Strona główna > felietonik > Moja teoria spiskowa

Moja teoria spiskowa

Nie wiedzieć czemu wiele osób wyznaje dziwną zasadę, w myśl której banalne obserwacje polityczne są dostrzegalne tylko dla ich szkiełka i oka, podczas gdy bohaterowie ich obserwacji zupełnie owych banałów dostrzec nie potrafią. Tak jest właśnie z Kaczyńskim, o którym już chyba nawet kilkumiesięczne bobasy wiedzą, że ma ogromny elektorat negatywny, który to co rusz jest stymulowany kwiecistą frazą pana prezesa. Ale, o ile wszyscy dookoła to dostrzegają, to ponoć nie potrafi tego dostrzec sam Kaczyński, mimo iż wciąż o tym czyta i słyszy, no i co wybory się o tym na własnej, tj. patriotycznej skórze, przekonuje. Otóż, ja niezbyt wysoko cenię inteligencję Jarosława Kaczyńskiego, ale jednocześnie nie na tyle nisko, by dać wiarę, że on naprawdę nie zdaje sobie sprawy, jak „bulterier-speech” działa na wszystkich, poza jego żelaznym elektoratem. Przecież nie przypadkiem, na czas kampanii, schował pod dywan Kurskiego, Brudzińskiego, a nawet Ziobrę, a oficjalną kampanie robili „ludzie cywilizowani”. Podobnie zresztą nie podzielam absurdalnych opinii jakoby odchodząc od prawej ściany miał Kaczyński stracić kierując się ku centrum. Ani Lepper, ani Gierek nie spowodowały żadnego odpływu, co najlepiej widać po rynsztoku z jakim spotkał się w psychiatryku Dorn i każdy, kto odejdzie od słusznej linii partii. Potrafił prezes kochany wprost przyznać przed paroma dniami, że partyjnie podzielił TVP, a i tak jego inteligentni wyborcy zewsząd krzyczą, że żadne media nie kontrolują rządu. Choć wystarczy dodać do siebie nakład Gościa Niedzielnego, Faktu i Rzepy, a potem jeszcze przypomnieć gdzie i o której godzinie emitowano nasz ulubiony kabaret „Solidarni2010”.

Dlatego jestem przekonany, że nasze nowe szaleństwa króla Jerzego, to nie żaden powrót starego Kaczyńskiego, tylko histeryczna próba uprzedzenia zaklepania wersji o „presji prezydenta”. Jeśli plotki TVN się potwierdzą, oznaczać to najpewniej będzie, że nie da się zbagatelizować pytań o „presję na pilota”, która, nawet jeśli nie była autorstwa prezydenta, łatwo pod niego politycznie może być podczepiona. Jeśli TVN ma plotki o stenogramach, jeśli posłowie PO rozpowiadają o rozmowach dwóch Kaczorów przed katastrofą, to oczywiste jest, że o tychże plotkach wie również towarzystwo z PiS. I boi się, że mit o męczeńskiej śmierci (zabawne, że już wszyscy mówią o micie, czyli de facto o użytecznym kłamstwie) się rozsypie w rękach, bo przyjaciele z TVN i Wyborczej zjedzą pisowską mitologię żywcem. Dlatego jednego dnia do Moniki Olejnik wpada Brudziński, ewidentnie przygotowany na to by powiedzieć wreszcie „prawdę”, a Kaczyński na swój przekaźnik wybiera Gazetę Polską, która utraty mainstreamowej reputacji się nie boi, bo jej przecież nie ma.

Zarzuty są zresztą wyraźnie emocjonalne i pod publikę. Nie rozumiem, jak miał Tusk wieźć autokarem kompanie honorową, skoro autokarem jechał Brudziński z prezesem; jak miał Tusk zabronić wkładać ciała do ruskiej trumny i jak przy Putinie wyciągac polski zestaw przenośnych trumien na każdą okazję. Jak Tusk miał sabotować Kaczyńskiego, skoro zaprosił go do samolotu, a Kowal, owszem może i samolot dla prezesa załatwił, tyle że samolot prezydencki – czyli ten, którego rząd ciągle nie dawał. No i czemu Tusk miał nie chcieć lecieć do Smoleńska, czy jest aż tak głupiutkim politykiem, że nie zrozumiał jak jego nieobecność może być odebrana. Przecież ten facet wygrał 4 razy wybory i ma „pełnię władzy” (PSL się cudem w sejmie zdematerializował). Jedynie zarzut opóźniania Kaczyńskiego może trzymać się kupy, o ile oczywiście Bielan twittujący live from Smoleńsk nie kłamie ( swoją drogą, co za obślizgły koleś). No, ale nawet wówczas to nie tyle Tusk, co Putin był decydentem, no ale to już tak jednoznacznie w histerii nie wygląda.

Wydaje się, przynajmniej mnie się wydaje, że jest to raczej rozgrywka na zimno, skoro mógł Jarek wytrwać kampanię bez mrugnięcia okiem, to może teraz bez mrugnięcia okiem zagrać ofiarę, która, niczym w prawicowej powieści politycznej, tuż po informacji o śmierci brata, komicznie rzuca:  To wynik waszej zbrodniczej polityki – nie kupiliście nowych samolotów.

Ewentualnie rzut stenogramów na taśmę może być wynikiem prostej pułapki z krzyżem, gdzie najpierw wywołano spodziewaną i histeryczną reakcję  PiS, a potem przebito ich asem czarnej skrzynki. Ale w to, z racji, nie tyle cnoty kumpli Miodowicza, co nieumiejętności ukrywania wszelkich sekretów, raczej nie wierzę.

PS W ramach naszej ulubionej rozrywki, wpisujcie miasta, które mają również ochotę na złożenie publicznie hłe, hłe zawiadomienia o podejrzeniu  popełnienia przestępstwa poprzez publiczne zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia zbrodni złożone przez Łażącego Łazarza.

Reklamy
 1. 14/07/2010 o 10:15 pm

  Nie zaglądam tam raczej. Dziś poszedłem za linkiem.
  Określenie „psychiatryk” jest zbyt łagodne.

 2. 14/07/2010 o 10:28 pm

  Jurgi, wierz mi, wiele tracisz.

 3. zatroskany-o-polske
  15/07/2010 o 1:10 am

  @GM
  „mit o męczeńskiej śmierci ”

  Jakiś czas temu, na którymś z rosyjskich portali widziałem artykuł ze zdjęciem
  Kaczyńskiego, zatytułowany:

  КАК САМОДУРТСВО ИЗМЕНИЛОС В ГЕРОИЗМ

 4. cegorach
  15/07/2010 o 4:58 pm

  @Psychiatryk

  Najlepsze przed nami – Łażący Łazarz został Naczelnym.
  Co prawda działu historia, ale to musi być początek pięknej kariery.

  Chyba zacznę am bywać regularnie.

  Pozdrawiam

 5. 15/07/2010 o 6:43 pm

  zatroskany-o-polske :

  @GM
  „mit o męczeńskiej śmierci ”

  Jakiś czas temu, na którymś z rosyjskich portali widziałem artykuł ze zdjęciem
  Kaczyńskiego, zatytułowany:

  КАК САМОДУРТСВО ИЗМЕНИЛОС В ГЕРОИЗМ

  zatroskany-o-polske :

  @GM
  „mit o męczeńskiej śmierci ”

  Jakiś czas temu, na którymś z rosyjskich portali widziałem artykuł ze zdjęciem
  Kaczyńskiego, zatytułowany:

  КАК САМОДУРТСВО ИЗМЕНИЛОС В ГЕРОИЗМ

  Żebym to ja po rosyjsku bukwy czytać umiał, ech…

 6. 15/07/2010 o 6:45 pm

  cegorach :

  @Psychiatryk

  Najlepsze przed nami – Łażący Łazarz został Naczelnym.
  Co prawda działu historia, ale to musi być początek pięknej kariery.

  Chyba zacznę am bywać regularnie.

  Pozdrawiam

  Oj niestety, niestety patrząc na to jaką straszną żenadą są te lubczasopisma i jak nawet w psychiatryku są olewane, nie wróżę tu dużego potencjału. Za to z niecierpliwością oczekuję nowych, publicznych zgłoszeń do prokuratury.

 7. zatroskany-o-polske
  15/07/2010 o 7:28 pm

  Żebym to ja po rosyjsku bukwy czytać umiał, ech…

  W transkrypcji na alfabet łaciński:

  KAK SAMODURSTWO IZMIENIŁOS W GIEROIZM

 8. 15/07/2010 o 8:34 pm

  galopujący major :
  Jurgi, wierz mi, wiele tracisz.

  E ta, bez Venissy i Toyaha to już nie to samo. Choć Wszołek z tygodnia na tydzień coraz lepszy.

 9. 15/07/2010 o 10:25 pm

  maarcuss :

  galopujący major :
  Jurgi, wierz mi, wiele tracisz.

  E ta, bez Venissy i Toyaha to już nie to samo. Choć Wszołek z tygodnia na tydzień coraz lepszy.

  Fakt, egzaltowany Wszołek daje radę, dziś np błysnął

  „Sprawa jest prosta – albo Platforma Obywatelska przestanie szukać poparcia u prymitywów, zwodzić opinię publiczną i wyrzuci Palikota z partii albo nikt przyzwoity nie powinien jej popierać i podawać ręki jej liderom. Tak w moim przekonaniu powinien postąpić „racjonalny elektorat” tej partii. Może jestem w tym naiwny, ale wierzę, że nie jest go mało.”

  Ale mimo wszystko nie zdzierżyłem jego sikania po nogawkach na twitterze i zrobiłem sobie unfollow.

 10. T.
  16/07/2010 o 8:36 am

  albo Platforma Obywatelska przestanie szukać poparcia u prymitywów, zwodzić opinię publiczną i wyrzuci Palikota z partii albo nikt przyzwoity nie powinien jej popierać i podawać ręki jej liderom.

  Slowo honoru, znam pieciolatkow zdolnych do bardziej refleksyjnej oceny swiata. Przeciez ten konsomolec nie jest intelektualnie przygotowany do wyjscia poza schemat ‚PiS aaaaa – PO beeeeee’.

  Ale to nic, na forum uciekinierow Frondy (Rebelia pisana z bledem) ktos napisal, ze przegrac z Komoruskim to wstyd. Ktos mu odpisal ‚Taa, Ty bys wygral’ na co tamtem bogobojny katolik zwrocil mu uwage, ze nie jest z nim ‚na Ty’ tymi o to slowami: „Zydow razem nie gazowalismy.”

  I cholernie sie ciesze, ze przeczytalem to wczoraj bo gotow bylbym pomyslec, ze te antysemickie wstawki obroncow krzyza to jest wymysl Gazety, majacy Polakom obrzydzic tych biednych ludzi. A dzieki chlopcom z Frondy, naprawdziwszym Polakom i katolikom wiem juz, ze takie antysemickie odzywki to pod Smolenskim krzyzem moze byc norma.

  A jak wejdziesz do Barta to zobaczysz, ze pracownik Muzeum Obozu Zaglady w Majdanku, Pan Krzysztof Kokowicz, publicznie neguje w Internecie komory gazowe i nazywa holocaust oszustwem w celu wyciagniecia kasy. Pan Krzysio pracuje w dziale wystaw Muzeum.

 11. 16/07/2010 o 10:34 pm

  Grzegorz Wszołek nadaje:

  „Platformersi sami prowokują, a Kaczyński mówi ostro, ale jasno i stanowczo. Jedyne w czym przesadził, to argumentacja za obroną krzyża. Tutaj nie odgrywa żadnej roli historia – zwyczajnie Komorowski chciał PiS sprowokować i nie okazał empatii, mógł choćby skonsultować się z rodzinami poległych, a także z Kurią, przed wygłoszeniem publicznych deklaracji. Zbyt kategorycznych zdań w tej sprawie, prezes PiS powinien unikać.”

  Z tymi antysemickimi odzywkami to może nie tyle norma, to nadreprezentacja pod krzyżem. Choć może jestem zbytnim optymistą?

 12. 21/07/2010 o 10:04 am

  jeśli ktoś chce wiedzieć jaka była przyczyna katastrofy w niech obejrzy ten film mniej więcej tak było na 99% w smoleńsku 3 komentarz na stronie poniżej
  http://alexirin.wordpress.com/2010/07/18/smolensk-zamachem-nowe-materialy-dowodowe-fakty/#comment-25

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: