fragmentu, bo to trzeba smakować w całości. Sorry, ze zarzucam Cię linkami, ale dziś trafiam na coraz smakowitsze teksty. Jednak nie wchodzenie na salon, to była dobra decyzja.

 2. adas
  28/09/2010 o 11:53 pm

  no to pospamuje dalej, a od jutra ban na salon. Czyli za sześć do siedmiu minut. Od trzech notek próbuję wyjaśnić dlaczego „takie wywiady Pana Prezesa” mnie wkurzają. Wilkin to zrobił za mnie, i o wiele lepiej:
  http://pwilkin.salon24.pl/

  Na dokładkę niezawodny eumenes
  http://eumenes.salon24.pl/

 3. 29/09/2010 o 1:06 am

  pwilkin ok, eumenes też, redaktora Frondy przemilczę.

  BTW Realik ciuła punkty, ale czekam aż Milan przetestuje im obronę. Póki co rywali mają takich sobie.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: