Strona główna > opowiadanko > Bryczka Jakubka

Bryczka Jakubka

Mułowato, koliście, łukowato, sprężyście.

Bryczka Jakubka, Jakubka bryczka, co to i kto to, czyja to bryczka? Bryczka Jakubka, Jakubka bryczka, prawdziwa bryczka, nie żaden szmonces, ni śmiechy-chichy, bryczka Jakubka, bryczka a ha! Bryczka Jakubka, bryczk, bryczk, się toczy, łopoczy, parasolnie, wydolnie, uginiasto, kanciasto, bryczkowato, krowiato. Toczy się, toczy i gna urwiskami, i stukot, i tupot, i obeliskami, i skrzy się, i  pędzi, i bryczką zanęci! A Jakubek mały, sikały, kędziorek, rozporek, mizerny człek, u podstawy masywny, sztywny, stopy, jak pięć złoty, a u góry: lichota, gryzota, i rączki cipinki, jak u pietruszki kwitną kwiatuszki, Jakubku, z tą mordką nie do dziewuszki. A jakaż to bryczka, to wóz drabiniasty, druciany, w gnojowicy umorusowywany, oszczywowywany, spichlerzem wzgardzowywowany. Jakubek, Jakubek wyśmiechowywany.

Nie dla się, nie dla się – pełnomleczna Mileno, nie dla się, nie za się, nie za bryczką jelenią, kurują, kojocą i jajowe znoszą czekanie, w tym syfie, Syzyfie, Mileny prych, prych, prychowywanie.  

Reklamy
 1. bad_religion
  25/04/2010 o 7:39 pm

  No toś wszystkim zabił ćwieka. ;)

 2. 25/04/2010 o 7:43 pm

  :)

 3. 02/11/2013 o 2:33 pm

  Howdy, i feel i discovered an individual frequented our weblog well, i came to return this want? . I’m trying to to get concerns to increase my site! Perhaps the ok to use most of your notions!

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: