Strona główna > felietonik > Smacznego, Kapitanie, mój Kapitanie!

Smacznego, Kapitanie, mój Kapitanie!

Czuję gówno w gardle
Pluję nim podczas każdego sztucznego uśmiechu /…/
Im dalej włażę w dupę tym więcej łykam gówna
Pnąc się w górę zażeram się gównem
Jestem na szczycie zbudowanym z gówna
Wszystko dookoła śmierdzi
Śmierdzą ludzie śmierdzi biurko i służbowy samochód

Ten, jak się dziś okazuje, nieco profetyczny, wiersz autorstwa Filipa Rdesińskiego, przytoczył Marcin Kącki w wielce frapującym reportażu „Jak fotel cudem śmierdzieć przestał”.  Konkretnie chodzi o fotel prezesa zarządu państwowego radia Merkury, na którym to szczęśliwie zasiadł pan Filip, znany dziennikarz Głupola i kombatanckiej organizacji „Naszość”. Do pomocy w zarządzie ma niejakiego Ryszarda Ćwierleja, kojarzonego z SLD. Jak sam pan Filip przyznaje, ujawniając tajemnicę swego warsztatu:

To alegoria. Przeciwko bezideowym karierowiczom przynoszonym w teczkach, którzy niczym się w życiu nie wykazali.

I choć miałbym parę pytań na temat nie-karierowiczów ideowych, którzy czymś się w życiu wykazali, to jednak – jak nakazuje kultura – nie chciałbym zmuszać nikogo do mówienia z pełnymi ustami. Zakrzyknę więc jedynie: smacznego, Kapitanie, mój Kapitanie! Obyś tylko nie zapomniał, jak ważne jest przeżuwanie!

Reklamy
 1. zatroskany-o-polske
  11/06/2010 o 10:34 pm

  Kandydat PiS (a właściwie Narodu) na prezydenta RP wymyślił, a przynajmniej po raz pierwszy użył publicznie przezwiska „UDecja” na członów Unii Demokratycznej.
  Ja wymyśliłem przezwisko GaPol-uje na dziennikarzy Gazety Polskiej (z Łysiakiem i Ziemkiewiczem włącznie)
  Ciekawe czy rokuję zrobieniem kariery w polityce?

  PS.
  Nie wiesz czy Igor Janke napisał coś kiedyś do GaPola?

 2. Quasi
  12/06/2010 o 11:14 am

  Majorze, zobacz prędko jaki wspaniały okaz – zowiący się maraton34 – pojawił się w Psychiatryku24! Gość mocno przypomina pojeba jlv2 (nie wiem czy go jeszcze pamiętasz, jakby co to tu i tu masz galerię cytatów): fanatyczny korwinista z obsesją antylewacką, antyjewropejską, antypolitpopraną, antymichnikowską itp. oraz z pretensjami do rekordowej inteligencji, sprawności fizycznej, postawy honorowej i wszechwiedzy (wygląda na to, że ów maraton34 przedstawia się jako biegły informatyk, fizyk, farmaceuta, archeolog, etnograf, językoznawca i do tego obieżyświat, który z niejednego pieca chleb jadł… oprócz tego oczywiście piewca teorii o zamachu smoleńskim i innych teorii spiskowych, stroniący od wskazywania jakichkolwiek konkretnych źródeł swoich rewelacji). Jednak to co w nim najbardziej fascynujące – i co aż tak bardzo nie wyziera z innych sKorwinsynów i im podobnych (z jlv2 i Nicponiem na czele), więc czyniące go okazem tym bardziej cennym – to nieskrywany rasizm. Zapoznaj się proszę z jego notkami, a zwłaszcza z dyskusjami pod nimi (zwłaszcza tu i tu). On ta kreśli teorie rasowe, antropologiczne, historiozoficzne i spiskowe na poziomie tych od Heinricha Himmlera. Dosłownie. Łącznie z takimi rewelacjami, jakoby fundatorami cywilizacji babilońskiej, egipskiej, indyjskiej, chińskiej a nawet prekolumbijskich byli biali blond niebieskoocy Aryjczycy; jakoby Żyd-Einstein był ledwie plagiatorem (Białego „Lorenca”), sztucznie przez lewactwo wykreowanym na geniusza dla pożytecznych idiotów; jakoby Biała nauka, kreatywność i cywilizacja była dzisiaj rujnowana prze import genetycznie intelektualnie podrzędnych kolorowych (ci Hindusi i Chińczycy w informatyce bezmyślnie, odtwórczo przepisujący kody, a w laboratoriach bezmyślnie przestawiający probówki; to NASA, którego z powodu zalewu kolorowych od lat 80. nikt nie traktuje poważnie), umyślnie sprowadzanych przez lewactwo w celu zapewnienia sobie tępego elektoratu i zniszczenia Białej arystokracji intelektualno-kulturowo-ekonomicznej (m.in. via krzyżówki z kolorowymi, via posyłania Białych dzieci do jednych szkół z kolorowymi, ze względu na których edukacja dostosowana jest do poziomu IQ 80); jakoby matka Michnika cenzurowała polskie podręczniki archeologiczne, coby ukryć informacje o blond-niebieskookich aryjskich mumiach władców, znajdowanych od Egiptu przez Babilon, Persję i Chiny, aż po Nowy Świat oraz o wielkich Białych Cywilizacjach Celtów i Wielkiego Stepu… Do tego wspaniała prawicowa ortografia („Lorenc”, „pokuj”), celne cytaty Korwina i piękny prawicowy humor („Kolorowych Snów”). A przy tym oczywiście oburza się z powodu porównywania go do nazistów (i grozi procesami), wszak w odróżnieniu od niego, naziści byli „socjalistami”…

 3. 12/06/2010 o 12:09 pm

  zatroskany-o-polske :

  Kandydat PiS (a właściwie Narodu) na prezydenta RP wymyślił, a przynajmniej po raz pierwszy użył publicznie przezwiska “UDecja” na członów Unii Demokratycznej.
  Ja wymyśliłem przezwisko GaPol-uje na dziennikarzy Gazety Polskiej (z Łysiakiem i Ziemkiewiczem włącznie)
  Ciekawe czy rokuję zrobieniem kariery w polityce?

  PS.
  Nie wiesz czy Igor Janke napisał coś kiedyś do GaPola?

  Oj nie wiem.

 4. 12/06/2010 o 12:10 pm

  Quasi- ok poczytam jlv2 to ten, co się chwalił, że skopał dziecko z ADHD, czyż nie?

 5. Quasi
  12/06/2010 o 1:31 pm

  galopujący major :
  Quasi- ok poczytam jlv2 to ten, co się chwalił, że skopał dziecko z ADHD, czyż nie?

  Tak, jlv2 to ten słynący z rąk które leczą (dzieci z ADHD) – odpowiedni cytat znajdziesz w podanych wyżej linkach.

  Swoją drogą, tak a propos naszej rozmowy o prawicowieniu polskiego społeczeństwa, jaki wynik Korwina w nadchodzących wyborach uznałbyś za sygnał ostrzegawczy? Więcej niż 5%? Widziałem dziś jakiś sondaż wśród Polaków z UK, w którym Korwin ma 3. miejsce i bodajże 9%…

 6. mtwapa
  13/06/2010 o 12:21 pm

  Gratukuje szybkosci. GW dopiero teraz ma artykul:

  http://wyborcza.pl/1,87648,8000952,Jak_fotel_cudem_smierdziec_przestal.html

  Niezly sq…l.

 7. mtwapa
  13/06/2010 o 9:55 pm

  No tak, slepica. Nie zauwazylem ze linkujesz do GW.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: