TkB

W naszej kulturze jest silna tradycja, by o zmarłych mówić dobrze. Drugim powodem jest ogarniająca cały kraj żałoba. Taka prawdziwa i przenikliwa. Część wypowiadających się publicznie osób, nawet gdyby chciała powiedzieć coś krytycznego, to jednak nie może. Trzeba pamiętać powiedzenie Talleyranda, że hipokryzja jest hołdem, jaki występek składa cnocie.

Zyta Gilowska  Chciałabym, by dwie osoby powiedziały przepraszam.

Talleyrand miał jeszcze kilka innych powiedzonek: A jednak się kręci, Kartagina powinna być zburzona, czy teraz, kurwa, my. No, ale właśnie: teraz, kurwa, kto? Padają rozmaite kandydatury. Kaczyński, Ziobro, Romaszewski, Roszkowski, Ołdakowski. Kwestią czasu jest kiedy padnie propozycja kierowcy Lecha Kaczyńskiego, czy blogera toyaha. Zwłaszcza że ten ostatni ponoć jest bezrobotny. Ja jednak, za polskim Jungiem, chciałbym poprzeć kandydaturę Zyty Gilowskiej. Albowiem Zyta Gilowska, oprócz zdolności przytaczania cytatów, ma jeszcze kilka innych cech prawdziwego polskiego polityka. A przecież nam wszystkim chodzi o kandydata ponad podziałami, który nas wszystkich zjednoczy i który na pewno wie, że prawda leży pośrodku. I takim kandydatem jest właśnie Gilowska. Jako TW Beata, owszem była zarejestrowana, ale nie donosiła. Co, raz, przypomina clintonowskie: palił, ale się nie zaciągał, a dwa, pozwoli pogodzić spór o lustrację (wszyscy jesteśmy Gilowskimi!!!). Jako posłanka PO promowała wartości prorodzinne zatrudniając syna i ciężarną synową, a jako ekspert PiS nie do końca intelektualni nadążała za duchem unijnych dyrektyw, co sytuuje ją blisko tzw. prawdziwego ludu. Byłaby też strawna dla Magdaleny Środy, bo przecież gospodarczo, aż tak bardzo się od wolnorynkowej Niki Bochniarz nie różni. Nawet prezesa Skrzypka poprawiała, niczym Maria Kaczyńska szepcąca do ucha męża, więc obyczajom by się stało zadość. I tylko należałoby sprawdzić stan żuchwy i uzębienia, bo a nuż się okaże, że Beata w dupę ugryzła żubra zbyt mocno, i żałobny żubr nam Betę stratował.

Reklamy
 1. lowca_de
  22/04/2010 o 2:34 pm

  ‚tam zyta…toyah to mi sie podoba!
  dziwne ze wczesniej nikt o tym nie wspomnial…jezyk zna nadmuchany odpowiednio do roli jest no i przede wszystkim absolutnie wie komu/czemu ma sluzyc polityka
  no i fakt bezrobotny…chociaz czy uliczni grajkowie nie powinni sie rejestrowac? chyba ze na czarno pitoli

 2. 22/04/2010 o 7:08 pm

  lowca_de :

  ‘tam zyta…toyah to mi sie podoba!
  dziwne ze wczesniej nikt o tym nie wspomnial…jezyk zna nadmuchany odpowiednio do roli jest no i przede wszystkim absolutnie wie komu/czemu ma sluzyc polityka
  no i fakt bezrobotny…chociaz czy uliczni grajkowie nie powinni sie rejestrowac? chyba ze na czarno pitoli

  A coryllus byłby jego Wachowskim.

 3. memento mori
  22/04/2010 o 7:58 pm
 4. 22/04/2010 o 8:37 pm

  memento mori :

  polecam lekturę:

  http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/4D0917D9

  A czytałem, czytałem. Furorę robi ostatnio ta notatka.

 5. bad_religion
  22/04/2010 o 8:49 pm

  No i Napieralski majorze. ;) Się warzyło piwo to trzeba je teraz łyknąć.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7804637,Wybory_2010__Sondaz_dla__Faktow__TVN__PiS_zyskuje.html
  Jeśli taka kupa Polaków nagle chce głosować na PiS, bo proPiSowski prezydent, PiSowscy posłowie i urzędnicy zginęli to trudni nie przyznać racji Korwinowi – demokracja sucks. Teraz politycy innych partii powinni się zaniepokoić, są w sytuacji jak słynne sobowtóry Saddama z dowcipu sprzed paru lat.

 6. 22/04/2010 o 9:31 pm

  bad_religion :

  No i Napieralski majorze. ;) Się warzyło piwo to trzeba je teraz łyknąć.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7804637,Wybory_2010__Sondaz_dla__Faktow__TVN__PiS_zyskuje.html
  Jeśli taka kupa Polaków nagle chce głosować na PiS, bo proPiSowski prezydent, PiSowscy posłowie i urzędnicy zginęli to trudni nie przyznać racji Korwinowi – demokracja sucks. Teraz politycy innych partii powinni się zaniepokoić, są w sytuacji jak słynne sobowtóry Saddama z dowcipu sprzed paru lat.

  No więc nie tyle lewica, co SLD się policzy. Oby dostał jak najmniej ten nasz cały kieszonkowy Miller. A co do PiS, to na moje popiera go ta część niezdecydowana, co jest winą tego tzw. obozu GW. Na ch… się kajali. Ale spoko do 20 dużo czasu i jest jeszcze II tura.

  PS Jaki ckliwy news http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/5,80293,7801206,Donald_Tusk_konczy_53_lata__ZDJECIA_.html

 7. bad_religion
  22/04/2010 o 10:00 pm

  Na panikę oczywiście za wcześnie, wystarczy, że Kaczyński raz i drugi usta otworzy w starym stylu (bo, że dobrych rad Igora Janke posłucha wątpię, swoją droga nie umiem rozgryźć tego faceta, czy jest tak naiwny, czy cyniczny w tym co robi?) i wszystko wróci do normy, czyli do tego jak było. No chyba, że wybierze trzecią drogę, zaproponowaną przez kogoś tam, nie pokaże się publicznie, będzie cierpiał w samotności i grał na współczuciu do końca.
  Ale sam fakt, że jakieś 3-4mln ludzi zmieniają preferencje wyborcze pod wpływem współczucia po katastrofie jest kompromitujący. To nie są jedynie niezdecydowani, spadło dość znacznie i PO i PSLowi. (Dobry bohater to martwy bohater.)

  A co do Napieralskiego…. wydaje mi się, że nie podejdzie do tych wyborów za poważnie. Ot, trzeba kontynuować dzieło Jurka, no i po takim wstrząsie ciężko się otrząsnąć itp. Szkoda, bo szanse, że w przypadku klęski go wykopią są małe, choć w sumie jaka jest alternatywa? Miller? Kalisz? Znowu Olejniczak?

  Druga tura w lipcu to cholernie niezręczny termin, wiele osób na wakacje już jedzie.

 8. Koniec Polski Prawej
  22/04/2010 o 10:55 pm

  Czemu egzaltujecie się dzisiejszymi badaniami? Nie ma możliwości aby jednego dnia róznica miedzy partiami spadła z 13% do 6% Zna ktoś MillwardBrown SMG/KRC ? Od kiedy to badania telefoniczne są wiarygodne?

  Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w kwietniu, PO mogłaby liczyć na 38 proc. głosów, a PiS – na 25 proc. Do Sejmu weszliby także przedstawiciele SLD (7 proc.). PSL znalazło się na granicy progu wyborczego – wynika z najnowszego sondażu CBOS.

  CBOS przeprowadził badanie w dniach 8-19 kwietnia na liczącej 1056 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7798651,CBOS__38_proc__poparcia_dla_PO__25_proc__dla_PiS.html

  41 proc. Polaków oddałoby swój głos na Platformę Obywatelską, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę. Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na poparcie 35 proc. wyborców – wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla „Faktów” TVN.
  Sondaż telefoniczny przeprowadzono 21 kwietnia na reprezentatywnej próbie 1509 dorosłych Polaków
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7804637,Wybory_2010__Sondaz_dla__Faktow__TVN__PiS_zyskuje.html

 9. Koniec Polski Prawej
  23/04/2010 o 6:41 am

  A tu kolejny kwiatek:
  Platforma Obywatelska nadal jest liderem w notowaniach poparcia partii politycznych, chociaż traci poparcie – wynika z sondażu GfK Polonia dla „Rzeczpospolitej”, przeprowadzonego w dniach 8-14 kwietnia, czyli częściowo już po katastrofie pod Smoleńskiem.
  W stosunku do poprzedniego badania PO zanotowała spadek poparcia aż o 7 pkt. proc. do 46 proc. O 1 pkt. proc. do 26 proc. spadło poparcie dla PiS. Również o 1 pkt. do 7 proc. spadło poparcie SLD. Natomiast o 4 proc. do 8 proc. wzrosło poparcie PSL.

  http://wiadomosci.onet.pl/2159794,11,sondaz_po_moglaby_rzadzic_sama,item.html

 10. Koniec Polski Prawej
  23/04/2010 o 7:16 am

  Co myślą o PiS:
  Nick Clegg ostro zaatakował politycznych sojuszników Partii Konserwatywnej w Parlamencie Europejskim.Jego zdaniem torysi współpracują z „pomyleńcami, antysemitami, ludźmi odmawiającymi przyjęcia do wiadomości faktu globalnych zmian klimatycznych i homofobami”. W skład 55-osobowego klubu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR), wchodzą m.in. politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz czeskiej Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS) i pojedynczy posłowie z Belgii, Finlandii, Węgier i Łotwy. Na czele klubu stanął Michał Kamiński.
  http://www.tvn24.pl/-1,1653275,0,1,torysi-atakowani-za-sojusz-w-europarlamencie,wiadomosc.html

 11. Ejczbibi
  23/04/2010 o 9:53 pm

  Od razu przyznaję, że pomysł nie jest mój, tylko stąd:

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,87574,110430269,110430269,off_topic_wybory.html

  ale analogia wręcz genialnie genialna:

  „Wtem stało się coś niespodzianego, co rozstrzygnęło losy uporczywej bitwy.
  Oto ów włodyka z Łękawicy, którego pochwycił szał po śmierci brata, pochylił
  się, nie zsiadając z konia, i podniósł ciało z ziemi, pragnąc widocznie
  zabezpieczyć od stratowania i złożyć gdzieś tymczasem w spokojnym miejscu, aby
  łatwiej odnaleźć je po bitwie. Ale w tej samej chwili nowa fala wściekłości
  napłynęła mu do głowy i odjęła zupełnie przytomność, albowiem zamiast zjechać z drogi uderzył na knechtów i rzucił trupa na ostrza włóczni, które utkwiwszy w jego piersiach, brzuchu i biodrach, pochyliły się pod ciężarem, nim zaś knechci zdołali je wydobyć, szaleniec runął przerwą w szeregi, przewracając ludzi jak burza.”

 12. hlb
  25/04/2010 o 4:58 pm

  I głos Gilowska ma jak Himilsbach. Kinomani szaleliby wprost.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: