Strona główna > felietonik > Zdarzyło się wczoraj

Zdarzyło się wczoraj

Otóż zdarzyło się raz w stołecznym mieście Krakowie, iż pewnej parze zachciało się siusiu.  I w tym celu, miast pod krzaczkiem robiąc, udała się do kabin toi toi, które to, na słynnych błoniach, szerokim szpalerem ustawiło miasto stołeczne Kraków. Albowiem odbywał się wówczas Selector Festival, który miastowa gawiedź tłumnie odwiedzić raczyła. Widok ten jednak obruszył Markowskiego Stanisława, który sąsiedztwa toi toi z papieskim kamieniem znieść jednak nie mógł. I postanowił zareagować. A konkretnie zawiadomić prezesa Cholewę.

Gdyby prezes Cholewa do lewicy należał, z lewackiej, komsomolskiej jadł michy, do magistratu by swe kroki skierował, żądając by miasto zbudowało ubikacje podziemnie, gdzie w ciszy i spokoju można by sobie folgować. Gdyby prezes Cholewa był wolnorynkowcem, roześmiałby się w kułak, krzycząc, iż niewidzialna ręka rynku, nie tylko, za przeproszeniem, kible by zbudowała, ale co nieco jeszcze przy majteczkach pogmerać mogła. Ale prezes Cholewa jest katolikiem, więc najpierw nakłamał, by od miasta użyczenie terenu uzyskać, a potem nielegalnie sześciometrowy krzyż tam postawił. A gdy krzyż i fundamenty pod nim wylane, za samowolę budowlaną uznano, łkać prezes począł i od ubeków wyzywać, co krzyż bezczeszczą i uszanować świętego papieża nie chcą. Bo cichcem chciał prezes, by w okolicy stu metrów od krzyża wszelkich imprez zakazać.

Jak podaje wikipedia

Wilki, tak jak psy, znakują swoje terytorium, by ostrzec inne osobniki przed wejściem na teren watahy. Szczególnie silnie oznaczane są miejsca ukrycia pożywienia i zdobycz. Najczęściej znaki wykonuje para alfa, samce częściej niż samice. Zazwyczaj do tego celu stosowany jest mocz i kał. Znaki służą także do nawigacji, informując watahę o tym, jak dawno była w danej części swego terenu, a poszczególne osobniki o miejscu pobytu innych członków stada.

Drodzy katolicy, nie bądźcie tedy, jak te psy, ni wilki, albowiem mieliście panować nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad zwierzętami pełzającymi po ziem, a nie do zwierząt tych się upodabniać.

Reklamy
 1. Noboru Wataya-kot
  16/05/2010 o 9:05 pm

  Dzień dobry :) Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale wyszło na to, że prezes Cholewa zrobił to samo, co niecna para, tylko że DUCHOWO. Urzędnicy to jednak nie mają zrozumienia dla sublimacji.

 2. 16/05/2010 o 9:09 pm

  Noboru Wataya-kot :

  Dzień dobry :) Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale wyszło na to, że prezes Cholewa zrobił to samo, co niecna para, tylko że DUCHOWO. Urzędnicy to jednak nie mają zrozumienia dla sublimacji.

  Dobrze zrozumiałam;) Aż po nogawki zrobił to samo;)

 3. Noboru Wataya-kot
  16/05/2010 o 9:18 pm

  Zawołanie „czuj duch” nabiera nowego znaczenia. Nic już więcej nie napiszę, bo coraz straszniejsze myśli mi chodzą po głowie.

 4. 16/05/2010 o 10:02 pm

  he, he czuj duch, nie ma drucha Borucha, szczęśliwie wystrzegając się grzechu antykoncepcji.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: