Strona główna > felietonik > Liberator 3 albo co wy NATO?

Liberator 3 albo co wy NATO?

Po Smoleńsku, islandzkim wulkanie, powódź jest już trzecim znakiem, którego w tak krótkim czasie, dane jest nam doświadczyć. Jako, że rozsądni ludzie bardziej wierzą w znaki, niźli przypadki, a właściwie w przypadki w ogóle nie wierzą, toteż, jeszcze nim woda zdoła na dobre opaść, przyjdzie nam owe znaki wyjaśnić. I tu, naturalnie, spotkają się dwie linie interpretacyjne. Jedna – nazwijmy ją terlikowsko-toruńska –  uważać będzie, iż to oznaka by nie głosować na Komorowskiego. Druga zaś – nazwijmy ją rudecko-kalinowsko-łagiewnicka – by nie głosować na Kaczyńskiego. Jak nie trudno zauważyć, tak czy inaczej, wychodzi na to, iż Pan Bóg palcem, bynajmniej nie serdecznym, postanowił w wybory się nam osobiście wmieszać. Obie strony, rzecz jasna, zakładają, iż Pan Bóg wybiera dobrze, bo przecież trudno zakładać, że skoro już nam kandydata podsuwa, to po to by nam zrobić na złość. Pan Bóg to nie szatan, Pan Bóg jest dobry. Z drugiej jednak strony uwikłanie Pana Boga w dobroć, nakłada nań swoiste, lukrowane kajdany, jakby zapewne zauważył niejaki Jehuda Szwarcman. Aby więc racjonalnie wyjść z tej sytuacji, należy odwołać się do nauki Rozumu. Nie chodzi oczywiście o rozum zwykły, dajmy na to rozum kartezjański, powiedział już Pascal o  Kartezjuszu, iż ten rad by chętnie w całej swej filozofii obejść się bez Boga, ale nie mógł się powstrzymać od tego, iż kazał Mu dać szczutka, aby wprawić świat w ruch. Chodzi o rozum inny, rzekłbym nawet rozum racjonalny, któremu damy szczutka patriotycznej myśli.

Albowiem nie trzeba chyba nikogo przekonywać, kto skorzysta na tegorocznej powodzi? Tak, jak nie trzeba wyjaśniać, kogo ów ktoś jest namiestnikiem? Wreszcie, nie mamy chyba wątpliwości przeciwko komu zamach w Smoleńsku był skierowany? Wszak niejaki Free Your Mind otworzył nam umysł pisząc: Nie mówmy więc wyłącznie o zamachu na polską elitę z Prezydentem na czele. Mówmy po prostu o ataku na NATO. Pytanie tylko: w jaki sposób zaatakowano NATO? Otóż, jak o Tupolewie pisze znany strateg Jan Marek Chodakiewicz:

Jak pisałem, meaconing to przechwytywanie i ponowne odgrywanie sygnałów nawigacyjnych na tych samych falach, co powoduje zanik orientacji i utratę zdolności nawigacyjnych zaatakowanego elektronicznie celu (czyli np. samolotu, statku itp.). Rezultatem tego jest zamieszanie i uzyskiwanie przez załogi powietrzne bądź naziemne nieprawidłowych wskaźników lokacyjnych. W ten sposób można wciągnąć samolot w pułapkę, wysłać pilota nad fałszywy cel, a nawet spowodować katastrofę maszyny. Podobnym celom służą elektroniczne włamywanie się (intrusion), zagłuszanie (jamming) i przeszkadzanie (interference).

www.rodzinakatolicka.pl

Każdy, kto oglądał film Liberator 2 (Under Siege 2) ze Stevenem Segalem, pamięta na pewno o wielkim satelicie, który wywoływał trzęsienia ziemi. Jak wiadomo, rzeczywistość potrafi wyprzedzać fikcję, więc najprawdopodobniej Rosjanie stosując zaawansowany meaconing, najpierw samolot zestrzelili, potem wywołali wybuch wulkanu, a na końcu, aby zatrzeć ślady, poprzez powódź zalali ślady na szynach, po których , na wiadomej platformie, poruszała się Wielka Ruska Podkowa Średniego Zasięgu.

Reklamy
 1. 19/05/2010 o 9:25 am

  Czytam na głównej stronie FYM’a (Polis): „Wygrać Powstanie Warszawskie”. I to chyba za komentarz najlepiej robi. Swoją drogą, on się tam odnicponił, bo psychiatryk był za mało psychiatryczny, czy może go wyrzucili za odchylenia?

 2. cyncynat
  19/05/2010 o 10:12 am

  Och, naprawde myslalem, ze mnie juz tylko znudza nasi spece od wszystkiego.

  Prosze, oto wybitny specjalista od Electronic Warfare pan Marek Jan Maria Chryzostom Chodakiewicz tlumaczy skad on czerpie swoja wiedze o meaconing:

  – Na literaturze specjalistycznej. Służę bibliografią. A literaturę wskazali mi moi koledzy i przyjaciele z pracy. Wytłumaczyli, na czym to wszystko polega z technicznego punktu widzenia. Tak się składa, że jestem dziekanem w jedynej na świecie prywatnej uczelni podyplomowej – The Institute of World Politics, która kształci dyplomatów, specjalistów od obronności i oficerów wywiadu i kontrwywiadu.

  Spojrzmy czego sie uczy na tej jego uczelni:

  The Institute’s curriculum has six components:

  1) The study of all of the elements of statecraft, including: national security strategy, the arts of war, peacemaking and diplomacy; public diplomacy and cultural diplomacy; psychological strategy and political action; economic strategy; intelligence and counterintelligence; and the exercise of intangible instruments of power such as moral leadership, will power, courage, rhetoric, etc.

  2) The study of: diplomatic history; salient elements of comparative political culture, ideology and religion; the practices of foreign powers; and developments that affect the security interests of the United States. This component focuses on the often-neglected role and consequences of ideas in international politics. It also includes the study of unpleasant realities of international affairs, many of which are frequently ignored, such as: treaty violations; massive violations of human rights; terrorism; disinformation, strategic deception and psychological warfare; economic warfare; espionage; and other instruments employed by authoritarian regimes that the United States is likely to encounter in the world.

  3) The review of fundamental principles of the American political culture, including a review of: democratic republicanism, limited government, individual rights, private property, the rule of law, and morally-ordered political and economic liberty.

  (4) The study of Western moral tradition and the application of ethi cs to policy.

  (5) The study of economics, including economic statecraft and salient elements of economic theory and history necessary for those working in the defense, intelligence, and foreign affairs communities.

  (6) Character-building education that encourages those who pursue public service to cultivate those qualities necessary for statesmanship and moral leadership.

  Teraz zachodze w glowe: gdzie w tym curriculum jest nauka o meaconing? „The study of Western moral tradition”?

  W kazdym, razie facet odkryl jak ksztalcic specow od Electronic Warfare (w tym siebie) bez fizyki, matematyki, signal processing, systems engineering i reszty. Wystarczy troche lekcji o „Western moral tradition”, o „intangible instruments of power such as moral leadership, will power, courage, rhetoric” i juz mamy kadry do walki z ruskim meaconing.

 3. 19/05/2010 o 11:49 am

  babilas :

  Czytam na głównej stronie FYM’a (Polis): “Wygrać Powstanie Warszawskie”. I to chyba za komentarz najlepiej robi. Swoją drogą, on się tam odnicponił, bo psychiatryk był za mało psychiatryczny, czy może go wyrzucili za odchylenia?

  Daj spokój, to jest, jak pisał Łarzący Łazarz

  „Niedługo minie rok, gdy Free Your Mind (popularny FYM) – jeden z najbardziej płodnych blogerów, jakiego znam i dysponujących warsztatem deklasującym połowę oficjalnych tuzów dziennikarstwa – stworzył POLIS (www.polis2008.pl) wysmakowane pismo o zacięciu kulturalno-politycznym, które stworzyło nową jakość w Internecie. Porównywalne tylko z Frondą, Arcanami i Odrą na rynku tradycyjnych czasopism. Jeśli Kataryna otwiera oczy, to FYM

  (www.freeyourmind.salon24.pl),

  zgodnie ze swoim nickiem, otwiera umysł. Tylko na marginesie chciałbym dodać, że ten prawicowy bloger zorganizował swoje dzieło raptem w dwa miesiące, a cytaty z kolejnych numerów POLIS – Mista Pana Cogito można znaleźć na stronach internetowych Polonii całego świata.”

  I co łyso Ci?

 4. 19/05/2010 o 11:53 am

  Zresztą cały post o inicjatywach prawicowych blogerów jest w pytę. On się tam chyba nawet powołał na Boya (czy raczej BOIa).

  http://antydziad.salon24.pl/131998,inicjatywy-prawicowych-blogerow-film-portal-gazeta

 5. 19/05/2010 o 11:55 am

  cyncynat- chodzi chyba o 1) The study of all of the elements of statecraft, including: national security strategy, the arts of war, (…) intelligence and counterintelligence;etc.

  Nie wiem co to za uniwerek, ale w ciemno daje 10, że jakiś żydożerczy.

 6. 19/05/2010 o 11:57 am

  Oftopicznie Tak urocze, że aż zacytuje całe:

  „Pan andy* twierdzi, że opublikowałem jego prywatną odpowiedź do mnie.

  Chevalier opublikował moja prytwatną odpowiedź do niego

  „Ujawnienie korespondencji” przeze mnie polegało na tym, że w jednym z komentarzy wspomniałem o panu andy* nazywającym mnie: „lewackie chamskie zakłamane bydlę”. Były to słowa, które pan andy* napisał w mailu, ale też pisał tak, lub w podobnych słowach, wielokrotnie pod moim adresem na tym portalu, jak najbardziej publicznie. Nie tylko zresztą pod moim adresem, pan andy* częstuje nimi dość znaczne grono osób. „Ujawniłem” treść, którą andy* sam upublicznia ochoczo i po wielokroć.”

  http://satyra.republikanska.salon24.pl/184068,jak-ujawnilem-tajemnice-korespondencji-blogera-andy

  I jak tu nie kochać Psychiatryka?

 7. cyncynat
  19/05/2010 o 12:31 pm

  galopujący major :
  cyncynat- chodzi chyba o 1) The study of all of the elements of statecraft, including: national security strategy, the arts of war, (…) intelligence and counterintelligence;etc.
  Nie wiem co to za uniwerek, ale w ciemno daje 10, że jakiś żydożerczy.

  Majorze, tam jest, najzwyzej, humanistyczne pierdzielenie o „intelligence and counterintelligence”: powiedza ze jest meaconing i ze ruscy to maja, no i zestaw anegdot na dodatek. Ja, tak sie sklada, obecnie pracuje nad systemami EW (a pare dni temu moj pracodawca organizowal doroczne spotkanie http://www.dtic.mil/ttcp/ewstor.htm ), i zapewniam Cie z dyplomami po szkolce Chodakiewicza u mnie do pracy nie przyjmuja.

 8. 19/05/2010 o 12:36 pm

  Heh, ale ja nie twierdzę, że oni tam mają meaconing, tylko że Chodakiewicz chyba właśnie owe „intelligence and counterintelligence” z punktu 1 traktuje jako kształcenie „dyplomatów, specjalistów od obronności i oficerów wywiadu i kontrwywiadu”.

 9. vHF
  19/05/2010 o 1:47 pm

  galopujący major :
  Oftopicznie Tak urocze, że aż zacytuje całe:
  “Pan andy* twierdzi, że opublikowałem jego prywatną odpowiedź do mnie.
  Chevalier opublikował moja prytwatną odpowiedź do niego
  “Ujawnienie korespondencji” przeze mnie polegało na tym, że w jednym z komentarzy wspomniałem o panu andy* nazywającym mnie: “lewackie chamskie zakłamane bydlę”. Były to słowa, które pan andy* napisał w mailu, ale też pisał tak, lub w podobnych słowach, wielokrotnie pod moim adresem na tym portalu, jak najbardziej publicznie. Nie tylko zresztą pod moim adresem, pan andy* częstuje nimi dość znaczne grono osób. “Ujawniłem” treść, którą andy* sam upublicznia ochoczo i po wielokroć.”
  http://satyra.republikanska.salon24.pl/184068,jak-ujawnilem-tajemnice-korespondencji-blogera-andy
  I jak tu nie kochać Psychiatryka?

  Na to Sowiniec: Skomplikowana materia, na pewno jednak jakoś regulowana przepisami prawa.

 10. 19/05/2010 o 2:13 pm

  Ale, za to wcześniej jeszcze andy*

  „Cevalier napisał, że opublikował z mojego prywatge e-maila słowa: „Było to jedno zdanie, a nawet nie zdanie, słowa „lewackie chamskie, zakłamane bydlę”…

  A więc jednak opublikował. Nieważne ile zdań — było to opublikowanie treści mojego prywatnego e-maila!”

  http://salski.salon24.pl/184055,chevalier-opublikowal-moja-prytwatna-odpowiedz-do-niego

  Będa płacić za te nienapisane doktoraty;)

  BTW Widziałeś transfery Barcy?

 11. vHF
  19/05/2010 o 6:56 pm

  Transfery, l. mnoga?

  Wlasnie kupili Ville, w sumie cholera wie po co, bo Zlatan sie raczej sprawdza i jest jeszcze Bojan. Ale pozazdroscic, nie ma co, Villa to klasa.

  W Anglii glosno od plotek ze Cesca beda kupowac, ale to sie raczej nie zdarzy, bo Cesc to chce ale boi sie, a poza tym kosztowalby £40M+, a tyle kasy to chyba juz nie maja?

  Dzisiaj wlasnie napisalem abstrakt do doktoratu, coraz blizej, coraz blizej…

 12. 19/05/2010 o 8:22 pm

  Transfery, transfery:

  http://www.fcbarca.com/index2.php?goto=kom&news=32169

  Zlatan dostał wolną rękę i pewnie skorzysta, po na dzień dzisiejszy jest 3 napastnikiem. Pewnie City albo właśnie Arsenal.

 13. de_lowca
  19/05/2010 o 8:30 pm

  4
  Dzisiaj wlasnie napisalem abstrakt do doktoratu, coraz blizej, coraz blizej…

  thumb up kolego…
  a potem?

 14. 19/05/2010 o 8:38 pm

  de_lowca :

  4
  Dzisiaj wlasnie napisalem abstrakt do doktoratu, coraz blizej, coraz blizej…

  thumb up kolego…
  a potem?

  Póki co gratulujemy. I zazdrościmy;)

 15. vHF
  19/05/2010 o 8:45 pm

  Ejze, majorze, toz to zaden news tylko zwykle transferowe plotki. Zlatan do Arsenalu nie pojdzie, w tym momencie Arsenal ma van Persiego i Bendtnera (i troche slabszego drobiazgu), na dniach przychodzi Chamakh, a Wenger gra jednym srodkowym napastnikiem.

  Z gratulacjami to sie prosze nie spieszyc, skladac bede najwczesniej za miesiac.

  A potem to sie zobaczy, kilka projektow mam na oku.

 16. vHF
  19/05/2010 o 9:12 pm

  Niewazne. W Anglii prasa, nawet ta powazniejsza jak Guardian czy Independent, ostro konkuruje z tabloidami na sensacje. Na moje oko wciaz nic z tego nie bedzie.

  A Terlikowskiego tez juz zdazylem przeczytac. Standard.

 17. 19/05/2010 o 9:27 pm

  Zakładzik o flaszkę?

 18. vHF
  19/05/2010 o 9:31 pm

  OK. Jesli do 10 sierpnia Cesc przejdzie z Arsenalu do Barcelony, masz flaszke. Jak nie—flaszka dla mnie. Moze byc?

 19. 19/05/2010 o 9:34 pm

  Ok ;)

 20. vHF
  19/05/2010 o 9:39 pm

  BTW na mojej stronie do hazardu ludzie uwazaja ze Fabregas raczej odejdzie (1.38 vs. 3.55) .

 21. cyncynat
  19/05/2010 o 10:08 pm
 22. 19/05/2010 o 10:12 pm

  hłe, hłe, a gdyby tak się okazało, że on jest lewakiem i trolluje. Tobydopierobyło!

 23. 20/05/2010 o 12:46 am

  vHF :

  BTW na mojej stronie do hazardu ludzie uwazaja ze Fabregas raczej odejdzie (1.38 vs. 3.55) .

  Mogą się jeszcze nie dogadać:

  http://www.goal.com/en-us/news/85/england/2010/05/19/1932499/arsenal-analysis-why-it-is-ivan-gazidis-duty-to-ensure-barcelona-

 24. Chevalier
  20/05/2010 o 1:07 am

  Cała burza w szklaneczce wzięła się stąd, że pan Grzegorz Wszołek, tj. gw1990, niegdyś zadzierzyście stający w obronie czci pani Cugier-Kotki, linczowanej na zlecenie służb przez sprzedajne me(n)dia, dziś stanął po stronie jej „medialnych oprawców” – dlatego, że p. Cugier-Kotka mogła zaszkodzić PiS-owi. I pan Wszołek, aby – jak napisał – „rozbroić bombę”, uznał że dla dobra Sprawy można i należy nieco nadkruszyć Tradycyjne Wartości i zasady przyzwoitości, do których należy m. in. nieupublicznienie prywatnej korespondencji, bez zgody osoby, z którą się korespondowało. I pan Wszołek na blogu opublikował fragmenty swej korespondencji z panią Cugier-Kotką.

  Tak to z tych prawaków, mających gęby pełne frazesów o wartościach i zasadach, wychodzi pospolite buractwo.

 25. 20/05/2010 o 1:15 am

  Tak, tak czytałem, jutro, a właściwie dziś coś tam o tym skrobnę.

 26. Chevalier
  20/05/2010 o 1:59 am

  Czytałeś FYM-a „A nam wsio rawno”? Żali się FYM, że i Rzepa przeszła na ruską stronę. No to już koniec, wszędy zdrada, wszędy renegactwo.
  W s24 niektórzy komentują słowa JK z wywiadu dla Rzepy, te o porzuceniu IV RP – że to dla zmylenia „otumanionych palantów” JK udaje „łagodnego staruszka” (cytuję za blogerką eską),a jak wygra wybory, to dopiero pokaże prawdziwe oblicze, rozgoni III RP jak należy.
  Gdyby JK wygrał, a dalej by uprawiał „postpolitykę” i prawił o godzeniu się, zamiast zwalczać Układ i dekomunizować – też znajdą wytłumaczenie, że to chwilowo, że to tylko taktyka, bo przecież teraz trzeba wygrać wybory parlamentarne itd.
  Nawet ich nie żałuję, że tak się dają wkręcać i dymać cwaniakom z Partii Prawej i Sprawiedliwej. Są pociesznie głupi, ale też chamscy, zdolni do brudnych świństw, rozkochani w insynuacjach. Mają na co zasłużyli.

 27. 16/01/2014 o 1:42 am

  I’m amazed, I must say. Rarely do I encounter a blog that’s both equally educative and entertaining,
  and without a doubt, you have hit the nail on the head.
  The issue is something not enough folks are speaking intelligently about.
  I’m very happy I came across this in my hunt for something concerning this.

 28. 14/04/2014 o 2:57 am

  May I just say what a comfort to uncover somebody that truly understands what they are
  talking about over the internet. You actually realize how to bring a problem to
  light and make it important. More people really need to look at this and understand this side of the story.
  It’s surprising you aren’t more popular since you definitely have the gift.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: